8 SCHERMERHORN AKERSLOOT Een magere bollenzondag. De roode haan kraait. TWEEDE BLAD. (^emeentecaden Op Vrijdag 8 April vergaderde de Raad dezer gemeente in voltallige zitting, onder voorzitterschap van weth. Broersen. De voorzitter sprak in zijn opening de beste wenschen uit voor het herstel van den burgemeester. Mededeeling werd gedaan van de na volgende ingekomen stukken: van den inspecteur van de Volksge zondheid een missive betreffende het in enten tegen roodvonk en diphterie. De heer de Groot verklaarde zich, met het oog op een eventueel uitbreken van deze ziekten voor inenting, daartegen. Werd z. h. s. goedgevonden en een be drag hiervoor te voteeren van ten hoogste 30 gulden. Eenige wijzigingen van administratieven aard waren oorzaak van terugontvangst van de gemeente-rekening 1936. Met het aanbrengen der gevraagde wijzigingen werd deze opnieuw vastgesteld. Ook werd op verzoek van Ged. Staten ingetrokken het raadsbesluit voor een kasgeldleening van 12.000, tegen een rente van 1 pet. boven het prom.-disconto van de Ned. Bank en werd het besluit op nieuw genomen tegen een rente van 14 pet. daarboven. Ingetrokken werd de leening groot 443.59, tot dekking van de verbouwings kosten aan een der gemeentewoningen tegen 3H pet. en werd het besluit opnieuw genomen tegen eene rente van ten hoogste 3 pet. Z. h. s. werd besloten tot uitkeering steun B a 2 per werklooze. De gemeentebegrooting en de begrooting van het G. E. B. (dienst 1937) werden door af- en overschrijvingen gewijzigd. De gemeenterekening met een bedrag in ont vangsten en uitgaven groot 132.19; het electriciteitsbedrijf met een bedrag groot 213.59 en een nadeelig saldo van den kapitaaldienst groot 254.19. Algemeen werd besloten tot het be schikbaar stellen van een bedrag van 25 ct. per leerling ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Rondvraag. De heer Plugboer stelde voor, ter be scherming van de burgers, door plaatsing van borden aan de ingangen van de ge meente, het vele venten te bestrijden. De heer de Groot was daar tegen; de burgers zijn geheel vrij iets te geven, maar in dezen voor menig gezin zoo kommer vollen tijd, vindt hij het niets erg als iemand zijn schamele inkomsten iets tracht te vergrooten, en van optredende brutaliteit heeft hij nooit iets gemerkt. De heer Mantel wilde graag eigen men- schen beschermen tegen werkeloozen van andere plaatsen, welke daar toch' ook ge steund worden. Met 6 tegen 1 stem. werd besloten tot plaatsing der borden. De heer Mantel vroeg waarom de in de vorige week aangekondigde raadszitting niet is doorgegaan. De voorzitter antwoordde, dat die ver gadering over het rapport van architect Saai, inzake de openbare school, zou gaan, maar dat de inspecteur te Alkmaar zich nog beter moest oriënteeren en de zaak in oogenschouw moest nemen. De heer Oostwouder vroeg wanneer verbetering van den weg langs de land arbeiderswoningen kan worden tegemoet gezien. De voorzitter antwoordde dat dit spoe dig zal gebeuren. De heer de Groot vroeg of de nieuw te bouwen schoeiïng van de opscheping niet kan worden voorzien^ van een opstap van ongeveer 80 c.M. breed, ter vergemakke lijking van de tuinders. De voorzitter antwoordde, dat dit moeilijkheden zou opleveren voor pramen en grootere voertuigen. De heer Brouwer vroeg nog eens naar de afschaffing van de paardenbelasting voor het dienstjaar 1939, omdat deze uit sluitend worden gebruikt voor kerk- wagens. De voorzitter zeide, dat dit in Septem ber aanhangig moet worden gemaakt en derhalve uitgesteld wordt tot de e. h. ver gadering. De heer Brouwer vroeg of kan worden nagegaan het aantal kinderen dat in de toekomst de openbare school zal bezoeken, zulks in verband met de te bouwen of te verbouwen school. Weth. Plugboer zeide dat dit niet als basis kan worden aangenomen. De voorzitter besprak nog het gebruik van het grasgewas van het sportterrein door den heer Beets. Na bespreking werd besloten het gras gewas aan den heer Beets te laten. Verder zeide de voorzitter, dat met het converteeren van de geldleeningen moet worden gewacht tot December, in verband met de opzegging van leeningen. Hierna sluiting der vergadering. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag. Ingekomen was een schrijven van den L. T. B. om afschaffing van de personeele belasting op paarden. De voorzitter deelde mede dat de op brengst van de belasting voor de gemeente 144 bedraagt. Om tot afschaffing in 1938 over te gaan, zal moeilijk zijn. Over 1939 zou het kunnen worden nagegaan. Besloten werd om in een volgende ver gadering dit verzoek te behandelen en te dien einde nog eenige gegevens te verza melen. Een schrijven van het ministerie van sociale zaken dat aan het steuncomité B zal worden uitgekeerd 290.70; 5.70 per persoon, waarvan ten laste van het depar tement komt 3.70 en van de gemeente 2. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim Kogerpolder. Benoemd werden de heeren J. Slootmaker, hoofd der school en M. J. Groot Gzn. Van Ged. Staten was terug ontvangen de gemeenterekening 1936 en de begroo ting 1938 tot wijziging van eenige admi nistratieve bepalingen. Deze wijzigingen waren aangebracht en met algemeene stemmen volgde vaststelling daarvan. Opnieuw werd met algemeene stemmen vastgesteld de verordening op haven- en kaaigelden en begrafenisrechten. Een schrijven>van Ged. Staten dat de benoeming en bezoldiging van den contro leur der steunverleening moet plaats heb ben door den raad, daar deze functionaris geen ambtenaar ter secretarie is. B. en W. stelden voor deze benoeming aan B. en W. te laten, evenals andere kleine betrekkingen, maar de bezoldiging aan den raad. Rondvraag. De heer Helder vroeg waar om B. en W. verboden hebben het vuil te storten aan den Wouderdijk, het .is van groot nut en wat bezwaar is er tegen? De voorzitter: Ik ben blij dat de heer Helder er over begint. B. en W. hebben zich op het standpunt gesteld dat hier twee belangen op den voorgrond komen, ten le het algemeen belang en particulier belang van den polder. Met het oog op de gezondheid en de toeneming der water sport is het vuilnis storten zoo langs het water niet wenschelijk, ook met het oog op de rattenplaag. B. en W. hebben nog tot 1 April deze storting toegestaan, maar nu is het onherroepelijk uit. Komt er voor a.s. herfst een aanvrage in, dan zullen B. en W. zien hoe deze zaak moet worden afge handeld. Men moet niet vergeten als hier door de rattenplaag de ziekte van Weil zou optreden, dan kunnen wij de jacht haven wel sluiten. Wethouder de Bie heeft het b(j ondervinding gehad dat het zomer- vuil veel slechter is dan het wintervuil en dit is ook in de vergadering van B. en W. besproken. De heer Helder: het is treurig, als je lasten opbrengt voor het een en het ander, hetgeen een groot polderbelang is wordt tegengewerkt. De voorzitter: wij kunnen het polderbe stuur wel ter wille zijn en dit zal ook nog wel voor 1 Oct. a.s. een punt van bespre king uitmaken, maar op het oogenblik nemen B. en W. geen ander standpunt in, daar het algemeen belang in deze het zwaarste weegt. Hierna sluiting der openbare vergade ring. De raad ging in comité. binnenland Men meldt ons uit Haarlem: Hoewel zeer velen er dezen Zondag op waren uitgetrokken om de jaarlijks terugkeerende kleurenweelde der bol lenvelden te bewonderen, is het toch geen echte ouderwetsche bollenzondag geworden. Voornamelijk heèft de vrij sterke en gure wind daaraan schuld ge had; de wielrijders en wandelaars, die anders in grooten getale de wegen in de bollenstreek bevolken, waren thuisge bleven en het waren dan ook hoofdzake lijk automobilisten en motorrijders, die vooral in de middaguren een tochtje langs de velden maakten. Tusschen twee en vijf uur was het daardoor nog vrij druk, al zag men nergens lange files auto's en bussen, zooals op een werke- lijken bollendag. Het schijnt trouwens, dat de belangstelling van jaar tot jaar minder wordt, nu de saneering in het bloembollenbedrijf de velden, die vroe ger als kleurige tapijten aaneengesloten langs de wegen lagen, aanmerkelijk heeft gedund. In de dorpen, waar het verkeer zich door de nauwe straten moest wringen, concentreerde zich de grootste drukte, maar gemeentepolitie en rijksveldwach ters zorgden ervoor, dat nergens stagna tie ontstond. Ook de badplaatsen Zand- voort, Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee profiteerden van het bezoek aan de bollenstreek en de café's maakten er goede zaken. Met de Paaschdagen zullen de tulpen velden op hun mooist zijn en de bollen streek verwacht ook eerst dan de groote stroom bewonderaars. Althans wanneer de weergoden gunstig gestemd zijn PLAATSING VAN NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. De Nederlandsche bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw en zuivelbedrijf deelt mede: Uit het antwoord van den minister van sociale zaken op de door den heer Drees Re- stelde vragen en uit een communiqué van den regeeringsBfrsdienst, voorkomende in de ochtendbladen van 8 April j.1. kan wor den afgeleid, dat de landarbeidersbonden zich hebben vereenigd met de bepaling in de bekende circulaire, dat de land- en veen arbeiders verplicht worden in Duitschland te gaan werken, op straffe van uitsluiting van den steun of van de werkverschaffing. Dit is evenwel niet het geval. Op den in houd van genoemde circulaire hebben de landarbeidersbonden geen invloed kunnen uitoefenen en zij hebben zich dus evenmin accoord verklaard met de daarin opgenomen en hierboven vermelde verplichting. In het antwoord van den minister van sociale zaken op de vragen van den heer Drees wordt dan ook gezegd, dat vanwege het departement van dezen minister met de drie grootste landarbeidersbonden overleg is gepleegd over de toepassing van de be doelde circulaire en is getracht een soepele toepassing daarvan te verkrijgen. Hieruit mag evenwel niet worden gecon cludeerd, dat de landarbeidersbonden zich met de everplichte uitzending naar Duitsch land hebben vereenigd. Integendeel, daar tegen is vanwege deze bonden bezwaar ge maakt, evenwel zonder resultaat. NIEUWE FASCISTISCHE PARTIJ. Onder leiding van D. D. D.' (Ds. v Duyl, Jan Duys en Ir. Dijt)? In alle stilte wordt de oprichting voorbereid van een nieuwe fascisti sche partij, die den naam zal dragen van Nederlandsche Volkspartij. Het initiatief tot de oprichting is genomen door uitgetreden leden van de N.S.B onder leiding van ds. Van Duyl, die ook een belangrijke rol zal spelen in de leiding van de nieuwe partij. De oprichting zal na Paschen geschieden Blijkbaar heeft men begrepen, dat het Nederlandsche volk niet veel van het nationaal-socialistische leidersbe ginsel moet hebben. Misschien ook is het gedrang om de leiding zoo grool dat de keuze te moeilijk werd. In elk geval zal de N.V.P. bestuurd worden door een driemanschap, waarvan de samenstelling nog niet bekend is. Het schijnt in de bedoeling te liggen het systeem van driemanschappen als basis voor de geheele organisatie te nemen en op deze wijze ook de afdee lingen te doen besturen. In een der kleine zalen van den Dierentuin te Den Haag is een beslo ten vergadering gehouden voor ge- noodigden. Aan den oproep hadden ongeveer 125 personen gehoor gege ven. De vergadering werd gepresi deerd door ds. Van Duyl, die deze bijeenkomst een historische gebeur tenis noemde. Na hem voerden hef woord ir. Dijt, de vertrouweling van sir Henry Deterding, en mr. J. E. W. Duys, die een lange rede hield, waar in hij o. a. met geestdrift gewaagde van een reis naar Duitschland, die hij zeer onlangs heeft gemaakt. Medegedeeld werd, dat binnenkort vergaderingen te Amsterdam en Den Haag zullen worden gehouden. („Het Volk") DE HEER A. H. GERHARD GEHULDIGD. Ter gelegenheid van zijn tachtigsten verjaardag. Ter eere van den heer A. H. Gerhard. oud-lid van de Tweede Kamer en oud-lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland die Donderdag j.1. tachtig jaar is geworden, is Zaterdagmiddag in de witte zaal van .Krasnapolsky" te A'dam 'n receptie ge houden. Het bezoek was buitengewoon groot, vooraanstaande figuren uit alle kringen der bevolking bleken deze gelegenheid te heb ben willen aangrijpen om uiting te geven aan hun eerbied voor den grijzen jubilaris. De heer Gerhard, die bij zijn binnen komst luide werd toegejuicht, werd aller eerst toegesproken door den heer mr A. H. L. van Lier. Een groot aantal sprekers voerde vervol gens het woord: Dr. C. Spoelder namens de Volksuniver siteit te Haarlem, de heer E. J. van Det na mens de steunvereeniging voor begaafden, de heer C. Goetze namens het Multatuli- museum, mr. G. J. Salm namens het hoofd bestuur van het „Nut", prof. dr. P. Kohn- stamm namens het Nutsseminarium voor paedagogiek en de heer W. Noteboom na mens de Weezenkas, door laatstgenoemde organisatie werd den jubilaris ook een kin- derhulde gebracht. Dr. E. A M. droog zegde den heer Ger hard dank voor zijn werk voor de provin ciale ziekenhuizen in Noordholland. De heer Ed. Polak huldigde hem namens de fe deratie Amsterdam der S. D. A. P., dr. M. W. Marsman namens de vereeniging .Volks onderwijs", de heer J. Peters namens de A. J. C., de heer L. Barmat namens de le vensverzekeringsmij. „Aurora" en de heer H. Ploeg namens de geheelonthoudersbewe ging. Uit den kring der vrijdenkers hebben de heeren Dapper, Beekhof en Schaafsma het woord gevoerd. In een geestige toespraak heeft de tach tigjarige voor de hem toegezwaaide lof be dankt, waarna zeer velen hem de hand kwamen drukken. INVAL IN N.S.B.-KRINGHUIS. Beleediging openbaar gezag. Onder leiding van den commissaris van politie te Hengelo, den heer C. M. van Veen, deed de politie Zaterdag een inval in het N.S.B.-kringhuis aan de Enschede- schestraat. In de étalage van dit pand een vroegere winkelzaak was een tweetal wasfiguren geplaatst: een N. S. B.-er in uniform en een marechaussee. Het eerste vermeldde als bijschrift „ik ben staatsgevaarlijk" en onder het andere stond „ik ook". Het was duidelijk, dat hier op bepaalde recente gebeurtenissen, die ook in de Kamer weerklank hebben ge vonden. werd gedoeld. De pofltie zag hier in een beleediging van het openbaar ge zag en heeft de wasfiguren in beslag ge nomen. NEDERLANDSCH SCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Zaterdagavond is te Oostmahorn aange komen het Nederlandsch motorschip „An- nie uit Zuidbroek, dat Donderdag op weg van Hamburg naar Workum op de Noord zee een defect aan den motor had gekre gen en sedert dien stuurloos ronddreef. Het schip is gedurende de laatste dagen enkele malen op een zandbank geloopen, het laatst op het Friesche Wad. Zaterdag bemerkte de kustwachter van Schiermon nikoog het schip, waarop de motorredding boot „Insulinde" van Oostmahorn uitvoer om het vaartuig vlot te trekken. Dit ge lukte spoedig, waarna een motorkotter het schip naar Oostmahorn heeft gesleept. JhuUoptogzoMuttc ^©©©o©*>® Dinsdag 12 April. HILVERSUM. 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 J. Cantoris* ensemble. 11.Huish. wenken. 11.30 Verv. concert. 12.30 Gr.pl. 1. Omroeporkest. 1.45 Gr.pl. 2.Om roeporkest en soliste. 2.45 Kniples. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinder halfuur. 5.30 Gr.pl. 5.45 De Twilight Serenaders. (6.30 RVU.: Zuid- Af rika en de Zuid-Afrikanen: I. Het Land",causerie). 7.Voorde kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mededeelingen, gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Zang. 10. Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.— ANP- ber., hierna het Avro-dansorkest. 11.40—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 en 10.— Or.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12. Ber. 12.15 KRO-melodisten, solist en Gr.pl. 3.— Gr.pl. 3.15 KRO- orkest. 4.Gr.pl. 4.15 KRO-Kamer- Kamerorkest. 5.Gr.pl. 5.15 KRO- orkest. 6.05 Bioscooporgelconcert en gr.pl. 7.Ber. 7.15 Gr.pl. 7.35 Pianovoordr. 8.ANP-ber. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gr.pl. 9.30 Sted. Orkest van Maastricht en so list. 10.05 Gr.pl. 10.15 /fmsterdamsch a-Cappella-koor „Bei-Canto". 10.30 —10.40 ANP-ber.) 10.55—12.— Gr. platen. DROITWICH, 1500 M. 10.20 Orgel spel. 11.05 De Karl Caylus Players. 11.35 Radiotooneel. 12.05 De Wessex Players. 12.35 Gr.pl. 1.20 Het As ton Hippodrome-orfkest. 2.20 Het Carlton Hotel-orkest. 2.50 Het Pi- rani-Trio en soliste. 3.50 Gr.pl. 4.20 Vioolvoordr. 4.50 Uit Warschau: Omroepsalonorkest en solisten. 5.20 Ber. 5.45 Gr.pl. 6.05 Causerie. 6.20 BBC-Revue-koor, versterkt BBC- Variété-orkest en solisten. 7.20 BBC-Orkest en solist. 8.20 Ber. 8.40 The position of the negro, causerie. 7.20 BBC-orkest en solist. 8.20 Ber. 8.40 The position of the negro, cau serie. 9.BBC-Variété-orkest en solisten. 9.35 RadiotooneeL 10.20 Maurice Winnick en zijn orkest. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.55—8.05 en 9.10 Gr.pL 11.40 Bailly-Orkest (12.50 Zang). 2.05 Piano voordracht. 2.20, 3.20 en 3.35 Zang. 4.20 R. Ellis' orkest. 5.20 Zang. 5.35 Pianovoordr. 7.35 Radiotooneel met muziek. 9.35 10.50 Het Casadesus-Trio en so listen. KEULEN, 456 M. 5.30 Gr.pl. 6.30 en 7.50 Amusementsorkest. 11.20 Om- roepkleinorkest en -dansorkest. 1.30 Amusementssextet. 3.20 Het „R"- Trio. 3.50 Pianovoordr. 4.40 Jeugd- concert. 6.35 Amusementsorkest en solist. 7.5011.20 L. Eysoldt's dans orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Omroepsalon orkest en gr.pl. 12 30 Omroepdans- orkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Om roepsalonorkest en gr.pL 5.50, 6.20 en 7.20 Gr.pl. 7.35 Radiotooneel. 8.20 Omroepsymph.-orkest en so list. 9.30—10.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroepklein- orkest. 12.50—1.20 Gr.pl. 4.20 Har- monicasoli. 4.35 Gr.pl. met toelich ting. 4.55, 5.35 en 6.35 Gr.pl. 7.20 Omroepkleinorkest en soliste. (8.20 —8.35 Dialoog). 9.30—10.20 Gr.pl. en zang. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Gev. progr. (gr.opn.) 7.20 Deel. 7.30 Omroep-AmusementsorkesL (8.208.35 Politiek dagbladover zicht). 9.20 Ber. 9.50 Kwartetcon cert. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Gr.pl. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—10.05, Lond. Reg. 10.05—10.50 Parijs R. 10.5011.05, Radio PTT Nord 11.05—11.20, Parijs R. 11.20— 12.20, Brussel VI. 12.2012.30, Brus sel Fr. 12.30—13.20, Keulen 13.20— 14.50, Lond. Reg. 14.5016.20, Brus sel VI. 16.20—17.55, Lond. Reg. 17.55—18.20, Brussel VI. 18.20— 18.50, Lond. Reg. 18.50—19.20, Brussel Fr. 19.2020.20, Stuttgart 20.20—21.20, Brussel VL 21.20— 21.35, Keulen 21.35—23.20, Stutt gart 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Lu xemburg 8.209.20, Droitwich 9.20 —11.35, Lond. Reg. 11.35—12.15, Droitwich 12.1521.35, Motala 21.35 —22.20, Droitwich 22.20—23.20, Danmarks R. 23.2024. Lijn 5: Diversen. KONINGIN EN PRINSES IN DE JULIANAKERK. Gisteravond hebben H. M. de Koningin en H. K H. Prinses Juliana de godsdienst oefening bijgewoond in de Julianakerk te Den Haag, waarbij als voorganger optrad ds. Raversloot. OUDSTE INWOONSTER VAN HILLEGOM OVERLEDEN. Gisteren is de oudste inwoonster van Hillegom, mevr. de wed. Ritschie-Kruymel, op ruim honderdjarigen leeftijd over leden. DE A.S. HERHALINGSOEFENINGEN. Verandering aangebracht. Bij beschikking van den minister van defensie is ten aanizen van de a.s. her- ïalingsoefeningen wijziging gebracht in de opkomst van de dienstplichtigen van de lichtingen 1927 en 1928 van de regimen ten grenadiers en jagers en van de regi menten infanterie. Voor deze dienstplichtigen was de datum van opkomst aanvankelijk bepaald op 5 September. Thans is bepaald, dat zij voor de herha lingsoefeningen op 10 Ooiober onder de wapenen zullen moeten komen. GEHEIME ZENDERS WEDEROM IN ACTIE Ook gisteren hebben geheime zenders zich weer doen hooren. Op een golflengte van 199 meter werd omstreeks elf uur gramofoonmuziek te Vorden (Gld uitge zonden, doch er trad een ernstige stoornis op. De omroeper deelde mede, dat het een proefuitzending betrof, als vervolg op de uitzendingen van den in beslag genomen zender „De Nachtegaal". Ook deelde hij mede, dat de zender zich in een auto be vond. De uitzending duurde tot twaalf uur. Een tweede geheime zender werkte op een golflengte van 400 meter. GEHEIMZINNIGE VONST TE LAREN. Zondagmiddag heeft een tweetal leidsters van een welpengroep op de heide te Laren, naby de Witte Bergen, een stalen geldkistje gevonden. Het kistje bleek geforceerd te zijn en nog 95 aan bankpapier te bevatten, ter wijl voorts enkele brieven in het kistje wer den gevonden. Deze bleken te behooren aan een inwoner van Bussum, die nooit evenwel aapgifte heeft gedaan van een inbraak. De politie stelt een onderzoek in. DE MOORDAANSLAG TE MAARSSEN. De dader van den moordaanslag, welke Zaterdagochtend te Maarssen is gepleegd op de 20-jarige mej. W. van Klarenbeek, waar bij het meisje in haar ouderlijke woning aan den Binnenweg werd gewond, is Zaterdag avond door de politie in zijn woonplaats te Teteringen gearresteerd. Het is zekere J. uit Breda. Hij is door de politie overgebracht naar Breda en gistermorgen op transport gesteld tiaar Maarssen. Tegenover den burgemeester van Maars sen heeft hij een volledige bekentenis afge legd. INBRAAK TE ASSEN. Zondagmorgen/omstreeks negen uur ont dekte een der omwonenden van het perceel aan de markt te Assen, waarin gevestigd i» het filiaal van de banketfabriek „Gruno" te Groningen, dat in dit perceel was ingebro ken, door het indrukken van een ruit in een gang naar het perceeL Hij waarschuwde de fxliaalhoudster, die boven de zaak woont, en bij onderzoek bleek, dat de inbreker zich toegang had verschaft tot den winkel en daar de kassa had weten te openen. Een bedrag van ruim f 160, dat zich daarin had bevonden, bleek te zijn ver dwenen. De gemeentepolitie heeft den geheelen Zondag naar den dader gespeurd, waarbij medewerking werd verleend door den rjjks- politie-hond-gelefcer van den Berg uit Uffelte. Tot op het oogenblik heeft men geen spoor gevonden. Verband wordt gezocht met den diefstal, die einde Maart heeft plaats gehad in het perceel aan den Brink, waarbij de dief zich eveneens door het indrukken van een ruit in een gang naast het perceel, toe gang had verschaft. BOERDERIJ AFGEBRAND. Zaterdagavond ontstond brand in de boer derij van den heer W. Sanders te Oerle (N.Br.) Vermoedelijk is de brand ontstaan door een defect aan den schoorsteen, in een oogwenk stond de bóerderij, die met stroo gedekt was, in lichter laaie. In allerijl wer den de kinderen in veiligheid gebracht. Men slaagde er in het vee intijds uit de stallen te halen. Negen varkens, die niet meer konden worden los gelaten, vonden den dood in de vlammen. De brandweer kon door gebrek aan water niet blusschen. Zij slaagde er echter in, mede door de gunstige richting van den wind, de nabijgelegen boerderijen, die eveneens met riet gedekt zijn, en evenals de verbrande boerderij midden in de bos- schen zijn gelegen, te behouden. De boerderij brandde geheel af. HEIDEBRAND BIJ GRONINGRN. Zondagmiddag is een heidebrand uitge broken tusschen de Punt, Norg en Eelde (Gr.) Het vuur woedde in hoofdzaak op een stuk heide dicht bij het militaire kamp te Donderen. Onmiddellijk vertrokken uit het garnizoen Groningen twee detachementen militairen, om aan het blusschingswerk deel te nemen. De in Donderen gestationneerde munitie magazijnen liepen geen gevaar. Na hqrd werken slaagde men er met vereende krach ten in, het vuur te blusschen. TWAALF STUKS VEE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Zondagochtend is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de stallen, grenzende aan de groote boerderij van den landbou wer Zanting op het Bergje in de gemeente Dedemsvaart. Met groote moeite slaagde men erin een gedeelte van het vee te red den, doch vyf koeien en zeven varkens kwa men in de vlammen om. Ook een hoeveel heid hooi en een aantal landbouwwerktui gen werden een prooi der vlammen. De stallen en de schuur zijn afgebrand. Het woonhuis kon behouden blijven.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6