Be Quick verrast D.W.S. en speelt gelijk. Voetbal Heracles wint van P.S.V. DE PROMOTIES Om den hoogsten titel. Promotie 2de klasse. DE DERDE KLASSÉRS. DE VIERDE KLASSERS Alkm. Boys-W. Frisia 3-3. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 11 APRIL 1938. SPORT EN WEDSTRIJDEN Feijenoord D. W. S. Heracles Be Quick P. S. V. 2 2 2 1 Be Quick zou de zwakste der ploe gen zijn. En dus startte het kansloos tegen D. W. S. Met het gevolg, dat de Amsterdammers een punt moesten afstaan! Heracles zou verliezen van P. S. V. en won! Zoo werden de twee kampioenswed strijden twee verrassingen en zoo werden alle deelnemende clubs ge waar, dat de strijd nog geheel open is. Be Quick had wellicht een veldminder- heid, maar haar verdediging was sterk en hield de D.W.S.-voorhoede in bedwang, 't Bleef daardoor 00 en de Amsterdam mers, die nu twee wedstrijden gespeeld hebben, staan thans met twee ver li esp un- ten op de tweede plaats en hebben nog niet gedoelpunt! Heracles heeft thans door de zege op P. S. V. nog een goede kans en trouwens, welke club zou nu reeds kansloos zijn? De stand is: 1 i 4—1 2 4—1 1 1 3—5 1 0—0 1 1—2 D. W. V. wist op het nippertje van Excelsior te winnen en heeft dus alles nog in eigen hand. Maar de papieren van D. O. S. zijn er door gestegen, omdat haar beide concurrenten reeds twee punten kwijt zijn. De stand is hier: D. O. S. 11 5—2 2 D. W. V. 2 1 1 5—7 2 Excelsior 1 1 23 In af deeling II won Overmaas met 10 van Emma en bewees daardoor allereerst H.D.V.S. een goeden dienst. Zouden de Schiedammers zich weer redden? De situatie is: H. D.V. S. 1 1 3—2 2 Overmaas 2 1 1 33 2 Emma 1 1 01 P. E. C. zal degradeeren. Haar positie is na twee wedstrijden hopeloos geworden, want gisteren verloor ze thuis van Rig- tersbleek. 't Was weliswaar met slechts 21, maar de puntjes gingen verloren. Wie zal de gelukkige zijn in het Oosten? Quick 1 1 60 2 Rigtersbleek 1 1 21 2 P. E. C. 2 2 1—8 En Hoogezand zal misschien ook het loodje leggen. Het verloor gisteren ten minste op eigen veld van F. V. C., dat een goede kans maakt op de promotie, getuige den stand: F. V. C. 2 2 7-0 4 Hoogezand 1 1 0 8 G. R. C. i 1 0—4 Competitie. In het Zuiden is de strijd nóg niet be slist. Zoowel Bleijerheide als Noad ver loren hun competitiewedstrijd, zoodat de wedstrijd BleijerheideNoad (op het terrein van Noad!) de beslissing moet brengen. En als Noad dien wedstrijd zou verliezen, zou een extra-wedstrijd noodig zijn. De stand luidt: Noad 19 5 1 13 37—56 Bleijerheide 19 3 3 13 27 49 D.W.S.Be Quick 00. Het gelijke spel, dat Be Quick in haar eerstal kampioenswedstrijd tegen D.W. S. heeft behaald, mag als een zeer ver dienstelijk resultaat der Groningers be schouwd worden. Immers, D.W.S. is misschien over het algemeen genomen iets meer in den aanval geweest, de noordelijke verdediging bleek te sterk voor de Amsterdammers te zijn, terwijl bet schieten van de D.W.S.-voorhoede zoo erbarmelijk slecht was, dat zelfs.... een strafschop werd gemist! Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de ontmoeting een spannend karakter zou aannemen. Aan beide kanten begon men rustig. D.W.S., dat tegen den stevigen wind in begon, nam langzaam maar zeker het tiatief, maar eerst na ongeveer deed zich de eerste werkehjk gevaarl^ke situatie voor het GronmgsA* d°*Lt °an Wachters was n.L uitgeloopen, ee Wiertz zou zeker doel hebben getroffen pk Hogenbirk den bal niet met de hand er uit zou hebben geslagen. Terecht kende de heer van Welsen" ^ste Voor een strafschop toe. Draeger p zich achter den bal, doch schoot.-. naais Na een half uur kreeg de ontmoeting wat spannender karakter, voornamelijk door het feit, dat de Groningsche voorhoede, ge steund door de middenlinie, welke zie meer naar voren waagde, nu blijk gaf oc i ook wel in staat te zijn zelfs een hechte v er- dediging, als die der Amsterdammers, voor problemen te plaatsen, welke lang niet altijd gemakkelijk konden worden opgelost, hen staaltje fraai solospel van Wiertz werd be sloten met een goed schot, dat juist over vloog. Maar enkele minuten later had Be 11 9 Quick bijna de leiding genomen, toen een kopbal van midvoor Fabels juist iets te hoog was gericht. Nu bleek, dat het binnentrio van Be Quick toch wel over schutterscapaci- teiten beschikte, maar de harde schoten gin gen voornamelijk door den sterken wind, steeds over Heekelaar's doeL Zoo brak de rust aan, zonder dat een der partijen een doelpunt had gemaakt. Het begin van de tweede helft liet een zelfde spelbeeld zien als het eerste kwartier voor de rust. De beide verdedigingen bleven meester van het terrein en de resp. voor hoeden bleken niet over voldoende schutters- capaciteiten te beschikken om de doelverde- digers te passeeren. Na een kwartier keerde plotseling het element spanning terug. Het was Fabels, die een formidabel schot loste, dat tegen den paal terugstuitte. Er volgde een doelworsteling, waarbij Caldenhove er nog in slaagde den bal van de lijn weg te trappen. Het was of de Amsterdamsche ploeg wakker geschud werd. Het aspect van den strijd kreeg een geheel ander aanzien, het tempo werd verhoogd, het aanstal spannen de momenten nam toe. Draeger en Wiertz kwamen beiden voor open doel te staan, op slechts enkele meters afstand van Wachters. Beide aarzelden, zoodat het schot, dat Wiertz tenslatte nog kon lossen, tot hoekschop ver werkt kon worden. Deze corner werd door Draeger met een keurig boogschot voor doel geplaatst. Pienter zette er, op de doellijn staand, zijn hoofd onder, doch de bal had zooveel effect, dat via de lat het leder ir het veld sprong. D.W.S. trachtte vervolgens de Groningsche achterhoede te overrompelen, maar Pienter c.s. wisten van geen wijken. Niet minder dan vijf hoekschopoen werden achter elkaar op het doel van Wachters genomen. Vier daarvan werden door Draeger voor de goal geplaatst en steeds dreigde hierdoor gevaar. Eenmaal kopte Pienter den bal, toen Wach ters reeds gepasseerd was, uit het verlaten doel. In de laatste tien minuten ging het spel weer gelijk op, maar geen van beide pioegen wist het net te vinden, zoodat, toen de heer van Welsenes het einde aankondigde, de westelijke en de noordelijke kampioenen de punten hadden gedeeld. HeraclesP. S. V. 21. In een gelijkopgaanden strijd van twee ongeveer gelijkwaardige ploegen is Hera cles erin geslaagd de twee eerste punten in de kampioenscompetitie in de wacht te sleepen. Na den aftrap bleek al spoedig, dat P. S. V. eenig overwicht had. Enkele kee- ren moest Dekkers in moeilijke situaties optreden, toen zijn collega aan den over kant nog geen bal had gehad. Vijf minuten na den aanvang, toen Knoeg slecht den bal wegwerkte, kwam Peters alleen voor Dek kers te staan, van welke prachtkans hij dankbaar profiteerde 01. Reeds kort daarna ontstond een bijna even fraaie kans voor Heracles. De Jong schoot in, doch uit vallende wist Boumans den bal nog op de doellijn te pakken. Na een kwartier spelen kwam Gorissen alleen voor het Heracles-doel te staan en zyn hard schot wist Dekkers slechts met de uiterste moeite tot een hoekschop te ver werken. In deze periode had de verdediging der thuisclub vaak de grootste moeite om de snelle aanvalslinie van P. S. V. in be dwang te houden. Zij trad daarbij echter zoo aarzelend op, dat een doelpunt als het ware in de lucht scheen te hangen. De be kwame Eindhovensche schutters losten vele schoten, maar Dekkers was in buitenge wonen vorm en keerde alles. Langzamerhand kwam er meer evenwicht en toog ook Heracles ten aanval. Enkele minuten voor rust maakte Jaarsma den ge lijkmaker, na prachtig samenspel met van der Veen, 11. Na de rust was Heracles het meest in den aanval. Dadelijk na de hervatting rende Schipper langs de lijn, plaatste den bal af gemeten naar van der Veen, maar deze schoot vijf meter voor doel hoog over. Meermalen volgden er nog opgelegde kan sen voor Heracles, maar door tijdig uitloo- pen van Boumans en treuzelen van den Heracles-aanval ontstond er geen doelpunt. Twintig minuten na de rust trok de ge- heele voorhoede van Heracles ten aanval, de P. S. V.-verdedigers verzuimden snel terug te keeren en de Jong slaagde erin Boumans te passeeren, 21. Ook gedurende het laatste deel van den strijd was Heracles in de meerderheid, men kreeg nog eenige malen de fraaiste kansen, maar de afwerking ontbrak veel, zoodat de stand niet meer veranderde. D. W. V.Excelsior 32. Door met 32 den promotiewedstrijd tegen Excelsior te winnen heeft D. W. V. haar kansen op het eerste-klasserschap we ten te handhaven. De Amsterdammers zijn in deze ontmoeting echter precies met de hakken over de sloot gekomen. Want het was uitgerekend de laatste minuut van den wedstrijd, toen de mid denvoor Visser voor D. W. V. het winnende doelpunt scoorde. Nog geen 50 seconden later floot scheids rechter Stasse het einde. De voorhoede van Excelsior legde een grootere routine aan den dag, dan die van D. W. V. Meermalen kwam het Amster damsche doel in gevaar. Maaskant onder scheidde zich door zijn goede opstellen. Hij was het ook, die na een kwartier spelen door de Amsterdamsche achterhoede liep en den bal goed voor doel zette, waarna Manssen gemakkelijk kon scoren (01). Eerst acht minuten voor de rust gelukte het aan Porte om den stand weer gelijk te maken. (11). Nauwelijks een minuut later hadden de duizenden Amsterdamsche sup porters opnieuw redenen tot juichen, want nu was het middenvoor Visser, die scoorde (21). D. W. V. had de leiding daarmede overgenomen. Met dezen stand kwam ook de rust. De spanning bereikte wel haar hoogte punt, toen Maaskant na acht minuten zij het dan in buitenspelpositie scoorde en de partijen daarmede weer op gelijken voet had gebracht. Er ontwikkelde zich van dat moment af een snel en bewegelijk spel met wisselende kansen voor beide doelmonden Beide doelwachters - Jongste (Excelsior) en F. Sinkeldam (D. W. V.), deden meer malen uitstekend werk. D. W. V., die reeds het laatste kwartier voor de rust beter was gaan spelen, vocht voor haar laatste kans op het eerste-klasserschap, doch toen de laatste vijf minuten waren aangebroken en de stand nog steeds gelijk was, scheen ook deze laatste enthousiaste pogingen vruchte loos te blijven. Men kan zich in de gegeven omstandigheden dan ook het enthousiasme voorstellen, toen Porte één minuut voor 't einde D. W. V.'s derde en tevens winnende doelpunt maakte. Direct na den aftrap floot de heer Stasse. OvermaasEmma 10. De promotiewedstrijd tusschen de beide tweede klasse-kampioenen in afdeeling II, Overmaas en Emma werd in het Feyenoord stadion gespeeld. Emma speelde over het algemeen een tikje beter, dat onderling verband mocht vaak gezien worden, maar de voorhoede miste een schutter om de vaak lang niet onverdienstelijk opgezette aanvallen op de gewenschte wijze af te werken. Overmaas legde iets meer geestdrift aan den dag, wisselde goede met heel slechte momenten af en had in de voorhoede al evenmin een man, die wist, waar het doel gezocht moest worden. In de tweede helft stond het spel wel op iets hooger peil en toen zat er ook meer vaart in maar ook in die periode bleef het voor doel vaak prutsen. Algemeen dacht men al, dat de wedstrijd zou eindigen, zooals hij begonnen was, toen Overmaas in de allerlaatste minuut de overwinning uit het vuur sleepte. Zoutewelle, die voordien weinig goeds had laten zien, speelde den bal vrij voor Bogers, de verdediging van Emma aarzel de even, hetgeen haar noodlottig werd, want Bogers bedacht zich geen seconde en joeg den bal in het Emma-doel (10). Er werd nog afgetrapt, maar direct klonk het fluitje voor de laatste maal. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de En- gelscbjk league gespeelde voetbalwedstrijden luiden? Eerste afdeeling. BirminghamBolton Wanderers 20 Charlton AthleticSunderland 21 ChelseaLeicester City 41 Grimsby TownManchester City 31 Leeds UnitedArsenal 01 LiverpoolBlackpool 42 MiddlesbroughHuddersfield Town 01 PortsmouthWolverhampton W. 10 Preston NorthendDerby County 41 Stoke CityEverton 11 Westbromwich AlbionBrentford 43 Tweede afdeeling. BarnsleyChesterfield 11 BurnleyWestham United 20 BurySouthampton 21 Coventry CityBlackburn Rovers 32 Luton TownPlymouth Argyle 11 Manchester UnitedNorwich City 00 Newcastle UnitedFulham 12 Nottingham ForestSheffield W. 01 Sheffield United—Aston Villa 0—0 StockportSwansea Town 10 Tottenham Hotspur—Bradford 2—1 JONG HOLLAND—BLAUW WIT 3—1. Zoo heeft dan Jong Holland Zaterdag middag de compethie beëindigd met een 31 overwinning op Blauw Wit, een resultaat, waarmee J. H. tevreden kan zijn. Blauw Wit vertoonde een goed open spel en beschikt over enkele zeer snelle spelers, die op het kritieke oogenblik ech ter niet over een goed schot bleken te be schikken. En daar komt het tenslotte toch op aan. In het veld wogen de beide ploe gen volkomen tegen elkaar op, maar voor het doel was Jong Holland veel gevaar lijker. De eerste aanvallen zijn voor Blauw Wit, dat, door den wind gesteund, reeds dadelijk verwoed aanvalt. Niet zoo gauw echter weet Jong Holland zich even los te wer ken, of Blauw Wit komt aan de weet dat bij Jong Holland den wil voorzit om te winnen. Met rechte passen wordt de bal naar het vijandelijke doel gestuwd en het is J. Schut, die na een rustperiode weer voor het eerst was opgesteld, die met een vliegend schot den bal via den paal in het doel doet verdwijnen. Even later zien wy een goeden harden voorzet van Tesselaar, die echter niet be nut kan worden. Nadat Blauw Wit nu enkele aanvallen ondernomen heeft, zien wij van Westrienen met den bal op het doel afrennen. Zijn schot wordt echter te lang uitgesteld en zoo verdwijnt ook deze kans. De J. H. voorhoede loopt verschil lende malen in het buitenspelvalletje dat zorgvuldig door de BI. W. achterhoede wordt opengezet. De J. H. keeper verricht in zyn heiligdom uitstekend werk. Zoo zien wij hem op een gegeven oogenblik al vallend en kruipend met den moed der wanhoop een bal naar zich toegrabbelen, die anders onherroepelijk doel getroffen zou hebben. BI. W. komt echter terug en het gelukt haar voorhoede na een korte doelworsteling den bal tusschen verschil lende beenen door in het doel te werken. De tweede helft van den wedstrijd stond lang niet op het peil dat wij voor de rost konden constateeren. Vermoedelijk hebben de beide ploegen zich voor de rost reeds te veel gegeven. De scheidsrechter ontdekt dan ook verschillende spelers die een overwinning trachten te forceeren door het ten toon spreiden van te veel enthousias me En terecht deelt hij dan ook enkele vrije trappen uit. Eén hiervan wordt B-L Wit noodlottig. Onhoudbaar doet de J. H. middenvoor, O. Hartog, den bal in het net verdwijnen. Hierna treedt een periode in, waarin Blauw Wit den toon aangeeft. Ge regeld valt BI. Wit aan. Het groote gebrek van deze ploeg is echter het gemis van een goeden schutter. Langzamerhand weet Jong Holland zich weer uit den druk te bevrijden. Het spel wordt echter vrij kort gehouden, terwijl men bovendien den links buitenspeler te veel vergeet. Tegen het einde forceert O. Hartog een door braak en weet zwaar gehinderd den bal hoog in 't net te jagen. Van nu af aan speelt BI. Wit een verloren wedstrijd. Na nog enkele wederzijdsche aanvallen fluit de scheidsrechter het einde van dezen laatsten competitiewedstrijd. Bloemendaal kampioen!.,. De Bloemendalers hebben dan toch aan alle onzekerheid een einde gemaakt, door Ahrends in eigen huis gedecideerd met 50 te kloppen. The whites hernamen niet al lee^ de leiding, maar konden tevens beslag op net afdeelings-kampioenschap leggen. Zoo zal dus aan de promotie-degradatia- competitie van Z V. V. en Alkmaarsche Boys dan toch Bloemendaal worden toege voegd, zoodat Alkmaar nog een paar aardige wedstrijden wacht. Overigens was 't voor de rood-wit geblokten maar goed, dat de ex-tweede klassers won nen, want een gelijk spel of een nederlaag had een flinke „nasleep" gebracht, omdat Kinheim Schoten met een 20 nederlaag naar huis zond enZandvoort zich bij de Zeemeeuwen niet liet verrassen (13). S. D. Z. klopte het bezoekende W. M. S. met 65, wat slechts voor de degradanten als een nuttige oefening te beschouwen is. De stand is hier nu: Bloemendaal 20 12 5 3 6934 29 De Meteoor 20 13 2 5 52—30 28 Zandvoort 20 11 6 3 5734 28 Kinheim 20 10 8 2 41—25 28 Beverwijk 18 9 1 8 4334 19 Ahrends 18 5 5 8 2847 15 Schoten 20 5 5 10 38—57 15 D E. C. 18 6 2 10 29—32 14 Zeemeeuwen 19 6 2 11 3448 14 W. M. S. 19 6 2 11 38—46 14 S. D. Z. 20 3 4 13 28—70 10 Fromotie en degradatie. Texel moest een bezoek aan Q. S. C. brengen. Erg veel pleizier zullen de eilan ders echter van dit bezoek wel niet gehad hebben want met een 20 uitslag werd de tweede nederlaag geaccepteerd en het begint er nu geducht naar uit te zien, dat ook de Texelaars het derde klasser- schap niet zullen prolongeeren. Er zal in elk geval nu tenminste heel wat moeten ge beuren, zooals de stand laat zien. Q. S. C. 1 1 0 0 2—0 2 Wieringerwaard 1 1 0 0 21 2 Texel 1 0 0 2 1—4 0 Alkmaar wint van Watervogels. De groen-witte Alkmaarders hebben aan onzen oproep gehoor gegeven, want de ont moeting in eigen omgeving tegen Water vogels, leverde een verdienstelijke 20 zege op. Jammer genoeg kunnen de kaasmenschen op de ranglijst geen plaatsje meer hooger op, omdat M. F. C. het op bezoek zijnde D. T. S., met een 31 nederlaag naar huis zond. De stand is hier nu: Wieringerwaard 18 13 2 3 7532 28 Schagen 18 11 2 5 4025 24 B. K. C. 18 11 1 6 49—26 23 Watervogels 18 9 3 6 4239 31 M. F. C. 18 7 4 7 43—46 18 Andijk 18 7 3 8 28—40 17 Alkmaar 17 5 4 8 4142 14 Strandvogels 18 5 2 11 2859 12 N.-Niedorp 18 5 1 12 2340 11 D. T. S. 17 4 2 11 31—41 10 De rood-witte Alkmaarders benutten ook nu evenals vorigen Zondag hun vrijen dag, door het spelen van een vriend- schappelijken wedstryd en het moet gezegd, dat het nu tegen 't pittige West-Frisia stuk ken beter ging dan een week geleden tegen Watergraafsmeer. Wel was de verdediging en het meest voor de rust nog niet geheel op dreef; doch daar stond tegenover, dat de Enkhui- zenaren over een goeden aanval waarin de midvoor wel het meest uitblonk be schikten, een aanval die begreep, dat van goede open aanvallen wel het meeste gevaar uit kon gaan. En zoo was het dan ook in derdaad. Trouwens, ook de Boys zochten het vaak op de vleugels, wat eveneens resultaat opleverde. Zonder de goed spelende linker vleugel te kort te doen, meenen we een uitzondering te mogen maken voor den rechtsbuiten; ook nu weer, was Goudsblom bizonder op dreef. Z'n beide gemaakte doel punten waren van een goed gehalte, terwijl ook een derde doelpunt, na heel goed werk zijnerzijds ontstond. Ook nu, deed Schenke op de midvoorplaats nog wat onwennig. Uit den wedstrijd zelf nog de volgende grepen: Het begin liet goede wederzijdsche aanvallen en eenige corners zien, die echter ook niets opleverden. Dan na ruim 10 minuten noteer en we goed werk van Goudsblom, die een mooie pass over rechts geeft, waarop Schenke goed doorbreekt en zeer scherp inschiet, 1—0. De Grand laat een mooie kans onbenut ea Mulders schiet juist naast, terwijl Gouds blom een goeden voorzet van de Grand, juist langs kopt. Langzaam komen de bezoekers los en kunnen het spel verplaatsen en nadat bi) een fout voor het Alkmaarsche doel hoog overgeschoten is, kan de midvoor toch de partijen op gelijken voet brengen, 1—L Eenige tijd later klopt het weer niet geheel in de rood-witte gelederen, waarbij het leder ten slotte in het ledige doel geplaatst wordt en de West-Friezen een 21-voorsprong hebben. Geducht komen de Boys nu opzetten. Eindelijk noteeren we een mooie pass van Mulders, die via Schenke bij den naar binnen zwenkenden Goudsblom komt, die dicht langs den paal den doelman geen kans geeft, 22. Nog voor de rust gaan de bezoekers er over rechts van door en een prachtige kop-' bal van den Enkhuizer-midvoor gaat juist over de handen van v. d. Horst, precies onder de lat in, zoodat de bezoekers op nieuw de leiding hebben, 23. Na de thee is de stryd minder doelpunt rijk. De Alkmaarsche defensie heeft zich afdoende hersteld en de rood-gelen krijgen niet veel kans. De Alkmaarders hebben de beste aan vallen en uit één hiervan brengt Goudsblom met een prachtige schuiver na zeer goed werk van de Grand de partyen opnieuw op gelijken voet, 33. Het zit de Boys niet mee. Bij een zeker schijnend doelpunt van Schenke, gaat het leder juist tegen de paal. Gouds blom kopt vallend precies naast; een goed schot van Mulders gaat rakelings over, doch verandering in den stand kunnen de Boys niet meer brengen. Ook echter de bezoekers niet. Wel worden enkele goede schoten ingezonden, doch v. d. Horst stopt zeer goed. Dan fluit scheidsrechter Horst die verdienstelijk leidde het einde. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. H.S.V. verliest 50 pCt van de kampioenskans. Het is ongetwijfeld voor de Heilooërs een groote teleurstelling geweest om hun favo rieten in de laatste minuten van den strijd H.S.V.V.I.O.S. de kans op het kampioen schap met 50 pCt. te zien verminderen. V.I.O.S. moest immers dezen wedstrijd winnen de stand was reeds 33 en gister werden alleen nog maar 14 minuten van den gestaakten wedstryd gespeeld wilden zij het tot een beslissingswedstrijd brengen. V.I.O.S. heeft deze kans voor de volle 100 pCt. benut, al is zij heel goedkoop aan dit kostbare doelpuntje gekomen. De Heilooërs speelden weer hun open spel en zij zijn dan ook het grootste deel in de meerderheid ge weest. Het veldspel van V.I.O.S. was tame lijk gelijkwaardig, doch voor doel waren de Heilooërs gevaarlijker. Een moment denken wij H.S.V. te zullen zien doelpunten, doch de bal wordt tenslotte toch nog weggewerkt, hij belandt bij de VJ.O.S.-voorhoede en aardig combineerend trekken zij op het Hei- looër doel af. De rechtsback van H.S.V. zal echter ingrypen, doch de bal stuit juist over zijn voet hèen. De linksbinnen ziet de kans van den dag en van dichtbij schiet hij on houdbaar voor den H.S.V.-keeper in. Nog een enkele maal komt H.S.V. gevaar lijk voor het V.I.O.S.-doel, doch enkele se conden later is het einde van dit spannende kwartiertje er geweest. Zooals wy reeds mededeelden is nu een beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden tusschen H.S.V. en vTl.O.S. Overeengekomen is dezen wedstrijd op het A.F.C.-terrein te doen spelen op 2en Paaschdag, nam. half drie, zoodat Alkmaar door dit buitenkansje in de gelegenheid zal zijn dien middag van een aardigen wedstrijd (e kunnen genieten. De eindstand is nu: H.S.V. 14 9 4 1 56—18 22 V.I.O.S. 14 10 2 2 42—24 22 Berdos 14 10 1 3 68—31 21 AF C. 14 7 5 2 47—18 19 S.V.W. 14 4 3 8 31—44 10 Geel-Zwart 14 4 1 9 30—50 9 S.R.C. 14 1 3 9 22—64 5 Z.A.P. 14 2 0 12 30—75 4 R.K. A.F.C. A.F.C. III had geen uitstekenden dag dit maal. Hoewel zy vol moed begon en een groot deel van den wedstryd in de meerder heid was, moest zy toch van Voorwaarts II met 32 verliezen. De hoofdoorzaak moet ditmaal gezocht worden in de achterhoede, waar de doelver- dediger een paar maal een fout maakte, die dadelijk door Voorwaarts II werd benut. Doch ook de voorhoede van A.F.C. ni leek ons na de rust niet erg op schot. Enfin, vol gende week tegen Meervogels I niet meer in dezelfde fouten vallen en dan meer succes. A.F.C.-junioren. Ditmaal kan het bestuur tevreden zijn over de voltallige opkomst van alle elftallen. Zoo moet het steeds blijven. De A-junioren speelden een vriendschap- pelyken wedstryd tegen Voorwaarts A en werden door dezen met een mooi bouquet bloemen vereerd wegens 't behaalde kam pioenschap. Als tegen-prestatie werd door A.F.C. getracteerd, daar ook de Voorwaarts- junioren 't kampioenschap behaald hebben. De wedstrijd der beide kampioenen leidde tot 3—3.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9