£iufUoaaet Spoct J-uUtiónm AMSTERDAMSCHE BEURS Branden. Langs de N.H.V.B.-velden. Nieuws in 't kort. «'/li IUU TWEEDE BLAD. NOG EEN HEIDEBRAND. Door tot nog toe onbekende oorzaak is gistermiddag tusschen Lottum en Tienraay een perceel heide en jong opgaand hout over een oppervlak van ongeveer 10 H.A. in de asch gelegd. Van alle zijden werd hulp geboden, zoo dat gevaar voor uitbreiding van den brand kon worden afgewend. DRIE ARBEIDERSWONINGEN UITGEBRAND. Maandagmiddag circa half drie brandde te Weert een blok van drie werkmans woningen uit. De brand ontstond door onbekende oorzaak in de woning van het arbeiders gezin C. Everaers. Vandaar sloeg het vuur over naar de aangrenzende woningen van de werkmansgezinnen J. Vlemminx en Wed. Gielissen. Er stond een flinke bries, welke het vuur aanwakkerde, waardoor slechts wei nig van de inboedels in veiligheid gebracht kon worden. De brandweer verrichtte met de motor spuit het blusschingswerk. Het huizencomplex was eigendom van den heer Th. Stals. dierenarts. Een en ander was verzekerd. In de tweede klasse B werd inmiddels den laatste wedstrijd D. T. S. IIAlkmaarsche Boys III gespeeld en door de rood-witten met 42 gewonnen, zoodat hier de eindstand er als volgt uitziet: Koedijk I Alkmaar II M. E. V. O. I Alkm. Boys III Uitgeest II Akersloot I D. T. S. II 12 12 12 12 12 12 12 10 8 8 5 8 2 1 2 3 4 5 6 9 10 61—18 47—19 32—15 27—25 37—41 28—51 15—68 20 17 16 12 11 5 3 De tweede klasse D werd beëindigd met K. V. V. VW. F. C. VI, waarbij de Wormerveerders de hekken sluiters een 73 nederlaag toebrachten. De eindstand is hier z. V. V. IV 14 10 3 W. F. C. VI 14 8 3 Z. F. C. VI 14 8 1 Alcmaria V 14 7 1 Zaandijk III 14 7 0 Alkm. Boys IV 14 6 1 Alkmaar III 14 4 1 K. V. V. V 14 1 0 1 3 5 6 7 7 9 13 55-22 56—28 48—35 53—40 47—36 40—50 38—66 24—84 23 19 17 15 14 13 9 2 ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen is de Oehoe met gezagvoer der Brinkhuis van Schiphol naar Indië vertrokken. Medegenomen wordt 131X K.g. vracht, 332 K.g. briefpost en 11}$ K.g. pakketpost. Drie passagiers maken de reis van Am sterdam mede, resp. één naar Leipzig, één naar Athene en één naar Batavia. Op de uitreis landden de Pelikaan te Singapore en de Reiger te Jodhpoer. Op de thuisreis bereikten de Gier Athene en de Valk Jodhpoer. In de vierde klasse D is de beslissing t\og steeds niet gevallen, daar het treffen D. T. S. IIIGrootscher mer II nog al op zich laat wachten. I Oudorp II deed verstandig, ook nu de kleine kans te blijven behouden, waartoe Alkmaar IV in eigen omgeving met 50 werd geslagen. Alkmaarsche Boys V bracht een bezoek aan Graftdijk II en besloot de competitie met een mooie 51 zege. De stand is hier thans: D. T. S. in 15 14 0 Oudorp II 15 13 0 Alkm. Boys V 16 9 0 Schagen IV 13 8 1 Spoorvogels I 15 6 0 Gr:-Schermer II 14 5 1 Alkmaar IV 15 5 1 Akersloot II 16 3 1 Graftdijk II 15 2 0 1 2 7 4 9 8 9 12 13 89—14 109—13 50—59 69—25 30—58 50—94 44—57 39—92 22—90 Voetbal DE K.N.V.B.-PAASCHWEDSTRUDEN. Kampioenschap van Nederland FeijenoordP.S.V. (Zondag) P.S.V.Feijenoord (Maandag) HeraclesBe Quick (Zondag) Be QuickHeracles (Maandag) Promotie 2e klasse Afdeeling I ExcelsiorD.O.S. Afdeeling II Emma—H.-D.V.S. Afdeeling V G.R.C.Hoogezand Promotie 3e klasse Afdeeling I Maandag 18 April (2e Paaschdag): Z. V. V. IAlkmaarsche Boys I BaarnW atergraafsyieer Promotie 4e klasse WieringerwaardQ.S.C. (Zondag) COMPETITIE. Afdeeling IV le klasse BleyerheideNoad (terrein Noad) Afdeeling I 4e klasse A D.T.S.Alkmaar Res. 3e klasse B Alcmaria III—O.S.V. III De beslissings-wedstrijd O. F. C. I C. S. V. I bracht geen beslissing. R. C. Z. I stellig behouden voor de eerste klasse. Werd voor korten tijd C. S. V. I in verband met het resultaat Zaandijk IIC. S. V. I 10 ten aanzien van het kam pioenschap uitgeschakeld, het ingediende protest van de Castricummers tegen het gemaakte Zaandijker-doelpunt, had tot ge volg, dat dit doelpunt door de protest-com missie als ongeldig werd beschouwd en niet de Zaandijk-reserves, maar de rood zwarten met O. F. C. mochten uitmaken wie den begeerden titel in de wacht zou sleepen. De eindstand Vrone I had inmiddels nog K. F. C. IV in eigen huis met 43 ge klopt kwam er nu als volgt uit te zien: O. F. C. I C. S. V. I Zaandijk II Oudorp I Beemster I Vrone I K. F. C. IV Alcmaria IV R. C. Z. I 16 9 5 2 37—16 23 16 10 3 3 52—31 23 16 9 4 3 50—24 22 16 7 4 5 39—29 18 16 7 3 6 34—42 17 16 6 4 6 36—51 16 16 5 0 11 34—43 10 16 4 2 10 35—52 10 16 2 1 13 21—46 5 ue noodig geworden beslissingswedstijd O. F. C. IC. S. V. I heeft nu twee uur voetbal geëischt, omdat na den gewonen speeltijd de uitslag 1—1 was, zoodat ver lenging noodig was, om tot een beslissing te komen. De beslissing edhter is niet ge vallen, omdat geen der partijen het win nende doelpunt kon scoren. Deze ontmoe ting zal dus opnieuw worden vastgesteld en... beteekent inmiddels in de huidige competitie reeds het vierde onderlinge tref fen. Mocht by den volgenden wedstrijd een zelfde resultaat vallen, dan is O. F. C. I op een beter doelsaldo kampioen, zoodat de Oostzaners nog de beste papieren hebben^ Promotie-degradatie. Het heeft er veel van weg, dat de Zaan- damsche racers in de degradatie-competi tie, het vege lijf zullen redden. Werd vo rige week het bezoekende Koedijk I met 4—2 geslagen, thans klopte men De Rijp in eigen huis met 1—0 De eerste klassers hebben dus een gunstige positie op de rang lijst ingenomen. R. C. Z. I 2 2 0 0 5—2 4 Koedijk I 2 10 1 34 2 De Ryp I 2 0 0 2 02 0 - v *6V\J t Akersloot II twee verliespunten w. n. o. tegen Grootschermer II, d.d. 30-1 '38. Nu Bloemendaal als kampioen in de an dere derde klasse naar voren is gekomen, heeft een onderling contact tot gevolg ge had, dat het volgende programma is vast gesteld: ALKM. BOYS-PROGRAMMA. 24 April Alkm. BoysBloemendaal. Maandag 18 April (2en Paaschdag): Z V. V.Alkmaarsche Boys, aanvang 2.30 uur (Z. V. V.-terrein). Zondag 24 April: Alkmaarsche Boys Bloemendaal, aanvang 2.30 uur (Alkm. Boys-terrein). Zondag 1 Mei: BloemendaalZ. V. V. De return-ontmoetingen zullen nader worden vastgesteld. Paarden AFSTANDSRIT IN HET GOOI. Kennemer Rijsocieteit. Ter afwisseling van de afstandsritten die de K.R. telken jare in onze duinen en langs de stranden houdt, had men Zondag een rit georganiseerd in het mooie Gooi, iets wat voor de ruiters door onbekendheid met terrein en bodemgesteldheid een aparte sensatie was. De animo voor de zen rit was zeer groot en om zes uur Zondag morgen snelde een groote paardenwagen Bussumwaarts, waar om half tien bij de Bussumsche Rijschool een enthousiast gezel schap aanwezig was. De heer Sijdzes, een goede bekende van vele K.R.-menschen, in het Gooi woonachtig, leidde den rit, gesecundeerd door de heeren van der Zee en Lambo, terwijl ook de hee. van Heumen van de Rijschool zich aansloot. Op zeer prettige wijze heeft de heer Sijdzes zijn volgelingen door de schoone dreven van Bussum en Hilversum geleid. Bosch en hei waren in vroegen voorjaarstooi, de hemel was strak blauw en het schitterende weer maakte den rit voor allen tot een genot. De leider had voor deze gelegenheid spe ciale toestemming verkregen om de men- schen van boven het IJ te voeren door de prachtige bosschen van Baarn, de Hooge Vuursche en Pijnenburg, iets wat anders al leen weggelegd is voor leden van de Baarn- sche Ryvereeniging, en met deze daad al leen al heeft hij allen aan zich verplicht. Prachtige ruiterpaden door unieke mooie bosschen noodden tot stevige galopreprises en een opgetogen gezelschap kwam dank baar en voldaan aan de Lage Vuursche aan, waar geluncht werd en waar de heer Riem als voorzitter van de K.R. hartelijke woor den van dank tot de gastheeren sprak. Hij hoopte op een tegenbezoek en verklapte dat deze rit werkelijk naar meer smaakte. Na de lunch werd naar de Rijschool terug gereden, waarbij de heer Sijdzes zijn weg nog koos door het prachtige Spanderswoud. Mooi op tijd was het eindpunt weer bereikt, waar èn paarden èn menschen in goede con ditie aankwamen, waar de paarden na ge drenkt te zijn weer opgeladen werden en waar het einde van het officieele gedeelte was. Tennis TENNISFILMAVOND. De tennisclub Be Quick heeft het initiatief genomen tot het houden van een populairen filmavond over tennis op 13 dezen De heer C. Vreedenburgh, zal een inleiding houden toegelicht met films, over „Slagentechniek", een ideaal voor de beginners, verder „Spel techniek" en „Rechtspraak", onderwerpen waar de gevorderde spelers veel van kunnen leeren. De nieuwste films van o.a. Miss Round en Austin zullen feillooze slagen la ten zien, waarbij elke slag, vertraagd weer gegeven, van drie verschillende kanten is opgenomen. Een en ander wordt aangevuld met spel- fragmenten, enz. Het zal een leerzame avond worden en geen tennisser die iets aan zijn spel te ver beteren heeft, mag hier ontbroken. DE TENNIS-COMPETITIE-INDEELING. De indeeling voor de a.s. competitie die 24 April begint, is voor de Alkmaarsche clubs als volgt: 2e klasse B N.W.: Advendo I, Animo I (Helder), Heem stede I en T.C.G. I (Haarlem); A1 k m a a r-H e i 1 o o, T.C.G. II, Prinses Beatrix I en D.D.V. V; B e Q u i c k I, T.C.G. III, Score I A'dam) en Rood-Zwart (A'dam). 3e klasse A N.W.: Advendo II, T.C.G. IV, Koog-Zaandijk I en Smash (Krommenie); Be Quick II, Beverwijk III, Sladivo n (A'dam) en Groen-Wit (A'dam). 3e klasse B N.W.: Be Quick III met Toss (Hoorn), Dash II (A'dam) en Amstelkant (A'dam). De eerste indruk is dat Advendo met beide teams in sterke afdeelingen terecht is geko men. Het eerste team ontmoet Heemstede I en T.C.G. I, welke clubs het vorige jaar zijn gedegradeerd uit 2a en die wel alles in het werk zullen stellen om hun vroegere positie te heroveren, terwijl Animo V, bij keuze ge promoveerd, dit jaar sterke spelers tot haar i beschikking heeft. Advendo II moet spelen tegen T.C.G. IV (vorig jaar kampioen van deze afdeeling), Koog-Zaandijk I en Smash, welke niet te onderschatten tegenstanders zijn. Alkmaar-Heiloo zal in D.D.V. V een sterke tegenstander vinden; dit team promoveerde uit 3a en zal in deze afdeeling wel dominee- ren, gezien de talrijke sterke reservespelers welke D.D.V. als groote vereeniging bezit. Prins Beatrix is een nieuwe club waarom trent dus weinig te zeggen is, terwijl T.C.G. II vorig jaar in deze afdeeling op de tweede plaats eindigde. Be Quick I ontmoet in Rood-Zwart een vroegere tegenstander, die, in het eerste competitiejaar haar het kampioenschap af handig maakte. Score I degradeerde uit 2a en zal een zeer sterke tegenstander blijken, terwijl T.C.G. III het vorig seizoen in deze afdeeling op de tweede plaats eindigde. Voor een eventueel kampioenschap zullen dan ook alle krachten moeten worden ingespannen. Be Quick II, dat bij keuze promoveerde, ontmoet clubs, die het vorig jaar op de derde plaats eindigden, zoodat schijnbaar de wedstrijden met vertrouwen kunnen worden tegemoet gezien. Be Quick III speelt tegen Dash II (vorig jaar kampioen), Amstelkant, een nieuvge club en Toss, dat vorig jaar op de derde plaats eindigde. De jonge spelers van dit team zullen niet op de eerste plaats moeten rekenen. Postbeambten worden gewapend. - Teneinde zich te kunnen verweren tegen bandieten, die de laatste jaren op het Tsjechische platteland zich aan vele over vallen hebben schuldig gemaakt, zullen de Tsjechische postbeambten in buiten dienst gewapend worden. Bijna 2500 re volvers, 800 gummistokken, 1000 knup- pels en 700 waarschuwingsfluiten zijn naar de postkantoren op het platteland verzonden om onder de beambten te ver- deelen. In de streken, waar de postbeamb ten door heuvelachtig en boschrijk terrein moeten, zullen zij door een politiehond vergezeld worden. Vier arbeiders door trein gedood. - Vannacht zijn nabij het station Brunoy (Fr.) vier arbeiders van Italiaansche na tionaliteit, die belast waren met werk zaamheden aan de spoorlijn, op weg naar hun werk door den sneltrein Ventimiglia- Parijs verrast en op slag gedcod. Bomontploffing te Haïfa. - Drie der gisteravond bij een bomontploffing te Haiïfa gewonde Arabieren zijn bezweken. In totaal zyn gisteren zes personen ten gevolge van terroristische actie overleden. Autobus door trein verpletterd. - Tus- I schen Galatz en Cetatea Alba in Roemenië is een autobus op een overweg door een trein gegrepen en volkomen vernield. Zeven per sonen werden gedood en 21 gewond, waar van verscheidene ernstig. Het ongeluk is te wijten aan de schuld van den overweg wachter. Vliegtuig in brand geraakt. - Het Duit- sche verkeersvliegtuig op de lijn Berlijn Mannheim heeft gistermiddag kort na het vertrek wegens een motorstoring bij Marien- felde een noodlanding moeten maken. Nadat de passagiers en de bemanning het toestel hadden verlaten, geraakte dit in brand. D^passagiers hebben de reis met een ander vliegtuig voortgezet. De ongeregeldheden te Tunis. - Offi cieel wordt medegedeeld, dat het te Tunis volkomen rustig is. In de streek van Kaap Bon zijn eenige daden van sabotage ge pleegd, terwijl het in Monastir wat onrustig is. Bij de botsingen van Zaterdag zijn tien betoogers en een politiebeambte om het leven gekomen. De commandant der troe pen is vastbesloten met alle gestrengheid op te treden tegen degenen, die nieuwe onlus ten zouden willen verwekken. Toch hebben zich nog enkele daden van sabotage voorgedaan in het gebied van Kaap Bon. Botsing tusschen Hindoes en Muzel mannen. - Bij botsingen tusschen Hindoes en Mohammedanen zijn in Britsch-Indië twee menschen om het leven gekomen en zestien gewond. Troepen zyn gerequireerd, terwijl na een bepaald uur niemand zich op straat mag vertoonen. op verzoek van het bestuur diens vergade ringen kan bywonen en een adviseerend stem heeft in alle zaken betreffende zijn werk. Verscheidene heeren voerden hierover het woord. Er zal wel in de richting van een andere verdeeling der werkzaamheden worden ge adviseerd. Het voorstel als zoodanig werd niet gesteund. Balans en verlies- en winstrekening gaf geen aanleiding tot het stellen van vragen. Bij het financieel overzicht van den pen ningmeester werd geïnformeerd naar een post van 2231,66 aan arbeidsloon, enz. Hiernaar zal op de algemeene vergadering worden gevraagd. Bij de rondvraag werd opgewekt, de op gaven van het diepspitten in te leveren. De mandenlevering is opgedragen aan de fa. Bijvoet te Alkmaar. T. a. v. den uiendiefstal uit de veiling be sloot men een bedrag van 25 beschikbaar te stellen voor de gedupeerden. Gevraagd zal worden, om het regelend op treden met den koolaanvoer voor het volgend jaar op te heffen. Daarna sluiting. EGMOND AAN ZEE (Maart). Geboren: Johanna Margaretha d. v. Johannes Jacobus Grinwis. Cornelia, d. v. Hendrik Stam en Elisabeth Krab. Neeltje, d. v. Arie Sloot en Jansje Zwart. Sophia Elisabeth, d. v. Remondus Petrus Jonker en Dora Krab. Ondertrouwd: Jacob Zwart en Jansje Visser. Antoon Krab en Maria Elisabeth Krab. Overleden: Hendrik Gouda, oud 74 jaar, echgenoot van Albertje Prins. Hendrik Stam, oud 83 jaar, weduwnaar van Maartje Prins. Aafje Krab, oud 74 jaar, echtgenoote van Jan Visser. Dirk Groot, oud 65 jaar, echtgenoot van Maria Bakker. Paul Theodoor de Vries, oud één jaar. OUDE-NIEDORP (Maart). Geboren: Margaretha Veronica, d. v. Theodorus Johannes Droog en Cornelia Bruin. Cornelis Wijnand, z. v. Johannes Bes en Alida Catharina Tesselaar. Ondertrouwd: Pieter Joseph Ursem en Maria Elisabeth Sanders. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Begunstigd door mooi weer en een ste- vigen wind hield deze vereeniging een trai- ningsrit voor A, B en Junioren-klasse. De A-klasse reed 63 K.M. Er kwamen 16 renners aan de start en het ging als de vorige week zeer hard. W. Harms was de eerste weglooper, maar dit mislukte, even als de pogingen van Kager. Maar toen ge heel onverwachts het trio van verleden week. bestaande uit Jan Ottenbros, H. de Rooij en D. Veld, een voorsprong nemen, lag het veld uit elkaar. Wel probeerden Jb. Schipper, W. Visser, W. Harms en P. Zandvoort de vluchtelingen te achterhalen, maar tevergeefs. De uitslag werd: 1 Jan Ottenbros; 2 H. de Rooij; 3 D. Veld; 4 W. de Visser; 5 Jb. Schipper. Tijd 1.43, 11 renners opgegeven. B-klasse, 11 renners. Ook hier ging het hard maar de uitloop-pogingen werden di rect gesmoord. De uitslag werd: 1 C. de Boer; 2 J. Ravenstein; 3 H. Blok; 4 A. Elings; 5 J. Nierop. Tyd 1 uur 36 min. over 54 K.M. De Junioren reden 18 K.M.: 1 Joh. Hennink; 2 A. Koenen; 3 J. Hen- nink: 4 L. Wayerink; 5 C. Stroomberg; 6 N. Groot; 7 C. Constand. Tijd 42 min. R o e i e n LEDENVERGADERING A.R.Z.V. Gisteravond hield de Alkmaarsche roei- en zeilvereeniging in „De Unie" haar algemeene ledenvergadering. Nadat de voorzitter, de heer Verwer, de vergadering had geopend en de aanwezigen had verwelkomd, volgden de notulen, het jaarverslag 1937 en de verslagen van den penningmeester en de verificatie-commissie. De twee aftredende bestuursleden, de hee ren Verwer en Boersma, werden met alge meene stemmen herkozen. Een en ander werd medegedeeld over de a.s. zomerplannen. Een langdurig punt van bespreking was het bestuursvoorstel om tot splitsing der vereeniging over te gaan in twee afzonder lijke vereenigingen van roeiers en zeilers. Na ampele bespreking werd het voor stel in stemming gebracht. Met groote meerderheid van stemmen werd beslo ten niet tot splitsing over te gaan. Na behandeling van eenige interne aange legenheden volgde sluiting. Ongewone koudegolf. - Voor het eerst sinds menschenheugenis is de Vesuvius in midden April met sneeuw bedekt. In ge heel Italië heerscht een koudegolf en in vele hotels en woningen heeft men de ver warming, welke op 10 April reeds was weggenomen, weer aangemaakt. Prikkeldraad langs de grens. - Men meent dat de Palestijnsche regeering thans definitief besloten heeft, een prikkeldraad versperring ter hoogte van bijna 2.75 me ter over een afstand van 40 K.M. langs de noordelijke grens te doen aanleggen, het geen 60.000 pond sterling zou kosten. De versperring is bestemd om terroristen en illegale immigranten uit het land te hou den. Inschrijvingen voor dit werk zijn al geopend, waaraan dag en nacht in drie ploegen zou moeten worden gearbeid, on der bescherming van Britsche troepen. Verkiezing leidt tot bloedige botsing. - Bij gemeenteraadsverkiezingen in het Mexicaansche gehucht Chiaultengo in den Staat Puebla hebben de verslagen candi- daten en hun vrienden de gekozenen aan gevallen. Bij de vechtpartij, die ontstond, werden twaalf personen gedood en veer tien gewond. BROEK OP LANGENDIJK. Tuinbouwvereen. „Groentecultuur". Maandagavond vergaderde de tuinbouw- vereeniging „Groentecultuur" in het lokaal I van den heer C. Vijzelaar alhier. Een 50-tal leden was aanwezig, toen de voorzitter, de heer W. J. Balder, de verga dering opende. Het bestuursvoorstel van de L. G. C. om gedurende 45 jaren een jaarlijksche bijdrage te verleenen van 400 aan een door de gemeente Broek op Langendijk te bouwen I nieuwe sluis had in het bestuur een punt van bespreking uitgemaakt, waar. de meer derheid tegen de verleening van het sub sidie was. In een Zaterdag gehouden confe rentie is gebleken, dat de sluis versleten is. De sluis moet in ieder geval vernieuwd worden. Verscheidene sprekers voerden hierover het woord. Bezwaren werden geopperd tegen het j aarlij ksch weerkeerend bedrag van de bijdrage; een ander drong aan op de stich ting van een parkeerterrein. De mogelijkheid werd gelanceerd om het bedrag af te koopen. Voorstanders van de bijdrage achtten het bedrag, wanneer daarmee het veilingsbelang gediend was, niet te hoog. Het vervoer per groot vaartuig biedt ook voordeelen. De kosten zijn dan lager. Opgemerkt werd nog dat aan het sub sidieeren een voorwaarde te verbinden was, dat de sluisgelden niet dusdanig worden ver hoogd, dat de gemeente haar kosten kan i dekken. Tot stemming overgaande, werd met 40 tegen 7 stemmen besloten het voorstel te steunen. T. a. v. het voorstel van „De West" te Koedijk dat bestuursleden niet meer dan tweemaal achtereen herkozen kunnen wor den en boven de 65 jaar niet herkiesbaar zijn, was men van oordeel, dat dit een zaak was voor de vereenigingen. Men sprak zich uit tegen een centrale verkooporganisatie van goedgekeurde poot- aardappelen. Ter sprake zal worden gebracht de nood zakelijkheid dat door de N. G. F. C. een garantieprijs wordt gesteld voor de onge keurde drielingen. Bij de kwaliteitseischen zal men naar bevind van zaken handelen. Met den afzet van de goedgekeurde aard appelen van verleden jaar is het wel naar wensch gegaan, was de meening van de ver gadering. Betreurd werd, dat zooveel goede aardappelen zijn kapot gesneden. De minimumprijs van de wittekool werd in vergelijking met dien van de andere kool soorten voldoende geacht. Men ging er mee accoord, dat voor de te betalen aardappelheffing van eiken veiling- post 20 mag worden ingehouden tot de heffing is betaald. In verband met het voorstel t. a. v. de niet gewenschte combinatie van voorzitter en veilingleiderschap werd medegedeeld, dat de gecombineerde besturen voor scheiding der functies waren, evenals het bestuur van „Groentecultuur" voor meer verdeeling der functies was. Gewezen werd echter op het huish. regle ment, waarin wordt bepaald, dat het bestuur de functies verdeelt. Daarin staat ook dat de veilingleider, zoo hij geen vertegenwoor diger van een aangesloten vereeniging is, OTERLEEK (Maart) Geboren Maria Wilhelmina Antonia d. v. C. P. Hoedjes en E. T. Schuit. Simon Petrus, z. van C. J. Hoedjes en D. Laan. Cornelis Anne, z. van K. Mun- tjewerff en A. Zwart. Geertje, d. van R. Onrust en F. Riezebos. Overlede n: Frans Vergaaij, 84 jaar, echtgenoot van M. Hartog. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 12 April 1938. Vorige| laatste STAATSLEEN1NGEN. 3—3Y, Nederl 1938 3 Ned.-lodië 1937 5X DuitschL '30 m. verkL BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank ilandcl Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Ce-L Neder! Ford Pbilips Gloei! Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .«t# Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr, Kon. Petr Perlak ""*~/s i Phillips Oil 25tó/wj Shell Union 10'/« Tide Water 9%, RUBBERS. Amsterd. Rubber 18"V« Deli Bat. Rubber .113 Hessa Rubber108 /N - koers 2.30-45 101V. 99'% 31 U*1/. 156 107 122 37®/i 82 287 279>/s 148*/1(J 28 «21V. 36^/g - 25 - 251/, l'ls/i6 1 34'/g 3 Vi» 417 '337.1 140 58'/, 821/, 170 3121/, 324i/g 841/, 112 82 2»/M 97 803'. 1077. 1081/, 234 279 254 22 9% 0'/;6| 507, 101'/;» 99*/,, 31'/. 148 157 107 1227, 377,-7, 82'/, 289'/, 2751-7* 1477. 26 20-i/M 24", 24|-"AS 33» ;6-f 37, 416-71/, 1337, 414 553/,-6 79 170 313V, 324-0'/, 86'/, 247s «W-s 9U/l6-7« 188 109- 100 112'/, 79'/,-80 27. i -11 Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Soutbern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.80'/.. 8.96'/, 72.43 5.59X 30.39% 41.39 X 40.00 46.20 45.05 9.52X 96'/, 797,-80 105'/,-* 108'/, 229-22 281-2 258 *2U/, 97,-7» 5^16- 50'/, 47» New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië ex-coupon Heden: 1.80'/i, 8.96'/i» 72.34 5.57 X 30.35 41.42 40.00 46.20 45.05

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8