Vraag en aanbod KRUSCHENSALTS DE BAAS. Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! Het K.N.V.B.-overzicht. Alkm. Boy» winnen van Z.V.V. Excelsior-D.O.S. 0-2. Emma Hermes-D.V.S. 2-2 DE „DEFTIGE" BIBLIOTHEEK. Z.V.V.—Alkm. Boys 0-2. h.L.O.-ers aan den start I Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven? Nieuw wereldrecord 200 meter rugslag. Cor Kint de gelukkige. DERDE BLAD. De beide Paaschdagen hebben tast bare resultaten opgeleverd wat betreft de diverse wedstrijden, welke gespeeld zijn. Allereerst waren daar de kampioens wedstrijden, uit welke Heracles vier en Feijenoord drie punten veroverde. Dat beteekent dus, dat P.S.V. en Be Quick geen kans meer hebben. De uitslagen werden verwacht. Feijen oord's betere techniek zegevierde in Rotter dam en zorgde voor het gelijke spel in Eind hoven; Heracles' betere techniek zegevierde in beide wedstrijden, al mag niet vergeten worden, dat Be Quick bepaald veel pech met de spelers heeft. De stand luidt: Feijenoord 4 2 2 0 103 Heracles 4 3 0 1 107 D.W.S. 2 0 2 0 0—0 Be Quick 3 1 0 2 27 P.S.V. 3 0 1 2 3—8 Excelsior kon het in Rotterdam niet bol werken tegen D.O.S. en verloor met 20, zoodat afdeeling I waarschijnlijk een nieuwe eerste klasser krijgt. Wie zal het worden: D.O.S. of D.W.V.? De stand is: D.O.S. 2 2 0 0 7—2 4 D.W.V. 2 10 1 5—7 2 Excelsior 2 0 0 2 25 In afdeeling II wist H.-D.V.S. gelijk te spelen tegen Emma, waardoor de Schiedam mers nog steeds de beste papieren hebben Nu de helft der kleine competitie achter den rug is, heeft H.-D.V.S. een kleinen voor sprong, getuige den stand: H.-D.V.S. 2 110 5—4 3 Overmaas 2 10 1 33 2 Emma 2 0 11 23 In het Noorden speelden G.R.C. en Hooge- zand in de kaart van F.V.C., dat reeds een voorsprong had en nu kon lachen, omdat de beide Groninger clubs de punten deelden Ongetwijfeld bereiken de Friezen de eerste klasse: F.V.C. 2 2 0 0 7—0 4 Hoogezand 2 0 11 25 1 G.R.C. 2 0 11 2—6 In het Zuiden is de degradatie-candidaat thans ook bekend. Noad, dat reeds aan één puntje genoeg had, won van Bleijerheide, dat nu definitief onderaan is gekomen. De eindstand in de onderste regionen luidt: Noad 20 6 1 13 39—57 13 BleijeTheide 20 3 3 14 28—51 9 schop dusdanig geblesseerd raakte en een pees scheurde, dat hy van verder spelen moest afzien. De jonge doelman Groeneveld werd zijn plaatsvervanger. Heracles ging echter allerminst bij de pakken neerzitten. Enkele fraaie aanvallen werden opgezet en het was Schipper, die Schlosser in staat stel de om doelman Wachters met een ferm schot te passeeren, 11. Zoo brak de rust met gelijken (11) stand aan. Na de hervatting tapte Heracles echter uit een geheel ander vaatje. En nadat Wachters' doel ternauwernood aan een doorboring was ontsnapt, toen het leder tot driemaal toe werd ingezet, stelde de Be-Quick-doelman Jaarsma in de gelegenheid hem van dichtbij onhoudbaar te passeeren. Een hard schot van Schlosser stompte de Be Quick-er namelijk voor de voeten van Jaarsma en Heracles' linksbuiten deed de rest, 12. Toen kort daarop Schlosser den voor sprong tot 13 vergrootte, leek het heel even hachelijk voor de Groningers, maar een doel punt van Fabels op uiterst geraffineerde wijze uit een vrijen trap van Hogenbirk ge scoord deed de hoop weer herleven. Echter voor slechts één minuut, want di rect daarop was het Entjes, die de gasten in veilige haven bracht, toen hij hoog over Pienter en Wachters in het Be Quick-doel schoot. Toen speelde Be Quick als een geslagen ploeg verder. In een der laatste minuten zag Heracles haar groot overwicht nog beloond door een vijfde doelpunt van van der Veen, die uit een vrijen trap uitstekend door Entjes geno men, fraai langs Wachters kopte. Ongetwijfeld is de zege alleszins verdiend te noemen. Op den tweeden Paaschdag speelde Excel sior op het terrein van Sparta haar eersten thuiswedstrijd voor de promotie- en degra datie-competitie in afdeeling I. Aan beide kanten werd er veel gemist en vaak heel slecht geplaatst. Kansen kregen beide ploegen wel, maar voor doel waren de schutters meestal hun hoofd kwijt. De tweede helft was 7 minuten oud, toen er voor het doel van Excelsior een felle scrimmage ontstond. Dumortier schoot eerst tegen den paal, de bal sprong terug en toen was het wel raak, 01. Excelsior gaf het geen moment op, maar haar spel was niet van een zoodanig gehal te, dat de verdediging van D.O.S. veel moei lijke vraagstukken kreeg op te lossen. Na ruim 20 minuten trok Dumortier, die de beste speler van het veld was, er alleen tusschen uit om met een schitterend schot den voor sprong te vergrooten, 02. Excelsior veranderde toen van tactiek en van opstelling, maar het lukte ook in het laatste gedeelte van den wedstrijd niet. Eenige malen zelfs ontkwam het doel van de Rotterdammers op bijzonder gelukkige wijze aan doorboring. De stand onderging verder geen wijziging meer, zoodat het ein de kwam met een 20-overwinning voor D.O.S., waardoor Excelsior zoo goed als ze ker gedegradeerd is. Overtuigend heeft Hermes-D.V.S. bewezen dat haar spel technisch heel wat hooger staat dan dat van Emma. Aanvankelijk ging het bij de Dordtenaren wel goed, maar toen de gasten het spel na eenigen tijd in handen namen, beging de Dordtsche middenlinie de fout zich op doel terug te trekken om de uit stekende verdediging te komen helpen, die dat heel wat minder noodig had dan de voor hoede, die door deze manoeuvre totaal lam geslagen werd. Na twintig minuten miste Borani een strafschop, doch kon direct daarop zijn fout herstellen door van dichtbij in te schieten, 01. Emma spande zich hierna tot het uiter ste in, maar kreeg voor doel weinig kansen. Slechts door een strafschop kon Zwaan de partijen weer op gelijken voet brengen. Voor rust evenwel was het B. van den Tuyn die op uitstekende wijze van een kleine kans profiteerde en den gasten opnieuw de lei ding gaf. In de tweede helft stuwde de Dordtsche middenlinie beter ten aanval, maar het spel der Schiedammers was beter en bood voor doel meer kansen. Maar Emma beschikte over een uitstekende verdediging, zoodat succes geheel uitbleef. Aan de andere zijde scoorde van Welsenis na een worsteling voor het Schiedamsche doel den gelijkmaker, maar verder konden de gastheeren het ook niet brengen, zoodat het einde kwam met een gelijk spel, 22. PROMOTIE DERDE KLASSE. Goede start van de Boys! De Alkmaarsche Boys zijn al buitenge woon goed van start gegaan. Een bezoek aan de tweede klasser Z. V. V. zou geen walk-over beteekenen, want in eerste instantie zouden de blauw-zwarte Zaan dammers natuurlijk vechten voor wat ze waard zijn, zulks voor het behoud van het tweede klasserschap. Doch en dat was iets waar we op ge rekend hadden de kaasmenschen zouden zich eveneens volop geven, om dan toch in elk geval één kostbaar punt mee huis waarts te nemen, iets, wat bij een uit-wed- strijd als een verdienstelijk resultaat te noteeren valt. Maar de Boys deden meer dan we verwacht hadden, met de moois cijfers 02 gingen beide punten naar de kaasstad. Bravo rood-witten, dat is verdienstelijk werk! En nu a.s. Zondag thuis tegen Bloemen- daal! De stand is: Alkm. Boys 1 1 0 0 20 2 Z. V. V. 10 0 1 0—2 0 Bloemendaal 0 0 0 0 00 0 PROMOTIE VIERDE KLASSE. Race Q. S. C.Wieringerwaard?! Het heeft er veel van weg, dat tusschen de beide kampioenen een hardnekkige race zal worden gevoerd, wie ten slotte als nummer één zal eindigen. Weliswaar moes ten de beide vierde klassers tegen elkaar een kostbaar punt laten (22), iets, wat voor de Texelaars die zelf niet speelden een klein lichtpuntje had kunnen be teekenen, als de eilanders zelf reeds eenige winst binnen hadden. De situatie is nu echter zoo dat de derde klassers, bij een overwinning der beide overigen, tot degradeeren is gedoemd, daar door hen slechts het.puntental van 4 te be reiken is. De stand is hier nu: Q. S. C. 2 110 4—2 3 Wieringerwaard 2 1 1 0 43 3 Texel 2 0 0 2 1—4 0 DE VIERDE KLASSERS. D. T. S. van de onderste plaats. De groen-witte Alkmaarders brachten een bezoek aan D. T S. en hoewel we de Oudkarspelieren tot een zwaar bevochten zege in staat hadden geacht, hadden we toch niet een teleurstellende Alkmaarsche 62 nederlaag verwacht. De cijfers vallen ons dan wel iets tegen. Intusschen hebben de hekkensluiters de onderste plaats vaarwel kunnen zeggen en deze oneervolle bezetting aan Nieuwe Nie- dorp kunnen overlaten. De eindstand is: Wieringerwaard 18 13 2 3 7532 28 Schagen 18 11 2 5 40—25 24 B. K. C. 18 11 1 6 49—26 23 Watervogels 18 9 3 6 4239 21 M. F. C. 18 7 4 7 43—46 18 Andijk 18 7 3 8 28—40 17 Alkmaar 18 5 4 9 4348 14 D. T. S. 18 5 2 11 37—43 12 Strandvogels 18 5 2 11 28—59 12 N.-Niedorp 18 5 1 12 23—40 11 Een verdiende overwinning. Bravo Alkmaarsche Boys,bravo! Dat is nog eens een knap stuk werk! De cijfers hadden mogelijk in een ietwat andere verhouding moeten val len; maar wel niemand zal durven be weren dat de zege niet verdiend is. Met dat al zijn de Boys bijzonder goed ge start en... later zou wel eens kunnen blyken, van welk een onschatbare waarde deze winst zou kunnen zijn. Maar rood-witten, de weg is wel niet bijzonder lang, maar toch uiterst moei lijk! In de eerste plaats was het ongetwijfeld een goed toegepaste taktiek, die de Alk maarders de volle winst bracht. Een tak tiek, die een hechte Alkmaarsche Verdedi ging liet zien, sterker dan in menige competitie-wedstrijd. Het mag verwonderlijk heeten, dat het weer een „uitwedstrijd" betreft, maar doelman van der Horst liet weer een soliede partij zien en verrichtte eenige voortreffe lijke safe's. Zijn uitloopen slechts enkele malen was zéér goed, overigens deed hij zijn werk klemvast onder de lat. Een prettige gewaarwording was het, dat zoowel Slikker als van Eerden stukken be ter speelden, dan in de laatste ontmoetingen en vooral het „opruimen" viel nu zeker te loven. Brouwer en Pater lieten hun bekende partij zien, waarbij eerstgenoemde zich nu beter van zijn verdedigende taak kweet. En,tusschen dit alles in stond spil Hartog, die weer bijzonder goed op dreef was. Zijn kopwerk en het stoppen waren ook nu weer verdienstelijk energ veel kans kreeg midvoor van Halderen niet. In den aanval liet de Groot op de rechts binnen plaats en vooral voor de rust, heel goed werk zien en evenals Mulders die echter niet volkomen fit bleek vorm de hij een goede schakel met 't overige ge deelte van den aanval. Schenke stelde zich op de midvoorplaats op iedere doorbraak in, echter had hij met z'n schoten niet veel geluk. Het leder ging enkele malen rake lings naast. Ook nu deed de Grand weer handige dingen, evenals Goudsblom, die echter te weinig in het spel werd betrok ken. Mogelijk vond dit z'n oorzaak in de goede linker-verdedigingshelft van Z. V. V. en het wat geisoleerd staan van den rood-wit ten aanval, door de defensieve houding. Ondanks deze taktiek zijn de aanvallen nog talrijk geweest en heel wat gevaar lijker dan die der blauw-zwarten. Het waren dan ook deze gevaarlijke open aanvallen, die een tweetal doelpun ten tot gevolg hadden, een aantal, dat met eenig geluk even grooter had kunnen zijn. En Z. V. V.? Het spel wat de Zaandam mers lieten zien, was vrijwel een samen vatting van hetgeen, wat men eertijds op ons Sportpark tegen H. R. C. liet zien. Wel is waar speelden de blauw-zwarten toen iets beter, doch dit kan ook zijn oorzaak in het tegenspel gevonden hebben. Het verde- digingsspel der Racers was toch heel an ders. Wel lieten de Zaandammers heel goede staaltjes zien,, doch ook nu bleek het spel te individueel en inproductief. Uit den wedstrijd zelf, nog de volgende grepen: Nadat de Boys eerst nog een bloemenhulde in ontvangst hadden mogen nemen, zien we ruim half drie, onder leiding van scheidsrechter Mel- hado, de volgende opstellingen binnen de lijnen: Z. V. V Jonker Meijer Kok Siffels Brinkkemper Sjollema Versteegh Bakker v. Halderen. Pesie Hartog de Grand Schenke Goudsblom Mulders de Groot v. Eerden Hartog Brouwer Slikker Pater v. d. Horst Alkm. Boys De eerste aanvallen zijn voor de Zaan dammers, die dadelijk geducht komen op zetten. De Alkmaarsche aanval kan niet een tegenoffensief opzetten, mede door het tijdelijk uitvallen van Mulders. Zijn op nieuw verschijnen binnen de krijtlijnen heeft reeds dadelijk tot gevolg dat de volledige rood-witte aanval, ook eens de vijandelijke defensie aan den tand kan voelen. Ook hier weet men echter den druk te doorstaan, al was de goed doorgebroken Schenke eenmaal, de uitloopende doelman Jonker, bijna te snel af geweest. Een zeer klein onderdeel van een seconde beteekende een Zaan- damsche „redding". De Zaandammers mogen een corner op links nemen, die naar behooren weggewerkt wordt. Dan werkt Jonker een ver schot van Hartig juist uit den bovenhoek tot corner, die door de Grand genomen wordt, doch ook geen resultaat oplevert. Een pracht door braak van Schenke levert een corner van Goudsblom op, die echter wordt naast ge schoten. Bij een zeer goed opgezetten aanval van Mulders naar Goudsblom, krijgt Schenke een goede scoringkans, doch het leder gaat rakelings naast. Dan weer zien we Jonker een goed schot van Mulders stoppen. Een Alkmaarsch doelpunt zou niet uit kunnen blijven. Dan, als er Al» U geen raad meer weet van de rheuma- tliche pijnen, alle» reeds hebt geprobeerd zondei goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit (Cruschen Salts Zij hebben duizen den lijder» reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer «nel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR l CENT PÉR OAG Zaandamsche aanval. Enkele snelle Alk maarsche uitvallen brengen tijdelijke op luchting, doch ae blauw zwarten komen nu gesteund door een flinke sneeuwbui, steeds terug. Het veld dat voordien reeds vol effect was, wordt er niet beter op: glad eneen natten doorschietenden baL Eindelijk breekt de rust aan. Na de thee bemerken we eenzelfde spel- beeld. Eerste aanvallen voor Z. V. V., dan komen de Boys aan de beurt. Eenmaal gaat een lastig te verwerken bal van Schenke, juist langs Jonker's heiligdom. Een corner van rechts op het Boys-doel, wordt ten slotte door v. d. Horst keurig weggewerkt. Een mooie aanval van Gouds blom, wordt met een goed schot van Mul ders besloten, dat Jonker echter prachtig tot corner verwerkt. In den Zaandamschen aan val gaat het er niet bepaald zachtzinnig van langs. v. Halderen is hier steeds de „over treder" en om beurten moet voor Pater, Slikker en Brouwer even worden gestopt. V. d. Horst was hem echter te snel af. Een paar vrije schoppen in de richting van het Alkmaarsche doel brengen ook niet de gelijkmaker en dan na 32 minuten, zet Schenke een goeden aanval op, geeft prachtig naar Goudsblom over, die ver volgens scherp en ver voorzet. De naar binnen zwenkende Mulders brengt met een hard onhoudbaar schot z'n ploeg in veilige haven, 02. Want wel probeert Z. V. V. een doelpunt te maken, dochde rood-witten spelen nu stukken rustiger en blijven heer en meester van het terrein. En zoo komt het einde zonder eenige wijziging. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de Engelsche league gespeelde voetbalwed strijden luidden: Eerste afdeeling: ArsenalBirmingham BlackipoolMiddlesbrough Bolton WanderersPortsmouth BrentfordSt#ke City Derby CountyLiverpool EvertonCharlton Athletic Huddersfield TownChelsea Leicester CityGrimsby Town juist een half uur f» gespeeld, geeft de Grand een goede pass naar Mulders, deze zet ver en scherp voor terwijl Goudsblom hoog inzet. Doelman Jonker kan het leder onvoldoende wee- werken en een „knikje" van Schenke is voldoende, om den bal onder de lat te laten verdwijnen, zoodat de Boys eindelijk de leiding hebben genomen, 01. Dit succes heeft tot gevolg, dat de gast heeren fanatiek komen opzetten, doch de Alkmaarsche defensie weet van geen wijken; doelman v. d. Horst zien we in laatste in stantie op z'n best en ook nu, blijkt weer overduidelijk de machteloosheid van de 0—0 4—2 1—1 0—0 4—1 3—0 1—2 1—0 Manchester C.Westbromwich Albion 7—1 SunderlandLeeds United 00 Wolverhampton W.Preston Northend 00 Tweede afdeeling: Aston VillaTottenham Hotspur 20 Blackburn RoversNottingham Forest 51 ChesterfieldStockport County 10 BradfordBurnley 31 FulhamLuton Town 41 Norwich CitySheffield United 22 Plymouth ArgyleBarnsley 22 Sheffield WednesdayNewcastle U. 30 SouthamptonCoventry City 04 Swansea TownManchester United 22 Westham UnitedBury 31 De uitslagen van de Maandag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling: Bolton WanderersManchester City 2—1 BrentfordArsenal 30 Charlton AthleticBlackpool 41 Derby CountyHuddersfield Town 04 Leicester City—W. Wanderers 1—1 LiverpoolMiddlesbrough 11 PortsmouthGrimsby Town 30 Preston North End—Chelsea 00 Stoke CityLeeds United 01 SunderlandEverton 20 Westbromwich AlbionBirmingham 43 Tweede afdeeling. Barnsley—Coventry City 11 Blackburn RoversSheffield W. 10 BradfordChesterfield 32 Luton TownNottingham Forest 22 Manchester United—Barnsley 40 Norwich CityNewcastle United 11 Plymouth ArgyleWestham United 21 Sheffield UnitedTottenham Hotspurs 10 SouthamptonFulham 40 Stockport CountyBury 01 Swansea Town—Aston Villa 2—1 Zondag a.s. wandelen. De Paaschdrukte is achter den rug, de warme winden zijn in aantocht. En dus wordt de H.L.O.-gedachte bjj ons allen I wakker. Natuurlijk heeft het H.L.O.-comité niet stil gezeten: het heeft binnenskamers al weer heel wat werk verzet, het heeft al les weer gereed gemaakt voor de komende zomermaanden. En nu is het aan de H.L. O.-ers en aan zij, die het worden willen, om te toonen, dat zij de waarde van een harmonisch ontwikkeld lichaam kennen. Eerlijk gezegd, de bij de comité-leden beschikbaar gestelde seizoenkaarten zijn nog lang niet uitverkocht en reeds meenen sommige comité-leden, dat de deelnemers hen in den steek laten, nu zij een gulden moeten offeren voor dertig avonden en. Dat „en" moge hier verklaard worden. Omdat wandelen een der beste propa gandamiddelen is voor de H.L.O.-gedachte, omdat wandelen een gezonde en meer en meer populair wordende sport is gewor den, omdat wandelen rondom Alkmaar de deelnemers in een prachtige omgeving kan brengen, vooral thans in dezen tijd. daarom organiseert de H.L.O. op Zon dag a.s. een wandeltocht van 15 K.M. naar de bloemenvelden! Zondag a.s. om 9 uur 's morgen zullen H.L.O.-ers (vergeet uw insigne niet, dames en heeren!) en alle andere wandelsport- liefhebbers vanuit den Muziektuin starten voor een 3 uur-wandeling naar Heiloo en Limmen. Zij zullen langs de kleurige vel den trekken, ze zullen de geurige lucht der hyacinthen inademen, zij zullen een prachtigen Zondagmorgen hebben. En.... het kost niets. Er wordt geen inleggeld gevraagd, er wordt niets anders gevraagd dante komen en mee te wandelen! Tot Zondagmorgen in den Muziektuin! En dames en heeren, denkt aan de sei zoenkaarten. Tot 1 Mei zijn ze beschikbaar bij alle comité-leden. Daarna is het „Schlusz!" Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regels, uitsluitend a contant. Zweefvliegen. RECORD-ZWEEFVLIEGEN GEBROKEN. De zweefvlieger Nauta is Maandagmid dag te .15 uur met de Grunau Baby van liet Nederlandsch instituut voor zweefvlie gen van Ypenburg gestart en gistermiddag ,.uur °P het nieuwe militaire vlieg veld bij Namen (België) gedaald. Door dezen tocht heeft Nauta het Neder- andsche record, dat tot nog toe op naam van Hoekstra stond (12 K.M.) op zijn naam gebracht. De heer Nauta heeft op ongeveer 1500 meter boven starthoogte gevlogen. Het toestel zal in Namen gedemonteerd worden en naar Ypenburg worden ver voerd. Zwemmen Het evenwicht tusschen Nederland en Denemarken is op zwerogebied hersteld: Cor Kint vestigde Zondagmiddag tijdens de wedstrijden te Aarhuus een nieuw wereldrecord over 200 meter rugslag, dat tot nu toe op naam van Ragnhild Hveger met een tijd van 2 min. 41.3 sec. stond, waardoor zoowel Nederland als Denemarken in het bezit zijn van 11 we reldrecords bij het dameszwemmen. Nederland heeft thans weer alle rugslag- wereldrecords in bezit en beschikt voor de vier records over drie zwemsters, wel een bewijs, dat ons land op het O"'1,en blik nog steeds een groot aantal uitblink rs op wed- strijdgebied heeft. Iet van» Feggelen, die naar men weet, ge- ruimen tijd ziek is geweest, gaf blijk, dat zij haar vorm weer geheel teruggekregen heeft. Op de eerste 100 meter ging het gelijk op. Iet van Feggelen kwam toen iets achter te liggen en op de laatste twee banen kon zij het tempo van de Rotterdamsche zwemster niet volkomen meer volgen. Met haar prach tigen langen slag ging Cor Kint door het water en in 2 min. 41 sec. precies tikte zij aan, een nieuw wereldrecord. In Denemar ken zelf was Ragnhild Hveger haar record ontnomen. Geen wonder, dat deze prestatie een diepen indruk op het Deensche publiek maakte. Het behoeft geen betoog, dat Cor Kinf van alle kanten gelukgewenscht werd. In het kleine Hollandsche kamp heerschte groots vreugde.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10