LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS vorstschade in de steenindustrie. andere straatnamen in saragossa. de aanklacht tegen otto van habsburg. langendijk. kennemerland. couantenreclame geeft schitterende verkoopsresultaten. Voor kleine tuinen. zijn paden noodig in een kleinen tuin? alkmaar. EGMOND BINNEN HARENKARSPEL EERSTE BLAD. (ONGecORJUGEDD). MOÏTVEERING VAN HET VONNIS TEGEN HANSEN. Overweging van de Hakgsche recht bank. Aan het vonnis, dat de Haagsche recht bank gisteren inzake de strafvervolging in gesteld tegen den journalist, C. L Hansen heeft gewezen, en waarbij deze is veroor deeld tot 100 boete subs. 50 dagen hechte nis, is het volgende ontleend. Overwegende, dat een geheimhoudings plicht welke een beroep op het verscho ningsrecht wettigt, vooreerst geldt voor die groep van personen, die een beroep of ambt uitoefenen, waarin zy krachtens eenig bij zonder wettelijk voorschrift tot geheimhou ding van bepaalde zaken zijn gehouden, en daarenboven moet worden erkend voor een andere groep van personen, wier functie in zekeren stand of wier beroep en ambt het noodzakelijk maakt, dat hun geheimen wor den toevertrouwd, terwijl het openbaar be lang vordert, dat niemand wordt weerhou den van hun diensten gebruik te maken uit vrees, dat zij hun in hunne hoedanigheid noodzakelijkerwijs toevertrouwde geheimen te eeniger tijd zullen moeten openbaren; overwegende, dat een journalist als zoodanig niet behoort tot één der boven aangegeven groepen van personen, zoodat het in artikel 218 Wetboek van strafvordering neergelegde verschooningsrecht hem niet toekomt. NOODLANDING VAN EEN ZWEEFVLIEGTUIG. Bestuurder door prikkeldraad gewond. Hedenochtend omstreeks kwart over tien heeft op een weiland in de buurtschap De Ankelaar, gemeente Apeldoorn, een zweef vliegtuig van de zweefvliegschool te Teuge een noodlanding gemaakt. De bestuurder van het toestel, de heer Baulirag uit Deventer, voorzitter van de zweefvliegclub Teuge. die hedenochtend voor het maken van een overlandvlucht te Teug? was opgestegen, was door gebrek aan thermische luchtstroomingen gedwon gen te dalen. Bij den uitloop is het toestel in een prik- keldraadraster terecht gekomen. De heer Bauling werd aan het hoofd gewond en is per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis te Apeldoorn overge bracht. dat niet ernstig werd be schadigd, zal gedemonteerd worden en naar het vliegveld Teuge worden ge transporteerd. Millioenen steenen waardeloos. Naar het A. N. P. van bevoegde zijde verneemt heeft de vorst van de laatste nachten groote schade aangericht in de steenindustrie langs Rijn en Waal. Millioe nen steenen, die in de maand April waren gevormd, zijn door de vorst zoo goed als waardeloos geworden, wat een groote schadepost beteekent. Het gemeentebestuur van Saragossa heeft besloten terstond alle straatnamen te ver anderen, welke herinneren aan politieke of historische gebeurtenissen of personen, die niet vereenigbaar zijn met „de gevoelens en gebruiken van het nieuwe Spanje". On der de afgekeurde namen zijn die van Victor Hugo, Emile Zola en Alcala Zamora. De straten worden thans meerendeels ge noemd naar de door Franco's troepen ver overde plaatsen. De „B Z. Am Mittag" behandelt onder het opschrift „Otto de laatste" het bevel tot inhechtenisneming egen Otto van Habs- burg. Het blad schrijft o.a., dat al mag het oordeel van de geschiedenis over den een of anderen Habsburger niet slecht zijn, over het algemeen het geslacht geen laat- sten troonopvolger te gunnen is. Otto van Habsburg, de oudste zoon van 'Karei, den laatsten keizer van Oostenrijk en koning van Hongarije, wordt door de politie be zocht, aangezien hij verdacht wordt in Maart getracht te hebben vreemde mo gendheden ertoe te brengen in te grijpen in Oostenrijk. De Habsburgers noemen dit „huispolitiek", wij noemen het hoogver raad. Het blad trekt hieruit de conclusie, dat de geschiedenis niet wordt gemaakt door de vorstenhuizen doch door de volken en de mannen, die uit het volk voortkomen. Betere koolprijzen. De week voor Paschen was voor de Langendijker tuinbouwers, die nog eenigen voorraad kool hadden, geen ongunstige. De prijzen van de verschillende koolsoorten zijn in die week aanmerkelijk gestegen. Het weer is voor de grove tuinbouwproducten dan ook ideaal. De aanvoeren waren op de z.g. tusschen- dagen weer zeer gering. Behalve Maandag te Noordscharwoude is er op deze in het oog van de tuinders minder goede veilingsdagen geen roode kool aangevoerd. Vrijdag te Broek op Langendijk ook zelfs geen gele kool, hoewel Broek op Langendijk toch d e gele koolveiling is. Er bestond voor de kool een goede vraag, welke vooral tegen het einde van de week in de prijzen tot uitdrukking kwam. De roode kool is geleidelijk omhoog gegaan. Begonnen met prijzen van f 6f 7 per 100 K.G. kwam er eiken dag een kleine gulden per 100 K.G. bij, zoodat Zaterdag voor groote kool vanaf 7.50 per 100 K.G. werd betaald. De klei nere kool liep op tot boven 8 per 100 K.G., tot ten hoogste 8.70 en 8.80. Dit waren echter slechts enkele partijen. Er is een groot gedeelte van den aanvoer boven f 8 ver kocht. De gele koolprijzen zijn voornamelijk Za terdag belangrijk gestegen. De eerste dagen en in het midden van de week had de stij ging niet veel te beteekenen. Men maakte tot 4.30 per 100 K.G. Zaterdag was de hoog ste noteering echter f 5f 5.10. De meeste gele kool werd verkocht voor meer dan f 4 Met de Deensche witte kool is hét vrijwel gegaan als met de gele. In het begin werd hiervoor f 3—f 3.80 per 100 K.G. betaalil Donderdag werd boven 4 tot f 4.60 betaald en Zaterdag was het te Noordscharwoude zoo graag, dat de mooiste partijen f 5.50— 5.90 konden maken. Te Broek bleef men iets lager. Daar was de hoogste noteering 5 50 Groote kool en mindere kwaliteit no teerde vanaf f 4.50. Een enkel partijtje liep iets lager. Er is in de afgeloopen week vrij veel voor Scandinavië geladen. Uien zijn zoo goed als mtverkocht. Er werden er nog verkocht voor "'Jg Peen liep op tot f 3.80 en tenslotte tot f 4.30 per 100 K.G. Aardappelen gingen weg voor prijzen gelijk aan de vorige week. Voor rabarber besteedde men f 5. Eerste soort bloemkool bracht f 17.50 op. Tweede soort i 13 per 100. De week voor Paschen geeft ais «gel een ruimen aanvoer en een vluggen gepaard met hoogere Prijzen. Dit jaar maakte op dien regel geen ultzond"1"g- halve dan van spinazie en witlof. De wil g ÏSidel begon reeds in het begirvan_de week, met als hoogtepunt den Vnj 6- was te verwachten, want Amster vlug en dan volgen de buurtmark en. met bloemkool aan de spits, was al bijzon der in trek en zelfs 2e s. was duur. kool, le s. bracht op 20f 32 en e s. 15 per 100 stuks. Roode kool bracht op 7.10—9.80 en gele kool i 4.50—1 b.JU. Ook prei was duurder, nl. f 2.30—. alles per 100 K.G. Fancyprijzen werden oe- steed voor andijvie, nL f 14f 22 per K.G. Kropsla le s. was ook duurder, de pi U zen 2.70—5.80 per 100 stuks. Mooie kom kommers golden 15.50f 21.50 per 100 st. Hoewel de prijzen van bosgroenten hoo- ger waren, was de prijs toch niet hoog. Ra barber maakte een prijs van f 4J 7.10, Selderie f 0.80—1 1.70, Peterselie f 1.90— 2.60, radijs 2.803.90, raapstelen 0.80 1.30 en bospeen 5.50f 7.50, per 100 bos. Witlof gold hoogstens 8.50 en de laag ste noteering 4.50 per 100 K.G. Spinazie maakte een prijsje van 1530 cent per kist (inhoud 8 K.G.) Postelein was duur, nl. 1.251.50 per bakje. Breekpeen en waschpeen (niet onberispelijke kwaliteit) gold 5.50—6.50 en 6—9.15 p. 100 K.G. De „eerste" aardbeien golden 4055 ct. per doosje. Appelen en keukenperen waren bij zonder in trek en duur. Present v. Engeland 1421, Goudreinet 1829, Bellefleur 1317.50, Bramley Seedling 1624 en kleipeer 917 per 100 K.G. De ove rige aanvoer gaf onveranderde prijzen. De Moxie Company, fabriek van een alcoholvrije drank, is vorig jaar in Oost-Amerikaansche staten uitgebreid en uitsluitend in couranten gaan adverteeren en wel met betrek kelijk kleine advertenties, die echter vrijwel iederen dag werden geplaatst. Vorig jaar, zoo verklaard de directie, beleefden wij daardoor het beste jaar uit onze historie; het laatste kwartaal toonde alleer reeds een vooruitgang van 25 op de overeenkomstige periode in 1936. Gezien het pracht-resultaat zal de Moxie Company in 1938 haar budget •'voor courantenreclame dan ook ver dubbelen. Voor dit artikel maken de reclame kosten vrijwel het geheele bedrag der verkoopskosten uit. Vandaar dat de juiste keuze van het reclamemiddel van enorm belang is. Waar de Moxie Company vroeger ook andere reclame-middelen gebruikte, kan dit bedrijf haar keuze van cou rantenreclame ongetwijfeld volkomen motiveeren. Zij vond, dat courantenreclame het meest efficiente en het snelste resul taten gevende reclame-middel is. Jammer is het dat nog vele stadsbewoners angstvallig vasthouden aan hun grindpaad- jes om het rozenperk in het midden van hun tuintjes. Wel bewonderen zij op hun wandelingen buiten, de ruimteopvatting in de tuinen der moderne landhuizen, doch er is slechts een heel enkele die een schuch tere poging waagt, zyn stukje grond om te werken en er „iets" van te maken, het stij ve stadstuintje met zijn vierkant van paden is immers voor de meesten haast een tradi tie geworden! Waarom toch van zoo'n klein lapje grond zooveel ruimte af te nemen voor den aanleg van doellooze paden? Waarom niet vanaf het bordes of het straatje achter het huis, een grasveld aangelegd en langs de zonnigste zijde van den tuin een bordertje toegepast? Paden zijn dan heelemaal niet noodig, het gazon geeft de noodige ruimte-idee en te vens de rust, die elke tuin hoe klein ook overigens behoeft! Liefhebbers die bezwaren opperen tegen het geregeld loopen op het gras in zoo'n tuintje zonder paden, kunnen eventueel enkele stepstones en dan liefst roode flag- stones neerleggen, zoodat men om de ver schillende punten van den tuin te berei ken gemakkelijk van den eenen steen op den anderen kan stappen. Wanneer we nu om de een of andere reden, b.v. omdat de schuur achter in den tuin is gelegen, toch een pad noodig hebben, behoeft dit nog heelemaal niet uit den toon te vallen. Voor een klein tuintje is een breedte van 6080 c.M. voldoende, en het staat heel frisch en fleurig om zoo'n paadje van platgelegde roode baksteenen te ma ken. Uit aesthetisch oogpunt is een grind pad altijd verwerpelijk, daarbij loopt het zeer ongemakkelijk en raken de losse steen tjes maar al te vaak in het gazon. Willen we er weinig kosten voor maken, dan is er immers ook nog het gewone zand pad, dat prettig loopt en als het goed onder houden wordt en een goeden waterafvoer heeft, jarenlang mee kan. Door het midden iets hooger te leggen dan de zijkanten krijgen we reeds een be hoorlijken waterafvoer, terwijl een fundee ring van steengruis of puin de duurzaam heid verhoogt. In het kort samengevat is het pad in den modernen tuinaanleg alleen geoorloofd voor een bepaald doel, anders is het slechts een aanleiding tot verbrokkeling! A. C. MULLER—IDZERDA. Een trompet van 25 eeuwen. - De Daily Telegraph and Morning Post meldt, dat het Britsche museum in het bezit is gekomen van een trompet, welke 2500 jaar oud moet zijn en gemaakt werd door de oude Grieken. De trompet is van klei of aardewerk. Zeer eigenaardig is, dat het instrument nog geluid voortbrengt. Volgens deskundigen moet de trompet vervaardigd zijn in het tijdvak tus- schen 600 en 300 jaren voor onze jaartelling. Toen het instrument onlangs werd aange boden aan den directeur van het Nicosia- museum op Cyprus, heeft een hoornblazer der politie er op geblazen. Het werd gevon den te Trikomo op het Oostelijk deel van Cyprus. ftucgediike Stond. GEBOREN: Heres, z. van Berend Ulrich en Wijntje Pastoor. Gerda, d. van Bernardus Berg man en Harmtje Koops. GETROUWD: Petrus Johannes Punt en Maria Elisabeth Admiraal. Dirk de Vries en Aafje de Swart. Gerrit Koopmans en Petronella Catharina Heiblom. Karei Koopmans en Johanna Geertruida van der WisseL Ja- cob Badenhuizen en Anna Maria Out. OVERLEDEN: Wilhelmina Hendrika Merkus, gehuwd m. Gerardus Antonius van Lent, 38 jaar. Willem de Jong 23 jaar. Petrus Louren- tius Berger 1 dag. Bregtje Spoelder, wed. van Frederik Speets, 79 jaar. QefHeetUecodeti Vergadering van den raad op Dinsdag 19 April 193$, des namiddags te twee uur. Weth. Apeldoorn was afwezig wegens ziek te. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Van de ingekomen stukken vermelden we een schrijven van Ged. Staten, waarbij me degedeeld werd welke bedragen de gemeen te beschikbaar mag stellen voor het a.s. 40- jarig regeeringsjubileum der koningin en wel 25 cent per leerling der lagere scholen. Voor gevelversieringen enz. mag maxi maal 50 beschikbaar worden gesteld, indien de ingezetenen eveneens bijdragen voor het doel willen offeren. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvangen het raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening ad 25.000 voor het tweede kwartaal 1938. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen, terwijl thans reeds een besluit tot het aangaan eener kasgeldleening voor het 2e halfjaar werd genomen. Aangaande een schrijven van het R.K. schoolbestuur te Egmond aan den Hoef, be treffende aanvrage om gelden beschikbaar te stellen voor eerste inrichting, welke uit de splitsing der bijz. school in één aparte jongens- en een aparte meisjesschool voort vloeien, deelde de voorzitter mede, dat eerst dienaangaande het wettelijk voorgeschreven advies van den inspecteur van het L.O. te Alkmaar moet worden afgewacht. Overeenkomstig het voorstel werd dit schrijven om prae-advies in handen gesteld van B. en W. Met algemeene stemmen werd besloten voor den extrasteun 5.70 per werklooze uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Hier in aldus de voorzitter draagt het Rijk 3.70 per werklooze bij. Nieuw in deze ma terier is echter dat huisbezoek is voorgeschre ven. Volgens den voorzitter zal deze methode echter ook geen eerlijken uitslag verkrijgen. Immers zal in dat geval een gezin, waarvan de vrouw overdreven gesproken met haar weinige geld wonderen doet, voorbij worden gegaan, terwijl de laat-maar-waaien- huisvrouwen daarvan uitsluitend voordeel zullen behalen. Dit zal pijnlijk aandoen. De heer Simons dankte den voorzitter voor het behaalde succes inzake rangschikking der gemeente in een hoogere steunklasse, medebrengende een verhooging van het uurloon in werkverschaffing. Dit laatste is thans van 0.26 op f 0.28 gebracht. Aangaande een schrijven van het R.K. schoolbestuur te Egmond-Binnen deelde de voorzitter mede, dat wegens toeneming van het aantal leerlingen de school noodig uit breiding behoeft. De heer v. d. Reep zag inplaats van uit- breid ing liever nieuwbouw. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, I dat één en ander reeds onder de aandacht van den inspecteur van het L.O. is gebracht. Laatstgenoemde heeft den rijksbouwmees ter in den arm genomen, teneinde advies uit te brengen over den toestand der school. Van diens advies zal het afhangen wat er gedaan moet worden: „uitbreiden dan wel nieuwbouw". Als tijdelijke oplossing zal de kleinste klas in een noodlokaal worden ondergebracht. Wat de kosten hiervan zyn, valt nog niet te bepalen. Hierna kwam ter sprake het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alkmaar, inzake het uitbrengen van advies aangaande nieuw te bouwen woningen. De kosten hiervan zullen 25 per jaar be dragen. De heer Simons meende, dat voor Eg mond-Binnen thans de tijd is gekomen om aan een uitbreidingsplan te denken. Spr. opperde dit in verband met den aanleg van het militaire vliegveld in den Bergermeer polder en de verbeteringen rond het Slot op den Hoef. De voorz. was van oordeel, dat dit voor deze gemeente niet dienstig moet worden geacht. Hierdoor zou waarlijk nieuwbouw den kop worden ingedrukt, daar die alsdan aan zwaardere eischen zou moeten voldoen. Met betrekking tot het nieuwe, werkver schaffingsobject deelde de voorzitter mede, dat zulks in antwoord op een vraag van den heer v. d. Reep ook de wallen van de St. Adalbertusweg afgegraven zullen wor den. Voorts zal er een proef worden geno men met de verharding van de wegen met klei en grint. Hieromtrent meende de voor zitter, dat voor de uitvoering daarvan in de omgeving geen klei of leem te verkrijgen zal zyn. Weth. de Waard zeide, dat dit wel 't ge val is, dat n.1. in den polder goede klei te bekomen zou zijn, indien men daarvoor de toestemming zou kunnen verkrijgen. De voorzitter zeide, dat ook een proef met sintels (van de hoogovens te Velsen) geno men zal worden. De oningepolderde landen hebben hiermede bij 't pachthuis een proef genomen die gunstig genoemd mag worden. De heer Simons vroeg of de voorzitter er op wil toezien, dat de loonen, by dit werk verschaffingsobject uit te betalen, op dezelf de wijze en tot gelijke bedragen zullen wor den uitgekeerd, als dit het geval is geweest bij het object „De Egmondermeer". De voorzitter gaf dienaangaande zijn toe zegging. Sommige leden vonden het vreemd, dat het dagelijksch toezicht aan de Ned. Heide maatschappij is opgedragen, het ging onder den heer Rosing zoo uitstekend. De voorzitter bracht lof aan den heer Ro sing, doch deelde mede, dat in de voorwaar den uitdrukkelijk was voorgeschreven, dat het dagelijksch toezicht aan de Ned. Heide maatschappij zou moeten worden opgedra gen. Ontslag dr. R. Fischer. Ingekomen was een schrijven van den heer R. Fischer met verzoek om wegens gezondheidsredenen eervol ontslag als ge meente-arts. De voorzitter stelde voor dit ontslag, on der dankzegging voor alle diensten aan de gemeente bewezen, te verleenen. Weth. de Waard schetste dr. R. Fischer als een goed en edel mensch en die hier vol komen op zijn plaats was. De heer v. d. Reep ging daarmede ten volle accoord. Dr. R. Fischer was in zijn oog een zeer sympathieke persoonlijkheid, een man, waarmede te praten vieL De voorzitter nam hierna 't woord en prees hem als een mensch met een gouden hart, als een man, die zyn patiënten een warm hart toedroeg. Hoe na deze aan zyn hart lagen moge blijken uit het allen nog onbekende feit, dat dr. Schröder, zyn plaats vervanger, hem dagelijks op zijn ziekbed rapport over hen moest uitbrengen. Begrij pelijk dat het afscheid hem, na 34 jaren trou wen dienst, zeer zwaar moet vallen. Het is werkelijk jammer, dat hy niet persoonlijk in staat is om dit afscheid hier te kunnen ne men. Ik meen wel de tolk van de ingezete nen te zijn als ik hem openlijk voor alles warm dank betuig. Dat God hem nog vele jaren moge geven. Naast de royale sympa thie en de warme zorg die hy zijn patiënten toedroeg, ging ook 't gemeentebelang hem zeer na ter harte. Hij is mijn stille adviseur geweest bij de overname van het electrisch bedrijf en eveneens by het gasbedrijf. Door dit alles is hij een stuk van onze gemeente geworden. Na deze woorden, die in stilte werden aan gehoord, werd de instructie van den gemeen te-arts, op advies ook van dr. R. Fischer, ge wijzigd en aangevuld. Met algemeene stemmen werd de heer S. Moons hierna tot gemeente-arts benoemd. Ter sprake kwam dan het voorstel om de administratie der steunregeling, werkver schaffing, steun kleine boeren, die der te verwachten tuinders, spaarregeling, bonnen stelsel inzake de verstrekking van goedkoo- pe levensmiddelen, arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering ingaande 1 Mei 1938 in één hand te brengen, en aan den be trokken ambtenaar daarvoor een vergoeding toe te kennen van 500 per jaar. Als de raad niet meegaande blijkt, dreigt de voorzitter maatregelen te nemen en ter stond de werkverschaffing, die vandaag is begonnen, stop te zetten, want op deze wijze door te gaan is niet mogelijk. Hiervoor zwichtte de raad en werd het voorstel met algemeene stemmen aangeno men. Bij de rondvraag informeerde de heer Si mons voor welke categorie van personen in het bijzonder „Het fonds voor bijzondere nooden" werkzaam is, en kreeg tot ant woord dat genoemd fonds meer speciaal voor den kleinen middenstand werkzaam is. De heer Zentveld uitte een klacht over de vuilnisbelt; het blijkt een echt rattennest ge worden te zijn, terwijl ook de ligging niet gunstig blijkt te zijn. Besloten werd uit te zien naar een oven om daarmede al 't brandbare te verbranden en tevens naar een geschikte plaats uit te zien. De heer van Duin bepleitte uitvoerig de belangen van het dorpsgedeelte Egmond- Binnen. Hij memoreerde het afgravingsplan, waarbij dan 150 H.A. duingrond zullen moe ten worden |jgezand. Daardoor wordt een massa cultuur-grond gewonnen, hetgeen in onze gemeente zeer noodzakelijk is, daar zij zeer vele kleine tuinders telt. Deze hebben allen te weinig grond om er een bestaan in te vinden, terwijl verkrijging van nieuwen tuingrond absoluut onmogelijk is. Reeds bestaat er een uitvoerig plan, op gemaakt door den Prov. Waterstaat, doch tot op heden hooren wij er niets meer van. Het is zaak en plicht der gemeente om dit plan weer op te halen en met allen drang onder de aandacht van Ged. Staten te brengen. Vervolgens verzocht spr. of het gemeen tebestuur niet iets zou kunnen bereiken om den door de provincie aangelegden weg door de duinen verhard te krijgen of althans om er een fietspad langs te krijgen. Hij achtte dit in verband met het toenemende vreemde lingenverkeer ten zeerste voor 't behoud van Egmond-Binnen noodig. Besloten werd voor een en ander stappen te doen om gedaan te krijgen wat er te bereiken valt. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag ten gemeentehuize onder voorzitterschap van burgemeester H. Nolet. Afwezig was wethouder Duijves. Ingevolge het bepaalde in de gemeen schappelijke regeling met den vleeschkeu- ringsdienst Barsingerhorn is het noodig, dat de raad een vertegenwoordiger van de ge meente in den Kring aanwijst. B. en W. stelden voor, hiervoor aan te wijzen den heer H. Nolet, burgemeester. De raad ging hiermede accoord. Aan de orde was hierna een voorstel tot het verleenen van een bijdrage voor bijzon dere hulp aan werkloozen over 1938, ten be drage van 496,20. Dit is berekend naar een gemiddeld aantal wc oozen van 85 (maal 6.70) en 4 kleine bo,_.en (maal 1,50). Van dit bedrag komt ten laste van 't rijk 324,20 (86 maal 3,70 en 4 maal 1,50). Ten laste van de gemeente 86 maal 2. De raad nam dit voorstel aan. B. en W. stelden voor, de raadsbesluiten van 21 September 1934, resp. tot het aangaan van een geldleening groot f 59.805, pro resto groot 50.420 en van een geldleening groot pro resto 22.381,66 te wijzigen. De rente dezer leening is 41/4 De N.V, Maatschappij voor Gemeentecrediet, bfl welke maatschappij deze leeningeaa zyn af gesloten, is na gevoerde onderhandelingen bereid gevonden de rente te verlagen tot tegen een vergoeding van 1 van de saldi der leeningen. B. en W. stelden voor, op dit aanbod in te gaan en dienovereen komstig deze raadsbesluiten te wijzigen. Dit werd goedgekeurd. Bij de rondvraag verzocht de heer Bakker in de politieverordening te willen doen op nemen, dat het verboden is afval van bloem bollen in het water te werpen. De voorzitter antwoordde, dat een derge lijke bepaling reeds in de politieverordening is opgenomen. Den veldwachter zal opge dragen worden extra goed op de naleving van deze bepaling te willen letten. Daarna sluiting. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 20 April 1938. Vorig* koers STAATSLEENINGEN. 3—3 X NederL 1938 3 Ned -Indië 1937 5X UuitschL '30 m. verk BANK-INSTFLL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Als Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-L Nederi. Ford Philips Gloetl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. i U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. -t Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor Mij.. Redjang Lebong t PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil i i Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi i i Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.57/16 Union Pacific 47 Canadian Pac. 46/ie laatste 2.30-45 101 */s 100% 31»/. 160 1C9% 127 38'/«*Vs 86V« 299 277-8 15174-2 28'/, 20*-'%, 357/is-i "/is 237. 251/u 10»/is 5»/« 33'Vw-i 37. 423-5'/, 133 139 76 170 323Va 332-'/, 85 247, lOS/i» 107,-7. 194 1217, 111 122 80 27» 98 81'/,-2i 107i/.-t 111'/* 235 288 264'/, 187. 578 4*/M §Noteering per 50. s) ez-coupon tEsclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. i 1017. 1007. 32 152% 160 109 1267, 39% 87 298 287 153'/, 297, §217is 36% 24%, 25">/ie io*A# 5% 347:, 3'/w 433 135% 140 597« 77% 170 3277, 337'/. 86'/, 257, 109/ie 107], 201% 1283/. 1153/, 129'/, 88% 2'Vie 98% 83% 110 1137, 238 .289 269%J 19% 8»/. New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorige koers: 1.797. 8.977* 72.30 5.68 30.28 41.40 40 02 X 46.25 45.10 9.47 X Heden: 1.79»/. 8.97 72.35 5.67 30.31 41.37 X 40.05 46.25 45.07 X

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3