ftnso 8 l 8 8 8 VORS" COBRA GEMEENTERAAD EGMOND A. ZEE 8 ae Jladiapcogcamma ©o© 3®^ ^Binnenland -°Sn>°chir>e\ feuilleton Voor overdracht G. E. B. wacht Egmond het Alkmaarsche proces af. De huiseigenaren misbruiken de woningnood. 'fffiect'oa/ .OVERVETTE" RINSO. SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE TWEEDE BLAD. TE HOOGE HUREN. l Om 8 uur kwam de raad gisteravond voltallig bijeen. De voorzitter, burgemeester Eyma, stelde onmiddellijk na opening de notulen aan de orde, die door mr. Spit werden gelezen en onveranderd werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden aangenomen eenige stukken van Ged. Staten houdende goedkeuring van de verordening op het financieel beheer van de bedrijven, als mede op het besluit om de salarissen van de ambtenaren te verhoogen en een schrij ven waarin bericht werd dat de beslissing Over de overname van het gasbedrijf van Egmond-Binnen voor 2 maanden is ver daagd. Voor kennisgeving werd ook aange nomen een dankbetuiging van de ambte naren voor hun salarisverhooging en een schrijven van het nieuw benoemde hoofd der school houdende bericht van aanne ming zijner benoeming en een schrijven van den heer Schotsman berichtende, dat hij zijn aanvrage voor een uitbreiding van zijn huis introk. De door den Pensioenraad gewilde wij zigingen van enkele pensioengrondslagen, werden goedgekeurd. Conform het voorstel werd de aanvul- lingsbegrooting 1937 voor een verhoogde uitgave van Maatschappelijk Hulpbetoon op 1295 vastgesteld. Tot het doen van administratieve wijzi gingen van de gemeentebegrooting 1937 werd mede besloten. De automatenverordening. De voorzitter deelde mede, dat er varingen in Egmond het noodzakelijk heb ben gemaakt het plaatsen van automaten in de gemeente te verbieden, om te voor komen, dat men zich overgeeft aan het dobbelen. Voor bijzondere doeleinden kun nen B. en W. ontheffing verleenen. De heer Prins oordeelde de grijpkra- nen meer behendigheidsspel. Devoorzitter: Voor het grootste gedeelte is het een gokje. Dit geldt ook voor de fruitkasten. Het is een speculatie op de goklust om de menschen het geld uit den zak te kloppen. Z. h. s. werd het voorstel aangenomen. De nieuwe school. De voorzitter deelde mede, dat men niet kon voorzien, dat met 1 April het aantal leerlingen voor de openbare school zoo groot zou zijn, dat er 6 lokalen inplaats van 5 noodig waren. Nu dit het geval is gebleken, stelden B. en W. voor aan de nieuwe school inplaats van 5, 6 lokalen te bouwen en daarvoor het crediet met 10.000 te verhoogen. De heer v. K 1 e e f vroeg of het niet mogelijk was aan de school enkele douchekamers in te richten, waar de kinderen eenmaal per week gedoucht kun nen worden en waarvan ook de bevolking gebruik kan maken. Devoorzitter deelde mede, dat daarover met den architect gesproken is en dat het wel in orde zal komen. Op een vraag van den heer Prins zeide de voorzitter, dat rekening is ge houden met de mogelijkheid om een ze vende klasse aan te bouwen. Z. h. s. werd hierna conform het voor stel besloten. Over het voorstel inzake een monster kamer voor de gasfabriek ging de raad hierna in comité. Na een half uur werd door de vergade ring hierop besloten dit punt aan te hou den. Egmond wacht het proces van Alkmaar af. De Electrciteitskwestie. Hierna kwam de electriciteitskwestie aan de orde. De voorzitter veronderstelde, dat de heeren wel in de couranten gelezen hadden over het pjroces dat Alkmaar tegen de provincie gaat voeren. Van den minister was een schrijven in gekomen, dat deze van de gemeente vóór 1 Juni wenscht te vernemen onde.' welke voorwaarde de gemeente het G. E. B. wenscht over te doen. B. en W. stelden den raad voor aan den minister te berichten, dat de gemeente het door Alkmaar te voeren proces wenscht af te wachten alvorens haar standpunt .e bepalen over de overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. Conform besloten. Dt strandverpachting. Op voorstel van B. en W. werd hierop besloten om de consumptietent aan het strand publiek te verpachten en den heer Koopman 100 M. strand te geven waar hij strandtenten op kan plaatsen. Besloten werd voorts aan den heer Groen aan de Musschenbuurt een klein stukje grond voor 0.25 per jaar te ver huren. De huuraftrek. Hierop ontspon zich een uitvoerige dis cussie over den huuraftrek van te werk gestelde en gesteunde werkloozen. De heer Prins wees er op, dat de minister, blijkens een aan de gemeenten gezonden circulaire, alleen dan wenscht, dat huur wordt ingehouden, wanneer de i huur redelijk genoemd kan worden. Uit voerig betoogde hij, dat dit van huizen die 300 tot 500 hadden gekost en vóór den oorlogstijd 0.80 per week huur deden en thans 2 tot 3 huur doen, niet gezegd kan worden. Hij betoogde, dat de huis eigenaren misbruik maken van den in Egmond heerschenden woningnood en huren handhaven uit den oorlogstijd, toen de visschers een goed stuk brood verdién den, maar die nu bjj 9 steun niet meer billijk kunnen worden genoemd. De voorzitter zeide, dat B. en W. op grond van een ingesteld onderzoek van oordeel zijn, dat de huren niet onbillijk zijn. Wij kregen sterk den indruk dat deze meening van B. en W. steunde op het feit, dat de beide wethouders ook de positie van huiseigenaren innemen. De geheele raad, buiten de wethouders, gaf althans blijk de huren wel te hoog te vinden en drong er met klem bij B. en W. op aan, daarvan voor den minister een rapport samen te stellen. De voorzitter bleef dit afwijzen, omdat B. en W. al een onderzoek hadden ingesteld en omdat hij veronderstelde, dat de raad op het standpunt zou blijven staan dat B. en W. het toch niet goed deden. Tenslotte werd besloten een raadscom missie van vier leden samen te stellen, die een onderzoek zal instellen. De raad deed dit. echter in arren moede, omdat hij veronderstelde dat de huiseige naren de raadsleden de gegevens zullen onthouden, die zij B en W. niet kunnen weigeren, omdat deze over den stok achter de deur „inhouding van huur" beschik ken. Deze steeds in den raad wederkeerende kwestie zou o. i. het best tot oplossing worden gebracht wanneer de raad besloot tot het instellen van een commissie van Maatschappelijk Hulpbetoon, die de ver zoeken van huiseigenaren om van ge- Steunden de huur in te houden, naar bil lijkheid beoordeelt. Voor de béide wet houders komt ons dat ook wenschelijk voor, aangezien dan de sterke schijn wordt ver meden dat zij als belanghebbenden de schaal voor de huiseigenaren te sterk laten doorslaan. Op verzoek van den heer Snoek zegde de voorzitter overweging toe van diens voorstel om voor het opbergen van tenten aan het' vrije strand naast 0.25 huur i er d»e f 0 25 per week voor het op bergen te heffen. De heer Half wenschte een schutting aan de Schinkelstraat in orde gebracht te zien. De voorzitter gaf toe. dat deze de straat zeer ontsierde, maar was van oor deel dat daaraan voorloopig niets gedaan kon worden. Hierna sluiting. DE BUITENLANDSCHE REIS VAN JPRINS BERNHARD. Men meldt ons uit Den Haag: In verband met berichten in buiten- landsche bladen omtrent een aan Z.K.H. prins Bernhard gister overkomen auto mobiel-ongeval, vernemen wij, dat de prins ten gevolge van een motorstoornis nabij Cannes eenig ononthoud heeft ge had. doch sindsdien de terugreis in de richting Lyon heeft voortgezet. HOFBERFICHT. H. M. de koningin heeft gisternamiddag in afscheidsgehoor ontvangen den heer G Alexich, oud-uitengewoon gezant en ge volmachtigd minister van Oostenrijk. De heer Alexich is benoemd tot groot kruis in de Orde van Oranje-Nassau. Daarna hebben zijne excellentie en me vrouw Alexich aan den disch van H. M aangezeten. BURGEMEESTER VAN ERMELO ONDERSCHEIDEN. Bij zijn aftreden. Onder zeer groote belangstelling heeft gistermiddag de burgemeester der ge meente Ermelo, de heer C. W. F. baron Mackay, na een ambtsperiode van precies dertig jaar, afscheid genomen van den ge meenteraad. Talrijke genoodigden woon den deze plechtige afscheidszitting bij. De •K HEB GEMERKT DAT MIJN OVERHEMDEN^ VEEL LANGER NIEUW BLIJVEN -v fiJN GOED GAAT 2 Of 3 HAAL ZO LANG ME E SINDS IK IN MIJN WASMACHINE WINBO J Neem eens een proef met de nieuwe, „overvette" Rinso, het enige wasmiddel, dat speciaal gefabriceerd wordt voor het gebruik in de wasmachine. Door de bijzondere sa menstelling verwijdert Rinso al het vuil uit Uw goed in ongekend korte tijd. Bovendien kan het uiterst* werkzame Rinso sop nog vele malen achtereen worden gebruikt. Met één pakje Rinso van 12$ cent krijgt U de hele ge zinswas van 5 personen in 1$ uur volmaakt schoon. En niet alleen in elke wasmachine geeft Rinso dat schitterende resultaat, maar ook in elke tobbe! Bovendien heeft Rinso een bon voor geschenken. Donderdag 21 April. HILVERSUM. 301,5 M. (Alg. progr. AVRO). 8.Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Het Om roeporkest. 11.— Gij zult geen kwaad spreken, causerie. 11.30 Het Omroeporkest en soliste. 12.30 En semble Rentmeester en gr.pl. 2. Voor de vrouw. 2.30 Pianovoordr. 3.— Gr.pl. 4Voor de zieken. 4.30 Gr.pl. 4.40 Voor de kinderen. 5.30 Aeoliamorkest en soliste. 6.30 Sport causerieën7— Voor de kin deren. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Astronomische lezing. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.10 Concert gebouworkest en solist. 9.15 Radio- tooneel. 9.45 Gr.pl. 10.— Het Om roeporkest engr.pl. 11—ANP-ber., hierna Avro-dansorkest. 11.30— 12.Gramofoonplaten. HILVERSUM. 1875 en 415,5 M. (8—10— en 11—2— KRO, de NCRV van 10—11— en 2—12—). 8—9.15 en 10— Gr.pl. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12— Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Hand- werkuurtje. 2.55 Gr.pl. 3.Voor de vrouw. 3.30 Gr.pl. 3.45 Bijbelle zing. 4.45 Gr.pl. 5.Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Piano kwartet „Die Haghe". 6.30 Gr.pl. 6.50 Causerie over verpleging van lijders aan vallende ziekte. 7. Ber. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Rep. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Stafmuziek 5de Reg. Infanterie. 9.Het bijgeloof in den loop der tijden, causerie. 9.30 Verv. concèrt. 10.ANP-ber. 10.05 Gr.pl. 10.45 Gymnastiekles. 11.Gr.pl. Ca. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 10.25 Gr.pl. 11.05 E. Leggett en de Continental Players. 11.50 Radiotooneel.12.20 Dansmuziek (gr.pl.) 12.50 BBC- Northern-Ireland Orkest. 1.35 Gr. pl. 2.102.30 What I saw in Labour Camps, causerie. 2.35 Sted. Orkest van Bournemouth, mmv. solist. 4.05 Gr.pl. 4,20 Michaeloff en zijn Bes- sarabisch orkest. 4.50 Gr.pl. 5.20 Ber. 5.40 Forgotten anniversaries, causerie. 6.BBC-Northern-orkest. 6.50 Joe Kaye en zijn Band. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Ber. 8.40 Weather outlook, causerie. 8.45 Sectie van het Boyd Neel-orkest en solisten. 9.20 Korte Kerkdienst. 9.40 Leslie Bridgewater's kwintet. 10.20 Oscar Rabin en zijn Romanv Dance Band. 10.50—11.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 7.55 8.05. 9.25 en 10.20 Gr.pl. 11.40 Can- trelle-orkest. (12.50 Zang). 205 Pianovoordr. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Vioolvoordr. 3.50 en 6.20 Zang. 7.35 Pianovoordr. 7.50 Operette-uitz. KEULEN, 456 M. 5.30 Gr.pl. 7.50 Omroeporkest. 11.20 Omroeporkest. I.30 Concert. 3.20 E. Jahn's orkest. 5.55 Pianovoordr. 6.30 R. Gaden's orkest. 7.20 Omroeporkest en Om roepkoren. 9.35 Gr.pL 9.5011.20K. Rehfeld's orkest, de Stuttgarter Volksmuziek, mandoline-orkest, Omroepkoor en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: II.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroep- kleinorkest. 12.501.20 Gr.pl. 4 20 Omroepkleinorkest. 5.05 Gr.pl. 5.20 Zang. In de pauze gr.pl. 6.20 Piano voordr. 7.20 Das Rheingold, opera. (8.458.50 Gr.pl.) Na afloop tot 10.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroepsalonorkest. 12.50—1.20, 4.20 en 5.35 Gr.pL 7.20 Omroepsalonorkest, -dansorkest en solisten. (8.208.35 Causerie). 9.30 10.20 Belgisch pianokwartet. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Theo Knobel's orkest en solis ten (gr.opn.) 7.20 Omroeporkest en solist. (8.20—8.35 Duitschlandecho). 9.20 Ber. 9.50 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10;2011.20 E. Jahn's orkest. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.25, Parijs R. 9.25—11.05, Radio PTT Nord 11.05 —11.20, Parijs R. 11.20—12.20, Brus sel VI. 12.20—13.20, Keulen 13.20- 14.20, Danmarks Radio 14.2015.20, Keulen 15.2016.20, Brussel VI. 16.20—17.20, Lond. Reg. 17.20 18.20. Keulen 18.20—19.20, Weenen 19.20—21.20, Warschau 21.20—22.10, Keulen 22.10—23.20, Stuttgart 23.20 —24—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Lu xemburg 8.209.35, Lond. Reg. 9.35 12.50, Droitwich 12.5014.10, Pa rijs Radio 14.1014.35, Droitwich 14.3523.20, Danmarks Radio 23.20 —24—. Lijn 5: Diversen. burgemeester hield een rede, waarin hij zijn dank uitsprak voor het vertrouwen, dat men steeds in hem gesteld had, en de waardeering, weike hij in den loop van de jaren heeft mogen cönstateeren. De oud-wethouder, de heer Rikkers, bood den burgemeester namens den raad een zilveren schaal met in scriptie aan. Hij deelde den scheidenden burge meester mede, dat het H. M. de ko ningin behaagd heeft, hem te benoe men tot officier in de Orde van Oranje Nassau. DE TOELATING VAN OOSTENRIJKSCHL EMIGRANTEN. Het Tweede Kamerlid Albarda (S.D.A.P.) heeft aan den minister van Justitie de vol gende vragen gesteld: Is het de bedoeling van den minister, dat de voorwaarden, die zijn bepaald voor de toelating van z.g. oud-Oostenrijkers in Ne derland, ook zullen gelden voor oud-Oosten rijkers, die in een ander land (bijv. Zwitser land, Frankrijk, België) duurzaam verblijf houden en een bezoek aan Nederland wen- schen te brengen? Acht de minister het niet wenschelijk, dat voor oud-Oostenrijkers, zooals in de eerste vraag zijn bedoeld, een bijzondere regeling wordt getroffen, bijv. hierin bestaande, dat zij voor een bepaalden tijd in Nederland kunnen worden toegelaten, indien zij in het bezit zijn van een bewijsstuk, waaruit blijkt, dat zij duurzaam verblijf houden in een an der land? SLUISDEUR DOOR ZANDZUIGER BESCHADIGD. Gedeeltelijke stremming van de vaart voor groote schepen. Gisteravond omstreeks acht uur kwam de zandzuiger „Tenax", schipper H. Groen, ge laden met zar.d, van het IJselmeer de groote kolk van de Oranjesluizen bij Schelling- woude uivaren. Toen de kapitein den motor op achteruit wilde zetten, weigerde deze, men kon niet voorkomen, dat het schip tegen een der sluisdeuren aanvoer. Oogenschijn- lijk bleek de schade gering te zijn, doch van morgen is bij nader onderzoek gebleken, dat deze grooter is dan men aanvankelijk dacht. De sluisdeur zal gelicht moeten worden en bij de Droogdok Maatschappij worden ge repareerd. Merf vermoedt, dat dit ongeveer veertien dagen zal duren. Schepen, langer dan 67 meter, kunnen voorloopig niet in de Oranjesluizen schutten. DE HEER P. H. L. JAM1N t. In den ouderdom van 59 jaar is te Rotter dam overleden de heer P. H. L. Jamin, fir mant van de Koek- en Chocoladefabriek C. Jamin. De thans overledene was sedert 1907 als firmant aan het bedrijf, dat gesticht is door zijn vader, den heer C. Jamin, verbonden. Hij was mede-regent van het St. Francis- cusgasthuis, mede-oprichter en voorzitter van het R.K. Adviesbureau voor Alcoholis me, en voorts eenige jaren lid van de afd. Groothandel van de Kamer van Koophandel. Hij was Ridder in de Orde van Gregorius de Groote en van Oranje Nassau. Het stoffelijk overschot zal morgen ter aarde worden besteld op de R.K. Begraaf plaats te Rotterdam. Door MARK CHANN1NG Ned. bewerking door MAKIE [DEBELMONTE 32) ,,'t Was een bhout hindoe, een varkens- vleescheter. Heb jij hem niet gezien?" vroeg hij aan Diana. „Had ik hem niet geraakt?" Menigmaal had hij er zich op beroemd, dat elk levend wezen, waartegen hij zijn zwaard zou opheffen, het volgend oogenblik een lijk was. „Wat ik zag, scheen me een man toe", antwoordde ze, inziende dat het voor het oogenblik het verstandigst was hem te laten in de zichtbare onrust, welke de ver schijning hem had geïnspireerd: „Hij was me al eens eerder in een droom versche- nen". De Cobra lachte spottend. Doorzag hy haar opzet? „Indien je in staat bent geesten van doo- den te zien, kun je ongetwijfeld ook andere verborgen dingen onderscheiden? Ik zoek een boek een geheim boek waarin ze kere sahib zonderlinge woorden neerge schreven heeft, waardoor hij in staat is be richten naar den Sirdar te zenden, onmo gelijk te ontcijferen voor iemand, die het boekje niet bezitKun je me inlichten waar dat boekje is en wat er in staat?" Diana begreep de geschiedenis onmid dellijk. Zij had sir John Lindsay hooren spreken over een Byzantijnsch geheim schrift, door Gray uitgevonden. „Ik zie wel kans iemands gedachten te lezen", zei ze met gezag, „maar ik kan niet zien wat ik niet voor oogen heb". Ze had een flauwe hoop, dat hij beslui-' ten zou haar met Colin Gray te confrontee- ren, een hoop, die haar gedurende enkele oogenblikken niet al te onwaarschijnlijk scheen. ,.Ik kan ook in iemands hart lezen", zei de Cobra langzaam. „Ik lees in jouw hart en ik zie, dat je liegt". Diana keek hem vragend aan. „Ik spreek geen onwaarheid", verzekerde ze. (Welke waren toch de oogmerken van Alam Khan?) „Je liegt", stoof hij woedend op. „Je mond zelfs is een leugen, te mooi om waar te zijn. Je hebt je comedie slecht gespeeld, toen je voorgaf blij te zijn, me te zien. Je bent niet blij. En toch één, die mooi is als jij, moet liefhebbenof sterven. Wien heb je lief?" „Een Engelschman". De uitdaging was al te duidelijk. „Welke Engelschman? Er zijn er genoeg!" Hij spuwde boosaardig. „Een soldaat", slingerde Diana hem tar tend toe. „Iemand, die geen kinderen bang maakt", vervolgde ze met een blik op Gul- bundun, die stilletjes binnengekomen was en in een hoekje neergehurkt zat met haar armen om den hals van de hinde; „en die geen jonge meisjes tegen hun wil ontvoert". Alam Khan duwde Chirine, die trachtte hem tegen te houden, weg en ging daarop met gebalde vuisten het groote vertrek op en neer loopen. Een van zijn driftbuien was op komst. „Ik heb gezegd, dat je vrij was, om naar verkiezing rond te loopen", schreeuwde hij, met een nijdigen schop een paar tamme duiven, die daarop onder druk vleu gelgeklap wegvlogen. „Ik trek die mach tiging in. Totdat we getrouwd zijn blijf je mijn gevangene, tenzij dat je het bevel, dat ik zal geven, gehoorzaamt". „Welk bevel?" vroeg Diana, die, hoe zon derling het ook leek, het gevoel had, dat zij allengs meester van de situatie werd. „Zie van den sahib, die in dat boek zul ke wonderlijke woorden gebruikt heeft, de beteekenis ervan te weten te komen". „Ik wil het probeeren, doch onze sahibs kunnen slecht geheimen verraden". „Dan zul je met een ketting aan een muur vastgelegd en net zoo lang geslagen worden, tot je resultaten bereiken zult. En ik zal aan die honden te Simla laten we ten, wat ik met jou gedaan heb", raasde hij, terwijl kwijldroppels in zijn zwarten baard hingen en zijn groote handen een zwaar Byzantijnsch blad, dat hij van een tafel genomen had, verboog alsof het stop verf was. „Mijn vader zal u zwaar laten boeten voor de schande, die uw woorden me aan doen", riep Diana ziedend van woede. De lach van Alam Khan dreunde tot bo ven in den koepel. „Je vader? Die hond is er geweest". Diana gaf liefkoozend klapjes op den arm van Chirine, welke deze om haar mid del had geslagen. Die duivel sprak on waarheid. Oh zonder twijfel, even goed als toen hij beweerde, dat sir John zijn ge vangene was. Ze zou hem op proef stellen. „Kunt u er op zweren hem vermoord te hebben?" vroeg ze, hem uitdagend aankij kend. „Ik heb niet beweerd hem vermoord te hebben, ik heb alleen gezegd, dat hij dood is", antwoordde de Cobra met duivelsche voldoening, eindelijk dat trotsche nest te hebben gegriefd. „Als dat zoo is", hernam Diana, thans vast overtuigd van de onwaarheid van zijn woorden, „dan zullen anderen hem wre ken. Anderen die ik liefheb en die mij liefhebben". Ze kon de woorden van haat en minach ting, welke ze hem in het gezicht wilde slingeren, niet formuleeren; haar denkver mogen scheen verlamd. „Degeen, van wien jij houdt, is verliefd op een ander", hoonde Alam Khan. „Dat is onwaar", riep Diana met vuur- roode kleur. „Je zult je persoonlijk kunnen overtui gen, mijn aanstaande echtgenoote!" Zijn forsche gestalte keerde zich om naar Chirine. ,,'t Was mijn plan morgen te trouwen. Dit is veranderd. Ik trouw vanavond". HOOFDSTUK XVII. De vuurproef. Niettegenstaande zijn vuil cachot en de zware boeien sliep Colin Gray als 'n mar mot. Hij was totaal uitgeput in weerwil van zijn groote lichaamskracht. De sahibs van het Noord-Westen zjjn er wel aan ge woon overal rust te nemen, waar en wan neer er gelegenheid is; iemand, die vijftien jaar lang onder de bergbewoners had ge leefd als hij, kende het spreekwoord van de grens: „een vijand, die geslapen heeft, weegt op tegen twee". Kettinggerammel en het knarsen van een roestigen grendel deden hem ontwaken. In de omlijsting van de open deur stonden de stomme cipier en hetzelfde paar stoere krijgslieden van den vorigen dag. „De Khan laat je halen, Kafir", zei norsch de brutaalste der beide mannen. „Haast je een beetje. Hy houdt niet van wachten". Gray rees op zijn gemak overeind. Oos terlingen zijn vlug met hun gevolgtrek kingen. „Zeg aan dat wezen zonder tong, me versch stroo te brengen om op te liggen", beval hü streng. „Sahibs zijn niet zooals jullie gewoon aan een zwijnenstal". De soldaat stak den loop van zijn geweer vooruit tot vlak bij Gray's borst. „Pas op, gevangene. Indien die tong van jou wat al te glad wordt, zou dit wapen van mij wel eens kunnen afgaan. Loop voor ons uit!" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6