Agenda Bi Vraag en aanbod BUITENRITTEN |i Stad en GOUD!! Weet&eücht tBucqecüike Stand LAAGSTE TARIEVEN. HASSAU-TAX. Tel. 3545. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? LIMMEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. TERAARDEBESTELLING J. RINGERS. Onder zeer groote belangstelling is he denmiddag op de algemeene begraafplaats alhier het stoffelijk overschot van den heer J. Ringers ten grave gedragen. De rouwkoets werd gevolgd door een 9-tal rijtuigen. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig: ds. Warners, ds. Kloosterman uit Amsterdam en ds. van Dop, de burgemees ter jkhr. van Kinschot, mr. Koelma, de wethouders van Slingerland en Bonsema, de raadsleden Grondsma, Sietsma, van Drunen, Dekker, Woldendorp en Stoutjes- dijk. Voorts merkten wij op den dijkgraaf en den penningmeester van het Hoogheemraadschap, de heeren Wijdenes Spaans en Groot, verder mr. Veendorp, de heeren Adema en An- driesma, den voorz. en den secretaris van de Kamer van Koophandel, de heeren Arntz en Scheffel, een deputatie van die Kamer, het hoofdbestuur van den Ned. Aannemers- bond en het bestuur van de Alkm. afdeeling van dien bond, het hoofdbestuur der Christ. Hist. Unie, het bestuur van den Kamerkring den Helder, dat der afdeeling Alkmaar van van de C. H. U. en de besturen der Zon dagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen" en van de Christelijke scholen in Alkmaar. Het hoofdbestuur der Christelijke Staten- club was vertegenwoordigd door den secre taris, de heer Keulemans. Hofman, Voorthuysen en dr. Mol, het be- Verder zagen wij de hoofden van takken van dienst, de heeren Hoek, v. d. Heuvel, stuur van de Alkmaarsche glasverzekering, den directeur van de Hoornsche Bank, den heer v. d. Elburg, mr. Schenkeveld, mr. Ledeboer, mr. Moens, mr. Josephus Jitta, mr. Bosscher, architect Saai en de heeren Rike en Slinger en vele anderen. Onder de vele aanwezigen merkten we tevens op de leerlingen der drie hoogste klassen van de Ulo- en lager O. Chr. scho len, alsmede het bestuur van den bond van Christelijke scholen in Noordholland en den heer Pot. Aan het graf zongen de leerlingen van de hierbovengenoemde scholen psalm 103 9. Slechts een enkele tak lelies dekte de baar. WEER EEN AANRIJDING. Gisterenmiddag vond op den Ken- nemersingel een aanrijding plaats, doordat een wielrijder komende van de Kneppel- brug aan een op dezen voorrangsweg rij denden motorrijder verzuimde den doorgang vrij te laten. Het motorrijtuig zoowel als het rijwiel bekwamen schade. Door de politie wordt proces-verbaal opgemaakt. NOG EEN JUBILEUM. De serie jubilea bij de firma Jan de Vries N.V. hier ter stede is heden besloten met het koperen feest van den heer N. Olbers, den bekenden opticien uit de afd. optiek van voornoemde firma. Officieel werd het feit herdacht ten kan tore der firma aan de Zaadmarkt, waarbij o.a. is gememoreerd de groote uitbreiding en verbeteringen der afd. waar de jubilaris nu 12 jaar zijn krachten aan gegeven heeft. Met veel ijver en toewijding was hij al dien tijd werkzaam, hetgeen de directie ook met een stoffelijk bewijs wilde waar- deeren, door aanbieding van een horloge met inscriptie. De feesteling is een goed en prettig col lega, om welke reden het overige personeel er prijs op stelde een schilderij (herfst achter den ouden hof te Bergen, van den kunstschilder van Os, uit Schoorl) aan te bieden. Mevrouw Olbers werd deelgenoote in de huldiging door het in ontvangst ne men van haar aangeboden bloemen. Vele gelukwenschen van klanten en vrienden maakte mede dezen dag tot een ware feest dag. KOE DOODGEVALLEN. Gisteren is op de koemarkt een koe dood gevallen. De koe is naar het slachthuis alhier Vervoerd. HULDIGING N. DE WAARD. Gisteravond kwam de afd. Alkmaar van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond in buiten gewone ledenvergadering bijeen, ter herden king van het feit, dat zijn voorzitter, de heer N. de Waard, vóór 20 jaren deze functie aan vaardde. Allereerst werd de jubilaris namens zijn afd. gecomplimenteerd door den w.n. voor zitter, den heer P. Koreman, die hem spe ciaal dankte voor het vele door hem voor de afd. in het bijzonder en voor de drankbestrij ding in 't algemeen verrichte werk. Hierna werd den heer de Waard achter eenvolgens dank en hulde gebracht door de afgevaardigden der zuster-organisaties en wel namens de afd. Ned. Ver. door den heer W. Hoek Gzn., voor de Orde van Goede Tem pelbouwers door den heer J. A. Strikkers, voor de Spoorw. Onth. Ver. door den heer A. Wilms en voor Jongel. Chr. Geh. Onth. Bond door den heer W. v. d. Veen, terwijl namens de afd. St. Pancras de heer C. de Jong den jubilaris en de afd. gelukwenschte, Schriftelijke felicitaties waren o.a. ingeko men van het A.D.B., de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. en de Int. Orde v. Goede Tempelieren. Daarna was het woord aan den heer W. K. Rysdorp, secretaris van 't hoofdbestuur, die in een zeer mooi opgebouwde propaganda- speech den heer de Waard huldigde namens het H.B .en tenslotte de hoop uitsprak, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren de voorzittershamer te hanteeren. Aan 't einde van de toespraak van den heer Rijsdorp, had de jubilaris omdat hij niet getrouwd is was 't moeilijk een cadeau voor hem te kiezen van de leden zijner afd. een enveloppe met inhoud te incassee- ren. Nadat men onder het gebruik van een kopje thee en het aanhooren van muziek en zang nog eenigen tijd bijeenbleef, was deze huldiging ten einde, met een dankwoord van den jubilaris. Er is een tijd geweest, dat de wereld werd opgeschrikt door de mededeeling, dat er in de modder van een rivier goud was gevon den en avonturiërs van alle landen naar Klondyke trokken om het te zoeken. Karavanen zijn vertrokken en karavanen zijn er omgekomen in den strijd tegen de elementen en in den onderlingen strijd van gouddorstige en bloeddorstige mannen. En daarom zijn wij een beetje huiverig om het groote nieuws bekend te maken. Daarom hebben wij alles nog eens goed overdacht eer we tot de conclusie kwamen, dat wij als journalisten nu eenmaal niet mogen zwijgen. Er is goud gevonden in Alkmaar. Het is niet ontdekt in de een of andere cude kous of in een verborgen laad je van een antieke waschtafeL Het is niet gevonden in de kelders van het agentschap van de Nederlandsche bank hoewel het daar na tuurlijk in voldoenden voorraad aanwezig zal zijn. Het is gevonden we durven het haast niet zeggen, omdat het zoo ongeloofwaardig en tegelijkertijd zoo verbijsterend is hei is gevonden in een oude kachel. En het is daar niet ingestopt door den een of anderen erf-oom, die het voor zijn neefjes en nichtjes heeft willen verbergen, maar het is er in ge smolten en op het rooster gedropen. Er zijn eierkolen en gascokes in die kachel gegaan en er is goud weer uit te voorschijn gekomen. De heer Dekker in het Fnidsen, een knecht van de firma Otter, is de gelukkige, die dit onverwachte presentje in ontvangst heeft mogen nemen, of beter gezegd, zijn vrouw die een dezer dagen tot de ontdekking kwam, dat het rooster van de kachel vastzat, zoodat zij met alle kracht aan het schud den en het poken is gegaan. Toen bleek o zonderlinge speling van het lot! dat het rooster met goud vastge zet was. Met zuiver goud, hoewel er natuur lijk nog wel het een en ander aan de samen stelling zal kunnen mankeeren. De vrouw des huizes heeft de goud klompjes er af gehaald en het waren niet de miscroscopisch kleine korreltjes waarmee men zich in Aljaska tevreden heeft moeten stellen, maar zware klompjes, in het geheel een 50 gram, die uit de eierkolen en/of de cokes te voorschijn zijn gekomen. Goud hoewel dan in baren en in zui veren toestand kost ongeveer 2000 per K.G., dus is het te begrijpen, dat het gezin van den heer Dekker met het onverwachte presentje in de wolken is en dat de vrouw des huizes het dezer dagen eens extra warm stookt en zoo nu en dan eens even naar het rooster gaat kijken. De mogelijkheid, dat er een of ander gou den voorwerp tusschen de kolen kan zijn ge raakt, kan worden uitgesloten, omdat het goud den zuiveren slakkenvorm vertoont en blijkbaar uit de gebruikte brandstoffen is ge smolten. Wanneer het uit de cokes is verkregen, is ons gasbedrijf veel meer waard dan B. en W. thans vermoeden en wanneer het uit de eierkolen is gekomen, mag de leverancier zijn deuren wel sluiten en een extra groot fornuis aanschaffen om zijn eigen kolen te gaan stoken. Wij hebben het goud, waarop een hande laar hier ter stede reeds een bod deed, he denmorgen ten huize van den heer Dekker kunnen bekijken. Het zijn onregelmatige lichtgele klompjes en enkele kleine stukjes, in den grilligen slakkenvorm, maar massief en zwaar, die er uitzien als uit zuivere goud stof te zijn gesmolten. De heer Dekker is zoo verstandig zijn be zit vast te houden tot deskundigen hebben uitgemaakt wat daarvan de waarde is en waar hij het zal kunnen verkoopen. En intusschen is Alkmaar niet alleen een kaasstad maar ook een goudstad geworden en zal de V.V.V. in haar prospecti een schit terende reclame voor vestiging in onze ge meente kunnen maken door de mededeeling, dat men er niet alleen de goudgele kazen maar ook het kaasgele goud kan vinden. HEERENKAPSALON JAAP SMIT. Als vanmiddag de krant verschijnt, is hier in de stad op het Ritsevoort, in het perceel 56, een nieuwe heeren-kapsalon geopend. De heer Jaap Smit is gediplomeerd heeren kapper, zoodat zijn bezoekers ervan over tuigd kunnen zijn, dat zij in de geheel naar de eischen des tijcis ingerichte kapsalon op deskundige wijze behandeld zullen worden. De salon van den heer Jaap Smit is 'n uit sluitend heerenkapsalon modern inge richt redenen temeer om aan de kap salon eens een bezoek te brengen. DE GEMEENTELIJKE GROENTEN- DISTRIBUTIE. Over de wijze waarop de gemeentelijke groentendistributie werkt, die alleen groen ten aan werkloozen mag verstrekken, is reeds het een en ander te doen geweest. Meermalen werd beweerd, dat deze groenten nog al eens in handen kwamen van hen waarvoor ze niet bestemd zijn. Hedenmorgen gaf dit bezwaar zelfs aan leiding tot een ongewenschte rel. ENGELSCHE SCHOLIEREN TE ALKMAAR Er vertoeven in Alkmaar en Bergen op dit oogenblik 150 Engelsche scholieren, zoo als er ook Hollandsche scholieren in Enge land vertoeven. Maandag zijn de Engelsche gasten aan het station te Alkmaar gekomen en bij diverse families ondergebracht. Tentoonstelling. Tot en met Zondag 24 April, Langestraat 87, van 1012.30 en 25, tentoonstelling van werken van de leden der vereen iging Doorwerken. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De weg terug (real.); hoofdrollen John King, Richard Cromwell, Slim Summerville e.a. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De dubbele bruiloft (hum.); hoofdrollen William Powell en Myrna Loy. Toegang eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, „Borneofilm" ten bate van het Artisfonds. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De spion der Lanciers (rom.-sens.); hoofdrollen Peter Lorre, Dolores del Rio en George San ders. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 21 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Ge zworen kameraden door Ulvadero. Vrijdag 22 April. In den Bergerhout te Alkmaar, Centrale Stierenkeuring, aanvang 9 uur. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond van 't Nut; spreker C. Scharten. 8 uur, de Unie, ds. Schermerhorn over „De vrouwen-vredesgang". 8 uur, 't Gulden faies, opvoering operette De TooverbaL Gister werden per touringcar Den Haag en Scheveningen bezocht en een rondrit door Den Haag gemaakt. Heden gaat het gezelschap naar Amster dam en vandaar per electrische tram naar Broek in Waterland. Vervolgens gaat men naar Monnikendam en Volendam en van daar naar Marken. Morgen wordt een bezoek aan de kaas markt gebracht en wordt het twaalfuurtje in den Stedelijken Muziektuin gebruikt. 's Middags wordt een bezoek gebracht aan de kaasfabriek te Stompetoren. Zaterdag wordt een rondrit door Amster dam gemaakt en o.a. een bezoek aan het Rijksmuseum gebracht, 's Avonds is er een gezellige afscheidsavond in het Concert gebouw te Amsterdam. De Zondag wordt in den familiekring door gebracht. Maandag vertrekt het gezelschap naar Vlissingen om met een boot van de Maatschappij Zeeland naar Engeland terug te gaan. BURGEMEESTERS HERBENOEMD. Bjj K. B. van 19 April zijn opnieuw be noemd tot burgemeester van Beemster: de heer P. Kikkert; Koedijk: de heer W. C. Ninaber; Oudkarspel: de heer A. J. Wijn- veldt. ALKMAARSCH OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. Tot slot van het seizoen geeft bovenge noemde vereeniging een opvoering van de overbekende operette Zigeunerliefde van Frans Léhar. Deze slotavond behoort ongetwijfeld tot een van de grootste die de vereeniging tot nog toe heeft gegeven. Ook ditmaal zijn kosten noch moeite ge spaard om het operette-minnend publiek een avond te bieden, die aan alle eischen zal voldoen. Hieraan heeft de vereeniging dan ook haar bestaan te danken, door steeds het beste van het beste te geven. De koren en soli zullen ook deze keer weer getuigen van ernstige studie, terwijl een symphonie-orkest een aardig geheel zal vor men. Ook aan het spel en de tooneelaankleeding zijn de uiterste zorg besteed, hetgeen dan ook te verwachten is van den regisseur. Verder zijn ook nu weer dansen ingestu deerd door mevr. Offenberg-Schuitemaker, zoodat het geheel weer een goedgeslaagde uitvoering belooft te worden. dienovereenkomstig op het standpunt, dat niet meer in het geding was de vraag, of het redelijk moest worden geacht, dat de gemeentelijke distributiebedrijven worden opgeheven, doch dat het uitsluitend ging over de wijze, waarop de overgang oer bedrijven zal plaats hebben. Daarbij zijn. de gemeenten tenslotte in een dwang positie gebracht. De gemeenten zullen een beslissing om trent de overdracht van haar bedrijven aan de provincie moeten nemen, zonder dat zij met nauwkeurigheid weten onder welke voorwaarden deze overdracht geschiedt. Immers deze voorwaarden zullen eerst na deze beslissing worden vastgesteld door een commissie van arbitrage. De grondslagen waarop deze arbitrage zal moeten plaats hebben, waarborgen bovendien volstrekt niet, dat een voor de gemeenten bevredi gende oplossing zal worden verkregen, be treffende de toe te kennen schadeloosstel ling. De vereeniging dringt er op aan maat- regelen to nemen, waardoor een uiteinde lijke' beslissing over de positie deT ge meentelijke distributiebedrijven kan wor den opgeschort tot een rapport is uitge bracht en tot de Staten-Generaal in de ge legenheid zullen zijn geweest om zich bij de behandeling van de wettelijke regeling der electriciteitsvoorziening mede uit te spreken oVer het te voeren beleid ten op zichte der distributiebedrijven. HEDENAVOND DE „BORNEO"-FILM. In City. Osa Johnson, die met haar echtgenoot, wijlen Martin Johnson de' laatste 20th Century- Foxtilm BORNEO heeft vervaardigd Borneo.Ieder onzer kent die klank. Hoevelen van ons hebben eigenlijk een be grip van hetgeen dit eiland inhoudt? Ze ker, er zjjn oud-Indischgasten die het beste deel van hun leven op Borneo hebben doorgebracht en die er belangwekkende verhalen van weten te vertellen. Maar de meesten onzer zijn er nimmer geweest en kunnen zich ook volstrekt geen denkbeeld vormen van dat machtige geheimzinnige en schier onbegrijpelijke eiland. En ook zij, die het voorrecht hebben, te mogen luisteren naar de relazen van hen, die er langen tijd zijn geweest, hebben toch de grootste moeite, om zich een beeld te scheppen van den werkelijken toestand Zij kunnen het zich niet indenken, zij stel len het zich vaag of verkeerd voor, terwijl de verteller zelf onderdehand beseft, dat hij niet of slechts onvoldoende duidelijk kan maken, wat hij bedoelt. Men kan zich een duidelijker voorstelling van het eiland Borneo maken door hedenavond de Borneo film te gaan zien! DE GEMEENTELIJKE ELECTRICITEITSVOORZIENING. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft naar wij vernemen een adres gericht aan den raad van ministers, in verband met het wetsontwerp, houden de algemeene regelen ter zake van Je electriciteitsvoorzienii g. Het is met groote verwondering, aldus dit adres, dat in gemeentelijken kring werd kennis genomen van den brief van 18 Februari jl. waarbij door den minister van waterstaat aan een aantal gemeenten in Noordholland werd medegedeeld, dat de regeering heeft besloten te bevorderen, dat rechtstreeksche stroom levering door het provinciaal bedrijf spoedig wordt in gevoerd voor die gedeelten van het vasteland dezer provincie, waar die leve ring tot nog toe geschiedde door een ge meentelijk distributiebedrijf, hetwelk de energie betrekt van het provinciaal bedrijf. Deze beslissing van de regeering heeft bij de betreffende en ook bij in andere provinciën gelegen gemeenten ernstige bezorgdheid gewekt. De gedachte dat het hier een aangele genheid betreft, die alleen de provincie en de gemeenten aangaat, kan de vereeniging met deelen, wijl net hier gaat om vragen, die van principieeie beteekenis zijn voor de electriciteitsvoorziening in ons land. Reeds meermalen zijn bezwaren ingebracht tegen de overwegende positie, die de pro vincie inneemt op het gebied der electri- c teits-voorzlenmg, een positie die uit staatsrechtelijk oogpunt door velen als ontoelaatbaar wordt beschouwd. Groote teleurstelling en bevreemding heeft het gewekt, dat de regeering als haar oordeel voorop stelde, „dat het standpunt van de provincie in beginsel juist is te achten". Bij de met de gemeentebesturen gevoer de besprekingen stelde de regeering zich Meest zwakke wind in het noorden nit noordelijke tot westelijke richtingen; in het zuiden uit noordelijke tot oostelijke richtin gen; vrij heldere nacht met lichte nacht vorst; overdag gedeeltelijk bewolkt met weinig verandering in temperatuur; droog weer. Nog geen verandering. Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden hield nog steeds stand- Een rug van hooge drukking strekt zich oostnoord- oostwaarts tot noordoostwaarts uit tot Fin land. De depressie in de Poolzee vulde op en trok verder noordoostwaarts af. Een vlakke storing bevindt zich boven Polen en de randstaten. Behoudens een vrij krachti- gen wind langs de Noorsche kust, is het weer in het geheele waarnemingsgebied rustig. De heldere nacht bracht op tal van plaatsen nachtvorst. Plaatselijke buitjes komen vooral nog in Duitschland en Polen voor. Overigens valt alleen regen van be teekenis langs de Noorsche kust. De tempe ratuur is over IJsland, Scandinavië en ge deeltelijk over de Britsche eilanden wat ge stegen. Over Frankrijk werd het iets kou der. Het weertype ten onzent verandert nog niet LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.37 uur tot 4.20 uur licht op. GELUIDSFILM OVER SURINAME. Suriname! Voor velen een woord met wei nig inhoud. Een mooi, vruchtbaar land, deel van het Rijk der Nederlanden, vele malen zoo groot als het moederland, met een sym pathieke bevolking, een groote rijkdom aan mineralenen zoo goed als onbekend bij het Nederlandsche volk. Nederland interes seert zich niet met zijn kapitaal in de plan tages, die hierdoor op een enkele uitzon dering na een kwijnend bestaan lijden. Een Amerikaansche luchtlijn op Suriname, Engelsche ontginningsmaatschappijen met Engelsch kapitaal, koffie-plantages met een uitvoer naarNoorwegen het zijn alle symptomen van denzelfden geest van luste- looze interesse voor Suriname. Dit gebrek aan belangstelling voor en ken nis van dit land nu is het, dat de heer Tolud, zelf een rasechte Surinamer, wil bestrijden. Als werkloos onderwijzer maakte hij on danks de vele moeilijkheden, die hem onder deze omstandigheden in den weg stonden een film over zijn mooie land, liet er, behal ve een stomme copie ook een geluidscopie van maken, trok naar Nederland en vertoont nu in diverse plaatsen van ons land zijn films. De verschillende autoriteiten hebben hem overal alle medewerking toegezegd en op voor vele scholen heeft de heer Tolud zijn werk aan de kinderen vertoond en hun ver teld van zijn geboorteland, dat in het moe derland niet de belangstelling heeft, die het verdient. Hij heeft klein en groot dit trach ten duidelijk te maken en doet dit op een onderhoudende manier. Hü wekt sympathie voor land en bevolking en doet zijn landge- nooten in Nederland beseffen, dat er óók bruine en zwarte Nederlanders bestaan, met evenveel recht op dien naam dan welk Ne- derlandsch onderdaan hier te lande ook. Hij wil het Nederlandsche volk met die gedachte meer vertrouwd maken dan tot nog toe en hij wil voorkómen, dat hij, zooals vele Ne derlanders met zijn huidskleur óf wordt aan gegaapt, óf in het Engelsch wordt aange sproken door menschen, die dan hevig ver wonderd zijn als blijkt, dat zoo iemand Hol- landsch spreekt! Het is mede daarom verheugend, dat de heer Tolud hier in Alkmaar de vorige keer en nu gisteren wéér een flinirp be- Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regels, uitsluitend contant. langstelling ondervonden heeft. Bij de kin dervoorstelling was de bovenzaal van de Handelsschool behoorlijk bezet. Dit is te meer verheugend, omdat de heer Tolud er tot nog toe niet in geslaagd is, de medewer king van enkele gemeentelijke autoriteiten te verkrijgen tot het vertoonen der films voor de Alkmaarsche scholen. Laat het voor hen een reden zijn, die medewerking alsnog te verleenen! Twee 40-jarige huwelijksfeesten. Woensdag herdachten de echtparen Pepping en Valkering hun 40-jarig huwe lijk. Voor dezen dag was groote belang stelling en overal vlaggentooi. Beide heeren staan in het openbare leven als wethouder en vooral de heer Valkering, die vele functies vervult, had over belang stelling niet te klagen. Het feest van den heer en mevrouw Pepping werd te hunnen huize gegeven en van den heer en mevr. Valkering in café „Centrum." De groote tooneelzaal, smaakvol met palmen getooid, was een en al bloemstukken. Niet minder dan 37 bloemstukken waren gezonden. Bezoek of (en) bloemen waren gezimden door den burgemeester en mevrouw Nieuwenhuysen, van de geestelijkheid en oud-pastoor Peperkorn, raadsleden, ver- eenigingen ter plaatse, hoofdbestuur van Bloembollencultuur, Prov. Staten en de commissie van „Duin en Bosch" te Castri- cum, Kamer van Koophandel, doctoren, politie en tientallen vrienden. ALKMAAR. GEBOREN: Nicolaas Cornelis Simon, z. van Nicolaas Petrus Bloothoofd en Anna BoekeL GETROUWD: Hermanus Cornelis Burger en Gertruida Gerarda Maria Houx. Theodtrus Antonie de Weger en Pietertje Habiecht. OVERLEDEN: Willem Frederik Koole, wedr. van Johan- na van Schaik, 75 jaar. BERGEN (8 t/m. 19 Aprü). Geboren: Dirk, z. v. Jan Kok en Maria Louisa Klemkerk. Adriana Maria d. v. Gerrit Mattheus Maria Groen en Maria Petronella van Wonderen. Anna Catharina Maria, d. van Jozef Stam en Margaretha Admiraal. Overleden: Walig Veld, oud 50 jaar, echtgenoot van Immetje Kool. Pe tronella van Galen, oud 53 jaar, echtge- noote van Hendrik Sjoerts. Ondertrouwd: Antonius Hendri- kus Haakman te Alkmaar en Frederika Leibbrand. Jan Hendrik Cornelis Fijn en Wijpkjen Mijnsje de Vries te Finster- wclde. Gehuwd: Sijbrand de Vries te Alk maar en Aalk Visser, ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2