Helder-Alcm. Victrix 1-3. Puiteravond in de Kennemer manége. Kantongerecht te Alkmaar. DERDE BLAD. Na een vrij lange periode van rust kwam Alcmaria gisteren weer eena in het veld in een vriendsehappelijken wedstrijd tegen Hel der I. Aangelokt door het mooie weer, waren vrij talrijke bezoekers naar het terrein bi. het Heldersche Tuindorp getrokken waar zij een aantrekkelyken wedstrijd tusachen twee jeugdige ploegen hebben aanschouwd. Vooral Alcmaria had haar ploeg sterk ver jongd en onder al die jongeren maakte Jan Rootring zijn joyeuae rentrée. Want na in een jaar tijd niet meer te heb' ben gespeeld en in dien tijd een knie-operatie te hebben ondergaan, speelde en zwoegde Rootring als vanouds. Zijn terugkomst betee- kent een versterking van de ploeg, die in het komende seizoen wederom op dezen uit stekenden halfspeler zal kunnen rekenen. Een nieuw gezieht was de oud-Alkmaar keeper Duiveman, die gisteren bij Alcmaria den vuurdoop onderging en zijn doel zeer goed verdedigd heeft De opstelling der ploegen was als volgt: Alcm apia Duiveman Verweel Koning Helderman Kaptein A. v. Wieringen v. d. Pol Rootring G. v. Wieringen Stelma A- Rampen O Godsehalk Wieren de Gast Everts Siersma Quant Kiesewetter Hoeben Tekelenburg Smit Kenter Helder Hoewel het hier geen competitiewedstrijd betrof, toonde het spel toch een aantrekke lijk beeld met Alcmaria meestal in den aan val. Hoewel de spelers in deze formatie eerst nog wat aan elkaar moesten wennen, had Alcmaria toch al spoedig succes. De wed strijd was nog maar vijf minuten oud, toen G. van Wieringen, die op de rechtervleugel goede dingen deed, een hard schot inzond, dat Kenter te machtig bleek, 01. Stelma kreeg onmiddellijk hierna een kans de voorsprong te vergrooten, doch wachtte juist iets te lang. Een pracht schot van den spel Kaptein had zeker beter lot verdiend. Ook Helder probeerde het met eenige snelle aanvallen, meestal door haar linker vleugel geleid, doch vond in Koning c.s. een onoverkomelijk struikelblok. Na deze spoedig verkregen voorsprong, bezondigde Alcmaria zich wel iets te veel aan demonstratie-spel, dat speciaal voor het Heldersche doel te ver werd doorgevoerd. Hoewel Helder in die periode weinig kan sen kreeg, wist Duiveman toch eenige scho ten solide te stoppen. Tegen het einde van de eerste helft, wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Toch had Alcmaria haar voorsprong nog kunnen vergrooten, toen Stelma den bal tot op da doellijn bracht, doch juist op het laatste mo ment werd gehaakt, wat de scheidsrechter ontging. Onmiddellijk na de rust herhaalde dit feit zich, doch thans floot de scheidsrechter voor penalty. De strafschop, zacht door v. d. Pol geno men, verrestte Kenter blijkbaar, want de bal rolde buiten zijn bereik in het doel, 0—2. Direct na den aftrap slaagde de uit Indië gerepatrieerde Everts er in Duiveman met een mooien kopbal te passeeren, 12. Nadat de strijd zich hierna naar het mid denveld had verplaatst, kreeg Alcmaria een vrijen trap te nemen. De bal belandde na eenig heen en weer getrap bij v. d. Pol, die van verren afstand een hard schot inzond, dat doel trof, 13. Energiek trachtte Helder den achterstand te verkleinen, doch de Alcmaria-defensie liet zich niet verrassen. Helaas moest Kaptein zich wegens een verwonding door den jeugdigen Vos laten vervangen, die de rechtsmiddenplaats be zette, terwijl Helderman spil ging spelen. In de laatste minuten kreeg Helder's links buiten Godschalk nog een paar fraaie sco ringskansen, welke hij evenwel niet wist te benutten. JUNIORENDAG IN WORMERVEER. Alcmaria wint in de le afd. Op den juniorendag waren slechts enkele elftallen uit onze omgeving verschenen, n.L Alcmaria A en B en Bergen A. Bergen A was iets te zwaar ingedeeld en moest zich dan ook in afd. 3 met de onderste plaats tevreden stellen. Toch speelde Bergen niet slecht en er is zeker in de toekomst van deze spelers nog aardig wat te verwachten. Alcmaria deed het echter heel wat beter en ging maar liefst met twee eerste pryzen naar huis. Alcmaria A-junioren won eerst met 30 van Z.F.C. A, om daarna in de finale met 1—0 over W.F.C. A te zegevieren. (W.F.C. had zijn eersten wedstrijd met 4-0 van K.F. gewonnen, waarin zelfs twee spelers uit het eerste elftal meespeelden, o.a. de be kende internationaal de Boer). Trouwens ook W.F.C. was met drie spelers uit het eerste elftal versterkt (de geheele linker vleugel plus middenvoor). Een zware taak dus voor Alcmaria's rech- terverdedigingsblok, waar een adspirant rechtsback stond. Ook Alcmaria B haalde een eersten prijs, n.1. in afdeeling 5: Alcmaria B—O.S.V. B 20; Alcmaria BZilvermeeuwen B 20. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. H.S.V. scoort de beslissende goal in de eerste helft van de tweede verlenging. Groote belangstelling bestond er voor den beslissingwedstrijd in de 2e klasse B om het kampioenschap tusschen H.S.V. uit Heiloo en V.I.O.S. uit Warmenhuizen, welke gespeeld werd op het A.F.C.-terrein te Alkmaar. H.S.V. scoorde de beslissende goal in de eerste speelhelft van de tweede verlenging. Daar blijkt tevens uit, dat beide ploegen bijna even sterk spelen en dat er aan span ning geen gebrek geweest is. De noodige sensatie ontbrak in dezen wedstrijd niet. Zoo zag men éénmaal een H.S.V.-voorwaarts voor open doel op onbe grijpelijke wijze naast schieten en plm. een kwartier voor het einde werd V.I.O.S. - zeer terecht een penalty toegewezen we gens hands van één der H.S.V.-backs in het beruchte gebied. Keihard werd recht op den keeper geschoten, waardoor een zucht van verlichting was waar te nemen bij alles wat H.S.V.-aanhang waa, toen de bal klemvast werd gegrepen en weggewerkt. Direct daar op een overrompelende aanval op het V.I O.S.-doel, waardoor dezelfde angstige en spannende momenten aan deze zijde ont stonden. Er was plm. een half uur gespeeld toen H.S.V .over links voorzette en de bal onhoud baar door den midvoor werd ingeschoten. Plm. vijf minuten na de rust wist V.I.O.S voor den gelijkmaker te zorgen, na een scrimmage voor het H S.V.-doel. Dit gaf V.I.O.S. moed, want voor de rust hadden de Heilooers het beste van het spel, doch de partijen gingen nu gelijk op. De stand onderging echter geen wijziging meer, zoodat reglementair de wedstrijd 2 x 7 y: minuut moest worden verlengd. Ook in deze verlenging werd niet geseoord en zeer vermoeid, na een korte rust, werd wederom 2x7^ minuut verlengd. Beide ploegen wierpen zich nu met groot élan in den strijd. Het was tenslotte H-S.V. die een goede kans op uitmuntende wijze benutte. De bal kwam weer van links hoog voor doel en werd door den invaller-rechts binnen op uitstekende wijze ingekopt. V.I.O.S. streed met de moed der wanhoop, by H.S.V. werd met man en macht verde digd en zy wisten tenslotte stand te houden, zoodat deze emotievolle wedstrijd, waarin ten volle is genoten van enthousiast en fair spel, eindigde met een 21-stand voor H.S.V. Na afloop werden speeches gehouden, o.a. namens het A.F.C.-bestuur, het D.H.V.B.- bestuur en V.I.O.S. welke huldiging met fraaie bloemstukken gepaard ging. De voor zitter van H.8.V., de heer C. Bakker, bracht de dank voor de felicitaties namens H.S.V. over. Wij wenschen de Heilooërs veel succes toe in de a.s. promotie-degradatie-wedstrijden. Wielrennen ALCMARÏA-RENNERS IN ACTIE. Gisteren trokken de drie Alcmaria-renners Kuiper, Groot en Evers naar de ronde van Waranda, waar eerstgenoemde er in slaagde, met nog vijf anderen een ronde uit te loopen. Hij werd vierde achter C. Wals, Schulte en Lomans en voor Theuns, Geene en v. Nek. Groot en Evers kregen machinepech. Gistermorgen werd een trainingsrit over 75 K.M. gehouden. De uitslag was: 1. Kuil- boer, 2. Wester, S. Balvers, 4. Vos, 5. Pran ger. Tiid I uur 42 min. De C-klassers reden 65 K.M. met als re sultaat: 1. Glas, 2. Schipper, 3. Lanting, 4. Eenhoorn. Turnen. TURNWEDSTRIJDEN NED. ARB. SPORTBOND. In het gymnastieklokaal van de Rochdale- school werden gister onder groote belang stelling van de zijde van het publiek da slot-turnwedstryden van District IX van den Ned. Arbeiders Sportbond gehouden. Door de deelnemers werd met groote animo gewerkt, en door de medewerking van velen werd het groote programma op een vlotte wijze afgewerkt. De uitslagen luiden als volgt: Eerste graad dames: 1. ÏJmuiden 89 3/4 p., 2. Alkmaar 86 p., 3. Haarlem 81 1/8 p., 4. Schagen 77 3/4 p. Tweede graad dames: 1. Anna Paulowna 911/4 p„ 2. ÏJmuiden 89 3/8p., 3. Beverwijk P-. 4. Den Helder 84 p. Derde graad dames: 1. Beverwijk 89^ p., 2. Haarlem 87 5/8 p., 3. Schagen II 85 1/4 p., 4. Schagen I 83 5/8 p. Eerste graad heeren: 1. Haarlem 98 p., 2 Alkmaar 94 3/4 p., 3. Schagen 911/4 p., 4. Wormerveer 90 1/4 p. Tweede graad heeren: 1. Beverwijk 95 1 '8 p., 2. ÏJmuiden 881/4 p., 3. Den Helder 86 1/4 p., 4. Oudesluis 83 3/4 p. Derde graad heeren: 1. Anna Paulowna 911/4 p., 2. Alkmaar 83 3/4 p., 3. Beverwyk 8154 P-, 4. Santpoort 76 2 8 p. Motoren FERNIHOUGH DOODELIJK VERONGELUKT. Tijdens recordpoging nabij Boedapest. De befaamde Engelsche motorrenner Eric Fernihough is Zaterdag tydens re cordpogingen op de Autostrade tusschen Gyon en Boedapest op tragische wijze om het leven gekomen. Toen zijn 1000 c.c. Brough Superior een gemiddelde snelheid van ongeveer 270 K.M. per uur had, begon de machine te slingeren en vloog tegen een boom. Fernihough liep een zwaren schedelbreuk op en overleed tydens het vervoer naar een ziekenhuis. Fernihough moest eenige dagen geleden wegens het slechte weer zijn pogingen om het absolute snelheidsrecord te heroveren, uitstellen. Zaterdag echter waren de omstan digheden gunstig en daarom startte hij op de betonnen Autostrade, waar hy, bijna pre cies een jaar geleden, op 19 April 1937, het absolute snelheidsrecord met een snelheid van 273.244 K.M. op zyn naam had gebracht, en waarbij hij den kilometer met vliegenden start in den gemiddelden tijd van 13.175 sec. aflegde. Op 28 November jX echter ontnam de Duitsche renner Ernst Henne hem dit re cord door op de autostrade tusschen Darm- stadt en Frankfort a.d. Main een snelheid van 279.503 K.M. te behalen. Fernihough had reeds twee mislukte pogingen gedaan, waarbij zijn machine reeds bedenke lijk gezwaaid had, maar toch ondernam de Engelschman een derde poging, welke hem noodlottig zou worden. Hij had reeds een snelheid van 270 K.M. per uur, toen de machine plotseling hevig begon te slingeren, van den weg vloog en met een harden klap tegen een boom terecht kwam. Toen de aanwezige menschen ontzet kwamen toesnellen, vonden zij den renner nog levend, doch de zware schedelbreuk maakte den toestand hopeloos. Tydens het vervoer naar een ziekenhuis overleed Fer nihough. Bij de laatste T.T.-races te Assen had hij nog met zijn machine gedemonstreerd. Zoo als zoovele van zijn vroegere collega's heeft hij zijn gevaarlijk beroep met den dood moe ten bekoopen. Tennissen. DE TENNISCOMPETITIE BEGONNENI De uitslagen van Zondag. Gisteren zijn de tenniscompetities weer begonnen en de Alkmaarsche clubs sijn al dadelijk flink in de weer geweest. Advendo trok naar Den Helder, waar Animo op volle sterkte was en met 63 won. Be Quick speelde thuis tegen T.C.G. III en wist een gelijk spel te forceeren. Wat de lagere thans betreft, ook Advendo II leed een 53 nederlaag tegen Smash, terwyl Be Quick n te sterk was voor Be verwijk III en met 62 naar huis terug keerde. Be Quiek III echter leed een zware 7—1 nederaag bij Toss. Animo (Den Helder)Advendo I 5I Heeren-enkelspel: H. van Dijk verl. v. ror. H. Schuurman 1—6, 68; W. J. v. Rhijn wint van C. Asjes 2—6, 63, 6—2. Dames-enkelspel: mevr. Bader wint van mej. Wessels 6—2, 36, 64; mevr. v. Dijk verl. v. mevr. de Bruijn 6—3, 4—6, 36. Heeren-dubbelspel: v. Straelen en v. Rhijn verl. v. mr. Schuurman en Asjes 4—6, 86, 2—6. Dames-dubbelspel: mevr. Baden en mevr. v. Dijk winnen van mevr. de Bruijn en mej. Wessels 60, 64. Gemengd dubbelspel: mevr. Baden en v. Straelen winnen van mej. Wessels en Schuurman 6—3, 64; de heer en mevr. v. Dijk winnen van mevr- de Bruijn en Asjes 8—6, 6—0. Be Quick I—T.C.G. III 4—4. I Heeren-enkelspel: S. Hamstra verl. v. A. v. Houtum 6—1, 2—6, 5—7; J. Deetman wint v. E. de Laporte 02, 62. Dames-enkelspel: mej. J. M. Asjes verl. v. mevr. P. v. Eckelt 36, 46; mej. B. A. Bas wint v. mevr. L. Blokker 1—6, 6—0, 6—3. Heeren-dubbelspel: S. Hamstra en J. Deet man winnen van E. de Laporte en T. Rog mans 6—4, 62. Dames-dubbelspel: mej. J. M. Asjes en mej. B. A. Bos verl. v. mevr. P. v. Eckelt en mevr. L. Blokker 63,3—6, 26. Gemengd dubbelspel:mej. B. A. Bos en S. Hamstra verl. v. mevr. P. v. Eckelt en A. v Houtum 62, 38, 46; mej. J. M. Asjes en J Deetman winnen v. mevr. L. Blokker en T. Rogmans 62, 36, 61, Advendo nSmash 35. Heeren-enkelspel: J. SpruytE. G. Buma 2—6, 5—7; F. Beek— J. Leguit 7—5, 63. Dames-enkelspel: J. v, d. HeydenJ. M. Sonnevelt 1—6, 2—6; T. Dun—M. J, C. Cou- wenhove 64, 63, Gemengd dubbelspel: J. Spruyt en J. v. d. HeydenM. J. C. Couwenhove en E. G. Buma 2—6, 46; T. Dun en F Beek—J. M. Sonnevelt en mr. H. Cohen 64, 36, 63. Heeren-dubbelspel: F, Beek en J. Spruyt mr. E. G. Buma en mr. H. Cohen 2—6, 75, 4——6. Dames-dubbelspel: J. v. d. Heyden en T. DunJ. M. Sonnevelt en M. Couwenhove 3 6, 6—2, 3—6. Beverwijk niBe Quick n 86. Heeren-enkelspel H. A. Sprengers verl. v. J. J. Haasbroek 26, 46; B. Bekker wint v. L. Keizer 64, 7—5. Dames-enkelspel: mej. R. v. d. Lem verl v. mej. C. Zweedijk 2—6, 26; mej. H. Doorn verl. v. mej. J. Hagedoorn 64, 36, 3—6. Heeren-dubbelspel: H. A. Sprengers en R. Abma verl. v. J. J. Haasbroek en L. Keizer 8—2, 16, 1—8. Dames-dubbelspel: mej. R. v. d. Koek en mej. H. Doorn verl. v. mej. J. Hagedoorn en mej. C. Zweedijk 36, 26. Gemengd dubbelspel' mej. R. v. d. Lem en R. Abma verl. v. mej. C. Zweedijk en J. J. Haasbroek 79, 68;mej. R. v. d. Koek en B Bekker winnen v. mej. J. Hagedoorn en L. Keizer 6—2, 8 6. Be Quick IIIToss l7. Heeren-enkelspel: M. G. H. Busselmann verL v. P. Boom 26, 4—6, H. Kirkenier verl. v. F. de Vries 57, 46. Dames-enkelspel: mej. L. v. Doorn verl. v. mej. M. M. v. Rijn 26, 46; mej. G. Madderom verL v. mevr. J. W. Ott v. Beek 2—6, 4—6. Heeren-dubbelspel: G. Kusters en M. G. H. Busselmann winnen van F. de Vries en P. B.oom 62, 64. Dames-dubbelspel: mej. G. Madderom en T. v. Doorn verL v. mej. M. M. v. Ryn en mevr T. Wille v. d. Pol 16, 16. Gemeng dubbelspel: mej. G. Madderom en G. Kusters verl. v. mevr. T. Wille v. d. Pol en P. Boom 79, 46; mej. L. v. Doorn en Ir. G. Kranen verl. v. mevr. J. W. Ott v. Beek en F. de Vries 16, 57. Paarden. Een geslaagd ruiterfestijn. Ofschoon April kouder is geweest dan dit in 50 jaar het geval was, wijzen toch verschillende symptomen er op, dat wij naar den zomer gaan. Een van deze symp tomen is ook de jaarlijks aan het einde van April wederkeerende „Ruiteravond" in de Kennemer Manége te Heiloo, waarop verschillende ruiters en amazones demon- streeren welke vorderingen zy in de edele rijsport hebben gemaakt. De Kennemer Manége te Heiloo is, dank zij de voortreffelijke leiding van de heeren de Jager, het centrum van de ruitersport in Noordholland. Dit is vooral ook daar om begrijpelijk, omdat de leden van de Kennemer Rijsociëteit, die van deze ma nege gebruik maken, in het heerlijke Fiovinciaal Duingebied te Castricum de ruitersport, ongetwijfeld de oudste en edelste van den mensch, beoefenen. Een veertigtal in de omgeving van de manége geparkeerde auto's legden er Za terdagavond reeds getuigenis van af, dat de bij de ruiters zoo geliefde avond in de manége weer daar was. De belangstelling kwam tot uiting ln het feit, dat geen enkel plaatsje op de tribune en het zoo bekende schavotje onbezet was gebleven. De president-commissaris van de ma nége, de heer Vis, sprak in zijn openings woord hierover zijn vreugde uit. Voor de ruiters en de amazones, die door eenvou dige en minder eenvoudige oefeningen zouden aantoonen hoe zij op enthousiaste wijze de ruitersport beoefenden, moest de belangstelling ook zeker een voldoening zyn. Spr. uitte den wensch dat velen, door het aanschouwen van den avond, zich ge noopt zullen gevoelen om zich op een paard te gaan wagen en aanleiding zullen vinden om daarover met de directie te gaan spreken. Hierna richtte spr. een woord van dank tot de uitvoerders van dezen avond, allen amateurs, die voor hun eigen pleizier deze uitvoering gaven, en verzekerde dat het bestuur van de manége den daarvoor gegeven tijd en moeite buitengewoon waardeert. Een bijzonder woord van waardeering richtte spr. hierna tot mevrouw E. Nie- meyerBoelmans ter Spill, uit Groningen, die met twee paarden was gekomen, om te laten zien wat er door yver en ernstige oefening bereikt kan worden. Hierna richtte spr. zich tot de Kenne mer Rijsociëteit, constateerende, dat de samenwerking daarmee ook dit jaar weer van bijzonder aangenamen aard was ge weest. In bijzondere mate was djt de ver dienste van den voorzitter van de Kenne mer Rijsociëteit, de heer Riem. De heer Riem bezit niet alleen groote bekwaam heid in het uitzetten van een parcours voor het organiseeren van wedstrijden, maar toonde daarnaast nog den tijd te kunnen vinden om de jonge ruiters op te leiden, waardoor men vanavond ook een groep juniores zou zien excerceeren. Voor dezen prettigen steun en medewerking was het bestuur den heer Riem bijzonder dankbaar. Dit jaar kwam een nieuwe regeling voor het rijden in het Prov, Duingebied tot stand. Spr. kan met voldoening ver klaren, dat voor de totstandkoming daar van het bestuur van de manége de groot ste welwillendheid van het Provinciaal bestuur moeht ondervinden en spr. ein digde met het uitspreken van den wensch, dat het Provinciaal bestuur in denzelfden geest over de ruiters zal blij ven denken. Onder leiding van den directeur, den heer P. de Jager, werd hierop door 4 da mes en 4 heeren de entrée-manoeuvre gereden. Het zwart en wit van de ruiters en amazones, oe> de prachtige glan zende met wit betuigde paarden, was als steeds een lust voor de oogen. De heer de Jager toonde hierna op „Carola" en „Impulse" wat uitstekende ruiters met deze fiere doch nerveuse die ren weten te bereiken. Onder leiding van den heer F. de Jager volgde hierop een nummer „Hollandsche caroussel". De voorgeschreven figuren werden door deze groep voorbeeldig uitgevoerd. Dit was ook het geval met het nummer „Spaansche caroussel", onder leiding van den heer Riem, De heer F. de Jager toonde zich nog in een apart nummer een voltigeur, die in een circus geen slecht figuur zou maken. Hierna werd door mevr. Niemeyer— Boelmans ter Spill de in de hoogeschool afgerichte „Red-Star" voorgereden. Het was bewonderenswaardig te zien wat deze hoogeschoolrfjdster, met de prach tige bruine halfbloed, onder begeleiding van gramofoonmuziek wist te bereiken. Bijna 5 jaar heeft mevrouw Niemeyer met dit fraaie paard gewerkt, dat ook voor de gewone ruitersport wordt gebruikt. Haar optreden, ook met „Caudolay", een jong paard, dat nog slechts een half jaar in haar bezit is en dat door haar in vrije dressuur werd voorgesteld, bewees, dat zy veel talent bezit om deze toch zoo ner veuse maar schoone dieren te beheerschen. Onder groot enthousiasme vereerde de secretaresse voor de Kennemer Manége, mej. E. v. d. Feen de Lille, mevrouw Niemevjer met een prachtig bouquet roode rozen, er daarbij op wijzende, dat het haar een dubbel genoegen was die aan mevr. Niemeijer te kunnen uitreiken, om dat zij oud-Alkmaarsche is. Een geestig nummer was hierna de ruiter-puzzle, waarbij een 12-tal dames en heeren beroemde personen uit de historie of de literatuur voorstelden. Achtereenvolgens verschenen een paar in een arreslede, uit het boek ..Winden waaien om de rotsen", Jacoba v. Beieren, Baron van Munchhausen, Jeanne d'Arc, Don Quichotte, Koningin Christine van Zweden, Napoleon, Koning Wille» P» Koningin Elisabeth van Oostenrijk, Mi- chael Strogoff en Koningin Victoria van Engeland. Onder hen, die deze figuren in de juiste volgorde raadden werden twee prijsjes verloot. De heer J. Elema deelde mede, dat maximum 8 figuren juist waren geraden, en dat de prijsjes werden gewonnen door mej. A. Twisk en de heer P. Eecen. Daarna kregen wij nog een linten manoeuvre gereden door de juniores. De avond werd besloten met jaeht- springen en sauts couplé's onder leiding van den heer F. de Jager. and.:en Tuinêouw VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op Donderdag eindigde de 18de cursus, welke gedurende 2 winterhalfjaren is ge houden. Na het eerste halfjaar konden 2 leerlingen niet bevorderd worden. Na afgelegd eind examen, in tegenwoordigheid van de Rege lingscommissie, ontvingen 12 leerlingen het diploma als kaasmaker, terwyl 3 moesten worden afgewezen. De namen der gediolomeerde kaasmakers zyn: Jb. Bakker te Groet; S. de Boer te Middelie; C. Hendriks te Beemster; P. Ho- man te Schagerwaard: J. G Immink te 't Veld O. Niedoro; D. Kramer te Schellink hout; Jb. Stapel te Twisk; G. de Vries te Texel; J. de Vries te Wieringerwaard: N. Zomerdijk te Limmen; Jb. Zoon te Heiloo en J. Zijp Hz. te Venhuizen. H echisio^m POGING TOT BEROOVING MET GEWELDPLEGING. De Asser-rechtbank veroordeelde Catha- rinus B., vroeger bakkersknecht te Barger- Oosterveld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van preventieve hech tenis, omdat hy op 5 Februari te Oranje dorp, gem. Emmen, had getracht F. J. Heise uit Barger-Oosterveld, den zoon van zijn vroegeren patroon, te berooven na hem tevoren met een flinken knuppel van achteren een slag op het hoofd toe te brengen. Verd. had op een afstand de uitwerking van den slag afgewacht. Toen hij bemerkte, dat H., die aanvankelijk versuft was en van zijn fiets viel, zich spoedig herstelde, was hij op de vlucht geslagen. De eisch luidde twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 22 April 1938. Overtredingen van de Motor- en Rywielwet: N. G. te Bergen, 1 maand voorwaardelijke tuchtschool. D. K. te Haarlem, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. C. V. te Alkmaar, 2 maal 0.50 boete of 2 maal - dag hechtenis. J. S. te Heiloo, G. A. K. te Bergen,, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. S. S. te Oude Nie- dorp, D. T. te Spanbroek, P. C. K. te Alk maar, J. H. H. te Halfweg, J. F. K. te Krommenie, P. K. te Harenkarspel, W. G. te Alkmaar, C. A. B. te Krommenie, J. K. te Heerhugowaard, J. C. Z. te Zaandam, M. H. te Schoorl, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. te Heiloo, W. Z. te Winkel, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. B. te Alkmaar, J. Z. te West-Graftdijk, C. V. te Terneuzen, C. G. te Hoorn, B. H. v. L. te Krommenie, ieder 3 boete of twee da gen hechtenis. J. D. te Sint Pancras, N. P. K- te Opmeer, D. V. te Purmerend, A. G. te Edam, P. D. te Barneveld, Th. A. T. te Ber gen. M. G. te Callantsoog, A. D. te Alk maar, J. E. V. te Alkmaar, A. J. B. te Berk hout, J. v. L. te den Helder, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. R. te Schoorl, M. K. te Grootschermer, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. D. A. te Alkmaar, ƒ4 botte of 3 dagen hechtania. J. H. M. te Noord- scharwoude, J. C. D. te de Rijp, A. D. te Alkmaar, C. de G. te Heerhugowaard, W. B. te Zijpe, G. K. M. te Alkmaar, N. B. te Heemskerk, H. T. te Alkmaar, B. H. te Z. en Noordschermer, ieder 4 bcete of 4 da gen hechtenis. P- C. V. te Barendrecht, C- K. te Oudkarspel. P. G. B. te St Jacoba Parochie, ieder 5 boete of 3 dagen hech tenis, P. V. te Beemster f 4 pl. 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis. W. J. te Harenkar spel, 4 boete pl. 2 boete of 4 en 2 da gen hechtenis. W. A. J. E. te den Haag, J. de G. te Burgerbrug, A. v. d. H. te Amster dam, A. H. te Hilversum, A. H. v. D. te Eindhoven, E. S. te Twisk, J. M. M. te Zaandam, J. K. te Rotterdam, ieder 6 boe te of 4 dagen hechtenis. K. L. te Winkel, J. C. W. te Haarlem, J. H. G. W. te Bergen, ieder 6 boete of .6 dagen hechtenis. P. L. te Bergen 10 boete of 8 dagen hechtenis. H. K. te Hippolwtushoef, J. E. V. te Alk maar, ieder 12 boete of 10 dagen hechte nis. J W. te 's Gravenhage, B. G. te Schel- luinen, ieder 15 boete of 10 dagen hech tenis. Overtredingen van de po litieverordeningen: B. B. te Rotterdam, A. G. te Schager, ieder teruggave aan de ouders zonder toe passing van straf. A. K. te Alkmaar, N. B. te Heemskerk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Chr. H. F te Bergen, E. v. L. te Alkmaar. C. R. te Alkmaar, Chr. W. te Alkmaar, J. N. S. te Alkmaar, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Th. G. M. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. M. J. F. te Rotterdam, I. v. d. W. te Alk maar, J. C. de K. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. O. te Bergen, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): P. v. D. te Amsterdam, 3 boete of 2 da gen hechtenis. Overtreding van de ar beid s w et: H. B. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. B. J. A. te Koedyk, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Visscherywet: P. N. de G. te Amsterdam, .W J. v. te Zype, ieder 2 maal 2.50 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen hengels. Overtredingen van de wet op de openbare ver voermiddelen: S. V. te Akersloot, 2.50 bce'.e of 2 da gen hechtenis. P. B. te Akersloot, 4 boete f 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Winkelsluitingswet: P. W. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Pro vinciaal Wegenreglement: A. J. V. te Uitgeest, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 427 van het Wetboek van Strafrecht: B. L. te Edam, 5 boete of 3 dagen hech tenis. U HEBT IETS OP TE RUIMEN? Een „Vraag en Aanbod". 35 cent p. 5 regels a contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10