Vraag en aanbod BUITENRITTEN LAATSTE BERICHTEN, NASSAU TAX. Tel. 3545. LAAGSTE TARIEVEN. Mr. Wendelaar vraagt parle mentaire enquête in de zaak-Óss. Jodenvervolging allerwege. Weensche berichten. Fransche plannen voor economisch herstel. De ministerraad keurt ze goed. Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven? Alkmaar, Maandag, HET DOODELIJK SCHOT TE EDE. 1 maand voorwaardelijke hechtenis. Voor den krijgsraad te 's-Hertogenbosch is vanmorgen behandeld de strafzaak tegen den gewonen dienstplichtigen soldaat van de tirailleur-compagnie van het regiment jagers te den Haag, den 20-jarigen J. van der T. geboren te den Haag, die zich te verantwoor den had wegens het lossen van een doodelijk schot op den 19-jarigen soldaat P. Deutekom uit St. Pancras, in het waschlokaal van het barakkenkamp te Ede. De auditeur-militair mr. Aghina meen de clementie te moeten toepassen en eischte een voorwaardelijke hechtenis- straf van één maand met een proeftijd van een jaar. De moeder van het slachtoffer vroeg den krijgsraad om clementie, terwijl de verdedi ger, mr. van Meerwijk, op juridische gron den vrijspraak vroeg, omdat geen grove schuld aanwezig was. De krijgsraad veroordeelde van der T. conform den eisch van den auditeur-militair. VOOR DE REDDING VAN ARTIS. De vertooning van de Borneo-film in het City-theater, waarvan de opbrengst be stemd is voor het Artis-comité, heeft netto 93.50 opgebracht. Voor de groote „Artisloterij" waarvoor zeer fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld, zijn loten verkrijgbaar bij de V. V. V. (kan toor Waagegbouw), den boekhandel ter Burg, den muziekhandel Klooster en Kie- bert en bij den secretaris van het Artis- comité den heer W. F. Dorgelo, Nassau- plein 4. GESLAAGD. Zaterdag slaagde te Utrecht voor het diploma leerarbeid mej. Nel Blaauw. DOORWERKEN. De tentoonstelling van de kunstenaars- vereeniging „Doorwerken", die gister werd gesloten, mocht zich in een bevredigend bezoek verheugen. Velen traden als dona teur toe, zoodat de vereeniging zich thans permanent kan vestigen in het perceel „Oud Alkmaar" aan den Geest. Het door den heer Stikvoort ten behoeve van de verloting onder de donateurs be schikbaar gestelde schilderij, viel op no. 44 en werd gewonnen door den nieuwen gemeente-archivaris, den heer Wortel, terwijl het schilderij van den heer Heer tjes door den heer Lammes met no. 40 werd gewonnen. DIERENBESCHERMING. Een goed tehuis gezocht voor een zwart hondje pl.m. IK jaar oud, teef, meerge- schikt voor boerderij-erf. Tevens een goed tehuis gezocht voor een witten hond met bruinen kop; reu pl.m. 1 jaar. Liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6K?K uur bij den inspecteur van dierenbescher ming Baanstraat, Alkmaar. Van mevr. H. is 2.50 ontvangen voor het te stichten dierenasyl. GESIGNALEERD. Door de politie is Zaterdagmiddag een persoon aangehouden, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd tot het onder gaan van eenige dagen hechtenisstraf. Hij is daartoe naar het huis van bewaring al hier overgebracht. „LICHTE ANGST!" Zaterdagavond is door de politie vanaf de Laat een beschonken persoon ter ontnuchte ring naar het bureau politie overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. NIEUWE AARDAPPELEN EN TOMATEN AANGEVOERD. Aan de veiling zijn heden de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door den heer J. Bijhouwer uit Winkel en de tomaten door den heer Joh. Blom uit Oudorp. DE MODERNE MENSCH EN ZIJN VOEDING. Men schrijft ons: „Onze voedingsmiddelen moeten ge neesmiddelen, onze geneesmiddelen voe dingsmiddelen zijn". Deze, vierhonderd jaar geleden door Paracelsus gesproken, doch achteloos voorbijgegane woorden verschaffen een rechtstreeksch antwoord op de vraag, welke menige naar oorzaken vorschende geest zich reeds heeft gesteld, n.L deze: hoe is het mogelijk dat, waar in de na tuur alle schepselen in gezondheid leven, de menschheid een zoo duur instituut als de medische faculteit en het dito zieken huiswezen noodig heeft, terwijl, niet tegenstaande dit, het sterftecijfer van ziekten als kanker, diabetes, hartbezwa- ren e a. een stijgende lijn vertoont. In het algemeen is men geneigd 's men- schen grootere vatbaarheid voor lichame lijke ongemakken toe te schrijven aan een broozere constitutie, welke hij in tegen stelling met het dier zou bezitten, maar men vergeet, dat de natuur de manifes tatie is van een denkende Macht, die ge hoorzaamd wil worden en die alle bewuste of onbewuste rebellie met ziekte en dege neratie straft. Zich niet latende leiden door zyn rede, maar door zijn smaak, heeft de mensch de hem door de natuur geschonken voe ding door allerlei z.g.n. verbeterings- en verfijningsprocessen en een verkeerde bereiding zoodanig gedenatureerd, dat de daarin voorkomende leefstoffen óf geheel verdwenen óf geheel of gedeeltelijk on werkzaam zijn gemaakt, waardoor de lichaamshuishouding een deficit vertoont, hetwelk zich als ziekte of als vatbaarheid daarvoor openbaart. Toch is de gedachte, waaraan Paracel sus men heeft hem „Luther der ge neeskunde" genoemd in bovengemelde woorden uiting gaf, nooit geheel verloren gegaan en hebben medici als b.v. de Deensche dr. Hindhede die tijdens den wereldoorlog, als levensmiddelendictator, door zijn voedingsvoorschriften het Deen sche volk voor een wissen honderdood behoedde en de Zwitsersche dr. Bir- cher-Benner hun oor bij de natuur te luisteren gelegd en op zichzelf en vrijwil lige medewerkers voedingsproeven geno men, welker volkomen practische resul taten in later jaren door dr. Ragnar Berg doctor in de physiologische chemie te Dresden en wereld-autoriteit op zijn ge bied, zijn bevestigd als ook wetenschap pelijk juist te zijn. Het is over den samenhang tusschen de kwalen en het voedsel van den modernen mensch, dat arts IJ. Hettema uit Rotter dam, die door zijn lezingen over dit on derwerp in de grootste steden van ons land volle zalen trekt, Donderdag 28 dezer in de bovenzaal van de Unie des avonds te acht uur een redevoering komt houden. Dr. Hettema stelt zich voor zijn uiteen zetting een uur te doen duren, waarna ruimschoots gelegenheid gegeven wordt tot het stellen van vragen. Het wordt een belangrijke vergadering, welke niemand, die belang stelt in ge- zondheidsvragen, moet overslaan. Men stelle zijn vragen, zoo men die bij voor baat mocht hebben, voor de goede orde reeds vooraf op papier, waardoor de moeilijkheden aan 't vragen stellen ver bonden, tot de kleinst mogelijke propor ties kunnen worden teruggebracht. UITREIKING DIPLOMA'S TYPOGRAFEN. Zaterdagmiddag had in de Unie van wege de Vereeniging ter bevordering van de vakopleiding in de Typografie de uit reiking plaats van de diploma's aan de leerlingen, die geslaagd zijn voor het eindexamen. Om ongeveer half vier opende de voor zitter van het district Alkmaar, de heer A. W. van der Hoek, de bijeenkomst, en sprak zijn vreugde uit over het groote aantal belangstellenden. De examens hebben weer gecentraliseerd plaats gehad voor de districten Alkmaar, West-Fries land, Purmerend en Den Helder. Spreker richtte een bijzonder woord van welkom tot den heer W. K. Kluitman, die een demonstratie zou geven van hetgeen hij had weten te bereiken op het gebied van de kleurenfotografie. Een woord van hulde werd gebracht aan den secretaris voor diens moeizamen arbeid, speciaal wat de voorbereiding van de examens betrof. Ook richtte spreker nog een woord van welkom aan den heer J. Hippe, hoofdbe stuurslid van den A. N. T. B. en van de Vereen, voor Vakopleiding, die aan het einde van de bijeenkomst een sprookje aan de geslaagde leerlingen zou vertellen. Hierna was het woord aan den heer W. Harsevoort, die allereerst een causerie hield, getiteld „Samenwerking". Breed voerig ging spreker na hoe bij de arbei dersvakbonden steeds het doel heeft voor gezeten, om door samenwerking tot ver betering te komen. Dat ten slotte door nu wijlen de heeren Wierdels en Van der wal, daartoe aangewezen door de onder handelingscommissie, de leerlingen-rege ling was tot stand gebracht. Dat de tegenwoordige leerlingen-oplei ding dus een stuk werk is, wat door samenwerking tusschen patroons- en arbeidersvakbonden is tot stand gekomen, maar dat wij tegenwoordig onder heel wat gunstiger omstandigheden voor de leer lingen verkeeren dan vroeger, toen het van den goeden wil der oudere vakgenoo- ten afhing of een jongen het ooit tot een goed vakman zou brengen. Hoe tegen woordig in het geheele land, naast een goede werkplaatsopleiding, aanvullend vakonderwijs op den cursus wordt gege ven, en spreker drong er aan het slot van zijn rede op aan, om alle pogingen in het werk te stellen om een goede samenwer king te behouden tusschen de verschillen de opleidings-instanties, in het belang der leerlingen. Daarna ging spreker over tot het uit brengen van een rapport over de resul taten van het examen. Hieruit bleek dat aan alle 17 candidaten het bedrijfsdiploma kon worden uitgereikt, hetgeen een groot succes kan worden genoemd. Daar echter 't district West-Friesland dit in eigen om geving doet, werd in deze bijeenkomst aan een tiental leerlingen het diploma ter- hand gesteld, en wel: A. B. van Trotsen- burg te Alkmaar, P. Heneweer te Noord- scharwoude, M. J. Hollestelle, W. Blokker en D. Boon te Den Helder, L. J. Bleke- molen te Purmerend (zetters); J. Waal te ^e?nd'.A Gaarthuis> D- J- Wijmans en W Ranzyn te Alkmaar (drukkers). De candidaat J. L. Blekemolen te Purmerend zal aan de Centrale Leerlingencommissie woi den voorgedragen voor een premie uit het G. J, Thiemefonds, wegens bijzondere prestatie. Aan het tusschen-examen werd deelge nomen door 13 candidaten, twaalf hiervan werden naar het derde leerjaar verplaatst, terwijl een leerling herexamen moet doen. De heer Harsevoort oogstte zoowel voor zijn duidelijke causerie als voor zijn uit gebreid rapport een welverdiend applaus. Hierna werden door den voorzitter de diploma's uitgereikt, waarna een korte pauze werd gehouden, waarin den aanwe zigen thee werd geoffreerd. Na de pauze was het woord aan den heer W. K. Kluitman te Alkmaar, die reeds jaren studie maakt op het gebied der kleurenfotografie, en thans demon streerde, wat hij tot heden heeft weten te bereiken. Allereerst gaf de heer Kluitman een technische voorbeschouwing, en wees er op dat de kleurtechniek eigenlijk berust op de mengeling van geel, blauw en rood. In breede trekken vertelde spr. hoe mén aan wisselvalligheden blootstond bij den driekleurendruk, hoe men door de fouten in het procédé moet geven en nemen, om het tot een zuivere afdruk van de cliché's te kunnen brengen. Na deze inleiding vertoonde de heer Kluitman een schitte rende serie platen, die in kleur zoo na tuurgetrouw werden weergegeven, dat men zich als het ware in de natuur ge voelde. Allereerst werden prachtige opna men vertoond uit de plaatsen Nice, Ville- france, Monaco en ten slotte Monte Carlo. Alles even mooi en schoon. Verder de kus ten der Middellandsche Ze en via de ber gen kwamen wjj in Holland terecht op de groote bloemententoonstelling te Heem stede. Een bloemenweelde van ongeken- den omvang, in kleurschakeeringen, won derlijk mooi. Ook kregen wij nog een paar kiekjes van bloembollenvelden te aan schouwen met als slot de villa met tuin van den heer Valkering te Limmen. Dan gingen wij naar Rotterdam (Maasbrug gen) en vervolgens konden wij de Am- sterdamsche grachten aanschouwen, zoo als vele Amsterdammers ze zelf niet zien. De demonstratie werd besloten met een bezoek aan de Jamboree. De afmarsch der verschillende landen had de heer Kluit man op de gevoelige plaat vastgelegd, en ontelbare vlaggen der padvinders in alle mogelijke kleuren en soorten gingen aan ons oog voorbij. Het allerlaatste zagen wij de Nederlanders verzameld en nog juist konden we het opstijgen van de Oranjeballonnetjes gadeslaan. Hiermede was deze zeer mooie en leerzame de monstratie afgeloopen en de heer Kluit man oogstte een langdurig en welver diend applaus, terwijl de voorzitter hem namens allen nog een woord van dank bracht voor hetgeen de heer Kluitman den aanwezigen geheel belangloos had gebo den. Ten slotte werd dan het woord gegeven aan den heer Hippe, die het sprookje ver telde van de krekel en de mier. Op gees tige wijze haalde de heer Hippe hier de moraal uit voor de pas gediplomeerde jongelui, en gaf hen ernstig in overweging niet te denken dat zij nu op eigen beenen konden staan. Hun pad is nu vooral naar de door de vakbonden opgerichte studie clubs, wil men „bij" blijven, wil men in staat zijn een goed stukje zet- en druk werk te maken, niet alleen in eigen be lang, maar ook in het belang van den werkgever, omdat wij gezamenlijk de be- drijfsgemeenschap moeten uitbouwen, en het publiek er toe te brengen hun reclame op de drukpers te laten maken, opdat wij een goede toekomst tegemoet zullen gaan. Spreker was dankbaar dezen mooien mid dag te hebben kunnen bijwonen en hoopte voor een volgenden keer weer een uitnoo- diging te mogen ontvangen. Ten slotte bracht hij namens de Vereeniging voor Vakopleiding een woord van dank aan de leerlingen- en examencommissies en leermeesters voor het vele werk wat zij verrichten, geheel belangloos, in het be lang van de leerlingenopleiding. Een welverdiend applaus was de beloo ning voor dit kort, maar kernachtig be toog. Hierna werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. Opvoering „Zigeunerliefde", ope rette in 3 bedrijven. De Alkmaarsche Operette- en Orkest- Vereeniging heeft gisteravond in ",t Gulden Vlies" het seizoen op waardige wijze afge sloten. De keus was gevallen op „Zigeuner liefde", de oude en beproefde operette van Franz Léhar en hiermede is een zeer ge lukkige greep gedaan. Want doordat de zang door de vloeiende en gemakkelijk in het gehoor liggende melodie geen beletsel vormde tot wat vrij spel, is ten dien opzich te ook het spel meer tot zijn recht geko men. En dit verhoogde het peil van de op voering in niet geringe mate. Een dankbaar-enthousiast publiek (de zaal was geheel bezet) heeft een geheelen avond kunnen genieten van veel goede zang, prettig-aandoend tooneelspel en een rijkdom aan costuums en décors. Het heeft aan instemming dan ook niet ontbroken, bij herhaling mochten spelers en speelsters een „open-doekje" in ontvangst nemen. En terecht, want het geheel was zóó harmo nisch, zoo volkomen serieus voorbereid en zoo gaaf opgevoerd, dat de A. O. O. V. in elk opzicht een compliment verdient. Daar is allereerst de regisseur de heer R. Vóórhaar, die in samenwerking met den orkestleider Joh. Gerritsen, zulk voor treffelijk werk heeft verricht en waarvoor hen de hulde dan ook niet onthouden is. Want èn de regie èn het muzikale ge deelte waren tot in alle détails wél-ver zorgd. Dat men dit heeft kunnen bereiken, is mede voor een groot deel te danken aan Het werkelijk uitstekende spel van de zangers en zangeressen. De soli werden prachtig vertolkt en de ondergrond (het koor) heeft goed voldaan en aan de zwaar gestelde eischen volledig kunnen beant woorden. De operette „Zigeunerliefde" moge ge noegzaam bekend geacht worden, zoodat we ons verder willen bepalen tot de indi- vidueele prestaties. En dan zijn daar in de eerste plaats de dames Zorika (mevr. Mole naar—v. Vliet) en Ilonja (mevr. G. Besse) die door haar zang een vooraanstaande po sitie en een moeilijke taak geheel hebben kunnen vervullen. Doch ook de mannelijke hoofdrollen Jozsi (A. Govers) en Jonel Bolescu (J. Schats) hebben zich op waarlijk uitsteken de wijze van hun opdracht gekweten. (ONOICORRIGWD). 's-Gravenhage, 25 April. Naar wij vernemen heeft het Tweede Kamerlid mr. W. C. Wendelaar hedenochtend op de grif fie van de Tweede Kamer het verzoek in gediend tot het houden van een parlemen taire enquête naar de gebeurtenissen, wel ke zich rondom de brigade der koninklijke marechaussee in Oss en de maatregelen van minister Goseling hebben voorgedaan. Mr. Wendelaar had zich in de Tweede Kamer, na de interpellatie van den heer Drop bevredigd verklaard door het ant woord van minister Goseling. Naar ons ter oore kwam hebben de publicaties, welke daarna in de pers zijn verschenen, bij den heer Wendelaar den indruk gewekt, dat de zaak met de rede van den heer Goseling niet uit kan zijn. Ten einde klaarheid in de situatie te brengen heeft de heer Wen delaar gemeend, de eenige mogelijkheid welke voor de Tweede Kamer thans nog openstaat om de zaak verder te onderzoe ken, te moeten aangrijpen. Het voorstel-Wendelaar zal nu in de af- deelingen moeten worden onderzocht, waarna er een voorloopig verslag over uit gebracht zal worden. Nadat de voorsteller dan een memorie van antwoord heeft ge schreven volgt er een mondelinge beraad slaging en ten slotte neemt de Kamer een besluit Vermelding verdient nog, dat het hou den van een parlementaire enquête in onze staatkundige geschiedenis uiterst zeldzaam is voorgekomen. De laatste maal, dat de Tweede Kamer besloot een derge lijk onderzoek te doen plaats hebben, was in 1886 en betrof arbeidstoestanden op fa brieken en werkplaatsen. Later zijn er nog wel voorstellen voor een enquête geweest doch deze zijn niet aanvaard. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Chauffeur ernstig gewond. Vanmorgen half acht is op den onbe- waakten overweg halte Koesteeg, .gelegen aan de lijn ErmeloHarderwijk, een vrachtauto van de firma G. Doppenberg uit Ermelo door een locomotief gegrepen. De vrachtauto kwam uit de richting 's-Heerenloo aanrijden op het oogenblik, dat de sneltrein AmersfoortZwolle den overweg passeerde. De autobestuurder liet den trein voorbijrijden en stak daarna den overweg over. Hij had evenwel niet be merkt dat van de richting Ermelo een losse locomotief naderde. De vrachtauto werd door deze locomotief gegrepen en totaal vernield. De chauffeur, een knecht van den ijzerhandelaar Doppenberg, bekwam zeer ernstige verwondingen. Hij is in het zieken huis „Salem" te Ermelo opgenomen. JONGEN VERMIST TE SCHIEDAM. Sedert Zaterdag wordt te Schiedam de 12- jarige Joep Weisz vermist. De jongen is 1.70 M. lang, heeft zwart haar, zwarte oogen, een zigeunertype. Hij was gekleed in korte grijze broek, bruine trui, kort zwart jasje, bruine sportkousen, lage grijze linnen schoenen. De knaap is bloothoofds. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. Zes dooden, acht gewonden. Vanochtend vroeg is een Fransche autobus op een spoorwegovergang op de lijn Parijs Saumur tegen een trein opgereden. Er zijn zes dooden en acht gewonden. EEN DOODE BIJ EEN VERKEERSONGEVAL, Gisteravond omstreeks negen uur is de 46-jarige motorrijder H. H. R., ujt Geleen, toen hij de Putherberg afreed onder de gemeenite Munst^rgeleen, tegen den aldaar met zyn verloofde wandelen den heer P. uit Oirsbeek aangereden. R. kwam te vallen en werd, evenals P., ern stig gewond. Beiden zijn naar het zieken huis te Sittard overgebracht. R. is van morgen overleden. De „Daily Telegraph" meldt uit Weenen, dat het nationaal-socialistische regiem voor groote moeilijkheden staat bij zijn streven de joden uit Weenen te verdrijven. Er zijn bijna evenveel joden te Weenen als in de rest van Duitschland, indien men rekening houdt met de 50.000 personen, die in de laat ste vier jaren uit Duitschland zijn vertrok ken. Tijdens het weekeinde zijn intimidatieme thoden toegepast, welke vooral niet-joden groot ongemak hebben gebracht. Verscheidene groote café's waren Zondag leeg, hoewel het er anders meestal zeer druk is, omdat van de eigenaars of pachters was gezegd, dat het joden waren. Bij de café's werd gepost door bruinhemden. Voor een zeer bekend café bij de opera stond overal het woord „Jude" geschilderd. Geen plaats in dit café werd bezet. De grootste zaak in fijne vleeschwaren te Weenen, die anders op Zaterdag tot acht uur stampvol is, was dezen keer al om vijf uur gesloten. De klanten waren gevlucht, nadat zich voor het huis posters hadden opgesteld. Verscheiden personen, die zich naar Jood- sche zaken begaven zonder dat zij wisten, dat de eigenaars joden zijn, werden aange sproken, toen zij weer buiten kwamen. Zü werden gedwongen een uur lang te midden van nationaal-socialisten in bruine hemden te loopen, met om hun hals een bord, waar op te lezen stond „dit is éen christen var ken, dat in joodsche winkels koopt". Arrestatie aan de grens. Tientallen joden probeeren dagelijks de grens over te komen naar Hongarije of Tsje- choslowakije. Een Weensch juwelier werd aan de Tsjechische grens gearresteerd, toen onder het zadel van zijn fiets diamanten werden gevonden ter waarde van 40.000 tot 50.000 gulden. De man werd gevankelijk naar Weenen teruggebracht. Een Hongaarsche chauffeur is gearres teerd, omdat hij langs een ongebruikelijke weg 's nachts de grens passeerde. In de auto zaten ongeveer twintig joden, die hem elk een belangrijk bedrag hadden betaald om over de grens te komen. De Fransche ministerraad is vanochtend om tien uur bijeen gekomen. De vergade ring heeft geduurd tot half één. Toen werd het volgende communiqué aan de pers verstrekt: „De ministerraad was gewijd aan een uiteenzetting van het door den minister president voorbereide plan tot economisch herstel, dat na een gedachtenwisseling tusschen de leden der regeering met alge- meene stemmen werd goedgekeurd. De onder oogen geziene maatregelen zullen in den .iamiddag te houden minister raad definitief worden geratificeerd. Na afloop dezer nieuwe beraadslaging der regeering zal een gedetailleerd com muniqué mededeeling worden gedaan der genomen besluiten." Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regels, uitsluitend a contant. Dan noemen we in dit verband ook nog Peter Dragotin (G. de Boer) en Kajetan (J. Glorie) die zij het in minderen vorm in groote mate bijdroegen tot het alge- heele welslagen, terwijl daarbij zoowel de herbiergier (C. Toorenvliet) als Jolan (mej. C. Mazijk) zeer verdienstelijk voor het voetlicht traden. Om tenslotte van de spelers te noemen Julsca (mej. A. Schut) en Mochu (J. Molenaar), die het geheel goed completeerden. En dan mag mevr. OffenbergSchuyte- maker niet vergeten worden, die voor de balletten op keurige wijze zorgdroeg. Ook de décors van Theo Groothuizen hebben er toe bijgedragen het oogen-spel tot een lust te maken. Onze muziekmedewerker schrijft ons: Evenals in andere werken van Franz Léhar, den populairen operettencomponist, wiens werken sterk repertoire houdend zijn vindt men ook in Zigeunerliefde mu ziek van de goede soort. Levendig is veelal deze muziek die afgewisseld wordt door meer lyrische ontboezemingen in de cou pletten, en, natuurlijk ontbreken de zange rige walsmelodieën niet. Men heeft deze muziek op z'n best doen uitkomen, door den goeden zang, den fris- schen klank van het koor, en de zang van de vertolkers der hoofdpartijen. Het orkest- spel droeg daar in belangrijke mate het zijne toe bij en de heer Gerritsen, de leider van het gezelschap, had het geheel, vanaf de piano die h(j bespeelde, goed in de hand. Het muzikale gedeelte dezer opvoering heeft ook daarom veel bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. PROCESSEN-VERBAAL TERZAKE MISDRIJVEN. Diefstal door middel van inklimming I Diefstal 201 Diefstal met braak 6 Poging tot diefstal 1 Verduistering 20 Verduistering in dienstbetrekking 2 Oplichting 9 Poging tot oplichting 2 Oneerlijke mededinging 1 Heling 2 Bedrog 1 Feitelijke aanrading der eerbaarheid 1 openbare schennis der eerbaarheid 10 Ontucht plegen met minderjarigen 10 Gelegenheid geven tot het plegen van ontucht 1 Belemmering ambtenaar in functie 1 Beleediging 3 Wederspannigheid 3 Vernieling 3 Opzettelijke beleediging openbaar gezag 1 Beschadiging van een dier 1 Mishandeling H Valschelijk gebruik maken van een anders handelsmerk 1 Valschheid in geschriften >8 veroorzaken van dood door schuld 1 Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld T Vrijheidsberooving 1 Opzettelijke brandstichting 2 Dierenmishandeling i Opzettelijk valsch rijwielbelastingmerk gebruiken l Beleediging ambtenaar in functie 6 INGEKOMEN PERSONEN. W. A. Kolmans, geen, z.b„ en gezin, Hoe- verkade 9a, van Oudorp. A. Kuut, N.H., dienstbode, Laat 99, van Zaandam. J. Rus, N.H., z.b., Prinses Julianalaan 14, van Heiloo. V. en A van Lienen, N.H. resp. z.b. en rijwielhersteller, Dahliastraat 5, van Oudorp. A. de VriesVisser, N.H., Hei ligland 7a, van Bergen. G. Wi'jdenes, N.H., z.b., van Houtenkade 22, van Berk-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2