AMSTERDAMSCHE BEURS K.N.A.C. bestaat in Juli veertig jaar. mijnbouw. petroleum. rubbers. tabakken. amer. spoorwegen. HENSBROEK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. ZIJPE In 1898 begonnen met 15 leden, telt de vereeniging thans ruim 7000 lidmaten. VAARDIG EN PARAAT. EERSTE BLAD. Agenda Bioscopen Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De melodie uit het verleden (rom.); hoofd rollen Brigitte Horney en Willy Birgel. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wee Willie Winkie (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Victor Mc Laglen e.a. Toegang voor eiken leeftijd. lederen middag, half 3, matinee, Haxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De waaghalzen der racebaan (sens.); tweede hoofdnummer Pennies from Heaven (jazz- film); hoofdrollen Bing Crosby, Madge Evans en Edith Fellows. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdagmiddag behalve Zaterdag hoofdnummer Onder gele vlag (rom. avon turen); hoofdrollen Olga Tschechowa, Hans Albers, Dorothea Wieck, Lissa Arna. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 27 April. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, jubileumfeestavond N. K B. 8 uur, de Unie, vergadering Volksonder wijs. Rede H. D. Louwes. (Zang o. L v. Corn. Jonker). hout. L. Smit, N.H., z.b., Dahliastraat 5, van Broek op Langen dijk. M. Ooms Brouwer, N.H., en dochter, Runstraat 8, van Limmen. E. J. Verroen, geen, winkelchef, Geestersingel 49, van Heerlen. M. J. Tau- ber, N.H., Nic. Beetskade 50, van Leiden. A A. van der Eng, R.K., dienstbode, van Everdingenstraat 18, van Akersloot. E. A. Sinnige, R.K., huishoudster, Forestusstraat 9, van Egmondbinnen. KI. Kramer, geen, monteur, en gezin, Overdiestraat 63, van Oudkarspel. G. F. Hart, geen, chauffeur, en gezin, le Kanaalstraat 4, van Koedijk. J. J. Schoenmaker, Ev.L., en echtg., Corf- straat 15, van Velsen. H. J. Keurentjes, R.K., kapper (o.), Groot Nieuwland 18, van Blokker. J. Aafjes, N.H., Prinses Juliana- laan 14, van Assendelft. J. Wentink, N.H., werktuigkundige, en zoon, Bisschop Botte- mannestraat 18, van Amsterdam. W. Broersen, R.K., h. in de huish., Schermer- weg 46, van Koedijk. VERTROKKEN PERSONEN. C. A. Knijn, R.K., en 2 zusters, van Ach terom 4, naar Velsen. C. Boon, bakker, van Maandag 25 April 1938. OPGAVE VAN NOORUHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N V. Vorige laatste koers 2.30-45 STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 lOlVis 3 Ned.-lndië 1937 100% 5H Uuitschi 30 m verkL 3iu>/16 31% BANK-1NSTFLLINGEN. Amsterd Baok Handel Mij CerL 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Aid Kunstzijde Unie CaTvé Delft Le-t. NederL Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. R V. A434 Java Cultuur 137 154 160 1141/, 126% 39'/, 88v, 293 281'/, 15i7/s 29U/]6 §2H%6 36% U/l6 24%, 26'/, 11 5u/ib 34'^ 3%« Ned. Ind. Suiker Unie 140 Vereen. Vorstenlanden 61'Vie Alg. Ezplor. Mij.. Redjang Lebong Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—JapaD lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie Deli Batavia Oude Deli Senembah Atchisoo Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cart. Union Pacific Canadian Pan. SNoteering per 50. rExclaim. 'Ezdividend. Prolongatie vorige koers K, heden 54 pl WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers New-York 1.79*«/ie Londen 8.96 Berlijn 72.28 Parijs 5.40 Brussel (Belga) 30.3354 Zürich 41.3154 Kopenhagen 40.0254 Stockholm 46.20 Oslo 45.05 Italië 9.4754 77 170 324 334Vs 8) 25»/, 10%, 105/1, 200 1263/, 113V. 125% 85 2 %6 100 91 109 1135/, 232 289 268 21% 9% 6 46 4% 103 154% 114% 129 38 88'/, 289'/, 276^-3/, 152J-3/, 29 21-%» 35-% '5/1,-1 23% 254-»/» 104-%, S5/, 33-3/, 35/16 420 135 138 60 76% 318 327*-% 85 25 916/i,-10 10i-% 193-'/, 123% 1153/, 1243/4 85% 2% 101 883/, 1084-3/4 116»/,-è 222% 278-80 266 20% 9'/. 5% 4U/i« x) ex-coupon Heden: 1.79'/is 8.96'/s 72.20 5.47 30.26 41.29 40.0254 46.20 45.05 N.H., van Omval 11, naar Grootebroek. K. enthuis, R.K., dienstbode, van v. Ever dingenstraat 16, naar Sneek. A. Meijling, N.H., ass. openb. leeszaal, van Kennemer- straatweg 1011, naar Enschedé. G. H. Hendrikse, N.H., dienstbode, van Verdron- kenoord 123, naar Middelburg. E. Koops, geen. wachtmeester-administrateur, van Uitenboschstraat 24, naar Leiden. M. G. de Boogert, R.K., teekenaar, en gezin, van Lyceumstraat 47, naar Arnhem. C. Staa- sen, N.H., los-arbeider, en gezin, van Laat 16, naar Amsterdam. K. van Nienes, N.H., bestuurder Tw. Bank, en echtg., van Spoor straat 32, naar Edam. P. van der Velden, R.K., z.b., van Lyceumstraat 47, naar Arn- em- P. J. Gorter, geen, fabrieksarbeider, van Nieuwesloot 7a, naar Amsterdam. C. C Schipper, R.K., leerl. verpleegster, van Wilhelminalaan 11, naar Venhuizen. Wed. Tr. Kaaij, D.G., huishoudster, van Kenne- merstraatweg 80, naar Wieringerwaard. I A. A. SerbrockLandman, R.K., z.b., van Metiusgracht 3, naar Velsen. M. Petiet, geen, kaaskoopersknecht, van Ie Landdw. str 32, naar Oosthuizen. O. Schenk, HAZEA, z.b., van Westerburgstr. 2, naar Amsterdam. M. C. van Straalen, R.K., dienstbode, van Breedstraat 33, naar Am sterdam. Wed. J. H. Piepenbroek, N.H van Emmastraat 69, naar Heiloo. K. Pie penbroek, Rem., kantoorbediende, van Em mastraat 69, naar Oudorp. A. de Vries de Swart, R.K., z.b., van Landstraat 47, naar Blaricum. B. de Kroon, geen, chauffeur monteur, en gezin, van Kennemersingel 19, naar Heerenveen. P. de WegerHabiecht, geen, z.b., van Geesterweg 3, naar Schagen.' MELKPROPAGANDA-ACTIE IN ENGELAND EEN SUCCES. In de eerste 10 maanden van 1937 steeg de verkoop van melk meer dan 23.000.00 gallon, dank zij de intense propaganda van de Milk Marketing Board. Courantenreclame heeft een groote rol gespeeld in deze campagne. JkowaciaaC Tlieuws BERGEN Feestavond Brrgen's Mannenkoor. Voor dezen avond bestond zeer veel belangstelling, de zaal van het Oranje- hotel was geheel bezet. De heer Vasbinder, voorzitter van B.M.K., opende met een kort propaganda- woord, heette de aanwezigen hartelijk welkom en dankte verder allen die door het beschikbaar stellen van prijzen tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Het doel van dezen avond was perspectieven te openen om te komen tot uitbreiding van heden- en donateurs tal. Hiervoor had men een feestavond ge organiseerd waaraan blijkbaar groote zorg was besteed en welke inderdaad ook uit stekend is geslaagd. Het muzikale gedeelte van den avond bevatte een twc:tal zangnummers door B.M.K., waarin men met genoegen consta teerde dat het koor onder leiding van dirigent Böhne serieus werkt en steeds meer vooruitgang toont. Het overige deel was voor rekening van een goochelaar en 'n humorist. De Alkmaarder Carels toonde verbluf fende staaltjes van goochelkunst en deins de er zelfs niet voor terug de toeren van den beroemden Chinees Okito opnieuw te demonstreeren. De humorist, P. Kesselaar, wist onmid dellijk contact te krijgen met het publiek, betrok het in zijn creaties, liet het zingen, lachen, kortom hij schiep een gezonde vroolijkheid en het behoeft geen betoog dat hun beider optreden bij het publiek buitengewoon in den smaak viel. Het knalnummer van B.M.K. vormde het hoogtepunt van dezen avond. Over de prestatie van de acteurs in deze „plattelands repetitie" kunnen we kort zijn. Er waren in dit stukje maar een paar speelbare rollen. Deze werden dan echter ook vervuld op een wijze die alle waardeering verdient. Vooral de negerzanger Paul Roberson, de heer de Rover met „My old Kentucky home" en Bep van Diepen met „Droom land", oogstten een dankbaar applaus. In he geheel heeft B. M. K. zich getoond als een koor dat zich muzikaal handhaaft en mogelijkheden in zich sluit om nog veel méér tc bereiken en daarom verdient het dan ook veel waardeering en steun. Na afloop 't was inmiddels reeds 1 uur geworden vermaakte men zich nog geruimen tijd op de dansvloer, bij welk vermaak de „Sonny Band", welke ook tijdens de wel wat al te lange pauzen voor pittige muziek zorgde, zijn onmisbare medewerking verleende. R.K. Gem. Tooneelver. „St. Jan". Voor een uitstekend bezette zaal gaf de R.K. Gemengde Tooneelver. „St. Jan" Zon dagavond voor de leden der R.K. Volksbond de eerste opvoering van „De firma Avezaath en de Keizer", een Amerikaansch blijspel ih 3 bedrijven, naar een bewerking van H. Steijlen. De spelers en speelsters hebben hun uiterste best gedaan en het resultaat mocht dan ook gezien worden. Tijdens de pauze speelden „the cheese boys die na afloop ook voor dansmuziek zorgden, eenige fraaie nummers, waarvan zij een welverdiend en hartelijk applaus in ontvangst mochten ne men. Vrouw te water geraakt. Dat het landpad met zijn smalle brug getjes lang niet ongevaarlijk is, vooral bij avond niet, ondervond de vrouw van den heer H. O. Vrijdagavond om ongeveer 10 uur, toen zij over het bruggetje bij den heer Boos liep en met fiets en al te water geraakte. De plons werd door den heer B. gehoord, die hoewel hij al in bed lag di rect aanwezig was om te helpen. Daar op lüeec&eticfU Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Bewolkt. In de luchtdrukverdeeling komt weinig verandering. De luchtdruk blijft bij voort during hoog in het westen op den oceaan en de depressie, die langs de noordrand trekt, blijft hoog in het noorden. Boven Finland en zuid-Zweden is de luchtdruk hoog en boven Polen en centraal-Europa ligt sta- tionnair een vlakke depressie. Over het ge- heele waarnemingsgebied blijft het koud en in Duitschland zijn de ochtendtemperaturen zeer laag. In het noordwesten is het sinds gisteren kouder geworden, doch de stations in het noorden van IJsland meldden heden morgen weer hoogere temperaturen. In de Baltische staten is het zachter dan gisteren. In de Alpen heerschen nog zeer lage tem peraturen en zoowel Saentis als Jungfrau- joch melden sneeuw met mist en resp. min negen en min zeventien graden, bij matigen noordwestelijken wind. De neerslag bleef, behoudens plaatselijke uitzonderingen, ge ring. In centraal-Europa meldt München 7 mm. en op de Saentis viel in den nacht 11 mm. neerslag. Het is te verwachten, dat het weer in onze omgeving het bewolkte karakter zal blijven behouden, met zwakken wind uit noordelijke richtingen en mo gelijk korte opklaringen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.43 uur tot 4.12 uur licht op. die plaats ongeveer 1.75 meter water staat en de kanten zeer hoog en steil zijn, ge lukte het hem niet de vrouw op die plaats op het droge te brengen, zoodat verderop waar de kanten niet zoo hoog waren, de drenkeling op het droge kon worden ge bracht. Met den schrik en een nat pak is dit ongeluk weer goed afgeloopen. Het is lang niet de eerste keer dat het daar lang niet de eerste keer is dat daar iemand te water geraakt. Een feit is dat als daar op die plaats een kind te wa ter geraakt, dit als het niet wordt opge merkt, zich zeker niet kan redden. T.b.c.- bestrijding, Wij vernamen, dat de provincie Noord holland aan deze gemeente een bedrag van rmd 140 heeft toegekend als bijdrage in de kosten van tuberculosebéstrijding over het jaar 1937. JCimst en Wetenschap JOH. KUIPER's KOORKLASSE. Dit koor zong Vrijdagavond, 22 April in 't Gulden Vlies en bracht ten gehoore: De cantate „Een vrije dag", van Bart Verhal len; „Op het Meer", Chineesche Schimmen, met muziek van mej. van Tussenbroek, en de operette (één bedrijf) „de Tooverbal" van mevr. Geertruida van Vladeracken. De cantate, een uit 13 nummers bestaand werkje, bevat alleraardigste muziek die door de kinderen met volle overgave uitge voerd werd. En die uitvoering met orkest en piano was van een zeer hoog gehalte. (Van Kuiper verwacht men trouwens niet anders). Mooi van klank, duidelijk en zuiver van uitspraak, goede nuanceering, was, zonder mankeeren, in elk nummer aanwezig. 'n Klein deel van het zeer talrijke koor, zong bij de vertooning van de schimmen. Zang en schimmen vormden een voortref felijk geheel. De operette „De Tooverbal" is voor kinderen een zeer geschikt nummer. Het duurt maar een half uur; 't is onder houdend, en de muziek is voor kinderen goed gevonden. Ze is eenvoudig en natuur lijk, 't komt ons voor dat de componisten er met ambitie aan gewerkt heef, en de mu ziek haar geen hoofdbreken heeft gekost. De proloog en de epiloog werden uit muntend gezegd; er werd goed gespeeld; dat spel werd afgewisseld door gracieuse dansen, en kleuren, levendige tafereeltjes volgden elkander op, de zang als steeds voortreffelijk. Voor Kuiper werd het dus een succesvolle avond, daarin gesteund door koororkest, regisseur, leidster der dan sen en décorateur. A. K SLUITINGS CONCERT VAN „*OJNST VOOR ALLEN" TE BERGEN. Artistieke leiding: Al bert Sluyter en Michel Gobets. In de groote zaal van „De Rustende Jager" te Bergen, zal Donderdag 28 April a.s. 's avonds 8.15 uur precies „Kunst voor Allen" haar winterseizoen feestelijk beslui ten, door het geven van een groot concert in „De Rustende Jager" te Bergen. Dit concert belooft een muzikale gebeur tenis voor Bergen en omgeving te beteeke- nen. Er zullen namelijk in volledige bezet ting e.a. twee Bachconcerten en een concer to grosso van Handel uitgevoerd worden. Bovendien zal een vocaal-tertzet, arias en motetten verklanken. In de pauze zal het door den Kunstschilder Harry Kuyten wel willend afgestane schilderij, onder de hou- Op 3 Juli 1938 zal het 40 jaar geleden zijn dat de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club werd opgericht. Het organiseeren zit den Nederlander in het bloed en het was geen wonder dat, toen ons land zich in het trotsche bezit van drie auto's kon verheugen, een vereeni ging werd opgericht om de belangen der bestuurders te behartigen Maar zelden zal een vereeniging die toen het praedicaat Koninklijke niet voerde een dusdanig lang en vrucht baar leven beschoren zijn geworden. Opgericht te Utrecht in het Haagsche Koffiehuis, hoofdzakelijk op instignatie van de heeren Dentz en Aertnys, werd reeds in hetzelfde jaar een propagandatocht gehou den die twee dagen in beslag nam en een ieders verbazing wekte. Hetgeen niet te ver wonderen is, immers heden ten dage zou men er niet dan noode toe overgaan een dergelijk traject af te leggen met wagens die men thans amper auto's zou willen noemen. De eerbied die men toen koesterde voor de toch zoo jonge vereeniging, kwam wel tot uiting in het verzoek van een sigaren fabrikant die toestemming vroeg het door hem vervaardigde product: „De Nederland sche Automobielclub" te mogen noemen, welk verzoek genadig werd toegestaan on der voorwaarde dat de sigaar niet van infe rieure kwaliteit mocht wezen Clubtochten waarvan sommigen zelfs naar het buitenland behendigheidswed strijden, bloemencorso's werden vrij veel vuldig georganiseerd en het gaat de vereeni ging zeer naar den vleeze. Het weekblad „De Kampioen" werd officieel cluborgaan. Toen reeds zocht de club een nauw con tact met de overheid om den leden meer fa ciliteiten te bezorgen. Niet immer was het voor den toenmaligen autobezitter een on verdeeld genoegen te gaan toeren. Vaak werd hij op zijn reis aangehouden door ambtenaren van den Waterstaat die de rij vergunning controleerden en met de elle- maat nagingen of het document wel klopte. En al kan de automobilist van vandaag nu ook niet bepaald klagen over gemis van be langstelling van overheid langs den weg, de wijze waarop verschilt wel eenigermate! nister de snelheid van een de kom binnen rijdende auto schatte op 10 K.M., terwijl de werkelijke snelheid 24 K.M. bedroeg...! Wist men dat reeds zeer lang geleden de post „Vaste brug bij Nijmegen" een belang rijk oordeel van de begrooting was. Jaren heeft de vereeniging daarvoor gevochten gelijk zy streed en strijdt voor elke veran dering die voor den weggebruiker een ver betering beteekent. Met taai geduld voerde zij oorlog met den machtigen tegenstander „Koning Tol". Gevaarlijke wegen zijn vaak door haar toedoen verbeterd, het verkeer met het buitenland heeft zijn aanzienlijk vergemakkelijkt. In principieele kwesties betreffende automobilistenbelangen, heeft zij hare leden tot in hoogste instantie bij gestaan, zeer vaak met het loffelijk gevolg. Veertig jaar K.N.A.C.! Veertig jaar hooggewaardeerde arbeid voor den automobilist. Vele malen is de vereeniging het Rijk be hulpzaam geweest. Onder meer tijdens de spoorwegstaking in 1903 toen het auto's wa ren die de post vervoerden op instigatie van het ijverige bestuur der N.A.C., een be wezen dienst die zeer tot meerdere populari teit van de auto heeft bijgedragen. Ook in de oorlogsjaren heeft zij haar nut bewezen. Opgericht werd toen het Vrijwillige Mili tair Automobiel Korps dat tot doel had de staf te vervoeren, patrouille- en bewakings diensten te verrichten, vervoer in dienst van het Roode Kruis en den Geneeskundigen Dienst waarvoor haar de hoogste lof door de legerautoriteiten werd toegezwaaid. Voor strijd is de vereeniging nooit terug geweken, vroeger niet en thans ook geens zins. Vermakelijk was de strijd die gevoerd werd over het vraagstuk of de auto in staat was eerder te stoppen dan welk ander voertuig ook, natuurlijk bij gelijke snelheden. Te Scheveningen werd de proef gehouden in bijzijn van leden der Eerste Kamer, Tweede Kamer, Gedepu teerde Staten. De auto kwam zegevie ren uit den strijd waaraan o.a. een wagen van van Gend en Loos meedeed te voorschijn. Ook de maximumsnelheid was een pre cair punt. Een storm van verontwaardiging steeg op toen een voorstel werd ingediend om de maximumsnelheid binnen bebouwde kommen vast te stellen op 10 kilometer. En het pleit voor de auto van toen, dat de mi- ders van couponboekjes worden verloot. De zalen van „De Rustende Jager" zullen geopend blijven, zoodat er na afloop van het concert nog gelegenheid zal zijn tot een ge zellig nablijven. De medewerkers aan dit concert zijn: de leden van het Alkm. Strijkorkest onder lei ding van Albert Sluyter en de volgende solisten. De Dames: mevr. I.angeveldHolleman (sopraan), mevr. Krayenhoff (sopraan), Rosy Hahn (alt), mej. Vening Meinesz (fluit), en mej. v. Regteren Altena (fluit), mevr. FrederikseHoekstra en mej. Tine Blom (begeleiding). De Heeren: Her Zaal (piano), Fr. Tillema (viool), Adr. v. Diepen (viool), L. Berman (cello). jJSucqediike. Stand ALKMAAR. GEBOREN: Cornelis, z. van Jacob Smit en Johanna Elisabeth Bijvoet. OVERLEDEN: Dorothea Geertruida van der Struys, ge huwd met Aaldert Bartelds, 46 jaar. HEILOO (Maart.) Geboren: Martinus Petrus Theodorus z v. Th. Gieling en M. M. Houtenbos. Theodorus Adrianus Jozeph, z. v. C. Borst en J. G. Rozing. Anna Jacoba Maria, d. v. J. Leering er. J. Nanne. Herman, z. v. P. Köhne en H. E. Knegt. Albert, z. v. S. Schurer en T. Dalewberg. Petrus Johannus, z. v. N. Bakker en M. Zonne veld. Wijanda Guurtrude, z. v. P. Kaandorp en C. M. Liefting. Maria Ludovica, d. v. A. A. J. Verhoeven en M. P. Etmans. Catharina Afra, d. v. J. C. Vreeker en C. E. Sijs. Dorothea Maria Agnes, d. v. A. Winterink en W. Visser. Ondertrouwd: Jap Johannes Tho mas te Tilburg en Klazina Adriana 't Hart. Friederich Wilhelm Vrehoff te Renkum en Elizabeth Geertruida Helling. Getrouwd: J. J. Thomas en K. A. 't Hart. Overleden: Elizabeth Smit, echtgen. van J. Rolff, 72 jaar. Catharina Eliza beth Vasseur, wed. v. P. Modder, 72 jaar. Cornelis Jacob Langereis, 31 jaar (overleden te Alkmaar). Jiidschciftm „Op den Uitkijk" N.V. Cebr. Zomer en Keuning's Uitg. Mij. Wage- ningen. En als altijd boeiend geschreven hoofd artikel van drs. A. B. W. M. Kok, ditmaal over John Wesby en het Methodisme. De jonge menschen, in wier midden dezer be weging op godsdienstig gebied haar aan vang nam, werden „Methodisten" genoemd: „daar hun bidden, vasten en bijbellezen aan vaste vormen gebonden was, en die regel maat van leven zich ook naar buiten in hun werk openbaarde". Bij de prediking wordt de methode gevolgd, welke tot „plotselinge" bekeering bedoelt te leiden. Het leger des Heils, ook de Buchman (Oxford-groep)-be- weging, is aan het Methodisme verwant. Het optreden en de persoon van de Wesley had, het behoud van 's schrijvers bewonde ring, wel critischer gsteekend kunnen wor den Een opstel met sprekende foto's be reidt op de Augustus-tentoonstelling te Ro me voor. Dr. W. J. A. Schouten schrijft over het Zonnevlekkenjaar 1938. Aan de techniek wordt in woord en beeld aandacht geschonken. De groote plaat beveelt vrij willige bijdragen voor de defensie aan, als de goede manier „om Jan Salie er onder te hou3en"; wij meenden dat een tijdschrift hetwelk stellig normaal „christelijk" be doelt te zijn, geestelijke middelen kende. Ds. Boerkool schrijft zijn oriënteerend ar tikel op politiek gebied onder het sprekend opschrift: Een Staat lost zich op... MacktBecuhten DE VEEMARKT. ALKMAAR, 25 April 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 78 Vette koeien 170f 290, handel redelijk; 3 Vette kalveren 4085, per K.G. 6090 cent; 297 Nuchtere kalve ren (slacht) 614; 10 Vette schapen 2434; 313 Vette varkens 5054 cent, handel stug. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Aprü 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 504 Vette koeien, le kw. 7480 cent, 2e kw. 6672 cent en 3e kw. 5064 cent per K.G. slachtgew.; 82 Melk en kalfkoeien 180240; 78 Vette kalve ren 2e kw. 5262 cent en 3e kw. 4250 ct. per K.G. levendgew.; 207 Nuchtere kalve ren 59; 91 Schapen 2431; Lam meren 2024; 490 Varkens,, vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 64—65 ct., zware varkens 6263 cent en vette var kens 5961 cent per K.G. slachtgew.; 3 Paarden en 3 Veulens, prijs niet genoteerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Aprü 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 5f 5.50, Bevelanders 3.90 4.25, Bintjes 2.80f 3.20, Redstar f 3.50 4, Industrie 2.603, Poters f 3— f 3.25; IJpolder: bonte en blauwe 3.75— f 4, Bevelanders 3.503.75, redstar 3.50 3.75; Friesche: bintjes f 2.803.20, bor- gers 3.403.60, blauwe 4.90f 5.50; redstar 4f 4.25 en industrie f 2.80f 9| Duinzand aardappelen 5.50J 6; Anna- palowna zandaardappelen t 55.50j Drentsche zandaardappelen 2.80Ij Malta 14Jj cent per K.G. Aanvoer 547.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 25 April 'W. Aanvoer en prijzen waren heden als volgto 100 K.G. Peen 14.60—/ 16.50, 2e s. 12.101 200 bos Rabarber 5.70. WARMENHUIZEN, 23 Aprü 1938. 31100 KG Roode kool f 7.60-/ 9.80; 30200 K.O. wi 4 10—6.40; 39900 K.G. Deen- SS S to.Voo-:, ,fjm K.a RO. bjjn 3.60; 1000 K.G. Peen t W.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3