Aqenda KIJKEN is KOOPELCLOECK INGESLAGEN het Alkmaarsche „goud". Twee bruidsmeisjes verbrand bij foto-opname. Bioscopen. VRAAG- EN AANBOD-RUBRIEK, SPRINGT IN HET OOG, H. W. HOLSMULLER accountant boekhoudingen belastingzaken Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag-, Is het wel goud? Wy hebben dezer dagen melding ge maakt van een verbijsterende ontdekking van een bewoner van het Fnidsen, die op het rooster van zijn potkachel meer dan een half ons goud heeft gevonden zonder te begrijpen waar het vandaar was ge komen. Een heel eenvoudige oplossing die natuurlijk onmiddellijk door verschillende stadgenooten naar voren werd gebracht is dat er een gouden ring of een gouden horloge tusschen de kolen was gekomen en in de kachel was gesmolten waarna het goud op het rooster zou zijn gedropen. Maar dergelijke veronderstellingen zijn wanneer men althans over goud spreekt een beetje al te goedkoop. De man, die het goud vond, bezit geen gouden ringen en gouden horloges om in de kachel te gooien en de brandstoffen- handelaren hier ter stede zijn tot dusver nog niet gewend als extra verrassing voor hun klanten kostbare sieraden tusschen de eierkolen of de anthraciet te ver stoppen. Dus bly'ft er niets anders over dan de veronderstelling, dat het „goud" uit de gestookte eierkolen of de gaskokes was gekomen. De leverancier van de kolen heeft van de verbijsterende ontdekking onmiddellijk handig gebruik gemaakt door zijn zaak ,,'t Klompje Goud" te noemen. Wij hebben met belangstelling afge wacht wanneer er opnieuw goudvondsten gemeld zouden worden, hoewel de onder vinding in Klondyke en andere goud streken wel geleerd heeft, dat de vinders in den regel trachten hun geluk voor de buitenwereld verborgen te houden. Een dezer dagen is een inwoner wiens naam en adres helaas onbekend zijn ge bleven ons bureau binnen gestapt en heeft daar aan eenige belangstellende toeschou wers een stukje zoogenaamde kolen getoond, dat duidelijk sporen droeg een glinsterend metaal te bevatten. Hij wist natuurlijk niet of er goud in zat, maar na de verrassende vondst in het Fnidsen was hij in zijn kolenkist aan het sorteeren gegaan en droeg nu het zwarte klompje afkomstig van een anderen kolenhandelaar dan de man die in het Fnidsen had geleverd als een kostbaar bezit in zijn vestzak. En hedenmorgen kregen wij zoowaar de derde aanwijzing dat er in de te Alkmaar verkochte kolen verrassingen kunnen schuilen. Wij hebben een bezoek gebracht bij een familie op het Heiligland, die een mud anthraciet gekocht had by een tot dus ver nog niet genoemden handelaar en deze anthraciet niet durft te stoken. Met den heer en de vrouw des huizes hebben wij vanmorgen boven een kolenkist gebukt gestaan op welks deksel een vrien delijke buurvrouw reeds met krijt „De goudkist" had geschreven. Zij wy bedoelen natuurlijk de kist was half gevuld met een eigenaardig soort anthraciet. Deze brandsdtof was zacht, men kon ze gemakkelijk met de hand breken, maar in elk stukje glinsterde het van goudgele streepjes en vlakjes en de gelukkige eige naars stonden voor de moeilijke keus hun kostbare brandstof in de kachel te gooien of in de kou te blijven met de gedachte, dat men er wellicht later zij het op een andere manier warmpjes in zou komen te zitten. De vraag is nu maar: wat zijn dit voor kolen waarbij men hetzij in den vorm van eierkolen, hetzij in den vorm van anthraciet zulke verbijsterende ontdek kingen gedaan heeft? Het is ons gebleken, dat enkele handelaren, in wier kolen men Te Covemtry is Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd op het atelier van een fotograaf, die juist een bruidspaar ver eeuwigd had. Er zou daarop een groepje uit de wachtkamer worden geroepen. Onderweg naar het atelier kwam de tullen sluier van de 23-jarige Eunice Nay- lor in aanraking met een electrisch kachel tje en in oogwenk stond het meisje in vlammen. De bruigom en zyn „best man" deden wat zij konden, om de vlammen te dooven maar in hun zenuwachtigheid trachtten de bruid en de andere bruids meisjes, die even gevaarlijk gekleed wa ren, te helpen met het onvermijdelijk ge volg dat ook haar kleeren vlam vatten. De beide mannen en de fotograaf trokken de brandende kleeren van de lichamen der meisjes en aan hun kordaat optreden is nog te danken dat er niet meer slachtoffers gevallen zijn, maar toen de ziekenauto's de gewonden naar het ziekenhuis gebracht hadden bleek dat Eunice Naylor en de zes-jarige Josephine Russell reeds aan hun brandwonden waren overleden. De toestand van de pas gehuwde bruid, haar 16-jarig zusje Leonie en een meisje van acht, dat de sleep van de bruid gedra gen had, is zeer ernstig, maar niet direct levensgevaarlijk. Het atelier is volkomen uitgebrand en de fotograaf en zijn vrouw hebben ook ernstige brandwonden opge- loopen. Van de negen menschen, die de groep zouden hebben gevormd, zijn alleen een page en een der bruidsmeisjes onge deerd gebleven. De bruigom en zijn vriend konden na be handeling in het ziekenhuis in hun wonin gen terug keeren. goudsporen meent te hebben ontdekt, hun voorraden betrokken hebben van de Ver. Brandstoffenihandel hier ter stede. De kolen kunnen, althans in het laatst ge signaleerde geval, van Hollandschen oor sprong zijn, maar waarschijnlijker is het dat zij van de Carbunier-myn uit België zijn gekomen. Inmiddels heeft men op den keurings dienst voor Waren hier ter stede een dezer dagen gebracht stukje erts of metaal be vattende kolen onderzocht en geconsta teerd dat het hierin voorkomend metaal geen goud geweest is, wat natuurlijk niet zeggen wil, dat dit in andere gevallen ook de conclusie zou moeten wezen. Voor ontdekkingen in kolenikisten, waar bij men sterk den indruk krijgt met goud sporen te doen te hebben, interesseert de Keuringsdienst zich, wat natuurlijk niet beteekent dat men daar morgen eenige zakken brandstoffen ter onderzoek kan laten bezorgen. Intus9chen heeft Alkmaar als goudstad in heel den lande de aandacht getrokken. Dezer dagen zal het in het Fnidsen aange troffen „goud" te Amsterdam aan een deskundig onderzoek bij het bureau van den waarborg worden onderworpen en zullen wij wellicht nadere mededeelingen kunnen doen over de vraag of men het goudzoeken in kolenkisten al dan niet zal kunnen staken. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De melodie uit het verleden (rom.); hoofd rollen Brigitte Horney en Willy Birgel. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wee Willie Winkie (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Victor Mc Laglen e.a. Toegang voor eiken leeftijd, lederen middag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De waaghalzen der racebaan (sens.); tweede hoofdnummer Pennies from Heaven (jazz- film); hoofdrollen Bing Crosby, Madge Evans en Edith Fellows. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdagmiddag .hoofdnummer Onder gele vlag (rom. avonturen); hoofdrollen Olga Tschechowa, Hans Albers, Dorothea Wieck, Lissa Arna. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 27 April. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, jubileumfeestavond N. K B. 8 uur, de Unie, vergadering Volksonder wijs. Rede H. D. Louwes. (Zang o. 1. v. Corn. Jonker). HET ZANDVERVOER VOOR HET VLIEGVELD. „Ik las in uw courant tot mijn groote vol doening, dat het zandvervoer voor de egall seering van het vliegveld per smalspoor zou plaats hebben. Ik was daar blij om, omdat ook ik het als een ramp voor Bergen zou hebben beschouwd wanneer de 900.000 M3, zand per auto door het dorp vervoerd zouden worden, doch ik vraag mij af of het bericht wel juist is geweest, omdat vandaag reeds den geheelen dag de zand- auto's door het dorp, vanaf de terreinen van de Waterleiding, naar het vliegveld rijden", .aldus een inwoner van Bergen, bij een tele foongesprek. Wij hebben dezen verontrusten Bergenaar oogenblikkelyk gerust kunnen stellen door hem mede te deelen, dat dit vervoer ge schiedt voor het dichtgooien van een paar slooten van het terrein op de plaats waar de hangars komen, met den bouw waarvan de vorige week een aanvang is gemaakt. Hier voor is slechts een hoeveelheid van 2000 M3. zand noodig, die in vrachtauto's met een in houd van 3 y, M3. wordt aangevoerd. Dit vervoer geschiedt op een zoodanige wijze, dat per dag een 35 auto's heen en weer rij den, zoodat er ieder kwartier gedurende een 15 a 16-tal dagen een zandauto door het dorp rijdt, hetgeen niet te vergelijken is met het zandvervoer voor de egaliseering van het vliegveld, wanneer dit per zandauto zou plaats hebben, omdat dan iedere minuut een zandauto zou passeeren. Hoewel dit zandvervoer voor den bouw van de hangars vóór het seizoen zal hebben plaats gehad, zouden wij 't toch hebben toe gejuicht wanneer de regeling voor het zand vervoer per smalspoor zoo vroegtijdig tot stand zou zyn gekomen, dat ook dit zand op deze wijze vervoerd had kunnen worden. Dit kleine voorproefje bewijst echter hoe gelukkig Bergen zich mag prijzen, dat de minister van defensie het besluit heeft geno men om het groote zandvervoer per smal spoor te doen geschieden. Reden tot ongerustheid behoeft men in Bergen echter niet te koesteren. AL TE VEEL HAAST. Een jongeman uit St. Pancras moest hedenmorgen een boodschap in de stad doen. Er was haast bij en dus nam hij zijn motor, was spoedig in de stad, cfeed nog spoe diger zyn boodschap en stoof meteen weer weg. Op de Kaasmarkt dacht hij waarschijnlijk aan onze grasbaanrenners, die zoo ijselijk snel door de bochten gieren met hun be kende dirt-track-taktiek. Vol gas dus de brug over en dan „wrikkend" door de bocht naar den Dyk. Zoover kwam de rijder echter niet: de *motor werd door de etalage der firma P. Kommer dermate aangetrokken, dat het vehikel regelrecht op den ruiten toesnelde. Gevolg: gerinkel van glas, een duikeling van den motorrijder, die door de ruit vloog, sny- wonden aan het hoofd en een gehavend motorrijwiel. De heer Stoutjesdyk zorgde voor de eerste hulp, legde een verband en in het zieken huis zal de rijder verder opgeknapt worden. ERNSTIG ONGELUK. Een zoontje van den heer P. D. v. d. Wey te 't Zand is Zondag spelende nabij de zuivelfabriek „Nieuw Leven" aldaar, onder een zware melkauto geraakt. Het knaapje bekwam ernstige wonden aan het hoofd, terwijl beide beenen werden verbijzeld! Het kind is naar een ziekenhuis te Helder overgebracht. Den BOERDERIJ AFGEBRAND TE 'T VELD. Gisteravond half elf ontstond brand in een schuur, grenzende aan de boerderij van den heer P. Lighthart te 't Veld. Het vuur sloeg over op de boerderij, welke geheel in vlammen opging. Alleen het vee kon in veiligheid worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. AUTO- EN MOTORFORMULIEREN VERKRIJGBAAR. Op het kantoor van de V.V.V. zijn voor leden der vereeniging formulieren voor het aanvragen van een nummerbewijs en een rijbewijs, alsmede voor het vernieuwen van dit laatste, gratis verkrijgbaar. De welke eiken Woensdag en Zaterdag verschijnt, is door de meer aantrekke lijke opmaak populair geworden. Deze rubriek waardoor haar waarde verhoogd isl (Dinsdags en Vrijdags tekst inleveren. Uitsl. 2e handsch goederen. 35 cent per 5 regels, a contant.) AFSCHEID DR. L. T. C. SCHEY. Zooals wij reeds berichtten, neemt dr. Schey wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd, afscheid van zyn func tie als Rykszuivelconsulent. In verband met het officieele afscheid (dr. Schey gaat zich in den Achterhoek vestigen) zal Maandag 2 Mei van 25 uur in het Parkhotel te Hoorn een receptie wor den gehouden. WAT TOT DUSVER VOOR ARTIS BIJEENGEBRACHT WERD. Het Alkmaarsche Arfjs-comité deelt ons mede, dat tot dusver een bedrag van 221.50 voor Artis bijeengebracht werd. wekken stad- en streekgenooten gaarne op alsnog iets by te dragen om dit bedrag te verhoogen. Het gironummer van den penningmeester mr. F. A. Josephus Jitta is 2162 te Alkmaar en er staan bus sen op de redactiebureaux der Alkmaarsche dagbladen. VOLKSONDERWIJS. Voor de afdeeling Alkmaar van „Volks onderwijs" houdt morgenavond de heer H. D. Louwes uit Ulrum, de vice-voorzitter der Liberale Staatsparty, in gebouw de Unie een rede over het onderwerp „De bezinning omtrent het wezen van Openbaar Onder wijs". Zang onder leiding van den heer Com. Jonker zal dezen avond opluisteren. Dengenen, die zich voor het onderwijs in het algemeen en het openbaar onderwijs in het bijzonder interesseeren, zal zeker een rede van een zoo alleszins deskundig spreker interesseeren. BEZOEK DER KADETTEN VAN HET LEGER DES HEILS. Men schrijft ons: Zaterdag 30 April en Zondag 1 Mei a.s. zullen een twintigtal broeder-kadetten va.i de Kweekschool van het Leger des Heils te Amstelveen onder leiding van kapitein de Pree een bezoek brengen van onze stad en enkele bijzondere samenkomsten leiden. Des Zaterdagsvonds zullen de kadetten reeds deelnemen aan de openluchtsamen komst op de Steenenbrug. Zij vormen te- samen enkele uitstekende vocale en muzi kale combinaties en zullen, behalve korte toespraken, verschillende muziek- en zang nummers ten gehoore brengen. Des Zondagsmorgens en -avonds worden belangrijke diensten gehouden in de Leger- zaal, Limmerhoek 40, alhier, terwijl des middags om 3 uur een muziek- en zanguit voering door de kadetten zal worden ge geven in de Luthersche kerk. Deze bijeen komst zal een bijzonder karakter dragen en worden geleid door majoor J. E. var Eeken, het Hoofd van de Kweekschool. CHR. ORANJEVEREENIGING. Zooals elders uit dit nummer blijkt, hoopt de Chr. Oranjevereeniging den verjaardag van H.K.H. prinses Juliana feestelijk te her denken op Vrijdag 29 April, 's avonds te 8 uur in t Gulden Vlies. Het programma ver meldt: Feestrede door den voorzitter, decla matie door den heer G. Grondsma, gemeen schappelijk zingen en het vertoonen van en kele films. De leden der vereeniging hebben op ver toon van lidmaatschapskaart vry toegang met een huisgenoot. Voor andere belangstel lenden bedraagt de toegangsprijs 0.25. Gaarne wekken wij velen op deze feeste lijke bijeenkomst bfj te wonen. Meer dan anders hebben wü in deze ern stige tijden behoefte de hoogtijdagen in ons koninklijke huis te herdenken en elkander te herinneren aan de zegeningen, die het Ne- derlandsche volk geniet door het Huis van Orar LID NED. INSTITUUT v. ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE ALKMAAR DAMESKOOR „PRO ARTE". Vrijdag 29 April geeft het Alkmaarsche dameskoor „Pro Arte", dirigent Jac. Jansen, een uitvoering in de bovenzaal van de „Unie". Men zal zich herinneren, dat dit koor enkele maanden geleden voor de Avro heeft gezongen en bij die gelegenheid een ongekend succes oogstte. In het Algemeen Nederlandsch Zangers blad „Euphonia" schreef de heer Jac. Bonset over deze radio-uitzending o.a. als volgt: „Dit kleine ensemble, dat uit heel goede krachten bestaat en van een samenzingen getuigt, zooals men maar zelden hoort, liet een diepen indruk na. We kunnen niet an ders zeggen van deze Alkmaarsche dames dan „venividi vici!", want inderdaad: ze kwamen en brachten van Alkmaar de Vic torie! Het koor staat bovendien onder emi nente leiding, onder een-dirigent, die de voor te dragen werken zeer artistiek aan voelt. Ik wensch hem veel succes met dit ensemble". We twijfelen niet of talrijke lezers zullen van de gelegenheid dit koor te kunnen hooren een dankbaar gebruik maken. POLDER ..DE SCHEEMEER". Een vergadering met een feestelijk karakter. De gistermiddag in de polderkamer van het stadhuis gehouden algemeene verga dering van Hoofdingelanden van het Waterschap ,.De Schermeer" had een fees telijk karakter, zijn oorzaak vindende in het feit, dat de dijkgraaf zijn 40-jarig huwelijksfeest vierde. De groote belangstelling, aldus de dijk graaf, de heer Kramer Glijnis, die myn vrouw en ik dezer dagen mochten ondervin. den, deden mij besluiten, uit dank voor die belangstelling een traktatie aan te bieden, waarvan ik hoop dat ze u goed zal sma ken. (Applaus). De voorzitter deed hierna mededeeling van ingekomen stukken, van Ged. Staten op genomen besluiten. Overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten werd het besluit, waarbij het dage- lijksch bestuur werd gemachtigd tot het aangaan van kasgeldleeningen, gewijzigd. Besloten werd ook om 1680 M2. water land ten behoeve van den Provincialen weg WestzaanWest-KnollendamWest- Graftdljk aan de provincie te verkoopen voor 10 cent per M2. De rekeningen van de Schermeer en de Matten werden na beantwoording van eenige bemerkingen door den heer Klaver, conform goedgekeurd. Uit de verantwoor ding bleek dat men dit jaar 2791.15 was achteruit gegaan. Aan de orde was hierop de vaststelling van de begrooting voor het dienstjaar 1938. Die voor de Matten werd in ont vangst en uitgaven vastgesteld op 483.41. Bij de behandeling van de begrooting voor de Schermeer deed de dykgraaf het voorstel om het salaris van de heemraden te brengen van 175 c^> 200. Ook stelde hij voor om het salaris van den opzichter van 2000 op 2500 te brengen. Het eerste voorstel werl z. h. s. aange nomen. Bij het tweede voorstel sloten verschil lende heeren zich aan. De heer E. Govers achtte 't mogelijk, dat, als de wegen klaar zijn, de opzichter ook voor gemeenten kan werken. Met het voorgestelde bedrag ver- eenigde hij zich overigens. De voorzitter dacht niet het als dykgraaf te zullen beleven, dat alle wegen in de Schermeer af zijn. Spr. oordeelde dan ook het betoog van den heer Govers toekomst muziek. De werkzaamheden zullen zeker niet zoo worden, dat wij den vollen persoon van den opzichter niet noodig zullen heb ben. Conform het voorstel werd hierop be sloten. De voorzitter deelde mede dat de post veer hout hooger is, omdat het dagelijksch bestuur de drie molens aan het einde van de Noordervaart, met het. oog op natuur schoon, goed wil onderhouden. De kosten werden vrijwel door de huur gedekt. Voor het stofvrij maken van wegen was 10.000 uitgetrokken en voor de grint wegen 3000. De begrooting werd in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op 197291.28. De omslag blijft 20 per H A. Aan de orde was hierna het voorstel tot renteverlaging van de leening groot 325.000 bij hét bestuur van de Groot Noord-Hollandsche van 1845, van 4'/io tot 3)4 onder voorwaarde, dat na de eerstvolgende aflossing een nieuw lee- ningsbesluit wordt aangegaan en bij meerdere aflossing binnen 5 jaar 1 boete wordt betaald. De heer Govers las uit den brief dat men thans dan over het geheele bedrag 1 verschuldigd is. De voorzitter: Dit is de bedoeling niet en daar gaan wij ook niet op in. Z. h. s. werd hierop conform het voor stel besloten. De voorzitter deed hierna mededeeling over het in- en uitlaten water en het verbruikte aantal kilowattuur 2)4 cent voor dagstroom en 1 cent voor nacht- stroom. De voorzitter deelde mede dat het Ryk de voor 100 jaar aangegane overeenkomst ten aanzien van het Jaagpad, waarbij be paald was dat de Schermeer voor het on derhoud jaarlijks 300 ontving, had op gezegd. De vergadering vereenigde zich met deze beslissing. De heer De Jong dankte den voorzitter voor de traktatie en uitte den wensch dat de voorzitter nog vele jaren dijkgraaf zal blijven. (Instemming). Zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind; heldere nacht; overdag ge deeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog weer; kans op nachtvorst; iets warmer over dag. Het weer wordt iets beter. Het gebied van hoogen luchtdruk breidde zich naar het noordoosten en oosten uit. Over zuid-Scandinavië vormt zich een nieuw maximum dat het geheele Oostzeege bied zal gaan bedekken. De depressie in het oosten is bijna verdwenen, het gebied van lagen luchtdruk in het noorden vormde een secundaire op den oceaan op omstreeks 25 graden westerlengte en 53 graden noorder breedte. In het zuiden blijft de luchtdruk laag in oost- en zuid-Duitschland en in Zwitserland houdt de koude aan. Het ge bied van koude breidde zich naar het wes ten over zuid-Frankrijk uit. In Weenen sneeuwde het in den nacht en ochtend, in Miinchen viel gisteren overdag 10 m.m. neerslag. Op de Alpenstations draaide de wind naar noord tot oost en is de tempera tuur nog even laag als gisteren, op de Saen- tis zelfs nog twee graden lager. (Minus 11 graden C.) In het gebied van koude zyn de ochtendtemperaturen 6 tot 8 graden onder normaal, te München, Weenen en Lyon, resp. 8,3, 7,8 en 7,2. In het zuidelijke deel van Scandinavië en in het Oostzeegebied werd het warmer. Op IJsland echter weer iets kouder. Behalve in het koudegebied in zuid-Duitschland en in het noorden van IJsland viel nergens neerslag van beteeke- nis. Het weer begint een neiging tot groo- tere standvastigheid te vertoonen met droge oostelijke winden en overdag iets hoogere maxima der temperatuur, doch in den nacht kans op lichte nacht vorst LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.45 uur tot 4.09 uur licht op. De voorzitter merkte op, dat, wanneer hij iets voor den polder kon doen, dit mo gelijk was door den steun van de heem raden en hoofdingelanden en uitte den wensch, dat dit in de toekomst zoo zal blijven. Hierna sluiting. De voorzitter noodigde hierop de hee ren tot een bijeenkomst in café Central. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 19—26 APRIL '38. Nieuwe zaken. Alkmaar: H. Zinger, Fnidsen 80, kap- persbedryf, enz. Bergen: J. Euwen, St. Anthoniusstraat 56, winkel in koloniale waren, enz. Den Helder: Dima, Schoolstraat 1, win kel in electrische artikelen in den ruimsten zin, enz. J. Visser, Ruijghweg 3, kappersbedrijf, enz. Zijpe: J. Jorna, Oudesluis Zomerbuurt H 39, kapper, enz. Wyzigi ngen: Akersloot: Coöp. Boerenleenbank, Ko ningsweg 169a; bestuurswijziging. Alkmaar: Holl. Mij. voor Gecondens. Melk (The Condensed Milk Company of Holland) N.V., Helderscheweg 2; bestuurs wijziging. Fa. W. Helling Co., Mosterdsteeg, groothandel in sigaren en tabaksartikelen; verplaatst naar Oosterbeek. N V. Boek- en Handelsdrukkerij v./h. Herm. Coster en Zoon, Voordam C 9; be stuurswijziging. N.V. Confederatie Mij. tot verkoop en bereiding van Melk- en Zuivelproducten, Amsterdam; bestuurswijziging. Het Wol- en Kousenhuis, Laat 127; nieu we eigenaar. Jacob Schermerhorn, Kooltuin C 25; grossier in suikerwerken; overgegaan aan R. Kok. W. Janssen, Kennemerstraatweg 97, kan toor van vaste goederen, enz.; verplaatst naar Zeist. Heiloo: N.V. Autobusonderneming van Geelen en van den Berkhof, Rijksstraatweg 440; in liq. getreden. Den Helder; Coöp. Stoomzuivelfabriek ,De Vooruitgang" G.A., Julianadorp; be stuurswijziging. C. J. v. d. Poll, Sluisdykstraat 21, ijzer handel; overgegaan aan C. in 't Hout. Koedijk: Onderling Ondersteuningsfonds bij ziekte, Oostwijk 188; bestuurswijziging. Noordscharwoude; Coöp. Boerenleenbank Noordscharwoude II, Dorpsstraat A 97, be stuurswijziging. Schagen: Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging „Schagen", Laan 4; bestuurswij ziging. Wieringermeer: K. van der Geest, Brug straat 29, Middenmeer, smederij, enz. nieuwe eigenaar. Opheffingen: Alkmaar; J. J. de Lange en Zoon in liq., Wortelsteeg 2, fabriek van zachte zeep. „De Vooruitgang", Achterstraat 45, win kel in manufacturen. Den Helder: J. W. Francoijs, van Galen- straat 82, kleinhandel in yzerwarao. r

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2