AMSTERDAMSCHE BEURS HEERHUGOWAARD ZIJPE AKERSLOOT WARM EN HUIZEN HENSBROEK OUDKARSPEL BlROEK OP LANGENDIJK SCHOORL ZUIDSCHARWOUDE OTERLEEK Voop kleine turnen. DERDE BLAD. Jkovittdaal Tlieuws Holl. Mij. van Landbouw. Woensdag vergaderde de Hollandsche Mij. van Landbouw, afdeeling Heerhugo- waard en Omstreken in de /aal van den heer A. Rus. Voorzitter was de heer P. Blauw Jz. Een schrijven van ingenieur Lienesch over bedrijfsassistent lokte breedvoerige besprekingen uit over de weinige resulta ten in deze omgeving In een schrijven over de oprichting van een lagere Landbouwschool is Alkmaar als vestigingsplaats aanbevolen. Nog was ingekomen een schrijven over een cursus aan de Volkshoogeschool te Bak- keveen. Het bestuur kreeg vrij mandaat om als er gegadigden .zijn een cursus te vol gen hieraan mede te werken. Besproken werd een verslag van de ver gadering van de verschillende Landarbei dersbonden, gehouden in Concordia te N.- Scharwoude waar voorgesteld was het loon met 65 per jaar te verhocgen, zoodat dit pl.m. f 16.25 per week zal worden, met een vrijen Zaterdagmiddag. De loonsverhooging werd niet bezwaarlijk geacht, maar de vrije Zaterdagmiddag werd algemeen niet uitvoerbaar geacht, daar er toch gemolken dient te worden. Ingekomen was een schrijven van den landarbeidersbond om toezending der leden lijst opdat men dan beter de ongeorgani seerden kan bereiken. Hieraan is bereids gevolg geven. De afd. Heerhugowaard voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies vroeg om subsidie. Hierop werd afwijzend beschikt daar de H. M. v. L. geen philanhtropische inrichting is en er particulier al door de le den aan wordt geofferd. De ontvangsten waren 281.79, de uitga ven 195.55. Batig saldo 86.24. Vorig jaar saldo 75.29, alzoo een vooruitgang van 10.95. De penningmeester werd gedéchargeerd. De bespreking der agenda voor de alge- meene vergadering leverde weinig op Al leen punt 7, inleiding door den heer Huis man tot overname der crisismaatregelen door de landbouworganisaties bracht de tongen even in beweging. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer P. Blauw Jzn. met als plaatsvervanger de heer C. Mantel Az. De heer L. P. v. Graft vroeg of er weer een melkcursus zal worden gehouden. De voorzitter antwoordde bevestigend en dan in samenwerking met de L. T. B. De heer C. Mantel vroeg den heer A. Blauw hoe of het resultaat is van de in be spreking over 'n verplichte pensioenregeling waarop geantwoord werd, dat dit pas in werking is maar het aanvankelijk resultaat schijnt gunstig. Als eerste conclusie is met alg. stemmen in de commissie besloten dat dit wettelijk vastgelegd moet worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter onder dank. Opperbrandmeester benoemd. Tot opperbrandmeester te Zijpe is be noemd de heer P. Mosk te Schagerbrug. Jubileum gemeente-veldwachter. Op 1 Mei a.s. hoopt de gemeente-veld wachter, de heer C. Hoogland, het feit te herdenken, dat hij voor vijfentwintig jaar als zoodanig in functie trad. Het ligt in de bedoeling hem op dien dag namens het gemeentebestuur en de ambte naren voor zijn trouwe plichtsbetrachting te huldigen. Coöp. Boerenleenbank. Woensdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Wester de Coöp. Boerenleen bank. De voorzitter, de heer K. Molenaar, memoreerde, dat het thans wederom de tijd is om den stand van zaken van de bank te bekijken. Eentonig is het steeds te moeten wijzen op de minder gunstige uitkomsten van de leden, hetgeen van zelf zijn weerslag vindt in de bank. Men kan gerust zeggen, dat de Boerenleenbank de barometer is van de financieelen toestand zijner leden. Op een enkele uitzondering na zijn vele tuinbouwbe drijven noodlijdend. Een ongezonde toestand is het dat zoovele credieten reeds jaren be vroren zijn. De bedoeling van de bank is het verstrekken van credieten op korten termijn. De aflossingen op de uitstaande credieten komen niet of zelden voor. Op aflossing werd aangedrongen. Tot secretaris werd benoemd de kassier, de heer Jac. van Baar Sr. De voorzitter zeide, dat in het afgeloopen jaar op aanwijzing van Eindhoven de aan- deelen van het Centrum tot op 1 zijn af geschreven, hetwelk het winstcijfer met 399 heeft verlaagd. Na deze afschrijving bedraagt het winstcijfer 214.69. De reke ning werd goedgekeurd. Volgens het jaarverslag bedroeg het aan tal leden op 1 Jan. 1937 157 en op het einde van het jaar 1937 eveneens 157. Het aantal loopende spaarboekjes bedraagt 295. Het aantal verleende voorschotten op 1 Jan. 161 en op 31 Dec. 159. Tot leden van het bestuur werden herko zen de heeren Jn. de Groot Jacz. en Jn. Ligt- hart; tot lid van den raad van toezicht, de heer K. Tesselaar Pz. Het bestuur stelde voor de rente te bepa len voor uitstaande voorschotten op 4 X pCt. en voor uitstaande spaargelden 3 pCt. De heer W. Dekker informeerde of het niet mogelijk is de rente nog meer te ver lagen. Een rente van 4X pCt. is niet wei nig. De voorzitter merkte op, dat de rente nu verlaagd is met 1/4 pCt. De renteverlaging houdt verband met de financieele positie van de bank. Bij Eindhoven moet de bank nu betalen 3 1/4 pCt., verleden jaar. Misschien dat met vaste-lasten ontwerp iets bij Eind hoven bereikt kan worden. Gaat Eindhoven nog meer de rente verlagen dan kan ook deze Bank de rente verlagen. De reserve bedraagt thans 4000 en deze reserve is ze ker te laag. Het bestuursvoorstel werd hierna aange nomen. De rondvraag leverde niets op. De ontvangen spaargelden bedroegen 27187.27, de terugbetaalde spaargelden 19.785.97. Polder en Banne Hensbroek. De vergadering van het bestuur van den Polder en Banne te Hensbroek werd Woens dagavond om 8 uur gehouden in de polder kamer ten gemeentehuize onder leiding van den voorziter, den heer Jb. Groot Jz. Aan wezig waren ook de pachters van het visch- water. De voorzitter heette de aanwezigen welkom. Het doel is om aan de bepalingen, voor komende in het contract voor de visschers een paar artikelen toe te voegen. Van wel ingelichte zijde is den voorzitter medegedeeld, dat het 't vorige jaar met het snoek schakelen niet naar wensch is gegaan, wat de prijzen betreft. Voordat er gescha keld mocht worden, bracht de snoek een redelijken prijs op en toen de visschers hier konden beginnen, was de snoek bijna on verkoopbaar. Dit, aldus spreker, kunnen we ondervangen door den datum om met snoek schakelen te beginnen te vervroegen. Het bestuur stelde voor om den datum te stel len op 1 Juli. Dit zal zeer zeker in het be lang van de pachters zyn, hoewel ze het onderling zelf terdege eens moeten zijn met de verdere regeling. Een en ander werd door de pachters ten zeerste toegejuicht, en werd dan ook algemeen goedgevonden. De voorzitter deelde mede, dat de ver hoogde kosten aan de Langereizer en Raaks- maatsboezem komen door de brug, die ge bouwd is aan de Langereis en bik Schoorl- dam. De verhooging zal wel een jaar of drie moeten worden betaald. De leening bij de Bank van Nederlandsche gemeenten is op een kleine wijziging na voor elkaar. Voor de kasgeldleening van 4 is van Ged. Staten nog geen goedkeuring binnen gekomen. Het bestuur zou met de visschers in over leg willen gaan om het contract te herzien en wel als volgt: De pacht van het visch- water, dus de visschers zelf, moeten als er gevischt wordt zelf in de schuit aanwezig zijn en htm bewijs bij zich hebben. Bij ziekte zal een plaatsvervanger aangesteld mogen worden, wat aangevraagd moet wor den bij den voorzitter, waarvoor dan een schriftelijk bewijs zal worden gegeven. Het gaat daarom, dat de pachters, die hun pacht moeten betalen, alleen recht hebben om te vischen en geen derden. Een en ander houdt er natuurlijk verband mede, dat bij over treding de politie recht heeft om handelend op te treden. Allen vonden dit een zuiver standpunt. De heer K. v. Leijen zeide, dat het op het oogenblik in den polder niet goed gaat. Als overtuigend bewijs toonde hij aan het be stuur een z.g.n. stik. Met deze dingen is het streng verboden te visschen. Men mag er zelfs niet mee langs den weg gaan. Het zijn dingen afkomstig van onbevoegden. Meer deren hebben stikken gevonden en algemeen werd er tegen geprotesteerd. Na gehouden bespreking werd het con tract met bovengen, bepalingen aangevuld. De heer Edel zeide, dat het een en ander de bedoeling is, dat niet tien maar 5 visch- schuiten in den polder varen. Verder deelde de voorzitter mede, dat in de Molensloot geen fuiken mogen worden gezet, wat de machinesloot betreft, kan deze bepaling gevoeglijk worden ingetrokken. Het 1ste punt wat betreft het met 1 Juli beginnen te schakelen, werd voor onbe- paalden tijd vastgesteld. Aan den post bij den heer H. Overman zal een plank worden getimmerd, daar het vee van den heer Leegwater er over loopt. Daar de rondvraag niets opleverde, volgde sluiting onder dank. Vaste-lasten-commissie. De vaste-lasten-commissie alhier zal be staan uit de heeren Jb. de Boer voor de tuinbouwvereeniging De Eendracht, N. Kaan voor den Ned. Tuindersbond en P. Wijn voor de Coöp. Boerenleenbank. V aste -lasten -commissie. De vaste-lasten-commissie in deze ge meente is samengesteld uit de volgende heeren: W. J. Balder, voorzitter; Jb. Glas Azn., secretaris, C. Spaans en H. Glas. Vergadering Pluimveevereeniging. Dinsdagavond vond in „De Roode Leeuw" de voorjaarsvergadering plaats van de Piuimvee-vereeniging voor Schoorl en Omstreken, welke vergadering stond onder leiding van den heer H. van Lienen. De heer Kaag deelde mede, dat door hem bericht was ontvangen, dat in verband met de te late inzending van de subsidie-aan vrage voor een te houden cursus, thans geen subsidie kon worden verleend. Uit het van de directie van de Eierveiling ontvangen verslag bleek, dat het gehalte van den pluimveestapel in belangrijke mate toeneemt, hetgeen een toename van eier- productie tengevolge heeft. In 1937 bedroeg de aanvoer op de Eier veiling 8956450 kippeneieren en 1393221 eendeneieren. De prys der kippeneieren be droeg gemiddeld 3.58)4 en voor eenden eieren 2.82 per 100. Hierna bracht de afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering van den B.P.N.H. verslag uit van zyn bevindingen, welk ver slag geen aanleiding gaf tot het maken van opmerkingen. Den secretaris werd thans gelegenheid gegeven tot het voorlezen van zijn jaarver slag. Moesten de verslagen in vorige jaren veelal in mineur worden gesteld, in 1937 was een opleving, zij het ook geringe, voor de pluimveehouders te constateeren. Hoe wel de graanprijzen eenigszins daalden, be- invloedde dit toch niet in belangrijke mate de voederprijzen. Voorts bleek uit het jaarverslag dat in 1937 wijziging in de samenstelling van het bestuur was gekomen door de benoeming van den heer M. W. van de Garde tot be stuurslid. Ten slotte werd nog melding ge maakt van de geringe belangstelling welke er bestaat voor de inenting van jonge kip> pen. De financieele uitkomsten der Vereen! ging over 1937 bleken zeer gunstig, bij een totaal aan ontvangsten en uitgaven ad 156.37 bleek een goed saldo ad 68.92 aanwezig te zyn. Den penningmeester werd onder dankzeg ging décharge verleend. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den B.P.N.H. werden be noemde de heeren IJ. Minkema en Delver. Hierna werd de agenda van de Bondsver gadering in behandeling genomen. De opleiding van z.g. pluimveeselecteurs gaf aanleiding tot een zeer uitvoerige dis cussie. De vergadering achtte deze opleiding van zeer groot belang voor de pluimvee houders. Na ampele bespreking ging de vergade ring eveneens accoord met de verruiming van den overd-achtstermijn voor broèd- vergunningen. Een door de afdeeling Dirkshom inge diend voorstel tot contributieverlaging had geen meerderheid. Bij de rondvraag drong de heer Minkema er op aan, dat thans pogingen in het werk zullen worden gesteld tot het organiseeren van een cursus. Het bestuur zegde toe, hier voor te zullen zorgdragen. Voorts gaf de heer Minkema aan op welke wijze het vergaderingbezoek ware te stimuleeren. P.T.T.-service. Wij vernemen dat ook aan het postkan toor in het dorp Schoorl een tweetal post zegelautomaten zullen worden aangebracht, n.1 voor den verkoop van postzegels van 1 X en 5 cents. Invoering ventverbod. B. en W. hebben besloten den raad in zijn binnenkort te houden vergadering voor te stellen de Politieverordening aan te vullen met een ventverbod. De noodzakelijkheid hiertoe is in het bij zonder in de laatste jaren duidelijk geble ken. Hierdoor kan paal en perk worden gesteld aan het ongebreidelde venten, het geen in feite slechts bedelen is. Veelvuldig kwamen klachten in over het vaak ergerlijk optreden van de venters-be- delaars. Te verwachten is, dat door dit ingrijpen van het gemeentebestuur aan den overlast voor de ingezetenen een einde zal komen. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank II G.A. hield hare algemeene ledenvergadering ten lokale van den heer H. Stoffers. In zijn openingswoord besprak de direc teur den toestand van de Bank, welke even redig was aan den economischen toestand. Als gevolg van de omstandigheden is thans een verwacht verlies door de Bank gereali seerd en zijn 'n paar posten afgevoerd, welke gedeeltelijk als verlies en gedeeltelijk als vermoedelijk verlies zijn geboekt. De Bank heeft daardoor wel een veer moeten laten, doch moet thans als vrijwel geheel gesa neerd worden beschouwd. Voor den tuinbouw wordt het reeds een bemoedigend teeken geacht, dat de meeste producten verkocht konden worden. De voorzitter deelde mede dat de heer M. Vlug weer als kassier is herbenoemd. Hij richtte waardeerende woorden tot hem en hoopte, dat de Bank nog zeer lang van zijn activiteit en toewijding zal mogen profitee- ren, voor welke vriendelijke woorden de kassier dankte. Aan het jaarverslag wordt het volgende ontleend: De oorspronkelijke winst, volgens de door den kassier in Januari '38 gemaakte balans bedroeg over 1937 542.50. Hierdoor zou de totale reserve 5475 hebben bedra gen. In Maart van dit jaar is evenwel een dubieuse post gerealiseerd. Hierdoor werd door de inspectie noodig geoordeeld, dat de rekening „Debiteuren reserve" werd ver hoogd met 5300. Ontvangen spaargelden 51939.50. terug betaalde spaargelden 18858.39. Terugbe taalde voorschotten 9477.50, ontvangen in loopende rekening van leden 36590. Van de Centrale 21935.99. Uitbetaald in loo pende rekening aan leden 34970.58 en aan de Centrale 66615.89. Uitstaande voorschotten 41364 63, te goed in loopende rekening van leden 27414.55. Van de Centrale 13018.25. Spaargelden 76150.13. Schuld aan leden in loopende rekening 6119.42. Het aantal le den bedraagt 63, spaarrekeningen 119, voor schotten 34 en loopende rekening 17. De rente-betaling, ook de halfjaarlijksche, was zeer bevredigend. Het crediet bij de Centrale bedraagt 40.000. Een event. benoodigde verhooging. werd steeds toegestaan. Ons tegoed bij de Centrale is nu ongeveer 15.000, zoodat reeds thans een marge bestaat van f 55.000 waarover direct is te beschikken. Na ver klaring van de by de Centrale bestaande „Gemeenschappelijke Reserve", welke 827.000 bedraagt, blijkt, dat voor spaargel den enz. zoo goed als nimmer eenig risico is verbonden bij de Boerenleenbanken. keurd'ekening '3a'ans werden goedge- TKDtr aftreAdende bestuursleden, de heeren b. Kroon Az. en Ant. Mooy, werden met groote meerderheid herkozen, evenals de aftredende leden van den Raad van Toe zicht, de heeren N. Kramer Gz. en K Kos telijk. Art. 10 van het huish. regl. werd zoodanig gewijzigd, dat het bestuur het recht heeft om groote inlagen van gelegenheidssoaar- ders enz. te weigeren of hiervoor een rente te bepalen, welke eenige winst voor de Bank afwerpt. De rente werd vastgesteld op 4)4 pCt voor voorschotten en loopende rekening debet en 2 3/4 pCt. voor direct cpvorderbare spaargelden in loopende rekening credit. Spaargelden voor 1 jaar vast 3 pCt. Een en ander behoudens tusschentijdsche rente wijziging door de Centrale Bank. Het (in goeden zin bedoelde) royement van een 6-tal verhuisde en geheel onactieve leden werd vervolgens goedgekeurd. Vaste lasten. De commissie voor de vaste lasten is als volgt samengesteld: voorzitter de heer Jb. de Boer vertegenwoordigt de Boerenleen bank, secretaris is de heer J. v. d. Gragt vertegenw. Tuinbouwver. Ons Begin, leden zijn de heeren Jb. Bakker voor den C.B.T.B., A. Bloothoofd voor den L.T.B., C. Wonder voor de tuinbouwvereeniging de Schermer en Jb. Moerbeek voor de Holl. Mij. van Landbouw. Wijkverpleging Uitgaande van de afd. Scheigner van het Witte Kruis was er Woensdag in café de Vries een bijeenkomst om te komen tot wijkverpleging. De voorzitter, dr. Heringa, riep den velen belangstellenden het welkom toe. Nadat de voorzitter uiteengezet had hoe het kwam dat Oterleek sinds de oorlogs jaren geen wijkverpleging had gehad, was het woord aan den spreker dr. Sticler uit Hilversum, secretaris van het hoofdbestuur. Deze begon met een overzicht te geven van den toestand van een 40 jaar geleden toen hy als medicus gevestigd was te Hoog- karspel. Men stond toen sceptisch t.o. en algemeen werd de behoefte eraan niet ge voeld. Ten einde raad besloot dokter Stieler zelf stappen te doen. Met behulp van eenige notabelen en corporaties gelukte het de noodige gelden bijeen te krijgen. Toen het zoo ver was, was het ijs gebroken Velen die het zegenrijke werk van wijkver pleging zagen, werden bekeerd en spoedig kon men overgaan tot het aanstellen van een tweede zuster. Zoo heeft zich langza merhand deze instelling, die op sociaal ter rein nuttig werk verricht, weten uit te breiden tot 'n algemeene Noordhollandsche vereeniging Het Witte Kruis met 800.000 leden. Spr. hoopte dat men ook hier door drongen was van de noodzakelijkheid van wijkverpleging. Het lidmaatschap kan voor de meesten geen bezwaar zijn. Spr. stelde de gemeente Kortenhoef by Hilversum als voorbeeld, een kleine gemeente met 500 leden die elke week 10 cent offeren. Hier vraagt men echter maar 5 cent per week die men elke week in een busje deponeert, dat aan den wand hangt. Eén sigaar minder bij de heeren of een snoepje minder bij de dames en we zijn er. Niet minder propagandistisch was de spre kende film „Roeping". Zuster Marga, die een schitterende carrière opgeeft om zich in dienst te stellen van de lydende mensch- heid, vervult hierin, op voorbeeldige wyze de hoofdrol. Kiekjes uit geheel ons land trekken ons oog voorbij, zelfs zien we een zuster in een bootje haar patiënten bezoe ken. Ook krijgen wij te zien een modern sanatorium met ideale ligging en verpleging alsmede inrichtingen voor opleiding van wijkverpleegsters. Het idealisme waarmede zuster Marga de wereld intrekt, wordt in deze film duidelijk weergegeven. Nadat nog eenige zaken van internen aard waren besproken, ging men over tot het boeken van nieuwe leden. Zeer velen voelden zich geroepen dit mooie sociale werk daadwerkelijk te steu nen. Hiermede was de kroon gezet op het werk van de initiatiefnemers. De filmoperateur, de heer Kraan, maakte op zyn beurt weer propaganda door de aan wezigen op te wekken de zaak te steunen door het bewaren van oud papier. Dit pa pier wordt op gezette tijden afgehaald door de Ato en brengt jaarlijks een groot bedrag op waarvan noodlijdende afdeelingen profi- teeren door het geven van een toelage. Hierna sloot dr. Heringa met woorden van dank aan allen die belangstelling ge toond hadden ;n het bijzonder aan spre ker en filmoperateur dezen goedgeslaag den avond. Benoemd. Na het ontslagnemen van den secretarie ambtenaar, den heer B. Blom, is als zooda nig met ingang van 2 Mei a.s. benoemd de heer Duin van Wijdenes. PLANTJES VOOR MOEDERDAG. Den volgenden Zondag is het weer Moeder dag, een feestdag, waarvan de viering meer en meer ingang begint te krygen, de dag waarop het middelpunt van het gezin, de moeder, met kleine attenties overladen wordt en letterlijk in de bloemetjes wordt gezet. Het is naar aanleiding van dit huiselijke feest, dat we hier de aandacht willen vesti gen op een paar plantjes, die wel zeer toe passelijk zyn voor het doel, n.1. het Moeder plantje, Saxifraga sarmentosa, en het Kindje op Moeders Schoot, Tolmiea Menziesii. Wat het Moederplantje betreft, dit is nog al algemeen bekend, met haar roode be haarde blaadjes, die aan den onderkant rood gekleurd zyn. Het beste kunnen we het plantje zóó plaatsen, dat de ranken, die het maakt, en waaraan zich later de jonge plantjes vormen, vry kunnen afhangen, goed in het licht, doch niet op den tocht, waarvoor de variëteit „tricoler" in het bijzonder zeer gevoelig is. Hoewel mooier en opvallender van kleur, de blaadjes zyn hier groen met wit gevlekt en daarbij rood omrand, heeft deze vorm meer zorg noodig, en is dan ook niet zoo gemakkelijk over te houden als de gewone Moederplant. Zy heeft meer behoef te aan warmte, terwijl de gewone vorm het zoowel in een verwarmd als in een onver warmd vertrek uitnemend zal doen. Beide verlangen in den zomer veel water en 's win- ters weinig om het rotten van de bladstelen tegen te gaan. In den zomer kunnen zij zich met witte bloemtrossen tooien, en wanneer we be- FRITS SCHUURMAN. De heer Frits Schuurman, die zooals wij meldden benoemd is tot dirigent van het Residentie-orkest en daarvoor dirigent was van de Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Ook in Alkmaar heeft de heer Schuurman door zijn concerten met de H.O.V. bekend heid verworven. merken, dat zij na den bloei erg achteruit gaan, kunnen we ze beter vervangen door de inmiddels op de stengels gevormde plantjes, die op dezelfde wijze groeien als aardbeiplantjes en opgepot worden in een mengsel van bladaarde met stalmest. Het Kindje op Moeders Schoot vertoont de eigenaardigheid om haar jonge plantjes op de bladeren te vormen, vandaar de zoo toepasselijke naam. De lichtgroene, fraai ge vormde bladoren buigen zich aan sierlijke bladstelen over den rand van den pot, zij zijn evenals die van het Moederplantje licht behaard. Wanneer we zoo'n plantje goed ob- serveeren, zullen we vooral in de zomer maanden geregeld nieuwe plantjes in het hart van de bladeren zien ontstaan, en dan is het niet te verwonderen dat dit verschijn sel bij jong en oud bewondering wekt. De behandeling is geheel gelijk aan die van de Moederplant, alleen wordt hier het jonge plantje met het blad waarop het gegroeid is gestekt, waarna dat blad dan later afsterft. A. C. MULLER—IDZERDA. laatst* v «s ,4 van Donderdag 28 April 1938. OPGAVE VAN NOOKDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—3X NederL 1938 101»/, 3 Ned -Indië 1937 100»/;, 5)4 Duitse hl '30 m verkL 31 BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd. Back Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-t Nederl Ford Philips Gloetl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 29 Anaconda §21 1531/, 160 112 1301/, 37»/4 88 289 2781/, 154»/. Bethleh Steel 357/i, Cities Service Genera I Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm i U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW Alg txplor Mij.. i Rediang Lehong PETROLEUM Dordtsrhe Petr. Kon Petr Perlak w/w 2^/is 25 Vis 10»/14 5"/i, 33 V, »k 424 1 140 60»/4 77 170 321 Va 330»/4 8» Phillips Oil24Vis 10' /l6 e IO'/js Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsierd Rubber Deli Bal Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN Holland—Amerika lijn JavaChina -Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Paciiic Soutl.ern Ka.lw Cert. Union Paciiic Canadian Pac f)Noteering per 50 tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X. heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1931/, lz4 116'/, 120 84Vie 27a 101 923/4 10 i>/« 118»/, 225 281»/, 265 201/, 5 45'/, 47a 10 P», 30»/, 161 113»/, 124'/, 289 276'/4-8 157'/, 281/, 20»/,-1 34'/,-5 7. 24Ti6-5 10-7i« 57, 33Vt, -i 37, 421-4 135 141'/, 58'/, 77 323'/, 3Jli-2J 81 24»/, 10'/M 107r 196'/, 123'/, 121 2Vj-9/ia 101 92'/,-3 10b'/4 119H/4 222'/,- i 2 0 260 2 V»/, 5'/, 45 4»A« x) ex-coupon Vorige koers: Heden: 1.79 1.79»/, 8-96'/i, 8.96'/t, 72.26 72.22 5.60 X 5.52X 30.29 30.23 41 30 41.32 40.02y2 40.02 X 46 20 46.20 45.05 45.05 9.47 X

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10