Schulte, de groote klasse-rijder Jbucyectiike Stand Veertig kilometer alleen op de vlucht. De rest kon niet meer. Julianadag-1938. Bijzonderheden over de zwemwedstrijden. URSEM DERDE BLAD. (Van onzen eigen verslaggever.) Daar is over Gerrit Schulte veel ge schreven in de laatste weken: sommigen hebben hem bejubeld en hem een we reldcoureur genoemd, anderen hebben er op gewezen, dat Schulte nog slechts een goed beginneling was, die nog heel wat routine en wedstrijdervaring zou moeten opdoen, alvorens hij zich met de grooten zou kunnen meten. Het laatste mag waar zijn, maar zoolang het over 100 tot 150 K.M. gaat, heeft Schulte weinig meer te leeren. Hij kan het over dien afstand tegen elk ander coureur opnemen, omdat hy sterk, oer-sterk is en omdat hij een 120 K.M. in de beenen heeft. Hij heeft slechts te trappen, hard te trappen; meer niet. Daarom was het misschien jammer, dat bij de Ronde van Purmerend de afstand niet verdubbeld was. Hij had dan zijn krachten moeten verdeelen, hij had dan aan de taktiek de grootste waarde moeten toekennen. Schulte won in Purmerend, omdat er geen concurrenten waren. Want al de andere rij ders waren een klasse minder dan de Bos schenaar, of zelfs nog méér dan een klasse minder. Dat bleek al gauw. Want al direct voegde Schulte zich bij een klein leidend peleton, dat in de tweede ronde een kleinen voor sprong nam. Regelmatig malende zorgde hij voor een hoog tempo, zoodat weldra het veld verspreid lag. Daar kwam bij hem geen in zinking, daar was geen sprake van tempo verlaging: Schulte draaide en maalde, vloog vóór den wind en scheen even later geen last te hebben van dienzelfden storm, als hy er tegen op moest tornen. En dan te weten, dat hy in de vierde ron de nog pech had ook! Even moest hij van de fiets af, om zijn rem te repareeren. 't Kostte hem een paar honderd meter, maar dat be- teekende niets. In snel tempo zette hy de achtervolging in en na een ronde lag hij weer aan den kop met nog vijf anderen. Een tweede groep volgde op ongeveer 150 meter en daarachter kwamen de anderen, ook al in groepsverband. In die vijfde ronde verslapte het tempo even, zoodat de tweede groep zich tijdelijk bij de eerste kon voegen. En de volgende ne gen renners zouden dus om de prijzen strij den: Schulte, v. Amsterdam, Overweel, Vet- haak, Stuyts, Molké, Franke, de Korver en de Belg Lambrichts. Maar spoedig veranderde de situatie: in de zesde ronde (er moesten er 12 gereden worden van elk 10 K.M.) zette Schulte zich even schrap, hy voerde het peleton aan en Stuyts, Franke en de Korver moesten los sen! Zij verdwenen in het kanslooze veld, dat toen de wedstrijd was nog niet voor de helft verreden reeds gereduceerd was van ruim 90 tot ruim 30 renners! 200, 300 meter werd de voorsprong van de zés op de rest. En die rest was toch zoo slecht nog niet. Daar zat een peleton van een man of twaalf te jagen, om den achterstand te verminderen. Maar hoe ook een Braspenning en een Piet van Nek ook zwoegde, zij won nen niet, maar verloren terrein. Zoo ging de achtste ronde in. Het leidende peleton had toen ruim 400 meter voorsprong. En toen gebeurde het! Storm gierde over den polder. Vrijwel nergens vonden de renners eenige be schutting. En toen ging Schulte tot den beslissenden slag over: hij, die reeds een 60 K.M. aan den kop het meeste werk had verricht, vond het nu welletjes. Met het vooruitzicht, om ruim 40 K.M. alleen te moeten vechten tegen de ele menten en tegen den gecombineerden aanval van de achtervolgers, liep hij weg. Een voor een moesten de andere renners lossen en het leek, of zijn snel- heid regelmatig werd opgevoerd. En de witte trui verwijderde zich meer en meer van de rest! Een onge looflijk mooi gezicht! En toen Schulte even later de jury en het publiek passeerde, brak een ovatie los. Schulte alleen! Schulte voorop met 200, 300 meter voorsprong. En met nog 40 K.M. te rijden. En dan achter het uiteengerukte hoofdpeleton, waarvan slechts twee renners Schulte eenigszins konden volgen: v. Am sterdam en de Belg Lambrichts. Met zijn tweeën deden ze fraai werk, maar ondanks dat liep Schulte méér uit! En dat niet met den wind in den rug, maar juist op dat gedeelte van het traject, dat tegen den wind in moest worden afgelegd. En tegen zoo'n Schulte was niet te vech ten. Zoo'n Schulte kon op zijn gemak win nen. En met ruim 1 ya minuut voorsprong snelde de Bosschenaar de laatste ronde in. om nog eens een winst te boeken. Want toen hij de finish passeerden, was er in velden en wegen iets te zien. Pas na 1 minuut en 40 seconden kwam v. Amsterdam binnen, die net op tijd Lambrichts van zich had af geschud. Zoo won Schulte. En zoo toonde hy zijn kracht, waartegen een van Nek, een Braspenning, een v. Am sterdam en zoovele anderen niet waren op gewassen! De uitslag. De uitslag van den hoofdrit was: 1. G. Schulte (120 K.M. in 3 uur 9 min. 19 sec.); 2. v. Amsterdam (op 1 min. 40 sec.); 3. Lambrichts (op 1 min. 42 sec.); 4. Bras penning, 5. Reuba; 6. P. van Nek. Over de nieuwelingen kunnen we kort zijn. Zij reden regelmatig hun rondjes, vorm den groepen en velen er van bereikten de inish. Zoodat de uitslag werd: 1. K. Ternede (60 K.M. in 1 uur 19 min. 10 sec.); 2. J. v. Vliet; 3. P. Kors; 4. C. de Groot; 5. H. Hutte; 6. C. Kat. De amateurs De amateurs hebben 90 K.M. lang een feilen strijd gestreden, waarbij zij hun uitlooppogingen steeds tegen den harden wind in moesten doen, omdat het krachtsverschil voor den wind uitermat< gering was. Het was dan ook onmiddel lijk na het ingaan van de tweede ronde, dat een klein groepje renners wegliep. En de rest deed verkeerd, op deze vlucht niet te reageeren. Zoo bleven een Demmenie en een Zwartepoorte rustig in het peleton han gen en kregen later geen kans meer! Het was voor Alkmaar verheugend, dat het initiatief in dezen uitging van een Alk maarder: Bosma, die hard getraind uit Bel gië terug was gekomen, durfde de wind^ kracht trotseeren en spurtte weg met Moeke, Könst, Houtman, Pruys en enkele anderen. En vlak daarachter kwamen Eenhoorn, Pij nenburg, Zoons, terwijl op misschien 100 meter de rest volgde. Een ronde later was feitelijk de strijd al beslist, want de kopgroep was iets uitgeloo- pen en de rest deed vergeefsche pogingen om te naderen. En toen meer de helft (5 van de 9 ronden) verreden waren, was de toe stand aldus: Aan den kop: Moeke, Wijdenes, Bosma, de Jong, Hordijk, Lodewijk en Houtman. Pas op 300 meter kwam een tweede groep van zes renners, w.o. Demmenie, Zwarte poorte en Houtzeil. Helaas was Eenhoorn uitgevallen, terwijl Evers was afgezakt in de vierde groep en de ook in Alkmaar populaire Toon Pijnenburg door een val vrijwel uitgeschakeld werd. In de twee volgende ronden wist de kop- ploeg nog meer uit te loopen en toen de laatste ronde inging, was deze groep bijna 800 meter voor op de rest. In die laatste ronde is er hard gevochten, fel gedemarreerd, vinnig gespurt, maar nie mand van de leiders kon ook maar een meter winst behalen. Alleen de Jong en Könst moesten lossen, zoodat vyf renners in een spurt moesten uitvechten, wie de gelukkige zou worden. Die eindspurt bracht de uiteindelijke zege aan Moeke, terwijl de Alkmaarder Bosma als vyfde door de finish ging. De uitslag was: 1. O. Moeke, Weesperkarspel, 2 uur 21 min. 49 sec.; 2. F. Maarleveld, Amsterdam' 3. B. Hordijk, Rotterdam; 4. C. Wydenes, Ouderkerk; 5. A. Bosma, Alkmaar (allen in denzelfden tijd); 6. J. de Jong, Gouda (op ruim 1 minuut); 7. P. Könst, Uithoorn; 8. A. Zwartepoorte, Amsterdam; 9. L. Hcuziel, Amsterdam; 10. J. Demmenie, Rotterdam. Eind wedstrijden school voetbal wedstrijden. Zooals dat elk jaar gebruikelijk is, vielen ook dit keer de hoogtepunten van de schoolvoetbalwedstrijden op Julianadag en zoo kon het gebeuren, dat eenige duizenden jeugdige toe schouwers het groene veld op het Sportpark omzoomden om getuige te zijn van de finale van de voetbalwed strijden. Het weer leende zich eenerzijds uitste kend voor deze sportgebeurtenis, het zon netje scheen vroolijk en gaf aan het ge heel een fleurig aanzien, anderszijds was de scherpe Noorderwind toch wel een be lemmering voor het spel. En ook op de stampvolle tribune werd het op den duur frischjes. Vele autoriteiten hebben deze jeugd wedstrijden bijgewoond, terwijl ook vele ouders, leeraren en leerare^en belangstel ling toonden voor hetgeen hier in een sportieven strijd gepresteerd werd. Den geheelen dag mochten de sportieve verrichtingen zich verheugen in een toe schouwerscorps, want zoowel voor het nieuwe (en welgeslaagde) onderdeel athletiek, als voor het korfballen en de hockeywedstrijden waren kijkers en we- üerzijdsche supporters. Doch en dat is héél begrijpelijk naar den voetbaleindstrijd Lyceum I H.B.S. I ging de grootste aantrekking uit en deze was gerechtvaardigd. Want het is een uiterst vlotte partij voetbal geworden, waarvan tot de rust weinig te zeggen viel wie de winnaar zou zijn. Wél ontsnap.e het Lyceum-doel enkele malen aan een doorboring, doch ook aan de andere zijde ontstonden door de doortastende Lyceum voorhoede eenige gevaarlijke momenten. Zooals gezegd, tot half-time bleef de strijd onbeslist en eerst daarna ontstond een duidelijk H.B.S.-overwicht. Eerst maakte Selhorst 2 goals en voegde de Jager er eer» aan toe, doch toen Bakker van het Lyceum de eer redde, maakte Dik v. d. Wilk aan alle onzekerheid een einde door voor de 4e maal te scoren en zoodoende de H.B.S. een veiligen voorsprong te bezorgen. In de rust werden eenige athletiek- finales verloopen (de organisatie berustte bij de A.V.A.) en het was reeds 6 uur, toen men met de prijsuitreiking kon beginnen. De heer Bos, die als plaatsvervanger van den voorzitter, den heer Lutterot, het slotwoord sprak, wenschte allereerst den voorzitter, die door ongesteldheid verhin derd was, een spoedige beterschap toe. Spr. wees voorts op de prettige wijze, waarop deze wedstrijden waren verloopen en bracht allen, die op eenigerlei wijze hadden meegeholpen deze wedstrijden zoo goed te doen slagen, afzonderlijk dank. Hierna was het woord aan burgemeester Jhr. Mr. F. H. v. Kinschot, die de prij zen uitreikte. Het deed spr. goed op dezen Julianadag zoovele verheugde en opge wekte gezichten te zien. Er is ook alle reden om thans nu het met het Ko ninklijk Huis zoo goed gaat verheugd te zijn en spr. wekte alle jongens en meisjes op des avonds naar het vuurwerk te komen. Met enkele toepasselijke woorden reikte spr. de vele fraaie prijzen uit en bracht met luide instemming van de hon derden en honderden scholieren een drie werf „hoezee" uit op de jarige Prinses. De uitslagen luiden: Athletiek: 4 x 50 M. meisjes L.O. Ie Cent:. 7de l.j 33.6 sec.; 2e Julianaschool 34,8 sec. 4 x 80 M. meisjes V.O. Ie Ulo Alkmaar 47 sec.; 2e Gymnasium 47.1 sec. 4 x 100 M. jongens V.O. Ie H.B.S. I 48.1 sec., 2e Radioschool 51.3 sec. Korfbal. A. Kweekschool IUlo I 00 Bergen I—H.B.S. I 0—0 le prys Kweekschool I. B. Ulo II—H.B.S. II 0—0 Bergen IIKweekschool II 00 le prijs Kweekschool II. C. Centraal 7de l.j. IUlo III 11 Bergen III—H.B.S. III 0—0 le prs Bergen III. Hockey. Jongens: Lyceum IGymnasium I 21 Meisjes: H.B.S. IGymnasium I 13 Voetbal. A. voortgezet onderwijs: I. Lyceum IH.B.S. I 14 II. Amb. Sch. I—H.B.S. II 3—2 (na strafsch.) III. Amb. Sch. II—Ulo Jul. sch. I 2—1 IV. Ulo Heiloo I—H.B.S. VII 1—2 V. Ulo Alkrn. III-Amb. Sch. IV 6—5 B. 7 kl. scholen L.O. Centr. 7de l.j. ICentr. 7de l.j. II 41 C. 6 kl. scholen L.O. I. Vondersch.Nic. Beettsch. I 20 (na verlenging). II. Centr. 7de l.j. IIVondelsch. II 43 (na strafsch.) Alcm. VeteranenOnderwijzerselftal 52 De school-zwemwedstrijden, die de beide vorige jaren ruim 200 deei- nemers(sters) aan den start brachten een aantal dat de Alkmaarsche schoolzwemwedstrijden tot een der grootste in den lande maakt zullen ook dit jaar weer op Hemelvaartsdag, op 26 Mei dus, gehouden worden. De organisatie van dit onderdeel der schoolwedstrijden berust bij de zwemver- eeniging „D.A.W." Des morgens 9 uur begint het pro gramma voor de lagere scholen, dat beslo ten wordt met een demonstratie van de diverse zwemslagen door enkele D.A.W. leden, terwijl daarna het Alkmaarsche polo-zevental een wedstrijd zal spelen, waarvoor de tegenstander vermoedelijk het sterke zevental der Adelborsten uit Den Helder zal zijn. Naast de gebruikelijke baannummers en de afvalrace is iets nieuws: het nummer balktrekken. Na de middagpauze begint om 2 uur de strijd tusschen de deelnemers der mid delbare scholen, afgewisseld door een demonstratie schoonspringen en besloten met den polowedstrijd tusschen de H.B.S. en het zevental van de overige scholen om de door den burgemeester van Kinschot geschonken medaille. Rest ons nog te vermelden, dat de in schrijving voor deze wedstrijden sluit op 12 Mei. Zoodra alle inschrijvingslijsten zijn binnengekomen (door het vertrek van den heer Hansen naar Utrecht, is het nieuwe adres: de heer A. E. Imhülsen, Fnidsen 84) komen wij nader op deze wedstrijden terug. Tafeltennis. TAFELTENNISVEREENIGING LUTO. Een dezer dagen vond de returnwed strijd plaats tegen de Amsterdamsche tafel tennisclub D. W. S. in haar clublokaal aan het Cremerplein te Amsterdam. Was het in den thuiswedstrijd zoo, dat we kansloos werden geslagen, nu was de uit slag lang niet zoo verpletterend als de eer ste maal, hoewel het nog altijd een ferme nederlaag werd. Nog belangrijker evenwel was, dat het aantal partijen waarin de beslissing pas na 3 sets viel, aanmerkelijk grooter was. Ieder die in de tenniswereld, zoowel bij lawn als bij tafeltennis, geen vreemde is, weet, dat het alleen vermelden van de totalen uitslag, zooals bij den eersten wed- striftl het geval was, geen zuiver beeld geeft van de juiste sterkte der spelers (sters). Een partij welke wordt verloren met 21—9, 21—12 of met 21—29 en 22—20, beteekent in beide gevallen een verlies- punt, maar in het eerste geval zal er mis schien van een klasseverschil sprake zyn, terwijl in het tweede geval de krachten el kaar niets ontloopen. Welnu in dezen kamp zijn er veel wedstrijden verloren met een uitslag zooals laatstgenoemd voorbeeld aan geeft, wat tevens wil zeggen dat bij die partijen het krachtsverschil niet heel groot was. In den returnwedstrijd nu werden inder daad de meeste partijen verloren, maar duidelijk bleek dan toch dat allen zonder uitzondering leering hadden getrokken uit den eersten wedstrijd. Werd in het verslagje van de eerste kamp terecht opgemerkt, dat we toen reeds vóórdat we begonnen waren verslagen dit was nu zeker niet het geval elke set en dus party werd fel betwist. Dat we dan ook met het organiseeren van deze wedstrijden op den goeden weg zyn is onze stellige overtuiging, daarmede zal dan ook niet gestopt worden, hoewel we ons nu eerst daadwerkelijk gaan bezighouden met het organiseeren van een tournooi. Hierop komen we dan ook een dezer dagen terug. Ook nu was het sportief bekeken een pracht avond. Een puike stemming, welke zich noch door brand, noch door een neder laag liet beihvloeden en een gezellige gast vrouw waren oorzaak dat de leden unaniem van meening waren dat deze uitwedstrijd gevolgd moest worden door een tweede. Alles verbrandde Zooals reeds vermeld is hebben we door den brand bij den heer van Gijzen al onze speeltafels verloren. Dit is een schadepost van plm. 80. Is dit voor een groote ver- eeniging reeds een flinke strop, voor onze vereeniging die pas sedert 6 maanden be staat en door geldelijke offers van eigen leden nu juist zoover was dat ze kon zeg gen, dat dit materiaal eigendom was, is het niets minder dan een ramp. Natuurlijk wil dit niet zeggen, dat we bij de pakken gaan neerzitten, integendeel, juist nu verdubbelen we onze activiteit. Vrijdag jj. hebben we dan ook reeds, dank zy de welwillende medewerking van den heer P. Timmermans uit Schoorl, die da delijk bereid was ons 2 tafels tijdelijk af te staan reeds weer gespeeld in de groo te zaal van den muziektuin alhier. Korfbal. K. V. K. V. NIEUWS. Na verleden week in Oostzaan tegen O.K.V. I de eerste nederlaag (5—2) ge leden te hebben in een door O.K.V. eenigszins ruw gespeelden wedstrijd, trok K.V.K.V. gisteren met 2 invallers naar de Wormer om daar Groen-Geel II (no. 2 van de ranglijst) partij te geven. Deze wedstrijd is door K.V.K.V. met 10 gewonnen en wel in de eerste plaats doen' de hardwerkende verdediging, waar in de dames Offenberg en Rus en de hee- ren Offenberg en IJff van de eerste tot de laatste minuut den goedspelenden Gr. Geel-aanval volkomen in bedwang wisten te houden. Wanneer echter de Gr. Geel- aanval tot schieten kwam, was vrouwe Fortuna niet aan hun zijde. K.V.K.V. begon met haar oorspronkelijk middenvak in den eersten aanval te plaat sen, doch dit was geen verbetering. K.V. speelde voor de rust tegen den sterken wind op, doch Gr. Geel wist hier van niet te profiteeren, zoodat de rust met gelijken tyd 00 inging. Na de pauze echter was Gr. Geel tegen den wind in spelende voortdurend in den aanval. Ongeveer 10 minuten vóór het einde nam K. V. onverwacht de leiding door een goed schot van Jo van Drunen. Wat Gr. Geel hierna ook probeerde, het kon haar niet gelukken verandering in den stand te brengen en toen de scheidsrechter het einde aankondigde had K.V.K.V. iets meer gekregen dan haar wel toe kwam. Een gelijk spel had o. i. beter de ver- houhouding weergegeven. De beide invallers t.w. Tine Hoed en H. Kreb hadden zich keurig bij het vlotte spel aangepast. Tennis. DE TENNISCOMPETITIE. Advendo verovert één punt. De tweede competitie-Zondag leverde al leen voor Advendo een winstpunt op, want zoowel Alkmaar-Heiloo als Be Quick ver loren. De cijfers geven echter geen reden om te wanhopen. Animo klopte thans Festina III met 53. De gedetailleerde uitslagen waren: Advendo IHeemstede I 44. Heeren enkelspel: mr. H. Schuurman wint v. P. J. Vermeulen 62, 6O; E. J. Verroen wint v. T. Scholten 6—1, 64. Dames enkelspel: mej. K. Wessels verl. v. mej. D. ter Haar 63, 62; mej. T. Dun verl. v. mevr. Scholten 64, 57, 64. Heeren dubbelspel: mr. H. Schuurman en W. Stroink winnen van Scholten en P. J. Vermeulen 62, 46, 86. Dames dubbelspel: mej. K. Wessels en mej. T. Dun verl. v. mej. ter Haar en mevr. Scholten 60, 60. Gemengd dubbelspel: mej. T. Dun en mr. H. Schuurman winnen v. mej. ter Haar en Th. de Crauw 61, 06, 63; mej. K. Wes sels en W. Stroink verl. v. mevr. Scholten en T. Scholten 61, 75. Alkmaar-Heiloo—Prinses Beatrix I (A'dam) 35. Heeren enkelspel: P. Kluitman verl.van J. Schlötjes 16, 16; H. Keyman verl. van F. Thoolen 06, 36. Dames enkelspel: mej. R. Koppen veri. van mevr. G. v. d. Hoek 36, 06; mevr. Schut wint van mevr. A. Schinkel 63, 62. Gemengd dubbelspel: mej. R. Koppen en P. Kluitman verl van mevr. v. d. Hoek en F. Thoolen 36, 36; mevr. Keyman en H. Keyman verl. van mevr. G. J. Eggersman en J. M. Eggersman 46, 16 Dames dubbelspel: mevr. Schut en mej. R. Koppen winnen van mevr. G. v. d. Hoek en mevr. A. Schinkel 63, 62 Heeren dubbelspel: dr. v. Hooi werf f en P. Kluitman winnen van J. Schlötjes en J. M. Eggersman 68, 75, 63. Rood-ZwartBe Quick I 53. Heeren enkelspel: v. Citters verL v. J. Deetman; Houtman wint v. S. Hamstra. Dames enkelspel: mevr. Schmidt verl. v. mej. J. M. Asjes; mevr. Gaarkeuken wint v. mej. B. A. Bos. Heeren dubbelspel: Schmidt en Gaarkeu ken verl. v. J. Deetman en S. Hamstra. Dames dubbelspel: mevr. Schmidt en mevr. Gaarkeuken winnen v. mej. J. M. Asjes en mej. B. A. Bos Gemengd dubbelspel: mevr. Schmidt en v. Citters winnen v. mej. J. M. Asjes en J. Deetman; mevr. Gaarkeuken en Gaarkeu ken winnen v. mej. B. A. Bos en S. Hamstra. Be Quick II—Groen Wit IH 5—3. Heeren enkelspel: J. J. Haasbroek wint v. mr. J. Esken 6—3, 62; L. Keizer verl. v. H. F. W. Meyer 3—6, 1—6. Dames enkelspel: mej. C. Zweedyk wint v. A. Edel 63, 75, mej. J. Hagedoorn verl. v. mej. S. Naessens 1—6, 36. Heeren dubbelspel: J. J, Haasbroek en L. Keizer winnen van mr. J. Eskens en H. F. W. Meijer 64, 36, 86. Dames dubbelspel: mej. J. Hagedoorn en mej. C. Zweedyk winnen v. mej. A. Edel en mej. A. de Zwaan 60, 64 Gemengd dubbelspel: mej. C. Zweedyk en J. J. Haasbroek winnen v. mej. A. de Zwaan 6—"2 3—5 5—3 5—3 0—8 6—2 5—3 1—7 5—3 en H. F. W. Meyer 62, 63; mej. B. v. d. Worp en L. Keizer verl. v. mej. S. Naessens en mr. J. Eskens 06, 36. AmstelkantBe Quick III 44. Heeren enkelspel: C. Vlessing verl. v. G. Kusters 5—7, 2—6: C. Rimini wint v. J. Bos 12—10, 6—2. Dames enkelspel: mej. N. Veenstra wint v. C. Boesenkool 6—0, 6—1; mej. T. v. Itsert verl. v. mej. T. v. Doorn 46, 46. Heeren dubbelspel: L. Hondsdracht en E. Vlessing verl. v. J. Bos en H. Busselman 2—6, 3—6. Dames dubbelspel: mej. N. Veenstra en mej. T. v. Itsert verl. v. mej. C. Boesenkool en mej. T. v. Doorn 60, 63. Gemengd dubbelspel: mej. N. Veenstra en L. Hor.dsdrecht winnen v. mej. G. Madder- om en G. Kusters 6—1, 6—3; mej. T. v. Itsert en C. Rimini verl. v. mej. N. de Waal en H. Busselman 26, 64, 3—6. Wat de „eindcijfers" betreft, de voornaam ste wedstrijduitslagen luiden: 2e klasse B: Advendo IHeemstede I T.C.G. IAnimo I Alkm.-HeilooP. Beatrix Rood-ZwartBe Quick AnimoFestina III D.D.V. VII—Shot II 3e klasse A: Heemstede IIReady I ZaandamJuliana SchagenBeverwijk II Be Quick IIGr. Wit III 3e klasse B: Animo IIBakkum I Zaandijk nZaandam II Bakkum IIDeuce IV AmstelkantBe Quick III Schaken. D.O.S.—PION 9—9. Vrijdagavond speelde de Arb. Schaakclub „D.O.S." uit Alkmaar een clubwedstrijd tegen de Schaakvereen. „De Pion" te Bergen, Dit was de eerste ontmoeting van de serie wedstrijden, die tusschen beide clubs ge speeld zullen worden om den Beeldman- wisselbeker, beschikbaar gesteld door den oud-voorzitter van De Pion" te Bergen. Het esultaat van deze eerste match was als volgt: De Pion D.O.S. W. GootjesP. Ooykaas P. SeewaldH. A. Schouten W. BreeuwerJ. Arends J. SchmidtG. Zijdewind J. DapperR. v. Wezop P. VosA. Burgert J. FrankenJ. Kooy M. v. d. KamerC. Ouwens A. RoobeekA, Appel A. BlankenstynC. Hendriks C. Coevert Jr.J. M. Houtkooper K. GraftdijkG. Venneker J. BakD. v. Leyen J. de RuiterJb. Hagens A. MeijlisJ. Teeuwen C. HoogvorstB. Janssen H. TimmI. P. Willems M. NiehausR. Godijn P. J. BeeldmanH. Slenters W. Bijl—K. Streicher J. OutJ. v. Leyen 5—3 2—6 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 Voorloopige uitslag: 99 Wordt arbitrair beslist. Blindenavond. Donderdagavond had 'n zeer geslaagde propaganda-avond plaats van den heer Lauman uit Haarlem. De pastoor sprak een kort openingswoord, betuigde zyn groote tevredenheid over de groote opkomst, en zeide o.a. „De film van hedenavond zal U allen aantoonen dat de blinden ook nuttige menschen kunnen zijn, in staat hun eigen brood te verdienen". En inderdaad, wat dien avond te zien werd gegeven overtrof de stoutste verwachting. Een prachtnummer was het zwemmen der blinden en de de monstratie met geleide-honden, waarin men meermalen den sympathieken blinden voor zitter uit Haarlem met zijn hond zoo vrij zag wandelen in Haarlem en Amsterdam, dat men niet zou zeggen dat hy blind was. Tijdens de pauze hield hy een gloedvolle rede over zijn lotgenooten waarmede hij zeer veel succes oogstte, want heel velen hadden een abonnement genomen op een door den Blindenbond St. Odilia uitgegeven tijdschrift waarvan de baten ten goede ko men aan genoemden bond. Waar deze film vertoond wordt en deze spreker optreedt, is een prettige avond verzekerd en steun voor gemeld doel vanzelf een succes. Na afloop van de voorstelling zag men den blinden heer Lauman met zijn helpers en den bur gemeester een partijtje bridgen, wat na tuurlijk veel belangstelling trok. Poppen van de Prinses. Heden zijn vanuit Soest een keurige collectie poppen van H. K. H. prinses Ju liana ter opluistering van de te houden pop pen-tentoonstelling gearriveerd. BERGEN. Geboren: Alida Leocritia Ferdinan- da, d. v. A. Ooijevaar en C. M. Sneekers. Margaretha Theresia Maria, d. v. W. Dekker en G. Duinmeijer. Adrianus, z, v. S. Bakker en A. Apeldoorn. Overleden: Arie Mors, oud 89 jaar, wedn. van D. Bakker, eerder van P. Bel leman. Hendericus Cornelis Burgering, oud 52 jaar, echtg. van E. J. M. van den Broek. Elizabeth Wiedijk, oud 70 jaar, echtg. van T. Vorst. Ondertrouwd: Gerrit Adriaan Oukes en Anna Janke Vos, wonende te Amersfoort. Jacob van 't Hof, wonende te Alkmaar, en Geertje Moerbeek. Getrouwd: Jacob Pieter Kistema- ker, wonende te Winkel en Helena Cor- nelia Bakker. Laurens Vis, wonende te Alkmaar en Helena Kraan. Cornelis Johannes van La turn, wonende te Alk maar, en Maria Bijl. Jan Hendrik Cor nelis Fijn en Wijpkjen Mijnsje de Vries, wonende te Finsterwolde.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10