LAATSTE BERICHTEN. JkouUtciaal Tlieuws bergen JCunst en Wetenschap Jieek 6. Schooi AMSTERDAMSCHE BEURS De 1 Mei-feesten. AKERSLOOT ST. PANCRAS De doop van prinses Beatrix. Nadere bijzonderheden. n»/a i26y, 21"fy EERSTE BLAD. hield de heer Aukes zijn onthullingsrede en zeide: Mijnheer de voorzitter der Oranje-veree- niging. Het zuidelijke deel der gemeente Castricum heeft bij het huwelijk van prinses Juliana een Juliana-bank gekregen, terwijl nu het noordelijke gedeelte, bij de geboorte van prinses Beatrix, een Beatrix-klokmonu- ment gekregen heeft. De Castricumsche bevolking van Zuid en Noord heeft zich tot een éénheid ge smeed, wat zich demonstreert en symboli seert in dit monument, dat tevens de ge hechtheid aan ons Vorstenhuis weergeeft. Moge tot in lengte van dagen dit monu ment de éénheid er Caatricumsche bevol king vereenigen in haar liefde voor ons Koninklijk Huis. (Applaus). Hierna hielden de voorzitters van de V. V. V. en de B. B. B. een redevoering en verzocht de heer Duiker den burgemeester of deze het monument in ontvangst wilde nemen, verklarende: Nu rest ons nog, het monument aan het gemeentebestuur over te dragen. Mijnheer de burgemeester, ik vraag U namens de Oranjevereeniging en de Cas tricumsche bevolking, dit monument, dat door deze bevolking is bijeengebracht, te willen aanvaarden, en spreek de hoop uit, dat het monument tot in lengte van dagen op dit punt zal prijken, dat de klok Uw be stuur en het Koninklijk Huis en ons allen steeds den goeden tijd zal aanwijzen, tot genoegen en gemak zal zijn voor diegenen, die ons mooie Castricum bezoeken. Dat het tot versteviging van den band moge leiden, welke ons bindt met het Koninklijk Huis. Hierna nam de burgemester het woord en zeide: Mijnheer de voorzitter, geachte aanwezi gen. Het is een gelukkige gedachte om op den verjaardag van prinses Juliana het mo nument te onthullen, dat is opgericht om uiting te geven aan de vreugde van de be volking van Castricum met de geboorte van prinses Beatrix. Juist gisteren heeft de ge meenteraad het besluit genomen, het ge meentebestuur te machtigen het monument in ontvangst te nemen. Volgaarne voldoe ik hierbij aan deze opdracht en verklaar met deze aanvaarding dat, nu het monument het eigendom van de gemeente is geworden, het steeds een voorwerp van onze bijzon dere zorg zal zijn. (Applaus). Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. In verschillende dorpen in onze omgeving zijn 1 Mei-feesten gevierd. We laten de beschrijvingen daarvan, welke wij van onze correspondenten ontvingen, hieronder volgen: KOEDIJK. Zondagmiddag werd door de afd. der S. D. A. P. in samenwerking met Bergen, Schoorl en Warmenhuizen het 1 Mei-feest gevierd. Op het sportterrein kwam men bijeen, waar door den heer P. Hart, als voorzitter der afdeeling, het welkom werd toegeroepen aan de aanwezigen. Hij wees op de beteekenis van den 1 Meidag. Er moet in ons hart warmte zijn, om in 1938 kracht te verzamelen voor de verkiezing van 1939. Er moet groeien vrijheid, broederschap, wel vaart en vrede. Spr. hoopte op een prettigen avond in Bergen. Na samenzang van „Ontwaakt" ging men bij partijgenooten thee drinken, waarna men met bussen en fietsen met sprekende leuzen in optocht naar Bergen reed. WIERINGERWAARD. Uitgaande van de Vara, Landarbeiders- bond, arbeiders-zangvereeniging en s. d. a. p. werd Zaterdagavond in de zaal van den heer P. Schenk 't Meifeest gehouden. De heer Veldman, die een korte toespraak hield, vroeg zich af, of er wel reden is om feest te vieren. Bjj velen is 't van binnen zeer donker, met werkloosheid, kommer en zorg. Het resultaat van de aanpassing van Colijn is geweest, dat er thans nog 500.000 werk- loozen zijn. Na nog op verschillende zaken te hebben gewezen, zeide spr., dat trots alle ellende er toch nog reden is om een Meifeest te vieren. Wij zullen den rechten weg weer weten te vinden. Het is vooral aan de vrouwen om ons bij onze moeilijke taak te steunen. De gloedvolle rede van den heer Veldman werd met aandacht gevolgd. Daarna kwamen we aan het vroolijke ge deelte van den avond, n.L het optreden van het trio de Vos van Haarlem. Deze heeren hebben de aanwezigen bijzonder vermaakt. Nadat W. A. Z .nog gezongen had „Mor genrood" en „Werkers" der Wereld", werd het officieele gedeelte door den heer Wit gesloten met woorden van dank in t bij zonder tot het trio de Vos en de zangver- eeniging W. A. Z. Tot slot volgde het gebruikelijke bal. NOORDSCHARWOUDE. In hotel Concordia alhier vierde de Lan- gendijker arbeidersbeweging het 1 Meifeest. Voor deze bijeenkomst bestond een flinke belangstelling. De voorzitter, de heer J. v. d. Abeele, opende de vergadering met een haltelijk Welkomstwoord, waarna hij een korte be spreking wijdde aan de plaatselijke toe standen. Hij vestigde de aandacht op den minder goeden gang van zaken in den proef- polder in het Geestmerambacht, welke drin gend verbetering behoeft. Ook de kwestie aan de gem. gasfabriek werd door den voor zitter besproken. Hij wekte op, de organi saties trouw te blijven. De heer H. Oosterhuis, hoofdbestuurder van de Ned. Vereeniging van Fabrieksai- beiders sprak de Meirede uit. Hij ging na, wat er zoo al na de afsluiting van het Vredesverdrag van Versailles is geschied, het recente wereldgebeuren aan een nadere bespreking onderwerpende. Spr. wees op de groote werkloosheid, welke is ontstaan ten gevolge van het kapitalistische stelsel. In den Volkenbond ligt de kracht om den inter nationalen toestand te verbeteren. Spr. her innerde aan den oproep van de s. d. a. p. en het H V. V. aan de regeering om het initia tief te nemen In samenwerking met de Oslo- staten, te probeeren, den Volkenbond bij elkaar te krijgen. Vrede, vryheid en wel vaart is de leuze der arbeiders. Wij willen arbeid voor allen en welvaart voor allen. Niet de vrijheid van de fascistische staten of die van Rusland. Spr. haalde een uitspraak aan van prof. Goudriaan, waarin deze zegt, dat Nederland de werkloosheid heeft, die het verkiest. Hierin ziet spr. een veroordeeling van de politiek ten dezen opzichte van de regeering. Spr. keurde het af, dat de loonen in de werkverschaffing in het Geestmer ambacht zoo laag waren. Daarin zal de or ganisatie verbetering moeten trachten te verkrijgen. Na de aandacht der aanwezigen te hebben gevestigd op de spanningen, welke in ons land merkbaar zijn en een artikel te hebben geciteerd van een katholiek geeste lijke, die het rapport van het N. V. V. ter bestudeering aanbeveelt, wekte spr. de aan wezigen op den moed niet te verliezen, maar moedig voort te gaan. De toekomst zal zyn aan het soc.-dem. ideaal. Het duo-Wi-Jo, dat hierna voor het voet licht trad, heeft een aardig programma ge geven, waarmee dit tweetal ongetwijfeld den toeschouwers een genoeglijken avond heeft bezorgd. BERGEN. Onder de leuze „Vryheid, Arbeid, Vrede" hebben de afdeelingen Bergen, Schoorl, Warmenhuizen en Koedijk der moderne arbeidersbeweging dit jaar gezamenlijk het Meifeest gevierd. De traditioneele propagandatocht, ditmaal over Schoorl, Kamperduin, Warmenhuizen en Koedijk, is niet zoo bijzonder geslaagd, hetgeen zijn oorzaak vond in het zeer on gunstige weer, dat een fietstocht eerder een last dan een lust maakte. Zy echter, die het toch hebben aange durfd, hebben getoond innerlijk al zagen zy er aan den buitenkant ook wat verkleumt uit met die geestdriftige warmte bezield te zijn, welke noodig is om hun idealen uit te dragen. In een verwarmde zaal van de Rustende Jager des avonds gezellig bijeen, was men het leed al spoedig weer vergeten. De voorzitter der afd. Bergen, de heer Monnier, opende dezen feestavond met een hartelijk welkomstwoord en betuigde zijn dank aan allen, die hieraan hun medewer king verleenden. Hij gaf een korte uiteen zetting van 't programma, waarbij hij even tjes stilstond bij de A. J. C., de jeugdgroep, welke nog slechts kort ook hier in Bergen een afdeeling heeft gekregen en dezen avond voor het eerst optrad. De afd. Alkmaar heeft er den stoot toe gegeven, ook hier een hord'; te stichten en was zelfs zoo welwillend, haar beste leid sters en leiders hiervoor af te staan. Het eerste optreden van deze jeugdgroep het moge dan wat schuchter geweest zijn is bijzonder in den smaak gevallen en sluit de verwachting in zich, dat voor deze A. J. C. ook hier in Bergen levensvatbaar heid bestaat. Voor het uitspreken van de Meirede betrad vervolgens de heer W. Rengelink het po dium, die de gedachten concentreerde op de onmenschelijkheden, welke zich in deze dagen in Azië en Europa afspelen en een schaduw werpen op de feestelijke bijeen komsten, welke op dezen dag worden ge houden. Het woord „vrede" schynt van den aardbol weggevaagd te moeten worden en menigeen vraagt zich af: „Wie denkt nog aan vrede?" Maar dat juist, aldus spr., zijn wy, socia listen, wij die weten dat onder ons de geest van menschelijkheid nog leeft. Spr. wees op het dreigend oorlogsgevaar en het eenige redmiddel daartegen: de col lectieve veiligheid en de gedachte, welke de vrede ziet als het eenig hoogste goed. Wij willen geen vrede echter ten koste van onze vrijheid; de vrijheid welke in de fas cistische landen totaal is vermoord, althans zoo heet het, want ook daar leeft nog het verlangen naar de vrijheid, welke wel ge slagen, doch nog steeds niet verslagen is. Spr. schetste vervolgens de gevaren, welke ook het vrijheidslievend Nederland bedrei gen en hoe juist wij, de uitgestooten volks groep, voor het behoud van onze vryheid op de bres zullen staan, door onze leus „Vrij heid, Arbeid, Vrede", welke de grondslag vormt voor de democratie, te verwezen lijken. Staande werd hiema de „internationale" gezongen en de spreker met een hartelijk applaus voor zijn gloedvolle rede beloond. Gedirigeerd door den heer Blaauw, bracht de „Stem des Volks" een viertal strijdliederen ten gehoore, die zóó enthou siast gezongen, 100 hadden kunnen zijn, wanneer de uitspraak wat beter verzorgd en de sopraanpartij iets minder enthousiast was geweest. Tot slot voerde de A. T. V. een welge kozen klucht op, getiteld: „De gevolgen van een telefoontje", dat perfect voorbereid bleek te zijn en dan ook een groot succes is ge worden. Onbedaarlijk is om deze dolzinnige ge schiedenis gelachen. Na 't sluitingswoord van den heer Monnier vermaakte men zich nog geruimen tijd op den dansvloer, waarbij de onvermoeibare „Sonny Band" die tijdens de wel wat al te lange pauze voor wat men noemt een lange pauze eveneens voor muziek zorgde, zijn zeer gewaardeerde assistentie verleende. NIEUWE-NIEDORP. De bijeenkomst door den burgemeester verboden. Door de afdeeling van het N A. S., R. S. A. P. en I. S. T. was tegen Zondag een 1 Mei-vergadering uitgeschreven uitsluitend toegankelijk voor genoodigden. Het programma vermeldde tooneel, caba ret, een spreekster, optreden van den heer Iependaal, enz. De burgemeester heeft Zaterdagavond deze vergadering verboden aangezien hy dit geen besloten bijeenkomst achtte en blijk baar vreesde dat de openbare orde hier in het gedrang kwam. Hij heeft gebruik ge maakt van art. 188 der gemeentewet om als hoofd der politie deze vergadering te ver bieden. Merkwaardig is het dat een dergelijke avond met precies hetzelfde programma, Zaterdagavond in Hoorn ongestoord kon plaats vinden. Naar we vernamen zal volgende week 'n dergelijke vergadering toch alhier worden gehouden. Natuurlijk zal alles dan in een anderen vorm worden georganiseerd, zoo dat de burgemeester het bewuste wetsar tikel niet kan toepassen. UITGEEST. De afd. S. D. A. P. heeft Zondag haar Meifeest gehouden in het hotel de Ooievaar alhier. De opkomst was betrekkelijk goed. Als spreker voor dien avond trad op mr. J. in 't Veld, burgemeester van Zaandam met als onderwerp: „Het feest der Vrijheid" Na opening door den voorzitter der afd., den heer O. Hoekstra, waarbij hy de aanwe zigen en in het bijzonder den spreker voor dien avond hartelijk welkom heette en o.a. wees op de vrijheden die wy in tegenstel ling met elders genieten als vryheid van geest en vryheid van woord, en nadat was medegedeeld dat voor het welslagen van den avond tevens medewerking werd ver leend door de tooneelvereen. Heijermans en eenige leden van Krommenie, werd op gevoerd een tooneelspel „Standbeelden". De verschrikkingen van den oorlog, met alles wat daarbij komt werden scherp in het licht gesteld. Het liet niet na diepen indruk te maken. Dan verkreeg mr. In 't Veld als spreker voor dien avond het woord. Zijn gloedvolle rede, vurig en krachtig uitgesproken, werd met een langdurig en hartelijk applaus beloond. Vervolgens werd opgevoerd het tooneel spel in 1 bedrijf: Het vrije spel der maat schappelijke krachten, een propaganda stuk krachtig aansluitende aan de door spr. gehouden rede. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel in 1 bedrijf „De aardschok" waarna de sluiting plaats had. De avond werd opgeluisterd door het muziekgezelschap Keizer. Jubileum gemeenteveldwachter. Zondagmiddag is alhier, op buitenge woon spontane wijze, hulde gebracht aan den gemeente-veldwachter, den heer C. Hoogland, ter gelegenehid van zyn vijf-en- twintigjarig ambtsjubileum. Om half vier hadden zich in de raads zaal verzameld het college van B. en W., de raadsleden, de ambtenaren der ge meente, eenige vooraanstaande inwoners van Akersloot en een afvaardiging van de rij ksveldwacht uit de omliggende ge meenten. Burgemeester van den Heuvel sprak als eerste den jubilaris tre. Spr. roemde hem om den grooten tact .waarmee hij al die jaren tegenover de bevolking was opgetre den, zooveel mogelijk waarschuwend, doch waar r.oodig ook streng. Als goede eigen schap noemde hy ook de trouw en het plichtsbesef, dat Hoogland steeds tegen over zijn supeiieuren had getoond en hij bracht hem daarvoor dank. Na een per soonlijk woord tot den jubilaris, zijn vrouw en familieleden, bood de burge meester namens raadsleden en ambtena ren een fraaie bloemenmand met couvert aan, om naar eigen keuze een geschenk te kunnen aanschaffen. De heer P. van Duin sprak vervolgens namens de ambtenaren en bracht dank voor dc goede samenwerking die er steeds tusschen den jubilaris en de ambtenaren geweest was. Namens de burgerbevolking voerde het woord de heer A. van Duin, die op harte lijke wijze tot uiting deed komen, hoezeer het optreden van den heer Hoogland ook door de burgerbevolking gewaardeerd was. Hoewel eerst enkele dagen geleden rucht baarheid aan het jubileum gegeven was, was men er toch in geslaagd in korten tijd een bedrag bijeen te brengen en het deed spreker genoegen, namens de geheele be volking een fraai radiotoestel te kunnen aanbieden. Wethouder M. Groot sprak nog enkele woorden als de eenige van de raadsleden die indertijd de benoeming van den heer oogland had meegemaakt. De jubilaris dankte hierna de verschil lende sprekers voor de tot hem en zijn vrouw gerichte woorden en hoopte, dat hij in de komende jaren, de gemeente nog met evenveel pleizier zou mogen dienen als hij dat tot nu toe gedaan had. Hierna werdpn eenige ververschingen aangeboden. Tot slot van de plechtigheid werd den jubilaris een serenade gebracht door Akersloot's Harmonie. R.K. Gem. Tooneelver. „St. Jan". Zondagavond gaf de r.k. Gem. Tooneel ver. „St. Jan" haar tweede opvoering van het blijspel „De firma Avezaath en de Kei zer". De roep, welke over het spel van deze dilettantengroep by hun eerste optreden was uitgegaan, had blijkbaar velen aange trokken hun verrichtingen eens gade te slaan. Het spel was ook dit keer, zoo moge- ïyk, nog beter verzorgd; het succes ook nu weer zeer groot. De toeschouwers lieten het aan een hartelijk en welverdiend applaus niet ontbreken. Van de gelegenheid tot dan sen, waarby „The Cheese boys" hun mede werking verleenden, werd door velen ge bruik gemaakt. Oranje-comité. De eindvergadering van het Oranje comité werd in het gemeentelijk vergader lokaal gehouden, onder leiding van burge meester Kroonenburg. De rekening van den penningmeester klopte met een voordeelig saldo van 20.11. Besloten werd door dezelfde commissie met het aanstaande regeeringsjubileum, de zen dag wederom feestelijk te herdenken. Op welke wijze zal door het dagelijksch be stuur verder worden uitgewerkt. (ONGECORRIGEERD). 's-G ra ven ha ge, 2 Mei Naar wij vernemen, zal de leiding van den doop- dienst van prinses Beatrix op 12 Mei a.s. worden toevertrouwd aan ds. Blaauwen- draad, Ned. hervormd predikant, te Baarn, in samenwerking met ds. W. L. Weiter, oud-hofprediker te 's-Graven- hage, een en ander in overleg met en met volle medewerking van den tegenwoor- digen hofprediker, prof. dr. H. Th. Ob- bink, te Utrecht. Zooals bekend mag worden veronder steld, heeft ds. Weiter indertijd prinses Juliana bevestigd als lidmaat der Ned. hervormde kerk, terwijl dezelfde pre dikant met prof. Obbink in Januari van het vorig jaar het huwelijk van het prinselijk paar heeft voltrokken. Ds. Blaauwendraad is thans uitgenoo- digd den doopdienst te leiden, in ver band met de omstandigheid, dat het prinselijk paar te Baarn woont en dus tot de kerkelijke gemeente van Baarn behoort. Behalve de beide grootmoeders sullen als peeten bij de doopplechtigheid ojn. aanwezig zijn: H. K. H. prinses Alice van Groot- Britannië. Z. H. hertog Adolf Friedrich von Mecklenburg. H. D. H. vorstin von ErbachSchön- berg. Gravin Kotzebue. DE AANSLAG OP MR. BLAUPOT TEN CATE. Landbouwer in vrijheid gesteld. De rechtbank te Zutfen heeft de invrij heidstelling gelast van den landbouwer M. B. te Kootwijk, die op 23 April j.1. tijdens een woordenwisseling een aanslag heeft ge pleegd op het leven van mr. H. Blaupot ten Cate. Naar wij vernemen Is de toestand van den advocaat, die in het r. k. ziekenhuis te Apeldoorn verpleegd wordt, hoewel niet levensgevaarlijk, nog steeds zeer ernstig. DE KONINGIN NAAR VLISSINGEN. H. M. de koningin Is hedenochtend om 10.40 uur per auto van het paleis het Loo naar Arnhem vertrokken. Vandaar zal H. M. de reis per trein voortzetten naar Vlis- singen, waar H. M. hedenmiddag tegen woordig zal zijn bij de onthulling van het borstbeeld van wijlen Z. K H. prins Hendrik. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. 21 dooden, 19 gewonden. By Viana de Castelo (Portugal) is een autobus door een trein gegrepen. Er zijn 21 personen gedood en 19 gewond. Koolduiven plaag. De koolduivenplaag duurt steeds voort. De uitgeplante vroege koolplanten hebben veel te verduren van de vraatzucht dezer dieren. Sommige akkers worden als het ware kaal gevreten. Verschillende middelen zyn ter hand genomen. Het beste middel schynt nog te zijn om wapperende voor werpen te plaatsen. De schuwe dieren schij nen hiervoor nog eenig ontzag te hebben. PRO ARTE. Wanneer het dameskoor „Pro Arte" een concert geeft kan men verwachten op het programma namen van componisten te vinden die men niet dikwijls ontmoet. Aan het klassieke en aan het moderne werk wordt by dit koor aandacht geschonken, en al was de moderne muziek op het con cert van j.1. Vrijdag in de Unie nu niet bepaald vertegenwoordigd, de dirigent, de heer Jac. Jansen, had er toch voor gezorgd dat men muziek uit verschillende tijdper ken hoorde. Allereerst was er op het programma plaats ingeruimd voor composities van Martini, Palestrina, Orlando di Lasso en Maitre Pierre, het eene nummer al mooier dan het andere, maar zonder onderscheid voortreffelijk gezongen. Min of meer als een geleidelijken overgang naar werk van componisten uit later jaren, waarvan Schubert de oudste was diende een num mer voor piano (vierhandig). Het bestond uit 'n reeks korte dansstukken en heeft tot titel „Deutsche Reigen". Componist: Bun- gert. Het werd gespeeld door mej. Mattie Kommer en Jansen. Aandachtig volgde men hun spel en beloonde hen aan het slot met een applaus veergevende de apprecia tie van het gebodene. Diezelfde mej. Kommer (lid van het koor) bleek later bij het zingen van enkele korte solotrekjes de bezitster van een sympathiek klinkende sopraanstem te zijn. Wat nu volgde waren composities van Thuille, Jac. Pressburg, Brahms, Hans Hubert en Schubert, alle zeer mooie num mers en zeer verschillend van inhoud. Het koor was echter paraat en zong ze alle met groote zekerheid en zeer muzikaal. Bij Traumsommernacht van Thuille, Ave Maria van Brahms, Oud Maria-lied van Huber en bij de vol kleur en elastisch voor gedragen Deutsche Tanze van Schubert zorgde mevr. de Vries voor de klavierbege leiding. Ook dit belangrijk onderdeel der uit voering was in orde. Aan mevr. de Vries en mej. Kommer wer den bloemen aangeboden. A. K. HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Bij het einde van den cursus 1937-'38 zyn bevorderd: Naar de 2e klasse: J. Abrahams, A. Baars. C. Cammeraat, J. N. Cammeraat, N. Con stant, C. Dorland, P. R. Dorland, W. Garden, broek, C. J. Glas, J. Groenewoud, Willy de Hoog, C. Kat, H. J. Kluft, Alida Koning, F. A. v. Kooten, Alie Leek, W. Ie Mair, Reinie Piers, C. W. Pisuisse, H. J. Rotteveel, Bep Segerius, K. Schut, Annie v. d. Stelt, Dien Timmer, C. Wetterau. Niet bevorderd 4 leerlingen. Naar de 3e klasse: Co v. Bodegraven, L. de Boer, W. Burger, W. Butter (voorw.), F. Esser, B. Haring, Nel Hartland, Rie Kramer, L. v. d. Leygraaf, Jannie Mulder, Tinie Ruys, H. Schoonhoven, Truus Segerius, Corrie v. Sluis, Stien Strang, Jo de Vos, Miep de Vos, W. v. Weert. Niet bevorderd 9 leerlingen. Naar de 4e klasse: E. C. Aafjes, Marie Ad miraal, C. Blankman, J. v. d. Brink, Mar Doeschot, H. J. Godyn, B. Greeuw, G. Hart land (voorw.), H. A. Jonker (voorw.), Cor Kleijmeer, A. J. Kuys, Bep L&ngenberg, L. H. de Leeuw, Hes Loots, K. J. Mink, J. v. Reenen, H. Savonye, J. Smeets, D. Stammes, Emmy Valk, J. van 't Veen (voorw.), Mies de Wit. Niet bevorderd 3 leerlingen. Naar de 5e klasse: Annie v. Ammers, P, C. Bakker, Th. Bakker, Annie Betlem, Corrie Brinkman, P. Bruin, A. Daalder, Rie Dek ker, R. Hiemstra, Annie Hollenberg, P. Kee- sen, H. Kruiderink, Mien Lantman, D. W. Mooy, J. Mosterd, Nel Mulder, J. Nugter, F. F. Spiekerman, G. L. v. Straaten, A. J. Telleman, Wies de Vries, Joop Willems. Niet bevorderd 3 leerlingen. Na gehouden eindexamen slaagden voor het diploma van den 5-jarigen cursus: Fie Bahnsen, C. Blom, K. Boek, Hil Boerwinkel, Jo Broekstra, A. v. Campen, Ge esje van Dyk, P. Jacobi, Nel Kater, Sj. S. Pasma, Guurtje Plevier, Laura Poeze, H. Ransijn, J. Ravenstein, L. Ravenstein, Lucia Reuling, A. J. v. Rutten, P. Spierdyk, Ida M. v. Tuin, K. Willikers, A Wuurman, K. IJff. van Maandag 2 Mei 1938. OPGAVE VAN NOORUHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige laatst* koers 2.30-45 STAATSLEENINGEN. 33X NederL 1938 101»/, 3 Ned.-lndië 1937 lOO'/u 5H DuitschL 30 m. verkL 297/. BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Ala Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-L Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explur. Mij., Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN, Atchison Topeka Southern Paciiic Southern Railw. Cert, Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExciaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. I I I t 0 155»/, 158»/, 361/, 883/, 28ói/, 27U/, 1527, 27»/, §20 34i/I6 V, 223/, 23% 10%, 5'/, 32 31/» ii i i e l l 411 130V, 140 58 76 1691/, 3157, 324»/, 85 231/, 99/ia 10%, 1901/, HO1/* 100i/, 120 78 2'/l6 981/, 88»/, 104 117»/, 216 267 252 19»/, O'/» 5'/i, 457, 4'/, ïeiu/u 10U3/, 30 156 1501* 109 128 33»/,-4 883/, 2871* 264-6 15oHt 26i/, IBf-1*» 32j-u/is S/.-% 224-7/, 0'/. 384-% 3 398-9 129 137 524-31/, 167 305y, 3151-64 79 22'/, 87,-78 o%-7« 1871*. 8 104»/,-4 101 107 75 97 867,-7 102'/,-3 116-1* 210-11 263-4 250 ioy, 8 47. 46 4V« New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorige koers: 1.79»/, 8.96'/i, 72.2234 5.51 30.25y* 41.33 40 02y2 46.20 45.05 9.47% Heden: 1.79'/, 8.9€Vi» 72.25 5.50 X 30.27 X 41.34 40.02 X 46.17 X 45.02 X t

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3