SPORT EN WEDSTRIJDEN. Feijenoord en Heracles blijven winnen Derkseri-Prorik winnen den koppelwedstrijd QUICK SLAAT RIGTERSBLEEK. De kampioenscompetitie. Om het kampioenschap van Nederland. Feijenoord-Be Quick 3-1 D.O.S.-Excelsior 3-2 Van Leur maakte drie droelpunten. Heracles—D.W.S. 2-1 Emma—Overmaas 3-1 Kinheim-AIcmaria Victrix 1-2. De Olympische dag. Nederland-Ned. Indië gaat niet door. Nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger. Op 500 meter borstcrawl Kreijger, de jonge sprinter, zonder routine. Goed openingsprogram. MAANDAG 2 MEI 1938. Voetbal 't Wordt nu wel duidelijk dat de na tionale titel naar Rotterdam of naar Al melo gaat Zoowel Heracles als Fey en- oord wonnen, resp. van D.W.S. en Be Quick en vooral voor de Amsterdam mers was deze nederlaag zeer teleurstel lend. Hun schotlooze voorhoede heeft de prachtigste kansen gemist! De stand luidt: Feijenoord 6 4 2 0 16—6 10 Heracles 5 4 0 1 12—6 8 D.W.S. 4 1 0 3 1 2—3 3 P.S.V. 4 0 2 2 4—9 2 Be Quick 5 0 14 S—13 l In Utrecht had D.O.S. heel wat moeite, om Excelsior te kloppen, maar het lukte ten langen leste, zoodat de Utrechtenaren aan een puntje voldoende hebben, om te promo- yeeren. Maar dat puntje moet in Amsterdam be haald worden.,,. De stand is: DO.S. 3 3 0 0 10—4 6 D.W.V. 3 2 0 1 9—7 4 Excelsior 4 0 0 4 4—12 0 In afdeeling II won Emma gemakkelijk van het matig spelende Overmaas, zoodat in Schiedam de beslissing kan vallen. H.-D.V.S. 3 2 10 10—6 5 Emma 3 111 54 3 Overmaas 4 1 0 3 611 2 In het Oosten verraste Quick vriend en vijand door in Enschedé het sterke Rigters- bleek te kloppen. De Nijmegenaren krijgen nu een prachtkans op de promotie: Quick 2 2 0 0 70 4 Rigtersbleek 3 2 0 1 62 4 P.E.C. 3 0 0 .3 1—12 0 Er resten hier nog QuickRigtersbleek en P.E.C.—Quick. Bleijerheide voelt weinig voor degradatie en wist gister Miranda te kloppen, zoodat ze fraai aan den kop gaat, vooral ook dank zij de nederlaag van Hero tegen de Valk, dat een week geleden van Bleijerheide verloor. De stand is: Bleijerheide 2 2 0 0 74 4 De Valk 2 10 1 4—3 2 Hero 2 0 11 2—4 1 Miranda 2 0 11 46 1 F.V.C. is er nog niet! Het Groningsche G.R.C. wist immers gelijk te spelen, waar door Hoogezand zich nog zou kunnen red den. Maar erg veel kans is daar niet op: F.V. C. heeft aan één puntje al genoeg: F.V.C. 3 2 1 0 9—2 5 GR.C. 3 0 2 1 4—8 2 Hoogezand 2 0 11 2—5 1 Merkwaardig, dat Hoogezand alles nog in eigen hand heeft. PROMOTIE DERDE KLASSE. De tweede klassers Z. V. V. zijn gisteren in hun tweede degradatie al zéér ongelukkig geweest. Het zat de blauw zwarten die zich de sterkste toonden over alle kanten tegen. Reeds dadelijk werd een mooi doelpunt van midvoor v. Halde ren wegens buitenspel staan van den linksbuiten, die echter géén deel aan het spel nam, door den arbiter geannuleerd; zeker schijnende doelpunten bleven verder vrijwel uit. Eenmaal konden de Zaandammers echter het doel nog vinden evenals de witte kam pioenen, die echter eenige minuten voor tijd toen de Zaansche doelman en links back eenigszins buiten „gevecht" gesteld waren, nog vrij gemakkelijk het winnende doelpunt konden scoren, zoodat het slot met een Bloemendaalsche 21 zege kwam. Met dat al, is de positie van Z. V. V. zeer precair geworden en... er is nog alleen redding, als de beide overige ontmoetingen door hen gewonnen worden enhet tref fen BloemendaalAlkmaarsche Boys een puntendeeling zou opleveren. Echter een dubbeltje op z'n kant, hoewel de theoreti sche mogelijkheid natuurlijk bestaat. De stand is nu: Alkm. Boys 2 110 31 3 Bloemendaal 2 110 32 3 Z V. V. 2 0 0 2 1—4 0 En nu a.s. Zondag Z. V. V.Bloemendaal! PROMOTIE VIERDE KLASSE. Texel speelt Q. S. C. in den kaart! De Texelaar die inmiddels gedegra deerd zijn hebben kans gezien hun eerste winstpunt binnen te halen, door Wie- ringerwaard in eigen huis een kostbaar punt (22) afhandig te maken. Ongetwijfeld een resultaat, waar de raodbroeken wel niet bijster mee ingeno men zullen zijn en dat de Wormerveerders reden tot juichen heeft gegeven. Q. S. C. behoeft nu op eigen veld tegen Wieringerwaard slechts gelijk te spelen, om zich van het derde klasserschap te verze keren. De stand is hier: Q. S. C. 3 2 1 0 6—3 5 Wieringerwaard 3 1 2 0 65 4 Texel 4 0 1 3 4—8 1 Feijenoord heeft den laatsten thuiswed strijd voor de kampioenscompetitie, waarbij Be Quick de tegenpartij was, met 31 ge wonnen, waardoor zij een goede kans blijft behouden op den landstitel en tevens haar merkwaardig record in het stadion gehand haafd heeft. De club van van Heel heeft in de dertien maanden, dat ze haar nieuwe ter rein bespeelt, voor de competitie nog geen enkele nederlaag geleden. Feyenoord heeft de overwinning volko men verdiend, omdat de ploeg in techniek en tactiek de tegenpartij de baas was, maar zij heeft toch hard voor de punten moeten ploeteren, eensdeels, doordat Be Quick een geestdrift ten toon spreidde, die Feijenoord herhaaldelijk in moeilijkheden bracht, ander deels omdat het de thuisclub in dezen wed strijd niet bepaald meezat. Niet minder dan driemaal voorkwam bij Be Quick de paal een zeker schijnend doelpunt. Overigens mag niet ontkend worden, dat Be Quick zich dap per geweerd heeft en de 31-nederluag steekt dan ook gunstig af bij de 61 dito welke de noordelijke kampioensclub een jaar geleden in het Rotterdamsche stadion te incasseeren kreeg. Be Quick begon lang niet onverdienstelijk en binnen tien minuten zag zij zelfs kans de leiding te nemen. Maar dra bleek, dat het ge heel bij Be Quick toch niet sterk genoeg was om zich tegen Feijenoord te handhaven. Daarna kwam Feijenoord aan het woord, maar doelman Wachters en Pienter verde digden zoo subliem, dat er geen doorkomen aan was. Aan den anderen kant kregen Gernaat en Fabels een kansje, dat zij verknoeiden door slecht te richten. Nadat Wachters er eenige heel lastige ballen prachtig uitgehouden had, moest hij toch na een half uur zwichten voor een keihard schot van Vente, 1 1. Vente liep er even later prachtig doorheen, maar Wachters keerde den feilen kogel mees- terlyk. Tot tweemaal toe voorkwam de paal een doelpunt, doch even voor de rust nam Feijenoord toch de leiding door een zeer hard schot van Linssen, 21. Be Quick begon goed na de rust, maar haar voorhoede wist de aanvallen niet be hoorlijk af te werken. Langzamerhand ver plaatste Feijenoord het spel en toen werd het verder hoofdzakelijk een strijd tusschen de verdediging van Be Quick en de voor hoede van Feijenoord. Wachters hield er een aantal onmogelijke ballen uit, maar ten slotte wéfrd hij gepasseerd door een kopbal van Kuppen uit een hoekschop, 31. In het Stadion te Utrecht volgden meer dan 10.000 menschen den strijd tusschen D. O-S. en Excelsior, waarbij in het bijzonder opviel het groote getal Amsterdammers, aanhangers van D.W.V. De Rotterdammers, die niets meer in dezen wedstrijd hadden te winnen, gaven een uitstekende partij voetbal ten beste, waarbij D.O.S. zich tot het uiter ste moest inspannen om een nederlaag te voorkomen. Excelsior speelde vooral in de eerste helft van dezen wedstrijd een klasse beter dan verleden week in Rotterdam. Na een tiental minuten van terrein ver kennen trokken de Rotterdammers er het eerst op uit. De Utrechtsche verdediging had handen vol werk de verschillende ge vaarlijke aanvallen af te slaan. Het was Manssen, die bij één van deze aanvallen den bal hoog voor het Utrechtsche doel plaatste. Verburg ving het leder op en scoorde met een hard schot, 01. Spoedig hadden de gasten wederom suc ces, toen keeper Veenendaal een schot van Verburg onvoldoende wegwerkte, waarop dezelfde speler den voorsprong vergrootte, 0—2. Toen veranderde het spelpeil volkomen ten gunste van de Utrechtenaren. Op geraf fineerde wijze samenspelend, stelde tenslotte Dumortier den rechtsbuiten van Leur Jr. in de gelegenheid te scoren, 12. In de tweede helft had D.O.S. het voor deel van den wind. De Utrechtsche midden voor verdeelde het spel uitstekend, zoodat de Rotterdamsche verdediging zich bijna voor een onmogelijke taak zag gesteld. Her haaldelijk moest keeper de Quant in laatste instantie ingrijpen om een doelpunt te voor komen. Eindelijk was het van Leur Jr., die het le der in het doel kopte, 22. Ongeveer een kwartier voor het einde, toen wederom verschillende corners zonder resultaat waren gebleven, stelde Dumortier met een fraaien voorzet van Leur Jr. in de gelegenheid de winnende goal te scoren, 3—2. Heracles is er in geslaagd een buitenge woon zwaar bevochten zege op D.W.S. te behalen, welke club hiermede haar eerste nederlaag in de kampioenscompetitie incas seerde. Een groot deel van den wedstrijd heeft er echter niet naar uitgezien, dat de Almeloërs zouden winnen, maar wel, dat de Amsterdammers met de zege zouden gaan strijken. Reeds kort na het begin kreeg Wiertz een opgelegde kans, door te lang wachten liet de D.W.S.-man deze echter verloren gaan. Kort daarna volgde weer een doorbraak van de Amsterdamsche voorhoede en wederom had een der spelers den bal voor het intrappen, doch ook deze kans werd gemist! Toch scheen het wel alsof een doelpunt voor de gasten in de lucht hing, want naar mate de tijd verstreek, kwam Heracles meer in den aanval. Wij noteerden eenige door braken van Jaarsma en de Jong. Op een ge geven moment stormde Jaarsma alleen op Heekelaar af, doch Caldenhove haalde hem in en wist den bal nog juist tot corner te trappen. Zoo verstreek de eerste helft puntloos. Na de rust zag men een ander schouwspel. De rollen waren weliswaar niet geheel om gedraaid, doch zeer zeker had in de tweede helft Heracles het beste van het spel. Reeds dadelijk na de hervatting trok haar voorhoede, eenige malen met prachtig com bineerend spel ten aanval en Heekelaar's doel werd zwaar belaagd. Toch kwam een kwartier na de rust het eerste doelpunt voor D.W.S. en wel uit een hoekschop, veroorzaakt door slecht wegwer ken van den bal door de Almelosche verde diging. De bal werd uitstekend voorgezet en tusschen een wirwar van beenen, door Wiertz met een rollertje ingeschoten, 10. Dit doelpunt dreigde een moment een in zinking in de Heracles-gelederen teweeg te brengen, herhaaldelijk zag men Drager, die verreweg de beste was, langs de lijn snel len en afgemeten voorzetten geven. Circa vijf minuten was D.W.S. geducht in den aanval, doch de Heracles-verdediging hield stand en zette door verre trappen telkens de voorhoede aan het werk. Schitterend spel van den Heracles-rechtervleugel schiep in de 22e minuut na de rust een kans. Fraai combineerend brachten Schipper en £chlos- ser den bal dicht voor doel. Schlosser plaat ste over Caldenhove heen den bal voor de voeten van de Jong, die Heekelaar geen kans gaf, 11. Daarmede scheen de strijd een ander ka rakter aan te nemen. Heracles begon den toon aan te geven. De Amsterdamsche verdediging werd uit haar positie gespeeld en zelfs Caldenhove beging fouten, die men van een internationaal niet verwacht. Precies 30 min. na rust zag men weer door mooi combinatiespel van Schipper en Schlosser den bal van voet tot voet in de richting van het D.W.S.-doel gaan. Van Stok ken verzuimde resoluut in te grijpen, zoodat Schipper weer een voorzet gaf aan de Jong, die zijn plicht deed, 21. Deze gang van zaken scheen fnuikend te zijn voor de verdediging der gasten. Telkens zag men de Heracliden voor Heekelaar's doel en zij brachten den doelman telkens in het nauw, hoewel geen gevaarlijke schoten wer den gelost. Niettemin kreeg D.W.S. een fraaie kans voor den gelijkmaker. Drager bracht blik semsnel het leer op, uit zijn voorzet kreeg Wiertz op tien meter voor doel den bal voor de voeten, doch hij schoot hoog over. Onder groote spanning verstreken de laatste minu ten, nog een corner tegen Heracles zou ge nomen worden, maar toen floot scheidsrech ter Twisterling juist af. In een wedstrijd, die zeker niet op eerste klasse peil stond, is Emma er, zij het met de grootste moeite, en dank zij de weinige geestdrift van haar tegenstanders in de twee de helft, in geslaagd de overwinning te be halen. In het eerste kwartier liep alles bij de Dordtenaren vlot van stapel en ontstonden er werkelijk gevaarlijke situaties voor het Rotterdamsche doel, maar de uiterst snelle en zeer goed opgezette aanvallen van Overmaas deden vermoeden, dat de groen-witten tot grootere prestaties in staat zouden blijken als de Dordtenaren. Na twintig minuten schoot Schoonewil in eigen doel, maar Em ma had geen minuut plezier van den voor sprong, want even later maakte Bogers weer gelijk. Hiermede kwam de rust. Na de hervatting ging Emma wat meer op den aanval spelen en toen de middenlinie mee naar voren ging, veranderde het spelbeeld onmiddellijk. Talrijke mooie kansen ontstonden, maar werden alle gemist. Totdat eindelijk Okkenburg een prachtige ren besloot met een schot dat den doelman te machtig was, 21. Overmaas scheen het wel te gelooven en spande zich zeer weinig in. Vlak voor het einde zag v. d. Rest nog kans den stand op 31 te brengen, waarme de de strijd was beslist. Een zeer jeugdig Alcmaria slaat Kinheim. Na het fraaie succes, dat Alcmaria met haar beide juniorenploegen op het groote op 24 April jJ. gehouden junioren tornooi te Wormerveer heeft geboekt, meende de elf talcommissie, ook dit jeugdige element eens een kans te moeten geven tegen een sterke ren tegenstander. Hiervoor was de keus gevallen op het eer ste elftal van Kinheim, dat gisteren op eigen veld met succes werd bestreden. De opstelling van beide ploegen luidde: Alcmaria: Venema Maessen Koning Rootring Rampen Burger Teilegen van Wieringen Romeyn Godvliet v. d. Pol O Ellen Cnossen Rem Kalf Verhoofstad de Vries v. d. Wateren v. d. Kant Stals Kuypers Daniels Kinheim Hoewel de straffe wind hinderlijk was, werd er toch een aardig, vlottend spel ver toond, waarin de jeugdige spelers zich niet spaarden. Toch was het Kinheim, dat na tien minu ten de leiding kon nemen, toen haar links buiten goed voorzette en den bal juist onder de bovenlat van het Alcmaria-doel ver dween. In de hierna volgende periode was Alc maria zeker zeer onfortuinlijk, want meer dere malen sprong de bal via één der staanpalen terug of werd op het laatste mo ment door een kluitje Kinheimspelers van hun doellijn weggewerkt. Een fout van beide ploegen was het, dat bij den feilen wind de bal meermalen te hoog werd gespeeld. Na de rust speelde Alcmaria tegen wind in merkbaar beter. Reeds kort na de hervat ting zette rechtsbuiten Tellegen goed voor en kopte van Wieringen den gelijkmaker ln het Velser-doel. Het was voor de jeugdige en lichte Alc marianen geen gemakkelijke taak tegen de robuste Kinheim-spelers op te tornen. Meer dere goede aanvallen hadden dan ook zeker beter lot verdiend. Toch bracht een wederom door Tellegen goed voorgezette bal het verdiende succes, want Godvliet kopte op bijzonder fraaie wyze het leer langs Daniels, 1—2. Hoe Kinheim gesteund door den wind ook zwoegde, Alcmaria liet zich de zege niet meer ontgaan. Evenals tegen Helder, bleek ook thans weer, dat onder de Alcmaria-reserves krach ten schuilen, die in de toekomst van groote beteekenis zullen blijken te zijn. Naar wy vernemen zal de voetbalwed strijd tusschen Nederland en het Neder- landsch Indisch eltal, welke ontmoeting in het kader van den Olympischen dag op Zondag 26 Juni in het stadion te Am sterdam zou worden gespeeld, geen doorgang vinden. Onderhandelingen met andere landen zijn thans begonnen. De heer Lotsy heeft zich eenigen tijd ge leden tot de leiders van het Nederlandsch Indisch voetbalelftal, hetwelk zich momen teel op de boot naar Europa bevindt, gewend met het voorstel op den Olympischen dag een wedstrijd te spelen tegen het Neder landsch elftaL De heer Lotsy had hier en kele voorwaarden aan vastgeknoopt. In de eerste plaats mocht het Nederlandsch Indisch ielftal in de periode tusschen 5 Juni en 26 Juni geen wedstrijden meer spelen en verder zouden de reis- en verblijfkosten tot en met 26 Juni voor alle spelers van de Indische ploeg worden vergoed. Op 5 Juni speelt Ne derlandsch Indië, naar men weet, te Reims tegen Hongarije en het mag waarschijnlijk worden geacht, dat het Indisch elftal van de Hongaarsche profs zal verliezen en daar mede uitgeschakeld is van verdere deelne ming aan de wereldkampioenschappen. Op dit voorstel is thans telegrafisch ant woord gekomen en in dit antwoord stellen de Indische leiders zich op het standpunt, dat men nu nog geen beslissing kan nemen, doch eerst eens het resultaat van de ontmoeting tegen de Hongaren wil afwachten. De heer Lotsy deelde ons, toen wij hem om nadere inlichtingen verzochten, mede, dat hij niet accoord is kunnen gaan met dit antwoord der Indische leiders. Men mag, aldus de heer Lotsy, niet het risico loopen, dat op 5 Juni gezegd wordt, dat Indië niet tegen Nederland op den Olympischen dag uitkomt. In drie weken kan men een derge lijke aangelegenheid niet meer in orde bren gen. Bovendien zit ik dan te Parijs of elders in Frankryk in verband met mijn functie in het organisatiecomité der wereldkampioen schappen. Wat de motieven van Indië zijn kan ik slechts gissen. Waarschijnlijk wil men eerst het resultaat van den wedstrijd tegen Hongarije afwachten en vervolgens zal men wellicht bezwaren hebben tegen het feit, dat de spelers dan in drie weken niet mogen voetballen. Intusschen zal ik, aldus beëindigde de heer Lotsy ons onderhoud, al het mogelijke doert om het Indische elftal het verblijf in Europe zoo aangenaam mogelijk te maken. Zwemmen Tijdens de jubileumwedstrijden vart de Dansk Kvinde Gymnastik Club te Kopenhagen is Ragnhild Hveger op de 500 meter er In geslaagd haar eigen we reldrecord met niet minder dan 6.6 sec. te verbeteren en te brengen op 6 min. 39.1 sec. Het oude record had zij op 14 Juni 1936 te Kopenhagen gevestigd, toen zij Willy den Ouden op dezen afstand als wereldrecordhoudster onttroonde. Wielrennen. Daar was veertien dagen geleden op de baan te Assendelft een jongeman uit Wieringen, die voor een groote verras sing zorgde: Kreijger, die reeds een jaar geleden naar voren kwam, maar toen nog geen ernstige bedreiging vormde voor de sterke sprinters op onze kleine banen, klopte eerst Kropman en daarna Derksen. En hjj deed dat zeer resoluut en zeer beslissend. Daarom was het sprintnummer op de Alk maarsche wielerbaan gistermiddag van meer dan gewoon belang. Want nu zou diezelfde Kreijger opnieuw tegen beide sterke sprin ters uitkomen en bovendien nog tegen Smits, die zich vooral op kleine banen uitste kend thuis voelt. Maarun homme averti en vaut deux! Een gewaarschuwd man telt voor twee. En dus waren én Kropman èn Derksen op hun hoede. Vooral laatstgenoemde wist, wat Kreijger in zijn mars had en dus kreeg de Wieringer geen schijn van een kans. Dat was wel de verrassing van den mid dag, die sprint van Derksen tegen Kreijger, want de Wieringer knaap had het dan toch maar even te voren klaar gespeeld, om Kropman met veel gemak te kloppen en dat nog wel uit tweede positie! Wat zou Derksen doen? Welnu, de ex-Alkmaarder nam eerst ge noegen met de tweede positie, maar onmid dellijk na de bel spurtte hij zoo enorm snel weg, dat Kreijger werd losgereden. En met meer dan een wiellengte werd Kreijger zeer beslist geklopt. Toch won Derksen niet den eersten prijs, want hij beging tegen Kropman twee keer een fout: in zijn rit tegen dezen sprinter liet hij zich volkomen verrassen even voor de bel, waardoor Kropman gelegenheid kreeg hem van den kop af te drukken. En toen het drietal een extra-wedstrijd moest rijden, toen liet Derksen zich op dezelfde wijze opnieuw verrassen door den concurrent, moest weer met de tweede plaats genoegen nemen, maar Kreijger kreeg geen kans. Zoodat de taktiek en de wedstrijdroutine hier zegevierden. Taktiek kwam ook te pas in wedstrijd nr. één, een race over 5 K.M. De Alkmaarsche amateurs Pronk, Evers, Bosma, Eenhoorn en anderen moesten het opnemen tegen Zwartepoorte, van Breda en anderen. Het leek een gemakkelijke overwinning voor Zwartepoorte te worden en misschien zou Pronk nog nummer twee kunnen worden. Maar.... men vergat Eenhoorn en Bosma, de nieuwe amateurs, die echter al behoorlijk veel routine opgedaan hebben. Na eerst met schijnbewegingen het veld onrustig te heb ben gemaakt, trok Bosma er vandoor en nam een kleinen voorsprong. Met Schellingerhout zag hy kans, om dien voorsprong te handha ven. Tegen het einde liep ook Eenhoorn weg met Evers achter hem. En het viertal had zijn krachten wel zoo goed verdeeld, dat Zwartepoorte en van Breda geen kans kre gen. Dan was er een jonge Pijnenburg, Toontje, de neef van den grooten Jan. Hij kreeg de ge legenheid om zijn krachten te toonen en ver zuimde niet, de aandacht op zich te laten vestigen. In een klassementrace plaatste hij zich regelmatig en toen de bel voor het laat ste klassement luiddeleek hij geslagen. Maar net als zijn neef zorgde Toon voor vuurwerk: uit vierde positie spurtte hij weg en de rest moest voor hem bukken! Voor de pauze nog demonstreerde hij op nieuw zijn kracht. In een 50-ronden-wed- strijd zag hij al gauw kans, om te ontsnap pen en voordat het veld goed reageerde, had hij al een ronde genomen. Toen Korthals het hem daarop wat lastig maakte en als- maar-weg-vluchtte, maakte de Tilburger er tenslotte kordaat een einde aan: hij haalde Korthals op, liep hem meteen voorbij en I nam nog een ronde, zoodat hy met twee ron den voorsprong de eerste plaats bezette. En meteen beslag legde op den prijs van beide wedstrijden. Een afvalrace was voor Zwartepoorte, Pronk en Eenhoorn. De nieuwelingen reden twee series van 4 K.M. en een finale over 50 ronden. Koelemev werd eerste, Reek tweede en Bos derde. De koppelwedstrijd. Toen volgde na de pauze de koppelwed- strijd, die een groot en langdurig duel ge worden is tusschen DerksenPronk en ZwartepoorteSmits. Beide koppels vrees den elkaar en hebben elkaar's krachten vol komen uitgebalanceerd. Direct na het begin vluchtten beiden weg en namen een ronde op het zich goed verwerende veld. Daarna hebben eerst PronkDerksen en daarna ZwartepoorteSmits ontelbare pogingen ge daan, om alleen met een ronde voorsprong aan den kop te komen, maar elke poging daartoe mislukte. In de klassementen waren de Alkmaar- ders juist een tikje sterker dan de twee an deren, zoodat zij na 3 klassementen geheel veilig stonden. Het laatste klassement werd door Zwartepoorte gewonnen, maar Derksen gaf zich lang niet en stelde zich zichtbaar tevreden met de tweede plaats. Dat hij beter kon, had hij immers reeds in het derde klas sement laten zien, toen Zwartepoorte en Kropman hem insloten. Maar toen volgde van Derksen zijn allerbeste demarrage in dezen wedstrijd en in één lange rush vloog hij ver voor de anderen als eerste over de streep. De andere koppels weerden zich goed. GrootSiebeling en SchellingerhoutBoer- koel waren zoo gelukkig, hun achterstand in te loopen in een korte rustpooze, terwijl de vele pogingen van EenhoornBosma en KreygerEvers twee sterkere koppels! steeds mislukten. Zoodat de uitslag, wat de Iaagstgeplaat- sten betreft, iets onzuiver is. De jury zorgde voor een vlot verloop van de verschillende nummers. De uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: Amateurs, 5 K.M.: 1. A. Bosman, Alkmaar, 6 min. 46.3 sec.; 2. K. Eenhoorn, Alkmaar; 3. B. Schellingerhout, Zaandam; 4. P. Evers, Alkmaar. Klassementwedstrijd over 50 ronden: 1. A. Pijnenburg, Tilburg, 16 pnt.; 2. P. Korthals, Haarlem, 11 pt.; 3. P. Zandvoort, Alkmaar, 11 pt.; 4. B. de Vries, Haarlem, 11 pt. 50 rónden individueel: 1. A. Pijnenburg, Tilburg; op twee ronden: 2. W. Harms, Alk maar; 3. P. Zandvoort, Alkmaar; 4. B. de Vries, Haarlem. Afvalwedstrijden: 1. A. Zwartepoorte, Am sterdam; 2. J. Pronk, Alkmaar; 3. K. Een hoorn, Alkmaar. Sprintwedstryd: Eerste serie: 1 J. Derksen, Alkmaar, laatste ronde 11 sec.; 2. P. Smits, Tegelen. 2e serie: J. Kreyger, Wieringen, laatste ronde 10.8 sec.; 2. C. Kropman, Nijmegen. 3e serie: C. Kropman, laatste ronde 11 sec.} 2. J. Derksen. 4e serie: 1. J. Kreijger, laatste ronde 11 sec.; 2. P. Smits. 5e serie: 1. C. Kropman, laatste ronde 10.8 sec.; 2. P. Smits. 6e serie: 1. J. Derksen, laatste ronde 10.8 sec.; 2. J. Kreijger. Beslissingswedstrijd: 1. C. Kropman, laat ste ronde 11 sec.; 2. J. Derksen, 3. J. Kreij ger. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1. Derksen- Pronk, 18 pt., tijd 1 uur 10 min. 40 sec.; 2. ZwartepoorteSmits, 17 pt.; 3. GrootSiebeling, 4 pt.; 4. Schellingerhout—Boerkoel, 0 pt.; op één ronde: 5. Kropman—v. Breda, 5 pt., Wedstrijd voor nieuwelingen over 50 ron den' 1. H. Koelemey, Haarlem; 2. J. Reek. Zaandam; 3. E. Bos, Alkmaar; 4. A. van Spruwdel, Haarlem.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9