Rechtszaken DE KORENBEURS-WEDSTRIJDEN. derde blad. Alkmaarsche Politierechter Mevr. Lensen-Plantinga en de heer Schuuring kampioenen. Zevenhonderd deelnemers! Beleediging en mishandeling. De Alkmaarsche politierechter had Maandagmiddag een rustige zitting; een deel der verdachten was niet verschenen, w-at de rechtspleging gemeenlijk ten zeer ste bespoedigt en voor de rert waren het betrekkelijk eenvoudige gevallen, die be- leediging of mishandeling ten grondslag hadden. Zoo had het 75-jarige vrouwtje Catha- rina J. E., uit Uitgeest, zich op haar ouden dag bezondigd aan het uitschelden van haar buurvrouw voor alles wat maar lee- lijfc is en krenkend voor een vrouw met eenig eergevoel. De ondergrond van de scheldpartij was de meer dan slechte ver standhouding tusschen de beide families, vooral tusschen het oude vrouwtje en den met de buurvrouw samenwonende G. R. „Di mean heeft ons van het begin af aan gezei vrouwtje vol verbittering tot den rechter, toen R. als getuige werd gehoord. Overigens ontkende het menschje te hebben gescholden. Ze had alleen maar „Heilige Maria" gezegd. Dit deed den rechter opmerken, dat zulks toch geen scheldwoord was maar meer een eeretitel. Het vrouwtje: dat dacht ik ook zoo edelachtbare. De rechter snuffelde wat in zijn papa rassen en constateerde, dat de verdachte tegenover de politie had bekend en zich bovendien nogal schuldig maakte aan het gebruik van sterken drank, wat door het vrouwtje weer werd tegen gesproken. De beleedigde ouurvrouw en haar secon dant R. verklaarden positief, dat heel wat leelijke woorden door de oude juffrouw waren gezegd. Inderdaad was ook de uit drukking „H. Maria" gebruikt, over wel ker beteekenis echter tijdens de zitting weinig licht werd verspreid. De officier vorderde in het onprettige zaakje 10 of 5 dagen, wat het vrouwtje óe stuipen op het lijf joeg. Het vonnis was 8 of 4 dagen. Bedreiging. Toen de werklooze arbeider A. K. te Hoorn trachtte door het verkoopen van visch er wat bij te verdienen, werd hij „betrapt" door den ambtenaar van het bureau voor steunverleening, P. Postma, die den man aan bracht, zooals men dat noemt. Het gevolg was, dat K. van de ondersteuningslijst werd geschrapt, met goedkeuring van B. en W. De man wond zich bij een bezoek aan gemeld bureau daarover geweldig op, zwaaide met een van zijn klompen en dreigde P. de hersens in te timmeren. P. wachtte niet op de vol voering van dat dreigement en vluchtte. Beschuldigd van bedreiging met dood slag stond K. terecht. Hij draaide er wat om heen, wat dat dreigement betrof, maar gaf toe, dat hij ruzie had gemaakt. Hij had het P. zeer kwalijk genomen, dat die hem niet had gewaarschuwd, want hij, K., was te goeder trouw. Postma en diens collega F. de Wit zei den, dat K. werkelijk met doodslag had gedreigd. Het wettig bewijs was dus ge leverd. De officier vroeg 2 maanden gevangenis straf, maar de rechter was wat milder en maakte er twee weken van. Hy wilde niet gemaand worden. Toen de vrachtrijder A. Vijn den werk- loozen landarbeider Th. S. te Westwoud kwam manen, kon die aan de vordering niet voldoen. Er ontstond eenig mee- ningsverschil, dat tot gevolg had, dat S. den vrachtrijder met een stoel de deur uit trachtte te slaan, hetgeen hem in zooverre gelukte, dat Vijn een wond aan zijn ge zicht kreeg en van het manen voorloopig af zag. S. erkende met den stoel te hebben ge slagen, al verschilde hij met den officier over de vraag, waar de klap was aange komen. Voorts trachtte hij V. te beschul digen van huisvredebreuk, wat laatstge noemde weersprak. De officier zei niet veel en vroeg 35 of 20 dagen, hetgeen S. verschrikkelijk veel vond, want hy was werkloos. De rechter overwoog, dat de daad van verdachte ontoelaatbaar was, maar gezien de omstandigheden het is voor een niets bezittenden werklooze zeer onaangenaam gemaand te worden begrijpelijk. Het vonnis was alzoo slechts 15 of 10 dagen. Voor een verdiende klap. Een verdachte, die aller sympatie had was de Bergensche koopman Jacob H., een groote zware kerel, maar helaas invalide. Hy stond terecht, omdat hij den 20-jarigen mede-Bergenaar A. J., grondwerker van beroep, een klap had gegeven. Zooals ter terechtzitting bleek, had K. over den koop man of over diens dochter heelemaal duidelijk was dat niet lasterpraatjes rondgestrooid. Toen H. den jongeman daarover ter verantwoording riep zei deze: „Ik kan zeggen dat ik wil". Heel begrijpe lijk ia het, dat op een dergelijk antwoord de reeds lang jeukende vuist van den be lasterde u'tschoot om den jongen een draai om de ooren te geven. Inplaats van daar door tot bezinning te komen liep de jongen toen naar de politie om zijn slachtoffer aan te geven. Voor den rechter zei H., dat hy door der. laster zeer veel schade had oiidervondpn. Niet alleen doordat zyn goeden naam was aangerand, maar ook door het feit, dat het als een loopend vuurtje rondgaand praatje hem twee maanden lang het ver dienen van een boterham voor zijn uit tien menachen bestaand gezin schier onmoge lijk had gemaakt. Op een vraag van den rechter ontkende de 20-jarige J. dat hy lasterpraatjes over verdachte zou hebben rondgestrooid, maar even harder aan de tand gevoeld, gaf hy toe het wel te hebben gedaan. Hy had wat „gehoord" en het toen maar aan ieder die het weten wilde klakkeloos verder verteld. De rechter onderhield het jongmensch cilrrmra ^at die draai om de ooren etgeniyk heel goed verdiend was. KlaPPende getuige stond met den mond vol tanden. A,I^e,officier vroeg de milde straf van 5 dagen, hetgeen H. nog erg veel vond. ■•Met een been moest hij voor tien de kost verdienenzei hy, wat hem door den las er twee maanden lang niet gelukt was. De rechter vond de straf toch licht ge noeg en veroordeelde conform. Verdachte gedroeg zich als een man en bukte het hoofd. Voetbal. DE WEDSTRIJDEN VOOR A.S. ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. DWSFeyenoord PSVHeracles Afdeeling I. Promotie 3e klasse. Alkmaarsche BoysZW BFCW atergraafsmeer Promotie reserve 3e klasse. Ajax 4—West-Frisia Afdeeling II. Promotie 2e klasse. HDVS—Emma Afdeeling III. Promotie 2e klasse. QuickRigtersbleek Afdeeling IV. Promotie 2e klasse. Herode Valk Afdeeling V. Promotie 2e klasse. FVCHoogezand LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Sporters wint opnieuw; goed werk van W. F. C. IV. Koedijk en R. C. Z. deelen de punten. Wat we j.1. Zaterdag hadden gememo reerd, zou ongetwijfeld kunnen gebeuren. En, onze vermoedens zijn bijna geheel be waarheid geworden! Na den slechten start van C. S. V. I en W. F. C. IV in de kampioens-competitie, verweerden de beide kampioens-ploegen zich nu in hun respectievelijke uitwedstrij den heel wat beter en vooral W.*F. C. IV deed bij Atlas I al heel goed werk, door met een puntendeeling (11), een kostbaar punt naar Wormerveer te doen verhuizen. De Castricummers die een bezoek aan Sporters I brachten weerden zich even eens geducht, doch de Hoornsche kam pioenen lieten zich door de rood-zwarten niet verrassen en trokken ten slotte nog met een 53 uitslag aan het langste eind. De stand is nu: Sporters I 3 2 1 0 94 5 Atlas I 3 1 2 0 6—4 4 W. F C. IV 2 0 11 1—4 1 C. S. V. I 2 0 0 2 5—9 0 Promotie-degradatie. In de promotie van de tweede klasse werd de laatste ontmoeting gespeeld, waar toe Koedijk I bezoek van R. C. Z. I had. Natuurlijk zou het in Koedijk geducht spannen, daar de tweede klassers op revan che zinspeelden, maar.de Zaandamsche racers die het in de competitie zoo slecht hadden gedaan wilden natuurlijk als fa voriet in deze kleine na-competitie ein digen. En zoo is het inderdaad gegaan, want met 11 werden de punten netjes gedeeld. Voor Koedijk is het een groot geluk dat in deze promotie-competitie ook nummer twee promoveert. De eindstand is: R. C. Z. I 4 3 1 0 8—3 7 Koedijk I 4 2 11 7—7 5 De Rijp I 4 0 0 4 2—7 0 Tennis. FRANKRIJK WINT VAN NEDERLAND MET 3—2. Hughan en van Swol verliezen hun enkelspelen. Misschien heeft deze derde middag van het Davis Cup-tournooi op de M. E. T. S.- banen te Scheveningen vele toeschouwers iets teleurgesteld. Er werd, wellicht ten onrechte, reeds de hoop gekoesterd, dat wij met een overwinning op Frankrijk uit het veld. zouden komen en zoo niet, dat dan toch wel de partij van Hughan tegen Destremau de beslissende een onge kende spanning zou geven. Het is niet zoo geweest. Nadat van Swol met overtuigende cijfers 60, 63, 62 van Petra had verloren, moest Hughan eveneens in straight sets de meerderheid van den thans geheel op dreef zijnden Destremau erkennen (64, 62, 62). Petravan Swol (60, 63, 62). Beide tegenstanders probeeren dadelijk hun krachten te meten en pressie op elkaar uit te oefenen. Maar tegen Petra is niets te beginnen. Hy verwart zijn tegenstander met snelle, diepe drives, loopt op het juiste moment naar voren en is aan het net niet te passee- ren, noch met lobs, noch met passings. De eerste set gaat met 60 voor van Swol verloren. Ook in den tweeden set probeert van Swol elke kans te benutten, maar die kan sen komen maar al te weinig. Regelmatig stijgt de score voor Petra. Wel weet van Swol nog drie games in de zen set te maken, doch dit ligt meer aan het even verslappen van Petra, dan aan het betere spel van Van Swol, die voortdurend zijn beste spel moet geven. De derde set vertoont hetzelfde spelbeeld, vrijwel het zelfde verloop en met 62 komt daarvan het einde. Voor van Swol een leerrijke partij. DestremauHughan (64, 62, 62). Aller verwachtingen zijn nu gespannen op de vijfde partij in dit tournooi. Hughan begint gelukkig. Wel serveert hij dadelijk twee double-faults, maar hij kan dan door zeer tactisch spel den nog niet geheel ingespeelden Destremau verschillen de malen verschalken. Het wordt 2—0, hoopvol begin, maar de Franschman herstelt zich en wint daarna de service-game van Hughan (21). Zyn lage, vlugge cross-drives met back- forehand geslagen, dwingen Hughan tot verdedigend spel, zijn lobs worden zuiver der, zijn netspel vaster. Nog wordt het 3—2 voor den Holland- schen speler. Na 44 schijnt Hughan zelfs een inzin king te hebben, snel wordt het 4—5 en met een love-game 46. In den tweeden set kan Hughan zich niet herstellen. Even lijkt het daar op, als het 31 voor Destremau staat, en Hughan in zijn service-game op 40—15 komt. Destre mau brengt het echter tot deuce, wint na eenige advantages de game en het is niet 23, maar 14 geworden. Dat is beslissend. Hughan verliest dezen set met 62. Zelfs in den derden set komt er nog een sprankje hoop, dat Hughan meer tegen stand zal gaan bieden. Hy wint zelfs de eerste game, maar Destremau heeft zijn vorm nu zóó goed vast, dat hij gemakkelijk Hughan kan beheerschen. Nog wordt het 21 voor Hughan, maar door onzuiver spel verliest hij de volgende game. En dat was weer de beslissing. Regelmatig loopt nu de score voor Destremau op en vrij spoedig daarna is het 26. Dat was het einde van het Davis-Cup- tornooi 1938 voor Nederland. Paarden. WEDSTRIJDEN TE HEERHUGOWAARD. De te Heerhugowaard gehouden korte- baandravery op de 300 meter had den volgenden uitslag: 1. Quita (300), eig. P. v. Leeuwen, Castricum; 2. Tamboer (290), eig. N. Kapteijn, Wieringen; 3. Sora (300), eig. A. Kaijser, Amsterdam; de vierde prijs werd gedeeld door St. Bernard, eig. J. Ruiter, Spierdijk; Pinkerton, eig. mevr. Jacobs, Amsterdam en Welkom, eig. M. Kout, Amsterdam. Turnen. De rust, die na het einde van de Trial- meet van Zaterdagavond in de Koren beurs was teruggekeerd, is spoedig op de vlucht gegaan; want Zondagmorgen vóór 9 uur reeds werd de groote hal op nieuw door een schare turners in beslag genomen. Het waren ditmaal de ad- spiranten die lachend en joelend, van de staantribunes en de toestellen bezit namen. Immers, het jaarlijksche Koren- beursfeest der turners van den Turn kring Alkmaar en Omstreken van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, ging thans voor de vierde maal in successie een aanvang nemen. Bijna alle leden van de aangesloten ver- eenigingen zouden hier tezamen komen, om in vriendschappelijken kamp om hun persoonlijke rangorde te strijden en te trachten het voor een speldje be- noodigde aantal punten te veroveren of zelfs naar een hoogeren graad te pro- moveeren. De morgenuren waren voor de adspiran- ten, d.z. de jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar, gereserveerd. Toen de uitge breide jury-staf present was, werd onmid dellijk met het programma begonnen. De regeling is zoo, dat alleen de toesteloefenin gen, die allen verplicht, d.w.z. voorgeschre ven naar vorm en uitvoering, zijn, voor de persoonlijke prestaties tellen. Bij de vrije oefeningen, die in vereenigingsverband uit gevoerd worden, gaat het om een vereeni- gingsprijs; ook hier hangt het echter van het punten- en deelnemersaantal af, of men voor een eersten, dan wel tweeden of derden prijs in aanmerking komt. De oefenstof hiervoor is bovendien vrij, terwijl juist samenstelling en muziek beoordeeld worden, of de oefening geschikt is voor het ver plichte algemeen nummer van den jaar- lij kschen Turndag van den Kring. Bij de bespreking van het vertoonde kun nen wij niet in finesses treden: de oefenin gen zijn allemaal hetzelfde en wij zouden te veel in herhaling treden, t.o.v. onze ver slagen van vorige jaren. Wij willen nog even mededeelen, dat de verplichte oefeningen van dit jaar, de oefeningen zijn, die door het K. N. G. V. voor de Bondsvaardigheids- proeven (bijna elk sportverbond propageert tegenwoordig haar vaardigheidsdiploma!), die ook athletiek, e.d. omvatten, zijn voor geschreven. Door aan de Korenbeurswed strijden deel te nemen, kon men dus een belangrijk deel van de eischen reeds af leggen. Er werd over het algemeen aardig ge werkt; men zag krachten die beloften voor de toekomst in zich hielden, daarnaast ook zulke, voor wie het turnen een vormende waarde kon hebben. Opvallend is, dat het wedstrijd werken aan de toestellen de jonge ren, speciaal de meisjes, nog niet ligt. Het gaat met te weinig animo, te weinig afwer king en soms slungelen zij zoo van het toestel naar hun plaats. Even fout, zelfs belachelijk is het, om voor of na de oefening het hoofdachterover te gooien, tegelijk met een uiterst holle rug en opgezette borst! Daar wij de vrije oefeningen van de jon gens niet gezien hebben, kunnen wij slechts zeggen, dat TurnlustAlkmaar met een kleine ploeg (8) het beste resultaat oogstte; het zal wel een selecte kern van een groote afdeeling geweest zijn. Daarentegen kwam OlympiaSchoorl met 12 jongens en een minder geslaagde uitvoering en Be Quick Bergen met 13 jongens uit, waarmede deze vereeniging een tweeden prijs behaalde. Bij de meisjes trad de ploeg van „Voor waarts"Koedijk het eerst op. Deze nieuwe vereeniging nam dit jaar voor het eerst aan de Korenbeurswedstrijden deel, en het is dus te begrijpen dat alle afdeelin- gen de eigenschappen van een debutante hadden; aarzelend en weinig geoefend. De meisjesoefening was bovendien stug van samenstelling en uitvoering. Hierna kwam DOVESHeiloo aan de beurt. Ook al een nieuweling, daar de ver eeniging na enkele jaren van afzijdigheid in het KNGV-verband is teruggekeerd. Hun entree was niet slecht! Toen de meisjes met de ballen opkwamen, huiverden velen, welk een risico, immers het laten vallen van een bal, kon de oefening verknoeien. En dat dit niet overdreven is, bleek tijdens de oefening: want er werd niet alleen individueel gebald, dcch ook met paren, zelfs met een kwartet, terwijl de paren nog wisselden ook. Echter, op een enkel ongevalletje, zonder gevolgen, na, verliep de oefening, die overigens goed van stof en aardig van samenstelling was, zonder ongelukken. Maar wy hoorden de meisjes na afloop zuchten van verlichting, terwijl het publiek na een geboeide belang stelling hartelijk aplaudiseerde. O. K. K.Den Helder, kwam als van ouds keurig opgemarcheerd; ditmaal scheen er aan de rij geen eind te kunnen komen; toen dan ook alle 39 meisjes, vrij vlot, opgesteld waren, was het plankier geheel gevuld. Dicht aaneen vormde de groep één blauw geheel. Lichaamsverplaatsing was hierdoor vrij wel niet mogelijk, evenmin ruime arm- of beenbewegingen. Niettegenstaande deze be perkingen is de directeur erin geslaagd een succesvolle oefening samen te stellen, die het ook qua oefening goed zal doen, ook bij grootere groepen. Toch waren de arm oefeningen (zoo goed als geen zwaai) iets te eenzijdig, te veel herhaald. Op een oude, vreeselijk schelle plaat brachten de 12 meisjes van Kracht en Vlug heid een aardige, vlotte meisjesoefening. De oefening van VoorwaartsStompe- toren was te veel gedetailleerd, 't was geen loopend geheel. Met een goeden opmarsch kwam toen de groote groep van Be Quick op, om vervolgens een oefening met knot sen, (niet zoo zeer een knotsoefening), met wat veel herhaling en te veel armwerk te laten zien. De uitvoering zelf was goed. Het tempo bij DASKOWarmenhuizen was te hoog; houding en afwerking leden hieronder. Bij de vrije oefeningen van de Alkmaarsche vereenigingen Turnlust en De Halter, konden wij helaas niet aanwezig zijn. Turnlust bleek hiermee een eerste prijs behaald te hebben. Het adspirantengedeelte was hiermede ge ëindigd. De hr. Reurslag besloot den ochtend met mede te deelen, dat O. K. K., die 's mid dags niet meer aanwezig zou zijn, met de meisjes-vrije oef. den eersten prijs (26 pt.) gewonnen had. De gedetailleerde uitslagen van de vereenigings- en de persoonlijke resultaten kon hij wegens nog niet gereed zijn, niet bekend maken. En, al zou dit wel klaar geweest zijn, dan zou het nog ondoen lijk geweest zijn, al deze uitslagen op te lezen, evenals het voor ons ondoenlijk is om alle meisjes en jongens, dames en heeren, die een speldje behaalden, met hun punten tal bekend te maken. De middagwedstrijden. Terwijl het publiek bleef binnenstroomen en spoedig de ruimten, rondom het wed strijdterrein geheel vulde, stelden de diverse ploegen van de dames en heeren deel nemers zich bij hun toestellen op, waarna het K. N. G. V.-bondslied werd gespeeld en vervolgens de voorzitter van den Turnkring Alkmaar en Omstreken, de heer H. J. Reur slag, allen aanwezigen welkom heette, speciaal de dames en heeren jury-leden, E. H. B. O. en wedstrijddeelnemers. Hy ver zocht toen het publiek, voor zoover gezeten, zich van hun zetels te verheffen (was het laksheid, dat men hieraan in zoo geringe mate voldeed?), waarop hij den plotseling overleden turnmakker Arie Dorlijn, lid van O. K. K., Den Helder herdacht. Hij zou voor O. K. K. bij de le graad heeren uitkomen en stond er door serieus trainen zelf even als de door hem geoefende ploeg goed voor. Uit piëteit had O. K. K. zich met de dames- en heerenploeg uit deze wedstrijden terug getrokken. Hierna werd direct met de wed* strijden begonnen. Dit jaar waren het de dames 2e en 3e graad, die met de toestellen begonnen, terwijl de heeren hun vrije oefe ningen afdraaiden. Men verkreeg hierdoor dat die oefenstof, die de meeste publieke belangstelling trekt: vrije oef. der dames en toestelwerken van de dames en heeren eerste graad en eere-afdeeling, naar dat deel van den middag verschoven werd, waarop de belangstelling het grootst is. Een goede verbetering dus. Bij de dames 2e gr. ontdekten wy spoe dig krachten, die in de le gr. afd. geen slecht figuur zouden 'laan. De dames de Haan (het paardspringen moet beter hoor!), Schakelaar (keurige ringoef.) en Stek van Turnlust-A. noemen wij hier gaarne, even als mej. Dekker van Turnlust-O., wier brugoef. minstens even goed was, als die van mej. de Haan. Bij de Halter-dames blonk de ringoef. van mej. Koelemey uit. Ook mej. Akkerman van Olympia mag niet vergeten wórden, zy moet nog wat vaster worden in haar ringwerken. De vrije oef. der heeren boden een wis selenden aanblik. De debutant Voorwaarts, Koedijk opende de ry, en bracht ons dadelijk voor een der consequenties van het wedstrijd wezen. Deze mannen, voornamelijk wer kend in het tuin- en landbouwbedrijf, zijn echte spanningsmenschen: stugge gewrich ten, verkorte, harde spieren. Wat zy ter compensatie noodig hebben, zijn lenigheids- en ontspanningsoefeningen, maar neem, om op wedstrijden succes te hebben, krachtige, statische mannenoefeningen. Dat de leider het doel van de gymnastiek boven de wed strijdeer stelde, deed ons genoegen; al had den zij dan geen prijs, zij hadden meege werkt in kringverband en ervaring opge daan in wedstrijdomgeving! Be Quick volg de met een pittige staafoefening, op tel uit gevoerd; jammer, dat de oefening niet zekef gekend werd en een onderdeel (handstand) niet volkomen beheerscht. Deze onzekerheid van kennen bestond ook bij Voorwaarts- Stompetoren. Tumlust-Oterleek liet een pittige mannenoefening zien. Turnlust-A. gaf een rustige, krachtige mannenoefening, die ook goed uitgevoerd werd. U.D.I. van Hensbroek, een groepje van 5 man, deed het eens niet op marschmaat, doch op een wals, als muzikale begeleiding. De iets te tamme oef. werd overigens goed uitgevoerd) bij dezelfde uitvoering, doch met een groo- ter ledental, hadden zy zeker een eerste prijs verdiend. De Halter sloot de rij met een tempo-volle (kan iets rustiger; de adem haling mag niet vergeten worden!) Niels Bukoefening. Deze was goed beheerscht en gekend. Na de vrije oef. der heeren demonstreer den de dames van De Halter, een boeren- paardans, waarhij zij ook als jongens en meisjes verkleed waren. Het was een vlot en goed uitgevoerd geheel, met een pak kend slot. Een warm applaus was het succes. De eere-afdeelingen. Hierna begonnen de d a m e s-E e re-af d. aan de toestellen te werken, in de volgorde: Brug, ringen, paard. Eerlijk gezegd, het gehalte viel ons tegen, hij de heeren was dit ook het geval. Hierdoor zal er voor de werkelijk gode werkers nog een super-eere- afd. opgericht moeten worden en anders moet de promotie naar deze afd. niet te ge makkelijk gemaakt worden. De eere-afd. heeft natuurlijk groote belangstelling, daar immers hieruit de jaarlijksche kampioen moet voorkomen. Opgemerkt zij nog, dat alleen de eere- afdeelingen naast de verplichte oefeningen, een keuze-oef. moeten maken. In verband met de wedstrijden van Zaterdag had men bepaald, dat de cijfers op de trial-meet voor het keuze-werk van de Korenbeurswed strijd zouden tellen. Dit bespaarde moeite en men won er tijd mee. Men wist dus reeds, dat mevr. Lensen een voorsprong van 1 y, punt op mej. Wuurman had; het ging er dus om, dezen voorsprong te handhaven, zoo mogelijk te vergrooten. (N.B. de vrije oef.-indiv. hieven nu huiten beschouwing). Zij slaagde hierin inderdaad, dank zij een goede paardvoltige, terwijl mej. Wuurman door slecht voltigeeren en brugturnen op achter kwam en bijna werd ingehaald door de dames Phaff, Kramer (D. O. S.) en Ko ning (Be Quick). Na de dames, kwamen de heeren van d e E e r e-a f d., tegelijk met de le gr. aan de toestellen. Brug, ringen, paard (voltige en springen; paardspringen, wat voorheen bij deze wedstrijden ontbrak, was dit jaar voor alle afdeelingen ingevoerd) en rek. Ook Schuuring had met zijn keuzewerk een voorsprong van 1)4 punt op J. Otten, doch slechts 1 punt op Lensen, terwijl L. v. Bodegraven gelijk met Otten stond. Hier kon dus nog niets gezegd worden; een spannende kamp stond te wachten. Van Schuit (Voorw. K.), die zijn keuze-werk nog moest doen, wist men niets af; hy bleek een geduchte concurrent te zijn en eindigde op de derde plaats, voor Otten en van Bodegraven. Spaans wist zich door uit stekend werken, een volmaakte paard- sprong (hurk-) en een prachtige ringenoef. op de tweede plaats te brengen, terwijl Schuuring door fraai brug en rek zyn voor sprong vergrootte, ook de élégance van zijn voltige willen wij roemen. In dit verband memoreeren wij nog even de keuze-paard- sprong van J. Schuit: met een vrij goed uitgevoerde wolfsprong zorgde hij voor een interessante afwisseling. Van de le gr. dames noemen wy het goe de brug- en ringwerken der D. O. V. E. S.- dames: P. de Geus en G. v. Weelderen (haar zuster, Tr. v. W. deed op dokters ad vies niet mee bij de eere-afd.) en mej. S. Hartog van Turnlust. By de le gr. heeren was M. Volkers (T.-A.) de beste, doch daarnaast willen wij de perfecte paardleng- te-hurksprong van J. Schotsman en de rek- oefening van Jb. Dekker memoreeren. Wij willen het wedstrijdoverzicht beslui ten met de vrije oefeningen der dames. Het grootste succes hadden de dames van Kracht en Vlugheid, die met een rustige, rhythmische knotsoefening, welke qua sa menstelling uitstekend hij de goede muziek paste en een goed slot had, een hartelijk applaus kegen. Door de jury werden zij het hoogst beoordeeld. Daarnaast mogen wij niet de goede stof en uitvoering van de oefeningen van Turn lust-A. en De Halter vergeten. Be Quick verrasste ons met een staafoef., der dames; een aardig rhytmisch geheel, waar echter de staafoef. als zoodanig weer op den ach tergrond geraakte. Hierna traden deze da mes opnieuw op, waarbij zij één der ver plichte Bondsseries voor het internationale dames-turntournooi te Oostende, waaraan Be Quick deel neemt, demonstreerden. Een oefenstof met origineele vormen; aan de af werking moeten de dames nog wat aan dacht besteden. Het groepje van U. D. I. deed het ook niet slecht. Tegen 6 uur kwam het einde van dit grootsche en geslaagde Turnkringfestyn, waaraan niet minder dan 670 turner* en turnsters actief hadden deelgenomen! De voorzitter Reurslag bracht dank aan allen, die aan het welslagen van dezen dag hadden meegewerkt: de Gemeentelijke autoriteiten, de dames en heeren juryleden, de leden der telcommissie, die niets anders van de wedstrijden gezien hebben, dan de cijfers en nog eens cijfers en geen moment rust hadden gehad, het Roode Kruis, dat gelukkig juist niet veel te doen gehad had de besturen en leiders der vereeni gingen, aan den heer G de Rie, die ook nu de hoofdleiding had, en aan wien het goede verloop van alles te danken is, daarin bij» gestaan door de overige leden der techni sche commissie, aan secretaris en pen ningmeester van den Kring, die dagen en nachten besteed hadden aan de uitgebreide A. - -

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9