Er ging een week voorbij VORS COBRA COOPVAERT JDoutóc Êgbectó JUjOvUidaai Tlieuws WARM EN HUIZEN BERKMEER. OUD - HOLL. PIJPTABAK W Om er genoeggentete^J- HEILOO SCHAGERBRUG HENSBROEK DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANTVAN ZATERDAG 21 MEI 1938. Daar een deel van de bovenleiding is vernield, is het vrijwel uitgesloten, dat vandaag geen electrische tractie tusschen Ede en Arnhem mogelijk is, zegt de Schager Courant. Wij waren juist tot een tegenovergestel de conclusie gekomen. Men heeft een deskundige noodig om uit het nieuwe spoorboekje wijs te kunnen wordei., lezen wij in een onzer streek bladen. Waarschijnlijk zal men wel de hulp van een spoorzoeker moeten inroepen. Volgens de Beverw. Crt. heeft de politie vier werkloozen bekeurd wegens het leu nen tegen winkelpuien. Waarschijnlijk een demonstratie, dat de politie tegen de steunverleening is. Bij den carosseriebouwer V. in die ge meente kwam de Amsterdammer M om een kleine vordering af te rekenen. Hij viel zijn schuldenaar direct aan en mishandelde hem zoo, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Nu V. verwond is, veronderstellen wij, dat de justitie wel met den Amsterdammer zal afrekenen. Elf leden van de Hengelaarsvereeniging Het Karpertje zullen op 29 Mei een voet balwedstrijd spelen tegen een Beverwijker elftal. Wij vreezen, dat de hengelaars, die een harde dobber hebben, ditmaal wel achter het net zullen visschen. De Nederlandsche Vereendging van Vee- weiders en Mesters heeft een telegram aan den minister van Economische Zaken ge zonden, waarin zij als haar meening uit spreekt, dat de aanhoudende droogte maatregelen van de regeering eischt. Wij veronderstellen, dat de minister den heer Veraart zal verzoeken het eens te laten regenen. Op 24 Mei, zegt de N. Haarl. Crt., hopen mej. Tempelman en de heer Egmond in het huwelijk te treden. De bruidegom is amb tenaar van den Burgerlijken Stand en heeft reed* meer dan duizend paartjes ln den echt verbonden. Wie een kuil graaft voor een ander Te koop een kinderwagen, tevens konij nenhok, lezen wij in een kleine adver- ten/tie. Het groote voordeel van een dergelijke combinatie is, dat men onderweg geen speelgoedibeestjes heeft te koopen. Volgens de Enk. Crt. heeft de vroegere burgemeester van Blokker een tooneelge- zelschap van elders om twaalf uur 's nachts gedwongen een café te verlaten, hoewel de spelers niet gekleed waren. Van het hoofd der politie mag men juist verwachten, dat hij de naaktlooperij zal tegengaan. Wegens ziekte te koop aangeboden, 24 kippen en een haan, lezen wij in 'n annonce van een blad uit de Zaanstreek. Wij betwijfelen of er voor die zieke kip pen veel liefhebbers zullen wezen. De heer X. is in 1885 geboren op dezelfde plaats waar hij thans overleden is, zegt de B. Crt. Als hij daar al dien tijd gebleven is, kan inderdaad van een eentonig leven worden gesproken. Een eerste luitenant van de reserve heeft voor den Krijgsraad terecht gestaan omdat hij een kapiteinsuniform had gedragen. Hij vertelde, dat hij zijn tuniek ter repa ratie aan zijn huishoudster had gegeven, die zonder dat hij dat gemerkt had aan eiken kant van zijn kraag een ster bijgezet had. Waarschijnlijk zal de luitenant de dupe worden van het feit, dat op de lagere school geen sterrekunde wordt onder wezen. De Telegraaf meldt, dat de kunstschilder A. J. Mulder te Naarden een merkwaardige vondst deed, daar hij in de Diaconie der Ned. Herv. gemeente twee oude Ferdinand Bols ontdekt heeft. Wij vermoeden, dat hij in het café aan den overkant nog veel meer oude Bols zal kunnen ontdekken. QemeentecadeH De school te Schoorldam verdwijnt. De heer Laurman neemt zitting als raadslid. De gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester H. N o 1 e t gehouden raads vergadering werd bijgewoond door alle leden; er bestond de vacature-Slot, die om nog niet door hem genoemde redenen be dankt heeft als lid van den raad. De voorzitter sprak aan zijn adres woorden van dank voor hetgeen hij in het belang der gemeente heeft verricht. Door het centraal stembureau was in de vacature-Slot benoemd verklaard de heer H. M. Laurman, die deze benoeming heeft geaccepteerd. Tot het nazien van de geloofs brieven wees de voorzitter aan de heeren Dekker en Rozendaal met den secretaris. Namens deze commissie rapporteerde de heer Rozendaal, dat de stukken in orde waren bevonden, weshalve tot toelating van den heer Laurman werd geadviseerd. Deze, daarop door den secretaris binnen geleid, werd hierna beëedigd door den voorzitter en gefeliciteerd met zijn benoeming. Spr. was er blij om, dat weder een ingezetene uit Schoorldam zitting als raadslid heeft en hoopte, dat het nieuwe lid werkzaam zal mogen zijn in het belang der heele gemeente. De heer Laurman nam hierop zitting. Hierop deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot verlaging van den rentevoet der geldleening van f 2000. Ingekomen stukken. a. Van B. en W. van Barsingerhorn een exemplaar van de goedgekeurde gemeen schappelijke regeling inzake het gebruik van den destructor te Schagen. Voor kennis geving aangenomen b. Verslagen over 1937 van het midden- standsborgstellingfonds en van de Bank voor Ned. gemeenten zullen bij de leden circu- leeren. Opheffing school te Schoorldam; de kinderen straks naar Schoorl? Voorts was ingekomen een besluit van Ged. Staten, waarbij het raadsbesluit tot het in stand houden van de openbare lagere school te Schoorldam niet wordt goedge keurd. Als argumenten voor hun besluit voerden Ged. Staten o.a. aan, dat de gemiddelde schoolbevolking slechts 18 leerlingen had be dragen, d i. ver beneden het gestelde mini mum. Deze leerlingen konden naar hun meening zonder bezwaar worden overge- plaats naar de scholen te Warmenhuizen of te SchoorL De heer Mink (weth.) betreurde het be sluit van Gedeputeerden, maar vreesde, dat er niets tegen te doen zal zijn, omdat er geen nieuwe gezichtspunten vóór het behoud der school zijn aan te wijzen. Op de vraag van den heer Tesselaar „welke school de leerlingen nu zullen moe ten bezoeken", antwoordde de voorzit ter, dat die te Schoorl hem 't voordeeligst voor de gemeente leek, want zij ligt binnen 4 K.M. van Schoorldam, zoodat geen ver voerkosten voor de kinderen zullen behoe ven te worden betaald. Weth. Molenaar vond die oplossing ook beter, omdat de kinderen dan een meer beschut schoolpad hebben dan naar War menhuizen. Intusschen vond hij het gevallen besluit niet aangenaam, de school te Schoorl dam heeft al sinds menschenheugenis be staan. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. overleg zullen plegen met Schoorl over de regeling van de toelating. Het beste zou zijn tegen September, omdat dan aldaar het nieuwe schooljaar begint. B. en W. zullen den raad met het resultaat der bespreking op de hoogte brengen. HeuiUelon Ned. bewerking 'door MARlt 'DE BELMONTE Door MARK CHANNING 59) HOOFDSTUK XXXII. Terechtstelling van den eunuch Jaffir. Pas in den avond van den dag, waarop Jaffir de eunuch zoo geheimzinnig verdwe nen was, gelukte het Khoon den Mongool toegang bij den Cobra te krijgen Op al zyn dringende verzoeken was hem hetzelfde antwoord gegeven: „De Khan wil nieman ontvangen". En toen hij eindelijk toegelaten werd, was de ontvangst van dien aard, dat zeits iemand met meer moed dan hij ervan on - steld zou zijn. Hij vond den Cobra zittende °P den rand van zijn groot rustbed, zon der tulband, bezig met verwoed op zijn na gels te bijten, 't Lag niet in de gewoonte van Alam Khan, om zijn vlagen van razer nij te beteugelen, maar ditmaal was hij door den man-met-den-sluier er toe ge dwongen. Na de missive, welke diens beve len bevatte, gelezen te hebben, had hü ze in duizend snippers om zich heen gestrooid- Ouder gewoonte was ze in korte woorden vervat. I „Ik heb die kikker van je te pakken. Over een uur zal ik hem aan de slang toe werpen. Spreek nergens over. De Drager van den Sluier". 't Was geen medelijden, dat Jaffir, over geleverd aan een barbaarsche gerechtig heid, hem inboezemde; wat de woede van Alam Khan opwekte, was de gedachte, dat hij nu van het genot verstoken zou zijn den eunuch voor diens dood te martelen; dat hij hem met groot misbaar zou hooren smeeken om genade, die hij veinzen zou te verleenen, om ze daarna weer in te trek ken. Doch Alam Khan wist, dat ongehoor zaamheid aan'de bevelen van den Man-met- den-Sluier zijn eigen doodvonnis beteeken- de. Er is een spreekwoord in Oostelijke lan den nagenoeg hetzelfde als in Westelijke: „Spreken is zilver en zwijgen goud". Alam Khan had een eenigszins verward begrip van het in practijk te brengen. „Wat is er Mongool?" vroeg hij. Zijn zware stem, bevende van opwinding, trachtte hij vergeefs te bedwingen. Dat juist deze man op dit moment bij hem kwam, bracht hem buiten zich zelf van ergenis. „Ik heb niets te vragen, Oh Khan ant woordde Khoon, die moeilijkheden voorzag en voor alle veiligheid maar zijn mes trok. „Waarom kom je dan?" snauwde de Khan. „Ik ben in geen prettige stemming". „Ik evenmin", pareerde de Mongool uit dagend. „Maar toch moet je naar me luis teren!" „Je kiest slecht je woorden, Mongool bromde de Cobra, hem aankijkende, alsof hij op het punt stond zich op hem te wer pen en hem eigenhandig te worgen. Naar aanleiding van een door een der le den gemaakte opmerking zei spr. nog, dat voor de school te Krabbendam geen ophef fing dreigt. Het schrijven van Ged. Staten werd hier op voor kennisgeving aangenomen. Werkloozensteun. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om f 92 beschikbaar te stellen voor den B-steun voor werkloozen. Vergoeding bijzondere scholen. De vergoeding aan de bijz. scholen werd op voorstel van B. en W. over 1935 vastge steld op: r.k. jongensschool 1855.35, r.k. meisjesschool f 1841.40, gereformeerde school f 460.35. Vastgesteld werd de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1936, waaraan Ged. Staten hun goedkeuring hadden ge hecht, iets wat noodig is sinds de gemeente noodlijdend is geworden. Goedgekeurd werd een door B. en W. van Alkmaar voorgestelde nieuwe gemeenschap pelijke regeling inzake het toelaten var. leer lingen tot de openbare lagere scholen al daar. „Er zit niets bezwarends in voor ons", zei de voorzitter. Goedgekeurd werd eveneens een derde suppletoire begrooting 1937, voor den gewo nen dienst, tot een bedrag van 4423.56 in ontvangst en uitgaaf. Zij bevat in hoofdzaak administratieve wijzigingen. Een hond als rattenvanger is toch een losloopend dier. Aan den heer K. Half te Schoorldam werd op zijn verzoek voor een half jaar ontheffing verleend van de hondenbelasting, omdat hij geen hond meer heeft. Afgewezen werd een verzoek van den heer C. Vlam om vermindering van zijn aanslag in de hondenbelasting op grond van het feit dat zijn hond een rattenvanger is. De voorzitter meende, dat in dat ge val de hond wel 6 per jaar waard is. Maar afgezien daarvan zei spr., dat de aanslag van 6 gehandhaafd zal moeten blijven, want het betreffende dier is geen waakhond (waar voor de aanslag 5 bedraagt), maar een losloopende hond. De heer Dekker zou toch wenschen, dat voor honden, die rattenvangers zijn, verla ging kon worden toegestaan. De voorzitter antwoordde, dat zulks volgens de wet mogelijk zou wezen, maar volgens de gemeentelijke verordening niet. Als de verlaging zou kunnen worden toe gepast, moest de hond ook uitsluitend in het belang van land- of tuinbouw wor den gebruikt. Rondvraag. De heer Rozendaal wenschte een pro test te laten hooren tegen het lange uitblij ven van een antwoord uit den Haag cp een brief, dien B. en W. in het begin van Jan. verzonden hebben naar aanleiding van het beëindigen van de besprekingen met Alk maar over de gasvoorziening. Hij keurde het ernstig af, dat nog steeds geen antwoord daarop is ontvangen. De voorzitter liet dit protest onbeant woord en sloot de openbare vergadering. Poldervergadering. Woensdagmorgen te elf uur vergaderde het polderbestuur van de Berkmeer onder voorzitterschap van den heer J. Konijn. Na opening en notulen werden de ge loofsbrieven nagezien en in orde bevonden van den heer T. H. Groot als lid van het college van hoofdingelanden en den heer Bijman als lid van het dagelijksch bestuur. Vervolgens had een stemming plaats ter verkiezing van een secretaris-penningmees ter. De heer P. van Diepen werd met 4 stemmen verkozen, tegen de heeren P. J. J. Hilbrand 2 A. en P. Blauw 1 stem. De kas werd in de beste orde bevonden, alsmede werd hierbij meegedeeld dat bij de overname der kas van wijlen den heer W. Dekker, de vorige penningmeester, in kas was en moest zijn 935.99. De ontvangsten over 1937 beliepen 6092.38, uitgaven 6549.26, nadeelig saldo 456.88. Begrooting 1938 luidt in ontvangsten en uitgaven 5415.07. We lichten hieruit de uitgaven van H. H.-Waard, Veenhuizen en Geestmerambacht 250, Uitwaterende Slui zen 104.45, Raakmaats- en Langereis kos ten van 337.74 voor 1937 voor '38 begroot „Ik verlies geen tijd met mijn woorden op een goudschaaltje te wegen, indien jouw en mijn leven op het spel staan!" repli ceerde Khoon, de situatie trotseerend, waarvan hij trouwens zich het gevaar niet ontveinsde. „Waar doel je op, mismaakt hoofd van een troep dansende honden?" vroeg Alam Khan grof. 't Kon hem nu niet meer schelen, wat hij tegen dien veroordeelden dwerg zei. Khoon zette zich schrap. Nu hij op deze manier door den Cobra ontvangen werd, was het overbodig dien verschrikkelijken bergbewoner op de hoogte te brengen. Hij was evenwel al te ver gegaan, om terug te krabbelen. „Er zijn lieden, die de vlucht voorberei den van de beide sahibs, die je gevangen houdtMaar mijn nieuws interesseert niet, ik zie het en ik zal afscheid ne men En hij maakte aanstalten om weg te gaan. De Cobra sprong op. „Je zult niets nemen!" donderde hij zijn hand uitstrekkend naar de sabel, die bui ten de scheede naast hem lag. Alsof Shiv, de tijgerin begreep, dat zij in dezen twist ook een rol te spelen had, richtte zij zich langzaam op en het achter lijf optrekkend, stootte ze een langgerekt, luid gebrul uit, waarby zij haar enorme tanden zien liet. Khoon deed eenige passen achteruit en voelde eens aan het heft van zyn dolk. „Ik schijn niet welkom te zijn, Khan sa- hib? zei hij met een poging den dubbelen angst, die baas en beest hem bezorgde te verbergen. lOCt.PERVaONS op pl.m. 400, wegens verhooging van 0.25 per H.A., aflossing leening en rente 997.22. De heffing per H. A. blijft op 12 bepaald. Op aandrang van Ged. Staten zal getracht worden de rentevoet van 4 waarop de polder gelden geleend heeft verlaagd te krijgen. Een voorstel van den voorzitter om een hek bij de Trompenbrug te laten plaatsen vond algemeene instemming. Van den machinist was een verzoek in gekomen om ventilatie in het machinege bouw. Algemeen was men van de wen- schelijkheid overtuigd. Inmiddels was er reeds prijsopgave gedaan a 200, welk be drag nogal aan den hoogen kant geacht werd, waarom men het besluit nam nader prijsopgave te vragen. Coöp. Boerenleenbank. De Donderdagavond gehouden vergade ring van de Coöp. Boerenleenbank werd door 65 leden bezocht. De voorzitter, de heer P. Frans, opende, heette welkom en deelde mede, dat in het afgeloopen jaar vruchtbaar was gewerkt. Hoewel de rente van de voorschotten was verlaagd, bleef de winst gelijk, hiermede is de bloei der bank be wezen. Het was wel eens moeilijk om zaken te doen, omdat onderzoek geboden is, doch dank zij de prettige verhouding in het be stuur en den raad van toezicht, konden we onze zaken geregeld afdoen in het belang van de bank en ook in het belang van land en tuinbouw. (Applaus). Hierna kwam aan de orde de rekening over 1937. De ontvangsten waren f 336363,57. Ontvangen is van de spaarbank 150399,37, in loopende rekening van de mede-leden 66201.47, van de Centrale bank 71488.19, winst 1118.17, rente van voorschotten 3001.11, in loopende rekening 2984.69, van de Centrale bank 1191.43. Uitgegeven is: Aan de spaarbank 155115.22, voorschot ten 9550, in loopende rekening van de mede-leden 59549.96, van de Centrale bank 95385.26, aan rente aan de spaarbank 4052.66, in loopende rekening 309.11, in totaal 336363.57. De balans sloot in ontvangsten en in uit gaven, met een bedrag van f 196869.35. Het tegoed in loopende rekening is 125057.27, en aan uitstaande voorschotten 64082.02. De schuld is aan rekeninghouders 11265.02, reservefonds f 12446.73. De rekening en balans werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de kassier J. Akkerman, blijkt dat in omloop zijn 315 spaarbankboekjes en 53 en 49 reke ning- en voorschotboekjes. Het ledental is 150. Een prettige mededeeling is het a.s. 40-jarig jubileum van de Centrale bank te Utrecht op 12 Juni a.s. In het afgeloopen jaar had de gewone en onverwachte kascontrole plaats en alles is in orde bevonden. Dank werd gebracht aan zoo velen (waaronder de nieuwe bestuursleden Hommes en Oost- wouder) die de bank groot willen maken. Met de hoop dat 1938 een gelukkig jaar moge zijn, besloot de kassier zijn verslag. (Applaus). Ingekomen was een brief van de Centrale Bank te Utrecht over de feestelijke herden king van het 40-jarig jubileum, op 12 Juni. „Je hebt het gezegd", schreeuwde Alam Khan, buiten zich zelf. „Je bent even wel kom, als Satan! Aan hem in de hel, mag je je nieuwtje gaan vertellen. Ik krijg op eens grooten lust, om dat hoofd van jou hier door de kamer te zien rollen zoo als vóór dit andere hoofden'". Langzaam kwam hij op Khoon toe; de vingers van zijn linkerhand probeerden de scherpheid van zijn degen. Plotseling bleef hij staan en plukte aan zijn langen baard. Het genoegen van persoonlijk dien Mon gool te dooden, zou hem duur te staan ko men, want zijn eigen leven was er mee ge moeid. Wil je den dood zoeken voor hij uit zich zelf komt, wanstaltige leugenaar?" „Neen Khan sahib", protesteerde de dwerg, „ik ben gekomen om je een dienst te bewijzen, waarvoor je me dankbaar zult zijn, wanneer je alles weet". „Ga weg, afgrijselijk gedrocht", siste Alam Khan, „of de straatvegers kunnen je karkas weghalen! Dat zweer ik op den heiligen Koran". Khoon's instinct zei hem onbeweeglijk te blijven staan: hij moest overwinnen of sterven. Hij gaf er zich re kenschap van, dat zijn leven geen strootje waard was indien hij niet binnen enkele se conden den toestand meester was. „De gevangenen zouden tegen zonsonder gang vluchten!" verklaarde hy plotseling. „Waarom zeg je dat?" snauwde de Co bra. „Antwoord, Mongoolsch zwijn!" De hersens van den dwerg werkten snel. Door den naam te noemen van dien ver achten eunuch zou hij zich alleen de woe de op den hals halen van dezen krankzin nige. „Je vrouw Chirine zou heel wat kunnen Met groote dankbaarheid gewaagde het hoofdbestuur van den belangeloozen en veel- omvattenden arbeid van de besturen en raden van toezicht en niet het minst de kas siers. De kassier voegde hier aan toe dat zoo juist voor alle bestuursleden een jubileum-bord is ontvangen. De bestuursverkiezing had tot slot dat de heer P. Pilkes Sr. werd herkozen als lid van het bestuur en J. Zweed als lid van den raad van toezicht. In de vacature-van 't Veer werd gekozen (als pLverv. bestuurslid) de heer H. Mulder Mzn. De rente voor voorschotten en spaargelden bleef ongewij zigd. De winst voor 1937 werd bij de reserve gevoegd. Na het herdenken van 3 over leden leden en de rondvraag, volgde sluiting. Ouderavond. Woensdagavond werd in een lokaal van de o.l. school te Schager brug een ouderavond gehouden onder leiding van het hoofd der school, den heer J. D. Wiering. Na de opening der bijeenkomst zongen een aantal leerlingen van de hoogere klassen onder leiding van den heer Wiering en met pionabegeleiding van den heer T. Kingma eenige aardige liederen. Vervolgens liet de leerlinge Annie Bakker een paar goedge slaagde piano-soli hooren, waarna een drie tal violisten met name de onderwijzer, de heer T. Kingma, en de leerlingen Flip Stöve en I. Eriks de aanwezigen verraste met een aardig „strijkje". Hierna werd het woord gegeven aan dr. de Vries uit Wieringerwaard, die een duide lijke uiteenzetting gaf van het groote nut van „tandverzorging op school", waarbij hij de ouders opwekte hun kinderen toch voor al te laten profiteeren van dit voor de ge zondheid zoo nuttige instituut. Uit de groote aandacht, waarmede deze rede werd be luisterd, mag worden afgeleid, dat zij haar goede uitwerking niet zal missen. De rekening van het St. Nicolaasfeest werd nagezien en in orde bevonden door de heeren C. Dekker en C. Broens, waarna goedkeu ring volgde. Een voorstel om voortaan ééns per jaar rekening en verantwoording te doen afleg gen door de(n) penningmeester(es) werd met algemeene stemmen aangenomen. „Ons Belang". Op de algemeene vergadering van de tuinbouwvereeniging „Ons Belang" heeft de heer v. Herwijnen een causerie gehouden over de draaihartigheid in de kool. In het jaar 1906 is men begonnen met de bestrijding van de galmuggen daar deze de oorzaak zijn van de zoo gevreesde ziekte. De bespuiting met een oplossing van zeep-spiritus is altijd nog een goede bestrijding gebleken, ofschoon natuurlijk niet afdoende. De eitjes van de galmug zijn zoo klein dat ze niet zijn te onderschei den en worden tevens zoo schuil gelegd, dat. wordt de bespuiting niet individueel gedaan, dus plant voor plant, het zeer wei nig helpt. Er moet worden begonnen met de bestrij ding als de muggen er het meest zijn. Dit zal door de radio worden bekend gemaakt. vertellen", repliceerde hij uitdagend, ter wijl hü zijn mes uit de scheede trok. (Hij zou al strijdend sterven). „Gemeene vent, met je schuine oogen, die afval eet!" raasde Alam Khan. „Indien er niet één was, die je een kastijding heeft toegedacht, waaraan geen ontkomen is, zou mijn beest je bloed oplikken tot den laat- sten druppel, al zou het er door vergiftigd worden". Achteruitloopend, bereikte Khoon de deur. Zijn besluit was genomen. Hy wilde dezen bezetene niet langer aanhooren, te meer, daar hij terstond de onbezonnen toe speling op de plannen van den Man-met- den-Sluier. hem betreffende, had begrepen. De sluwe Mongool zag in hoe 'n gevaarlijke geheim Alam Khan verraden had. Het oogenblik was gekomen, om zich on der bescherming te stellen van een im perium, waarvan hy al lang wist, dat het machtiger was dan hun trio; het Britsch gouvernement zou hem als hoofd der Mon golen erkennen en nadat hy den Man- met-den-Sluier zou hebben uitgeleverd, was het een peulschilletje voor de Engel- schen, om met den Cobra af te rekenen. Hij zou over zyn verraad gaan onderhan delen. „Ik ga weg", gromde hy, terwyl zijn kleine knikkeroogen vyandig op zyn tegen stander waren gericht. Maar weldra zal een dag komen, waarop je Allah bidden zu^jt om een tweede kans als die, welke ik je nu aanbied". (Wordt vervolgd). t

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9