R00DE*STER Alkmaarsche Boys tweede klasser Gelijk spel gaf verhouding weer. Ernstige aardbeving op Celebes. Minstens 3 dooden, 450 huizen ingestort Kantongerecht te Alkmaar. Opnieuw miste Bloemendaal twee strafschoppen I DERDE BLAD. 2 enkele goede kansen gehad, die niet werden gebruikt. Bij een poging van Breitner om den bal na een voorzet van linksbuiten Ochenburg, die de beste speler van het veld was, weg te werken, beging de H.-D.V.S.'er een overtreding tegen den middenvoor der Dordtenaren. De strafschop werd door Zwaan onhoudbaar ingekogeld. Emma had dus de leiding en gezien de kracht van haar defensie zag het er voor H.-D.V.S. somber uit. Maar vijf minuten later plaatste Bos een vrijen schop prachtig hoog in het doelvlak waar L. Janse den bal even over de lyn Het legioen, dat met de Alkmaarsche Boys was opgetrokken naar Bloemen- daal, heeft een prettige reis gehad: voi moed van huis getrokken, de eigen club de leiding zien nemen, de twee sensa- tioneele momenten, toen Bloemendaal al v/eer geen strafschoppen in doelpunten bleek te kunnen omzetten, vervolgens een paar spannende mii uten en toen een zegetocht naar Alkmaar! Per autobus, trein en fiets waren een 500 Alkmaarders naar Bloemendaal getrokken, cm hun favorieten aan te moedigen. Ze wis ten, dat de strijd zwaar zou worden, ze wis ten dat de kansen vrijwel gelijk waren, maar ze wisten ook, dat de Boys reeds één doel punt voorstonden: aan een gelijk spel hadden de Alkmaarders immers al genoeg! Theoretisch waren de kansen van de Boys beter, maar wat heeft men aan theorie, als de praktijk geldend is? Want Bloemendaal speelde werkelijk niet slechter dan de Alk maarders, al bleef de overwinning dan ook uit. Met een gelijk spel kwam het einde van een moeilijken wedstrijd, waarin twee elf tallen zich geheel gegeven hadden. Het was o.i. de verhouding, omdat geen der beide ploegen de zege verdiend had. Merkwaardig, dat voetbalspel. Z.V.V. ver loor in Bloemendaal onverdiend en won thuis verdiend. De Boys speelden beide kee- ren gelijk (wat het spelbeeld goed weergaf), maar klopten Z.V.V. beide keeren. Lag hun het spel der Zaandammers beter, dan dat der Bloemendalers? Het schijnt zoo. De wedstrijd zelf had veel overeenkomst met dien, welke hier tegen de withemden gespeeld werd. Beide ploegen hadden korte oogenblikken van veldmeerderheid en beide pioen hadden een vaste verdediging. Mis schien was de Bloemendaal-defensie dezen keer iets beter dan in Alkmaar, maar zeker was de Alkmaarsche voorhoede ook beter dan toen, dank zij Schenke, die gistermid dag bewegelijker en daardoor gevaarlijker was. Hoewel het begin een gelykopgaanden strijd te zien gaf, konden de Boys onver wacht de leiding nemen, toen 'n aanval van den linkervleugel door de Grand besloten werd met een hoog schot, dat wellicht als voorzet bedoeld was. De Bloemendaal-doel- man werd er door verrast en via zijn vinger toppen glipte de bal in het net (0—1). Er was toen ongeveer een kwartier ge speeld. Direct daarop moest de Alkmaarsche de fensie zeer actief worden, maar v. d. Horst bleek al weer in goeden vorm en verrichtte een paar fraaie saves. De druk op het Alk maarsche doel duurde niet lang en weldra was het spel, dat in een hoog tempo gespeeld werd, weer verdeeld. Zonder dat er bepaalde opgelegde kansen kwamen, verliep het volgende kwartier. De derde periode voor de rust bracht de eerste sensatie. Eerst ranselde v. d. Horst een hard schot uit zijn doel op keurige wyze en toen: bewerkte de Groot het leer met de hand. De strafschop werd genomen, vry zuiver ook, maar niet hard genoeg en v. d. Horst deed een geslaagden uitval. Wel kon hy den bal niet direct in zijn bezit houden, doch voordat de Bloemendalers gevaarlyk wer den, had hy het leer te pakken en zorgde voor verdere expeditie. En met 01 kwam de rust De tweede helft. De tweede helft was nog slechts enkele minuten oud, of opnieuw beleefde het Boys- legioen-een angstig moment. Doelman v. d. Horst beging een overtreding en zag een strafschop tegen zich toegewezen! Aanvoer der Beyl zou zijn mannetjes wel leeren, wat men doen moet met.een strafschop. Een har de knalen kogelen tientallen meters in het veld kwam de bal terecht, nadat hij tegen de lat was gecaramboleerd! Even zakte bij de thuisclub de moed, maar weldra werd er weer vinnig gestreden. Van een bepaald overwicht bij een der partijen was ook nu geen sprake. Totdat Bloemendaal terecht alles op den aanval zette. Het moest winnen, het wilde winnen! 't Eerste gevaar kwam echter aan den an deren kant, waar Mulders ging „zwerven" en twee keer toen bijna succes had. Toen kwam het laatste kwartier. De Boys werden nu werkelijk in de verdediging ge drukt en v. d. Horst moest herhaaldelijk in grijpen. Met zijn beide achterspelers vormde hij echter een hecht trio, dat schier niet te passeeren was. Zou het 0—1 blijven? Neen, de gelijkmaker kwam, 3 minuten voor tijd. By een der Bloemendaal-aanval- len volgde een hooge voorzet. Van der Horst greep er naar tegelijk met twee Bloemenda lers, enhoewel een van hen hands maakte, keurde de scheidsrechter het doel punt v. d. Horst had misgegrepen! toe. Gelukkig voor de Boys wist de verdedi ging verder stand te houden en toen het verlossende eindsignaal klonk, waren de Boys tweede-klasser! En werden de spelers op de schouders ge nomen. kreeg voordat doelman Hartog hem te pak ken had (2—2). In den resteerenden tyd waren beide partijen beurtelings sterker, maar het einde kwam met gelijken stand. Dus moest er verlengd worden. In de tweede 7^ minuut maakte Welzenis voor Emma een doelpunt, echter in buiten spelpositie In de derde 7K minuut kreeg Emma weer een paar mooie kansen, die jam merlijk werden gemist. Eindelijk in de vierde 7^ minuut schoot Borrani na een hoekschop van B. Janse den bal schitterend onhoud baar langs den Hartog. H.-D.V.S. was voor de eerste klasse behouden. Een eerste huldiging. Zoo spoedig het mogelijk was, kwam Bloemendaal by monde van zijn voorzitter de Boys complimenteeren met deze promo tie, welke speech men vergezeld deed gaan van een bloemenhulde. De heer Scherpen- huizen feliciteerde de Boys namens de 2e, 3e en 4e klassers in afdeeling I en Sy m Bak voorzitterde en sprak dankwoorden. Vreugde heerschte er in de kleedkamer, vreugde heerschte er onderweg, vreugde heerschte er bij aankomst in Alkmaar. Waar de avond in intiemen kring werd doorgebracht in de Harmonie. Maar de promotie-fuif komt nog! De gelukkige elf. Laten wij hier het promoveerende elftal nog eens publiceeren, na echter eerst te heb ben herinnerd aan twee spelers, die in dit seizoen een been braken (men ziet, ook het pad der Boys gaat niet altijd over rozen!): Indri en Houtkooper. Zij moesten in den loop van het seizoen vervangen worden, maar gelukkig konden zij de promotie-wedstrijden meemaken als toeschouwer en het volgend seizoen zijn ze weer present. Het elftal dus: v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden de Groot Mulders Goudsblom Schenke de Grand Geschiedenis. En tenslotte een klein stukje geschie denis. De Boys werden opgericht in den zomer 1931 en kwamen toen in de 2e klasse N.H. V.B. uit. Elk seizoen werden zy kampioen, stegen steeds een klasse en in 1934 35 pro moveerde zij naar de 3e klasse K.N.V.B. Drie jaar 3e klasser bleek genoeg, want 1937/30 bracht de promotie naar de tweede klasse. Alkmaar heeft dus thans twee tweede klassers: het oude Alcmaria en de jonge Boys. Moge de toekomst een feilen, maar eerlij ken strijd brengen om de hegemonie van onze stad! Tennis. ADVENDO VEROVERT TWEE KOSTBARi PUNTEN. Advendo heeft de gelegenheid aange grepen en klopte Heemstede met 53. De beslissing moest vallen in het laatste spel., zoodat de spanning groot was. Met deze twee kostbare punten kar. Advendo zich vrijer voelen, temeer waar het team in nieuwe samenstelling uit kwam en de jeugd zich liet gelden. Be Quick verloor van Rood Zwart met 53 en moet nog zeer oppassen, evenals Alkmaar-Heiloo, dat eveneens met 53 geklopt werd. Het Heldersche Animo werd thuis door het sterke T. C. G. met 62 geslagen, wat echter geen verrassend is, terwijl Score het tweede team van T. C. G. met dezelfde cijfers sloeg. Gedetailleerde uitslag. Hier volgen gedetailleerde uitslagen van Alkmaarsche wedstryden: Heemstede IAdvendo I 35. Heeren enkelspel: E. Vermeulen verl. v. Mr. H. Schuurman 64, 36, 06; H. Scholten verl. v. C. Asjes 46 57. Dames enkelspel: Mej. D. v. d. Haar wint v. Mej. H. v. Amerongen 61, 61. Mevr. Scholten verl. v. Mej. T. Dun 75 1—6 2—6. Heeren dubbelspel: E. Vermeulen en Th. de Crauw verl. van C. Asjes en W. Stroink 4—6 3—6. Dames dubbelspel: Mevr. Scholten en Mej. D. v. d. Haar winnen van Mej. T. Dun en Mej. H. v. Amerongen 63 62. Gemengd dubbelspel: Mej. D. v. d. Haar en Th. de Crauw verl. v. Mej. T. Dun en Mr. H. Schuurman 64 36 46; Mevr. Scholten en H. Scholten winnen van Mej. H. v. Amerongen en W. Stroink 60 36 6—2. Be Quick IRood Zwart 35. Heeren enkelspel: J. Deetman wint van Gaarkeuken 63 60; J. J. Haasbroek wint van Houtman 62 62. Dames enkelspel: Mej. J. M. Asjes verl. van Mevr. J. Schmidt 9—11 2—6; Mej. B. A. Bos verl. van Mevr. Gaarkeuken 26 0—6. Heeren dubbelspel: S. Hamstra en J. Deetman verl. van Houtman en Sitters 5—7 0—6. Dames dubbelspel: Mej. B. A. Bos en Mej. J. M. Asjes winnen v. Mevr. Schmidt en Mevr. Gaarkeuken 57 26. Gemengd dubbelspel: Mej. B. A. Bos en S. Hamstra verl. van Mevr. Gaarkeuken en Sitters 26 06; Mej. J. M. Asjes en J. Deetman winnen van M'vr. Schmidt en Houtman 63 63. Advendo IIKoog Zaandyk 17. Heeren enkelspel: F. Beek verl. v. Mr. W. v. Dijk 4—6 5—7; J. Spruyt wint van E. de Vries 119 36 75. Dames enkelspel: Mej. K. Wessels verl. van Mevr. Ziegler 68 36; Mej. T. Bak ker verl. v. Mej. A. Veenis 26 26. Heeren dubbelspel: W. Spruyt en J. Dyk 3—6 2—6. Spruyt verl. van W. Honig en Mr. W. van Dames dubbelspel: Mej. K. Wessels en Mej. T. Bakker verl .van Mevr. Ziegler en Mej. A. Veenis 16 5—7. Gemengd dubbelspel: Mej. K. Wessels en J. Spruyt verl. van Mevr. Ziegler en W. Honig 16 06: Mevr. Schuurman en F. Beek verl. v. Mej. A. Veenis en E. de Vries 57 36. Groen Wit III—Be Quick II 4—4. Heeren enkelspel: A. Naessens wint van G. Kusters 63 63; E. Lanting verl. van Dames enkelspel: Mej. A. Edel verl. van H. Busselman 62 57 2—6. Mej. C. Zweedijk 4—6 1—6; Mej. M. v. d. Zande wint van A. Hagedoorn 68 64 64. Heeren dubbelspel: J. Eskens en S. Naessens winnen van J. Haasbroek en H. Busselman 64 60. Dames dubbelspel: Mevr. J. y. d. Zande en Mej. M. v. d. Zande verl. van Mej. C. Zweedyk en A. Hagedoorn 6—1 3—6 4—6. Gemengd dubbelspel: Mevr. M. v. d. Zande en M. Naessens verl. van Mej. C. Zwcedy': en J. Haasbroek 6—8 8—6 3—6. Mej. S. Naesser.s en J. Eskens winnen van Mej. A. Hagedoorn en G. Kusters 61 6—3. Be Quick IIIAmstelksnt 44. Heeren enkelspel J. Bos wint van S. Emmering 86 2—6 7—5; Ir. G. Kranen wint van L. Hondsdrecht 36 60 62. Dames enkelspel Mej. B. v. d. Worp verl. van Mej. N. Veenstra 36 16; Mej. L. v. Doorn wint van Mej. T. v. Idsert 62 86. Heeren dubbelspel J. Bos en H. Kirkenier winnen van S. Emmering en E. Viessin g 6—8 6—2 7—5. Dames dubbelspel Mej. C. Boesenkool en Mej. B. v. d. Worp verl. van Mej. N. Veen stra en Mej. T. van Idsert 46 46. Gemengd dubbelspel: Mej. C. Boesen- kool en ir. G. Kranen verl. van Mej. N. Veenstra en E. Vlessing 16 26; Mej. A. Koel en H. Kirkenier verl. van Mej. T. v. Idsert en L. Hondsdrecht 36 16. Prinses Beatrix (A'dam) Alkmaar-Heiloo 53. Heeren enkelspel: Schlötjes wint van P. Kluitman 62 64; Thoolen wint van J. L. Schiphorst 62 63. Dames enkelspel: Mevr. v. d. Hoek verl. van Mej. R. Koppen 26 36; Mevr. Eg- gersman verl. van Mevr. de Bruijn 36 4—6. Gemengd Dubbelspel: Mevr. v. d. Hoek en Thoolen winnen van Mej. R. Koppen en P. Kluitman 108 60. Mevr. en Hr. Eggersman winnen van Mevr. de Bruijn en J. L. Schiphorst 46 6—2 6—2. Dames-dubbelspel: Mevr. Schinkel en Mevr. Eggersman verl. van Mevr. de Bruyn en Mej. R. Koppen 26 26. Heeren dubbelspel: Eggersman en Schlöt jes winnen van J. L. Schiphorst en P. Kluitman 61 63. Korfbal. K. V. K. V. BOEKT WEER EEN NEDERLAAG. Evenals in Oostzaan is het K. V. niet ge lukt een overwinning tegen O. K. V. I te behalen. Vermeld dient te worden, dat deze ne derlaag (hoewel geflatteerd) volkomen verdiend is. K. V. telde 2 invallers en had tot de rust 5 dames, daar om half twee een dame zoo vriendelijk was nog af te zeggen! De met 3 man spelende aanval heeft echter niet veel geluk gehad: enkele schoten hadden een beter lot verdiend. Ook de O. K. V.-aanval had eenige malen pech. Rust ging in met een 00 stand. Na rust was een K. V. heer vervangen door een invaller, doch de aanval was com pleet met een dame uit het 2e twaalftal. Deze heeft zich goed verweerd. Tien minuten voor tijd gelukte het O. K. V. te doelpunten, waarna even later de stand op 02 gebracht werd. Nog 4 minuten waren te spelen en K. V. probeerde alsnog de eer te redden, wat ook bijna gelukte, doch de bal sprong uit de mand. O. K. V. deed het daarna beter, doch jammre genoeg uit volkomen gedekten stand 03. Hierna floot scheidsrechter Rot, die dezen wedstrijd niet in z'n macht had, het einde. O. K. V. had verdiend gewonnen. A t h 1 e t ie k. BERKHOUWER EN GROOT IN ACTIE. Bij de Zondag door A. V. A. C. georgani seerde openingsbaanwedstrijden op de Amsterdamsche sintelbaan werd de Alk maarsche athletiek met eere door Berk houwer en Groot vertegenwoordigd. Eerstgenoemde bezette de eerste plaats op de 3000 M. in klasse C. in den zeer goeden tijd van 9 min. 31.9 sec., waardoor hy deze klasse meteen verlaten heeft. Ook Groot had succes. Op de 2000 M. klasse D plaatste hij zich derde, zoodat deze twee A. V. A.-leden beiden de trip naar Amsterdam met succes bekroond zagen. ÏJiidschtifteei „In weer en wind". Dat wij den zomer tegemoet gaan blijkt wel op overtuigende wyze uit het Mei nummer van „In weer en wind", maand schrift, gewijd aan natuurleven, reizen, volkskunde en buitensport, een uitgave van W. L. J. Brusse N.V. te Rotterdam. De hoofdredacteur, Rinke Tolman schetst in een uitvoerig artikel de geneuchten van kampeeren, zeilen en zwerven in ons aan natuurschoon zoo rijke land. Evenals dit artikel, zyn de artikelen van* J. J. Talma over den mooien Zuidelijken Veluwezoom en van mr. Epko H. Nuver over den plan- tenrjjkdom van Zuid-Limburg met een keur van schitterende foto's verlucht. J. P. Strybos wijdt een interessant arti kel aan de vogels in Mei, terwijl drs. J. J. Smith op heel bevattelijke wyze den lezer enkele dierpsyochologische problemen voorlegt. Hoe we in Met dienen te fotogra feeren, de sterrenhemel in de maand Mei, boekbesprekingen voltooier deze aflevering. De prachtige foto's, het keurig verzorgd uiterlijk, de interessante bijdragen van vele vooraanstaande kenners van het Neder- landsche landschap, van de Nederlandsche flora en fauna stempelen „In weer en wind" als een der schoonste tijdschriften op dit gebied hier te lande. Onze JioloHiën Vrijdag, in den vroegen ochtend, zyn te Donggala, op Celebes, ongeveer 20 aardschokken gevoeld, waarvan vooral de beide eerste zeer hevig wa ren. Tot dusver worden acht personen vermist, terwijl reeds drie lijken ge vonden zijn. Veel vee, tienduizenden klappernoten, enz. zijn weggespoeld. Een landbouwkolonie, een divisie hoofdkwartier en verschillende ge bouwen van het leger der heils te Bora, Rowiga en Sibalaja zijn ernstig beschadigd. Vele zaken en scholen zijn vernield. Van Toriboeloe tot Parigi zijn on geveer 450 huizen ingestort. Honder den andere woningen zijn scheefge zakt. De kust, welke door een vloedgolf werd geteisterd, is hier en daar weg gespoeld. Vrijwel alle bruggen in de omgeving zijn vernield of ontzet. Ook de wegen zyn zwaar beschadigd en onbegaanbaar geworden. Te Tawaeli zijn dertig huizen be schadigd. Te Boeloebete zijn de tribunes van de racebaan en een passarloods inge stort. Er zijn een doode en een ge wonde. Ook op Nieuw-Guinea aardschokken. Uit Fak-Fak wordt gemeld, dat daar ook eenige aardschokken zijn geconstateerd. Omtrent schade wordt niets bericht. Jlechtszaken MAG EEN NOTARIS BUITEN ZIJN STANDPLAATS WONEN? Principiëele kwestie voor den Hoogen Raad. Volgens art. 5 van de wet op het notarisambt is ieder notaris verplicht niet alleen zijn woonplaats te hebben, zijn kantoor te houden en zyn akten te bewaren in de hem aangewezen standplaats, maar ook om daar zijn werkelijk en gestadig verblijf te hou den. Voor vacantieperioden is in dit wetsartikel een regeling getroffen, welke echter in dit verband buiten beschouwing kan worden gelaten. Twee Amsterdamsche notarissen hebben zich wegens het buiten hun standplaats verblijf houden moeten verantwoorden voor de Amsterdamsche rechtbank, die bij uitspraak van 3 Maart j.1. aan elk hunner een schorsing van acht dagen oplegde. Beiden gingen in beroep bij het Amster damsche gerechtshof, dat op 6 April het vonnis in zooverre wijzigde, dat de schor sing werd verminderd tot een dag. Doch ook dezen eenen dag oordeelden de twee notarissen bezwarend en derhalve stelden zy beroep in cassatie bij den Hoogen Raad in. Voor den eenen notaris pleitte mr. Mul ler Massis. Pleiter ging de jurisprudentie van de van 1842 dateerende wet na en betoogde, dat art. 5 kennelijk bedoelt concurrentie in een andere dan de aangewezen standplaats tegen te gaan, doch in het onderhavige ge val is van concurrentie geen sprake. Bovendien moet een notaris buiten zyn kantooruren kunnen beschikken over be wegingsvrijheid ook al wil hij die in een andere gemeente genieten. Mr. van Gelein Vitringa sloot zich bij het pleidooi van zijn confrère aan. De procureur-generaal zal op 27 Mei conclusie nemen. DE STRAFZAAK TEGEN MR. ROST VAN TONNINGEN. Naar openbare terechtzitting verwezen. Naar wij vernemen heeft de Haagsche rechtbank in raadkamer een beslissing ge nomen inzake het bezwaarschrift, uitge bracht tegen de dagvaarding, waarbij mr. M. M. Rost van Tonningen, hoofdredacteur van het Nationale Dagblad, wegens beleedi- ging van minister Goseling voor de straf kamer van de Haagsche rechtbank was op geroepen. De raadkamer heeft de zaak naar de openbare terechtzitting verwezen, doch tegen deze beslissing heeft mr. A. J. van Vessem, de raadsman van verdachte, hooger beroep aangeteekend. Het bezwaarschrift zal dus nog voor het Haagsche gerechtshof worden behandeld. „OP GLAD IJS" LEIDDE TOT EEN OVERTREDING DER LOTERIJWET. Begin December van het vorige jaar werd in het Metropole-Palace Theater te Den Haag de film „Op Glad IJs" vertoond met Sonja Henie in de hoofdrol. Te dezer ge legenheid kreeg elke bioscoopbezoeker bij De zeerob stuurt met vaste hand Zijn notedopje naar den hant. Waarom verlaat hij 't ruime sop? Zijn pakje Roode Ster is op I Eerst nieuwen voorraad opgedaan f Ddn kan hij weer uit varen gaan... NIEMEIJER'S 6, 10, 1 3 et. p«r hall en». Zeldzaam zacht en licht in do pijp. het binnenkomen een nummertje, zoodat hij deel kon nemen aan de verloting van twee paar kunstschaatsen, die tijdens de pauze van de middagvoorstelling verloot werden of van vier paar kunstschaatsen, die tydens de pauze van de avondvoorstelling verloot werden. Tegen den directeur van het theater, werd wegens overtreding van de Loterijwet proces-verbaal opgemaakt. De Haagsche kantonrechter-plaatsvervan- ger mr. Ed. Belinfante veroordeelde ver dachte Zaterdag by verstek, conform den eisch van het openbaar ministerie, tot f 30, subs 20 dagen. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 20 Mei 1938. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: J. N. S. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tuchtschool. H. v. S. te Purmerend, 10 boete of 2 weken tuchtschool. R. Chr. S. te Hoorn, J. B. te Alkmaar, K. V. te Alkmaar, P. v. S. te Oudkarspel, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. W. H. B. te Amsterdam, J. P. te Heerhugowaard, H. v. B. te Alkmaar, F. A. M. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. S. Z. te Franeker, P. A. K. te Zype, Chr. C. G. te Haarlemmermeer, J. G. W. te Alkmaar, J. S. te Koog aan de Zaan, A. G. K. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. K. te Heer hugowaard, P. J. te Alkmaar, P. de W. te Bergen, IJ. K. te Hoogwoud, J. van B. te Koedijk, R. A. E. te Haarlem, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. P. te Huizum, W. M. B. te Beverwijk, ieder 6 boete of 4 dagen, hechtenis. J. D. te Wervershoof, 8 boete of 6 dagen hechtenis. J. G. te Andyk, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen: J. Z. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. v. d. V. te Rotterdam, G. D. te Alkmaar. J. v. B. te Koedijk, J. C. de K. te Alkmaar, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. de L. te Alkmaar, C. Z. te Alkmaar, J. A. te Alkmaar, ieder 1 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. J. D. te Haren karspel. 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. A. B. te Amsterdam, 3 7.50 boete of 2 en 5 dagen hechtenis. Overtreding van Art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): P. B. te Egmond aan Zee, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Alge meen Reglement Vervoer: A. A. S. te Anna-Paulowna, S 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Kanaal- regiement: H. K. te De Rijp, 2 X 2 boete of 2 X 1 dag hechtenis. Overtreding van de Iepen- wet: P. de G. te Oude-Niedorp, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Vogel- wet: R. P. en L. P. te Koedijk, le f 1 boete of 1 week tuchtschool, 2e teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. Overtreding van de Vuur wapen wet: C. D. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geweer. £uchtvaact ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte Zaterdag de Valk Singapore, de Wielewaal Jodbpur en de Nandoe Athene. Op de thuisreis landde de 0;hoe te Jodh- pur en de Emoe te Singapore. De Torenvalk arriveerde gistermiddag op Schiphol. jCeck ÓL School BEDEVAART TE HEILOO. Zondag had op de bedevaartplaats van O.L.Vr. ter Noord de bedevaart plaats van de Maria-congregatie te Alkmaar en de be devaart voor Velsen-Noord. Dank zy het gunstige weer was het bezoek vrij groot. U HEBT IETS OP TE RUIMEN? Een „Vraag en Aanbod 35 cent p. 5 regels a contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10