DERDE BLAD. SCHOORL Glimlachje BERGEN QemeeHtecaden ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 MEI 1938. Maandagmiddag ten 2 ure kwam de raad onder voorzitterschap van baron van Fridagh voltallig bijeen. De notulen werden conform vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden wij de goedkeuring van het raadsbesluit tot ovei dracht van het G. E. B. aan de provincie. De voorzitter uitte den wensch, dat het besluit in de toekomst een goed besluit zal blijken. Dit stuk en de andere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In behandeling kwam hierop een adres van den heer T. Timmerman, waarin ver zocht werd, te bevorderen, dat de van hem benoodigde grond voor het rijwielpad door grondruiling zal worden verkregen. Adres sant wil 400 M'. aan de gemeente afstaan in ruil voor de gronden, gelegen tusschen de speelplaats van de O. L. S. en het café van den heer Beeldman. B. en W. achtten dit ongewenscht en stel den voor, den grond voor 500 aan te koopen en zoo de heer Timmerman daartoe niet besluit, tot onteigening over te gaan. De heer Duin meende te weten, dat de heer Timmerman thans voor bemiddeling is. Het is hem alleen te doen om een ver binding. De voorzitter zei, dat B. en W. geen bezwaar hebben, een overpad te geven. Weth. Schermer betoogde, dat het met den heer Timmerman niet gemakkelijk onderhandelen is. B. en W. moeten naar de toekomst kijken en het denkbeeld van den heer Winder om den grond in erfpacht te geven, is onaanvaardbaar. Tegen een toe gangspad tot De Hulst heeft spr. geen be zwaar. B. en W. willen nog wel pogen tot een oplossing te komen. Lukt dat niet, dan is onteigening de eenige weg. Weth. B ij 1 bevestigde het betoog van wethouder Schermer. De raad was algemeen van oordeel, dat de grondruiling niet mogelijk is. Met alge- meene stemmen werd besloten, dit te weigeren. Besloten werd, alsnog te trachten, met den heer Timmerman voor een overpad tot overeenstemming te komen. Lukt dit niet, dan zal tot onteigening worden overgegaan. De voorzitter deelde nog mede, dat krachtens de wet van 1930 zelfs onteigening bij K. B. mogelijk is. Spr. las art. 1 van de wet voor, waaruit dit bleek en stelde vast, dat ten onrechte in de gemeente beweerd wordt, dat onteigening voor een rijwielpad niet mogelijk is. Weth. Schermer voegde hier nog aan toe, dat het lid van Ged. Staten, Michels, deze zienswijze deelt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd tot wijziging van de tweede supple- toire begrooting van den dienst 1937 be sloten, alsmede tot wijziging van de regeling, betreffende de toelating van leerlingen uit de gemeente op scholen te Alkmaar. Aan de wed. H. Polle werd ontheffing verleend van het bepaalde in het uitbrei dingsplan voor den bouw van een schuur. Een gelijke ontheffing werd verleend aan mej. T. Vis. Een adres van de koffiehuishouders om hun zaken *s zomers op Zaterdagen en Zondagen tot 12 uur geopend te» mogen houden, werden in handen van B. en W. om prae-advies gesteld. De Harger Zeeweg, die volgens het raads lid D. Duin herstelling behoeft, zal verbeterd worden. Een tweetal adressen over het rijwielpad werden, omdat zij niet gezegeld waren, ter zijde gelegd. Salaris administrateur gasbedrijf. Het voorstel van B. en W. om aan den heer J. W. Schoone voor liquidatiewerk- xaamheden voor het G. E. B. een vergoeding van 50 per maand, gedurende drie maan den toe te kennen, werd goedgekeurd. Het volgende voorstel was om den heer J. W. Schoone van 1 Augustus af als admi nistrateur van het gemeentelijk gasbedrijf een salaris van 700 toe te kennen, onder bepaling, dat dit telkenmale bij toename met 25 gasverbruikers met 50 wordt ver hoogd en bij afname met 25 gasverbruikers met 50 wordt verminderd (het salaris mag nimmer minder dan 500 worden), kwam hierop in behandeling. De heer Duin zeide, dat de commissie in totaal f 700 adviseerde, omdat zij ver onderstelde, dat B. en W. niet met ver hoogingen per aansluiting te maken willen hebben. Weth. B ij 1Per 25 aansluitingen vinden B. en W. het wel billijk. Z. h. st. conform besloten. Een gratificatie. Het volgende voorstel was een voorstel om aan den heer van Wijk, secretaris van de commissie van bijstand van het G. E. B. wegens zijn bemoeiingen bij de overdracht aan het P. E. N., een gratificatie van 100 toe te kennen. Z. h. st aldus besloten. Ventverbod. Hierna kwam in behandeling een voorstel om het venten, zonder goedkeuring van B en W., in de gemeente te verbieden. Bonafide venters kunnen een vergunning ter secretarie bekomen en vermomde bede larij wordt er door tegen gegaan. De heer Winder vroeg of men ook de bonafide venters niet kon weren. De heer Blom vreesde, dat het voorstel geen oplossing geeft voor den middenstand, maar het blijft moeilijk te doen, wat de heer Winder voorstelde, want dan zou men de vrachtrijders met pakjes van er Heijn, Simon de Wit en de Gruyter ook moeten verbieden. De voorzitters Dat is niet mogelijk. Met het voorgestelde kan men alleen vee overlast voor de burgerij voorkomen. Voor een vergunning mag men volgens voorschrift van den minister niet meer dan 15 cent heffen. Weth. Byi zou een algeheel verbod ook niet wenschelijk vinden. Conform het voorstel werd besloten. De badwacht. Aan dan badwacht P. Greeuw werd eervol ontslag verleend. Besloten werd dezen func- tionnaris voor het seizoen 1938 als hulp- badwacht aan te stellen tegen een vergoe ding van 2.50 per dag. Een voorstel voor het benoemen van een badwacht, die de zwemkunst machtig is en tevens een diploma van den Nederlandschen Bond tot Redding van Drenkelingen bezit en dien B. en W. gedurende het seizoen op arbeidscontract tegen het kapitale loon van 21 per week willen aanstellen, zal den raad nog vóór hét seizoen bereiken. De heer G u 11 e r vond 21 per week voor iemand met 2 diploma's en dan nog tijdelijk gering. De voorzitter: Het vorig jaar is niet meer betaald. B. en W. willen den hulp- badwacht alleen in het hoofdseizoen en op de Zondagen. Hij zal dan nog een 130 verdienen. De heer D u i nDe man heeft voldaan, al kon hij nóch zwemmen nóch varen. Hij was accuraat en de gasten liepen hoog met hem. Spr. vond het geen mooi gebaar. Wij hebben door de tijdsomstandigheden iemand noodig, die kan zwemmen. Spr. wil zoo iemand wel aanstellen. Het is echter niet aardig om Greeuw aan den dijk te zetten, die hoog onder de gasten stond aange schreven. De heer Blom was het hiermede eens en vond het wenschelijk den man niet finan cieel achteruit te laten gaan. Greeuw is buitengewoon actief. Hij is aangesteld, hoe wel men wist, dat hij niet kon zwemmen en gedurende de tien jaar van zijn leiding is er geen ongeluk gebeurd. Spr. ging er wel mee accoord om iemand naast Greeuw aan te stellen, die kan zwemmen, mits Greeuw zijn salaris behoudt. Weth. Schermer: Het is jammers als iemand buiten zijn schuld minder gaat ver dienen. Spr. onderschreef den aan Greeuw gehrachten lof. Mogelijk is, dat wij het vol gend jaar twee badwachten noodig hebben en spr. vroeg of er geen modus te vinden was. De voorzitter: Een modus is, dat wij hem in afwachting van een definitieve rege ling een toelage geven. Spr. erkende, dat Greeuw een ijverig man is. Men moet echter iemand hebben, die met het reddingwezen op de hoogte is, iemand die behoorlijk kan optreden. De heer Gutter achtte het mogelijk Greeuw naast den badwacht voor toezicht te handhaven. De voorzitter: Wij willen een eersten badman en niemand voor vast meer. De heer Duin: Laten wij hem dan het zelfde als tot nog toe laten verdienen. Weth. Sc h e r m e r Als de man vast is aangesteld, dan kunnen wij hem niet ont slaan. De heer Duin: Hij is vast benoemd tot wederopzeggens toe. De heer Blom: Laten wij hem tot zijn 60e jaar door laten gaan. De heer Winder was het met B. en W. eens. Veronderstel, dat wij het volgend jaar twee bevoegden hebben, waar blijft Greeuw dan? De voorzitter drong aan op aanne ming van het voorstel van B. en W. onder bepaling, dat Greeuw voor 1938 hetzelfde loon houdt en denzelfden tijd werkt, doch dat de nieuwe de leiding krijgt. Conform besloten. Tot het aangaan van een kasgeldleening, groot 25000 tegen een y, rente, werd besloten. De eerste en tweede suppletoire begrooting 1938 werd respectievelijk ten bedrage van 18800 en 11200 vastgesteld. De leening houdt verband met het rij wielpad. De begrooting blijft hetzelfde, maar de verhouding is gunstiger omdat minder voor materiaal bestemd moet worden en meer kan worden verloond. In de 34000 zit nu 15200 arbeidsloon. Het uitbreidingsplan. B. en W. stelden voor, hun voor het uit breidingsplan een crediet van 1500 te ver- leenen en het maken van dit plan op te dragen aan ir. D. Roosenburg en ir. jhr. J. de Ranitz te 's-Gravenhage. In een vorige vergadering had de raad den wensch uitgesproken, dat dit plan, onder leiding van den heer J. H. Roggeveen, dir. gemeentewerken te Bergen, door plaatselijke bouwkundigen werd gemaakt. De heer Roggeveen heeft geadviseerd het uitbreidingsplan te laten maken door een bevoegd architectenbureau. Wanneer de raad aan hem de opdracht verleent, dan is hij bereid, die te aanvaarden en, zoo moge lijk, het teekenwerk te laten verrichten door een in Schoorl wonenden, onafhankelij ken bouwkundige. De heer Roggeveen is echter niet bereid, om de in Schoorl wonende bouwkundigen bij het samenstellen van het plan te adviseeren. De heeren Selhorst en Zuurbier te Schoorl zijn bereid om het plan te ver vaardigen tegen een honorarium van 800. De vaste commissie voor de uitbreidings plannen te Haarlem, die de gemeente in verband met het rijwielpad bezocht, zal echter niet goedkeuren, dat de opdracht wordt verleend aan niet ter zake gerouti neerde bouwkundigen. Nadat de raad over dit voorstel in comité was geweest, werd tot aanhouding besloten. Aangenomen werd een voorstel, om aan den heer C. J. van Vuuren de hoofdonder wijzerswoning te Schoorl voor den tijd van drie jaar te verhuren voor 268.20 per jaar en 30 waterleiding-vergoeding. Het rijwielpad. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven, gedateerd 29 April, van de vaste commissie voor het uitbreidingsplan. In dit schrijven zei de commissie, de mee ning van den raad te deelen, dat de straat weg niet geschikt is voor de functie, welke hij moet vervullen. De meest afdoende oplos sing: verbreeding, is helaas door de lintbe bouwing niet meer mogelijk. De commissie gaat er dan ook mee ac coord, dat als voorloopige verbetering de aanleg van het rijwielpad is gekozen. Eenige verbeteringen in het tracé worden aangegeven en aangedrongen wordt, om zoo spoedig mogelijk deskundigen opdracht voor het maken van het uitbreidingsplan te geven. De commissie wil bij de Bickerslaan den bestaanden weg tot rijwielpad maken en den rijweg achter de boomen tot stand brengen. Weth. Schermer verdedigde deze ge dachte, omdat men dan een mooie rij boomen kan behouden en er nagenoeg geen meerdere kosten aan verbonden zijn, omdat men daar den rijweg lager kan leggen dan het rijwielpad. Ten aanzien van dit punt besloot de raad, den toestand ter plaatse in oogenschouw te nemen, omdat enkele leden moeilijkheden in de bocht aldaar vreesden. De vaste commissie wenscht ook voor het rijwielpad, ter voorkoming van ongelukken, een stukje van het Pastorie-bosch. Noodig zal het zijn, dat dan een schuurtje wordt afgebroken. Het pad van Swaan wil de commissie als voetpad inrichten. Tusschen de Groeter kerk en het huis van den heer Hoogvorst wil de commissie het rijwielpad westelijker, om het Zandpad te behouden en in het Noorden, bij Het witte paard, is ook een andere oplossing gevonden. De voorzitter erkende, dat het mooier was, maar het kost meer geld. De raad ging ermee accoord, maar vond het eigenaardig, dat Ged. Staten, als de raad wat wil, steeds op bezuiniging aandringen en nu tot hooger uitgaven adviseeren. De voorzitter deelde nog mede, dat de beide gedeelten van het pad, die gereed gekomen zijn, half Juli zullen worden ge opend. Half Augustus wordt er in Schoorl een Esperanto-congres gehouden. Ten behoeve van dit congres hebben B. en W. voor het onderbrengen van de jongens de school te Groet beschikbaar gesteld en voor de meis jes het gymnastiekgebouw. De raad stemde hiermee in, omdat het wel wenschelijk is, dat bezoekers uit ver schillende landen met Schoorl kennis maken. De heer Winder vroeg of met behulp van het Werkfonds een rijwielpad van Schoorl tot Schoorldam tot stand kon worden gebracht. De voorzitter zeide, dat B. en W. plannen overwegen. De heer Gutter gaf in overweging om de wegen stofvrij te maken. Op een vraag van den heer Duin zeide de voorzitter, dat de opzichter bezig is, strandpalen te koopen om de scheiding aan te geven van de badbedrijven. Het denkbeeld van den heer Schermer, zoo zeide de voorzitter, om aan het strand een reddingsbrigade te vormen van gasten, die goed kunnen zwemmen, zal worden overwogen. Hierna sluiting. £cuuU en Jmïh&OUW OVER HET INKUILEN VAN GRAS. De Rijksveeteeltconsulent schrijft ons: Algemeen is bekend, dat er meerdere me thoden van inkuilen bestaan. Bij de beoor deeling van deze methoden gaat het voorna melijk over drie punten, te weten: a. de ver liezen in voedingswaarde; b. de bezwaren voor de kaas- en boterbereiding en c. de ren dabiliteit. Wat de kaasbereiding in het bijzon der betreft, zijn alle methoden als gevaarlijk te beschouwen. Het verbod van kuilgras voe ren na 1 Maart door vele zuivelfabrieken is dus volkomen gerechtvaardigd. Wat de bo terbereiding betreft, biedt de Friesch-HolL of warme methode door haar groote bedrijfs- onzekerheid grootere kans op nadeelige ge volgen dan de mineraalzuur-methode. De intensiveering der grasland-exploitatie brengt als noodzakelijkheid het inkuilen van gras met zich mede, de N.H. veehouders evenwel, leveranciers van melk aan een kaas- en boterfabriek, dienen in verband met de reputatie die de N.H. kaas geniet, en dus tevens in verband met de eventueel uit te betalen melkprijs, het kwantum in te kui len gras niet grooter te nemen dan door de omstandigheden als onvermijdelijk is te be schouwen. Wat de voeder-technische zijde van bet in- kuilvraagstuk betreft, biedt in het bizonder voor de eenzijdige graslandbedrijven het voeren van kuilgras naast hooi zijn voordee- len Met volop hooi en kuilgras komt men aan onderhouds- en productievoer verder dan al leen met hooi. De combinatie van hooi en saprijk kuilgras naast eventueel krachtvoer, biedt nu eenmaal zijn zeer bijzondere voor- deelen, afgezien nog van het vitaminen- vraagstuk. Zoowel op grond van wetenschappelijke proefnemingen als van praktische ervarin gen staat wel vast, dat de mineraalzuur- methode, mits volgens de voorschriften goed uitgevoerd, (vooral een zeer gelijkmatige verdeling van het zuur door het gras en in geen geval te weinig zuur gebruiken) de ge ringste verliezen aan voedingswaarde geeft. Wel kloppen meerdere praktische ervarin gen omtrent de mate van krachtvoerbespa- ring niet geheel met de theoretische bereke ningen doch wij zijn er van overtuigd, dat bij de huidige krachtvoerprij zen de mine- raalzuur-methode rendabel is. Het bezit van een silo achten wii nno<''=- kelijk. Dat wij deze methode in N.H. niet met meer enthousiasme propageeren, vmdt zijn oorzaak in de reeds genoemde bezwa ren voor de kaasbereiding, anderzijds hierin, dat terwille van een goede uitvoering dezer methode het wenschelijk is, dat men" dit een keer heeft zien doen. Wij raden dan ook een ieder aan, die in zijn omgeving in de gele genheid is, deze methode te zien uitvoeren, daarvan gebruik te maken. Een handleiding bevattende de uitvoeringsvoorschriften is gratis te verkrijgen bij ir. L. de Vries, rijks veeteeltconsulent, Landbouwhuis, alhier, en den Rijkslandbouw-consulent te Schagen. Dat deze mineraalzuur-methode in de laat ste jaren veel toepassing heeft gevonden is ons gebleken uit bovenaangehaald artikeltje in het Handelsblad. In 1933 is in ons land gebruikt 24 ton A.I.V.-zuur, in 1934 163 ton, in 1935 204 ton, in 1936 345 ton en in 1937 586 ton. Denemarken gebruikte 174 ton, Noorwegen 457 ton, Zweden 665 ton en Fin land 2550 ton. De provincies Groningen, Friesland, Overijsel, Zuidholland, Noordbra bant en Limburg gebruikten in 1937 65 a 70 ton per provincie, Gelderland ruim 90 ton, Utrecht en Noordholland resp. 5 en 30 ton. Drente 15 ton. In 1937 is het verbruik verge leken bij het vorige jaar in Z.H. verachtvou digd, Drente, N.H., Utrecht en Limburg ver dubbeld. Deze cijfers wijzen er toch zeker wel op, dat de ervaring met deze methode wel gunstig moet zijn, ondanks het gezonde conservatisme van den boerenstand. Het zuur, dat in flesschen verhandeld wordt, kunt u bestellen bij Coöp. Aankoop- vereenigingen. Aan te raden is dit zeer tijdig te doen, daar met de verzending enz. steeds eenige dagen gemoeid zijn. Zij die geen silo bzitten, maar op of gedeeltelijk in den grond inkuilen, willen wij zeer in het kort op en kele belangrijke punten wijzen. Draineeren. Bodem van het midden naar de kanten laten hellen. Bij inkuilen vochtig of geil gras dit eerst iets laten ver welken alvorens in de kuil te brengen; men brengt na het maaien het gras direct op zwad, één keer keeren. Het tijdvak dat het gras het op het land blijft, is natuurlijk zeer afhankelijk van het weer. Te droog inkuilen geeft te sterke broei en dus te groote verlie zen. Te nat is eveneens mis, omdat men dan onvoldoende temperatuurstijging krijgt en een kuilgrasproduct ontstaat, met veel boter- zuur- en rottingsbacteriën, met gevolg een zeer onaangename geur en veel verliezen aan voederbestanddeelen. Ook het vast aan trappen bij zeer vochtig gras moet om de zelfde reden ontraden worden, voor het sla gen van de warme methode is het niet be reiken van een temperatuur van plm. 65 gra den Celsius een noodzakelijke voorwaarde. Zou men dezelfde werkwijze van versch in kuilen, welke bij de zuur- en suikerkuilen zijn groote voordeelen heeft, hier willen na bootsen, dan leidt dit haast onherroepelijk tot mislukkingen. Ervaring is ook hier de beste leermeester. Ten aanzien van de grondbedekking zij nog vermeld, dat deze des te vlugger moet geschieden, naarmate het gras minder voch tig of geil is. Bij vrij droog gras brengt men direct na het volrijden van de hoop, de be lasting er op. Door deze in het midden hoo ger te maken, zorgt men voor een goede af watering, terwijl de kantverliezen beperkt worden door ook deze af te dekken. £jufdoaaet ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Nandoe te Jodhpur; Wielewaal te Singapore. Thuisreis: Emoe te Jodhpur; Oehoe te Athene. Vanochtend is de Ibis, gezagvoerder Scholte, met zes passagiers: 2 voor Athene, 1 voor Bagdad, 1 voor Calcutta, 1 voor Palembang en 1 voor Bandoeng, van Schiphol naar Indië vertrokken. Het toestel vervoert 111 K.g. vracht, 315 K.g. briefpost en 10 K.g. pakketpost. Jjujezonden Stukken METEN MET TWEE MATEN. M. de Redacteur, Met gemengde gevoelens las ik in uw graag gelezen blad van 20 dezer, dat door den raad dezer gemeente besloten is, het vereischte bedrag van ongeveer 2 ton te of feren, opdat een kazerne met een 700 man hier in Alkmaar wordt gevestigd. Het besluit zelf juich ik toe, maar het ge voel dat de gemeentelijke overheid met twee maten meet, kan ik niet onderdrukken. De kern van de beslissing is, dat de waar de van de koopkracht met die van 700 men- schen wordt vermeerderd. Inderdaad is dit wel juist, maar waarom heeft men destijds mijn meubelfabriek Eik en Linden een tien duizend gulden plus eenige duizenden gul dens aan veroorzaakte juridische kosten en dan nog niet gesproken van de rente, door den neus geboord? Waar bij mij afwisselend een honderd menschen werkten en deze ook koopkracht en misschien in meerdere mate gaven, waarom dat belangrijke bedrag, waarvoor toch prestaties waren geleverd, onthouden? Op de zaak zelf zal ik hier niet terug komen, want deze is voldoende bekend dat het resultaat was, dat ik moreel gelijk had, maar de gemeente financiëel de dub beltjes in den zak hield. Echter bitter stemt, dat de gevoelens voor dezelfde tendenz verschillend kunnen zijn, te meer nog, dat men allerminst getoond heeft de gemaakte fout te willen verzachten. „Mijnheer de redacteur, ik heb een verheugende mededeeling voor Uw lezers: de komeet zal niet in 9748 maar in 9749 met de aarde in botsing komen!" Zelfs aan de inrichting van het nieuwe poli tiebureau is door mij geen stuk meubel ge leverd mogen worden. Mijn verzoek om den jaarljjkschen hoogen prijs van een reclame bordje op de brug bij mijn fabriek te willen verlagen, werd afgewezen. Zelfs een tweede verzoek, om in denzelfden prijs verdiscon teerd te krijgen, een bordje te mogen aan brengen op een plaats in de omgeving, die toch niet wordt gebruikt of benut zou kun nen worden voor inkomsten aan de gemeen te, is niet toegestaan. Maar wel een bord „verboden parkeeren", geplaatst op de Lin degracht waaruit de menschen afleiden, dat deze gracht niet bereden zou mogen worden (wat niet juist is). Dit is schadelijk voor mijn bedrijf. Dat het een en ander mij aan leiding heeft gegeven een rancune toe te passen en een deel van mijn verkoopswaren bij bevriende relaties in andere plaatsen van het land te laten bewerken, i6 gevolg van de gemeente overheidsverhouding tot de m- dustrie. U weet het zelf, mijnheer de hoofdredac teur, hoe het gegaan is met den boom. Wan neer ik niet uw redactie-hulp en die der andere plaatselijke bladen had gehad, de boom tot last zou daar nog gestaan hebben. De opmerking van den heer Venneker, be treffende dezelfde voordeelen aan de in- dustie te geven, in den raad, was zeer ad rem en feitelijk geheel ter zake. Mijnheer de redacteur, ik heb de gelegen heid aangegrepen mijn hart eens te luchten, ten behoeve van de rechtvaardigheid. Mijn dank voor de verleende plaatsruimte, H. JANSEN. Jfcooinciaal 1lieum De Oude Prins- Het bekende Café-Restaurant „De Oude Prins" ging aan het einde van het vorig seizoen over aan den heer Michels. Den ge- heelen winter is er gewerkt om een betere exploitatiemogelijkheid te verkrijgen. Het terras is gezelliger gemaakt, het geheel ia frissche kleuren gebracht, terwijl een ver grooting aan de zijde van den Oude Prins- weg is gemaakt, waardoor het mogelijk is thans een 25 gasten op keurige en hygiëni sche wijze te huisvesten. Aan de zaak is bovendien verbonden een z.g. snel-buffet, waar men in no time voor minimumprijzen croquetjes, slaatjes en an dere schoteltjes kan bekomen. De zaak is hiervoor op zeer moderne wijze ingericht. Croquetjes in kleine hoeveelheden worden b.v. electrisch klaar gemaakt, terwijl keurige ijsmachines en frigidaires in dit bedrijf als mechanische hulpkrachten optreden. Mor gen wordt het snelbuffet geopend. Vlug gewerkt. Het zware zandvervoer naar het vlieg veld was oorzaak, dat het dek van de brug aan het einde van den Meerweg verschijn selen vertoonden om aan de betrouwbaarheid er van te twijfelen. Onder leiding van den directeur van gemeentewerken verschenen daarom gistermiddag 5 uur eenige vaklieden met materialen. De weg werd voor het ver keer afgesloten en de vernieuwing snel aan gepakt, zoodat om 10 uur de brug van een nieuw eikendak was voorzien en de weg weer voor het verkeer heropend kon wor den. Diefstal van lood. Nadat in den loop der vorige week aangifte was gedaan van diefstal van een partij lood van het aan te leggen vliegveld alhier, zijn Zaterdag als verdacht hiervan aangehouden een tweetal inwoners van Alkmaar, te weten de 34-jarige A. K. en de 32-jarige J. H. H., die beiden een volledige bekentenis aflegden. Na verhoor zijn zij we der in vrijheid gesteld. Het ontvreemde lood is opgespoord bij 'n opkooper te Alkmaar, die het te goeder trouw had gekocht. Buitengewone vergadering R.K. Middenstan dsvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer Th. Ruiter kwam de R.K. Middenstandsvereeni- ging Maandagavond in buitengewone ver gadering bijeen. De oppositie, welke er in de laatste ver gadering en door een aantal leden werd ge voerd tegen het aanblijven van bestuurs leden, die, wegens hun lidmaatschap van neutrale vakvereenigingen, reglementair een bestuursfunctie in de R.K. Middenstands- vereen. niet mogen bekleeden, noopte het bestuur deze vergadering te beleggen. Hoewel de bewering van deze oppositie voerders herhaalde malen was weerlegd, en inzake de rechtspositie van den voorzitter hierover de uitspraak van het hoofdbestuur was verzocht, welke uitspraak, heel logisch trouwens, ten gunste van den voorzitter luidde, wenschte men zich hierbij nog niet neer te leggen en zagen de betreffende be stuursleden zich nog herhaaldelijk aan on- noodige critiek blootgesteld. Dat het bestuur nu eindelijk eens wilde weten waartoe deze oppositie gevoerd werd, laat zich volkomen begrijpen en rechtvaar digt daarom alleszins zijn eisch om door een stemming de meening der vergadering hieromtrent te vernemen. Na ellenlange discussies kon men, na een vurig pleidooi van den geestelijken adviseur, eindelijk hiertoe overgaan. De uitslag bracht een glansrijke overwin ning voor den uitspraak van het hoofdbe stuur, n.L 15 vóór, 3 tegen, 1 ongeldig en 1 blanco, en leverde het bewijs dat de over- groote meerderheid der vergadering nog wél waardeering wist te vinden voor 'n bestuur, dat juist in deze voor hen zoo onpleizierig verloopen vergaderingen getoond heeft zich van zijn taak bewust te zijn. De voorzitter doelde mede, dat het aehrij-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9