Spoct ^geneest en juiive/tf de huid £uchtvaact 9-tovwdaal Vraag en Aanbod feuilleton VORS COBRA DERDE BLAD. Wielrennen. He* programma op Hemelvaartsdag. De derde ronde van Alkmaar. Vliegtuigongeluk bij Cleveland. Tien dooden. BlftOEK OP LANGENDIJK Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 25 MEI 1938. Sterke amateurs op de Alkmaarsche wielerbaan. Herinnert gij U nog, lezers, hoe de openingswedstrijden op de Alkmaarsche wielerbaan waren? Een programma zonder sterren, zonder een Wals, den Pijn, Slaats en al die anderen. Maarer was den heelen middag strijd! Er werd gevochten op de latten, er werd gespurt en gedemar reerd en elke centimeter winst moest be vochten worden! Is het wonder, dat de Alkmaarsche wie lerbaan-directie zocht naar een tweeden wedstrijd, waarin de atmosfeer geladen zou zijn? Wij meenen, dat zij er in geslaagd zyn, voor Hemelvaartsdag een programma samen te stellen, waarin al weer de kop stukken ontbreken, maar waarin de op komende sterren zullen kunnen toonen, wat ze waard zijn. En dat er gestreden zal worden, staat nu al vast. Wie zal het spurtnummer winnen? Derksen, Pronk, Schotman en v. d. Voort zullen om de eer kampen. Heeft Derksen een kans? Jawel, zei Pronk, maar denk om v. d. Voort; die man vliegt! De achtervolging tusschen Klink en Toon Pijnenburg zal wel voor eerstge noemde zijn, maar hij moet terdege oppas sen voor den Tilburger, die stug werkt en zich zeker niet zal laten passeeren. Dan is er nog een 50-rondenwedstrijd, waaraan 10 amateurs deelnemen, terwijl tenslotte een afvalwedstrijd het program ma voor de pauze voor de amateurs en onafhankelijken beëindigt. Dit gedeelte wordt nog aangevuld met een nieuwelingennummer over 50 ronden, waarvoor 12 deelnemers zijn ingeschreven. De koppelwedstrijd. En dan zal na de pauze de koppelwed strijd over 50 M. een levendig verloop hebben. Favoriet zijn DerksenPronk, maar zij zullen een harden dobber hebben aan GrootFrank, die allebei in vorm zijn gekomen. Trouwens, de concurrentie is hier wel heel groot, want ook DuineveldGlas, Klinkv. d. Voort, Boslandv. Stek en v. d. StelSchotman kunnen er zyn. Het lijkt ons een open strijd, waarin het moeilijk zal vallen, om ronden te nemen en waarin voortdurend de grootste waak zaamheid geboden zal zijn. Jachten zullen er komen, maar het veld zal achtervolgen, zoodat waarschijnlijk de klassementen een zeer groote rol zullen spelen in dit hoofd nummer. Strijd dus op de Alkmaarsche wieler baan! Strijd in bijna elk nummer, zonder dat men vooruit kan zeggen, wie zal win nen. En dat maakt het programma op Hemelvaartsdag juist zoo interessant! Interessante wedstrijden verwachten. te Nog enkele dagen scheiden ons van de derde ronde van Alkmaar. Zaterdag middag, om half twee zal het startschot voor de nieuwelingen gelost worden en dan zal de derde ronde begonnen zijn. En als de avond gekomen is en de bei de koersen voorbij zyn, dan zal Alcma- ria ongetwijfeld kunnen zeggen, dat zij opnieuw gezorgd heeft voor een prach- tigen sportmiddag. De organiseerende vereeniging heeft niet te klagen over gebrek aan belangstelling van de zijde der renners. Maar zij heeft evenmin te klagen over gebrek aan belangstelling van andere zijde. Daar is allereerst het ge meentebestuur, dat opnieuw de groote zil veren medaille der stad Alkmaar beschik baar heeft gesteld. Bovendien verleent de gemeente alle mogelijke steun, om de wed- «trijden een zoo goed mogelijk verloop te doen hebben. Het geheele parcours wordt afgezet en evenals verleden jaar zal ook nu weer op de geheele van Houtenkade het pu- bliek de wedstrijden tegen een kleine entree kunnen volgen. Het zal echter meer te zien krijgen dan verleden jaar, want hoewel de ronde langs dezelfde wegen wordt verreden, rijden de deelnemers juist in omgekeerde richting, zoodat men langs den Heilooërdijk steeds de renners zal kunnen zien naderen. En wat is er aardiger en boeiender dan een race te zien tot op het laatste oogenblik? Doordat de ronde thans dus andersom is gelegd, zyn ook de start en finish verplaatst. Beiden zullen nu plaats vinden op de van Houtenkade aan het begin van de Ripping- straat. Hier komt ook de ververschingstent te staan en hier wordt ook de luidspreker opgesteld, zoodat dit gedeelte van het par cours wel het meest interessante is. Loketten komen er bij alle toegangswegen naar de van Houtenkade, beginnende bij de Costerstraat en eindigende bij den Hei looërdijk. Een fietsenstalling wordt ingericht aan het eind van de Juliana van Stolberg laan, waar het vorig jaar de start was. Vanzelfsprekend zorgt de politie voor de afzetting van de straten, terwijl de Burger wacht haar daarbij waarschijnlijk weer be hulpzaam zal zijn. En dokter Louis komt met zijn E.H.B.O. eventueele wonden heelen, zoo mogelijk langs de route en anders in een kamer, door het St. Elizabethziekenhuis be schikbaar gesteld. De wedstrijden zelf. Zooals reeds gezegd, beginnen de wed strijden om half twee. Dan zullen de nieuwe lingen starten ten getale van 75. Zij zullen negen ronden moeten rijden oftewel een af stand van 63 K.M. hebben af te leggen. Hce het verloop van den strijd zal zyn, is niet te zeggen: natuurlijk maakt Ternede, de winnaar van Purmerend, een goede kans, maar er zijn er meer, die kunnen rijden en gelukkig zijn de Noordhollanders zeker niet kansloos. We denken aan Balvers, Glas, Kuilboer, Koelemey, de Haarlemmers en Zaankanters. Zij zullen volop strijd geven en elkaar vin nig bestrijden. De amateurs, waarbij ook de onafhanke- ken starten, zullen met pl.m. 90 renners aan den start komen. Zij moeten het traject 15 keer rijden en hebben dus 105 K.M. voor den boek. Ook hier is de bezetting zeer sterk. Wel is Schulte er niet meer, maar Demmenie, Wij- denes, Motké, Klink, Groot, Houtman, Tim mermans, Pijnenburg en zoovele anderen kunnen van deze koers een prachtigen strijd maken. En vergeten we vooral niet de goed getrainde Bosma en Eenhoorn, die in Purmerend reeds toonden wat ze waard waren en die ook hier een hoofdrol kunnen spelen. En Dirk Veld, de volhouder, die evenmin kansloos start! Terwijl tenslotte de winnaar van Purmerend, Moeke, natuurlijk zal trachten een nieuwe zege te behalen! Men ziet het: een overwinnaar is niet te voorspellen; het is slechts verheugend, dat de Noordhollanders ook hier den strijd kun nen opnemen tegen de allerbeste andere renners en dat zij evenveel kans hebben op. Op den grooten Magneet-prijs! Een vliegtuig, dat met passagiers op weg was van New York naar Cleveland is bij het vliegveld verongelukt. Aan boord be vonden zich negen mannen en een vrouw, de stewardess, die allen in de vlammen om het leven zyn gekomen. Hun lijken zijn vrijwel onherkenbaar verminkt. Ooggetuigen hebben verklaard, dat vlam men uit het vliegtuig sloegen toen dit zich op minder dan 20 m. hoogte bevond, schijnbaar omdat de bestuurder een goede landingsplaats zocht. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Nandoe te Rangoon; Ibis te Athe ne; Wielewaal te Bandoeng. Thuisreis: Emoe te Basrah; Gier te Medan. 55 jaar getrouwd. Het echtpaar M. Kaas—Kroon heeft Dinsdag het 55-jarig huwelijksfeest gevierd. Zeer veel belangstelling werd voor dit jubileum getoond, 's Avonds heeft het fan farecorps Advendo het echtpaar een sere nade gebracht. Commissie steun kleine tuinders. In de commissie voor den steun aan klei ne tuinders hebben in deze gemeente zitting de heeren Jb. Wagenaar Jz., namens Groen tecultuur en CBTB; C. Blom namens de arbeidersorganisaties, burgemeester Schel haas, voorzitter en H. Vinke, secretaris. Bestuursvergadering Langendijker Groenten Centrale. Het bestuur van de Langendijker Groen ten Centrale vergaderde Dinsdagmiddag in het vergaderlokaal der veiling. De voor zitter, burgemeester Schelhaas, opende deze eerste vergadering na de alg. vergadering en ook de eerste vergadering in het nieuwe seizoen (vanmorgen werden de eerste vroege aardappelen van den kouden grond aangevoerd) met een hartelijk woord van welkom. Gelukkig is de verwachting, dat de vroege aardappelen heel laat zouden zijn, niet bewaarheid, hoewel de toename van den aanvoer ongetwijfeld niet zoo snel zal gaan als andere jaren. Spr. hoopte op een goede prijs voor de vroege aardappelen. De steun der regeering kan nog_ niet worden gemist. De vaste lasten-commissie's kunnen misschien goed werk doen, al moet men er geen hooge verwachtingen van hebben; ook de steun aan kleine tuinders kan een weinig nood lenigen. Er zullen er niet veel voor in aanmerking komen. Medegedeeld werd, dat reeds bijdragen aan de nieuwe sluis zijn toegezegd door de L. G. C. en door Koophandel. Thans is bepaald, dat de sluis 50 M. lang en 6 M. breed zal worden, met in het midden een stel deuren. De gemeente Broek heeft een dankbetuiging gezonden voor den verleenden steun. De heer C. de Geus heeft de hem opgelegde boete van 200 voldaan. Het verslag van de algemeene vergadering werd goedgekeurd. De omzetten van de maanden Maart en April waren resp. 129.345.83 en 116.371.78. In de eerste vier maanden van het jaar 1938 was de omzet 502573. In hetzelfde tijdvak van 1937 was dit 292.687.92. Ter inzage ligt de rekening-courant met de Twentsche Bank. Men hoopt het zonder opnemen van gelden te kunnen redden. Het bestuur stelde voor, de door den uien-diefstal uit de veiling gedupeerden voor 80 schadeloos te stellen, berekend naar een prijs van 12.50 per 100 K.G. In deze 80 is opgenomen het reeds door de tuinbouwvereenigingen Broek op Langen dyk en Sint Pancras beschikbare geld. De vergadering ging hiermede accoord. Aan de koolduivenbestrijding werd een extra-bydrage verleend van 5. Voor het door dr. Leefmans te verrichten onderzoek naar de oorzaken van de draai- hartigheid werd een subsidie verleend van 90. Van de Prov. Commissie is een brief ont vangen, waarin wordt herinnerd aan de verplichting om de aardappelen te sproeien. Voor 1 Juni zullen de aardappelen een keer moeten zijn gesproeid; daarna zooveel als de weersomstandigheden het noodig maken. Van de vereeniging van smedenpatroons was een brief ontvangen, waarin verzocht wordt, geen sproeimachines meer te doen verstrekken via de veiling. De smeden kun nen door gecombineerden inkoop thans ook goedkoop leveren. Het bestuur besloot, aan dit verzoek te voldoen. De aanvoerregeling kwam weer eens ter sprake bij een adres van de vrachtvaarders, waarin verzocht wordt, hen, wanneer schuiten moeten blijven liggen, steeds te laten veilen. Verschillende stemmen gingen hierover op. Voor- en tegenstanders van een aanvoerregeling lieten zich hooren. Men zal op de daartoe te houden vergadering deze zaak nog eens bespreken. Vervolgens vroeg het bestuur machtiging, plannen voor te bereiden voor den aanleg van een auto-laadterrein. Hiervoor zijn in den loop der laatste jaren verschillende plannen geweest. In verband met den sluis bouw heeft men kort geleden nog een aan bieding van het gemeentebestuur van Broek op Langendyk gehad, waarin wordt aange boden, een parkeerterrein te maken aan de Sluiskade. De heer J. de Vries te Sint Pancras had een plan ingezonden Voor een terrein by J. de Boer. Het dag. bestuur vond het beter, een terrein te hebben aan de Westzijde van den Langendyk dan aan de Oostzijde. Na een korte bespreking werd de ge vraagde machtiging verleend. Hierna machtigde de vergadering het dag. bestuur, de in de veiliing ingebrachte schuiten te verzekeren tegen brand en de bloembollen tegen inbraak. De combinatie van functies in de persoon van den heer S. de Boer, waarover op de alg. vergadering was gesproken, wilde het dag. bestuur wijzigen. Doordat er lang zamerhand veel meer werkzaamheden zijn gekomen acht het dag. bestuur het ge- wenscht, het secretariaat aan een ander op te dragen en den heer De Boer tot tweeden secretaris te benoemen. De te benoemen eerste secretaris zou dan twee dagen per week op de veiling aanwezig moeten zijn. Ook door het overlijden van burgemeester Slot worden de werkzaamheden van den heer De Boer nog verzwaard, aangezien hij nu voor de vervulling van verschillende functies in commissies wordt gevraagd. Het bestuur wil het salaris van den heer De Boer ongewijzigd laten en het salaris van den nieuwen functionnaris bepalen op f 400 per jaar. De heer De Boer deelde mede, dat het hem het best lijkt, het secretaris-ambt neer te leggen, al wil hij het voorzitterschap ook neerleggen, wanneer de vergadering het wenscht. Over de salarieering van den eersten secretaris werden eenige opmerkingen ge maakt. 400 wérd door eenige heeren te weinig gevonden, terwijl een ander het wel genoeg vond. De heer H. Glas wilde den secretaris een administratieve hulp geven. Liever had hij, dat een nieuwe voorzitter werd gekozen, die meer op de veiling aanwezig kon zyn. Dit vond de voorzitter echter een be zwaar, aangezien hierdoor het contact tus schen veilingleider en voorzitter van het marktbestuur verloren zou gaan. De heer Quant zeide. dat dit niet de be doeling zal zijn van de meerderheid. Wij zijn met de leiding van den burgemeester zeer tevreden. De heer Hoogland te Sint-Pancras ge loofde niet, dat de thans gedane voorstellen de juiste oplossing waren. Na nog eenige besprekingen werd de beslissing aangehouden tot een volgende vergadering. Aanbesteed zal worden het schilderen van de Zuidelijke overkapping. Men zal kunnen deelnemen aan het op 6 Sept. te houden défilé ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum der koningin. Men zal een groote kool van 2 bij 2 Meter meedragen in den stoet. De deel nemers zullen in gewestelijk kleederdracht gaan. De by de rondvraag ter sprake gebrachte verschillen bij de steunuitkeering waardoor bewaarkool niet als bewaarkool gesteund is, zyn in onderzoek. Toegezegd werd, dat de regelingen voor het verplicht-veilen van goedgekeurde pootaardappelen zullen worden gehand haafd. Men zal verder verzoeken, de datum van 15 Juni te laten vervallen voor het vrij geven der aardappelen, omdat de aard appelen zoo laat zijn. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. U HEBT IETS OP TE RUIMEN? Een „Vraag en Aanbod". 35 cent p. 5 regels a contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS. „Gazelle" Heerenrijw. 21.00, Sim plex Damesrijwiel 21.00, Jongensfiets 13.00, Dames 12.50, Meisjes 12.50 enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Te koop prima Jongensfiets, 26 inch, Dichte bak voor carriër, als nieuw. UITENBOSCHSTRAAT 2. Voor Naaimachines bij DEKKER, Nieuwesloot 89. Moderne handnaai machine z. g. a. n. werkt voor- en achteruit, met garantie 20. Naai machines vanaf 5. Luxe, enz. Aangeboden prima Badkuip met Gasgeijser 38 en warmwater automaat. VAN DER WOUDESTRAAT 31. Te koop: Ford 4 pers. 1933, in prima staat, nieuwe banden, cont. 200. STUARTSTRAAT 4 A, Alkmaar. Ged. van inboedel te koop, waaronder 4 oud-Holl. stoelen en buffet en gebr. damesrijwiel. KENNEMERSTRAATWEG 195. Te koop een Gasgeijser, z. g. a. n. bij W. KUIPER, Handelskade, Noord- scharwoude. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrich ting Peperstraat 3 bij den Dijk. Te koop kinderledikantje en huis- kamerspiegel. F. STOFFER, Omval 102. Te koop aangeb. een mooi gehaakt tafelkleed voor salontafel. Te bevr. v. d. LIJNSTRAAT No. 5. Gevraagd partij gebruikte trottoir tegels. PAULINGS Brandstoffenhandel, Nieuwpoortslaan 36. Tel. 3526. Aangeboden z. g. a. n. kattekoppomp m. slang, westontakel 1V, tons draagv. loodgieterspionier. NIEUWPOORTSLAAN 131. Te koop vierkante strandtent, com pleet met stokken en touwen, weinig gebruikt, 5. Partij Weckflesschen met ketel, spotprijs. NIEUWPOORTSLAAN 131. Te koop uitdraaihaard, electr. kroon en fornuis, klein model. Adres te bevragen bureau v. d. blad. Door bijzondere omstandigheden een zuinig wagentje te koop. Benzineverbr. 1 op 13 Te bevr. STATIONSWEG 48. Te koop z. g. a. n. dames- en heeren rijwielen met torpedonaaf. Jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd (bil lijken prijs.) COERSENS Rijwiel handel, Vrouwenstraat 12. Aangeb. een z. g. a. n. moderne lichte kinderwagen (1 jaar gebr.), compl. met bedje, kussentje, sierkussen en regenzeiltje, voor 22.50. Adres te bevr. bureau van dit blad. Door MARK CHANNING fNod. bewerking aoor MARIt (DEBELMONTE SS) Daarop liet ze zich op een stapel zijden kuseens vallen en met haar kleine handjes (•vouwen achter het blonde hoofd, bleef ■e lui zitten luisteren naar het geklater van de fonteinen in den tuin en ze begreep maar niet, waarom Alam Khan Chirine *oo lang aan den praat hield. Opeens gingen haar blauwe oogen wyd öpen door een harden smak van een zwaar voorwerp op den marmeren vloer. Op een paar meter van haar af was een steen gewikkeld in een vuil verfrommeld papier, neergevallen. Opstaande, ging ze er heen, eerst schopte ■e er even tegen met haar klein voetje, teen boog ze zich en raapte het op. By het losmaken van het onooglijk pak ging het kieskeurige neusje de lucht in, maar, daar ze toch niets te doen had, streek ■e het papier glad en las en herlas het •eziige malen: „Khoon de Mongool is jouw Heer en den Man-met-den-Sluier aan het Engelache le ger gaan uitleveren". Zonder onderteeke- ning. Gulbundun dacht een oogenblik na. Dit moest natuurlijk Chirine weten. En zoo gauw mogelijk. De kleine Georgiaansche wist, dat het in de bergen zaak is met spoed te handelen, indien een leven op het spel staat. Ze moest Chirine direct trach ten te vinden. Er was niemand in de holle gangen: ieder was gaan kijken naar de terechtstelling van den algemeen gehaten Jaffir. De beschadigde fresco's, die Byzantijn- sche ridders met ovale gezichten voorstel den, en strenge kruisvaarders, lang ge baard, die paarden bereden met fijne hoof den, afgeteekend tegen een achtergrond van ontelbare lansen, trokken in het voor bijgaan Gulbundun's aandacht; ze bleef staan en met een kleinen rosen wijsvinger volgde ze de uitgewischte contoeren van wat eens de afbeelding van een mooie edel- vrouw was geweest. Maar lang duurde haar oponthoud niet, al gauw liep ze weer haas tig door. Tenslotte stond ze voor de deur, die toe gang gaf tot vertrekken van den Cobra. „Zou de Khan boos er over op mij zijn?" vroeg ze zich af. Voorzichtigheidshalve klopte ze tot tweemaal toe vóór ze de zwa re cederhouten deur openduwde. Ditmaal antwoordde haar een gerommel als van een verren donderslag. Gulbundun, die warm geworden was van het snelle loopen, pufte: „Oef! welk een hitte vandaag! We krijgen onweer!" Want ze meende den donder te hebben gehoord. En terwijl ze het woord onweer uitte, ging ze binnen. Het groote vertrek was leeg. Dat had ze niet gedacht! Ze was geheel verslagen door de teleurstelling en dat zelfde vreemde gevoel van verlatenheid, dat haar zooeven zoo terneer gedrukt had, overviel haar weer. Ze liet zich vallen op den rand van den divan van Alam Khan; zij rukte haar collier van gevlochten bloe men af en wierp het driftig op den grond. Een harde windvlaag uit de richting van de Markt bracht een echo mee van luid en rauw geschreeuw; zij blies door de geopen de vensters en deed de cederhouten deur slaan; de lange gouden haren van Gulbun dun wapperden naar den uitgang alsof een onzichtbare hand haar buiten de kamer trachtte te lokken. Aan den anderen kant van de rustbank lag Shiv, zonder ketting. Alam Khan had vergeten om het roofdier, nadat hij het losgemaakt had om het op Khoon aan te hitsen, weer vast te leggen. Langzaam sloop het geweldige dier langs het voeteneinde van den grooten divan. Weer klonk hetzelfde gerommel van den donder, dat Gulbundun eerst buiten de kamer gehoord had. Ze begreep nu, dat dit de stem van Shiv was geweest. Onverschillig naderde de tijgerin het ar me kind, dat als versteend bleef zitten. Shiv berook haar. Dit menschelijk wezen had hetzelfde luchtje als die sjaal, die ze aan flarden had gescheurd, dien dag, waar op de baas den boodschapper het hoofd af geslagen en haar met den bloemkrans, om de ooren gegeven had, als straf voor haar baldadigheid. De gluiperige oogen loerden naar den krans van Gulbundun, die op den vloer lag. Eén van haar groote voorpooten met de nagels naar buiten uitstekend, trok Shiv de witte bloemen naar zich toe. Nijdig zweepte de staart de gestreepte flanken, een rilling van bloeddorst liep haar over den rug. „Och arm dier!" mompelde het bevende kind, haar bleeke lippen dwingend vrien delijke woordjes te prevelen. „Mis jij Chi rine ook? Ik bid je groote Shiv, doe me geen kwaad, want zij houdt veel van me!" Doch Shiv maakte zich al gereed voor den sprong. Gulbundun slaakte geen kreet. HOOFDSTUK XXXIV. Diana doet een poging om te vluchten. Langer dan een uur zat Diana Lindsay doodstil bij de diep bedroefde Chirine, wier donkere oogen den tuin in staarden zon der iets te onderscheiden. De dood van Gulbundun had bij Chirine een groote verandering te weeg gebracht. Een voor haar tot dusver ongekend gevoel van afschuw voor onrecht werd steeds he viger en verdiepte haar genegenheid voor Diana, en dwong haar ondanks zich zelf de wreedheid van Alam Khan te erkennen. De hardvochtige onverschilligheid van den Cobra griefde haar bijna even erg als het verlies van haar vriendinnetje. Toen het Georgeaansche meisje gevon den was, als een afgeknakte lelie in een plas wijn, had de Cobra zich in het eerst noch om het lot van het kind, noch om de droefheid van Chirine bekommerd; razende woede had zich van hem meester gemaakt bij het vernemen van de tijding, dat de tij gerin, alsof ze de portée van haar moord dadig bedrijf begreep, de bergen was in gevlucht, na eerst twee paleiswachten, die hadden getracht haar tegen te houden, terwijl ze over den tuinmuur sprong, ge dood te hebben. Arme Gulbundun... een weerloos kind Diana beefde, 't Was Chirine, die de woorden mompelde. Zij liefkoosde de met henné gekleurde vingers, die rusten op haar schoot, maar ze kon geen troostwoorden vinden. Achter de toppen der boomen in een gloed van pur per begon de zon te dalen; het oogenblik van scheiden was gekomen. „Jij en je sahib zijn ook weerloos, net als zij", vervolgde de Perzische ernstig, Diana aankijkend met haar donkere oogen. Deze probeerde haar wat op te beuren. „Je weet toch, dat we hen, die we heb ben liefgehad, hiernamaals zullen terug vinden", zei ze zacht. „Gulbundun zal je weerzien, daarvan ben ik zeker". „En ik ben er zeker van, dat wie een verdwenen geluk betreurt, bedroefd is", antwoordde Chirine bitter... Ze zal overal bij me zijn, daarvan ben ik overtuigd; en zelfs, wanneer mijn oogen haar niet meer zullen zoeken en mijn ooren haar stem niet langer beluisteren, dan zal me toch immer het tafreel voor oogen staan, dat ik in de kamer van myn Heer gezien heb". „Ik zou willen, Chirine, dat ik bij je blij- ven kon, om je te troosten", fluisterde Diana, een arm om het jonge vrouwtje heen slaand. Ze had medelijden met de Perzische m haar droefheid, en ze vergat een oogenblik hoezeer ze zelf hulp behoefde. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9