"AKKERTJE SPORT EN WEDSTRIJDEN. Deschoolwedstrijdenin,,deOverdekte" Neem dadelijk n bespaar U die nare dagen Binnen een kwartier verdwijnen Uw pijnen, Uw lusteloosheid, Uw mi graine en gevoelt ge U vroolijk en opgewekt. Let op het AKKER-merk. Per koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Feijenoord wint het kampioenschap van Nederland Na de pjy^e .was Melghers Sr. vervangw Successen voor de Handelsschool en de P.H.B.S. De Bosboom-Toussaint school in actie! DERDE BLAD. 2 Spr. wees erop, dat het karakter van een volk niet verloren gaat door den wil van een dictator en dat eenmaal Weenen getui gen zal méér van een wals te houden dan van den Duitschen marsch. De schijnvrede van Versailles van 1918 droeg in zich de kiemen voor den strijd en de onrust onzer dagen, nu eigenlijk de tijden duisterder dan in 1914 mogen worden genoemd, on danks de berichten over ontspanning, welke in de bladen verschijnen. Men ver- gete niet, dat zulks ook in 1914 zoo ging, maartoch kwam de groote oorlog. In aangrijpende woorden herinnerde spr. aan het toen gebeurde. In alle hoofdsteden van Europa betoogde men vóór den vrede, be halve in Petersburg, waar het merkwaar dig stil was doordat de kozakken de be- toogers hadden uiteengedreven. Zoo merkwaardig stil is het thans overal ais gevolg van het defaitisme, dat sinds dien over de wereld is gekomen, de ge dachte: „het zal mijn tijd nog wel duren." Een ontzaglijk optimisme moet Jezus bezield hebben, toen hij zei: „opdat gij één zult zijn." Hij mocht dat zeggen, omdat hij alles zag onder eeuwigheidslicht. Indien wij dat ook vermogen, zullen wij overtuigd worden, dat éénheid mogelijk is en oorlog onmogelijk zal zijn. Het christendom ziet onder dat eeuwigheidslicht de noodzaak van strijd voor rechtvaardigheid, een aan sporing tot actie ook voor sociale recht vaardigheid. Het schijnbaar tegenover elkaar gestelde zal blijken mede te werken aan een uiteindelijke eenheid, opdat ver vuld worde het testament van Christus Wij kunnen het goddelijke werkplan niet begrijpen, maar voelen, dat al het gebeu ren op de wereld een gevolg is van Gods wil en dat ook Hitier en Stalin knechten zijn in God's dienst. In Noordholland, waar de kerkgang beter kon zijn, evenals het medeleven met de kerk maar waar toch ook een practisch christendom is betracht in het tot stand brengen van de tehuizen voor ouden van dagen en van de gezinsverpleging is geen plaats voor defaitisme. Er moge klin ken een verheugde toon om te kunnen meewerken aan de door Jezus gewilde eenheidd. Het kruis van Golgotha zal niet nalaten ook in de harten van de menschen onzer dagen te werken met geheimzinnige kracht, die ten slotte den strijd tegen alles zal win.ien. Spr. eindigde met eenige dichtregelen, waarin de overtuiging werd uitgesproken, dat eenmaal de tijd zal komen, waarin men zal zeggen: Wij zijn godda-k geen slaven meer, maar dragers van de vrijheid van Christus in ons hart. Slotwoord. Ds. J. P. van M u 11 e m, van Aker sloot, secretaris van het comité voor open- luchtsomenkomsten, sprak een slotwoord, waarin hij als vaststaande aannam, dat het rijk van den geest nimmer verloren gaat. Hij hoopte, dat allen dat met hem eens zouden zijn en dat hetgeen dezen middag gezegd en gespeeld was God's zegen zal mogen ontvangen. Moge het enthousiasme van vooral ds. Westmijse in ons allen varen, zei spr., dan zullen onze kerken weer voller en ons leven meer bezield worden. Met eenige woorden van dank aan de spelers en sprekers voor hun medewerking en aan de aanwezigen voor hun drukke opkomst sloot spr. de bijeenkomst. Voetbal De onder overweldigende belangstelling gespeelde „big match" van de kampioens competitie er waren een kleine 20.000 toe schouwers is geëindigd in een nederlaag van de Oostelijke kampioenen, die aldus de competitie besloten hebben zooals zij begon nen zjjn: met een nederlaag tegen de Rotter dammers. De Rotterdammers hebben voor en na de rust overwicht uitgeoefend, maar Heracles had toch wel een tegenpunt verdiend. In het begin bewees Feijenoord dadelijk haar technisch kunnen. Het Almelosche doel werd telkens belaagd, doch diverse aanval len werden door buitenspel onderbroken. Een fraaie lange pass van Lassche naar Schipper bracht het Feijenoord-doel in ge vaar, doch de bal rolde langs de geheele doellinie zonder dat een Heracles-voorhoede- speler kans zag in te schieten. Na een kwartier spelen wogen de beide ploegen goed tegen elkaar op. Beide doelen verkeerden in gevaar. Vente brak op zeker moment door, een doelpunt scheen zeker, maar Dekkers liep tijdig uit en het schot kwam tegen de paal. Na circa een half uur kwam het eerste doelpunt voor Feijenoord, dat echter sterk aan buitenspel deed denken. Volkerink bleef appelleerend staan en daarvan maakte Vrauwdeunt gebruik om onhoudbaar in te schieten, 01. In de tweede helft was Heracles meer in den aanval en haar spel was ook beter. Keu rige staaltjes van samenspel werden ten beste gegeven, maar er werd te lang getreu zeld, waardoor zeer fraaie kansen verloren gingen. Feijenoord liet zich niet van de wijs bren gen en haar middenlinie stuwde geleidelijk weer ten aanval. Het gevaar kwam dan ook voor het Heracles-doel, waar tot tweemaal toe de bal werd ingeschoten. Dekkers weer de zich evenwel uitstekend. Het spelbeeld was nu meer verdeeld en het peil begon te zakken, en omdat men het snelle tempo niet kon volhouden. Heracles deed alle moeite om het spel te verplaatsen en den gelijkmaker te scoren, weshalve de middenlinie mee ten aanval trok. Daardoor ontstonden wel gevaarlijke situaties voor het doel der tegenstanders, maar door hetzelfde foutieve spel der Heraclieden en het uitste kend ingrijpen der Rotterdamsche backs werd het gevaar bezworen, zonder dat van Male er zelfs aan te pas behoefde te komen. Het verre opdringen der middenlinie van Heracles kostte ten slotte nog een doelpunt. Fraai combineerend ging de Feijenoord- aanval er van door en zag zijn moeite be loond door een goal, toen Vrauwdeunt een schitterend schot in den hoek loste, dat voor Dekkers onhoudbaar was. In de weinige resteerende minuten deed Heracles nog wanhopige pogingen om de eer te redden, zonder hierin evenwel te slagen. D. W. S.—P. S. V. 2—1. Door een 21-overwinning van D.W.S. op de Zuidelijke kampioenen is de strijd om de laatste plaats in de kampioenscompetitie be slecht: P.S.V. staat definitief onderaan en heeft uit acht wedstrijden geen enkele maal een zege kunnen behalen. Zonder spanning en zonder sfeer verliep de ontmoeting. De Eindhovenaren hadden reeds binnen de minuut de leiding genomen, toen Maessen via de vuisten van Heekelaar tegen de lat schoot en de terugkomende bal door Drouen in doel werd geplaatst. door van der Velde, hetgeen een kleine ver betering mocht worden genoemd. De tweede helft zette in met een licht overwicht van P.S.V., terwijl P.S.V. zich bepaalde tot en kele uitvallen, steeds geleid door Drager. Een voorzet van hem trapte van Stokken keurig in het doel, 11. Er was toen een kwartier gespeeld. D.W.S pakte nu wat enthousiasten aan, maar geen moment kwam het vertoonde spel boven het middelmatige uit. Na een half uur kwam Bouman bij een doelworsteling tusschen de palen vandaan, den bal belandde bij Drager, die van de geboden kans dankbaar profiteer de en hoog in het verlaten doel plaatste, 2-1 Daarbij bleef het. ALCMARIA WINT ONGESLAGEN HET TORNOOI TE SNEEK. Gisteren vond te Sneek het groote jaar lij ksche liefdadigheidstornooi plaats, waar aan door de eerste klasser „Sneek" en de 2c klassers L.S.C., Black-Boys en Alcmaria werd deelgenomen. Onze stadgenooten hadden tot taak den reeds in 1937 veroverden eereprijs, een groO' ten zilveren wisselbeker, te verdedigen. Dat zij hierin zijn geslaagd en niet alleen den eereprijs doch ook nog den eersten prijs wisten te behalen in een drietal wedstrijden, waarin slechts één doelpunt tegen de wit- hemden kon worden gescoord, stemt zeker tot voldoening. Daarenboven zal zeker een bedrag van meer dan 1300 voor de Sneeker-instellin- gen van liefdadigheid kunnen worden be schikbaar gesteld. Aangezien zoowel Keuris als Brouwer door militairen dienst verhinderd waren, bracht Alcmaria het volgende elftal in het veld: Duiveman Burger Koning Rootring de Grand Helderman Gerritse v. d. Pol Teilegen van Wieringen Hamstra De uitslagen waren: L.S.C.Sneek 0—0 AlcmariaBlack Boys 40 SneekBlack Boys 11 AlcmariaL.S.C. 20 Black Boys—L.S.C. 0—2 AlcmariaSneek 11 AlcmariaBlack Boys 40. Reeds weinige minuten na den aanvang kreeg Alcmaria een prachtkans. Hamstra gaf den bal op het juiste oogenblik aan van Wie- ringen, die in plaats van zelf te schieten, het leer naar de rechtervleugel schoot. Toch was dit slechts uitstel, want reeds in de volgende minuut knalde de jeugdige Tei legen den bal langs den Black-Boys-keeper. Het was deze zelfde speler, die een voor zet naar Gerritse plaatste, die zoo zacht in schoot, dat het leer tegen den paal bleef liggen. De toestormende van Wieringen had dan ook geen moeite de voorsprong tot 2—0 te vergrooten. Daarna spaarde Alcmaria zich zichtbaar. Keeper Duivenman wist een hard schot meesterlijk te stoppen en na de rust brachten Gerritse en Hamstra den eind stand op 40. L.S.C.Alcmaria 02. De strijd tegen L.S.C., onder de felle zon gespeeld, bleek aanzienlijk zwaarder. L.S.C. begon met enkele hoekschoppen te forcee- ren, hetgeen voor Alcmaria het sein was, om flink aan te pakken. Inderdaad was het tem po dan ook aanzienlijk hooger dan tegen Black Boys. In het heetst van den strijd moest de Grand voor goed uitvallen, om door Scharlewie te worden vervangen. Nadat de rust met blanken stand was in gegaan, bracht een door Teilegen genomen hoekschop succes. De bal belandde via van Wieringen bij Hamstra, die op fraaie wijze inschoot (0—1). Na verwoede pogingen van L.S.C. om ge lijk te mak«n, was het opnieuw Hamstra, die den grondslag legde voor het tweede doel punt. Snel bracht hij het leer op, dat via Teilegen bij van Wieringen belandde, die geen fout maakte (0—2). SneekAlcmaria 11. In de finale tegen deze Noordelijke le klasser, waarin de ex-internationaal de Bock middenvoor speelde, heeft Alcmaria zich flink geweerd. Wel waren de eerste minuten voor Sneek, doch tien minuten na het begin wisten Ham stra en van Wieringen Alcmaria de leiding te geven. De vreugde was echter van korten duur, want onmiddellijk na den aftrap maakte Sneek gelijk. De strijd kreeg hierdoor een forsch en spannend karakter, waardoor Alcmaria zich iets liet intimideeren. Het gevolg was, dat de Alkmaarsche middenlinie te ver achter bleef, waardoor de witte voorhoede te veel aan haar eigen lot werd overgelaten. Daartegenover werd de Sneeker voorhoe de, waarin de Bock als motor fungeerde, goed in bedwang gehouden en toen onder groote spanning het eindsignaal klonk, bleek Alcmaria met 5 punten uit 3 wedstrijden en met een do«lsaldo van 7 voor en 1 goal te gen, winnaar van het tornooi. In hotel ..Hanenburg" vond daarna de prijsuitreiking plaats. Voorzitter Bonsema nam voor-Alcmaria de prijzen in ontvangst. Hij gaf de verzekering, dat Alcmaria natuurlijk zeer verheugd was met het bereikte resultaat en het volgend jaar zeker opnieuw van de partij zal zijn om den eereprijs te verdedigen, doch grooter vreugde was het voor Alcmaria. dat ook zij, als vertegenwoordigster van het Westen, een steentje bij heeft mogen dragen tot het sym pathieke doel: bestrijding der t.b.c. Een afscheidswoord richtte hij tot Alcma- ria's rechtback Burger, die voor twee jaren naar West-Indië vertrekt. In de beste stemming werd de thuisreis aanvaard. overging tot het op eigen houtje organisee- ren van een competitie, met den K.N.S.B. in overleg te treden, of die organisatie niet wat soepel wilde zijn met de contributie; het bezwaar tegen aansluiting bij den K.N.S.B. was bij allen voornamelijk de vry hooge contributie. Bij de gehouden stemming bleken de an dere clubs wel voor het houden van een competitie van de hierboven genoemde clubs te gevoelen. Schaakmat verklaarde wel mee te doen, omdat men anders geheel naast alles zou staan. Men besloot in den komenden winter een copmetitie te houden met tientallen, waar voor prijzen zullen worden uitgeloofd. Er zullen dubbele ronden worden gespeeld. On besliste party zullen worden beslist door een vijftal arbiters uit de aangesloten clubs. Bij de rondvraag kwam D.O.S. uit Alk maar nog met het voorstel om een schaak kring Alkmaar op te richten. Schaakmat was hier tegen, evenals de schaakclub van Bergen. De leden dier ver een iging gevoelen er niet voor. Schaakmat deelde mede, dat zy den win ter een nederlaagwedstrijd organiseert ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der vereen iging. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. Kegelen OM 'T DAMESKAMPIOENSCHAP A.K.B. Hedenavond zullen op 4 banen in 't ge bouw de Unie de wedstrijden worden verke- geld, welke voor de Alkmaarsche kegelaar. sters zeer belangrijk beloven te worden. Im mers, de inzet, 't dameskampioenschap A.K. B. 1938, is voor de 3 clubs, te weten „Onder Ons", „W.I.K." en „Men heeft ze niet aan een Touwtje" zeker de moeite waard om met in spanning van alle krachten te trachten dit jaar den zoo zeer begeerden titel in de wacht te sleepen. Zal 't „Onder Ons" vanavond we derom gelukken? De wedstrijden vangen aan om half negen precies. Zwemmen. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. H.S.V. te Heiloo le klasser. Door een verdiende, doch geflatteerde 52-overwinning op V.V.W. te Wervershoof heeft H.S.V. zich gister opgewerkt naar de le klasse D-H.V.B. Dat H.S.V. de sympathie van de Heilooër bevolking heeft, bleek ook gisteren weer, zoowel uit het groote aantal supporters die de reis naar Wervershoof hebben meegemaakt als °s avonds bij aan komst te Heiloo. Daar twee van de drie clubs promoveeren zijn de neg te spelen wedstrijden van geen belang meer voor een eventueele promotie degradatie, daar V.V.W. bij een eventueele nog te behalen overwinning op R.E.O. te de Rijp Zondag as. natuurlijk slechts twee pun ten kan behalen en beide overige clubs ieder reeds 4 punten bezitten. Over het spelverloop in het kort nog het volgende: Voor de rust een sterk aanvallend V.V.W., maar tot doelpunten kon met niet komen, dan vlak voor de rust. H.S.V. had echter door verkeerd terugspelen al heel ge makkelijk de leiding genomen. Na de rust een misverstand in de H.S.V.-achterhoede en nu leidt V.V.W. met 21. Dan komt H.S.V. geweldig opzetten en de rechtsbinnen scoort met een fraaien kopbal de gelijkmaker. V.V. W. wordt totaal op haar eigen helft terug gedrongen en H.S.V. weet de score steeds door haar midvoor tot 52 op te voeren. Door de overwinning van H.S.V. op V.V.W. is ook R.E.O. definitief le klasser. De stand is nu: R.E.O. 2 2 0 0 10—1 4 H.S.V. 3 2 0 1 8—8 4 V.V.W. 3 0 0 3 2—11 0 NEDERLAND— NED. IND1E. Het Ned. elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 26 Juni a.s. in het kader van den Olympi- schen dag in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Nederlandsch-Indië zal spe len, is door de keuzecommissie van den K.N. V.B. als volgt samengesteld: Van Male (Feijenoord) Weber Caldenhove (A.G.O.V.V.) (D.W.S.) Paauwe Anderiesen v. Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Drager v. d. Veen Dumortier Smit de Harder (DWS) (Heracles) (DOS) (Haarlem) (VUC) De reserves zullen eerst later worden aan gewezen. In dit Nederlandsch elftal zyn in de ach terhoede en in de middenlinie de oude be proefde krachten opgesteld, doch de voor hoede is, op Smit na, volkomen vernieuwd. De proefneming met Drager en Dumortier is ongetwijfeld interessant, terwijl men ver der met spanning het optreden van den vleugel Smitde Harder tegemoet mag zien. Van der Veen speelt even goed links als rechts, al komt hij dan ook den laatsten tijd in zijn club meer als linksbinnen uit. Schaken. SCHAAKSCLUBS UIT ALKMAAR EN OMGEVING VERGADERDEN. In het vereenigingslokaal van de Alk maarsche Chr. Schaakclub „Alkmaar" werd dezer dagen een vergadering gehouden, waarvoor waren uitgenoodigd de schaak clubs „De Pion" te Bergen, „D.O.S." te Alk maar „Schaakmat" te Noordscharwoude, Oppositie" te Heiloo en „Dirkshorn" te Dirkshorn. Laatstgenoemde vereeniging was echter niet aanwezig zonder bericht van ver hindering. De vergadering, welke onder leiding stond van den voorzitter van de schaakclub Alk maar, was belegd om te komen tot het orga- niseeren van een onderlinge competitie met tientallen. De afgevaardigden van Schaakmat hadden bezwaren tegen dit voorstel, omdat men meende hierdoor te zeer gebonden te wor den, terwijl men het tevens aanvoelde als een concurrentie van den K.N.S.B. vandaar dat Schaakmat yoortstelde, om, voor men Gisteren is dan het laatste gedeelte der jaarlijksche school wedstrijden verwerkt met de afdeeling zwemmen. Het is een prachtig zwemfestijn geworden, dat des morgens van 912 uur de lagere scholen, en des middags van 25 uur de middelbare scholen in actie bracht, en dat honderden toeschouwers naar het bad had doen stroomen, die niet moe werden om de vertegenwoordigers der ver schillende scholen luide aan te moedigen. Om 9 uur opende de voorzitter van de schoolwedstrijden-commissie, de heer Lutte- rot, dezen wedstrijddag met een hartelijk woord van welkom tot deelnemers en toe schouwers en dankte in het bijzonder den heer Hansen, die speciaal voor deze wed strijden uit Utrecht was overgekomen om als starter te fungeeren. Voor het eerste nummer 25 M. vrije slag jongens waren niet minder dan 55 deelne mers ingeschreven. Ondanks dit groote aan tal was dit nummer in een half uur afge werkt, wel een bewijs dus, dat de officials zich op uitstekende wijze van hun moeilijke taak kweten. Dat dit vlotte tempo den ge- heelen dag gehandhaafd kon worden is zeer zeker mede te danken aan de deelnemers zelf, die keurig op tijd aan den start ver schenen. Wat de prestaties betreft: deze bewegen 'zich over de heele linie in een sterk stijgen de lijn vergeleken bij vorige jaren. Dit bleek al direct by het eerste nummer, waarbij de tijden der eerste drie alle sneller waren dan van de eerste prijswinnaar van het vorige jaar. J. de Ruyter won voor de Rochdale- school den eersten prijs, terwijl de 10-jarige Tjebbe Wulp een keurig resultaat boekte met zijn tweede plaats voor de Bosboom Toussaint-school. Annie Wulp won het vrye slag-nummer voor meisjes, waarbij zi) echter onverwacht in T. de Rover van de Julianaschool een waardige tegenstandster ontmoette, die ver raste met een keurige stijl. De 3 x 25 M. estafette jongens werd met groote voorsprong gewonnen door de Bos boom Toussaintschool I met Scheffel, Hoebe en Wulp. Was het enthousiasme bij de vorige num mers reeds zeer groot, by deze estafette ken de de geestdrift geen grenzen meer. De over dekte dreunde met recht op zijn grondvesten. Bijzondere aandacht trok vervolgens de keurige demonstratie van schoolslag, trud- geon, rugcrawl, borstcrawl, vlinderslag en Kiefer-keerpunt door Rie van Maarleveld, de beide meisjes de Vos Burchart, Frans Mays en de gebr. Imhülsen, alsmede het schoonspringen door de dames Botterman en Boerwinkel. Het nummer balktrekken was een nieu wigheid, die het zeer goed deed. Het werd gewonnen door de Bosboom Toussaintschool, welke school bovendien de meisjes afval race en de jongens-afvalrace won, resp. door Annie Wulp en Tjebbe Wulp. De massa-starts voor de afvalraces leverden een werkelijk imposante aanblik op, waarna de polowed strijd AlkmaarHaarlem een waardig slot vormde van de morgenwedstrijden. Welis waar mocht het het Alkmaarsche zevental niet gelukken de overwinning te behalen de wedstrijd ging met 21 verloren, na een gelijke rust-stand 11 maar het vertoon de spel was het aanzien ten volle waard. een razend beentempo, en tenslotte was Piet Wulp het gelukkigste by het aantikken. Mays en G. Wulp eindigden gelijk in 13 sec. Bij overzwemmen om de tweede en derde prijs stormde Mays zelfs nog sneller naar de finish dan tevoren, en legde den afstand af in 12.4 sec. De estafette meisjes kwam te vervallen, doordat daarvoor alleen de R. H. B. S. was ingeschreven. Aan de andere scholen om er voor te zorgen, dat zy het volgende jaar de R. H. B. S. op dit nummer partij kunnen geven. Het hoogtepunt werd de 50 M. schoolslag jongens, waarbij vooruit gang in de prestaties wel het duidelijk ste tot uiting kwam, doordat niet min der dan 6 zwemmers onder de tijd van de eerste prijswinnaar van het vorige jaar bleven. Dit was zwemmen van de bovenste plank! oogstte het waarna de verzwommen hiervoor de De middelbare scholen. De groote verrassing van de middagwed strijden was wel, dat het de Handelsschool gelukt is om de suprematie van de R.H.B.S. te breken. Hoewel de R.H.B.S. ook dit jaar nog het grootste aantal prijzen behaalde, zoo bleef de Handelsschool op niet minder dan 4 nummers overwinnaar, terwijl deze zelfde school vorige jaren geen enkele overwinning had kunnen behalen. Dat de spanning zeer groot was en dat de zwemcracks der scholen al uiterst weinig ln kracht verschillen, blijkt wel heel duidelijk uit het feit, dat herhaaldelijk overgezwom men moest worden om een beslissing te ver krijgen. Rie van Maarleveld legde de 25 M. vrye slag meisjes af in den zeer goeden tyd van 14.6 sec., daarmede de beide meisjes de Vos Burchart achter zich latende. Ook onder de minder bekende „sterren" waren er echter verschillende, die een zeer verdienstelijke tijd bereikten. Dit geldt trou wens evenzeer voor hetzelfde nummer voor jongens. In de voorlaatste serie daarvan, die geheel uit prominente zwemmers bestond, schoot Wim de Vries (Handelsschool) als een pijl uit den boog naar voren en tikte aan in 13.2 sec. De laatste serie ging echter nog sneller, de jongens ploegden zich door het water met Mays en P. Wulp eindigden gelijk in 37.2 sec., terwijl G. Wulp, de gebr. van der Wilk en Dick Imhülsen er alle vier 38.4 sec. voor noodig hadden. By het overzwemmen om de prijzen deed zich het merkwaardige feit voor dat de tij den nu nog sneller waren dan de eerste maal. Mays werd eerste in precies 37 sec., P. Wulp tweede in 37.2 sec., D. v. d. Wilk derde in precies 38 sec., G. v. d. Wilk vier de in 38.2 sec., D Imhülsen vijfde eveneens in 38.2 sec. en G. Wulp zesde in 38.4 sec. Inderdaad een prettige strijd tusschen de vlinderslag van de gebr. Wulp en Dick Imhülsen, en de gewone schoolslag van de gebr. van der Wilk en Mays. Evenals in de morgenuren schoonspringen veel succes, 5 x 25 M. estafette jongens werd: de H. B. S. I sleepte nieuwe wisselbeker in de wacht waarbij de Handelschool, na aanvankelijk bij H. B. II achter gelegen te hebben, goede twee de werd. De winende ploeg bestond uit: D. Imhülsen, G. v. d. Wilk, P. Vogtschmidt, gebr. Wulp. Het balktrekken werd een H. B. S.-over- winning, terwijl de afvalraces fraaie Han delsschool successen werden, door middel van Rie van Maarleveld en F. Mays. Het sensationeele slotnummer, de polo- wedstrijd R. H. B. S.Overige scholen werd een 21 overwinning voor de H. B. S. De H. B. S. bleek over de beste verdedi ging te beschikken, hetgeen de doorslag heeft gegeven. Wel kwam het zevental der overige na de rust geweldig opzetten, nadat Vogtschmidt en D. v. d. Wilk de H. B. S. een 20 voorsprong hadden gegeven, maar dit offensief leverde slechts één goal op, door Stammes gescoord. De zeventallen waren als volgt opgesteld: H.B.S. Doel: G. v. d. Wilk; achter: G. Wulp, D. Imhülsen, H. Kirkenier. Voor: P. Vogtschmidt, D. v. d. Wilk, P. Wulp. Overige scholen. Doel: C. Postma; achter: E. Groothuizen, J. Stammes, J. Bos; voor: H. Meiman, F. Mays, F. Dijkstra. Aan het einde van de wedstrijden geko men sprak de heer Lutterot zyn voldoening uit over het zoozeer geslaagde zwemfeest en gaf vervolgens het woord aan den heer Dun, inspecteur van het lager onderwijs. Spr. bracht allereerst dank aan alle deel nemers geen uitgezonderd, die door hun sportieve opvatting over deze wedstrijden blijk gegeven hebben, het werk van de schoolcommissie te waardeeren. In dit ver band bracht spr. in het bijzonder dank aan den heer Lutterot, de bezielende kracht van de schoolwedstrijden. Voorts dankte spr. de directie van de Overdekte, de officials der K.N.Z.B., de heeren Imhülsen en Hoogland voor het vele voorbereidende werk, den heer Hansen voor het vervuilen van de zoo moeilijke taak van starter, het personeel van het blad en verder allen c'.ie op eenlger- lei wijze hadden geholpen deze wedstrijden te doen slagen. Met hartelijke felicitaties werden hierna de prijzen aan de winnaars uitgereikt. In de morgenuren merkten we onder de aanwezigen o.m. op jhr. mr. van Kinschot, terwijl 's middags vele autoriteiten uit de stad van hun belangstelling blijk gaven. Tenslotte volgen hier de voornaamste uitslagen: Lagere scholen. 25 M. vrije slag jongens: 1. J. de Ruyter, Rochdaleschool 16.8 sec.; 2. Tj. Wulp, Bos boom Toussaintschool 17.2 sec.; 3. A. Boxcm, Lindensch. 18 sec. 25 M. vrije slag meisjes: 1. A. Wulp, B. Touss. sch. 16.2 sec.; 2. T. de Rover, Jul. sch. 17 sec.: 3. A. Vermeulen, B. Touss. sch, 19,6 sec. min, 2,2 sec

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10