<=-)/! ging een week voorbij <A/\e baai zegt, zegt: GEUZENBAAI; wie Geuzenbaai zegt zegt: REUZE-BAAI! ii Li i V - Nieuwe Bond van Zuivelfabrieken. De boterbereiding aan kleine zuivelfabrieken. KENNEMERLAND BERGEN DERDE BLAD. -r'.. .1« V;\ v*«t ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 MEI 1938. V V'--* !'AS3*»V „Voorkomt werkloosheid door brand met mxnimax-snelblusschers", lezen wii in w tijdschrift „Nederlandsch Fabrikaat" Het middel lykt ons erger dan de kwaal. „Groningsch warmibloedpaard jubileert. y g J?ir °ud en n<>g steeds even krach- tig meldt de Telegr. Inderdaad een kras beestje, dat wel een vermelding waard is. „De heer C. G. Tabak" - aldus de öeverw. Crt. leverde hedenmorgen het bewijs, dat de Nederlandsche tuinbouw voor niets meer staat. Hij toonde ons nu reeds de eerste nieuwe Hollandsche prui men." Wij hebben in de Prins Hendrikstichting geconstateerd, dat er in November al Tabaks-pruimen waren. „De luxe auto kwam van het station en een huurauto van de richting Laanweg en bij den hoek van het viaduct hebben zij elkaar niet opgemerkt", zegt de N. Lang. Crt. Het ergste is, dat ook de bestuurders elkaar niet opgemerkt schijnen te hebben. „Omkijken is een gevaarlijke luxe", schrijft het N. Holl. Dagbl. boven een ver keersongeval. Menige jonge man heeft door omkijken naar een meisje dezelfde droevige ervaring opgedaan. Uit Maastricht wordt gemeld, dat eenige leden van Zwart Front, die zich door de „Limburger Koerier" in- hun eer aangetast zagen, den voorgevel van het couranten gebouw met teer hebben bespoten. De mogelijkheid bestaat, dat zij een verkeerden uitleg aan het spreekwoord „Eer is teer" hebben gegeven. „Koning George, die zich aan beide ploegen had laten voorstellen, reikte ia afloop de medailles aan de overwinnaars uit", lezen wij in de Maasbode. Als de koning zich niet had laten voor stellen, zouden de voetballers hem waar schijnlijk niet eens herkend hebben. De N. L. Crt. schrijft 'wer een Onder linge Begrafenisverzekering uit den omtrek: „Eenmaal is een lid ter aarde besteld tot groote tevredenheid der nabe staanden." J veronderstellen, dat het een erfoom is geweest. „Billijk te koop, een lunchroom, wegens ziekte, Accountantsonderzoek toegestaan", lezen wij in de Held. Crt. Zou een doktersonderzoek niet erstan- diger wezen? Volgens de Eeverw. Cr1 geeft de Midza spaarbankboekjes aan baby's wanneer zij tusschen 15 Augustus m 1 September ge boren worden. Daarvoor komen ouders in aanmerking, die tusscher 24 Mei en 13 Juni hun Midza-bonnen inzenden. Wie in de laatste helft van Augustus een baby wil hebben, mag dus niet verzui men zyn bonnen in te sturen. Volgens de N. H. Crt. moeten in Duitschland de klanten hun eigen scheer kwast meebrengen. Als zij die niet hebben, zal de barbier zijn handen moeten ge bruiken Het is te hopen, dat dit alleen voor het inzeepen bedoeld is. Onder den titel „Wat Frankrijk per jaar rookt", vertelt het N. H. Dgbl., dat in 22 over het geheele land verspreide manufac turen de tabak verwerkt wordt. Wij herinneren ons, dat wij wel eens een Fransche sigaar gerookt hebben, die inder daad aan geschroeide manufacturen deed denken. Volgens de Beverw. Crt. is het tweede lustrum van de Beverw. Damclub op luis terrijke wijze gevierd en zijn bij de prijs uitreiking de verschillende worsten zeer in trek gebleken. Waarschijnlijk was de worst er in trek omdat er trek in de worst was. „Kleine rookers verkeeren in nood", schrijft men uit Monnikendam aan „De No:rderpost." Wie zich de gevoelens bij zijn eerste sigaar herinnert, weet, dat deze opmerking volkomen juist is. Bij de bespreking van den wedstrijd HollandSchotland, zegt het N. Holl. Dagbl.: „Van den toestormenden Vente rolt de bal over de lijn (13) en hiermede blijkt het laatste kruit verschoten." Ook wij hebben geconstateerd, dat er nadien geen Schot is gevallen. £cuuU ett Jmm&ouw Onder voorzitterschap van den heer A. Schrooderuit Heiloo kwam gister middag in het café Central de Nieuwe Bond van Zuivelfabrieken in algemeene vergade ring bijeen. Het bezoek was wel bijzonder matig; toen de voorzitter de vergadering opende, waren (behalve totaal drie bestuursleden en den rijkzuivelconsulent ir. H. J. Huisman) slechts drie leden (later kwamen er nog een paar) aanwezig. Hij sprak daarover zijn teleurstelling uit. Voortgaande, zei hij, dat de moeilijkheden in het zuivelbedrijf nog niet zijn overwonnen. Hij hoopte, dat ver betering toch eindelijk zal komen. Den heer Huisman, die de vergadering van den N. Bond voor het eerst bijwoonde, heette spr. in het bijzonder welkom en hij sprak de hoop uit, dat het den heer H. zal mogen ge lukken de voetsporen van zijn voorganger dr Schey te drukken, niet alleen wat her optreden in het belang van het zuivelbedrijf betreft maar ook als mensch en vriend. Spr. van zijn kant zegde allen mogelijken steun toe Aan het adres van dr. Schey bracht spr. nog eenige hartelijke woorden van dank voor diens vele bemoeiingen. Met groote voldoening constateerde spr., dat de aanvoer op de kaasmarkt gister zoo groot was geweest - verschillende fabrie ken waren weer aanwezig en hy hooP*e- dat ook in de toekomst de A1kmaarsche kaasmarkt zal blijven bloeien, in het belang van de aanvoerders en de vele *en die zich telken jare m den aanblik eener welvoorziene markt verheugen. Mededeel ingen. Medeeedeeld werd, dat de fabrieken Nova Vita te Beets en Eendracht te Wogmeer bedankt als lid, l.atstSenoemde ^TdkSctowaa dankbetuiging in- aekomen voor de ondervonden belangstel- v» den Bond b„ zijn beeng.M als rij kszui velconsulent. Rekening 1937. Na advies van de commissie tot nazien der kas enz werd de rekening 1937 goedge gekeurd op 1 1337 ta netel ïiïTÏÏX'oft™,* ivoordeeUg saldo De balans voor de afd. Afkoop was per 1 Jan. LI. 204,24 in actief en passief m een saldo winst van f 65,46; de winslen verliesrekening voor die afdeelmg sloot met een bedrag van f 70. Jaarverslag. In zijn jaarverslag zei de secretaris, de heer T. G r o o t Cz., o.a., dat dezen keer het nieuwe jaar onder hoopvoller omstandig heden was begonnen, maar of die blijvend zouden zijn betwijfelde hij zeer, omdat z.i. te vreezen is, dat de gekomen opleving ter. gevolge van de herbewapening allerwege niet meer dan schijn zal. zijn. Wat de vereeniging aangaat, is de toestand niet beter geworden, want weder hebben er twee leden bedankt. Bij de controle over de werktuigen was de beste medewerking ondervonden van de bedrijfsleiders. Over het algemeen waren de werktuigen goed in orde. Met voldoening werd geconstateerd, dat de actie voor de kaas beurs feitelijk een fiasco werd. De coöperatieve aankoop had beter kun nen zijn. Verschillende'leden geven nog te veel voorkeur aan plaatselijke leveranciers, dit tot cor.curreerende prijzen genoopt wor den door de van te voren bij den bond aan gevraagde prijzen. Deze practijk werd zeer afgekeurd. Met instemming werd gewag gemaakt van het inkrimpen der regeerings-crisis- maatregelen. Zoo ook werd begroet de instelling van het kwaliteitsbureau voor boter, waarvan verbetering van het product verwacht mag worden in het belang van den export. Het verslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De boterbereiding aan kleine zuivelfabrieken. De heer ir. H. J. H u i s m a n hield een causerie over bovenstaand onderwerp. Hij begon met zijn dank uit te spreken voor de vriendelijke ontvangst door den voorzitter en zei wederkeerig te hopen op tegemoet komende en welwillende samenwerking. De boterbereiding in haar geheel te be handelen zou thans te ver voeren, meende spr., en daarom zou hij zich bepalen tot het naar voren brengen van enkele maatrege len, welke de boterfabricage ten goede zul len komen. Mét den secretaris geloofde hij, dat opvoering van de kwaliteit der boter gewenscht is. In het voorbijgaan merkte hij op, dat voor onze kaaspositie vooreerst geen vrees behoeft te bestaan. Wat den boterexport betreft heeft ons land oorspronkelijk een der belangrijkste plaatsen ingenomen, maar misschien in gesluimerd daardoor later werd minder aandacht gewijd aan de kwaliteit. Thans dringt de eisch daarnaar des te meer, omdat Engeland eigenlijk nog maar alléén de vrije markt is en onze export daarheen sterk ver minderd is tengevolge van: a. ongeregelden aanvoer, b. te groote zachtheid van consis tentie en c. mindere kwaliteit. Spr. wees erop, dat het kwaliteitsbureau eischen stelt aan de boter, die geleidelijk zullen worden opgevoerd, naarmate de fa- Drieken zich erbij hebben kunnen aanpassen. Men mag daar niet afwijzend tegenover staan, want zij zullen aan de welvaart van onzen boerenstand ten goede komen. Er zul len mindere of grootere veranderingen in de fabrieken moeten plaats hebben. In de eerste plaats is daar de kaasmaker meestal dikwijls ook botermaker, hoewel hij gewoonlijk van dit laatste slechts betrekke lijk weinig af weet. Eisch is dus te kunnen beschikken over een goed onderlegden bo termaker. Grootere aandacht moet besteed worden aan het zuursel. Men gebruike niet (zooals veelal gebeurt) voor kaas en boter hetzelf de zuursel, maar neme voor de boter het speciaal daarvoor bestemde, omdat het een bepaald aroma aan het product geeft. De roomzuring was het volgende punt, waarop spr. de aandacht vestigde. Gewoon lijk gaat het, zei hij, op goed geluk, maar dat is niet aan te bevelen. Een juiste zuur graad van den room is alleen te bereiken door dagelijks herhaalde controle, zij is van groote beteekenis voor de kwaliteit der bo ter. Spr. ging sp het technische gedeelte uit voerig in. Voorts wees spr. op de pasteurisatie, welke zeer vaak niet op de goede wijze gebeurt, waardoor een kooksmaak optreedt. Hij zette uiteen hoe dit werk z.i. dan moet gebeuren, zoodat het tevens ontsmettend werkt. Hierbij wees hij erop, dat de pasteur en het basin zuiver vertind moeten zijn, opdat er geen metaalsmaak aan de boter zal komen. Men lette ook op het te gebruiken nortonwater, want dit kan te zeer ijzerhoudend zijn en dan eenzelfden bijsmaak veroorzaken. Door doelmatig werken kan men een en ander nog wel voorkomen. Wat het karnen betreft, waarschuwde spr. tegen o ver-karnen, want men krijgt dan een grove korrel, die door wasschen niet meer is weg te werken. In het algemeen meende spr., dat drie maal wasschen noodig is (vaak doet men het slechts twee keer.) Het kneeden van de boter eischt veel zorg, men beseffe, dat de boter bij éénmaal kneeden niet droog genoeg wordt. Spr. gaf verschillende wenken hoe men hierbij het beste kon werken. Men werke niet aan één stuk door, maar late de karn zoo nu en dan even stilstaan met het luik naar beneden. Bij gebruik van een kneedbord geldt ook de eisch te zorgen voor voldoend droge boter. Voor het zouten gebruike men zoo fijn mogelijk zout, wat beter oplost in het boter- vocht en het „bont" in het product voor komt. Tenslotte beval spr. krachtig aan het ge bruik van boterspanen en boterstamper ter wille van reinheid en ook, omdat bij werken met de handen (die altijd warmer zijn dan de boter) gebreken aan het product kunnen ontstaan. Voor het geven van meerdere voorlichting stelde spr. zich ten allen tijde disponibel. Nadat eenige vragen, den spreker gesteld, door dezen waren beantwoord, dankte de voorzitter hem hartelijk voor zijn leerzame causerie. Rondvraag. Door een vraag over de kaasmakerij en in verband daarmee het zelfkazen ontlokte de heer Henneman een breedvoerige dis cussie. Als resultaat daarvan kwam naar vo ren, dat de boeren veelal met meer voordeel de melk naar een fabriek kunnen sturen dan zelf te gaan kazen, hoewel niet ontkend kan worden dat de kwaliteit van beste boeren kaas niet door fabrieken wordt geëvenaard. In Noordholland zijn de boeren minder con servatief dan in Zuidholland, vandaar dat men in eerstgenoemde provincie véél meer zuivelfabrieken aantreft. Bij zelfkazen zal men in den zomer twee maal per dag kaas moeten maken, een werk wat gewoonlijk de boerin verricht. In Zuidholland zijn nog 3300 boerderijen waar zulks gebeurt. Tenslotte sloot de voorzitter de vergade ring op de gewone wijze. Je zoo lang verbeide regen is gekomen en daarbij gunstiger weer. Maar het werd ook tijd, tijd voor de aardbeien en ook voor de groente. Na den regen kwam ook de inzinking in de prijzen, welke nog al lang aanhield, nog niet geheel is geweken en waarschijnlijk zal het, althans voorloo- pig, met die hooge prijzen die we gewoon waren, gedaan zijn. Over de geheele linie kwam de inzinking en daarna weer hooger prijzen. Wanneer we dan ook prijzen gaan noemen dan is dat het gemiddelde over eenige dagen. Spinazie maakte een zeer slechte week door met prijzen van 0.15 tot 0.30 per kist (8 kg. inhoud). Postelein Liep ook terug in prijs, doch het ging nog al: de prijzen 0.30 a 0.50 per kist (voor le soort) kunnen er voor door. Bloemkool heeft een beetje te veel van het mooie weer geprofiteerd en een gedeelte is los. Niettemin zijn de prijzen aan den hoogen kant, nl. 15 a 22 per 100 stuks. De hooge prijs van sla behoort tot het verleden en alleen 1ste soort kon zich handhaven, zij het dan tegen lager prijs, de prijzen waren 0.00 a 3.80 per 100 krop. Bosgroente (met uitzondering van asper ges) konden zich handhdaven en bospeen is peperduur. De prijzen waren: bospeen 8.50 a 16, rabarber 7 a 12. Radijs 2 a 3, peterselie en selderie 2 a 3 p. 100 bos. Asperges gaan niet hard, noch in prijs, noch in aanvoer en we gelooven ook niet in beduidend hooger prijzen, le soort asperges brachten 24 a 31 op, dik blauw 16 a 22 per 100 bos. De aanvoer van bakaardbeien is al van beteekenis en de prijzen zijn niet onvoor- deelig. Er wordt te weinig geplukt en daarom had men graag iets meer. De prij zen waren ongeveer 0.90 a 1.40 per kg. en 0.14 a 0.22 per doosje. Den overigen aanvoer, alle kleine kwantums, laten we onbesproken. DE A.S. TENTOONSTELLING TE OPMEER. Nog slechts een paar dagen scheiden ons van de jaarlijksche landbouwtentoonstel ling die dit jaar wat de inzendingen en deelname betreft, al de vorige zal over treffen. Zoo wel de afd. paarden, wolvee, varkens en geiten is een groote deelname en het aantal opgeslagen hokken en stal lingen op het terrein zijn dus dit jaar ook bijzonder grooter. Voor het concours hippique en de korte- baandraverij bestaat groote belangstelling. Alles wijst er dus op dat het weer een groote dag zal worden. Onze opsomming zou niet volledig zijn indien wij de groote deelname van standen ter opluistering verzuimden U te vermel den. Meer dan, ja zelfs belangrijk meer dan vorige jaren. Een deel wordt onderge bracht in een groote tent waar het publiek onafhankelijk van het weer alle gelegen heid heeft om alles goed waar te nemen. Vanzelfsprekend zijn onder de inzenders vele ingezetenen, maar ook heel veel van buiten. Maar het geheel wordt toch een zeer rijke verscheidenheid, waardoor onge twijfeld ook dit jaar weer veel belangstel ling zal zijn. De verschillende gelegenheden op het kermisterrein bieden weer volle gelegen heid voor de noodige afwisseling, terwijl in de diverse café's weer volle gelegenheid bestaat voor de dansliefhebbers. Opmeer is klaar, moge alles medewerken voor het welslagen van deze goede voor bereiden dag. QemeeatecadeH. De Raad kwam gister voltallig, onder voorzitterschap van wethouder Macdonald bijeen, die mededeelde, dat aan den burge meester, mr. H. D. A. van Reenen, voor een nakuur, voor onbepaalden tijd verlof was verleend. De heer Brak verdedigde het verzoek van de vereeniging van den georganiseerden ventersbond te Hoorn, om alleen aan geor ganiseerde venters vergunning te verleenen en dit op grond van den chaotischen toe stand die er heerscht. De heer S w a a g oordeelde, dat de heer Brak het zwaartepunt legde op het georga niseerd zijn en z.L had de overheid dit niet te bevorderen, doch moet dit uitgaan van de betrokkenen. Weth.Miltenburg oordeelde den maat regel te drastisch. Het staat gelijk met een verzoek om ongeorganiseerden niet te werk te stellen. De voorzitter zeide, dat het college geen dwang wenschte uit te oefenen op het organiseeren van een groep. Als allen geor ganiseerd zijn is de chaos niet minder groot. De heer Brak oordeelde, dat alleen door organisatorisch optreden verbetering ver kregen kan worden. Weth. Macdonald wilde eerst afwach ten wat zoo'n organisatie vermag. De heer den Das concludeerde, dat B. en W. niet op de hoogte zijn van het doel van de organisatie en verzocht aanhouding, om den raad gelegenheid te geven inlich tingen in te winnen. De heer Brak trok zijn voorstel in, waar op de voorzitter toezegde, dat B. en W. de inlichtingen zullen vragen. Van de ingekomen stukken, waaronder verschillende goedkeuringen op vorige raadsbesluiten, vermelden wij: een adres van de afd. Bergen van Volksonderwijs, waarin verzocht wordt, de huur voor een lokaal der openbare school, waarin de kleu terschool is gevestigd, van 150 op 100 te brengen B. en W. adviseerden afwijzend, omdat de huur alleszins billijk kan worden geacht. De heer den Das vond het verstandiger als dergelijke verzoeken bij de begrooting werden ingediend. Weth. Macdonald had berekend, dat een andere vereeniging alleen 180 voor huur kwijt is en hier is het huur plus ver warming. De heer Voute: Het geldt hier een van de meest cultureele uitingen die men zich kan indenken. Spr. verzocht B. en W. zich nog eens te beraden. Z. h. st. werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. De heer d e n D a s gaf B. en W. in overweging aandacht aan de mondverzor- ging op de school te schenken en vroeg hoe ver het stond met het schoolzwemmen. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten, nu de begrooting slechts met steun van het Rijk sluitend gemaakt kon worden, bezwaar maken tegen uitgaven voor het schoolzwemmen en daarom wilde spr., om moeite te voorkomen, informeer en of tand- verzorging mogelijk is. De heer Dingerdis wilde de volksge zondheid niet prijs geven op grond van het schrijven van Ged. Staten. Spr. wilde zich tot een hoogere instantie wenden. De voorzitter: De deelname was niet algemeen. Verschillende scholen trokken zich terug om het zwemmen in het onder- wijsrooster op te nemen. Het levert groote bezwaren op. De heer den Das constateerde, dat hoogere instanties het gemeentebestuur in. zijn sociaal werk belemmeren. Ingekomen was ook een adres van den. heer J. Louwe, waarin deze voorstelt, de hem in eigendom toebehoorende strookjes grond aan den Bergerweg te ruilen met het Veeredijkje. De voorzitter deelde mede, wat adres sant niet wil bijbetalen. Hij is bereid 75 te betalen inplaats van ruim f 200. De voorzitter vond een taxatie van 2000 per H.A. voor het Veeredijkje hoog, maar men heeft laten taxeeren, en hij kan dus met een getaxeerde waarde van 1200 per H.A. (het gaat hier over 1/5 H.A.) niet accoord gaan. De heer S w a a gHet voorstel van B. en W. was niet aanvaardbaar. Spr. stelde voor de zaak te beëindigen door het bod van den heer Louwe te aanvaarden. De heer Koning: Als de heer Louwe moest verkoopen, zou hij zeker f 2000 per H.A. gesteld hebben. Den grond aan den weg taxeerde spr. in het belang van den heen Louwe hoog. Spr. wil niet vasthouden aan de 2000. Met het oog op hetgeen vroeger gepasseerd is, wilde spr. wel met 1200 accoord gaan, en ook omdat het een dijkje is. Weth. Miltenburg: De taxateurs zijn voor de gemeente opgekomen. Beter ware 3 taxateurs, waarvan een benoemd was door den heer Louwe de verhouding tusschen land en water is daar ongunstig. Spr. is het met den heer Swaag eens, dat aan den on- waardigen toestand een einde komt. Weth. Macdonald: Zullen Ged. Staten met een prijs van 12 cent per M2. genoegen nemen? Is een middenvoorstel niet beter? De heer Swaag was daarvoor niet t< vinden. Spr. vreesde niet dat Ged. Stater aanmerkingen zullen maken. De heer Dingerdis: Voor den heei Louwe is het van groote waarde, dat hij he krijgt. De heer Swaag wilde daarop niet specu- leeren. Weth. Macdonald kon zich niet ver eenigen met het voorstel-Swaag, alleen om de zaak uit de wereld te helpen. Het loopt al 5 jaar en er moet een einde aan komen. De heer Koning: Hij wilde eerst geen cent bijbetalen. De heer Swaag: Het is het uiterste voorJ stel, waartoe ik hem wist te bewegen. Het voorstel-Swaag, gesteund door dqj Hemelrijk, werd hierop met de stem van dj? heeren Dingerdis, Ellis en Koning tegci aangenomen. De heer Voute verzocht in het vervo bij dergelijke kwesties er rekening mede houden, dat de heer Roggeveen niet als tax; teur moet optreden. De heer Koning had dit ook vreemd vonden en liever met den heer Swaag getaxeerd. Hulpverleening bij brand. B. en W. stelden voor, om vanaf 1 Juli a.s. met Alkmaar een gemeenschappelijke rege ling aan te gaan voor hulpverleening bij brand, waarbij Bergen aan Alkmaar jaar lijks 50 zal vergoeden. De heer den Das constateerde, dat krachtens de verordening van Alkmaar de samenwerking niet mogelijk is, omdat de commandant van Alkmaar bepaalt, of hulp verleend kan worden en spr. oordeelde, dat de heeren Voute en Vrije bij de begroo ting niet onder de oogen hebben gezien, dat ook bij deze regeling de gemeente wel degelijk voor eigen brandvoorziening moet zorgen. Spr. kon zich echter wel met het voorstel vereenigen. De heer Voute: Wij hebben nooit ge zegd, dat Bergen zich van al het materiaal moest ontdoen. Wij drongen slechts op al- geheele samenwerking aan, doch zijn ook met dit tevreden. Conform het voorstel werd besloten. Gemeenschappelijke schoolregeling. B. en W. stelden voor, met Alkmaar, in verband met de wijzigingen 1937 in de L. O.- wet van 1930, een nieuwe gemeenschappe lijke regeling omtrent de toelating van leerlingen uit Bergen tot de O. L. scholen en scholen van M. U. L. O. in Alkmaar aan te gaan. Z. h. st. conform besloten. Benoeming wijkverpleegster. De aanbeveling van B. en W. luidde: 1. Zuster E. de Wit te Assendelft. 2. Zuster C. A. Bollen te Barger Compas- cuum. Benoemd mej. E. de Wit met 10 stemmen. Eén stem was blanko uitgebracht. Aan de orde waren hierop de voorstel len tot vaststelling van een suppletoire be grooting voor den dienst 1937, tot af- e> overschrijvingen van dat dienstjaar, tot e bedrag van 3582.61; tot af- en oversch' ving van den uitgaafpost der gemeente grooting 1937, steun aan werkloozen ei. vaststelling van een suppletoire begror voor den kapitaaldienst 1937. De heer den Das: Het is wel gebl dat de inspecties laag ramen, 10000 i: belasting meer binnengekomen. Voor de handeling van de begrooting was een 1 gere raming wel waarschijnlijk. De voorzitter: Wij moeten ons den aan de cijfers van de inspectie. Conform besloten. Wijziging politiever B. en W. stelden voor, tot vas besluiten van de algemeene poli ning zooals deze in de raads van 15 Maart j.1. is aangevuld. Conform besloten. Aanvulling verkeersx Voorgesteld werd de verke ning vast te stellen, zooals die

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11