Vraag en Aanbod Sport tRechtszaken Voor posteegelliefhebbers. 35 een! per vijl regels, uitsluitend a contant* Kantongerecht te Alkmaar. Alléén tweede handsch goederen. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). gadering van 15 Juni 1037 was gewijzigd. Ali voren. De RlJkMteunregellng. B en W. «telden voor, te be«luiten tot deelneming aan de rijksregeling, inzake steun-verleening aan de kleine tuinder», »l* bedoeld in de circulaire van den minis ter van «oclale zaken van 3 Mei 1938. De veronderatelllng van den heer den Da* dat zij. die In het bedrijf beneden 4 per week inkomen blijven, ook in de «teun- regeling kunnen worden opgenomen, ala de arbeiders, met aftrek van de 4, gaf aan leiding tot een onderlinge bespreking. De voorzitter zegde onderzoek toe. Overigens werd conform het voorstel be sloten. De Bonefaas-schouw. Al* datum van den Bonefaas-schouw, den dag. waarop de raad collectief de we gen in oogenschouw neemt en een ge- meenschappelijken maaltijd gebruikt, werd 14 Juni 9 uur vastgesteld. Rondvraag. De heer Ellis: Het is gebleken, dat 55- jarigen en ouderen in de werkverschaffing te Oeestmerambacht geplaatst zijn. Hoe is dit mogelijk? De voorzitter: Als ze bezwaar heb ben, dan wordt er rekening mede gehou den. Van hen kwam geen bezwaren in en juist zij haalden het loon. De heer V o t e: De voorzitter had be loofd de ontworpen dienstregelingen ter inzage te geven. Helaas is dit niet gebeurd. Bergen gaat voortdurend achteruit met de verbindingen met het achterland, de V. V. V.'s van Castricum en Heiloo hebben ge zorgd, dat het daar steeds beter wordt. Hier is het zoo, dat wij na half 10 uit Am- aterdam geen verbinding hebben. Is het niet mogelijk, dat B. en W. een actie in stellen, of een regeling treffen, dat de busdienst verbinding met de treinen geeft? Dit mag niet goed zijn voor Bergen aan Zee, maar de belangen van Bergen aan Zee en Bergen gaan niet parallel. In Bergen aan Zee hebben de bewoners auto's en komen gasten met auto's. In Ber gen is het anders. Spr. vroeg B. en W. de zaak te overwegen. De voorzitter: de verbinding is ver slecht. Wij hebben de K. v. K. ingescha keld, maar niets gehoord. Ons bereikten al 1 ezwaren. Als wy nu onderhandelen sprak de bui ondernemer, dan verslechteren wij nog Imeer, gezien het schrijven van de Spoor wegen. Wij loopen dan kans, dat de tram vervalt en zijn dan nog verder van huis. Het groote vervoer op hoogtijdagen kan de bus niet verwerken. De heer Voüte: Komt U dan met een ander voorstel. De voorzitter: WU zullen de bezwa ren kenbaar maken. Het i» een feit, dat de sneltreinen nu in Heiloo en Castricum stop pen. De raad ging hierna voor belastingre- clamcs in comité. Voetbal. HET ALKMAAR-TORNOOL _De vierdeklasser Alkmaar organiseert, ^loals men weet, nederlaagwedstrijden voor haar eerste elftal en serie-wedstrijden voor de lagere elftallen. Morgen begint het feest met de eerste ontmoeting, n.1. tusschen Alkmaar I en Hollandia I uit Hoorn. Alkmaar komt uit met het volgende team: Mulder Zwart Dingerdis Schagen Baars Kuis Engel Kranenburg de Jong Schoonhoven v. Ginkel Zooals men ziet is ook Kranenburg na een langdurige ziekte weer van de party. De loting voor de seriewedstryden heeft het volgende resultaat gehad: le ronde: a. Oudorp ISchoorl I; b. Petten I Alkm. Boys 3; c. Mevo IAlkmaar 2; d. Alkmaar 3Alkm. Boys 5; e. Alkm. Boys 4-Alcm. Victrix 5; f. Vrone I-O.K.B I 2e ronde: g. winnaar f.winnaar a.; h. winnaar b.winnaar c.; i. winnaar e.winnaar d. 3e ronde: j. winaar g.winnaar i.; k. winnaar h. vrije ronde. 4e ronde: 1. winnaar j.winnaar k. Programma Zondag 12 Jni: 10 uur: Mevo IAlkmaar 2: 12.15 uur: Alkm. Boys 4Alcm. Victrix 5; 2.30 uur: Oudorp ISchoorl I. Programma 19 Juni: 10 uur: Alkmaar 3 -Alkm. Boys 5; 12.15 uur: Vrone I-O.B.K. I; 2.30 uur: Petten IAlkm. Boys 3. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN FRANKRIJK. De Nederlandsche ploeg. De Keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft de volgende zeventien spelers aange wezen, die de reis naar Le Havre, waar op 5 Juni a.s. in het kader der wereldkampioen schappen de ontmoeting tusschen Nederland er. Tsjechoslowakije zal worden gespeeld, bullen meemaken: Anderiesen (Ajax), Been (Ajax), Calden- bve (D.W.S.), de Harder (V.U.C.), v. Male jeyenoord), Michel (V.S.V.), Paauwe reyenoord), Pienter (Be Quick), Pijpers ermond), Smit (Haarlem), van Spaan- ck (Neptunus), van der Veen (Heracles). ite (Feijenoord), Weber (A.G.O.V.V.), els (Unitas) en de Winter (Haarlem). Het elftal zal eerst vlak voor den wedstrijd ■jrden samengesteld. Zaterdag 4 Juni ver- •kt de ploeg uit Nederland. Men reist on- 'dellijk door naar Le Havre, waar over- ht wordt. 'lek IUWER STUDENTENKAMPIOEN, adgenoot Berkhouwer had gisteren ins succesvollen dag. Hy nam deel nummers der studentenkampioen- n.1. de 1500 en 3000 M. De A.V.A.- tte op de 1500 M. de tweede plaats, tijn specifieke nummer bleek zyn »id ondubbelzinnig door het gemak I hij de overwinning op de 3000 M. malen. Tafeltennis. TAFELTENNIS-TORNOOI LUTO. Zoo i« dan Zondag a.s. de dag, waarop in den Muziektuln Luto't eerste tornooi wordt gehouden. Het aantal inschrijvingen (ruim 80) in de verschillende afdeelingen heeft de verwachtingen, die toch werkelijk niet in mineur gesteld waren, ruimschoots over troffen. Er zullen dien dag heel wat partijen worden verspeeld, zoodat er voor liefhebbers van het tafeltenisspel heel wat te genieten zal zijn. Des morgens elf uur zal worden be gonnen met het heeren-enkelspel B en idem dubbelspel, terwijl 's middags met heeren enkelspel A, dames-enkelspel en gemengd dubbel zal worden verder gegaan. En ten slotte begint het dan weer om 19.30 uur met de finales in alle afdeelingen. Deze zullen in 5 seta worden verspeeld. Op verzoek zullen eenige Haarlemache hoofdklasse- speleri tusschen de finales in eenige partyen spelen. Resumeerende kunnen we dus vaststellen, dat het wat tafeltennis betreft een geslaagde dag zal worden. Na afloop vindt de prijs uitreiking plaats, terwijl het in de bedoeling ligt daarna nog eenigen tijd gezellig bijeen te blijven en een dansje te wsgen. We hopen dat 'n flinke belangstelling van de zijde van het publiek het tornooi ook in financieel opzicht zal doen slagen. Men ga eens kijken enongetwijfeld zal men geboeid worden door het snelle spel! Kegelen ONDER ONS KAMPIOEN. Na een spannenden wedstrijd is het ten slotte Onder Ons wederom gelukt voor dit jaar den kampioenstitel te behalen al dient toegegeven, dat de dames van W.I.K. langen tijd kranig partij hebben gegeven. Onder Ons behaalde 1129, W.I.K. 1081 en Touwtje 955 hout PROVINCIAAL CONCOURS IN BERGEN. Van 12 tot en met 19 Juni a.s. zal er in Bergen in de Rustende Jager een door den A.K.B. georganiseerd provinciaal concours worden gehouden met invitatie-bondenwed- stryd. Hiervoor hebben o.a. bereids inge schreven: Amsterdamsche-, Haarlemsche-, Heldersche- en Utrechtsche kegelbond. Het tiental van onzen plaatseltjken bond is door de keuzecommissie als volgt samengesteld: Jac. van Spanje, M. Oosterwljk (allen O.K. A.), C. v. d. Capelle (Schagen), G. J. Gene- faas (Koekoek), C. van Wijngaarden, W. Burdorf, C. H. de Lange (allen Z.E.K.Z.?), J. de Bakker (Alcmaria Victrix) en A. Köll- mann (Op de Lat). Reserve: M. Jimmink, A. Hendrikx, G. Anneveldt en R. Brugman. Paarden. DRAVERIJEN TE HOORN. De uitslag van de draverijen te Hoorn luiden: Ingeschreven 23 paarden, opgekomen 16. 1. Our Dream (ber. H. Mensinga, eig. K. Wijk), Haren (Gr); 2. Roze Margan (ber. H. Mensinga, eig. K. Wijk), Haren; 3. Maye Tottington (ber. J. v. Leeuwen, eig. Stal), Bakkum; 4. Xiphias (eig. en ber. J. v. Twisk), Mid- den-Beemster. Wielrennen. DE RONDE VAN ALKMAAR. De regen deed goed. Vanmiddag draait de Ronde van Alk maar. En zooals het er op het oogenblik uitziet, onder de meest gunstige omstandig heden! Want de regen van vannacht heeft den Heilooërdyk vaster gemaakt, zoodat de renners op dit gedeelte van het traject met minder moeilijkheden te kampen zullen hebben dan eerst leek. De laatste dagen zijn nog verschillende inschrijvingen binnen gekomen, zoodat bei de wedstrijden zeer goed bezet zyn. Vooral bij de amateurs en onafhankelijke zal de strijd zeer zwaar zijn, omdat vrijwel alle vooraanstaande renners zullen deelnemen. DDeze koers begint om half vier. Laten wij hopen, dat de regen vanmiddag uitblijft, want al gaat de wedstrijd onder alle weersomstandigheden door, het is pret tig voor iedereen, dat het droog blijft. Roeien. DE VROUW EN DE ROEISPORT. Het is een verblijdend verschijnsel dat de beteekenis van de sport tot in stand hou ding of verbetering van de gezondheid steeds meer en meer wordt ingezien en dat het zeker daaraan voor een deel moet wor den toegeschreven, dat het aantal sportbe oefenaren telkenjare toeneemt. Het is mijn bedoeling om in dit korte artikel meer in het bijzonder te belichten de hygiënische betee kenis van de roeisport en in het bijzonder die de beoefening van het roeien heeft voor het vrouwelijk geslacht. Het is niet moeilijk om aan te toonen dat in hygiënisch opzicht geen der vele takken van sport de vergelijking zou kunnen door staan met de roeisport. Beoefening van het roeien zal op jeugdigen leeftijd (boven 12— 14 jaar) in sterke mate bijdragen tot een harmonische ontwikkeling van het lichaam, daar voor de voortbeweging van de boot tal van spieren zullen worden gebruikt, waar van dus niet alleen het gevolg is dat deze spiergroepen krachtiger worden maar ook dat het beenderenstelsel tot betere ontwik keling, tot groei dus, wordt aangezet. Daar bij komt dat de in de borstholte gelegen or ganen, hart en longen dus, zooals dat in het algemeen door beoefening van sport ge schiedt, tot krachtiger werking worden aan gezet, hetgeen beteekent: betere ontwikke ling dezer voor een goede gezondheid zoo gewichtige organen. Vooral door het roeien en ik kan in dit opzicht op dezelfde lijn het zwemmen stellen wordt de ontwikkeling dezer or ganen in hooge mate bevorderd. Bedenkt men dat de roeisport onder de denkbaar gunstigste hygiënische omstandigheden met name voor de longen beoefend wordt, dan is dit gunstige effect alleszins begrijpelijk. Nergens toch is de lucht die tengevolge van Bovenste rij van links naar rechts: een nieuwe zegel, „4 la gloire de 1'infanterie Frangaise", verschenen in twee waarden, verschillend gekleurd met gelijke beelte nis, een nieuwe zegel, gewijd aan de Fransche kunst en twee nieuwe Bulgaar- sche zegels. De rechtsche zegel van de de veelzijdige spierinspanning in diepe teu gen wordt ingeademd, zuiverder en armer aan stofdeeltjes dan op het water. Voor een goede ontwikkeling en gezond blijven van het ademhalingsapparaat is allereerste eisch inademing van stofvrije lucht, bij beoefe ning van het roeien wordt aan dezen eisch beantwoord. Als verdere gunstige gevolgen mogen ge noemd worden, de zeer sterke aanzetting der stofwisseling en de prikkel die de buikinge wanden als gevolg der roeibeweging onder vinden. Uitingen hiervan zijn de bevorde ring van den eetlust en van de spijsver tering. Voeg daar nog bij dat juist op het water by zonneschijn zich de gunstige in vloed der ultra-violette stralen op het orga nisme door weerkaatsing van het licht in dubbele mate doet gevoelen, dan zal door deze in het kort opgenoemde hygiënische voordeelen wel iedereen tot de overtuiging zyn gekomen van de groote waarde van de beoefening van het roeien voor de gezond heid van den groeienden mensch. Wat voor dezen geldt, is even goed van toepassing voor den volwassene, die er voor heeft te zorgen door dagelyksche lichaams beweging zyn organen in goede conditie te houden en indien hy reeds op meer gevor derden leeftijd is gekomen o.a. door het roeien kan voorkomen dat te sterke vetaan- zetting plaats vindt. Wat voor den man geldt, geldt ook voor de vrouw.'Ook zy zal door beoefening van het roeien dezelfde gunstige algemeene gevolgen ondervinden. Ook bij haar zal zich de gunstige invloed op hart, longen en spieren doen gelden. Met name zou ik de aandacht willen vestigen op den invloed die de buikspieren door het roeien ondervinden. Behalve dat goed ontwikkelde buikspieren voor iedereen gewenscht zyn uit hoofde van de taak zy gedurende het leven hebben te vervullen in hoofdzaak neerkomende op het verleenen van steun der buikingewanden, zijn zy voor de vrouw in het by zonder van belang indien deze steun moet worden ver leend aan de zwangere baarmoeder. In velerlei opzicht toch is het van groot belang dat gedurende de zwangerschap de baar moeder belet wordt te sterk naar voren te vallen, hoe beter de spieren van den buik wand ontwikkeld zijn, des te beter kan dit worden tegengegaan. En ook de baring zal den gunstigen invloed van een goede ont wikkeling dezer spieren ondervinden daar van deze in een zeker stadium der baring veel wordt gevergd. Ook voor de vrouw moet dus de roeisport als één der beste takken van sport worden beschouwd, waarbij ik dan vooral denk aan de ontwikkeling van die spieren, die bij de vervulling van de hoogste taak waartoe de vrouw kan worden geroepen, van groot be lang zyn. In het welbegrepen belang van de vrouw kan ik haar dan ook in het bijzonder den raad geven, daar waar de omstandigheden het toelaten, de roeisport te beoefenen, ook wanneer de gewone physiologische vrouwe lijke verschijnselen zich voordoen, deze be hoeven geen beletsel te zijn. Dr. R. J. Th. MEURER. Uitspraken van de strafsitting van Vrijdag 27 Mei 1938. Overtredingen van de Motor- en Rijwielwet: J. B. te Zijpe, D. V. te Alkmaar, P. V. te Koedijk, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. A. te Heiloo, 2 boete of 2 dagen hech tenis, C. D. te Hoorn, J. de H. te Hoorn, M. K. te Barradeel, N. L. te Warmenhuizen, W. D. te Alkmaar, C. S. te Castricum, J. A. M. te Bergen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. G. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. G. te Noordscharwou- de, C. N. te Oudkarspel, J. G. te Warmen huizen, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. M. te Noordscharwoude, 4 boete of 4 dagen hechtenis. W. van N. te Zijpe, C. de G. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. D. te Sint Pancras, 6 boete of 4 dagen hechtenis. J. M. v. d. N. te Voorhout, 10 boete of 8 dagen hechtenis. C. C. te Alkmaar, 12 boete of 8 dagen hechtenis. bovenste rij, behoort by een serie van zes (zie ook tweede rechts, en de geheele onderste rij), welke serie zoo juist is verschenen en afwijkt van die van het vorige jaar, door andere kleur en waarden. Tweede rij van links naar rechts, twee Hongaarsche zegels, betrekking hebbend Te koop z. g. a. n. tourrijwiel tegen elk aannemelijk bod. Racefiets B. S. A. 20, Jongensrijwiel 8,50. LIMMERHOEK 18. Te koop 2 persoons kano met toebeh. of in ruil voor goede guitaar. J. WONDER, Zocherstr. 7, Alkmaar. Aangeboden stroomlijn kampeer wagentje. VISSER, Friescheweg 12. Te koop aangeb. een z. g. a. n. stroom lijn wieg, compl. met bedje, kussentje, 2 wollen en zijden dekentje voor 12.50. Adres te bevr. bur. v. d. blad. l'e koop gevr. een flinke poppen wagen, in goeder staat. BOEZEMSINGEL 53. Te koop een groote kampeertent, zoo goed als nieuw. Te bevragen RAMEN No. 6. Te koop: spotprijs, z. g. a. n. katte- koppomp met slang, 2 balken lang 4.50 x 35 x 15, samen 3, 1 lood gieterspionier 2.53, palen, ramen, en deuren naar keus. NIEUWPOORTSLAAN 131. Te koop z. g. a. n. dames- en heeren rijwielen met torpedonaaf. Jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd (bil lijken prijs.) COERSENS Rijwiel handel, Vrouwenstraat 12. Flinke gebr. Bedryfs-handwagen aangeb. platte bury geolied, z. g. a. n. licht loopend, bill. prijs. dr. verm. plm. 1600 pond. Jn. VISSER, Wagen- bouw, Pieterstraat. Te koop: 3 1 pers. ledikanten, beste jongensfiets 12. 2 tafels en 4 wasch- tafels compl. v. str. water. STIPRIAAN, v. d. Veisellaan 220 D, St. Pancras. Overtredingen van de Poli ti everordening en: P. W. S. te Bergen, 2.50 boete of 1 week tuchtschool. H. v. E. te Deventer, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. A. N. te Castricum, 2 boete of 1 dag hechtenis. P. W. te Am sterdam, 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. R. te Castricum, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. de K. te Alkmaar, B. de K. te Alkmaar, A. K te. Alkmaar, A. H. te Meppel, A. K. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Jacht wet: A. K. Lzn., 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Ar beidswet: P. B. te Beemster, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. F. Le B. te Alkmaar, 2 x 2.50 boete of 2 x 2 dagen hechtenis. Overtreding van de vuur- wapenwet: J N. le Barsingerhorn, 6 boete of 4 da gen hechtenis, met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geweer. Overtreding van de IJk- wet: Br. de V. te Alkmaar, 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. Overtreding van de Win- kelsluitngswet: J. S. te Heiloo, 3 boete of 2 dagen hech tenis. R. J. B. te Alkmaar, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. op het Eucharistisch congres, een nieuwe zegel ter herdenking van het 7-jarig be staan der Spaansche Republiek. Deze postzegels zyn ons ter reproductie afge staan door den postzegelhandel „Insulin- de" te den Haag. Aangeboden: 1 Simplex heerenrywiel als nieuw en Invalide wagentje. KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Tel. 2814. Een best jongensrijwiel a 10 en een prima damesrijwiel 15, beiden rem- naaf. A. BOOD, Heerenstraat 3. Te koop een paar prima heerenrijwie len met torpedonaaf. ARY BOON, Dijk 13, Alkmaar. Gazelle H. ryw. 21.00, Simplex D. rijw. 21.00, Jongensfiets 12.50, D. fiets 12.50—16.00. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Te koop: Jongensrijwiel 21 5.—, Heerenrijwiel 7, prima transport rijwiel, extra zwaar, 17.50.. De Mol racefiets als nieuw t. e. a. b. Onderdeelen van diverse motoren, banden, wielen, zadeltanks, magneten, dynamo's, enz., enz. SPOORSTRAAT 12, Alkmaar. Prima ijskastje 20, pracht veerenbed voor 8.50, Ledikant met matrassen 6.50, Brandkasten vanaf 15, pracht Orgel 17.50, Piano 30, Closet- stoelen, enz. DEKKER, Nieuwesl. 89. Twee gebruikte gasgeysers te koop, in goeden staat. FNIDSEN 74. Voor Naaimachines bij DEKKER, Nieuwesloot 89. Moderne handnaai machine, werkt voor- en achteruit, z. g. a. n. en met garantie 20.—. Naaimachines vanaf 5. Luxe, enz. Een prima laag H. rijwiel merk Union 14, een prima jongensfiets 10. LANDSTRA AT 19. Te koop complete ijsmachine, 12 a 15 liter en 2 heerenrijwielen. HOEVERKADE No. 4. OP VRIJE VOETEN GESTELD. Onjuiste beschuldigingen. De 64-jarige H. H. B., een bekend inge zetene van Enschede, die op 19 Maart te Munster werd gearresteerd, verdacht van het overtreden van de Duitsche deviezen- bepalingen, is op vrije voeten gesteld. De beschuldigingen, welke van Neder landsche zijde alle werden weerlegd, bleken niet steekhoudend te zyn. Eerst na negen weken verscheen de officiëele aanklacht, maar de officier van justitie moest alle alle punten van de aanklacht laten vallen. Slechts kon hij den heer B. beschuldigen van „fahrlassigkeit", d.w.z. rn voorzichtig heid. Men was bereid, den heer B. tegen beta ling van een zeker bedrag in vrijheid te stellen en de aanklacht geen doorgang te doen vinden. De familie van den heer B. meende in verband met zyn leeftijd en zijn gezondheidstoestand hieraan te moeten vol doen, daar hy anders nog eenige maanden in arrest zou blijven, vóór de zaak zou wor den behandeld. De familie van den heer B. zelf achtte overigens een dergelyken gang van zaken hoogst onbevredigend, daar de heer B. zich van geen enkele onjuiste handeling be wust is. Gebleken is, dat hy in arrest is gesteld, op beschuldigingen van een ongunstig bekend staand persoon, die wegens fraude en der gelijke veroordeeld Is. De heer B. is inmiddels in Enschede terug gekeerd. Te koop een goed onderhouden van Delft's kinderwagen m. bed en sier- kussen. NIEUWPOORTSLAAN 77. Te koop een heerenfiets a 10 en een jongensfiets a 10. Dorpstraat 187, Broek op Langendyk. Aangeboden 2 dames- en 2 heeren rijwielen met torpedenor.aaf. KAAS DIK, Ritsevoort 17. TeL 2814. Te koop 1 zoo goed als nieuwe drie- wielde kar op luchtbanden. Electr. Wagenmakery „DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. TeL 3939.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12