1 m BEVREDIG UW SMAAK Agenda ROOK TRIUMPH KOF ft 1 CENT VIRGINIA Woninginrichting DE VRIES De Electriciteitskwestie. Alkmaar mag procedeeren. Stroomlevering voorloopig verzekerd. Begraienis D. J. Govers. Ceetrale Verwarmlmg J. SPRUIJT - ALKMAAR }i Stad m Omgeving. i| tm Alkmaar, Zaterdag. Vermoedelijk uit Haarlem is aan de Telg. bericht, dat de minister van binnenland sche zaken aan B. en W. van Alkmaar bericht hebben, dat hij de koninklijke goedkeuring zal bevorderen op het raads besluit van Alkmaar om tegen de provincie Noordholland te procedeeren inzake de levering v%n electrischen stroom door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf. Echter zal de regeering hieraan aandrang verbinden om den duur van het proces zooveel moge lijk te bekorten door de zaak niet bij de rechtbank maar dadelijk bij het Gerechts hof aanhangig te maken. Het geding zal loopen over de vraag of in de Rijksconcessie aan de provincie onder gegadigden, die recht hebben op stroom- leverirg alleen zijn te verstaan gegadigden voor eigen gebruik dan wel ook gegadig den die den stroom inkoopen voor verder verkoop aan anderen. De provincie, die zelf rechtstreeks aan alle verbruikers wenscht te leveren, stelt zich op het eerst bedoelde standpunt, de gemeente, die haar stroomdistributiebedrijf wil voortzetten, verdedgit de andere opvatting. Naar wij vernemen hebben B. en W. inderdaad een dergelijk schrijven ontvan gen. Daarin wordt evenwel niet over een bekorting van de zaak door het voorbij gaan van de rechtbank gesproken. B. en W. stellen er zeer zeker prijs op, dat de rechtbank bij deze procedure niet gepasseerd wordt. Een verzoek aan Ged. Staten. Bij gedeputeerde staten van Noordhol land is door B. en W. van Alkmaar geïn- firmeerd of de provincie bereid zou zijn de stroomlevering voorloopig voort te zetten. Daartoe is op 25 Mei het volgende tele gram gezonden: Gemeentebestuur Alkmaar deelt U mede, dat gemeente Alkmaar gegadigde tot ver krijgen van stroom ook ten behoeve van haar distributiebedrijf blijft en de ver plichting, voortspruitende uit de concessie voorwaarden tot levering aan de gemeente blijft aanvaarden en voorzooveel noodig aanvaardt. In verband met voorgenomen procedure inzake verplichting provincie tot stroom levering aan gemeente en veronderstellen de, dat uw college verplichting tot stroom levering aan gemeente ook voor haar distributiebedrijf blijft betwisten, verzoekt gemeentebestuur Alkmaar omgaand be richt. a. of provincie bereid is, stroomlevering voort te zetten tot eindbeslissing in het geding; b. zoo neen, op welken datum provincie stroomlevering aan gemeente zal stop zetten. Een brief van den minister van binnenlandsche zaken. Van den minister van Binnenlandsche za ken, den heer van Boeijen, was gedag- teekend op 24 Mei het boven aangehaalde schrijven ingekomen betreffende het raadsbe sluit van Alkmaar inzake rechtsgeding tegen de provincie Noordholland nopens de stroom levering. Naar aanleiding van nevenvermeld schrij ven aldus de minister heb ik de eer Uw college mede te deelen, dat ik het raadsbesluit van 7 April 1938, strekkende tot het voeren van een rechtsgeding tegen de provincie Noordholland met betrekking tot de levering van electrischen stroom, ter Koninklijke goedkeuring heb voorgedra- gen. Ik moge U verzoeken mij nog een vijftal exemplaren van bedoeld raadsbesluit te doen toekomen. Intusschen acht ik het, met het oog op de electriciteitsvoorziening in Uwe gemeente na 31 Mei as. noodzakelijk, dat Uw college zich onverwijld wendt tot mijn ambtgenoot van waterstaat met het verzoek zich met het provinciaal bestuur van Noordholland in verbinding te willen stellen, ten einde te bevorderen, dat geen uitvoering wordt ge geven aan het voornemen van dat college om de stroomlevering aan Uw gemeente na 31 Mei 1938 te doen beëindigen. Het is mij bekend, dat de minister van waterstaat bereid is op Uw desbetreffend verzoek bij Ged. Staten van Noordholland aan te dringen op voortzetting van de stroomlevering na genoemden datum gedu rende den loop van het geding, onder de voorwaarden als thans worden toegepast. Ged. Staten konden nog geen beslissing nemen. Op 25 Mei bereikte B. en W. van Alkmaar het volgende telegram van Ged. Staten: In kennis gesteld met brief minister bin nenlandsche zaken aan uw college en boven dien uit overweging dat de tegenwoordige overgangsregeling op uw initiatief getroffen is door de regeering, meenen wij omtrent verzoek in uw telegram van heden gedaan geen beslissing te kunnen nemen zoolang ons geen verzoek van minister van water staat tot verlenging van stroomlevering heeft bereikt. B. en W. aanvaarden de tusschen komst der regeering, B. en W. van Alkmaar hebben daarna op OT Mei het volgende telegram aan den mi nister van binnenlandsche zaken gezonden: Danken uw excellentie zeer voor brief 24 Mei n.r. 15373 afd. BB en daarbij in uitzicht gestelde bemiddeling minister van waterstaat inzake voortzetting stroomlevering door pro vincie Noordholland aan gemeente Alkmaar na 31 Mei aanstaande. Hebben ons heden telegrafisch tot minister waterstaat gewend uiteraard onder handha ving rechtsstandpunt der gemeente. Aan den minister van waterstaat werd, eveneens op 27 Mei, geseind: Gemeentebestuur Alkmaar zou zeer op prijs stellen indien uwe excellentie aan Ged. Staten Noordholland zou willen verzoeken, stroomlevering na 31 a.s. aan gemeente Alk maar voort te zetten gedurende den loop van het te voeren rechtsgeding, onder de voor waarden als thans worden toegepast. Ge meentebestuur verzoek uwe excellentie mits dien het initiatief tot voortzetting van het thans geldende compromis te willen nemen, uiteraard onder handhaving rechtsstandpunt der gemeente. Uit de reeds toegezegde bemiddeling van den minister van waterstaat en uit de me- dedeeling van Ged. Staten, dat zij dat bemid delingsvoorstel verwachten, mag worden aangenomen, dat de provincie bereid zal zijn voorloopig stroom aan de gemeente Alkmaar tegen de thans geldende tarieven te blijven leveren. Gistermiddag om half 4 had op de algemeene begraafplaats, onder zeer groote belangstelling, de teraardebestelling plaats van den heer D. J. Govers, den nestor van den Alkmaarschen gemeenteraad. Reeds een uur tevoren hadden zich op de begraafplaats vereenigd de wethouders en de raadsleden, de oud-raadsleden, mej. Carels, Geels en Keysper, de hoofden van takken van dienst, de voorzitter en de waarnemend secretaris van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, het bestuur van de afd. Alkmaar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, het bestuur van de afd. Alkmaar van de Liberaie Staatspartij, de Commissie van de Koren beurs van de H. M. v. L., het dagelijksch bestuur van den polder De Schermeer, de burgemeester van Oterleek, de beer Huyser van Reenen, de gemeente-secretaris mr. Koelma, dr. Mol, directeur van den keu ringsdienst, ir. De Vries, ryksveeteeltcon- sulent, mr. Veendorp, referendaris, de heer Ringers, commandant van de brandweer, mr. Moens, de heer Eecen, dr. Wicherink, ir. Pot, de heeren Andriesma en Adema, hoofdredacteuren van het N. H. D. en de Alkm. Crt., de heer H. K. Koster, de heer Jm. Blaauboer en tal van anderen. De baar was bedolven onder een groot aantal kransen, waaronder van den oud burgemeester, mr. Wendelaar van den burgemeester, jhr. mr. van Kinschot, van de Liberale Staatspartij, van de Holland sche Maatschappij van Landbouw, den Alkmaarschen gemeenteraad, van de hoof den van takken van dienst en van het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den burgemeester, die er op wees, dat alle aanwezigen zeker onder den indruk van deze plechtigheid zijn, nu men voor het laatst het woord kon richten tot denheer Dirk Govers, wiens stoffelijk over schot aan den schoot der aarde wordt toe vertrouwd. Onze gedachten, zoo zeide hij, gaan onwillekeuring terug naar andere gelegenheden, waarvan hij het middelpunt vormde en waarop hij steeds met zijn blij den, jongen lach ons welkom heette. Heb ben wij daarom niet beseft, dat wij hem zouden moeten missen? Dankbaar moeten wij zijn; dat hem een lang ziekbed bespaard is gebleven en dat hij zoo uit het volle leven is weggerukt. De mooie, schoone dag, waarop wij afscheid van hem nemen, is geheel in zijn blijden geest. Als voorzitter van den raad en als bur gemeester, sprak spr. tevens namens zijn ambtsvoorganger, mr. Wendelaar, die tot zijn spijt wegens een zware verkoudheid niet aanwezig kon zijn. Als voorzitter van den raad, herdenk ik Govers als den nestor. Bijna 30 jaar heeft hij onze vergaderingen bijgewoond en zijn beste krachten gegeven voor het welzijn van de gemeente Alkmaar. Met hoeveel liefde en toewijding is hij in die functie werkzaam geweest! De belan gen van de gemeente Alkmaar gingen hem steeds ter harte en in verschillende com missies werkte hij voor de gemeente, die hem lief was. 'Als nestor was hij het middelpunt van onze vergaderingen en door zijn gioote jovialiteit was hij de band tusschen den burgemeester en de raadsleden. Veel dank zijn wij hem verschuldigd voor den aange- namen geest in de raadsvergaderingen. Daarnaast gedenk ik hem als burger der gemeente Alkmaar. Het is u bekend, op welk een wijze hij zich steeds heeft gege ven voor het vereenigingsleven. Waar de burgerij van Alkmaar hem riep, was hij steeds met zijn groote, hartelijke joviali teit het middelpunt. Hoe gelukkig waren, wij, als wij zijn blij, lachend gezicht zagen bij vele plechtigheden. Hij nam in de stad Alkmaar 'n bizondere plaats in en wij zijn dankbaar voor hetgeen hij voor de stad heeft gedaan. Hij heeit juist gezien, dat Alkmaar moest zijn het middelpunt van den landbouw. Steeds kwam hij voor de belangen van den land bouw pp, hij verpersoonlijkte zich met den landbouw. Hierna sprak spr. nog een woord als vxjgjjd en als buur van den heer Govers. Onze prijzen vallen U altijd mee, onze installaties zijn altijd at Alkmaar Tel. 2197 3897 Botterdam Tel. 4*504 Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Chey- ney's verdwijning (com.); hoofdrollen Joan Crawford, William Powell en Robert Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het mysterie van de Ju 52 (avont.); hoofdrollen Willy Fritsch, Jutta Freybe, Olga Tsche- chowa e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De gentleman vagebond (rom.); hoofd rollen Heinz Rühmann, Paul Hörbiger en Hans Holt. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag geen matinee. Zaterdag 28 Mei. Ronde van Alkmaar, start amateurs en onafhankelyken 3.30 uur aan de Van Hou tenkade Zondag 29 Mei. 10 uur, Muziektuin, Luto's tafeltennis- tournooi. 1.30 uur, Sportpark, harddraverijen van wege de Kennemer Sportclub. Dansen in hotel Trompenberg te Egmond aan Zee. In onzen familiekring, zoo zeide hij, was hy bekend als opa Govers en wij gevoelen de leege plaats, die in ons gezin is ge komen. Zich tot mevrouw Govers richtende, zei spr.: Wy weten, welk een leege plaats er bij U is gekomen. Al die jaren hebt gij met hem mee geleefd en wij hopen, dat aan U en Uw kinderen de kracht gegeven zal worden om het zware verlies te dragen. Heer Govers, aan Uw nagedachtenis zijn wij veel verschuldigd. Rust zacht! Een woord namens de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De voorzitter \an de H. M. v. L., de heer P. Stapel, sprak een woord van dank voor al hetgeen de heer Govers, eerst als hoofd bestuurslid en later als lid van de finan- cieele commissie voor de H. M. v. L. heeft gedaan. De landbouw, waaruit hij was voortgesproten, was hem lief en steeds streefde hij ernaar, den landbouw in de maatschappij de plaats te bezorgen, die hij waard was. Persoonlijk dankte spr. voor de prettige samenwerking. Altijd was de heer Govers optimist. Spr. hoopte, dat het mevr. Govers en de kinderen een troost moge zijn, te weten, dat hun man en vader niet vergeefs heeft geleefd. Een woord van mr. De Groot. Namens de afd. Alkmaar van de Libe rale Staatspartij en namens de raadsfractie van die partij sprak hierna mr. De Groot een woord van afscheid tot den voorzitter van deze fractie. Wij weten, hoeveel tijd hij voor de be langen van Alkmaar heeft gegeven. De helderheid van zijn geest was ons een lichtend voorbeeld en een leidsman. Hij leerde ons, dat wij niet moesten zoeken, wat anderen zouden zeggen en door zijn leiding kwamen veel voorstellen in den raad tot een goede beslissing, ook als ze oorspronkelijk tegenstand ontmoetten. In de fractie heeft spr. den heer Govers leeren kennen als een oprecht, eerlijk man, die stond voor zijn beginselen, die aan zijn be kende jovialiteit toch paarde een diep en juist besef. Zijn leege plaats in de fractie zal ons een aansporing zijn, om zijn voet stappen te drukken. Met diepen weemoed staan wij hier om afscheid te nemen van onzen vriend. De heer J. Swaag spreekt. Namens het bestuur van de afd. Alk maar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw voerde hierna het woord de heer J. Swaag, die er op wees, dat het aan den heer Govers te danken was, dat deze afdeeling, ook in de moeilijkste omstandig heden, is staande gebleven. De heer Govers, zoo zeide spr., was ook een groot vriend van de paardensport. De Kennemer Sportclub was zijn lievelings kind en namens deze sportclub bracht spr. den heer Govers hartelijk dank. De heer Govers, de heer Halff en spr. vormden een driemanschap, dat 40 jaar lan" door hechte vriendschap was verbon den. De belangrijkste schakel is thans ge vallen, maar mede namens den heer Halff verzekerde spr., dat die vriendschap nooit zal worden vergeten. Een woord namens den wolhandel. De voorzitter van de Vereeniging tot verbetering van den ,/olhandel, de heer Zuurbier, herdacht, ook namens de federa tie, den overledene als een ijverig bestuurs lid en bracht hem namens die organisatie, uit erkentelijkheid, achting en waardee ring, een laatsten groet. Namens het bestuur van de slachtvee- vereeniging Alkmaar sprak hierna de heer G. de Jong, die schetste de groote beteeke- nis van den heer Govers voor deze organisatie en den overledene dank bracht voor de vriendschap, die hij van hem mocht ondervinden. Mr. M. Moens sprak namens het Noord Hollandsch Landbouwcrediet en het Noord-Hollandsch Grondcrediet een woord van dank voor de diensten, door den heer Govers aan die beide instellingen bewezen. Er zullen weinig menschen zijn, die zoo goed op de hoogte zijn van personen en toestanden in de omgeving en in Hollands Noorderkwartier, als de overledene was. Ook dank zijn helder verstand, waren zijn adviezen van groote waarde. Tenslotte dankte spr. nog voor de vriendschap, die hij ook persoonlijk had genoten. De heer Voorthuysen zeide, dat de reini ging, de veemarkt en het slachthuis de bizondere toewijding van den heer Govers genoten. Mede namens zijn collega, den heer Grootegoed, bracht spr. den heer Govers daarvoor dank. De heer Govers was een spontane per soonlijkheid. Als hij aan de reiniging kwam, dan waren het zijn paarden, zijn schapen, was het zijn land en zijn hooi. Op de markt was hij een figuur, die een speci ale sfeer bracht en wij zullen hem noode missen. Spr. eindigde met een woord van dank voor alles vat de heer Govers heeft gedaan. De heer Margadant verklaarde als directeur van het grondbedrijf, dat de ad viezen van den heer Govers in die commis sie steeds als zeer waardtvol werden aan vaard. Daaiom zal hij daar ten zeerste worden gemist. Ook spr. dankte voor het werk, door den heer Govers in die com missie verricht. De oudste zoon van den heer Govers sprak hierna een woord van dank voor de betoonde belangstelling. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER J. DE GROOT. Precies op den aangegeven tijd de stoet vertrok om twee uur van het sterfhuis en was tien minuten later op de Algemeene Be graafplaats is gistermiddag het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. de Groot ten grave gedragen. De overledene was on geveer dertig jaren hoofd van de school te Barsingerhorn en had zich na zijn pension- neering te Alkmaar gevestigd, waar hy in het begin dezer week, toen hy in zijn tuin bezig was, door een hartverlamming werd getroffen. Nadat de kist was neergelaten en de na bestaanden en vrienden bloemen in het graf hadden gestrooid, werden de bloemstukken op de groeve gelegd en trad de heer L. J. van der Kuyl naar voren, die eenige woor den van erkentelijkheid sprak tot hem, die in Barsingerhorn zyn voorganger was ge weest. Hy herinnerde er daarbij aan, hoe hy in den beginne voor allerlei moeilijkheden stend en hoe het de heer De Groot was ge weest, die hem in die dagen met raad en daad had ter zijde gestaan. Vervolgens sprak de heer J. Schenk een woord van dank namens de vele oud-leerlin gen, welke door den dood van den heer De Groot zyn getroffen. Spreker herinnerde aan de groote liefde van den overledene voor zyn school en voor de kinderen, welke hem waren toevertrouwd. „Als een kind niet kan, maar toch zijn best doet", zei de heer De Groot altijd, „verdient het geen slecht cijfer". Alles wat met de kinderen in verband stond en daarbij ook zoo vele feestelyke ge beurtenissen hadden de volle belangstel ling van den overledene. Kinderen en bloe men, daarnaar is steeds zijn hart uitge gaan. Voor het vereenigingsleven heeft de heer De Groot altijd de grootste interesse getoond. Tal van vereenigingen hebben zyn steun ge noten en spreker wees daarby in het bijzon der op Caecilia, waarvan de overledene di recteur en later eerelid geweest is. Daaruit blijkt al wat hij voor deze organisatie heeft beteekend. Spreker bracht den doode een woord van hartelyken dank namens zoo ve len, die van zijn vriendschap en hulpvaar digheid hebben genoten. De zoon van den overledene, de heer J. de Groot, directeur van de Willem Barentsz- school te Terschelling, bracht met enkele gevoelvolle woorden in herinnering wat zijn vader voor de familie, in het bijzonder voor vrouw en kinderen, geweest is en welk voorbeeld hy daarby had gegeven. Spreker hoopte in het leven zijn taak te mogen ver richten, zooals zijn vader dat had gedaan en bracht tenslotte een woord van hartelyken dank aan allen, die blijken van belangstel ling hadden gegeven. INBRAKEN TE GROOT-SCHERMER. De metselaar De G., die hedenmorgen te Groot-Schermer vroeg naar zyn werk ging, zag dat in het café van den heer J. Kay een raam hoog was opgeschoven. De heei De G. waarschuwde de bewoners waarna bleek, dat ongenoode gasten van nacht een bezoek in het café hadden ge- biacht. Eten buffetlaadje het laadje zelf werd later in een sloot terug gevonden bleek geledigd te zijne, maar de buit is niet groot geweest. Vermoedelijk hebben de inbrekers ook een bezoek gebracht aan de bergplaats van de monteurs Kieft. Hier werd niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEHL- VEREENIGING. De A.R.Z.A. hield Donderdag haar ope- ningstocht naar het Alkmaarder Meer Reeds vroeg waren uit Akersloot de zeüers' naar hier gekomen. Begunstigd door prach tig zeilweer was het voor watersportliefheb bers een ware lust de vele jachten van af de Bierkade te aanschouwen. In dezen tyd zyn alle booten nieuw geverfd en vele wa ren bovendien gepavoiseerd. Behendig kruis ten de vlugge booten langs elkaar, ook wherries, giek, cano's en motorbooten namen aan liet festijn deel. Tegen het uur van ver trek waren op de Bierkade een groot aan tal toeschouwers bijeen, en onder het een drachtig ingezette getoeter der hoorns ging een lange slaap den tocht aanvaarden naar Kiest voet uw inieueuc MS MViseuc het dorado voor zeilers: de Alkmaarder Meer. Ook de roeiers namen op eigen kracht deel aan dezen tocht, om weer een dag vol plezier en gezondheid op het water door te brengen. WIL DE DAME ZICH MELDEN? In het begin dezer week heeft om 7 uur des morgens in Heiloo een verkeersongeval plaats gehad, waarbij een wielrijder werd aangereden door een auto. Deze aanrijding is gezien door een achter de auto rijdende dame, die na het onge luk op haar rijwiel naar Alkmaar terug gekeerd is. De gemeenteveldwachter te Heiloo ver zoekt deze onbekende dame zich bij hem aan het Raadhuis te Heiloo te willen vervoegen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 29 Mei is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VERBETERING VAN DEN WOLHANDEL. Toenemende belangstelling voor de wolkeuringen. Vrijdagmorgen werd in het Landbouwhuis te Alkmaar een algemeene vergadering ge houden van de Federatie tot verbetering van den Wolhandel in Noordholland, voor de leden van den R.K. Diocesanen L.T.B. In zyn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer J. B. van Kampen, het over leden bestuurslid van de federatie, den heer D. Govers, aan wien de wolhandel veel te danken heeft en van wiens waardevolle ad viezen gaarne gebruik werd gemaakt. Vastgesteld werden de winst- en verlies rekeningen over de boekjaren 1936-1937 en 1937-1938, welke respectievelijk sloten met een nadeelig saldo van i 635,04 en 79,60. Uit het uitvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer E. Dzn. Govers, bleek, dat alleen reeds over 1937 van de leden in totaal 41.936 K.G. wol werd ontvangen. Over het algemeen was er een stijging in de hoe veelheden betere kwaliteiten wol. De afzet was ongunstig, vooral van de betere kwali teiten. Voor de „prima" werd de hoogste prijs bereikt in April 1937, zijnde 1,30 per K.G. In totaal was de markt aan het eind van het verslagjaar 30 procent achteruit ge gaan. Een voorstel, het bestuur der Ned. Wol federatie te machtigen de wol, zoo het eenigszins mogelijk is, binnen het scheer- jaar te verkoopen tegen de hoogste prijzen, werd na eenige discussie goedgekeurd. Tevens werd het bestuur gemachtigd In den loop van het dienstjaar het secretariaat over te dragen aan den heer ir. B. Alor.s. De heer E. Govers verklaarde het secreta riaat onmogelijk langer te kunnen waar nemen, overstelpt als hij was met werk zaamheden. De geheele administratie zal voortaan door ir. Alons worden waargenomen. Op voorstel van ir. Alons werd de heer E. Govers benoemd tot adviseerend bestuurslid der N.H. Federatie. Door den heer E. Govers werd een uit voerig overzicht gegeven van de wolkeurin gen in 1937. Voor de keuringen bestond een groote belangstelling, ook van de zijde der fabrikanten. Op Texel had die belangstel ling tot gevolg, dat het ledental van het Schapenstamboek toe nam. Er werden in 1937 in totaal 2577 vachten gekeurd, tegen 1528 in het voorgaande jaar. Verwacht werd, dat 1938 een verdere toename te zien zal geven. Het hoogste gewicht was 9,5 K.G., het laagste 3,7 K.G., terwijl het gemiddelde 6,22 K.G. was. Het gemiddelde waardecijfer moest worden bepaald op 97,6, hetgeen min der is dan het voorgaande jaar. Omtrent den huidigen mar kttoestand werd medegedeeld, dat deze zeer slecht is en dat de wol moeilijk tegen redelijken prijs kan worden verkocht. De omslag werd bepaald op 50 cent voor 1 tot 14 vliezen, op 1 voor 11 tot 25 vlie zen, op 1,50 voor 26 tot 50 vliezen, op 2 voor 51 tot 100 vliezen en op 2,50 voor meer dan 100 vliezen. Hierna rondvraag en sluiting. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER, ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2