LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS (ONGECORRIGEERD). De situatie van Tsjecho-Slowakije. Een nieuwe fase? De vliegveld-kwestie. Defensie niet geïnteresseerd bij Schiphol. OUDKARSPEL HEILOO STOMPETOREN HARENKARSPEl BROEK OP LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE TWEEDE BLAD. De kwestie der in Tsjechoslowakije wo nende Duitschers schijnt een nieuwe fase in te treden. Gisteren werd te Berlijn vernomen, dat Henlein betoogd had, misschien nog voor het einde van de week een nauwkeurig program aan te bieden over den omvang en de modaliteiten van de toepassing der eischen van zün party met betrekking tot de administratieve autonomie der Sudeten- Duitschers. Er is alle reden te gelooven, dat Berlijn Henlein den raad heeft gegeven gematigd te zyn, hoewel uit den toon van de Duitsche pers het tegengestelde zou kunnen worden opgemaakt. Te Beriyn heeft men zekere aanwy- zingen gekregen, die in staat stellen te zeggen, dat men op weg is naar een soortgelijke overeenkomst als op 11 Juli 1936 met Oostenrijk is gesloten. Het einddoel van Duitschland blijft ongetwijfeld de verbinding der Sudeten met het ryk. Het Oostenrijksche probleem kwam in 1934 aan de orde, doch werd pas in April 1938 definitief opgelost. Men wenscht er op te wijzen, dat het ryk, na de verwezenlijking van den Anschluss, op het oogenblik geen behoefte heeft aan een nieuw succes om zyn prestige te ver- grooten. Overigens, en dat geven invloedrijke na- tionaal-socialistische kringen toe, geschiedt de opneming van Oostenrijk bij Duitschlanc niet zonder moeilijkheden. Zij vereischt groote financiëele en militaire middelen. Ondanks de grensincidenten en de heftige toon der pers is het Rijk thans geneigd een conflict met Tsjecho-Slowakije te voorko men, welke conflict, naar het Rijk sinis Zondag j.1. weet niet gelocaliseerd zou kun nen blijven. Het eerste doel van het Ryk is zeer zeker Tsjecho-Slowakije er door den voortgezet- ten druk der Duitsche minderheid toe te brengen te zwichten voor de politieke en economische eischen. „Tsjecho-Slowakije moet scheiden van Moskou om in het kiel water van Beriyn te komen", is de te Berlijn gebruikte formule, welke het eerste doel van de Duitsche politiek aangeeft. In een hedenmorgen ten stadhuize van Amsterdam gehouden persconfe rentie, die o.a. werd bijgewoond door den heer Ir. Bogaerts, directeur der gemeentelijke handelsinrichtingen, en den heer Dellaert, gemeentelijk haven meester van Schiphol, heeft de wet houder voor de handelsinrichtingen, mr. G. C. J. D. Kropman, de verrassende mededeeling gedaan, dat het gemeente bestuur van bevoegde defensiezijde is medegedeeld, dat defensie geen be langstelling heeft voor Schiphol als militair luchtvaartterrein. Deze mededeeling is geheel in overeen stemming met de verklaringen, die de be voegde deskundigen van het departement van defensie nog slechts enkele maanden geleden bij de besprekingen tusschen de fensie en de gemeente Amsterdam over de legering van een garnizoen in de hoofdstad, hebben gegeven, dat Schiphol als militair v liegveld voor defensie van geen beteekenis was. De heer Kropman heeft verder van deze persconferentie gebruik gemaakt om de ar gumenten, waarmede de directeur van den luchtvaartdienst, de heer van Ede van der Pais, in een gisteren te 's-Gravenhage ge houden persconferentie de plannen der re geering tot stichting van een centraal vliegveld heeft toegelicht, onder de loupe genomen en zijn zienswijze er over gege ven. In de eerste plaats heeft de directeur van den luchtvaartdienst bezwaar gemaakt te gen den onderlingen afstand van Schiphol en de eventueel te stichten luchthaven Overschie van 45 K. M. Ten opzichte van vliegtuigen, die ons land passeeren gaat dit bezwaar al niet op, want de vertikale veiligheidsgrens boven een luchthaven licht op 1500 m., terwijl de economische vlieg hoogte van moderne vliegtuigen gewoonlijk boven de 2500 m. ligt. Wat de binnenkomende vliegtuigen be treft, die wegens slecht zicht of om andere redenen met landen zouden moeten wach ten, is het gisteren in den Haag zoo voor gesteld, alsof deze vliegtuigen voortdurend blyven cirkelen rondom de grens van het naderingsgebied. Ten eerste is dat niet het geval, maar ten tweede moeten vliegtuigen, die wachten op een signaal om te landen op verschillende hoogten blijven vliegen, zooals reeds thans het geval is. De opmerking werd gemaakt, dat het ge vaar van twee burgervliegvelden op 45 K. M. afstand, die slechts worden aange daan door verkeersvliegtuigen met radio installatie, die op voorgeschreven hoogte moeten blijven, zeer veel geringer is verge leken bij het gevaar dat twee militaire vliegvelden Schiphol en Waalhaven, met hun militaire vliegtuigen, welker bewe gingen niet zijn voor te schrijven, bieden voor een op ruim 30 K. M. afstand gelegen centrale civiele luchthaven. De heer van Ede van der Pais is uitgegaan van het denkbeeld, dat Schiphol en Overschie twee primaire luchthavens zullen zijn. Dit zal echter niet het geval zijn want Rotterdam heeft bij verschillende gelegenheden en ook in de voordracht tot verkoop van Waalhaven aan het rijk te kennen gegeven slechts een secondaire luchthaven te wenschen. En het bestaan van een secondair vliegveld Overschie zal niet leiden tot de terecht gevreesde verbrokkeling van het luchtverkeer, waardoor internationale lijnen Nederland zouden kunnen passeeren. Amsterdam is zich er zeer goed van be wust, met Schiphol niet „klaar" te zijn. Het gemeentebestuur weet, dat het in de toe komst telkens opnieuw nieuwe verbeteringen zal moeten aanbrengen en is daartoe ook bereid. De kosten van dubbele gronddiensten te Overschie en Schiphol zullen beperkt kun nen blijven wanneer men niet uit het oog verliest, dat Overschie een secundaire lucht haven zal zijn. Van beteekenis is ook, dat een cen traal vliegveld te Leiderdorp practlsch een einde zou maken aan het binnen- landsche luchtverkeer aangezien een bewoner van Twente, Groningen of Eindhoven of een tourist, die naar Texel wil, weinig zal hebben aan een centraal vliegveld, dat op ruim 30 K.M. afstand van Rotterdam of Amsterdam ligt. Raadsvergadering. De burgemeester heeft den gemeente raad bijeengeroepen tegen Maandag 30 Mei, des avonds 8 uur. Als voornaamste punt vermeldt de agenda een voorstel van B. en W. om, gezien de verhooging der loonen van de Egmondsche trawlervisschers, bij den minister van sociale zaken aan te drin gen op verhooging der steunregeling. Voorts wordt o.m. voorgesteld een nieuwe gemeenschappelijke regeling aan te gaan met Alkmaar betreffende toelating van leerlingen op de o.l. school, de dispensatie bevoegdheid krachtens de automatenveror- dening op te dragen pan B. en W. inplaats van aan den burgemeester en als lid der commissie tot wering van schoolverzuim in plaats van den heer Vosschaart te kiezen den heer J. Jumelet, het nieuwe hoofd der o.l. school. Aan wissen dood ontsnapt. Het vijfjarig dochtertje van den heer L. Zw. stak, zonder uit te kijken, plotseling de Voorstraat over, juist toen een vrachtauto in volle vaart naderde. Door zeer krachtig remmen wist de chauffeur nog juist een aanrijding te voorkomen, tot groote opluch ting van de ouders en de voorbijgangers, die het kind niet meer van den weg af kón den halen. Schoolbouw gegund. De bouw eener zesklassige openbare lagere school is door B. en W. gegund aan de heeren J. van der Plas voor 34.200. (Metsel-, timmerwerk enz.) En J. Koeman voor 1576 (schilderwerk). Beiden te Eg- mond aan Zee. Hondenbelasting. Het door B. en W. opgemaakt kohier voor de hondenbelasting voor 1938 bedraagt f 539, tegen verleden jaar 650. Er zijn 58 honden aangeslagen in de eerste klasse, 16 in de tweede klasse (waakhonden) en 1 in de derde klasse (trekhonden). Van de zijde van het gemeentebestuur wordt ons medegedeeld, dat met ingang van ae week na Pinksteren de bonnen voor bo ter, vet en gehakt in het vervolg alleen ge haald kunnen worden des Dinsdags van 11.30—12.30 uur en van 1.30—2 30 uur. Men houde hier rekening mede. De minister te Heiloo. Vrijdagmiddag bracht minister Boeijen een bezoek aan de Willebrordusstichting. Het bezoek droeg een officieus karakter, zoodat B. en W. niet waren uitgenoodigd. Omstreeks kwart voor drieën zwenkte de auto, waarin alleen de minister en zijn secretaris hadden plaats genomen. Ter be groeting waren aanwezig de directeur en de doktoren. Naar verluidt heeft de minister ook een bezoek gebracht aan het Prov. Gesticht te Bakkum. De Dorus Rijkers-collecte. Men schrijft ons: B. en W. in onze gemeente gaven hun toestemming om een inzameling te houden ten bate van het „Dorus Rijkersfonds", en eenige collectanten zullen dezer dagen met de bus bij de huizen rondgaan. Is een aan moediging om de Helden der Zee te geden ken, die thans op ons in beroep doen, om hen niet in hun levensavond aan hun lot over te laten, wel noodig! Zoovelen brachten zy veilig aan wal, behouden voor vrouw en kroost, en vroegen zelfs geen dank, omdat zy meenden niets anders dan hun plicht te doen. Is het dan niet onze plicht hen bij te staan, als de oude dag nijpende zorgen brengt? Vele kleintjes maken één groote. Op voor de mannen- waar wij trots op kunnen zijn, die met de daad bewezen: één voor allen, allen voor één. Steun kleine tuinders. Door B en W. is besloten medewerking te verleenen aan de regeling voor steun aan kleine tuinders. Voor deze gemeente zal de regeling ingaan 1 Juni a.s. Een vyf-en- zestigtal tuinders hebben zich voor de regeling opgegeven. De invulling van de formulieren zal plaats hebben op Donderdag 2 Juni a.s. ten Raad- huize, terwijl de vergadering van de commissie, waarin een beslissing over de in gekomen aanvragen zal worden genomen, eveneens ten Raadhuize te Dirkshorn zal worden gehouden op Zaterdag 4 Juni a.s. Fanfare-corps. Zondag a.s. zal het Fanfare-corps „On der Ons" te Dirkshorn deelnemen aan het muzieconcours van den Westfrieschen Bond, hetwelk dit jaar gehouden wordt te Wierin- gen. „Onder Ons" zal uitkomen in de eere- afdeeling. Het chr. fanfarecorps „Advendo" heeft op het op Hemelvaartsdag te Weesp gehou den muziekconcours een eersten prijs be haald met 59 punten. Het maximum te be halen aantal punten was 70. Successen van de zangvereeniging „Crescendo". Door de zangvereeniging CrescenJo, directeur de heer Willem Hespe, werd Hemelvaartsdag met veel succes deelgeno men aan het groot nationaal zangconcours te Soesterberg. De volgende prijzen werden behaald: Gemengd koor le prijs met 369 p., Vrouwenkoor le prijs met 395 p. en lof der jury. In de gehouden eerewedstrijd behaalde Crescendo weer 2 prijzen n.1. een lsten prijs voor het Gemengd koor en een 2den prijs voor het Vrouwenkoor. Bovendien behaalde de heer Hespe een lsten direc- teursprijs. Voor Crescendo was dit concours dus een groot succes. K.J.C.-feestdag. Op Hemelvaartsdag heeft de K.J.C. haar jaar lij ksche feestdag gevierd. Aan dezen feestdag was een drie-daagsch tridium voor afgegaan onder leiding van pater Helmer C.s.s.R. 's Morgens om 9 uur werd een gezongen H. Mis opgedragen; de wisselende gezangen hierin werden uitgevoerd door het K.J.C.- koortje. De vaste gezangen werden door alle jongens gezongen. De geheele K.J.C. ontving onder deze H. Mis de H. Communie. Na af loop ging het in optocht naar het parochie buis de Burg, voor een gezamenlijk ontbijt, 's Middags werd een Lof met opdracht op gedragen. Nieuwe leden werden hieronder aangenomen, 's Avonds werd de feestavond gehouden voor de jongens, hun ouders en de jeugdleiders. De heer Magielsen opende dezen feest avond met het Kruisvaartgebed en dankte pater Helmer voor diens bezielende woorden op het tridium gesproken. Aan een vijftal jongens werden prijzen uitgereikt in den vorm van een mooi kerk boek voor hun goed gedrag gedurende hun K.J.C.-jaren. Voorts werden de spaarpremies bekend gemaakt en de jongens aangespoord te spa ren. Het woord werd nog gevoerd door pastoor van Noord en kapelaan Oudshoorn. Het tooneelgroepje van de K.J.C. voerde een tooneelstukje op in drie bedrijven: De firma Peggi Pigmans Co., waarmee men veel succes behaalde. Het grind verwijderd. Verscheidene fietsers en ook eenige mo torrijders zijn in den loop van de laatste weken op het kruispunt Nieuweweg-Dorps- straat tengevolge van het fijne grind, dat daar gestrooid was, ondersteboven gegaan. Thans is hierin verbetering aangebracht, doordat men het grind heeft verwijderd. Stad mOmg ZOMERPOSTZEGELS EN TUBERCULOSEBESTRIJDING. De extra-opbrengst van de Zomerpost- zegels zal ook dit jaar weer voor de helft aan sociale, en voor de helft aan cultureele doeleinden ten goede komen. Van de laatste helft zal 50 pCt. voor de bestrijding van de tuberculose worden bestemd. Een vierde gedeelte van de netto-opbrengst komt zoodoende ten goede aan de, verple ging van on- of minvermogende tuberculose lijders van alle gezindten. In 1937 kon uit dien hoofde een bedrag van 25175.84 in de verpleegfondseu van de Nederlandsche Cen trale Vereeniging tot bestrijding der tuber culose worden gestort. In het jaarverslag over 1937 van de Neder landsche Centrale Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose, dat zoo juist is uitge komen, kan men eenige gegevens vinden omtrent de in 1937 uit het Verpleegfonds en het Postzegel-Verpleegfonds verleende hulp. Men leest daarin, dat uit het Verpleegfonds voor 296 patiënten, komende uit 160 verschil lende gemeenten in totaal 22902.59 werd toegezegd, en uit het Postzegel-Verpleeg fonds voor 114 patiënten uit 55 gemeenten 7360.41. Uit een en ander zal blijken, dat de beschikbare gelden over het geheele land hun weg vinden. Zonder twijfel wordt zoo het geld op de billij kste en doelmatigste wijze verdeeld, en komt het daar terecht, waar het hardst noodig is en het meeste nut kan stichten. DE FOKVEEDAG TE ALKMAAR. Behoudens toestemming en medewerking van het gemeentebestuur van Alkmaar zal vanwege den Prov. Bond van Rundvee- fokvereenigingen in Noordholland op Vrijdag 9 September 1938 te Alkmaar in het Sportpark de jaarlijksche Fokveedag worden gehouden. JEUGD TREKT NAAR BUITEN. Men schrijft ons: De plannen waren degelijk voorbereid: ze zouden naar de Jeugdherberg „De Zevensprong" te Petten. Per fiets een af stand van niets voor jonge beenen. De start: wel vijftig jongens en meisjes. Een hartelijke ontvangst van de Jeugdher- berg-ouders, een kop lekkere thee en een geweldige hoeveelheid boterhammen brach ten de stemming er direct in. Om geen tyd te verliezen meteen maar een fijne duinwandeling, hoog en laag langs echter slingerpaadjes tusschen de dennen. Onderweg sneuvelen een paar hooge schoenhakjes, ijdeltuiten, „lager bij den grond" blijven! Dan komt het hoogtepunt van den avond: een kampvuur in de Schouw van een klein huisje, een oude jeugdherberg „De Boks- doorn". Ze kunnen juist met z'n allen in het kleine dagverblijf. De jeugd, opgetogen over haar vrijheid in de natuur, komt tot rust, ze begrijpt: nu komt er iets dat anders zal aan spreken: de sfeer van het kampvuur. Het vuur wordt ontstoken: hoog laaiende vlammen verlichten jonge gezichten in spanning. De hoofdleidster staat op, spreekt een inleidend woord, kort maar kernachtig; dan vertelt een leider van een ervaring uit zijn leven, een geloofservaring. Leidsters volgen, ieder geeft persoonlijke gedachten, die aansluiten bij de praktijk van het dage- lyksche leven: geloof èn leven. Een enkel gedicht sluit hierbij aan, fyn naar inhoud en vorm. Tot slot de kampspreuk: „Verbonden met allen die van goeden wille zijn, Gedra gen door hooger kracht, Geroepen tot ver nieuwing van de wereld en ons leven, Wil len wij God dienen, met al onze krachten". Hoe goed is dit oogenblik om een nieuw lid te installeeren, en hem met een enkel woord, bekrachtigd door een fermen hand druk, het kampvuur-insigne op de borst te steken. Langzaam dooft het vuur, rustig trekt de gemeenschap naar buiten. Jassen en warme truien aan: nu nog een fijne tippel naar zee en daarna met een „eindje kantkoek" naar bed. Doch eerst stijgt een dankbaar avondlied en een eerbiedig uitgesproken „Onze Vader" op. Was het dien nacht overal rustig? Voor de meisjes niets dan lof. En de jongens nou ja U begrijpt het wel: die buiten op zoo'n korten tocht een „dag" uit tot liefst 24 uur! Toch viel de nachtrust nog best mee. (Dit voor ongeruste ouderharten). 7 uur: Reveille! Stralend zonnig weer! Vlug ontbijten (met kampliedjes), zalen prima schoonmaken, „we hebben vandaag een reuze corvee". Dan hijscht het jeugd- bestuur, in het midden van den kring, de eigen kampvuurvlag aan den hoogen paal. Vlaggelied klink op „o, vlag, jij stra lende vlag, wij vergeten je niet, wij geden ken j'elken dag; dat je altijd maar hooger, hooger, hóóger wapp'ren mag! Ochtendwijding in het dagverblijf orgelspelrustig zitten ze daar allen, zelfs de ergste woelwaters weten zich te beheer- schen. Een leider staat: hij spreekt het Votum uit, dan legt hij zyn woord met volle overtuiging te midden van de aandachtig luisterende, ontvankelijke jeugd. Hoor, hoe goed en zuiver zij in hun lied, begrijpend hierop antwoorden. De zaal stroomt leeg en nu naar buiten! Daar zwermen ze heen: de duinen in. Op de vossenjacht: zie ze het „spoor" der „vossen" volgen, juichend wordt elk ge vonden „teeken" in triomph meegevoerd. Tot slot de belooning: na groote spanning wordt een „Verborgen schat" gevonden: toffee's worden onder zulke omstandigheden meer gewaardeerd, dan een zeerooverskist vol juweelen en goud. Wist U dat? Een dag vol sportief zwerven: romantiek en gezonde levenslust bij porties! Geen wonder dat de boterhammen „geweldig" smaken. Wat zoudt U nu zeggen van een fijn verhaal uit een jongensleven, door een der leidsters voor te lezen? U moest die meelevende blikken eens kunnen zien. Terug in de Jeugdherberg: Vrij sporten, kampliederen en canons zingen. Warme maaltijd, een succes voor de J. H.-„moeder" die met den „vader" bij het nu naderende vertrek een hartelijk „wij danken U" in ontvangst heeft te nemen. Sluiting: de vlag daalt langzaam. Veel te gauw is de tijd omgevlogen. Geen nood: een fyne fietstocht naar huis wacht nog. Wat is ons land met zijn weiden, duinen en bosschen toch mooi. Hargen, Groet, Schoorl, Bergen. Alkmaar ligt voor ons, omringd door groene weiden en wazig bosch. De torens steken af tegen een prach tige Hollandsche wolkenlucht: Welkom! Zoo zijn ze weer terug: allen voldaan; jeugd èn leiding. Zóó trekt de Vrijzinnig-Christelijke Jeugd gemeenschap te Alkmaar er op uit En nu hard aan den slag op school, thuis of op je werk. Dan wacht nog één feest: de openbare openlucht-avond op Ter Coulster op Zaterdag 2 Juli! ESPERANTO. Le Norda Stelo naar Texel. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Als van ouds heeft de Noordhollandsche Neutrale Esperantisten Vereeniging „La Norda Stelo" met Hemelvaartsdag haai vergadering op Texel gehouden. Onder begunstiging van prachtig weer werd in alle vroegte de bootreis naar het prachtige eiland ondernomen. Van Oude- schild ging het in extra-autobussen naar Den Burg, waar halt werd gehouden bij het Esperanto-monument. Vandaar ging het naar De Koog, waar in het luxieuse badhotel gelegenheid bestond zich te verfrisschen en waar het officiëele programma werd afge werkt. Gast en spreker voor dezen dag was de heer Andreo Cseh, de Hongaarsch-Roe- meensche pastoor, die wereldvermaardheid verwierf door de door hem uitgevonden en naar hem genoemde directe onderwijs methode. In een dichter bij zee gelegen paviljoen heeft de heer Cseh gesproken over zyn 27- jarige ervaring als esperantist. Op schitte rende wijze heeft hy geschilderd de stryd der eerste pioniers, hun teleurstellingen en hun succes. Spreker accentueerde voorna melijk de ideëele zijde van het wereldtaal- vraagstuk. Immers esperanto mag geslaagd genoemd worden. In geen enkel opzicht staat het ten achter bij welke nationale taal ook, ja, op verschillende punten laat het hen ver achter zich, waar het eenvoud en dui delijkheid betreft. Gezien het in de afge- loopen 50 jaar bereikte kan het ten hoogste nog 20 a 25 jaar duren, of esperanto is over al ingevoerd als middel om het internatio naal verkeer tusschen de volkeren te verge makkelijken. Spreker riep alle esperantisten op te beseffen, dat eerst dan hun taak zal beginen, n.1. de volkeren door esperanto tot elkander te brengen ter bestendiging van een waarachtige wereldvrede. Een wandeling door de prachtige dennen- bosschen, een autotocht door het wijde land met zyn ontelbare schapen en vogels en voor het laatst een gezellig samenzij - m h et T.E.S.O.-gebouw en het einde van het be zoek aan de parel der waddeneilanden was daar. Lang en hartelijk nagewuifd door de Texelsche geestverwanten vertrokken de gasten naar het vasteland, waar zij zich weer in alle richtingen over Noordholland verspreidden. Jicck&School PREDIKBEURTEN. Leger des Heils (stichter Wtlliam Booth), Limmerhoek, 10 uur heiligingsdienst o. 1. v. kolonel A. C. Beekhuis, 3.30 uur openlucht bijeenkomst bij den Kattenberg, 8 uur ver lossingsamenkomst o. 1. v. kapitein M. Sou- verein; Dinsdag 8 uur soldatensamenkomst, Donderdag 8 uur heiligingsdienst. UITGEEST, av. 7 uur, ds. Hanneman. Evangelisatie Sedeur, Zondagmorgen, 10 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar; 11.40 uur, Zondagsschool. SINT PANCRAS, 9.30 uur, ds. van Dop, van Alkmaar; 3 uur, ds. Krop (telkens o. t„ verb. opgave). JjiQezüHdeH Stukken DEMONSTRATIE MET BRAND BOMMEN NIET AAN HET DOEL BEANTWOORD. Mijnheer de Hoofdredacteur, De bedoeling der demonstratie met brandbommen zal toch zeker geweest zijn om het groote publiek met één en ander in kennis te stellen; althans er waren luid sprekers opgesteld en de commandant liet uitkomen, dat in tijd van gevaar iedereen, zoowel man als vrouw, brand weerman of -vrouw moet zijn. Welnu, er waren een paar duizend be langstellenden gekomen, dieop een behoorlijken afstand gehouden werden. Er waren ook een paar honderd anderen, die in het bezit waren van een uitnood i- ging en daardoor in het afgesloten mid denvak toegang hadden, waar zij een keurigen kring vormden om al wat er ge beurde, zoodat er voor de groote massa niets te zien was dan de ruggen van die bevoorrechten. Een woord van hulde voor den com mandant, die trachtte het publiek iets van de gevaren in oorlogstijd te laten zien, maar een afkeuring voor de regeling. Het ware vooral voor dergelijke demonstraties beter geweest indien die uitnoodigingen achterwege gebleven waren, daar dan iedereen wat had kunnen zien. Dankend voor de plaatsruimte. Van S. van ZATERDAG 28 MEI 1938. OPGAVE VAN N OORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers 1019/is 100% 301 145 1293/4 1251/s 353/, 041/4 2803/4 253»/, 148'/, 23Vs 305/16 n/l6 20'/, 20i3/w 815/,,. 5%, 29'/, 3 4003/4 140 145 561716 74 168 299 3101/, 77 22 87:« 81'Yid 180»/, 107 97 111% 755/, 2 98I/4 871/4 991/4 113»/. 2121/, 2681/, 255 18% 77, 5'/w 441/, 3'/, laatste 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3)4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5)4 DuitschL '30 m. verkl. BANK-INS 'LLINGEN. Amsterd. Bank141 Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 4 Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers )4, heden )4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.81»/.. 8.96'/» 72.80 5.02)4 30.543/2 41.31)4 40.07 K 46.25 45.10 i lOlVn 100 31V, 137 144 131 125»/, 355/8 95 286»/, 253'/, 148'/,. 24V, 16j-U/i8 30l8/i6"l 'Vl6 21 21 Vis 9 5'/s 301/4-7, 3l/is 402 140 145 57-1/4 733/4 168 299 3104-11 77V, 213/4 87« - I 9Yi6 181J-2J 1081/, 951/,-6J 113-/4 771/4 2VM W/4 873/4-8 100 113% 214 271 »/a - 2 19% 8»/m 5%,-i 451/, 3»/m New-York Londen Beriyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo x) ex-coupon heden 1.81'A, 8.96)4 72.77)4 5.01 V, 30.59 41.31 40.05 46.27 y. 45.10

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7