^Buitenland Staatsloterij. Het lot van Tsjeche-Slowakije. Democratische beginselen worden gehandhaafd. Nieuws in 't kort. HEILOO SCHERMERHORN HARENKARSPEL BROEK OP LANGEND1JK! NOORDSCHARWOUDE LIMMEN DERDE BLAD. Athletiek. AVONDWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM Het district Noordholland van de K. N. A. U. zal ook dit seizoen weer een reeks avondwedstrijden organiseeren. Als eerste van deze serie zal op 3 Juli a s. des avonds om 8 uur op de Sintelbaan te Amsterdam een programma worden afgewerkt, waar aan voornamelijk „coming men" zullen meewerken. De B-klassers zullen op de 100 m. uitkomen, terwijl op de 3000 m. de a., b. en c.-klassers zullen deelnemen. Op dit nummers start o.a. Jan Zeegers, die het tegen zijn clubgenoot Sweres zeker niet gemakkelijk zal hebben. Met spanning mag men ook de verrichting op dezen afstand van den c.-klasser Berkhouwer uit Alkmaar tegemoet zien, die tijdens de studenten- athletiekkampioenschappen op j.1. Hemel vaartsdag blijk gaf een uitstekende kracht te gunnen worden. Tbt zal er een Zweedsche estafette 1400-5(00-200-100 m.) worden geloopen. Voetbal NEDERLANDSCH-INDISCH ELFTAL. Naar Reims vertrokken. Vanochtend is het Nederlandsch-Indi- sche voetbalelftal met den Parijschen trein van 10.56 uur van het Hollandsche spoorstation, via Parijs, naar Reims ver trokken, waar Zondag in de eerste ronde voor het wereldkampioenschap zal wor den gespeeld tegen Hongarije. Er bestond voor dit vertrek vrij groote be langstelling, waarbij natuurlijk het Indische element overwegend was. Onder de aanwezigen waren verschillende voetbalofficials, zooals de heer Boeljon, hoofdconsul van den K.N.V.B., de heer Schwencke, van H.B.S., op welk terrein de Indische voetballers zooals bekend hebben getraind, de heer Veenman, de officieele vertegenwoordiger van de Ned.-Indische Voetbal Unie in Nederland, terwijl voorts nog vele anderen van hun belangstelling blijk gaven, onder wie ook de oud-interna tionaal overste Stom, die gedurende zoovele jaren een vooraanstaande plaats in de Indi sche sport innam. De stemming onder de spelers en hun ge zelschap was zeer opgewekt. Over het resul taat van a.s. Zondag wilde men zich echter uiteraard niet uitlaten, maar, merkte de heer van Bommel op: „De Hongaren zullen het niet cadeau krijgen". De heer Mastenbroek verklaarde zich zeer tevreden over het verblijf in den Haag, dat bij allen een prettigen indruk had achterge laten. Hij was van meening, en verklaarde hierin niet alleen te staan, dat de spelers, sedert hun vertrek uit Indië, aan boord en in Holland nog vrij groote vorderingen heb ben gemaakt. Voorts deelde hij mede, dat de polsblessure van den keeper Mo Heng is genezen, zoodat hij, onvoorziene omstandig heden buiten beschouwing gelaten, Zondag zijn plaats in het doel zal kunnen innemen. In een opgewekte stemmig nam daarop het gezelschap in den trein plaats en onder het geroep van succeswenschen vertrokken de Ned.-Indische voetballers voor hun eerste officieele contact met het Europeesche voet bal, uitgezonderd dan de verschillende Euro peesche elftallen die een tour in Indië heb ben gemaakt. Het boerenjeugdorgaan „Bradza", waarvan men meer en meer aanneemt, dat het het of ficieele standpunt van de republikeinsche partij weergeeft, schrijft: „Na den 21sten Mei staat het vast, dat wij niet aan ons lot zul len worden overgelaten, indien wij in staat zijn onze binnenlandsche vraagstukken te regelen in overeenstemming met de demo cratische beginselen. De Britsche stappen zijn zoo energiek geweest alleen wegens den goeden wil der Praagsche regeering, die be reid was het Duitsche probleem op billijke democratische wijze te regelen. Slechts als een conflict niet door binnenlandsche twisten wordt veroorzaakt, zullen wij niet geïsoleerd zijn. Wij moeten de zaken niet mooier voor stellen dan zij zijn. Niettemin, indien wy deze voorwaarden vervullen, zullen wij niets te duchten hebben, want indien de toestand nogmaals zoo kritiek zou worden, zouden de bondgenootschappen even goed functionnee- ren. Bewezen is, dat het bondgenootschap met Frankrijk de toetssteen van onze veilig heid en onafhankelijkheid is, dat Engeland de bewaakster van den vrede is en dat men ook met h<l zwijgende Rusland rekening zou moeten houden, indien de kansen van een Europeesch avontuur afgewogen zouden moeten worden". Nieuwe schat ontdekt. - De commissaris van politie van de afdeeling Jardin des Plantes te Parijs heeft medegedeeld, dat in het gebouw in de Rue Moeffetard, waar eenige dagen geleden het testament van den stalmeester van Lodewijk 15 werd gevon den, met een aantal goudstukken ter waarde van ongeveer 2% millioen, thans een tweede testament met een nog aanzienlijker bedrag aan goud is gevonden. Drijfjacht op de ontvoerders te Prince- town. - Vrijwilligers in Princetown zijn een drijfjacht begonnen op de ontvoerders van het kind van Cash. Men heeft hun verzocht alle vuurwapenen thuis te laten en zicli slechts met stokken te wapenen. In groepen van vijftien man wordt de omgeving van het getroffen huis nagezocht. Niet alleen in het struikgewas en op het bouwland, maar ook in alle huizen en gebouwen zal gezocht worden. De terreur in Palestina. - Een gewapen de bende heeft het station van Kakoem, dat gelegen ié aan de spoorlijn Lydda—Jeruza lem, in brand gestoken. Hevige storm in Engeland. - Aan de geheele Zuidkust van Engeland heeft gister avond een hevige storm gewoed, die van tijd tot tijd een snelheid van wel honderd mijl per uur heeft bereikt. Reddingsbooten moes ten assistentie verleenen aan in moeilijk heden geraakte visschersschepen en plezier jachten, die de dichtstbijzijnde havens wer den binnengebracht. Personeel van Cedillo heeft zich over' gegeven. - Bedienden van generaal Cedillo zijn kok, secretaris, twee marconisten en twee stalknechten hebben zich aan de fede rale troepen overgegeven. De gezondheid van den generaal is slecht. Cedillo is gedwongen iederen nacht een schuilplaats te zoeken op aan betrouwbare vrienden teebehoorende boerderijen. De minister van landsverdediging heeft verklaard te San Luis te zullen blijven totdat het in het geheele land weer vol komen rustig is en Cedillo zal zijn gepakt of zich >al hebben overgegeven. Een monsterachtige misdadigster. - Op 7 Juni a.s. zal voor de rechtbank te Luik een 58-jarige weduwe, Marie Becker genaamd, terecht staan, onder beschuldiging 11 per sonen te hebben vergiftigd, dit bij 5 anderen te hebben getracht en verscheidene hiervan te hebben beroofd. De meeste van deze ge vallen gaan tot 1935 terug. Marie Becker wist zich steeds bij rijke personen, die ziek waren, als ziekenverpleegster in te dringen. Kort daarna overleden dan deze personen, waarbij zich vergiftigingsverschijnselen voordeden. Meestal werd de trouwe ver pleegster voor haar goede zorgen aan het ziekbed betoond, in het testament der over ledenen bedacht. Bovendien had zij ver- scheidenen van haar patiënten zoowel juweelen als geld ontstolen. Ook is deze vriendelijke dame, die nog steeds energiek haar onschuld betuigt, er van beschuldigd een testament te hebben vervalscht. Een geslaagde operatie. - Een 11-jarig Duitsch knaapje, Hans Graef, vanaf zyn zes de jaar blind, heeft het licht zijner oogen teruggekregen door een geslaagde operatie, uitgevoerd door professor Stock en zijn as sistent dr. Sauter. Zij slaagden erin, in de oogen van het knaapje deelen te planten van het hoornvlies uit het oog van een oud- stryder. Deze was vroeger aan een oog ge wond geraakt, en daar er een abces was ontstaan, moest het oog worden weggeno men. De professor profiteerde hiervan om deelen van dit hoornvlies te gebruiken voor de operatie op de oogen van het knaapje. Twee weken na de behandeling was 'le jongen genezen. DE PROVINCIE KOOPT HET HEEMSKERKERDUIN. Voor waterwinning bestemd. In de gisteren gehouden vergadering der Provinciale Staten van Noordholland is met 52 tegen 19 stemmen besloten tot aankoop van 718 H.A. duinterrein van de heeren E. L. L. en F. W. W. baron van Tuyl van Serooskerken in de gemeenten Heemskerk en Castricum. Eenige leden hadden bezwaar gemaakt te gen aankoop van het duinterrein, omdat zij vreesden, dat door de wateronttrekking het grondwaterpeil te veel zou dalen ten nadeele van den land- en tuinbouw. Nadat het n.s.b.-amendement eerst te trachten het IJselmeer water te gebruiken, met 64 tegen 7 stemmen was verworpen, werd de voordracht van Ged. Staten aange nomen. Vervroegde uitvoering van werken. De Prov. Staten hebben zich voorts bezig gehouden met het werkloosheidsvraagstuk. De heer van der Walle (soc.-dem.) had een motie ingediend, waarin Ged. Staten ver zocht werden, versnelde uitvoering van wer ken te bevorderen en een plan over te leg gen van nieuwe werken, welke uitgevoerd kunnen worden. Voorts had de heer Clijnk (r.k.) een motie ingediend, waarin hij Ged. Staten verzocht met alle ten dienste staan de middelen te bevorderen, dat de loonuit- komsten in de provinciale werkverschaffin gen in geen geval lager zijn, dan het door den minister van sociale zaken voor die ob jecten vastgestelde maximumloon. Bovendien waren van den heer Beu- zemaker (comm.) schriftelijke vragen ingekomen over de toestanden by de werkverschaffing in het Geestmeram- bacht. Gedeputeerde Kooiman (v.d.) onder schreef de meening van den heer Beuze- maker dat een loon van zes tot acht gul den voor 48 uur werk in zwaren klei grond veel te weinig was. Ged. Staten zullen dan ook bij den minister van sociale zaken aandringen op wederinvoering van den z.g. trainingstoe slag. Bovendien zal worden gezorgd voor betere sanitaire inrichtingen, drinkwater en een rijwielbergplaats. Gedeputeerde mr. Bomans (r.k.) besprak de motie van der Walle en zeide o.a. dat Ged. Staten een dergelijke aansporing niet noodig hebben. De laatste jaren heeft de pro vincie ongeveer twee en een half millioen aan werkverruiming besteed. Ged. Staten willen echter de motie-van der Walle overnemen en met de hulp van het werkfonds tot vervroegde uitvoering van werken overgaan. O.a. zal de cultuurtechni sche verbetering van 2000 H.A. duingrond ter hand genomen worden. De heer Bomans herinnerde er aan, dat Ged. Staten er reeds bij de regeering op heb ben aangedrongen, over te gaan tot ver vroegde inpoldering der ontworpen zuide lijke IJselmeerpolders. Na uitvoerige discussies trok de heer Clynk zijn motie in, omdat hy deze minder vérstrekkend achtte, dan de toezegging van Ged. Staten. Nadat de voorzitter nogmaals had ver klaard, dat Ged. Staten de motie van der Walle overnamen, werd de zitting gesloten. Het in werkverschaffing aanleggen van een gedeelte rioleering. In de morgenavond te houden vergadering van den raad dezer gemeente komt een zeer belangrijk voorstel aan de orde, n.1. het aan leggen in werkverschaffing van een riolee ring tusschen den Stationsweg en de Zeven huizerlaan en aan de westzijde van de spoor lijn van Zevenhuizerlaan tot Kerklaan, zulks mede in verband met het feit, dat er van regeeringswege op is aange drongen om op korten termijn door middel van productieve werkverschaffing aan een grooter aantal werkloozen dan tot nu toe het geval is geweest, nuttigen arbeid te ver schaffen. B. en W. hebben de aandacht o.m. van den inspecteur der werkverschaffing gevestigd op t aanleggen van de rioleering van boven genoemd deel der gemeente, hetgeen geacht werd wel een object te zijn, dat voor uitvoe ring in werkverschaffing in aanmerking komt. Er is wel kans op, dat het voor uitvoe ring benoodigd bedrag verkregen kan wor den op voordeelige voorwaarden uit het z.g. Werkfonds. Een voorloopige begrooting geeft aan. dat de kosten ongeveer 100.000 zullen bedragen, waarin een post voor loo- nen, groot ongeveer 35.000. Tegenover de jaarlijksche uitgaven, die bedoelde aanleg zal vorderen, komt een be langrijk bedrag te staan als opbrengst der te heffen rioolbelasting, zoodat B. en W. ver wachten, dat het jaarlijkseh budget der ge meente door dezen aanleg weinig of niet zal worden bezwaard. De zuiveringsinrichting is van voldoende capaciteit om ook den afvoer van het aan te leggen gedeelte der rioleering te verwerken. Het aanleggen der rioleering in bovenbe doeld gedeelte der gemeente achten zij uit hygiënisch oogpunt wenschelijk en nu ook bij uitvoering in werkverschaffing een bij drage uit het Werkloosheidssubsidiefonds zal kunnen worden verkregen van vermoedelijk 18 a 20.000, komt het B. en W. voor, dat het werk in uitvoering kan worden ge bracht. Zij stellen voor om in beginsel te beslui ten het werk met medewerking van het werkfonds in werkverschaffing te doen uit voeren. Zoodra mogelijk zullen B. en W. dan met nadere voorstellen by den raad kernen. Zij deelen nog mede, dat de voorbereidingen 4 a 5 maanden zullen vorderen, zoodat het werk eventueel in den aanstaanden herfst in uitvoering zal kunnen komen. Vergadering Tuinbouwvereeniging. De tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en omstreken" hield Dinsdag een alge- meene vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer A. Kluft. Van den min. van economische zaken was ingekomen een schrijven, dat de heffing op de teelt van aardappelen blijft bepaald op 50 per H.A. bebouwde oppervlakte. Mede gedeeld werd, dat met het sproeien van de aardappelen moet worden aangevangen, er. dat door den voorzitter van de L.G.C. zal worden beproefd steun op witlofteelt te ver krijgen. De secretaris gaf een nadere uiteen zetting van de ingestelde Vaste lastencom- missie. Ook werd medegedeeld, dat sproei- machines niet meer onderling kunnen wor den betrokken van de fabrikanten, waar tegen den Bond van Smedenpatroons zich heeft gekant. De teelt van vroege eigen heimers op teeltvergunning moet aan de veiling worden opgegeven om in aanmer king te komen voor steunverleening. Op voorstel van het bestuur werd besloten, dat bestuursleden van de L.G.C. 6 jaar zitting hebben, zoodat te beginnen in 1939 om de 3 jaar één bestuurslid aftreed, die dan her kiesbaar is. De heer W. de Boorder deed eenige mededeelingen uit de vergadering van de L.G.C. Besloten werd tot onderlingen aankoop van aardappelkisten. Het vervoer van de aardappelen van de opscheping naar de laadplaats Kerkewal werd opgedragen aan den vrachtrijder Langeberg. Van de in voor raad zijnde pootaardappelen moet vóór 1 Augustus aangifte worden gedaan aan de veiling. Besloten werd op voorstel van den heer C. Krul, dit jaar, nu de tuinbouwver eeniging 40 jaar heeft bestaan, een tuin bouwtentoonstelling te houden en deze te doen plaats hebben op 6 Sept. tegelijk met de floraliafeesten en het feest ter herden king van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Hierna sluiting. Vergadering Bond v. Staatspen- sionneering. Onder leiding van den voorzitter, de heer J. de Groot, werd een vergadering gehouden van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering. Medegedeeld werd dat door overlijden en vertrek een klein ledenverlies is ontstaan en de af deeling thans 165 leden telt. De rekening van den penningmeester was groot, in ontvangsten 158.69, in uitgaven 181.05, alzoo een nadeelig saldo groot 22.36. De heer T. Boonacker werd herkozen als be stuurslid, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer P. Heertjes, werd gekozen de heer J. Blaauw. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten dit jaar geen afgevaardigde naar de algem. vergadering te zenden. Alsnog werd bepaald dezen zomer wederom een autocht met de ouden van dagen te maken en hiervoor met een inteekenlyst in de gemeente rond te gaan. Hierna sluiting der vergadering. Notabel benoemd. Tot notabel van de Ned. herv. ge meente te Schermerhorn is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Langereis door stemgerechtigde lid maten benoemd de heer C. Krul. Paardensport. De heer D. Groenhart te Dirkshorn, be haalde met zijn paard „Johan" op het con cours hippique te Wageningen een eervolle vermelding en te Opmeer een eersten prijs. Alg. ver. v. Bloembollencultuur De afd. Langendijk van de Alg. ver. v. Bloembollencultuur vergaderde Woensdag avond in het lokaal van den heer C. Vyze- laar, onder voorzitterschap van den heer K. Wagenaar. Het ging over de critiek, welke op het H.B. wordt uitgeoefend wegens de medewerking van het hoofdbestuur aan de saneeringsmaatregelen, ondanks de uitspraak van de alg. verg. dat men tegen de saneering is. Het H.B. wil een uitspraak hebben, of de afdeelingen met de houding van het H.B. accoord gaan inzake de saneeringsmaatrege len. Het H.B. heeft een motie aan de orde gesteld, waarin het voorstelt, mede te wer ken aan die maatregelen. Eenige heeren bespraken *de rumoerige algemeene vergadering van de Alg. vereen. Zal dat niet kunnen worden veranderd, byv. door een statutenwijziging aan te bren gen en te bepalen, dat alleen afgevaardig den op de vergadering kunnen spreken en geen individueele leden? Een dergelijke statutenwijziging zal echter in de tegenwoordige omstandigheden niet kunnen worden doorgevoerd. Er zal, wanneer het weer rumoerig wordt, een motie van orde worden ingediend om hier een einde aan te maken. De motie, in stemming gebracht, werd met algemeene stemmen aangenomen. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. werden gekozen de heeren K. Wagenaar en H. Pasterkamp. Plaatsvervanger de heer H. Glas. Bij de rondvraag bracht de heer A. Kout het uit de hand koopen met betaling over de veiling ter sprake. Hij deelde mede, dat de veiling West-Friesland bereid is, door cre- dietwaardige handelaren uit de hand ge kochte bollen over de veiling te doen be talen. Spr. was van meening, dat wanneer dit ook door de Broeker veiling werd ge daan, men hier wel meer kweekers en koop lieden op de veiling zou krijgen. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelyken aard volgde sluiting. De ouden van dagen er op uit Woensdag werd het jaarlijksche uitstapje gehouden van de ouden van dagen van Oudkarspel en Noordscharwoude. Met een 26-tal luxe-wagens en 4 touring cars van de H. A. B. O. werd dit zoo mooie reisje gemaakt. Het weer werkte uitstekend mede, zoodat het een prachtigen dag was. Gereden werd er door de Streek en ver volgens naar Volendam, vanwaar een schitterende boottocht gemaakt werd naar Marken. Op de terugreis werd o.a. nog gereden over Bergen en Schoorl. In Oudkarspel aange komen werd de lange file auto's opgewacht door de harmonie „Excelsior" en toog men onder de opgewekte tonen van de muziek naar „Concordia", waar het een geweldige drukte was. Hier werd nog eenigen tijd ge zellig vertoefd. Zoo is ook deze dag weer uitstekend geslaagd, dank zij de goede zor gen van het comité voor ouden van dagen. Groot-Limmer Polder. Het dag. bestuur had Woensdagmorgen het bestuur bijeen geroepen voor de eerste vergadering in 1938. De vergadering was voltallig, toen de dijkgraaf, de heer C. Pep ping, opende en memoreerde, dat 1937 geen gunstig jaar was. De rekening sloot met een nadeelig saldo en er is nog een bedrag na te vorderen. Land- en tuinbouw, vooral de laatste, maakte een ongunstig jaar door en spr. hoopte op een gunstig 1938, hoewel de voor uitzichten niet bepaald bemoedigend zyn. We zullen echter doorgaan om onze belangen te behartigen. Hierna las de secretaris, de heer J. J. Nieuwenhuisen, de ingekomen stukken aan de orde. Ingekomen was een klacht van den polder „Uitwaterende Sluizen" over den overlast van baggerstorting en andere ver vuiling. Hieraan zal men de hand houden en, zoo noodig, strenge maatregelen nemen. Als stemgerechtigd ingeland voor genoemd wa terschap werd in de vacature-Adrichem benoemd de heer N. Kuijs. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat de boeken van den penningmeester 2 maal per jaar gecon troleerd moeten worden. Mededeeling werd gedaan, dat op 2 na alle bewoners van den Molenweg zullen meewerken voor betere waterloozing in een nieuwe beek achter hun huizen. Zeer uitvoerig werd besproken de onhoudbare toestand bij den Noorder Molen. Dykgraaf en heemraden kregen vry man daat de noodige maatregelen te nemen om doorgang te verleenen. Een overpad moet er wezen. Ged. Staten dringen aan om de 4^ en 5 leeningen te converteeren en om te zetten in goedkoopere leening. De dykgraaf stelde voor om een leening te sluiten a 3 y, voor een bedrag van 10.000. Hiertoe werd in dier voege besloten, dat het dag. bestuur machtiging krijgt om, zoo Ged. Staten bezwaar maken tegen de rente, een andere leening te kunnen sluiten. Ingekomen was een verzoek van de Hen gelaarsclub van Akersloot, Limmen en Cas tricum, om meer vergunningen uit te reiken ter beoordeeling van den bond. Een zeer uit voerige correspondentie is gevoerd, doch de inspecteur van de visscherij-inspectie advi seerde om het te laten zooals het thans is, en afwijzend op het verzoek te beschikken. Hiertoe werd besloten. Hierna bracht de heer J. Nuijens Pz. ver slag uit van de ontvangsten en de uitgaven over 1937. Het jaar begon met een nadeelig saldo van 1197,16 en eindigde met een nadeelig saldo van 4i6,ll, in totaal f 12382,43, bovendien zijn er nog vorderingen van totaal 322, dus er is vooruitgang. De rekening werd goedgekeurd onder dank aan den penningmeester. De begrooting werd aangeboden en vastgesteld op een bedrag van (Niet officieel) 5de klasse, 12de UJ»t Trekking van Donderdag 2 Juni 19» Hoost PriJsen 1000 7853 9210 19213 400.— 5804 14491 14773 200.— 3387 5815 6740 8169 13664 18682 19509 20314 21519 1001338 6290 6324 7343 7708 8129 8862 10373 10785 11411 12270 13819 14353 15433 16082 16816 18850 19266 19384 21073 21078 21116 PrOven van f 78.— 1026 1422 1848 2737 3399 3749 4803 5269 5940 6524 7560 7871 9323 9999 10428 11112 11676 12169 12653 12923 13657 14545 15078 15779 16544 16950 17685 18011 19214 20029 20636 21716 1083 1468 1884 2783 3429 3897 5043 5346 6083 6532 7091 7714 9324 10092 10444 11203 11693 12217 12682 13055 12711 14612 15123 15817 16618 16988 17686 18226 19328 20081 20660 21763 1200 1239 1276 1286 1292 1334 1472 1487 1602 1685 1711 1718 1907 2005 2113 2384 2456 ros 2976 3092 3240 3264 3284 3288 3484 3613 3638 3642 3705 3748 3954 4019 4219 4297 4490 4518 5070 5099 5199 5202 5248 5260 5437 5444 5593 5618 5886 5915 6115 6172 6272 6276 6396 8407 6608 8681 6689 6754 6944 7104 7228 7254 7281 7333 7624 "728 7758 7767 7806 7808 7861 8187 8330 8446 8538 8812 897» 9360 9381 9410 9440 9459 9840 10133 10213 10250 10283 10295 10368 iVUVU iWVA *wve 11243 11322 11391 11445 11488 11580 11804 11944 11999 12006 12035 12155 12248 12316 12427 12480 12522 12650 12728 12732 12852 12873 12884 13801 12124 13464 13507 13519 13620 13638 13790 13826 14159 15201 14232 14256 14793 14842 14859 14S26 14958 14075 15267 15278 15317 15690 15819 15818 16013 16165 16249 16432 16436 16758 16761 16770 16839 16910 16931 17068 17100 17278 17363 17434 17605 17752 17784 17863 17896 17953 17995 18342 18534 18553 18614 18697 18705 19350 19360 19370 19510 19537 19807 20184 20274 20434 20478 20557 20683 20675 20677 20767 20848 21338 21633 21944 Nieten 1040 1080 1124 1126 1134 1173 1213 1219 1246 1290 1323 1349 1373 1436 1454 1494 1513 1547 1558 1576 1577 1613 1659 1850 1852 1881 1882 2010 2057 2078 2105 2173 2210 2218 2279 23?4 2361 2392 2431 3434 2435 2461 2494 2548 2553 2588 2593 3611 2669 2758 2796 21830 2878 2934 2975 3006 3022 3027 3074 3077 3231 3260 3269 3275 3277 3307 3318 3331 3351 3355 3366 3392 3396 3402 3438 3515 3530 3562 3588 3630 3665 3687 3694 3706 3719 3759 3775 3794 3848 3949 3974 4009 4031 4040 4063 4072 4077 4085 4109 4114 4248 4251 4266 4331 4393 4472 4530 4545 4557 4611 4640 4674 4702 4786 4791 4799 4817 4943 5092 5102 5118 6128 5154 5172 5195 6219 5238 5326 5340 5381 5387 5391 5394 5405 5419 6433 5438 5472 5482 5491 5495 5553 5632 5676 5682 5685 5694 5698 5707 5721 5723 5730 5741 5751 5754 5807 5813 5814 5820 5835 5836 5863 5905 5916 5938 5947 5952 5961 6002 6022 6057 6084 6212 6220 6245 6247 6297 6331 6373 6423 6425 6436 6438 6455 6516 6522 6533 6577 6645 6665 6685 6690 6698 6706 6745 6886 7007 7024 7041 7130 7126 7136 7142 7170 7183 7213 7253 7321 7425 7442 7443 7444 7460 7462 7526 7565 7566 7576 7584 7590 7619 7631 7688 7699 7717 7755 7821 7877 7890 7980 8001 9012 8033 8062 8090 8177 8232 8297 8391 8399 8400 8415 8418 8421 8425 8445 8456 8474 8480 8500 8507 8508 8556 8584 8598 8601 8637 8690 8692 8787 8794 8841 8860 8927 9012 9015 9054 9056 9192 9340 9345 9351 9432 9495 9519 9536 9567 9610 9627 9646 9659 9665 9680 9766 9832 9898 9900 9953 10057 10089 10109 10112 10120 10138 10174 10182 10183 10194 10202 10272 10278 10301 10384 10431 10474 10557 10581 10606 10620 10644 10671 10687 10699 10726 10750 10756 10767 10818 10820 10844 10854 10857 10867 10887 10983 11047 11051 11119 11134 11192 11202 11207 ■"1215 11233 11249 11254 11277 11298 11317 11355 11357 11376 11440 11456 11539 11540 11552 11565 11586 11592 11611 11722 11727 11738 11743 11778 11793 11794 11818 11829 11858 11893 11908 11913 11945 11948 12067 12142 12154 12163 12173 12183 12231 12234 12344 12349 12351 12384 12431 12432 12462 12484 12640 12665 12689 12707 12710 12721 12782 12792 12881 12948 13031 13037 13050 13074 13096 13132 13174 13183 13230 13932 13334 13377 13397 13433 13450 13480 13558 13617 13680 13695 13739 13844 13846 13847 13878 13898 13966 13982 13993 14004 14015 14145 14157 14915 14329 14361 14363 14400 14420 14465 14591 14534 14537 14556 14599 14605 14620 14641 14683 14694 14722 14762 14770 14807 14828 14831 14853 14949 14959 14991 15081 15092 15100 15184 15200 15268 15335 15350 15403 15429 15441 15510 15710 15790 15799 15827 15861 15930 15957 15990 15995 16003 16007 16027 16039 16049 16092 16110 16138 16153 16187 16242 16286 16300 16348 16375 16443 16466 16467 16471 16496 16506 16553 16599 '6645 16677 16713 16730 16733 16743 16756 16769 16864 16896 16929 16932 16983 17038 17042 17050 17056 17064 17073 17084 17094 17100 17152 17216 17333 17343 17345 17353 17366 17383 17385 17479 17480 19520 17555 17572 17575 17592 17631 17670 17719 17734 17760 17789 17790 17925 18006 18092 18126 18190 18195 18227 18245 18259 18281 18303 18337 18338 18349 18380 18381 18390 18392 18405 18488 18502 18525 18528 18554 18563 18610 18616 18648 18666 18715 18717 18719 18738 18779 18838 18890 18927 18941 18951 18999 19010 19011 19045 19051 19058 19060 19126 19174 19184 19264 19295 19299 19313 19321 19359 19366 19382 19401 19426 19453 19514 19518 19551 19556 19593 19607 19637 19744 19746 19787 19882 19930 19946 19952 19989 20052 20055 20060 20061 20135 20183 20203 20241 20290 20296 20426 20431 20466 20486 20488 20530 20548 20614 20628 20652 20736 20769 20811 20818 20829 20833 20883 20902 20912 20948 21003 21037 21073 21146 21169 21182 21234 21267 21306 51309 21329 21375 21439 21490 21491 21496 21509 21530 21543 21564 21572 21590 21605 21851 21687 21713 21725 21809 21839 21836 21876 21918 21938 21974 Verbet. 5e Klasse 11e lijst: 7590 m. s. 7520; 21123 70.- - mz. f 21122 70.—. f 11112 20 in ontvangsten en 10820.91 in uitgaven. De omslag voor 1938 werd bepaald op 6 per H.A. Ingekomen was een verz :k van den werkman van den polder om zyn jaarwedde te verhoogen. Het dag. bestuur stelde voor om de wedde te bepalen op 19.50 per week, met dien verstande, dat het f 20 zal zijn in de zomermaanden en 19 in de winter maanden. De schouw werd bepaald op 22 Juni. De lijst van stemgerechtigde ingelanden wordt ter openbare kennis gebracht. Bij de rondvraag vroeg de heer Sanders om spoedig (in het seizoen) te beginnen met baggeren. De heer Al wees op den duiker aan de Westerzy, die veranderd moet worden en de heer N. Kuys op het vuilnis- vervoer. Hij wilde stagnatie voorkomen. De burgemeester zal er zijn aandacht aan wijden. De dijkgraaf zal met de opmerkingen rekening houden. Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10