mm De badplaatsen in onze omgeving. QemeetUeeaden JMhwmims Spoet DERDE BLAD. BWOEK OP LANGENDIJK Glimlachje ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 2 JUNI 1938. BERGEN EN BERGEN AAN ZEE. Bergen, het veel bezongen en veel geroem de dorpje aan de duinenrand, is met de daaraan verbonden badplaats Bergen aan Zee wel een der meest bekende en meest bezochte vacantie-oorden. Wie heeft van Bergen niet gehoord en wie, die er van hoorde, kwam zich niet zelf van de waarheid overtuigen om er telkenjare weer opnieuw zyn vacantie-tijd door te brengen? Bergen heeft in het achterliggende seizoen ruim 21.000 gasten gehad, die gemiddeld 13 dagen bleven en in het hoofdseizoen waren er niet minder dan 5435 zomergasten, een aantal als nimmer tevoren bereikt werd maar dat in het komende seizoen, als alle voorteekenen niet bedriegen, waarschijnlijk nog overtroffen zal worden. Men verwacht dat doordat er meer aanvra gen binnenkomen voor den voortijd, al is de laatste weken de vraag naar pensions en ge meubileerde huizen niet hooger geweest dan in andere jaren. Veel hangt er voor de ver huurders van het weer af, maar er zijn bij de V.V.V. aanwijzingen, welke doen ver wachten, dat veel gegoede families dit jaar in de vacantie niet naar het buitenland zullen gaan. Natuurlijk heeft het wakkere V.V.V.-be- stuur weer groote plannen. Voor het open lucht-theater is men in onderhandeling met de Haagsche Speelgroep, welke onder leiding van Pierre Balleduc eenige voorstellingen zal geven van het historisch spel Maryke van Nimwegen, terwijl ook Amor in de Pastorie op het programma staat. De Nederlandsche Spelers uit Deventer zullen een nieuw werk van een Hollandschen schrijver opvoeren, een stuk getiteld Judith en er staat ook nog een concert van de Italiaansche Opera op het programma. Op 27 Juli organiseert de V.V.V. weer den bekenden verlichtingsavond, waarbij een 10.000-tal lampions onder het groene blade rendak het dorp sieren. Op 3 Augustus wordt in de daarvoor bij uitstek geschikte Hoflaan een nationale harddraverij gehou den en op 10 Augustus zal wederom een bloemencorso georganiseerd worden. Een dergelijk corso is door de V.V.V. reeds een achttal jaren georganiseerd, maar sinds 1934 was dit, door de daaraan verbonden hooge kosten, niet mogelijk. Thans wil men in Augustus weer een bloemencorso houden, omdat het op dien dag 750 jaar geleden is, dat Floris IV met zijn gevolg Bergen be zocht om de bewoners een wapen aan te bieden uit dankbaarheid voor den door hen verleenden steun in den strijd tegen de West-Friezen. De kern van dit corso staat, onder leiding van den heer Dr. Prinsen Geerligs, in het teeken van dit historisch gebeuren. Voor het corso is tevens de medewerking van een tiental plaatselijke vereenigingen verkregen, welke, met subsidie van de V.V. V., met groote en artistieke nummers zullen uitkomen, zoodat te verwachten is, dat de dag van het bloemencorso Bergen's glorie dag zal worden. Op Hemelvaartsdag was het te Bergen al zeer druk en werden auto's uit tal van pro vincies te Bergen aan Zee gezien. Op het terrein van het groote hotel Nassau Bergen heerschte reeds een zomerdrukte welke men alleen in het hoogseizoen meemaakt. Een centrum van vermaak is ook de be kende zomertuin en speeltuin Duinvermaak, waar men dezen winter een groote over dekte dancing gemaakt heeft, welke reeds druk gebruikt werd. Men heeft te Bergen aan Zee het voor deel, dat de strandexploitatie zich in één hand bevindt, namelijk van de Bouw-Exploi- tatie Mij. Bergen aan Zee. Het strand is ver deeld in een koetsenbad, een tentenbad en een mantelbad, waarbij in het Noorden het vrije strand aansluit waar alleen gebaad mag worden door leden van de Stille Strandver- eeniging. Nog Noordelijker is het bad vrij, maar het is niet uitgesloten, dat het vrije bad in het gedrang komt, aangezien de ge meentebesturen een schrijven van de regee ring ontvingen, waaruit blijkt, dat een be paling te wachten is, waarbij het baden langs onze kust, op gedeelten, welke niet in pacht zijn als badbedrijf, wordt verboden. Een dergelijke bepaling tast langs de ge- heele Noordzeekust de vrijheid der bevol king aan en de Federatie der V.V.V.'s in Noordholland boven het IJ besloot dan ook reeds, deze kwestie aanhangig te maken op de algemeene vergadering van de A.N.V.V., welke half Juni te Oisterwijk wordt gehou den. Het sterke vermoeden bestaat, dat de maatregel alleen beoogt de gemeentebestu ren te dwingen een grooter strandgedeelte te pachten en uit dien hoofde meer inkom sten voor het Rijk te verkrijgen. Bergen en Bergen aan Zee zijn gereed den stroom van vreemdelingen op waardige wijze te ontvangen en ze, naast rust en ont spanning door bosch, zee en duin, het ver maak te bieden, dat de vacantiegangers hier reeds zoo vele jaren in dankbaarheid heb ben genoten. EGMOND AAN ZEE Men kent het prachtige breede strand van Egmond aan Zee, het eenvoudige visschers- dorpje, welks inwoners zich in den loop van jaren geheel bij het voor hen voordeelige vreemdelingenverkeer hebben aangepast. Overal ziet men thans de aankondigingen, dat huizen of kamers te huur zijn, overal houdt men pension en het opmerkelijke is, dat men dikwijls nog plaats te kort komt om de vele gasten te kunnen bergen. Dat is een reclame voor Egmond aan Zee en dat bewijst ook, dat velen, die hier eens kwamen een goede reclame maakten en dat er families zijn, die juist hier en nergens •nders hun vacantie doorbrengen. Men went aan het dorp en aan zijn een voudige visschersbevolking en het gemeente bestuur heeft niet stil gezeten, maar alles in het werk gesteld om het plaatsje aan de eischen van dezen tijd te laten voldoen. We gen zijn aangelegd en verbeterd, plantsoenen en andere verfraaiingen hebben dit zee dorpje een aantrekkelij&en aanblik gegeven, bussen rijden naar alle windstreken, goede hotels met alle denkbare comfort, kunnen voor billijke prijzen zeer vele gasten onder brengen en op en aan het strand is alles ge daan om het den zomergasten zoo prettig mogelijk te maken. Urenlang kan men met wandelkaarten door de duinen zwerven en van de heerlijke natuur genieten. Egmond ontwaakt weer na een langen winter, maar de bestuursleden van V.V.V. en het gemeen tebestuur hebben intusschen niet stil geze ten en als de voorteekenen niet bedriegen gaat Egmond weer een druk zomerseizoen tegemoet. Opmerkelijk was, dat de reeds in vorige jaren waar te 'nemen toeneming van gasten zich in het voorseizoen voortzette en de ge meente besloot nu reeds tot vervroeging van den seizoendienst b.v. door het vroeger en meer ophalen van vuilnis. Het vorig jaar was het aantal badgasten niet minder dan 23 pCt. hooger dan daarvóór in eenig jaar geconstateerd werd en reeds nu is het aan tal aanvragen bij de V.V.V. grooter dan an dere jaren en zijn er vele en daaronder niet alleen de goedkoopste gelegenheden voor het seizoen besproken. Wat is er mooier reclame voor Egmond dan een brief van een badgast, die dezer dagen o.a. schreef: „Gedu rende 16 jaar breng ik met mijn gezin de va cantie in Egmond door en wij hebben er de prettigste herinneringen aan behouden. Juist het feit, dat er te Egmond geen beperkende bepalingen zijn voor het strandleven is de oorzaak, dat men er geen kwetsend onge- kleed-zijn aantreft. De speculatie op het zelfrespect bevordert dit en is een prachtige stimulans tegen gewaagdheden". Het gemeentebestuur weet wel, dat het badleven zich op kalme en niet aanstoot ge vende wijze ontwikkelt. De N.A.C.O.-onderneming heeft met haar groote en snelle bussen aansluiting op de treinen te Alkmaar en Castricum en voltooit thans een modern autobusstation te Egmond aan Zee. Door de samenwerking met de Ne derlandsche Spoorwegen zijn alle aansluitin gen in het nieuwe spoorboekje opgenomen en Alkmaar heeft gezorgd voor een keurig wachtlokaal voor de Egmondsche bussen in den Bergerhout. Moderne wegen voor het snelverkeer ver binden Egmond met de buitenwereld in alle richtingen, terwijl het aantal gelegenheden om per bus en spoor naar en van Egmond te reizen grooter is dan ooit te voren. De vrijheid welke men hier geniet, en wel ke nog nimmer tot ongebondenheid heeft geleid, maakt eiken bezoeker tot een propa gandist voor Egmond en vol vertrouwen gaat men hier het seizoen tegemoet in de stellige verwachting, dat men weer zeer vele oude en ook weer nieuwe badgasten naar Egmond zal zien komen. SCHOORL, GROET EN CAMPERDUIN. Het seizoen 1937 was voor Schoorl, Groet en Camperduin beter dan een jaar tevoren en het zeer drukke hoogseizoen heeft daar bij den doorslag gegeven. Deze periode duurt slechts 14 dagen, van de laatsfe week in Juli tot en met de eerste week in Augustus en dan moeten honderden aanvragen om pen sion en gemeubileerde huizen noodgedwon gen worden afgewezen, wat het beste bewijs is, hoe het zomerleven hier in trek is. Door het slechte weer zijn het voor- en naseizoen hier slecht geweest en hoewel de prijzen zich bij de tijdsomstandigheden hebben aange past, heeft dit niet de verwachte opleving gebracht. Als plaats waar men rustig kan kampeeren is Schoorl in de laatste jaren in het bijzonder bekend geworden. Wel komt hierdoor de rust voor de pensiongasten eenigermate in het gedrang, maar de neringdoenden zijn er ten zeerste mee gebaat. Bij een gemiddeld verblijf van een week, schat men hier het aantal kampeerders over 1937 op plus minus 3000. Tevens verblijven hier een groot aantal zomergasten in pleiziervaartuigjes, welke in de Hargervaart te Hargen liggen nabij Cam perduin en voor een kleiner gedeelte in de Damsloot te Schoorldam. Door het slechte weer was het aantal genomen baden het vorige jaar minder groot en de strandexploi- tanten hebben het dan ook minder goed ge troffen. Het vorig jaar bedroeg het aantal bij de beide V.V.V.'s ingekomen aanvragen voor pension en verhuur ruim 1700 en het aantal pleiziervaartuigen 500, terwijl te Camperduin ruim 1700 baden zijn genomen. Het vreemdelingenverkeer wordt door tal van factoren beïnvloed, waarvan de voor naamste wel is de algemeene financiëele toestand van de vacantiegangers en ook de verleiding niet in eigen land te blijven, maar van de vele attracties in het buitenland te genieten. In Schoorl hoopt men het beste. Door de beide V.V.V.'s wordt een intensieve en sug gestieve reclamecampagne gevoerd en zooals andere jaren, zijn er ook nu weer duizen den folders in het land verspreid, terwijl er in advertentiés in de groote dagbladen op de aantrekkelijkheden van een verblijf in deze streek wordt gewezen. Schoorl is de parel van Noord-Kennemer- land en met zijn strand, zee, bosch en on vergetelijk mooie duinen van een machtige bekoring. Ten gerieve van de gasten worden er ook dit jaar weer zomerfeesten georga niseerd en in Camperduin zal weer het be kend geworden strandfeest plaats hebben. Onder deskundige leiding zullen dag- en avondwandelingen in de mooie duinen ge organiseerd worden. Voor het voor de gasten zeer aantrekke lijk gelegen sportpark aan den voet der dui nen worden dit jaar een drietal draverijen gehouden. Op initiatief van het gemeentebestuur zal het toezicht op het baden te Camperduin verscherpt worden, zoodat men hier zonder gevaar zal kunnen baden. Een zeer groote verbetering is het reeds gedeeltelijk tot stand gekomen nieuwe rijwielpad langs den voet der duinen. Daar door kunnen de wielrijders vanaf de Berger- grens tot bijna in Schoorl komen langs een prachtig stuk van de zuidelijke duinen, waajea Zl) t€ Hargen weer over een schitte rend fietspad naar Camperduin kunnen rijden. Goede wijn behoeft geen krans en wie eenmaal in deze streek zijn vacantie door bracht, komt er weer terug en brengt an deren met zich mede. l De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond. De afrekening is ontvangen van de toe voerlijn.. Het batig saldo was 2361.75, welke bedrag, gekapitaliseerd, de rentega rantie van oorspronkelijk 1200 terugge bracht tot 2451.07; het aandeel der ge meente hierin is 413.62. In verband met de ontvangen circulaire van den minister van sociale zaken t. a. v. de uitbreiding der werkverschaffing deelde de voorzitter mede, dat dit voor deze ge meente van weinig belang was, aangezien men voor de naaste toekomst zooveel werk- objecten heeft, dat er misschien wel werk- loozen te weinig zullen zijn. Voor het diepspitten in werkverschaffing is pl.m. 10 H. A. opgegeven. Dit zal een goede werkverschaffing worden, welke veel verbetering kan aanbrengen in den grond. Ook van de zijde van den heer ir. Mesu, die de plannen voor het Geestmer- ambacht heeft uitgewerkt, bestaat groote belangstelling voor dit werk. De kosten zullen voor de betrokken tuinders niet hoog zijn. De verordening op de Winkelsluiting, is goedgekeurd. Dit betreft het melkventen op Zondag. In verband met een ontvangen circulaire bevestigde de raad de benoeming van den heer H. Vinke tot controleur van de werk verschaffing. De overdracht van 't gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf aan het P. E. N. is door Ged. Staten goedgekeurd. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst Oudkarspel, de laatste, sloot met een voordeelig saldo van 213.45. Over de uitvoering door de ge meente Alkmaar zijn geen klachten ont vangen van dezen dienst. Voor den steun aan kleine tuinders zijn 12 aanvragen gedaan. De voorzitter geloof de niet dat er veel voor in aanmerking zul len komen. Spr. hoopte, dat de toestand zich spoedig zoodanig mag wijzigen, dat men geen steun meer noodig heeft. De gemeen terekening 1936 is door Ged. Staten geslo ten. De gemeenschappelijke regeling met Alk maar voor de toelating van leerlingen op de O. L.-scholen aldaar werd gewijzigd. De bond van café- en restaurantshouders en slijters verzocht de bepaling uit de po litieverordening te schrappen, dat op de verschillende feestdagen geen drank mag worden geschonken. B. en W. wilden hierop afwijzend be schikken, ter bevordering van een waardige feestviering. De heer Stammes zeide, dat het feest bij de installatie van den burgemeester, toen wel geschonken werd, goed is geslaagd. Het feest ter gelegenheid van de geboorte van prinses Beatrix vonden de ingezetenen wel wat droog. Mag er niet wat wijn of bier worden geschonken? De voorz. merkte op, dat wanneer aan het installatiefeest, (dat de caféhouders uit eigen beweging „nat" hebben gehouden) niet tijdig 'n einde was gemaakt, dit geen waardig feest zou zijn geweest. Al was dit niet door Broekers veroorzaakt, toch is spr.'s overtuiging versterkt, dat voor een waardige feestviering het drankverbod ge- wenscht is. Na nog eenige opmerkingen werd het voorstel van B. en W. aangeno men. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van den Alg. Ned. Ventersbond afd. Hoorn om alleen aan georganiseerde venters ver gunning te verleenen. De voorz. wekte de ingezetenen op, wanneer er soms klachten zijn over het optreden van venters zij dit aan te geven.. De voorzitter deelde mede, dat de vei- lingsvereeniging L. G. C. voor de nieuwe sluis 1/40 van den omzet, met een maxi mum van 400 beschikbaar stelde. De Koophandel stelde per jaar 50 be schikbaar en Geestmerambacht 200 per jaar gedurende 45 jaar. Men heeft eerst willen onderzoeken, hoe veel de andere instantie willen bijdragen voor men tot een voorstel van den sluis bouw bij den raad komt. Op verzoek van de schippersvereeniging Beurtbevrachting zal worden gevraagd of de schippers in de steunregeling kunnen worden opgenomen. Plaatsing in de werkverschaffing geeft niet het gewenschte resultaat. „En, manlief, hoe heeft het eten je vanavond gesmaakt?" „Ja, als de soep zoo warm als de wijn, de wijn zoo oud als de gans en de gans zoo dik als onze gast vrouw was geweest, dan zou het een voortreffelijke maaltijd zijn geweest!" Behandeld werd de afrekening van de bijzondere school. Op voorstel van B. en W. werden een tweetal terreintjes in erfpacht afgestaan aan de provincie. Het gaat om terreintjes bij de transformators bij de gasfabriek en aan de Prins Hendrikkade. De belooning voor den vuilnis-ophaler werd verhoogd van 5 tot 7.50 per week. De vuilnisophaaldienst werkt goed. Er zijn thans 170 aangeslotenen. Dit kan nog wor den uitgebreid. Voor extra steun aan werkloozen werd een bedrag van 2 per werklooze beschik baar gesteld. Men zal, zoo mogelijk, de middenstand inschakelen bij den aankoop van de goe deren. De gemeentebegrooting 1937 werd gewij zigd. B. en W. werden gemachtigd, een onge vallenverzekering af te sluiten voor het personeel van de brandweer. Er zal bij dood 1000, bij levenslange ongeschiktheid 2000 en per dag 5 worden vergoed. Bij de rondvraag stelde de heer Stammes voor, de door den uiendiefstal gedupeerden een vergoeding te geven, aangezien de ge meente eigenaresse der veiling. De voor zitter merkte op, dat de L. G. C. reeds 80 der schade vergoed heeft. De heer Van der Molen drong aan op ver hooging van de loonen in de werkverschaf fing in verband met de verhoogde con- tractloonen. De voorzitter achtte dit op den weg liggen van de organisaties. Het gem. bestuur wil dan wel adhaesie betuigen. Daarna sluiting. „ORKAAN". City Theater. In het City-theater draait van Vrijdag af „Hurricane", in Nederland onder den titel „Orkaan". Dit schitterende filmwerk met machtige natuurtafreelen (o.a. een be klemmend echte reproductie van een orkaan vanwaar den titel) is, getuige onderstaande perscommentaren overal bui tengewoon gunstig en enthousiast ont vangen. De Telegraaf bijv. schrijft: „Twintig mi nuten verbijsterend orgaangeweld Men vraagt zich bij het aanschouwen van deze beelden ontdaan af hoe het mogelijk is de wildste krachten der natuur op zulk een perfecte wijze te reproduceeren". Handelsblad: „Een ontstellend knap stuk werkelijkheid, voortreffelijke uitbeeldingen Het is alles groot en grootsch". Rotterd. Crt.: „Een bewonderenswaardig stuk filmtechniek dat wij kunnen vergelij ken met de aardbeving uit San Francisco of de sprinkhanenplaag uit „De Goede Aarde" Jon Haal heeft een groote in telligentie en een belangrijke speeltrant". „MARINE PRONKSTUKKEN". Victoria Theater. Victoria geeft voor de Pinksterdagen een vlot en vroolijk programma met een meer serieuzen achtergrond, n.1. de M. G. M.-film „Marine-pronkstukken", een film uit het zeemans- en matrozenleven. Interessant is vooral voor ons Nederlanders de demon stratie van Amerikaansch voetbalspel, een wedstrijd n.1. van de adelborsten van de marine tegen de cadetten van het Ameri- kaansche leger, het hoogtepunt in de film, waar de sport een groote rol speelt. De perscommentaren zijn alleszins gun stig; zij spreken voorzichzelf. „Alg. Handelsblad": „Wij zien dat alles aan ons voorbijtrekken in een reeks flitsen, die stuk voor stuk brokken goede filmtech niek zijn. De humor ontbreekt niet, de rol prent is vol van geestige vondsten. Een film die boeit, de spanning vasthoudt en aan het slot uitbundige geestdrift verwekt een film, die uitmuntende kwaliteiten bezit, niet in de laatste plaats op het gebied der massa-regie". Het Volk schrijft: „Navy Blue And Gold is een heel aardige, onderhouden film, met goed spel, een vlotte dialoog een een flinke dosis sport-sensatie". DE STERVENDE ZWAAN. Bioscoop Harmonie. In bioscoop „De Harmonie" draait van morgen af „De Stervende Zwaan", een Fransche film van meer dan gewoon for maat met Yvette Chauvize en Janisse Char- rat. De korte inhoudt luidt als volgt: Rose Souris, leerlinge van de balletschool, heeft een groote bewondering voor de groote ballerina, mademoiselle Beaupré, die juist op het hoogtepunt van haar carrière staat. Plotseling engageert de directie een nieuwe ster: Nathalie Karine, die Beaupré in „De stervende zwaan" zal vervangen. Wanneer Karine bij een dans van Beaupré in lachen uitbarst, ontstaat er tegen haar een groote vijandschap. Op de première-avond van „La Mort du Cygne" weet Rose een luik in het tooneel te openen, waardoor Karine komt te vallen en zwaar wordt gewond. Men heeft geen en kele argwaan tegen Rose. Karine geneest, maar zal nooit meer kunnen dansen. Karine wordt leerares aan de ballet-school. Al spoe dig is Rose een va:i de beste leerlingen. Het meisje lijdt echter vreeselijk onder den druk van haar geheim. Op de morgen van het examen komt Karine iets van 'Rose's daad ter oore. Zij ondervraagt de schuldige, die alles bekent en wendt zich vol afschuw van haar geliefde leerlinge af. Van allen verlaten vlucht Rose na afloop van het examen. Intusschen wordt bekend, dat Rose Souris den eersten prijs heeft ge wonnen. Men bemerkt echter, dat zij ver dwenen is en vreest, dat haar een ongeluk is overkomen. Na lang zoeken vindt men haar diep ongelukkig. Zij wordt voor haar leerares gebracht en deze, verteederd door Rose's prestatie en getroffen door het diepe berouw dat het kind toont, schenkt haar ver giffenis. Wielrennen HET PINKSTER-PROGRAMMA VAN DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. De kopstukken komen, om een gevecht te leveren. Maandag, Tweeden Pinksterdag, wordt het dan ook meenens met de grooten in de wie lersport. Dan komen naar Alkmaar Pelle- naar, Slaats, v. Schijndel, v. d. Broek, de Duitschers Zims en Küsters, de Belg v. Meerschaert, Middelkamp, en anderen. Zij zullen samen den 60 K.M. koppelwed strijd uitvechten met nog drie andere kop pels, t.w. Groenewegen-Roes, Klink-v. d. Voort en Groot-Frank. Nu zijn we voor de jongere koppels niet bang men denke maar eens, hoe ze op Hemelvaartsdag gere den hebben! maar toch zal het in hoofd zaak gaan tusschen de vier groote koppels, waarvan natuurlijk Slaats-Pellenaars favo riet zijn. Het tweetal voelt zich oer-sterk, is inderdaad in grooten vorm, maar de strijd op de Alkmaarsche baan zal hen niet gemak kelijk vallen. Ze kunnen geen der anderen, zelfs de „kleinere" koppels niet laten gaan, zoodat het gevecht zeer schoon belooft te worden. Interessant kan intusschen de achtervol ging tusschen Slaats—Pellenaars en v. d. Broek-v. Schijndel worden, temeer, waar beide koppels op dit zware werk zijn inge steld. En tenslotte is er voor de andere profs nog een 50 ronden-wedstrijd en een klasse ment-race. De amateurs hebben een pracht program ma: Derksen en Pronk zullen het in de sprints moeten opnemen tegen Ooms, onze nationale kampioen! Let eens op, dat wordt voor Ooms een heel zware wedstrijd! De omnium voor dit trio bestaat verder uit een tijdrace en een Australische achtervolging. Uit bovenstaande ziet men, dat het Pink sterprogramma er goed uitziet en dat de wielersport ongetwijfeld een goede beurt zal maken. Zims-Küsters, de Duitschers, Slaats-Pelle naars, de Nederlanders! Ziedaar een twee tal koppels, dat weet, wat wielersport is. Al leen om het gevecht van die twee ploegen reeds moet men naar de baan gaan. En ook... om de twee Noordhollandsche koppels Klink-v. d. Voort en Frank-Groot aan te moedigen! Biljarten HULDIGING HOOGLAND. Onze stadgenoot, de heer H. Hoogland, die op het laatstgehouden tornooi hoofdklasse klein biljart cadre het nationale kampioen schap wist te behalen, werd gisteravond in het restaurant London door een aantal bil jartliefhebbers gehuldigd. Hiertoe had zich een comité gevormd en was de heer C. de Bruin, die de eenigste speler was, die zijn partij op het kampioenstornooi van den heer Hoogland had weten te winnen, uitgenoodigd om nogmaals een partij van 2 x 200 caram boles cadre te spelen. Aan spanning heeft bet in deze partij niet ontbroken en tenslotte wist de heer de Bruin het eerst de partij te beëindigen met slechts 4 caramboles verschil, n.1. 400396. In de pauze werd de heer Hoogland op hartelijke wijze door den heer London na- ♦nens het huldigingscomité toegesproken en overhandigde hem een vulpenhouder met inscriptie. De dames der spelers mochten bloemstukken in ontvangst nemen. Uit de groote belangstelling op dezen avond blijkt wel de groote sympathie voor onzen „Henk", die door het behalen van het kampioenschap een topprestatie heeft gele verd. Paarden. KENNEMER SPORTCLUB. Het programma voor de draverijen te houden op de baan te Alkmaar op Zondag 19 Juni, luidt als volgt: 1. Juniprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af stand 1700 meter. 2. Zomerprijs. Heatprijzendraverij le klasse. Afstand 1700 meter. 3. Alkmaarprijs. Handicap 3e en 4e klas se. Afstand 2000 meter. 4. Nijenburgprüs. Pryzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 meter. 5Kortebaanprijs. Kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregis treerde paarden. Aangespannen .te rijden in series. Maximum afstand 790 meter.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9