Aqeada KRUSCHENSALTS ENGELSCHE SPORTKLEEDING. GEH ARD WORM Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! Weec&ecidlt OPEL vanaf f 1195- Verwachting: Buitenlandach weeroverzicht. Nassau Garage - Alkmaar. HEILOO HEERHUGOWAARD OUDKARSPEL NOORDSCHARWOUDE EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. EEN GOUDEN BRUIDSPAAR. De geheele Steijnstraat vlagt vandaag! Want twee harer bewoners vieren vandaag hun 50-jarig huwelijksfeest. Het zyn de heer O. Andriesma en mevr. A. AndriesmaHol lander, die in hun intieme woning dit bizon- dere feest herdenken. Wij kennen de jonge oudjes! En daarom gebruiken wij het bijvoeglijk naamwoord „jong". Want al mogen hun levensjaren groot in aantal zijn hij is 78 en zij 72 jaar hun hart en geest zijn jong gebleven en de zon van hun leven schijnt nog altijd even vroolijk en vriendelijk als voorheen. Twee jonge oudjes, die zich door en door Alkmaarders voelen, al is de oudste der twee dan ook een Fries en al is hij nog altijd trotsch op zijn Bolsward! Hoe kan het ech ter anders, waar zij hun huwelijksjaren op een kleine onderbreking na in Alkmaar heb ben gesleten, waar zij in onze stad lief en leed samen gedeeld hebben, waar zij hun gezin stichtten en hun brood verdienden! En waar de bruidegom goede oude tijd! jarenlang vaandeldrager van de Schutterij was. Vandaag is het feest in de Steijnstraat, want twee gelukkige menschen, die slechts vrienden kennen en die zich in de vriend schap van alle Steijnstraat-bewoners mogen verheugen het groot aantal bloemstukken van straatbewoners en een enorm bloemstuk van de gezamenlijke bewoners bewijzen dat wel! zijn een halve eeuw getrouwd! Moge het vriendelijke echtpaar nog een rustigen levensavond hebben! En mogen de eenige zoon en schoondochter nog lang l.et kostbare bezit van twee zulke ouders blij ven behouden! VEE DOOR BLIKSEM GEDOOD. Van verschillende dorpen in onze omge ving ontvangen wij heden nog berichten over vee, dat Woensdag tijdens het onweer door het hemelvuur is getroffen. Te Scha- gerbrug werd een jonge koe van den heer W. Broens in de weide getroffen en gedood, te Oudesluis een koe van den heer V. en te Burgerbrug een kalf van den heer J. Zo merdijk. Tijdens het korte onweer sloeg de bliksem te Harenkarspel in de nok van de woning van den heer Jan Paarlberg te Dirkshorn. Twee steenen en eenige pannen werden stuk geslagen, overigens werd niets beschadigd. Uit Obdam wordt ons gemeld, dat een tiental telefoonpalen aan de spoorlijn nabij Spierdijk werden getroffen. Twee palen werden nagenoeg geheel verpletterd. Des ondanks ondervond het telefoonverkeer geen stoornis. IN AANRAKING MET DEN ELECTRISCHEN STROOM. Op slag gedood. Gistermiddag is de 20-jarige P. Kar dinaal uit Noordscharwoude bij sloopings- werkzaamheden aa.i de oude schuur van den heer P. Ploeger te Zuidscharwoude, in aanraking gekomen met den electrischen stroom. De onmiddellijk ontboden genees heer, dokter Verdonk, kon slechts den dood constatecrei. Men schrijft ons over dit droevge ongeluk nader: Gistermiddag is de 20-jarige P. K., uit Noordscharwoude die in dienst bij den timmerman T. v. d. Plas uit Broek op Langendijk, bij het sloopen van een schuur op het terrein naast den her Ploeger alhier, waar een nieuw huis zal worden gebouwd, in aanraking gekomen met den electrischen stroom. De jongeman kreeg de stroom door het lichaam en eenige oogenblikken na het ongeval overleden. Naar wij vernemen, is hier waarschijnlijk sprake van roekeloosheid van het slacht offer dat niet had nagezien of er stroom op de leiding stond. Bovendien had de pa troon geen opdracht tot het verrichten van deze sloopingswerkzaamheden gegeven De deernis met de familie van het slacht offer is groot. DE KAASMARKT. De markt was heden met 133000 K.G. kaas bedekt, een aardige hoeveelheid, die weer bewijst, dat het zomerseizoen begint aan te breken. Er waren 33 fabrieksstapels, die 21 op brachten, 7 boerenstapels van 21.50 en 7 stapels boerencommissiekaas van 24.50. Veel kooplust was er blijkbaar niet en er werd dan ook een matige handel geconsta teerd. Belangstellende toeschouwers waren er wat meer dan de vorige week, maar het aantal laat nog veel te wenschen over. Als straks de scholen de jeugd niet langer vast houden en de reislustige families ook onze kaasmarkt als één der grootste beziens waardigheden van ons kleine landje komen bezichtigen, als de hotel- en pensionhouders in de vacantie-oorden om ons heen hun gasten des Vrijdags een tocht naar Alkmaar adviseeren, zal het wel drukker worden. De gelegenheidsventers maakten vanmorgen redelijke zaken. Er wordt nu gelukkig „Alkmaarsche kaas" aangeprezen, die wer kelijk in onze omgeving gefabriceerd is. Dat is vroeger wel eens Einders geweest en was vaak geen reclame voor ons product. Voor autotochten en torenbeklimmingen blijkt er nog niet veel animo, maar ook dat zal wel veranderen, als het aantal be zoekers grooter wordt. De fabriek te Wervershoof en de heer Frans veui Heiloo brachten weer geoliede kaas ter markt. Mogen vele fabrieken dat goede voorbeeld volgen. TER BEVORDERING VAN DE EERLIJKHEID. De eigenaresse van het verloren zwem abonnement die naar men ons gister meldde het zelfs niet de moeite zou hebben gevonden den jeugdigen vinder te bedan ken verzoekt ons een rectificatie. Niet zij maar de dienstbode die haar niet had gewaarschuwd had het ver lorene in ontvangst genomen en er voor bedankt, waarna de jeugdige vinder zou gezegd hebben: „niet te danken." Na een dergelijke beleefdheid zijnerzijds had men natuurlijk allerminst een opmer king van hem in de courant verwacht. Er blijkt dus aan beide zijden een af schuwelijk misverstand te zijn geweest en er is in ieder geval geen sprake van dat de eigenaresse van het verlorene die eerst later met de vondst op de hoogte werd gesteld - zich iets zou hebben te ver wijten. Wij hopen hiermede deze „kwestie tot de normale proporties teruggebracht te hebben. ALKMAAR GARNIZOEN. Over een jaar komen de militairen Het tweede regiment luchtdoelartillerie dat t. z. t. in Alkmaar in garnizoen zal komen, verhuist 15 Juni a.s. tijdelijk van Utrecht naar Amsterdam. Op een daartoe gestelde vraag, deelde minister van defen sie mede, dat dit regiment tot medio 1939 in Amsterdam zal blijven en daarna zijn nieuwe garnizoen zal betrekken. Uit dit laatste is dus op te maken, dat in den zomer van 1939 Alkmaar gereed moet zijn, om zijn garnizoen te ontvangen. De voorloopige sterkte zal ongeveer 400 man bedragen, maar dit zal in de komende jaren worden opgevoerd tot minstens 700 man, maar vermoedelijk zelfs tot 1000. EERSTELINGEN. Op de Alkmaarsche Exportveiling zijn he den de volgende eerstelingen aangevoerd: de eerste doperwtjes door den heer Jan Bruin te St. Pancras; de eerste tuinboonen door de heeren L. A, Wetsteijn te Huiswaard en R. Turfstra te St. Pancras; de eerste frambozen door den heer J. Blom te Schoorl. OPBRENGST COLLECTE. De vereeniging van wijkzusters der Ned. herv. gemeente alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat de gister gehouden collecte ten bate van deze vereeniging, bruto 156.45 Yj heeft opgebracht. EEN MOOI SUCCES. De gem. zangvereeniging „Onder Ons" te Zaandam, dirigent de heer P. A. Blaauw, al hier, behaalde een eersten prijs in de tweede afdeeling op den internationalen zangwed strijd te Tiel. WIT GELE KRUIS. In de maand Mei werden door de wijk verpleegster 406 bezoeken afgelegd bij 30 patiënten. Hiervan waren 281 bezoeken bij leden van het A. A. Z. A., 95 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 28 bij stadspatienten en 2 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 200 be zoeken af bij 11 patiënten en verleende 4 maal assistentie bij een dokter. DE KARIMATA BAGGERT. Men seinde ons gisteravond uit West-Ter schelling: Hedenavond half zeven is de Karimata met baggeren begonnen. Aan stuurboord zijde van de Lutine wordt een geul gegraven van 50 M. lengte en 9 M. diepte. Dit werk zal plm. 3 dagen duren. De eerste bakken welke boven kwamen bevatten een groot aantal bouten en moeren, afkomstig veui de toren van Beckers. De hel verlichte Karimata leverde in den nacht een fantastischen aanblik op en was van verren afstand zichtbaar. VERTEGENWOORDIGING RENAULT AUTOMOBIELEN. De garage v. d. Kommer en Zonen te Alk- maar-Heiloo heeft zich voor Alkmaar en omgeving de vertegenwoordiging verzekerd van de Renault automobielen. Zooals be kend fabriceert deze Fransche wereldfirma een zestal typen vier cylinders, een tweetal zes cylinders en één acht cylinder de Supra- stella. De lage koers van de frank maakt het mogelijk, dat in Hollandsch geld in al deze typen iets geboden wordt, dat ongelooflijk genoemd kan worden. De wonderwagen is wel de Juvaquatre, conduite interieure met 2 deuren en een cylinderinhoud van 1 L., die voor den ongekend lagen prijs van f 1325 op de Hollandsche markt wordt gebracht. Wy hebben met deze auto, die op 14 K.M. 1 L. benzine verbruikt, een tochtje gemaakt en geconstateerd, dat de wagen, dank zij de on afhankelijke veering vast op den weg ligt en door de bekleede stalen meubelen aan vier personen een ruime zitplaats biedt. Op merkelijk was ook de gemakkelijke be stuurbaarheid. Bij een nauwkeurige be schouwing viel het ons op, dat de afwerking gelijk is aan die van de duurdere types. Achter de zitplaatsen bevindt zich een ruime bergruimte voor koffers, die bij den prijs zijn inbegrepen. De auto is voorzien van voor-, achter- en zij bumpers. Het reserve wiel is in een stalen hoes geborgen, de ruiten zjjn van onversplinterbaar glas, terwyl de verlichting aan de eischen voldoet, die in 1939 aan een auto gesteld moeten worden. Voorts is de auto voorzien van zonnescher men en dubbele ruitenwisschers, kortom, alles is aanwezig, wat in een moderne auto verlangd wordt, terwyl de carosserie van stevig materiaal is vervaardigd. Van veel belang is voorts, dat men gemakkelijk bij den motor kan komen en dat de accu zoo ge plaatst is, dat men die regelmatig, zonder moeite, kan controleeren. Wij zyn er van overtuigd, dat deze wagen ook den Hollandschen weg zal veroveren. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg Bergen, werken van Leo Gestel; dagelijks behalve Zondags, veui 104 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De nachtsleutel (rom.-sens.); hoofdrol len Boris Karloff, Jean Rogers e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Paljas (opera); hoofdrollen Richard Tauber, Steffi Duna en Diana Napier. Toegang boven 14 jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vlctoria-theater, half 8, hoofdnummer M'n man is detective (blijspel); hoofdrollen William Powell, Myrna Loy en de hond Asta. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 12 Juni. 1.30 uur, draveryen te Schoorl. IN DE HOUTTIL. DEMONSTRATIES TEGEN TENTOONSTELLING VAN DEN NIEUW- MALTHUSIAANSCHEN BOND TE HOORN. In verband met een in Hoorn georgani seerde tentoonstelling van den Nieuw-Mal- thusiaanschen bond, waartegen van katho lieke zijde een scherp verzet was gerezen, is het daar gisteravond tot wanordelijkheden gekomen. Vooraf was door de katholieken een ver zoek gericht tot den burgemeester, mr. H. C, Leemhorst, onderteekend door vijftienhon derd personen, om de tentoonstelling geen doorgang te doen vinden. Doch de burge meester stelde zich op het standpunt, niet bevoegd te zyn, deze tentoonstelling te ver bieden. Gisteravond werd de tentoonstelling m hotel Geel geopend. Vele katholieken, voor namelijk jongeren, verzamelden zich rond het gebouw en joelden. Hoewel de politie een oogje in het zeil hield, kon niet worden verhinderd, dat de houding van de menigte steeds agressiever werd, wat zich uitte in het naar binnen werpen van steenen en stink bommen. Ook werden de ramen gebombar deerd, wat de politie aanleiding gaf tot het uitvoeren van een charge met den blanken sabel, waarbij enkele slagen werden uitge deeld. Inmiddels had een twintigtal demon stranten zich toegang verschaft tot de zaal en verstoorden de orde dermate, dat de spre ker, de heer Nielez, van het woord moest af zien, en ook de vertooning met lichtbeelden, welke op het programma stond, geen door gang kon vinden. Tenslotte werden de de monstranten door de politie met een zacht lijntje de zaal uitgewerkt. Tot laat in den avond bleef het rondom het bewuste perceel nog rumoerig. Nader vernemen wij, dat de zaalhouder, de heer Geel, naar aanleiding vsm ontvangen mondelinge zoowel als schriftelijke dreige menten heeft besloten, zijn zaal voor deze tentoonstelling, welke nog gedurende eenige dagen zou worden gehouden, niet verder af te staan. Dit is niet de eerste stad waar een ten toonstelling of lezing van dezen bond door een groep bewoners opzettelijk verstoord wordt en wij gelooven, dat men hier langza merhand op een geheel verkeerden weg komt. Onafhankelijk van de vraag welke volks groep daarbij betrokken is, moet het duide lijk zijn, dat, wanneer de overheid daarvoor toestemming geeft, iedereen de vergadering moet kunnen beleggen of de expositie moet kunnen houden waarvoor de toestemming is verkregen, en dat desnoods de politie er voor moet zorgen, dat er geen hinder wordt on dervonden. Er zullen altijd wel bijeenkomsten zijn welke anderen irriteeren, maar als het ge woonte gaat worden eigen rechter te spelen, blijft er van onze grondwettelijke vrijheden weinig meer over. Wil een volksgroep een verbod van een lezing of een expositie, dan heeft men zich tot het bevoegde gezag te wenden en wan neer men van die zijde geen medewerking kan krijgen, dient men eenvoudig te be rusten. Gebeurtenissen als thans weer in Hoorn hebben plaats gevonden, kunnen slechts oor zaak van een tweedracht worden welke voor de noodzakelijke rust in de gemeente fu nest is. Men mag verwachten dat allen, die wet en gezag respecteeren, er toe zullen medewer ken dergelijke betreurenswaardige gebeurte nissen voortaan te voorkomen. DE R. V. S. IN 1937. Aan het jaarverslag van deze financieele instelling, die heden haar jaar lij ksche aan deelhoudersvergadering hield, ontleenen wij het volgende: De ontwikkeling van het bedryf stemt tot bijzondere voldoening. De productie van nieuwe verzekeringen was belangryk grooter en bovendien het bedrag der ver vallen verzekeringen aanmerkelijk minder dan in 1936. De vooruitgang van het totaal verzekerd bedrag was ruim 22.800.000, waardoor de stand eind 1937 byna 403 millioen gulden bedroeg. Op 1 Januari 1937 was het verzekerd bedrag 380.096.446. Aan nieuwe verze keringen werd in 1937 afgesloten 58.351.541, tegen 51.762.914 in 1936. Door het overlijden van verzekerden, het aanbreken van het voor de uitkeering bij leven vastgestelde tijdstip, door afkoop, omzetting en andere oorzaken werd 35.537.038 afgevoerd, tegen 42.525.835 Ai» U geen raad meer weet van de rheuma- tliche pijnen, alle» reed» hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de ze* zouten uit Kruschen Saltt. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. ■STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG in 1935. Wegens omzetting verviel een be drag van 4.234.132, waarvoor 8.520.049 aan nieuwe verzekeringen in de plaats kwam. De vooruitgang was du- 22.814.565 en de stand op 31 Dec. 1937 402.911.011 waarvan volksverzekeringen 119.004.204 groote verzekeringen 283.906.807. Het Belgische bedryf boekte een voor uitgang van frs. 52.19.888. Op 31 Decem ber 1937 was in dit bedrijf verzekerd 379.547.160 Belgische francs en bovendien 13.798 guldens. Volgens de basis, waarop de premiere serve is berekend, werd aan uitkeering bij overlijden verwacht een bedrag van 3.699.899. In werkelijkheid behoefde slechts 1.755.40. te worden uitgekeerd. Bij de loopende lijfrenten werd ver wacht dat door overlijden een rentebedrag van 7972 zou vervallen; het werkelijk verval bedroeg 12.665 rente. Van de kapitaalverzekeringen bij leven verviel door overlijden een bedrag van 14.295, terwijil 16.169 verwacht werd. Voor de kosten van administratie en het innen der premiën was beschikbaar 2.162.000; benoodigd was 1.605.000. Met het oog op den huidigen lagen alge- meenen rentestand in Nederland is per 31 December 1937 aan de premiereserve een zekerheidsreserve toegevoegd, waardoor de rentevoet der premiereserve voor het Nederlandsche bedrijf feitelijk op 3)4 is gebracht. Daarbij zijn tevens de overige grondslagen dezer premiereserve t. w sterfte en administratiekosten herzien. Voor ons bedrijf in België achtten wij, gezien den belangrijk hoogeren rentestand aldaar, wijziging van den rentevoet der premiereserve nog niet noodig. De zekerheidsreserve bedraagt 3.276.568; zy is ten laste van de extra reserve ge bracht. Per 31 December 1937 bedraagt de pre miereserve voor het geheele bedryf 73.489.731; zij is gemiddeld berekend op een rentevoet van 3.51 Einde 1937 bedroeg de extra reserve 11.974.257.04. Ten laste van de extra reserve is ge bracht: aan afschrijving op vaste eigen dommen 247.715.55, het verlies op hypo thecaire vorderingen 10.206.52, het nadeelig koersverschil op effecten 490.205.53, de extra verhooging der wisk. berekende reserve 3.276.568.05, totaal 4.024.695.65. Uit de winst wordt toegevoegd 1.064.969.35, zoodat de extra reserve bedraagt 9.014.530.74. Het geplaatste maatschappelijk kapitaal bedraagt 1.000.000, waarop gestort is 799.900. Uit de winst wordt toegevoegd aan de reserve voor bijzondere doeleinden 203.410.20, zoodat die thans bedraagt 769.244.40. De grootste post onder de beleggingen wordt gevormd door hypotheken. Zij be dragen op 31 December 1937 26 998.315 en maken 31.97 uit van het totaal der beleggingen. In 1937 moesten wij vijfmaal tot executie overgaan, waarbij driemaal wegens fail lissement van den debiteur; twee onder panden werden door ons ingekocht. Per saldo bedroeg het tekort uit hoofde van de beleggingen 10.206.52, welk be drag als verlies op hypotheken ten laste van de extra reserve werd gebracht. De beurswaarde onzer effecten op 31 December 1937 bedraagt 10.391.405. Onze belegging in den vorm van lee ningen op schuldbekentenis omvat op 31 Dec. 1.1. een kapitaal van 23.552.092.d. .i 27.89 van het totaal der beleggingen. Achterstand in de betaling-van rente en aflossing kwam niet voor. Beleening Polis ad 7.384.482.is het bedrag, dat door ons als voorschot op bij onze Maatschappij gesloten polissen is ver strekt. De belegging in onroerende goederen omvat uitsluitend gebouwde eigendommen. De balanswaarde hiervan bedraagt 8.822.542.d.i. 10.45 van het totaal der beleggingen; in 1938 zal uit hoofde van per ulto. 1937 loopende bouwcontrac ten riog een bedrag van ruim 1.8 millioen gulden te voldoen zijn. In het zeer lijvige jaarverslag zijn ver schillende staten opgenomen, waarin de vorengenoemde bedragen en onderdeelen nader worden toegelicht, alsmede verslag van den verzekerings-wiskundige en den accountant. Tenslotte wordt voorgesteld de verdee ling van het saldo ad 1.700.445.91 als volgt te doen geschieden: extra reserve 1.06.172.33, reserve voor bijzondere doel einden 203.410.20, reserve voor afschrij ving 44.924.63, aandeelhouders 5 over 716.775 35.838.75, winstgratificatie personeel 130.000, tantièmes directie en commissarissen 69.629, houders van winst bewijzen 30.012.50, totaal 1.559.987.41, waarna van het restant, groet 140.458.50, aan aandeelhouders uit *te keeren 98.178.75, te reserveeren voor dividend en tantièmebelasting 23.482.73, aan de extra reserve toe te voegen 18.797.02. Het dividend zal dan bedragen 30 op de verplicht en 10 op de onverplicht gestorte bedragen en de uitkeering op winstbewijzen 120.05 per stuk. Deze voorstellen werden in de heden ge houden aandeelhoudersvergadering aange nomen. H- L. O.-diploma kan bij solliciteeren den doorslag geven. Zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk in het oosten nam verder in beteekenis af, dat op den oceaan nam echter aanzienlijk toe en breidde zich naar het noorden tot over IJs land uit. De depressie in het noorden vulde verder op en trekt naar de Poolzee af. In oost-Europa en de Randstaten heerscht nog warm zomerweer, evenals aan de Riviera. Overigens is geheel west-Europa door koe lere luchtmassa's overstroomd, die geleide lijk verder naar het oosten doordringen, hetgeen met zware regens en onweders gepaard gaat. In west-Europa waaien meest matige noordwestelijke winden met ge deeltelijk bewolkten lucht en plaatselijk regenbuitjes. Voor ons land is voor morgen nog weinig verandering in de weersgesteld heid te verwachten. MEDEDEELING AAN DE LANDBOUW. In het etmaal van 's avonds 8 tot 's avonds 9 Juni is in Groningen en Fries land de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte in Noordholland tusschen Hoorn en Enkhuizen critiek behoudens iets te geringe bewolking. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.50 uur tot 4.08 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Juni. Hoog water. Dat. v.m. n.m. 11 3.16 3.40 12 3.53 4.17 Laag water. v.m. n.m. 11.48 0.19 0.38 Gew. 800 K.G. Benz. 1 op 12. „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfheze. Naar wy vernemen zal de jaarlijkache collecte, ten bate van de nationale stichting: „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfheze eerstdaags plaats hebben. In dit Tehuis, waarin onvermogenden geheel kos teloos opgenomen zijn, is plaats voor blin den uit het geheele land en van eiken gods dienst en overtuiging. Reeds van af de op richting bleek, uit het groot aantal aanvra gen om opname, hoezeer naar deze instel ling werd verlangd en nog steeds komen aanvragen om opname in. Om de stichting in stand te houden, de talrijke verpleegden het noodige te verschaffen, is er zeer veel geld noodig, zoodat de uitgaven nauwelijks door de inkomsten worden gedekt. De stichting te Wolfheze moet zoo goed als geheel van nationale liefdadigheid be staan. Laat toch ieder helpen naar vermo gen! Vaste lastencommissie. Tot voorzitter van de Vaste lasten commissie in deze gemeente is benoemd de heer P. Tromp, tot secretaris de heer P. Smit Jbz. De veldwacht telefonisch bereikbaar. Door aansluiting van den rijksveld wachter aan het telefoon-net (no. 36) zijn thans de beide veldwachters in onze ge meente telefonisch te bereiken. Verbouw van de ger. kerk. Door B. en W. werd vergunning ver leend tot verbouw van de gereformeerde kerk aan den Broekerweg. Het gebouw dat hierdoor ongeveer 32 M2. vergroot wordt, zal boven den ingang van een torentje met spitsen punt worden voorzien. De werk zaamheden worden uitgevoerd door den plaatselijken aannemer J. Leegwater. Straf gedeeltelijk kwijtgescholden. De zes arbeiders, die het werk in de Proefpolder van het Geestmerambacht heb ben neergelegd, zyn, zooals wij reeds meld den, bestraft met een schorsing van 2 weken. Het gemeentebestuur heeft getracht, deze straf kwijtgescholden te krijgen. De Rijks inspecteur voor de werkverschaffing te Alkmaar heeft thans de straf teruggebracht tot de helft, dus tot 1 week. Succes van Crescendo. By den einduitslag van het met Pink steren te Soesterberg gehouden nationaal concours is gebleken, dat het vrouwenkoor van Crescendo alhier, het hoogste aantal punten heeft behaald over het geheele con cours. Het koor behaalde 395 punten. Men legde hierdoor beslag op een prachtigen zilveren beker. Een mooi succes voor den dirigerrt, den heer W. Hespe en de leden, het groot aantal deelnemende vereenigingen in aanmerking genomen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2