WERKZAME NIEREN GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Spoet DERDE BLAD. De raad besluit het rechtsaedina sgeain9 *egen de provincie niet dadelijk voor het gerechtshof te brengen. De radio-distributie kost meer don de gemeente wil hebben. DE NESTOR HERDACHT. Rechtsgeding inzake levering eiectrischen stroom door de Provincie aan de gemeente. Verlaging tarieven radiodistributie. ZORG VOOR Zwitserland wint van Duitschland. Na met 2—0 te hebben achtergestaan yrr- ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 10 JUNI 1938. Gisteravond om 7 uur kwam de Raad in spoedvergadering byeen. Afwezig waren de heeren Van der Vall en Van Drunen. De burgemeester opende de vergadering met de volgende herdenkingsrede: Alvorens met onze werkzaamheden te be ginnen voel ik mü gedrongen als voorzitter van den Raad, en in dit jaar zelfs voor de 3e maal, het overlijden van een raadslid te me moreeren, wiens figuur in ons midden jaren lang een zoo welbekende plaats innam. Met mij zult gij allen diep betreuren, dat wij den heer Dirk Govers, nestor van ons college, in onze raadsvergaderingen niet meer aanwezig gullen zien. Als geboren Alkmaarder, beschikkende pver een helder verstand en bijzonder ge heugen, welke tot het laatst toe goed zijn ge bleven, was de heer Govers op velerlei ge bied, zoowel binnen als buiten de gemeente, een vraagbaak voor velen die zijn voorlich ting noodig hadden. De positie van Alkmaar als landbouwcentrum van Noordelijk Noord holland ging hem zeer ter harte en nimmer Was eenige bemoeiing in die richting hem te veeL Rondborstig van aard, nobel van hart, ruim van opvatting, schaarde hij een grooten vriendenkring om zich heen en genoot een niet te evenaren populariteit in breede krin gen der bevolking van Alkmaar. Het spreekt wel van zelf, dat zyn belang Stelling en toewijding uitging naar het be stuur van deze stad en bijna 30 jaar nam hij daaraan daadwerkelijk deel. Veel dank is de gemeente hem verschuldigd voor al hetgeen hij in die lange reeks van jaren daarvoor heeft gedaan en zyn kundige adviezen op verschillend gebied zullen noode worden ge tnist. Als nestor van den Raad nam hij gaarne die taak op zich en verschillende malen loste hij moeilijkheden naar zijn eigen gemoed lijke wijze tot aller bevrediging op. De aan gename rustige geest, welke Alkmaar's raad kenmerkt, is voor een groot deel aan hem te danken en zeker kan de heer Govers in ons midden niet beter geëerd worden dan op dezelfde wijze voort te gaan. Moge zijn nagedachtenis gedurende een lange reeks van jaren met groote erkente' lykheid en dankbaarheid in Alkmaar hoog Worden gehouden. De Raad heeft deze rede in diepe stilte aangehoord. Onderzoek van de geloofsbrieven. De geloofsbrieven van den heer Mak, het nieuw gekozen raadslid werden daarna on derzocht door een commissie bestaande uit mej. Nierop en de heeren Venneker en de Groot Bij monde van mr. de Groot werd mede gedeeld, dat de stukken in orde waren be vonden. Ingekomen waren: a. Een brief d.d. 4 Mei j.1. nr. 4 van Gedeputeerde Staten dezer provincie ten geleide van een besluit van dien datum tot voorloopige vaststelling voor de ge meente van het quotiënt bedoeld in het tweede lid van artikel 16 van het Finan- cieele-verhoudingsbesluit voor het reke ningsjaar 1935. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 1 Juni j.1., nr. 210 van hetzelfde college ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 Mei 1938, nr. 10, tot verkoop van grond aan de Rozenstraat. Als voren. c. Een brief dd. 1 Juni j.1. nr. 210 van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 Mei 1938 nr. 11, tot verkoop van grond aan de Bisschop Bottemannestraat. Als voren. d. Een brief dd. 1 Juni j.1. nr. 210 van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 Mei 1938, nr. 21, tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat. Als voren. e. Een brief dd. 25 Mei j.1. nr. 106 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 3 Maart 1938 nr. 7, tot vaststelling van het uitbrei dingsplan „Noord" en de daarop betrek king hebbende bebouwingsvoorschriften. Als voren. f. Een brief dd. 30 Mei 1938 van den voorzitter van het Centraal Stembureau ten geleide van een afschrift van zijn be sluit van dien datum, waarbij de heer Mr. P. Langeveld is benoemd verklaart tot lid van den gemeenteraad. Als voren. g. Een brief dd. 30 Mei 1938 van den heer Mr. P. Langeveld, alhier, houdende mededeeimg, dat hij zijn benoeming tot hd van den gemeenteraad niet aanneemt. Als voren. 'h. Een brief d.d. 31 Mei 1938 van den voorzitter van het Centraal Stembureau ten geleide van een afschrift van zijn be- sluit van dien datum, waarbij de heer E. Mak is benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad. Als voren. i- Een brief dd. 7 Juni 1938 van den heer E. Mak alhier, waarbij hij onder in zending van zyn geloofsbrief mededeelt, dat hij zijn benoeming tot lid van den ge meenteraad aanneemt. De mededeeling werd aangenomen voor kennisgeving; de geloofsbrieven werden ni handen gesteld van een commissie van on derzoek. j. Een brief d.d. 21 Mei 1938 van den heer P. J. de Kort, alhier, houdende mede deeling dat hij zijn benoeming tot lid werkgever van de commssie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs, tevens commissie van toezicht op het gemeente lijk bureau van sociale zaken, aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een brief d.d. 3 Juni 1938 van den heer P. Schipper, alhier, verzoekende hem ontslag te verleenen als ambtenaar van den burgerlijken stand. Het gevraagd ontslag eervol verleend met ingang van een nader door B. en W. te bepalen tijdstip. De voorzitter bracht onder instem ming van den raad een woord van hartelij- ken dank aan den heer Schipper. B. en W. schrijven in bylage no. 85: Aan de leden uwer vergadering deden wij reeds toekomen een afschrift van de tele grammen, gewisseld met de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat in zake de levering van eiectrischen stroom door de provincie Noordholland aan de ge meente Alkmaar na 31 Mei j.1., den datum, daarop het tevoren geldende compromis zou afloopen. Dank zij de bemiddeling van den minister van waterstaat hebben Ged. Staten zich bereid verklaard, de stroomlevering voort te zetten tot de eindbeslissing in het te voeren rechtsgeding, onder de voorwaar den als tot 31 Mei j.L werden toegepast. Het op^iit rechtsgeding betrekking heb bende raadsbesluit d.d. 7 April j.1., nr. 26, werd inmiddels goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 31 Mei 1938, nr. 29. Ged. Staten hebben aan hunne bereidver klaring de voorwaarde verbonden, dat de gemeente Alkmaar het rechtsgeding aanhan gig maakt uiterlijk tegen een rechtsdag in Juli 1938. Gelijk u zal gebleken zijn, hebben wij deze voorwaarde aanvaard, waartegen geen enkel bezwaar bestond, omdat het reeds onze bedoeling was, het rechtsgeding zoo spoedig mogelijk na het verkrijgen der Ko ninklijke goedkeuring te doen aanvangen, De ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat hebben erop aangedrongen, dat de gemeente haar medewerking zou verleenen om het geschil rechtstreeks aan hangig te maken by het gerechtshof en niet eerst bij de bevoegde rechtbank, opdat de eindbeslissing binnen zoo kort mogelijken tijd zal kunnen worden genomen en de pro cedure zooveel mogelijk worde beperkt. Ge deputeerde Staten hebben zich tegenover de ministers bereid verklaard, tot een derge lijke beperking der procedure (prorogatie) mede te werken. Wij hebben hieromtrent de meening ge vraagd van den rechtskundigen raadsman der gemeente, mr. A. E. J. Nysingh, te 's-Gravenhage, die ons als volgt adviseerde „Met betrekking tot uw vraag of de ge meente zonder bezwaar kan medewerken aan het aanhangig maken van de procedure rechtstreeks door prorogatie bij het Hof, deel ik u mede, dat zulks naar myn meening ongewenscht is. De wet heeft nu eenmaal een regeling getroffen, waardoor alle be langrijke zaken in twee feitelijke instanties worden behandeld, die regeling heeft grooie voordeelen by het tot klaarheid brengen van de zaken, waarvan ik niet gaarne afstand doe. Alleen wanneer het zeer eenvoudige rechtsvragen betreft heeft het geen bezwaar een zaak by prorogatie aan te brengen; in een zaak zooals de uwe, die en in feiten en in rechten ingewikkeld is te achten, en waarin de door de Provincie te voeren ver dediging ons nog in het geheel niet bekend is ik herinner u er aan dat aan u de ken nisname van hooggeleerde adviezen, welke de Provincie zou hebben verkregen, is ont houden bestaat m.i. stellig geen aanleiding van den gewonen rechtsgang af te wijken Met het oog op dit advies achten wij het raadzaam, dat de gemeente den gewonen weg van rechten volgt en zich van medewer king tot prorogatie onthoudt. Nu de raads man der gemeente zich zoo positief tegen prorogatie uitspreekt en er voor de gemeen te zoo groote belangen op het spel staan, meenen wij dat de gemeente voor een bekor ting van de procedure en een afwijking van den door de wet aangegeven rechtsgang de verantwoordelijkheid niet mag aanvaarden. Wij stellen er evenwel prijs op, dat uwe vergadering zich hieromtrent uitspreekt en stellen u mitsdien voor ons te machtigen, aan de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat mede te deelen, dat de ge meente op de door haar rechtskundigen raadsman aangevoerde gronden er niet toe kan medewerken, dat het geschil tusschen de gemeente en de provincie Noordholland in zake de levering van eiectrischen stroom overeenkomstig artikel 329 van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering dadelijk ter kennis wordt gebracht van het gerechtshof. De raad ging over dit voorstel in comité. dediger bijna onvoorbereid werken. Waar niets bekend is van de verweren van Ged. St., is dit voor een advocaat onvoldoende. Spr. wilde dan ook den gewonen gang van zaken volgen en geloofde, dat het op den weg van de gemeente ligt haar advocaat mede te deelen, dat de raad wil, dat zoo snel mogelyk geprocudeerd wordt, doch zoo breed mogelijk. Spr zal vóór de bylage stemmen. De heer Grondsma had gaarne een andere oplossing gezien, maar zal nu voor de bylage stemmen. Weth. B o n s e m a zeide, dat het voorstel niet geboren is om te traineeren, maar zui ver op de gronden door de juristen ontwik keld en om zekerheid te krijgen van een goede behandeling. Conform het voorstel werd met algemeene stemmen besloten. In bylage no. 86 schrijven B. en W.: Tegen het Raadsbesluit van 5 October j.1. tot verlaging der tarieven voor aansluiting van de radiodistributie tot 1.50 per maand of 40 cent per week heeft de minister van binnenlandsche zaken bezwaar gemaakt. De minister was aanvankelijk, blijkens brief van 5 Maart, van oordeel, dat geen enkele ver laging mocht worden toegepast, aangezien de toestand der gemeentefinanciën de daar uit voortvloeiende verlaging van inkomsten niet toelaat en bovendien de bedragen van 2 per maand of 50 cent per week een bil- lijke vergoeding zijn voor hetgeen de radio distributie aan de aangeslotenen biedt. Tegen dezen gedachtengang hebben wy uitvoerig zoowel schriftelijk als mondeling ons standpunt uiteengezet Wij betoogden o.a., dat de gemeente met de verlaging der tarieven hoopte, uitbreiding van het aantal aangeslotenen te kunnen bevorderen en dat langs dien weg het financiëele resultaat zeker op den duur voor de gemeente beter zou zyn dan bij handhaving van het oude tarief, al mocht dit dan op zichzelf met het oog op het gebodene niet te hoog zijn. Wij wezen er bovendien op, dat meer dan vroe ger de eigen toestellen op gemakkelijke voorwaarden binnen het bereik van het pu bliek worden gebracht en dat ook met dezen factor rekening moest worden gehouden De minister heeft tenslotte, naar aanlei ding van ons betoog, erin toegestemd, dat het tarief voor 1938 wordt verlaagd tot 1.75 per maand of 45 cent per week, onder op merking intusschen, dat geen verdere con cessies kunnen worden gedaan en dat voor 1939 zal moeten worden beoordeeld of dit tarief gehandhaafd kan blijven. Er blijft dus voor de gemeente niets over dan het besluit van 5 October j.L in te trek ken en een nieuw besluist vast te stellen, dat met den wensch van den minister in overeenstemming is. B. en W. stellen den raad mitsdien, onder overleging der gevoerde briefwisseling, voor, het desbetreffende besluit te nemen. De heer Woldendorp uitte den wepsch, dat de nieuwe regeling tijdig in werking zal treden. Mr. Leesberg herinnerde aan de be handeling in een vorigen raad en hij oor deelde, dat het uit het hart van een deel van den raad is gegrepen, dat het zoo gaat. Spr. vroeg hoe het nu met de aansluitingen is geloopen. De heer Appel was het niet met mr. Leesberg eens. Uit de stukken was spr. ge bleken, dat het college het besluit uit een oogpunt van goede bedrijfsvoering had belicht. Onmiddellijk steeg na het raads besluit het aantal abonné's met 140 aansluitingen. Door het niet in werking treden daalde het aantal weer en spr. pro testeerde tegen den drang van de regeering, dien hij nadeelig achtte voor het bedrijf. Als de prijzen laag worden gesteld, sluiten meer deren aan en bewegen de ontvangsten zich in stijgende lijn. De geste van Den Haag was die van machtswellustelingen. Mej. Nierop was het met den heer Appel eens, doch niet met de laatste uit drukking. Noodgedwongen zal zij vóór stemmen. Weth. B o n s e m a betoogde, dat mr. Leesberg de positie van den raad in deze al zwak had gemaakt en dat Den Haag daarvan handig gebruik had gemaakt. Voor het bedrijf, dat op 2000 na was afge schreven, waren de hooge tarieven niet noodig en voor het terug winnen van de aangeslotenen, die verloren gingen, was ook verlaging noodig. Sinds de beslissing van den raad zijn er meer aansluitingen gekomen, omdat men overtuigd was, dat het abonnement 1.50 zou worden. Nu mag dit niet van den minister, die waarschijnlijk ook gehoor heeft gegeven aan het verzet van de particuliere centrales, die niet willen verlagen. De houding van de regeering is voor spr. onbegrijpelijk, temeer daar de regeering in de electriciteitswet zich tegen meerdere winsten verklaart en nu tegen verlaging is, hoewel het bedrijf geen meerdere winsten voor afschrijving noodig heeft. Wij hebben op dit moment echter geen andere keuze. Tientallen brieven zijn reeds ingekomen. Bij de volgende begrooting wil spr. weer trachten, het abonnement op 1.50 te krijgen. Het belang van het bedrijf vordert dit. Mr. Leesberg: Het ging de vorige maal over een verlies van 120 abonnemen ten en spr. stelde de vraag of het terug winnen van deze niet te duur werd ge- MIEMAND verdraagt verstopping der Inge- wanden, maar traag functlonneerende nieren, die ernstige gevolgen kunnen hebben, worden dikwijls verwaarloosd. Rugpijn, ver stoorde slaap, duizeligheid, rheumatiek, ischias of aptt zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verschijnselen waarschuwen u, dat de werking der nieren verstoord raakt. Houd derhalve uw nieren in goeden staat door een diuretisch middel. Stel uw gezondheid niet in de waagschaal, maar laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar lijke bestanddeelen en hebben In Holland rukt» 30 jaren ongeëvenaard succes behaald. De heer H o ij t i n k: Dat wordt niet ver laagd ten koste van het Rijk. Mr. de Groot: Dat gebeurt wel. Weth. B o n s e m a: Wat eenmaal als winsten uit de bedrijven vast staat komt er nooit meer af en met 20.000 winst uit dit bedrijf is het risico voldoende verdiscon teerd. Het argument van mr. Leesberg over de stijging van het abonnementental, was niets anders dan een aardigheidje. Spr. had niet betoogd, dat men zijn inzichten voor zich moet houden. Ieder moet eigen verantwoor delijkheid gevoelen, doch voor spr. staat vast, dat een deel van den raad het stand punt van den raad heeft verzwakt en hij handhaafde, dat de regeeringsbeslissing on gegrond was. Conform het voorstel werd hierop z. h. st besloten, waarna sluiting van de vergade ring volgde. Voetbal Met 42 heeft Zwitserland op volko men verdiende wijze van Duitschland gewonnen en zich daarmede geplaatst in den kwarteindstrijd tegen Hongarije. Te Toulouse werd de ontmoeting tusschen Cuba en Roemenië overgespeeld en te gen veler verwachting in slaagden de Cubanen er in met 21 de zege te be halen. Cuba komt nu Zondag a.s. te Antibes tegen Zweden uit. De volgende kwarteindstrijden staan voor Zondag 12 Juni op het programma: FrankrijkItalië te Parijs, Brazilië Tsjecho-Slowakije te Bordeaux, Cuba Zweden te Antibes en Zwitserland Hongarije te Ryssel. Zwitserland heeft de ontmoeting volko men verdiend gewonnen, laten wij dat nog maals duidelijk stipuleeren. Het opmerke lijke was, dat het team van het land der bergen op dezelfde wijze was samengesteld als Zaterdagavond j.1., doch Duitschland kwam met verscheidene nieuwe spelers uit, In het doel stond wederom Raftl, achter Janes en Streitle, midden Kupfer, Gold- brunner en Skoumal, voor Lehner, Stroh, Hahnemann, Szepan en Neumer. Wederom had men dus vijf Weensche spelers opgeno men, en evenmin als Zaterdag klopte het in de Duitsche ploeg. Er waren 25.000 toeschouwers in het Pare des Princes, waaronder ruim 2500 Zwitsers. Het contingent Duitschers was veel geringer dan Zaterdag j.L De ontmoeting werd geleid door den Zweed Eklund, goed geassisteerd door de grensrechters dr. Van Moorsel en Baert (België). Het spel heeft ook ditmaal een zeer span nend verloop gehad. Beide doelen verkeer den ieder oogenblik in gevaar. Nu eens dacht men Duitschland te zien scoren, dan was de Zwitsersche voorhoede weer gevaar lijk. Na acht min. scoorde Hahnemann uit een voorzet van Lehner onberispelijk en uit een vrijen trap tegen Zwitserland belandde het leder bij Szepan, die een scherp schot loste, dat via de lat' en een Zwitsersch been langs Huber ging (20). Na ruim 20 minuten spelen leidde Duitsch land dus met 20. Zwitserland oefende hierna geruimen tijd een hevigen druk uit op het Duitsche doel en het was enkele malen op het nippertje, dat Raftl of een der backs kon redden. Vijf minuten voor rust passeerde Abegglen fijn tjes naar Wallucek, die van korten afstand onhoudbaar inschoot (21). Vlak voor de pauze kwam Goldbrunner in botsing met Aebi. Beiden bleven liggen. Na enkele minuten kon het spel hervat worden. Goldbrunner hinkte, Aebi was in de kleed kamer verdwenen. Aebi kwam pas tien minuten na de hervat ting terug, dus aanvankelijk stonden er slechts tien Zwitsers in het veld. Na een keurige combinatie van den rech tervleugel zond Abegglen een schot in, dat door Raftl in het veld werd gestompt. Het leder belandde bij Bickei, die den gelijkma- Na vijf minuten scoorde midvoor Socoro tegen en enkele minuten later maakte Fer- nandez, de rechtsbinnen, een tweede doel punt voor zyn land. Ondanks moedige pogingen van de Roeme nen den achterstand in te halen, mocht dit niet gelukken, zoodat het einde kwam met een vrij verrassende 21-zege van Cuba. ALKMAAR I—ALCMARIA-VICTRIX II 2—0. Gisteravond vond de tweede wedstrijd plaats van de serie nederlaag-wedstrijden, welke wedstrijd thans eindigde in een vol komen verdiende overwinning voor Alk maar, hoewel een 21 uitslag misschien iets juister was geweest. Het Alkmaar-elftal telt momenteel heel wat jonge krachten, en zy hebben getoond, dat met serieus trainen iets is te bereiken. Het samenspel vlotte uitstekend, doch wy zouden in de voorhoede nog iets meer schot willen zien. Thans gingen enkele goede kansen hierdoor verloren. Het begin van den wedstrijd gaf een direct Alkmaar-overwicht. Steeds trok de Alkmaar-voorhoede goed combineerend op het Alcmaria doel af en de achterhoede had het daar zwaar te verantwoorden. Alkmaar scoorde tenslotte uit een goed door Maze- reeuw genomen corner, welke door Kra nenburg uitstekend werd ingekopt. Alcmaria trachtte zich aan den druk te ontrekken en eenige goede aanvallen wa ren hiervan het gevolg. De Alkmaar half- linie met Baars als stopper-spil en de backs Zwart en Schagen waren er echter uitste kend in, en veel kans kreeg de Alcmaria- voorhoede dan ook niet. Alkmaar nam daarna het spel weer in handen. Hoewel de aanvallen steeds uitste kend werden opgebouwd, liet de afwerking nog wel iets te wenschen over. Wel moet Duivenman er enkele malen aan te pas ko men, doch dat ging hem uitstekend af. Ook na de rust is Alkmaar iets meer in den aanval geweest, doch de Alcmaria aan vallen waren thans talrijker dan voor de rust. Zij troffen echter de A.-achterhoede en halflinie in te goeden vorm om werke lijk serieuze kansen te krijgen. Alkmaar verhoogde kort voor het einde haar voorsprong toen een door Schoonhoven goed voor het doel geplaatste bal door Kranenburg werd ingekopt en Dekker voor de verdere afwerking zorgdroeg. Het Alkmaar elftal heeft uitstekend ge speeld. Blijft men alle nederlaag-wedstrij den zoo opvatten en blijft dit elftal serieus trainen (waaraan wij geenszins twijfelen), dan kan hieruit voor de komende competi tie een goed elftal komen. Alcmaria verscheen met een elftal van jeugdige spelers waarin veel beloovende krachten schuilen. De wedstrijd als geheel werd in de beste verstandhouding gespeeld. De leiding van den heer Geervliet was uitstekend. BEKER-FINALE JONG HOLLAND— P. EN S. Morgenmiddag om 5 uur wordt op het L.S.V.-terrein te Krommenie de finale om den N.L.F.-beker gespeeld tusschen onze stadgenooten en het Zaandamsche P. en S. (Polak en Schwarz). Laatstgenoemde ploeg wist in den halven eindstrijd Blauw-Wit uit Wormerveer met 4—2 te kloppen. Het lykt ons, dat de krachten van beide ploegen niet ver uiteen loopen. Het zal er dan ook ge ducht spannen in Krommenie. We hopen, dat de Jong Hollandianen weer zoo kranig aan pakken als j.1. Zaterdag in den halven eind strijd tegen D.E.S. Vooruit boys, geeft jullie allen van den eersten tot den laatsten mi nuut, dan kan deze finale absoluut tot een goed einde gebracht worden. Good luck, Oranje-truien! Schaken HET INTERNATIONAAL TORNOOI TE NOORDWIJK. Tartakower verliest van Sir Thomas. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van het internationaal tor nooi te Noordwijk luiden: BogoljubowEuwe yy SpielmannSchmidt 10 PircEliskases yy TartakowerSir G. A. Thomas 0—1 KeresLandau, afgebroken in een iet» betere stelling voor Keres. De stand na de tweede ronde luidt: 1. Sir G. A. Thomas iy pt.; 2. Spielman 1 pt. plus 1 afgebroken party; 3. 4. en 5. Pirc, Euwe en Bogoljubow ieder 1 punt; 6. 7. en 8. Landau, Keres en Eliskases, ieder pt. plus 1 afgebroken party; 9. en 10. Dr. Tartakower en Schmidt, ieder Pt. Bogoljubow stelde Keres vannacht re mise voor van de party in de eerste ronde en deze nam dit aan. Kegelen. PROVINCIAAL CONCOURS IN JHker in de touwen joeg. Duitschland veran- kocht. Spr. wilde het ook als een bedrijf derde j>ok zijn opstelling, Hahnemann ging zien en meer geleidelyk tot verlaging ko Na heropening betoogde mr. L e e s- e r g, dat het verstandig was, zy het op andere gronden, in twee instanties te proce- deeren, omdat het een moeilyke kwestie is en de zaak door twee processen beter tot haar recht komt Op juridische gronden ver klaarde spr. het prae-advies te willen steu nen. Mr. deGioot merkte op, dat Juli zich kenmerkt door een rechterlijke vacantie, zoodat in die maand plaatsvervangende rechters deel nemen. Mocht blijken, dat Ged. St. als voorwaarden hebben gesteld een men. Spr. heeft dit betoogd omdat hy dit in het algemeen belang oordeelde en wilde zich daarvan niet terughouden om te voor komen, dat den Haag een meerderheidsbe sluit teniet deed. Dat de toename van het rechtsbuiten spelen, Lehner rechtsbinnen, Stroh midvoor, doch deze omzetting bleek geen verbetering te zijn. Na 25 min. gaf Abegglen zijn land de lei ding uit een voorzet van Amado. De moed was er by de Duitschers uit. Een BERGEN. Zooals wy reeds eerder meldden zal er van Zondag 12 tot en met Zondag 19 dezer een Provinciaal Kegelconcours georgani seerd door den Alkm. Kegelbond worden gehouden in de Rustende Jager te Bergen. Het programma vermeldt, naast een Invi tatie-Bondenwedstrijd, waaraan zullen deel nemen de tientallen van de Amsterdam- sche-, Haarlemsche-, Heldersche-, Utrecht- sche- en Alkm. Kegelbonden, een korpswed- stryd, klasse-A voor vijftallen en klasse-B aantal abonné's een gevolg is van de in de kwartier v°°r het einde werd de voorsprong en een Dames-af deeling voor drietallen, een lucht hangende verlaging, staat niet vast. (Protesten). Spr. betoogde, dat men ook kan zeggen: „Ondanks de in de lucht hangende verla ging, sloten menschen zich aan". De heer H o y t i n k merkte op, dat ook een van de overwegingen tegen de verla ging was, dat men zoo ver mogelyk moest blijven van het bedrag dat men van de regeering noodig heeft. Weth. B o n s e m a: En met de electrici- geding op korten termijn, dan moet de ver- teit dan? van Zwitserland tot 42 opgevoerd, toen I Abegglen van 20 meter afstand een prachtig schot loste, dat voor Raftl niet te houden bleek. Cuba—Roemenië 21. In den wedstrijd tusschen Cuba en Roe menië waren de Roemenen voor de rust aan zienlijk sterker. Zij wisten dit uit te druk ken in één doelpunt, gemaakt door den linksbuiten Dobai. In de tweede helft waren de Cubanen in de meerderheid. Vrye Baan- en een Propaganda-wedstryd. Reeds, nu we dit schrijven, hebben zich voor den korpswedstryd een 40 vyf- en een goede 35 drie-tallen doen inschrijven, zoo dat het in deze afdeeling van 't programma niet aan belangstelling zal ontbreken. |De officiëele opening van 't concours, welke, zooals gezegd, a.s. Zondag des v.m. 11 uur zal plaats hebben, zal worden ver richt door den heer J. Laarman, secr.- penningmeester v. d. Nederl. Kegelbond, waarna onmiddellijk aanvang der wedstrij den.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9