VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Vraag en Aanbod JUownciaat 7 £uchtoaact £xuuL en Jmïh&ouw Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Het moord-proces in België Ue beklaagde beschuldigt. Mc Call bekent dat hij Skeecie Cash heeft ontvoerd. Hij verklaart, dat het knaapje onderweg is gestorven. OBDAM EGMOND AAN ZEE UITGEEST HENSBROEK NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijl regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). WIERINGEN SCHERMERHORN GEHENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. 3 Gisteren werd het verhoor van de wed. Becker voortgezet, met de behandeling van het geval mevrouw Crulle, die 11 November 1935 is overleden. De beklaagde beschul digde de schoonzuster van de overledene juweelen en linnengoed te hebben gestolen. De officier van justitie zeide, dat dit een nieuwe beschuldiging was. Beklaagde heeft dit niet aan den rechter van instructie gezegd, waarop beklaagde volhoudt dit wel te hebben gezegd. Vervolgens werd gesproken over een pakje, waarmede men beklaagde het huis van mevrouw Crulle heeft zien verlaten. Beklaagde zeide, dat hierin voorwerpen waren, welke zij tevoren aan de over ledene' in bewaring had gegeven. De president van de rechtbank wees erop, Hat beklaagde aan den rechter van instruc tie iets anders had gezegd. Men kan thans kiezen uit twee lezingen. Beklaagde ver klaarde nooit iets anders te hebben gezegd, waarop de president zeide: „nee, U draait steeds". MacCall heeft bekend Skeegie Cash te hebben ontvoerd. Edgar Hoover, de leider der G-men, deelt mede, dat McCall heeft verklaart de misdaad geheel alleen te hebben ge pleegd. Hij heeft Skeegie van het bed gelicht, toen het ventje lag te slapen, na een zakdoek over zijn mond en een over de oogen te hebben gelegd. McCall had het jongetje meegenomen naar huis, waar hij volgens zijn verklaring zag, dat het knaapje al dood was, waarna hij het toen hij zich hiervan bewust was, in zijn ar men naar een nabijgelegen bosch zou hebben gedragen en het in het dichte struikgewas zou hebben geworpen. Hierna heeft hy zich weer naar zijn wo ning begeven, vanwaar hij de dreigbrieven, die hij tevoren had geschreven, heeft verzon den. Mótorrijden DE 20E INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De Nederlandsche inschrijvingen. Voor de 20ste Internationale Zesdaagsche, welke dit jaar zal worden verreden van 1116 Juli in Wales, hebben 18 Nederlan ders ingeschreven. Het zijn: H. Zuur, Zuendapp zijspan 600 c.c., D. Renooy, Eysink 350 c.c., J. C. Verker- ke, Eysink 125 c.c., J. H. Sybrandy, M. v. d. Berg, C. N. v. d. Voort, allen op Triumpu 500 c.c., D. J. Wuis, H. D. zijspan 1000 c.c., A. P. van Hamersveld, J. Roest, J. Bovee, allen op B.M.W. 500 c.c., Les Ravenhall, Levis 250 c.c., J. van Rijn, Matchless 500 c.c., J. E. Fij- ma, F. H. Meierdres, J. Schot, allen Ariel 500 c.c., en P. F. van Dinter, W. Zijlaard, J. Schravendijk, allen op D.K.W. Rt. 98 c.c. In verband met het feit, dat noch Jan Moejes, tengevolge van een hem overkomen ongeval, noch Bakker Schut, door drukke werkzaamheden zullen uitkomen, vait uiter aard nog niets te zeggen over de K.N.M.V.- teams, die de Zilveren Vaas voor ons land zullen krijgen te verdedigen. Na den Dumonceau-bekerrit, die als proef- v/edstrijd vor de Zesdaagsche geldt en op 18 en 19 Juni in België en Luxemburg zal plaats vinden, zullen de beide teams door de K.N. M.V.-sportcommissie worden samengesteld. De landen-teams, die in den Dumonceau- bekerrit zullen uitkomen tegen de Belgische teams, zijn als volgt samengesteld: A-team: van Hamersveld, B.M.W., Roest B.M.W. en Bovee, B.M.W.; B-team: D. Renooy, Eysink, Meierdres, Ariel en van Rijn, Matchless. Zwemmen GOEDE COMPETITIE-INZET VAN D. A. W. De Ham II—D.A.W. II 1—6. Het tweede D.A.W.-zevental heeft voor een goed begin gezorgd door gisteravond te Krommenie de reserves van de Ham een zware nederlaag toe te brengen. Zeer verrassend is dit resultaat niet, daar D.A.W. II, voorloopig althans, in een zeer sterke opstelling kan uitkomen. Het zevental, dat gisteravond aan de doel lijn verscheen, was als volgt geformeerd: Doel: G. van der Wilk; achter: J. C. Koel, Imhülsen II, H. Caarls; voor: Imhülsen I, F. Mays, H. ten Herkei. Voor de rust ging het spel nog eeniger- mate gelijk op, hoewel reeds toen D.A.W. het beste van het spel had. Na met 2—0 de leiding gehad te hebben, scoorde de Ham te gen, een goal, die nog bijna door het rust- signaal achterhaald werd. Na de rust werd het vrijwel een spel van kat en muis, doordat de D.A.W.-achtei hoede voortging met het agressieve spel van voor de rust, waardoor de Ham-spelers vermoeid raakten en het tempo niet meer konden vol gen. Vooral Caarls en Imhülsen II konden het uitstekend met elkaar vinden, en bouwden de eene aanval na de andere op, daarbij het spel keurig verdeelende. Hierdoor stond de voorhoede voor een gemakkelijke taak. en het „regende" dan ook kansen, waarvan er vier met zuivere, harde schoten benut wer den. Tenslotte bleef de eindstand nog tot 6—1 beperkt, _met iets serieuzer schieten had het echter ook 91 kunnen worden. Van de zes goals scoorde Caarls er 3, Im hülsen I 2 en Mays 1. Veel deed het er in deze wedstrijd overigens niet toe wie de ma kers der doelpunten waren, daar steeds zoo lang gecombineerd werd tot één der zes veld-spelers volkomen vrij In het doelge bied kwam te liggen, waarna het maken der doelpunten al zeer gemakkelijk was Na in het gezellig primitieve bad weer door een heete kop thee doorgewarmd te zijn, trokken de D.A.W.-ers in de bekende radio-auto huiswaarts. Cricket DE EERSTE TOETS WEDSTRIJD ENGELAND—AUSTRALIË. Engeland 422 runs voor 4. 20.000 toeschouwers waren op den eersten dag van den eersten toetswedstrijd tusschen Engeland en Australië te Nottingham aan wezig, toen Barnett en Hutton de innings voor het Engelsche elftal openden. Deze ope- ningsbatsmen vestigden een nieuw record door tezamen 219 runs te scoren, eerst toen ging Barnett aan den kant voor 12 runs, ge- bowled door McCormick. Aan het einde van den dag had Engeland 422 runs gescoord voor 4 wickets, waarvan Barnett 126 runs Amilda-crème, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat en Bruin. Doos 50 en 25 ct. De afdeeling Obdam der alg. ver. voor Bloembollencultuur vergaderde Vrijdag avond half acht onder voorzitterschap van den heer Joh. Dekker in café Victoria alhier. Aan de orde kwam de beschrijvingsbrief voor de a s. algemeene vergadering welke luidt: De algemeene vergadering der alg. vereeniging voor Bloembollencultuur op 13 Juni 1938 bijeen acht het noodig, dat, hoe wel een uitspraak tegen alle bestaande sa- neeringsmaatregelen is gevallen, het hoofd bestuur zijn medewerking geeft aan de uit voering van de van Overheidswege opge legde saneeringsmaatregelen, zoowel wan neer de maatregelen op de huidige wijze worden uitgevoerd als wanneer de uitvoe ring in handen van het vak zelf wordt ge nomen. Na verschillende besprekingen werd met algemeene stemmen besloten voor deze mo tie te stemmen, ook nadat twee circulaires voorgelezen en besproken waren afkomstig van tegenstanders der saneering. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Joh. Dekker en N. Smal Jr. Bij de rondvraag kwam de heer Smal met het voorstel van ledenwerven, wat in stemming vond. Daarna sluiting. De gemeentebedrijven in 1937 Verschenen zijn de jaarverslagen der gemeentebedrijven over het jaar 1937. Gasbedrijf. Het gasbedrijf leverde een winst op van 77.37 (vorig jaar 51.50), bij een afschrijving van 6734. Na déze af schrijving staat het bedrijf te boek voor 84.003. Waterleidingbedrijf. De vooruitgang van het waterleidingbedrijf had in 1937 verderen voortgang. Het aantal aangeslotenen steeg van 771 tot 813, voornamelijk tengevolge van nieuwbouw. Afgeleverd werden 41.218 Hutton 100, Paynter 75 not out en Compton De steeg van S ^237u05' tij een afschrijving van 3492.50. Het be drijf staat per 31 December 1937 te boek voor 40.909. 69 not out. ALCMARIA-NIEUWS. Het Juni-nummer van het Alcmaria- Nieuws begint met twee artikeltjes over de promotie der Alkmaarsche Boys. Zoo wel Elte als Lutterot schrijven over den nieuwen toestand, welke thans ontstaan is en zij meenen o. i. terecht dat deze promotie der Boys beide tweedeklassers ten goede kan komen. Verder bevat dit nummer een uitvoerig verslag over het bekertornooi in Sneek, waar Alcmaria den eersten prijs won. Lutterot schrijft vervolgens over com petitie- itbreiding en andere'' belangwek kende vraagstukken, de kluizenaar peinst over de jongste voetbalgeneratie in Alk maar en over Stadion-wedstrijden, trainer Meinders schrijft een brief vanuit het ziekenhuis, waar hij verpleegd wordt (uit wat hij schrijft, valt op te maken, dat de genezing naar wensch gaat), zijn tijdelijke opvolger Reitsma begint met een serie wenken aan de spelers en tenslotte schrijft Elte een afscheidsstukje voor Burger, ter wijl Geer Burger zelf bij zijn vertrek naar de West alle Alcmarianen een vaarwel toeroept en hen moed inspreekt. Zoodat het zomernummer goed gevuld is met zeer lezenswaardig nieuws. Autotocht voor ouden van dagen. Het comité tot het organiseeren van autotochten voor ouden van dagen in deze gemeente kwam dezer dagen in vergadering bijeen en besloten werd om op Dinsdag, 5 Juli a.s., een autotocht te maken en daarbij een bezoek te brengen aan Bloemendaal, Aerdenhout, het Kopje en Groenendaal. Hiertoe zullen tevens dezer dagen weder om lijsten ter inteekening bij de ingezete nen worden aangeboden terwijl daaren boven wederom een beroep gedaan wordt op autobezitters om dien dag zich zelf en hun auto gratis disponibel te stellen voor het mooie doel. De Dorregeesterweg. Naar wij vernemen is officieus aan het gemeentebestuur medegedeeld dat de Dor regeesterweg (dit is de weg naar Akersloot) ook in werkverschaffing zal worden verbe terd. Zoodra het officiëele bericht ontvan gen is zal met het werk een aanvang wor den gemaakt. Electriciteitsbedrijf. Het electriciteitsbe- drijf geeft in alle opzichten een vooruitgang te zien en het is dan ook te begrijpen, dat de gemeente, nog afgescheiden van de te vreezen concurrentie voor het gasbedrijf, dit winstgevende bedrijf niet wil afstaan aan het P.E.N. Het aantal verbruikers steeg van 619 tot 641, dus met 3.3 pCt. Verkocht werden 101.285 K.W., tegen verleden jaar 98094, zulks ondanks het feit, dat het P.E.N. de iecht- streeksche levering van de Prins Hendrik- stichting tot zich trok. De winst steeg van 235 tot 884, bij een afschrijving van 3958. Na deze afschrijving staat het bedrijf te boek voor 75.226. Het oud-kath. vereenigingsgebouw. De exploitatierekening van het oud katholiek vereenigingsgebouw, die in Mei is afgesloten, sluit dit jaar zonder eenig saldo. De inkomsten en uitgaven bedroegen 1007. Op het gebouw werd een bedrag van 400 afgelost, waarna de schuld, die daarop rust, is gedaald tot 10.220. Vanaf de oprichting van het gebouw is op de schuld in totaal nu bijna 5000 afgelost. Bedankt De heer A. Wijker, die aan de beurt van aftreden was als kerkmeester der oud-katho lieke gemeente te Egmond aan Zee, heeft te kennen gegeven niet voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen. Een derde leerkracht. Hedenmorgen is officieel bericht van den minister binnengekomen dat aan de O. L.-school te Hensbroek een derde leer kracht mag worden benoemd. Steun aan kleine tuinders. De commissie voor den steun aan kleine tuinders heeft in de Vrijdag gehouden ver gadering 29 aanvragen behandeld. Hiervoor zijn voorloopig 5 in de A-groep ingedeeld, 19 in de B- en 5 in de C-groep. Postduif. Bij den heer J. Schrijver, Prinsengracht alhier, is een postduif komen aanvliegen, met als herkenningscijfer 35 830 7399. 339. De karavaan zette zich weer in be weging. Het viel Peter echter niet mee. Op zijn hoge zitplaats werd hij danig door elkaar geschud en hy had moeite om niet van zijn rijdier af te vallen. Maar hij toonde zich een dapper ventje. Hij klemde zijn tanden op elkaar en weldra begon hij zelfs wat te wennen aan zijn ongemakke lijke zitplaats. 340. Zijn reisgenoten hadden schik in het grappige drietal, dat hun een prettige afwisseling op de reis bood. Toen Peter hen duidelijk maakte dat hij vreselijke dorst had, haalden zy onmiddellijk een kruik water voor de dag en Peter had nooit geweten dat water zoo heerlijk kon smaken. Prima jjskastje (e koop voor 20, Pracht veeren bedden uit netten in boedel vanaf 6. Brandkasten vanaf 10. Piano 35. Spiegelkast 12.50, enz. DEKKER. Nieuwesloot 89. Luxe trapnaaimach. in salonkast 45. Handnaaimachines vanaf 10. Heeren en damesry wielen met Nordlicht 15. GUUS KLUNNEN, Hofdykstraat 13. Te koop z. g. a. n. Damesrijwiel 15, Meisjesrijwiel 12.50, keurig onder houden. LIJTWEG 21, Berger. Te koop dames- en heerenrijwiel, naaimachines en luidsprekers. D. VISSER. Korte Landstraat 2. Voor Naaimachines bij DEKKER, Nieuwesloot 89. Moderne Handnaai machine met garantie 20. Moderne Singer-trapnaaimachine 48.50. Naai machines vanaf 5 z. g. a. n. Te koop 1 Motorbootje, lang 5 M. met zoo goed als nieuwe motor. Brieven onder letter J 14 bureau van dit blad. Singer Inzak-naaimachine te koop in salonkast gebouwd, weinig gebruikt, pracht meubel voor lagen prys. Spoed. Te zien Uitenboschstr. 93, Alkmaar. Prachtig weinig bespeeld eiken orgel merk „Ceonhardt", 14 registers, w.o. 2 harpen, voor lagen prijs te koop. Te bevragen Hekelstraat 31, Alkmaar. Pracht D. fietsen 12.5016.00, „Gazelle" H. rjjw. 21.00, „Cycloide" H. ryw. f 17.50f 13.50, Jongens- en Ivleisjesfiets 14.00, enz. NIEROP. Heerenstr. 10. Tel. 3827. 1 Persoons Cano te koop, in prima staat, 's Avonds na 3 uur. v. d. LIJNSTRAAT 38. Te koop 1 twee pers. ledikant met spiraal en 3 deelig bedstel. Adres STARINGSTRAAT 6. Alkmaar. Z. g. a. n. „Gazelle" heerenrijwiel, hoog model „Simplex" heerenrijwiel. Tevens andere merken dames-, heeren-, meisjes- en jongensrijwielen. Billijken prijs. COERSENS Rijwiel hal Vrouwenstraat 12. Te koop 2 gebruikte Hooischuivers, waarvan 1 overklapbaar. Electr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4. Alkmaar. Telef. 3939. Te koop gevraagd een voetbankje, model schommelstoel. C. W. HARDIJZER, Corfstraat 35. Te koop: 1 radio-gramofoon-verster- ker„ compleet in pracht kast, geschikt voor huiskamer of cafébedrijf. KO HARTOG. Stationsw. 10. Tel. 3087 Te koop een mahoniehouten fototoestel 13 x 18, met vier lenzen en toebe- hooren. STUARTSTRAAT 88, alhier. Te koop: H. Rijwiel torp. naaf en lamp 6.50, D. Rywiel 4.50, lamp en dynamo 2.00 en 2 compl. Ijsmachines 12 a 15 Liter. HOEVERKADE 4. Te koop een z. g. a. n. blanke keuken tafel 90 x 115. Te bevr. ROCHDALESTR. 6. De levering en aanleg van hekwerk bij de nieuwe algemeene begraafplaats op Noordburen is opgedragen aan den heer J. Smit alhier. Onze plaatstgenoote mejuffr. G. de Boer slaagde voor het examen kraamverpleging te Amsterdam. POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 6 uur is de Valk met gezagvoerder van Duimelaar van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 454 kg. briefpost, 31 kg. pakketpost en 160)4 kg. vracht. Zeven passagiers maken de reis mee, t. w.: 1 AmsterdamKarachi, 1 Amster damRangoon, 1 H./LepizigKarachi, 1 H./Leipzig—Jodhpoer, 1 Budapest Karachi, 1 BudapestBatavia, 1 Athene Alexandrië. Op den uitreis landden de „Gier" te Ran goon en de „Buizerd" te Basra. Op de thuisreis bereikten de „Reiger" Basra en de „Pelikaan" Rangoon. VLIEGTUIG IN DE LUCHT IN BRAND GEVLOGEN. Toch nog veilig geland. De bemanning van zes personen van een bommenwerper der Engelsche luchtmacht is op opmerkelijke wijze aan een groot on geluk ontsnapt, toen gistermiddag het vlieg tuig op een hoogte van 4000 voet boven Leicester vloog. De rechtermotor van het toestel vloog nl. plotseling in brand en vele duizenden toeschouwers zagen het bran dende toestel door de lucht vliegen. Met groote koelbloedigheid overlegden de inzit tenden een oogenblik of zij met hun val schermen naar beneden zouden springen, doch de bestuurder nam het besluit dit niet te doen. Hij sloot de benzinetoevoer af. vloog door en behaalde het succes, dat door de groote zuiging van de lucht het vuur ge doofd werd. Daarop bracht de piloot den anderen motor weer op gang en zette het toestel veilig neer op het vliegveld van Lei cester. Blijkbaar zyn deze kevers door den hevi- gen Zuidenwind uit België naar ons land overgewaaid. Het vorige bericht van den Plantenziektekundigen Dienst, om goed naar het insect uit te zien, was dus wel op het juiste oogenblik uitgezonden. Het is van buitengewoon groot belang voor onze aardappelcultuur en voor onzen uitvoer handel dat alle kevers, die thans op deze wijze ons land bereiken, gevonden en ver nietigd worden. Ook daar, waar de kevers eieren gelegd hebben en de larven op het aardappelgewas optreden, kan, als onmid dellijk op de juiste wijze ingegrepen wordt, nog voorkomen worden, dat er haarden worden gevormd, die voor onze cultuur en handel gevaarlijk zijn. De medewerking van alle landbouwers der zuidelijke provinciën, van alle andere personen, die bij land- en tuinbouw belang hebben, zoomede van de schooljeugd, is in geroepen. STEUN AAN KLEINE TUINDERS. De inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs schrijft ons, in verband met een publicatie over den steun aan kleine tuinders in ons nummer van 31 Mei het volgende: Ik meen Uw lezers van dienst te zijn met er Uw aandacht np te vestigen, dat de op merking „indien althans de maximum grens van 100 niet gehandhaafd wordt" in het verband, waarin deze gemaakt wordt, niet juist is. De grens van 100 geldt alleen ten aan zien van de C-groep en wel, dat maximaal niet meer opeens kan worden uitgekeerd dan hetgeen, waarop de tuinder voor een geheel jaar recht heeft. Daar voor de C-groep de maximum toe slag 2 per week is, bedraagt dus het ma ximum bedrag, waarvoor hem steun in natura kan worden verstrekt 52 x 2 104, behoudens den kindertoeslag. COLORADOKEVERS GEVONDEN. Gedurende de laatste dagen is op eenige plaatsen in het Zuiden van ons land tot op twaalf kilometer afstand van de Belgische grens een coloradokever gevonden. Bij het spelen verdronken. Gister middag is uit den Ouden Rijn onder Bode graven het lijkje opgehaald van het zeven jarig zoontje van de familie Klerks, aldaar. Het kind is vermoedelijk bij het spelen te water geraakt en verdronken. Verongelukt bij het visschen. - Gister avond is in de Kromme Aar de 59-jarige heer A. J. Verhagen uit Alphen a. d. Rijn, bij het hengelen te water geraakt. Daar niemand het ongeluk bemerkte, verdronk hij jammerlijk. Zijn lijk werd eerst eenigen tijd later, toen de buren hem gingen zoeken, opgehaald. Diamanten huwelijksfeest. - Op 16 Juni a.s. zal het echtpaar A. Kruithof en M. Kuyn te Oosthuizen (N.-H.) zijn zestigjarig huwe lijksfeest herdenken. Ambtenaar van den steun geslagen. - De politie van het Bureau Linnaeusstraat heeft op den Linnaeusparkweg te Amster dam een werkloozen man aangehouden, die een controleur van maatschappelijk steun met den vuist op het gelaat had geslagen, waardoor diens neusbeentje brak. De man was ontevreden geweest met de regeling, welke maatschappelijk steun treft door den steuntrekkende eventueel verdiende gelden in mindering te brengen. Hij stelde hiervoor den controleur, die tot het district Oost be hoort, aansprakelijk. Toen hij den man op den Linnaeusparkweg ontmoette, gaf hij hem een stap in het aangezicht. De werk- looze is ter beschikking van de justitie gesteld. Congres van den Centralen Ambte- naarsbond. - Te Scheveningen is Vrijdag het congres van den Centralen Nederland- schen Ambtenaarsbond gehouden, welk con gres gisteren en vandaag is voortgezet Behalve afgevaardigden waren o.m. aan wezig vertegenwoordigers van N. V. V. en S. D. A. P. Bovendien waren uit het buiten land aanwezig de heer Charles Laurent, secretaris van de Internationale van Ambte naren en twee vertegenwoordigers voor de Belgische organisatie van ambtenaren. Heden kwam o.m. aan de orde de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur. Dit beleid vond in het algemeen waardeering en werd dan ook na eenige discussie met algemeene stemmen goedgekeurd. Vervolgens werden opmerkingen gemaakt over het bondsorgaan waarbij het beleid van de redactie eveneens in het algemeen geprezen werd, doch aange drongen werd op uitbreiding van het orgaan tot plaatsing van artikelen van meer by- zonderen of technischen aard. In de middag vergadering heeft de heer E. Polak, oud wethouder van Amsterdam een referaat gehouden over „Ambtenaar en Gemeen schap".

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7