Er ging een week voorbij Wetsontwerp electriciteitsvoorziening. De Tweede Kamer De N.S.B.-fractie boos. weinig enthousiast. Dr. E. HOEKSTRA'S BLOEDZUIVERENDE GEZOND HEIDSPILLEN TUovinciaal Tlieuws QemeeHtecaden HENSBROEK PARLEMENT Uit Rotterdam wordt gemeld, dat de zoo genaamde bom, die een hotelknecht in 1935 zou hebben vervoerd, een door een der gasten beleend grootkruis is geweest. Vast staat, dat de bom van Konovalec een nog veel grooter kruis is geworden. In de „Huishoudelijke wenken" van de Nieuwe Langend. Crt. wordt verteld hoe men de haarsoorten van borstels kan onderschei den. Varkenshaar is te herkennen doordat de haren aan den onderkant eenigszins dikker zijn dan aan het uiteinde, maar wanneer de haren geknipt zijn, ziet men er niet veel meer van. Dat laatste hebben wij niet alleen op borstels, maar ook op menschenhoofden kun nen waarnemen. In de Beverw. Crt. wordt een groote partij éénjarige amazonen te koop aangeboden, be nevens een partij spruitkooL Wij vermoeden, dat deze nog maar kort geleden uit de kool gesproten amazonen al leen nog maar op hobbelpaarden hebben ge reden. Volgens de Enkhuizer Crt, heeft een schipper een postduif op het politiebureau gebracht, welke vogel twee ringen droeg, waarvan er een 'n briefje bevatte, dat door prater moeilijk kon worden ontcijferd. Als men het eens met iets anders dan Water probeerde. De Telgr. meldt, dat er door Assam een monster dwaalt, waarvan niemand zich een voorstelling kan maken. Men heeft voetspo ren ontdekt, met een lengte van zestig en een breedte van dertig centimeter. Niemand weet hoe het monster er uit ziet en waardoor het gevoed wordt. Men heeft blijkbaar alleen nog maar de zekerheid, dat het monster op een grooten voet leeft. „Voor Uw woning-intrieur, Steld U nim mer teleur", adverteert een meubelzaak met koeien van letters in een blad in onze naaste omgeving. Het is te hopen, dat de man beter meubels dan advertenties kan opstellen. „Laat ons eens prijs opgeven. U slaagt heusch niet beter en goedkooper", lezen wij in dezelfde advertentie. Men mag dankbaar zijn voor de intijds ge geven waarschuwing. Volgens de Beverw. Crt. heeft de heer Veldhuizen een beker voor een hengelaars- vereeniging beschikbaar gesteld, welke in middels reeds „vervischt" is. Wy veronderstellen, dat een Beverwij k- sche hengelaar ze aan den haak heeft gesla gen. Uit Assendelft wordt bericht, dat een poli tieman in de woning van den kapper K. een geheime distilleerderij heeft aangetroffen. Dit is blijkbaar de eerste maal, dat een kapper in zijn eigen zaak door een politie agent geknipt is. i (Van onzen parlementairen medewerker.) „Sedert 1920 is geen enkel wetsontwerp inzake de electriciteitsvoorziening verder dan commissies gekomen" bracht ir. Bon- gaerts der Kamer in herinnering, toen hij gistermiddag aan het zakelijke gedeelte van zijn rede kwam, en hij besloot met: „Het is in 's lands belang het best, om thans met dit eenigszins vaag gehouden wetsontwerp mede te gaan". En zoo zal het vermoedelijk, naar dit advies van den laatsten spreker van gis termiddag, ook wel gaan met het wets ontwerp: algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening. De woorden van den voorzitter van de commissie van voorbereiding geven over het algemeen vrij goed weer wat de Twee de Kamer over dit product van wetgeving, daaraan twee ministers hebben gefatsoe neerd, denkt. Minister van Lidth de Jeude diende het in en moest er in wijzigen, de commissie van voorbereiding, welke op 2 Juni 1937, dus kort vóór het zomer reces, de memorie van antwoord kon gaan bestudeeren, had op 23 September d. a. v. met den nieuwen minister van Waterstaat een onderhoud, als gevolg waarvan een nadere nota van wijziging aan de Kamer werd overgelegd. Op 4 October deelde zij dit mede, haar verslag besluitend met de mededeeling, dat zij de openbare behan deling van het wetsontwerp voldoende achtte voorbereid. Echter, toen men zich zoo langzamerhand ging afvragen: waar blijft die openbare behandeling nu? ver scheen op 2 Februari 1938 een derde nota van wijziging, welke der Kamer aanlei- 'Ull£ gaf een nieuw afdeelingsonderzoek „Hoor, hoor die smart, welke in die lange trompethalen als een marteling weerklinkt", lezen wij in „De Jazz-wereld". Wij kennen die smart en het ergste is, dat de gemartelden beleefdshalve nog moeten applaudisseeren. De heer J. E. L. slaagde dezer dagen voor het stoombedrijf, lezen wij in een onzer streekbladen. Wij veronderstellen, dat men den candi- daat wel klaargestoomd zal hebben. Woensdag, zegt de Schager Crt., had te Lutjewinkel een vergadering plaats van de afd. Winkel van den Bond voor Staatspen- sionneering met de autobezitters. De route van den tocht op 22 Juni is als volgt: van Winkel over Bergen naar Zand- voort en de terugreis langs denzelfden weg. De voorzitter dankte de aanwezigen voor de opkomst en sloot de vergadering. Eindelijk eens een vergadering waarin al leen de voorzitter heeft gesproken, het ideaal voor den verslaggever. Zondag, zegt het Alkm. Dagblad, gaat het R.K. Fanfarecorps naar het Bondsconcours te Spierdijk. Moge de uitslag gunstiger zijn dan het vorige jaar, vooral bij den marsch- wedstrijd, ofschoon de noodlottige samen loop der omstandigheden (in dit geval bee- nen) toen een minder goed resultaat gaf. Wij helpen het blad hopen, dat er over den samenloop der beenen ditmaal niet ge klaagd behoeft te worden. De kaffer in Zuid-Afrika zet ook thee op gezette tijden, zegt de Schager Crt. Zou dat geen zetfout zijn? Woensdag werden alhier de eerste worte len van den kouden grond aangevoerd, meldt men uit Broek op Langendijk. Waarschijnlijk is dit de eenige gemeente waar op dien dag van tropische hitte de grond koud is gebleven. „De huisvrouwen in Duitschland en Italië krijgen kanonnen inplaats van boter", lezen wij in een onzer streekbladen. Wij vragen ons afteen maar af wat de huisvrouwen met kanonnen moeten begin nen. Naar de Telgr. uit Tokio bericht zijn in de provincie Tokatsji tal van gebouwen ver nield door een hevigen storm, waarbij de huizen door een dikke laag stof bedekt wer den. De Japansche couranten hebben nu ten minste stof om over te schrijven. De Nieuwe Langendijker Courant schrijft, dat als een bijzonderheid kan worden ver meld, dat de heer Jan Witsen en karper ge vangen heeft aan een hengel van twaalf pond zwaar. Inderdaad een bijzonderheid, dat men aan zoo'n zwaren hengel nog visschen kan vangen. over de daarin vervatte voorstellen te houden, omdat men de consequenties van de wijzigingen niet zoo gauw kon over zien. Op 8 April verscheen het voorloopig verslag daarover, waarin vrijveel ont stemming doorklonk over de „weinig dui delijke en weinig standvastige houding van de Regeering", en waarin werd mede gedeeld, dat de laatste verbeteringen eigenlijk evenzoovele verslechteringen waren. Met het gevolg, dat minister van Buuren een vierde nota van wijziging aanbood Met deze vierde nota van wijziging houdt de geschiedenis op; laten we voorzichtigheidshalve er aan toevoegen: voorloopig! We zullen de lezers niet vermoeien met een uiteenzetting van wat er in déze nota af is gegahn of in géne nota bijgekomen, het ontwerp beoogt algemeene regelen te stellen voor de electriciteitsvoorziening in ons land, waarbij wordt uitgegaan van een concessiestelsel voor den aanleg en exploi tatie van netten, behalve wanneer deze geschieden door het Rijk. Over de conces sie-aanvrage worden gehoord de Electri- citeitsraad (die nu een wettelijken grond slag krijgt) en Gedep. Staten van de pro vincie of der provincies, waarbinnen het gebied, waarop de concessie betrekking heeft, gelegen is, eventueel ook nog een concessionnaris, als voor dat gebied of een gedeelte ervan reeds concessie werd ver leend. Gedep. Staten brengen geen advies uit voordat zij zich met B. en W. van de gemeenten, welke geheel of gedeeltelijk in de concessiegebieden zijn gelegen, heb ben verstaan. De Kroon verleent de con cessie en kan haar ook intrekken. De con cessies worden aan verschillende voor waarden verbonden, die betrekking heb ben o.a. op de verplichting tot stroom- levering; aanleg, instandhouding enz. van de electriciteitswerken; deugdelijkheid, doelmatigheid en veiligheid van de wer ken en de materialen. En dan kan de minister van Waterstaat nog bepalingen maken betreffende de voorwaarden van stroomlevering (de ta rieven) en ten aanzien van de arbeids voorwaarden van het personeel van den concessionnaris. Voorts bevat het ontwerp de mogelijkheid van koppeling van net ten „ten behoeve van bepaalde doeleinden van algemeen nut" „in dringende gevallen of omstandigheden". Het debat En nu gaan we de balans eens opmaken; een overzicht te geven van het debat over een vrijwel uitsluitend technisch wetsont werp als dit is niet wel doenlijk. We zeiden reeds, dat de Kamer niets bijster enthousiast over het ontwerp was. Er zijn leden, die er nog wel iets goeds in zien en het als een bescheiden stap in de richting van meer bedrijfsveiligheid, grootere economie, goedkoopere stroom voorziening en lagere tarieven (en dus vermindering van de z.g. vaste lasten) beschouwen; de een legt eens wat meer nadruk op dit of dat onderdeel, de ander komt nog met wenschen ten aanzien van een of ander punt. Maar bij de voorstan ders, als we hen zoo betitelen mogen, ging het toch in hoofdzaak om de samen werking, de koppeling van netten, welke zij zeer onvoldoende geregeld achtten; de minister had gerust méér bevoegdheden op dit punt kunnen vragen. Zoo verging het den heeren van der Waerden (s.d.), van Lidth de Jeude (lib. Ebels (v.d.), Posthuma (c.d.u.), van der Weijden (r.k.) en Bongaerts (r.k.) Eerst genoemde en laatstgenoemde, die beide deel uitmaken van de commissie van voorbereiding, betreurden het bovendien, dat de minister van het denkbeeld, om den „Electriciteitsraad" tegelijk maar om te zetten in een „Energieraad", zulks met het oog op aanwending van gas en olie als energie, niet wilde weten; zij herhaalden den aandrang in het voorloopig verslag. Het waren bovengenoemde leden ook, die de klachten omtrent aantasting van de ge meentelijke autonomie, geuit in het voor loopig verslag, overdreven vonden. Als men tenslotte op lagere tarieven voor electrischen stroom prijsstelt, als men tegen den zwaren druk van allerlei indi recte heffingen is en wil medewerken tot verlaging van de z.g. vaste lasten, dan moet men der centrale regeering een ze kere bemoeiing met de tarieven en winsten der bedrijven geven. Aldus hun redeneering. De verdedigers van de gemeentelijke autonomie waren de heeren Botterweg (a.r.), Rutgers van Rozenburg (c.h.) en Sweens (r.k.) Moest de a.r. afgevaardigde al niet veel van het streven naar al maar meer concentratie hebben en achtte hij het best mogelijk dat hier te lande, zonder v/ettelijke regeling, de electriciteitsvoor ziening toch een hooge vlucht neemt, de heer Rutgers van Rozenburg vond zooveel tegenstrijdigheden en vaagheden in het ontwerp en de bevoegdheden van den minister ter zake van de concessieverlee- ning zoo ruim (bijna een blanco volmacht, gelijk, oordeelde hij) dat hy niet tot aan neming durfde te adviseeren; de katholie ke afgevaardigde bezag het ontwerp voor namelijk van het standpunt der gemeen ten. En deze nu zijn van oordeel, dat te weinig met haar belangen en met de reali teit wordt rekening gehouden. Er zijn op het gebied van de electriciteitsvoorziening toestanden gegroeid, waarmede de regee ring nu eenmaal rekening moet houden. Hij herinnerde aan zeker, ook aan de lezers, „bekend proces van een gemeente in N.-Holland" en vroeg waarborgen, dat die in de toekomst niet meer gevoerd zul len behoeven te worden. Met betrekking tot de positie van de distributie-bedrijven mag geen twijfel open blijven. In het alge meen achtte de heer Sweens de gemeente lijke tarieven gunstiger dan de provinciale; de gemeentelijke bedrijven kunnen zich ook beter aan plaatselijke omstandigheden aanpassen. In elk geval zou de stroom- distributie geiegeld moeten worden; de heer Sweens zeide de indiening van een amendement te overwegen. N.S.B. boos. De n.s.b.-fractie heeft niet aan de discus sie deelgenomen. Slechts de heer de Marchant et d'Ansembourg was in de zaal; nadat hij een verklaring had afgelegd namens zijn fractie verdween ook hy. Uit protest, omdat de n.s.b. redenen meent te hebben zich onbillijk behandeld te gevoe len bij het afdeelingsonderzoek. Geheel ten onrechte, betoogde ir. Bon gaerts. De n.s.b. had by het afdeelingson derzoek over de derde nota van wijziging (zie boven) nog algemeene beschouwingen over het wetsontwerp in zyn geheel willen houden, omdat zij, toen het eerste voorloo pig verslag erover verscheen, nog niet in de Tweede Kamer vertegenwoordigd was. En nu wilde de heer d'Ansembourg, die eveneens van de commissie van voorberei ding deel uitmaakte, die algemeene be schouwingen ook in het verslag over die derde nota opgenomen zien. Dat gaat na tuurlijk niet, wanneer de Kamer besloten heeft alleen over die nota een nieuw af deelingsonderzoek te houden. Blijkens een brief aan den voorzitter dier commissie, ir. Bongaerts, was de heer d'Ansembourg onder protest uit de com missievergadering weggegaan. „Daar hebben we niets van gemerkt", verklaarde de heer Bongaerts gistermid dag. De heer d'Ansembourg verliet zonder iets te zeggen of te groeten de vergade ring, maar we dachten, dat dat „om iets anders gebeurde." Groot gelach in de Kamer natuurlijk. Enfin, de leider van de n.s.b.-fractie meende, dat zij onbillijk was behandeld en zeide gistermiddag, na zijn verklaring, eveneens „uit protest" de zaal te verlaten. De Kamer nam er rustig kennis van. Vragen Wijnkoop. Om kwart voor vier, het in het regle ment van orde bepaalde uur voor het stellen van mondelinge vragen aan de regeering van welke faciliteit slechts weinig gebruik wordt gemaakt, daar de schriftelijke vragen hoe langer hoe meer in zwang zijn gekomen werd de discus sie over de electriciteit even onderbroken omdat de heer Wijnkoop (comm.) de re geering eenige vragen wilde stellen. Hy wilde namelijk weten of de regeering overwogen heeft, c. q. nog wilde over wegen, zich tot Amerika en Engeland te wenden, ten einde gezamenlijk op het ge bied van strategische grondstoffen, zooals petroleum en tin die maatregelen te nemen, welke het bombardeeren van open steden door Japan kunnen beletten of althans be lemmeren. Minister Colyn, die, daar de minister van buitenlandsche zaken uitstedig was, de vragen beantwoordde, moest er „neen" op zeggen. De regeering keurt uit humani taire overwegingen die bombardementen af, maar een initiatief als het gevraagde zal van haar niet uitgaan, omdat, indien bedoelde landen er gevolg aan zouden geven, een groot conflict zou ontstaan, met de onvermijdelijke gevaren voor Neder- landsche menschenlevens en bezittingen; wordt het initiatief afgewezen het meest waarschijnlijke geval dan zouden wij onze positie in den Pacific oneindig veel moeilijker hebben gemaakt. Binnen de tien minuten was deze vra- genstellery met het antwoord en korte replieken van den minister en den heer Wijnkoop afgeloopen, waarna de discussie over het aan de orde zijnde agendapunt door ging. Dinsdag voortzetting hiervan. bestrijden de ongemakken ontstaan door onzuiver bloed, herstellen onvoldoende spijsvertering en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. 90 ct. of 1.56 per doos met gebruiksaan wijzing. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. Vraagt gratis toezending brochure aan MIJ. HOEKSTRA, Heeren gracht 33, Amsterdam. DE NIEUWE STEUNREGELING VOOR KLEINE TUINDERS. Over de toepassing van de nieuwe steun- verleening aan kleine tuinders zyn de laatste tijd heel wat gissingen gemaakt en ook ver scheidene vergissingen. Ter verduidelijking diene het volgende: Zooals bekend is, moeten de tuinders, om voor deze steunregeling in aanmerking te komen, een volgens zekere normen be rekende theoretische opbrengst van hun be drijf halen, waarbij degenen, die van 4 tot 7 per v/eek theoretische inkomsten hebben in de B-groep en zy, die van 7 tot 9 in komsten genieten uit hun bedrijf, in de C- groep worden geplaatst. Zij, die minder dan 4 per week theoretisch inkomen hebben, vallen buiten deze regeling en kunnen, voor zoover zij overigens daarvoor in aanmerking komen, volgens de bestaande regelen van werkverschaffing en steunverleening wor den geholpen. Als voorbeeld, welke bedra gen als normen zijn aangegeven, vermeld den wij, dat voor de groenten en kruiden teelt wordt berekend, dat men van een op pervlakte van een are een theoretisch in komen heeft van per week: 10 cent bij drie teelten; bij twee teelten, intensief 8 en ex tensief 5 cent per week; bij 1 teelt intensief 5 cent en extensief 3 cent. Wanneer bijzon dere omstandigheden zulks wettigen kan de gemeentelijke commissie onder goedkeuring van den inspecteur v. d. tuinbouw van deze normen afwijken. Aan den Langendijk wor den de vroege aardappelen te Broek op Lan gendijk gerekend onder de intensieve teelt, evenals de vroege wortelen. Voorts berekent men daar voor plantenbanen een theoretisch inkomen van 5 cent per are per week. Voor de gemengde bedrijven, landbouw en tuinbouw, zijn de theoretische opbreng sten voor de landbouwgewassen als volgt: tarwe, rogge, haver en gerst 2 cent; erwten en boonen voor zaadwinning 1cent; aard appelen, suikerbieten, wortels 3 cent; voe derbieten en koolrapen als hoofdgewas 2.4 cent, grasland 1 cent per are per week. Zoodra van een dergelijk gemengd bedrijfje de berekende theoretische inkomsten in komsten van het tuinbouwgedeelte aan dat van het landbouwgedeelte gelijk zijn of overtreffen, zal het bedrijfje over het alge meen worden aangemerkt als tuinbouwbe drijf. Dit dient echter om practische redenen voor het jaar 1938 beperkt te blijven tot de onder de in de circulaire van de tuinders- steun neergelegde regeling vallende ge mengde bedrijfjes. Voor de kleine boeren, die een gemengd bedrijfje hebben en reeds kleine boeren steun genieten of zich daar voor aanmelden, worden dit jaar nog de normen aangehouden, welke voor het tuin bouwgedeelte van de boerenbedrjjfjes wa ren vastgesteld. Voor bolgewassen zijn de volgende nor men vastgesteld: tulpen 12 cent; lelies 8 cent; gladiolen, irissen en anemonen 6 cent en crocussen 5 cent per are en per week. De kleine grondgebruiker, die voor dezen steun in aanmerking wenscht te komen is verplicht de betrokkenen instanties alle ge gevens te verstrekken die noodig zijn voor de juiste uitvoering van de regeling. Het z.g. spaargeld-formulier moet door hen wor den ingevuld en geteekend. De tuinders van boven 65 jaar zullen, wanneer zij althans de vereischte theoreti sche inkomsten genieten, wel voor dezen steun in aanmerking komen. Van het te ont vangen ouderdomspensioen zal 2/3 van de uit te keeren steun worden afgetrokken. De in B- en C-groep ingedeelde tuinders zullen mogen deelnemen aan de ook voor werkloozen geldende spaarregeling en ko men in aanmerking voor de verstrekking van goedkoope levensmiddelen. Dit jaar echter nog niet voor de extra B-steun. De B- en C-tuinders zullen op het eigen bedrijf te werk worden gesteld, waarbij niet alleen alle normale werkzaamheden mogen worden uitgevoerd, maar ook in tijden van arbeidsoveTschot de buiten-normale erkzaamheden moeten worden verricht, zulks op aanwijzing van den rijkstuinbouw- voorlichtir.gsdienst. De tuinder van groep B, die de aanwijzin gen van dien dienst niet opvolgt, of nalaat in tijden van arbeidsoverschot buitennor- male werkzaamheden te verrichten, wordt door het gem.bestuur van elke hulp over eenkomstig de regeling verstoken. Wanneer een tuinder van groep C de aanwijzingen van den voorlichtingsdienst voor een zoo goed mogelijke exploitatie van het bedrijf niet of niet voldoende opvolgt, wordt door het gem.bestuur geheele of gedeeltelijke in houding van de onderhavige vergoeding toe gepast. De kleine grondgebruiker van groep B, die voor tewerkstelling op eigen bedrijf in aanmerking wenscht te komen, moet zich, evenals zyn daarvoor in de termen vallende gezinsleden van 14 jaar en ouder, als werk zoekende doen inschrijven bij het plaatse lijk orgaan der arbeidsbemiddeling. Zy zijn verplicht aangeboden vrij werk, waarvoor zij lichamelijk geschikt zijn, te accepteeren, voor zoover de werkzaamheden in eigen be drijf zulks, naar het oordeel van den ryks- tuinbouwvoorlichtingsdienst, toelaten. Van het basis-bedrag van 9 per week plus de event. toeslag van 0.15 per inwo nend gezinslid boven twee, wordt afge trokken: Voor de B-groep twee derde gedeelte van de neven-inkomsten van den grondgebrui ker, zoomede tweederde gedeelte van de in komsten van diens inwonende gezinsleden en de geheele berekende netto-opbrengst van het bedrijfje, alsmede alle inkomsten niet uit arbeid verkregen, zoowel van den grondgebruiker zelf als van zijn inwonende gezinsleden (behalve het ouderdomspen sioen, dat voor 2/3 wordt afgetrokken). Bij den aftrek van de inkomsten van gezins leden blijft buiten beschouwing 2 van ge zinsleden beneden 21 jaar en 4 van ge zinsleden boven 21 jaar. Deze groep moet werkelyksch een z.g. inkomstenbriefje in vullen en teekenen, evenals de werkloozen. Dit is niet voorgeschreven voor de C-groep, wlker neven-inkomsten voor een geheel jaar getaxeerd worden. Van het basisbedrag wordt voor deze groep afgetrokken 1/3 van alle neven-inkomsten, zoowel uit arbeid als niet uit arbeid verkregen, ook van de inwo nende gezinsleden, uitgezonderd de baten uit kapitaal buiten het bedrijf. Die moeten heelemaal worden afgetrokken. I I De raad vergaderde Donderdagmorgen onder voorzitterschap van den heer S. B. F. Kooiman. De voorzitter hoopte, dat de gezondheid van den heer Overman vooruit moge gaan. De geloofsbrieven van den heer C. Bom- mezij werden nagezien en in orde bevonden. De heer Bommezij legde de vereischte beloften af en werd door den voorzitter op de gebruikelijke wijze toegesproken. Van den minister van financiën was een afwijzende beschikking gekomen over de aanvraag van P. Burger om een voorschot inzake land-arbeiderswet. De voorzitter deelde mede dat de heer Burger op andere wijze is klaar gekomen, zoodat de raad het schrijven van minder belang achtte. In verband met het groote aantal leer lingen op de O. L.-school op 1 Mei 83 waarvan er 46 bij de onderwijzeres, stellen B. en W. pogingen in het werk om aan de school een derde leerkracht te verbinden. Mocht dit gelukken dan zou het aantal leerlingen tot 90 kunnen stijgen. B. en W. zullen de noodige stappen doen by den minister van onderwijs om een derde leerkracht te verkrijgen. Van Ged. Staten was de beschikking over de vaststelling van de uitkeering per in woner ontvangen. Deze blijft gehandhaafd op 9.05. De rekening van den vleeschkeuringsdienst kring-Spanbroek sloot met een nadeelig saldo van 1221.65, dat werd vereffend uit vorige diensten overgeschoten reserves. Steun B. voor werkloozen en kleine boeren. Voor de werkloozen wordt beschikbaar gesteld 5.70, voor de B-boeren 1.50 en de C-boeren 3. Hiervan komt alleen van de werkloozen 2 tenlaste der gemeente. De raad stelde 32 maal 2 is 64 be schikbaar. Een regeling met de gemeente Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9