SPORT EN WEDSTRIJDEN. De wereldkampioenschappen in Frankrijk. DERDE BLAD. Voetbal Veldslag tusschenTsjechoslowakye Drie van de vier kwarteindstrijden zijn beslist: Frankrijk verloor met 31 van Italië te Parijs, Hongarije sloeg Zwitserland te Rijssel met 2—0, Zweden won gemakkelijk met niet minder dan 8o van Cuba te Antibes, terwijl de ontmoeting tusschen Tsjechoslowakije en Brazilië te Bordeaux, ook na ver lenging, in een gelijk spel eindigde 1-1. Deze laatste wedstrijd zal Dinsdag a.s. worden overgespeeld. De ontmoeting tusschen Frankrijk en Italië in het Colombes stadion had groote belangstelling getrokken. Meer dan zestig duizend toeschouwers waren getuigen van een zeer teleurstellenden strijd. Overigens wonnen de Italianen verdiend. In de eerste helft was Italië absoluut in de meerderheid, zonder daarbij fraai spel te tien te geven. In die eerste helft werden op het Fran- tche doel vijf corners genomen en daar konden de Franschen niets tegenover stel len. In de tweede helft kwamen de Franschen beter voor den dag. Toch vermocht ook de tweede helft slechts een matigen indruk achter te laten. Wat den wedstrijd betreft, na acht minu ten nam Italië de leiding, toen Colaussi prachtig in den doelmond schoot en het le der via de handen van Di Lorto in het doel ging. Nog geen halve minuut later was de gelijkmaker er al. Veinanta passeerde een der Italiaansche backs, Nicolas miste de kans, doch rechtsbinnen Heisserer was er snel bij en de stand was 11. In de tweede helft beheerschten de Ita lianen het spelbeeld. Na acht minuten her namen zij de leiding. Uit een voorzet van Meazza kwam het leder bij Piola, die even den bal vrijmaakte en onhoudbaar voor Di Lorto inschoot. Na een half uur schoot de Italiaansche midvoor voor de derde maal langs Di Lorto. In den resteerenden tijd Oefenden de Franschen wel druk uit, doch dit mocht niet meer baten, zoodat het einde kwam met een 31 overwinning van de Italianen. ZwedenCuba 80. Slechts twintigduizend toeschouwers be kochten te Antibes den wedstrijd tusschen Zweden en Cuba. Zweden verraste door teer goed spel en maakte zoowel voor als na de rust vier doelpunten. Van deze goals scoorden rechtsbuiten Anderson en links buiten Wetterstroem er ieder drie, terwijl rechtsbinnen Nyberg ook nog twee doel punten voor zijn rekening nam. De Cubanen vielen sterk tegen en zij wa ren wel iets gehandicapt door het natte terrein waarop zij zich niet zoo goed thuis- voelden als de Zweden. HongarijeZwitserland 20. De kwarteindstrijd tusschen Hongarije en Zwitserland te Rijssel werd door 20.000 toeschouwers bijgewoond. Zwitserland had enkele wijzigingen in zijn ploeg moeten aanbrengen. Bovendien had Zwitserland de zware wedstrijd tegen Duitschland nog in de bee- nen, waardoor het elftal niet het snelle tempo, hetwelk in de achtste finale gede monstreerd was, kon bereiken. De strijd was met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Aan den eenen kant had men bijna de zekerheid, dat Hongarije met de overwin ning zou gaan strijken, aan den anderen kant was er toch nog de mogelijkheid, dat Zwitserland ook in den kwarteindstrijd zou verrassen. De Zwitsers wonnen den toss en verkozen zoowel wind als zon tegen. Nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht of de Hon garen kwamen enthousiast in den aanval en oefenden geruimen tijd druk uit. Een groot aantal corners was het resultaat, doch zij hadden hiermede geen succes. De schaar- sche uitvallen van Zwitserland werden in hoofdzaak geleid door Trello Abegglen, doch verder dan de beide Hongaarsche ver dedigers bracht men het niet, aan den anderen kant moest doelman Huber her haaldelijk ingrijpen, waarbij hij veelal van de vuisten gebruik maakte. In het laatste gedeelte van de eerste helft ging het spel meer gelijk op en het was toen vooral Anado, die het de Hongaarsche verdediging lastig maakte. Maar het schieten liet veel te wenschen over. Vier minuten voor de rust profiteerde dr. Sarosi van een misverstand tusschen Huber en Stelzer en plaatste het leder keurig in doel. De rust ging in met een 10 voor sprong der Hongaren. Ook in de tweede helft waren de Hongaren steeds iets sterker. De Hongaren hielden echter te weinig rekening met den wind. Na een kwartier kreeg Zwitserland een Prachtige kans om den gelijkmaker te sco ren. 5 Door unfair spel van Szengeller kreeg Zwtserland vlak voor doel een vrijen schop te nemen. Reeds scheen de bal den doelman gepasseerd te zijn, toen Korany op de doel lijn opdook en zoo den gelijkmaker verhin derde. Veel gelegenheid om te scoren kreeg Zwitserland daarna niet meer en vlak voor het einde wist Szengeller den voorsprong van Hongarije te vergrooten. Het einde kwam met een verdiende overwinning van Hongarije. Tsjecho-SlowakijeBrazilië. Tusschen Brazilië en Tsjechoslowakije is het te Bordeaux een ruwe wedstrijd gewor den. De ontmoeting eindigde in een gelijk 8 1—1 en het eenige, wat men in de verlenging van tweemaal een kwartier wist e bereiken, was een aantal vrije schoppen, we ke door den Hongaarschen scheidsrech- er Hertzka, grif werden rondgestrooid. Na de eerste nerveuze aanvallen aan beide kanten za^en de 15000 toeschouwers, dat Brazilië langzaam maar zeker, dank zij zeer enthousiast spel, in de meerderheid kwam. Doelman Planicka kreeg zeer veel te doen en vooral de schoten van den midvoor Leonidas en den rechtsbinnen Romeo waren zeer gevaarlijk. Leonidas was het ook, die een kwartier voor de rust uit een voorzet van Martin Brazilië de leiding gaf. Hierna kreeg het spel een ruw karakter. De rechtshalf, Jose, werd geblesseerd en moest eenigen tijd het veld verlaten. Toen hij na enkele minuten weer terug kwam, trapte hij, om zich te wreken, na, waarna hij onmiddellijk door den scheidsrechter naar de kleedkamer werd gestuurd. Dit was het sein voor een aantal genie- pigheidjes, welke lang niet altijd door den heer Hertzka kondein worden geconstateerd In de tweede helft nam de wedstrijd een zeer forsch karakter aan. Na 20 minuten maakte Nejedly uit een strafschop wegens hands gelijk. Daarmede was het hek van den dam, want in den resteerenden tijd ging het zoo onsportief toe, dat de Tsjechische rechts buiten Riha en de Braziliaansche halfspeler Alfonso van het veld gezonden moesten worden. Het einde kwam met gelijken stand. Ook in de verlenging wist geen van beide par tijen een doelpunt te maken, zoodat Dins dag a.s. deze kwartfinale zal moeten wor den overgespeeld. BEKERFINALE JONG-H.—P. EN S. 1—1. In een buitengewoon spannenden en fairen wedstrijd hebben J.-H. en P. en S. de punten eerlijk gedeeld. Beide ploegen hebben zich tot het uiterste gegeven, van krachtsverschil was geen sprake. Nu eens was P. en S., dan weer J.-H. in de meer derheid. Waren de Jong Hollandianen de eerste 20 minuten wat fortuinlijker geweest met schieten, dan had men ongetwijfeld den beker naar Alkmaar kunnen nemen. Ook na 2 x 7^ min. verlengen, wist geen der partijen te doelpunten, zoodat as. Za terdag de wedstrijd overgespeeld moet worden. Toen om half 6 scheidsrechter Molenaar beginnen blies, stelde J.-H. zich met 2 in vallers voor de Waard en P. Kuiper op te genover een volledig P. en S. De eerste aanvallen waren voor J.-H. Al dadelijk dreigde er gevaar voor den P. en S.-doel- mond, maar men wist door kordaat optre den onheil te voorkomen. Hoewel P. en S. trachtte het spel te verplaatsen gelukte het haar niet, J.-H. bleef in de meerderheid. Nadat enkele keeren achter elkaar was in geschoten, maakte Tesselaar aan alle on zekerheid een einde door met een schitte rend schot J.-H. de leiding te geven 10. Voor dit succes aangemoedigd bleef J.-H. steeds voor 't P. en S.-doel opereeren en verschillende kansen ontstonden, die echter niet benut werden. Daar kwam bij, dat de P. en S.-doelman de vele schoten op all mogelijke en onmogelijke manieren uit zijn doel ranselde. Langzamerhand wist P. en S. zich uit den druk los te maken en ging zij tot den aanval over. Enkele gevaar lijke situaties deden zich voor, maar dé in valler-doelman bleek goed op dreef. Uit een vrijen schop op den rand van het straf schopgebied wist hij den bal op keurige wijze uit den hoek te grabbelen en hem voor de voeten van de aanstormenden P. en S. voorwaartsen weg te stompen. Bravo keeper, hier voorkwam je een doelpunt. Was eerst J.-H. in den aanval, P. en S. bleef nu aanvallen, maar succes had ze niet. De laatste phase van de eerste helft ken merkte zich door een gelijkopgaanden strijd, waarbij beurtelings de doelen in ge vaar kwamen, maar gescoord werd er niet. Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeld te aanschouwen. Eerst weer een sterk op den aanval-spelend J.-H., dat P. en S. in de verdediging drong. Toen succes uitbleef, bleef, verslapten de Oranjetruien, waardoor de Zaandammers het heft in handen namen. Een kwartier voor tijd wist P. en S. uit een plotselingen doorbraak over rechts, onhoud baar voor den keeper, het verdiende tegen- punt te scoren, 11. J.-H. werd nu weer wakker geschud en het gevolg was, dat de P. en S.-achterhoede alle zeilen bij moest zetten. Een geweldige kogel van J. Kuiper ketste van de bovenlat het veld weer in. 2 min. voor tijd kreeg P. en S. of 2 m. af stand van 't J.-H.-doel een vrije schop te nemen. Een zestal J.-Hollandianen stonden op de doellijn. Het schot keste op één der Jong Hollandianen af en werd uitdedoel- worsteling die hierna ontstond, hoog naast geschoten. De eindstand bleef dus 11. Nu moest 2 x 7)4 min. verlengd worden. Het ging om de winnende goal, want dan was meteen de wedstrijd afgelóopen. In de ze verlenging waren beide ploegen afwis selend in den aanval, maar gedoelpunt werd er niet. Zoo eindigde de bekerfinale onbeslist, waarmee J.-H. zoowel als P. en S. tevreden kunnen zijn, omdat deze uitslag de eenige juiste was. Wielrennen. JAN PRONK TE HEEMSTEDE. Jan Pronk reed gisteren o.m. 'n omnium op de baan te Heemstede. De sprint won hij voor R. Groot en Duine- veld de 500 m. tegen 't horloge bracht hem de tweede plaats achter Groot en voor Dui- neveld, terwijl hij bij de klassementsrace eveneens de tweede plaats bezette achter Duineveld. De totale uitslag was toen: 1. J. Pronk, 7 pt.; 2 R. Groot, 6 pt.; 3 A. Duineveld 5 p. In den koppelwedstrijd over 40 K.M. werd Pronk met Drost 5de met drie ronden ach terstand op de winnaars BakkerWeemaes. SCHULTE WINT HET EUROPEESCH CRITERIUM. Gerrit Schulte, heeft op het bekende cir cuit in de Tuilerieën te Parijs het Europeesch criterium, dat jaarlijks over een afstand van 100 k.m. wordt verreden, gewonnen in den tijd van 2 uur 35 min. 43 sec. Als tegenstanders had onze landgenoot de meest befaamde Europeesche wegrenners, doch hij speelde voortdurend een leidende rol en won met een voorsprong van 22 sec., terwijl zijn puntenaantal dat van nummer twee, den Italiaan Moretti,, met 20 overtrof. Ook verbeterde hij het ronderecord met een tijd van 1 min. 49 3/5 sec. De uitslag luidt: 1. Schulte (Nederland) 100 k.m. in 2 uur 35 min. 43 sec. (gem. snelheid 38.531 k.m. per uur) 90 punten. 2. Moretti (Italië) 2 ur 36 min. 5 sec., 70 punten. 3. Frechaut (Frankrijk) 43 punten. 4. Kaers (België) 25 punten, allen zelfden tijd. 5. Egli (Zwitserland) 2 uur 37 min. 13 sec., 15 punten. 6. Jaminet (Frankrijk) 7 punten. 7. en 8. G Lapebie en Pelissier (beiden Frankrijk) ieder 6 punten. 9. R. Lapebie (Frankrijk) allen in den zelfden tijd. ALKMAARDERS IN ASSENDELFT. Op de baan te Assendelft hebben de Alk- maarders weer eenige fraaie successen ge boekt. ManneveldEvens wonnen den kop pelwedstrijd over 50 K.M. in 1 uur 8 min. 0.4 sec. met twee ronden voorsprong op BosmaA. Pijnenburg. Evens werd in een sprint wedstrijd geklopt door de Best, terwijl Manneveld en Boer kool 2e en 3e werden in een 80 ronden-race. Tennis. DE COMPETITIE GEËINDIGD. De competitie is voor de Alkmaarsche clubs geëindigd en heeft voor onze tweede klassers niet veel succes gebracht. Alle 2e klasse-teams degradeeren naar 3a. Een lichtpunt is echter dat het tweede team van Be Quick, dat ongeslagen kampioen werd, promoveert naar 2b, zoodat deze club thans de eenige 2e klasser in Alkmaar is: Be Quick zal er goed aan doen reeds thans den grond slag te leggen voor een sterk eerste team om het volgend jaar haar 2e klasserschap niet alleen te verdedigen maar ook om de tennissport te Alkmaar op hooger peil te brengen. Alkmaar—Heiloo ontkwam zooals te ver wachten was, niet aan de laatste plaats. Het verlies van de sterkere spelers was hier funest. Advendo I, dat in T. C. G. I en Animo I sterke tegenstanders vond, had Heemstede I beneden zich kunnen laten. Het tweede team van Advendo had „a narrow escape" maar heeft zich toch in 3a weten te handhaven. Be Quick's derde team deelt met Amstel- kant de onderste plaats met gelijk aantal punten. De jongere spelers hebben een goede oefening gehad, en hebben kennis gemaakt met het competitiespelen, hetgeeen de opzet ook was. Uitslagen. Tweede klasse A., N.W.: Beverwijk I Haarlem II (Haarlem n.o.g.); Enkhuizen I Groen Wit II 62; Festina IIShot I, afg. Tweede klasse B., N.W.: Animo (Helder) IHeemstede I 6—2; TCG IAdvendo I 8 0; Al km. HeilooDDV V 1—7; Be Quick I Score I 17; Animo IKat II afg.; Fe6tina niWestrustI afg. INTERDISTRICTSWEDSTRIJDEN. Zaterdag en Zondag werden te Leeuwar den de interdistrictswedstryden gespeeld tusschen de teams van de districten Noord- holland-Noord, Friesland, Groningen en Drente. Het eindresultaat was: 1. Groningen; 2. Noordholland-Noord; 3. Friesland; 4. Drente. Voor Noordholland-Noord kwamen uit de dames: Asjes (Be Quick Alkmaar), Bos (B. Q.), Henneman (Beverwijk), Spruyt (Beverwijk), Teer (Beverwijk) en de heeren Asjes (Advendo Alkmaar), v. d. Bliek (Beverwijk), Deegenaar (Beverwijk), Haas broek (Be Quick), Hamstra (Be Quick), Koopmans (Beverwijk), Langendijk (Bever wijk). Noordholland behaalde de navolgende resultaten: Won van Friesland met 64; won van Drente met 73; verloor van Groningen met 19. Athletiek. A. V. A.-NIEUWS. v. d. Wilk wint. By de gisteren gehouden baanwedstrjjden van A. A. C. te Amsterdam wist de A. V. A.- man G. v. d. Wilk den eersten prijs te be halen op de 200 M. klasse C in den tijd van 22.8 sec. In zijn serie had hij reeds 22.7 geloopen, doch 22.8 is niet minder fraai! De overige A. V. A.-athleten beginnen thans 's Maandagsavonds de veldtraining op het sportpark. Door intensieve training hoopt men reeds het eerste seizoen tot een succes te maken. DE RUYTER VERBETERT HET NEDERLANDSCH RECORD 1000 METER. Osendarp loopt de 100 meter in 10.3 sec. Frits de Ruyter is er Zondagmiddag in geslaagd het Nederlandsch record over 1000 meter, dat op zijn naam stond met een tijd van 2 min. 34.9 sec. geves tigd op 9 Juli 1935 te Amsterdam, met bijna 3 seconden te verbeteren en te brengen op 2 min. 32.1 sec. Het was een merkwaardige race, die de Quick-athleet liep. Zijn ernstigste concur rent was Bouman, die het nu een op de 1000 meter probeerde. De laatste had een 100 meter voor de finish nog een voorsprong van ongeveer tien meter. De Ruyter gaf een prachtige eindspurt te zien en slaagde er in, zy het met miniem verschil, Bouman op de eindstreep te slaan. Voor beiden werd een tijd van 2 min. 32.1 sec. genoteerd, doch aan gezien de Ruyter officieel als eerste aan kwam, kan hij alleen als recordhouder wor den erkend. Beschikken wij dit jaar over enkele uit nemende sprinters? Wij mogen de vraag gerust met een „ja" beantwoorden, immers niet minder dan 4 loopers slaagden er in op de 100 meter binnen de 11 seconden te blij ven. En daar was van Beveren nog niet eens bij. De 10.3 sec. van Osendarp, 0.1 sec. boven het wereldrecord van Jesse Owens, is iets geflatteerd, omdat de loopers den wind in den rug hadden. En al was het dan geen storm, men kon toch wel spreken van een fiksche bries. In dit licht moet men ook de tijden van H. Baumgarten en Boersma, bei den met 10.5 sec., bezien. Vermeldenswaard is de tijd van Karl Baumgarten op de 400 meter. Hij bleef ruim binnen de 50 sec., hetgeen wij nu eenmaal van onze 400 meterloopers niet gewend zijn. De 5000 meter werd bij de A. klassers ge wonnen door Jan Zeegers. Op de technische nummers vielen geen bijzondere uitslagen te noteeren. Verkes haalde op polsstokhoogspringen de 3.75 me ter. De „come back" van den oud-kam pioen op dit nummer Tj. Pasma was met een prestatie van 3.60 meter lang niet slecht. Op speerwerpen plaatste N. Lutkeveld zich eerste met 61.13 meter, terwijl op vèrsprin- genJ. J. Grootewal met 6.74 de eerste plaats bezette. Zijn leerling Wellerdieck, waarvan men in de toekomst nog wel iets zal ver nemen, bleef slechts 3 c.m. onder hem. In het programma waren enkele nummers opgenomen waaraan de kampioenstitel was verbonden. Zoo werd Burhmann kampioen op de 400 meter horden, „de Trekvogels" op de 4 X 100 meter estafette en werd „Haar lem" voorloopig kampioen op de 10 X 100 meter. Aangezien de startplaatsen verkeerd waren uitgezet, moest deze wedstrijd worden geannuleerd. De wedstrijden van H.A.C. mogen overi gens uitstekend geslaagd heeten. Kegelen. PROVINCIAAL CONCOURS IN BERGEN. Onder groote belangstelling zijn gisteren in de Rustende Jager te Bergen de wed strijden van den Alkm. Kegelbond aange vangen. Zeker een goede 100 kegelaarsters en kegelaars waren aanwezig, toen de bonds voorzitter, de heer J. Diepen, allen verwel komde, speciaal den heer MacDonald, wet houder der gemeente Bergen, den heer J. Laarman, secr.-penn. v. d. Ned. Kegelbond, zoomede de afgevaardigden van den Gro- ningschen- en Utrechtschen Kegelbond, welke laatsten voor de eerste maal in Ber gen hun kunnen op de gladde plank zouden toonen. Dank bracht spr. aan de met name ge noemde schenkers van de aangeboden prij zen, aan den heer C. Jonker voor 't keurig in orde brengen der banen en memoreerde nog, dat voor den korps wedstrijd 't respecta bele aantal van 50 vijf- en 55 drietallen had ingeschreven. Nadat de heer Laarman den Alkm. Kegel bond als een der ijverigste afdeelingen der landelijke organisatie had gekenschetst en de secretaris van onzen plaatselijken bond, den heer G. Oostinga, die juist eenige weken ge leden als bestuurslid in den N.K.B. is op genomen, het bondsinsigne had overhan digd, werd begonnen met den Invitatiebon den wedstrijd. Na spannenden strijd wisten de Groning- sche kegelaars op den len prijs, een groote zilveren lauwerkrans, aangeboden door het gemeentebestuur van Bergen, beslag te leg gen met 1199 hout. 2e werd de Amsterdam- sche Bond met 1197, 3e de Haarlemsche Bond met 1194, 4e HolL Noordpunt den Helder met 1193, 5e Alkm. Kegelbond met 1134 en 6e de Utrechtsche Bond met 1109 hout. Hieronder volgens de officiëele cijfers tot en met gisteravond 12 uur: Invitatie-Bonden wedstrijd: baan 2 baan 3 totaal 1. Noord Nederland (Groningen) 614 2. Amsterdam 602 3. Haarlem 591 4. Hollandsch Noordpunt (Helder) 584 5. Alkmaar 533 6. Utrecht 544 Korps wedstrijd Afd. A. Vijftallen: Twee Duifjes, Amster dam, 307; Intiem, Amsterdam, 269. Afd. B. Drietallen: Intiem, Amsterdam, 159. Vrije Baan: 1. N. P. Visser, Haarlem, 45 3x; 2. A. Snep, Amsterdam, 43—41; 3. G. Genefaas, Alk maar, 4340 4. H. P. Spoor, Haarlem, 43; 5. A. Köllman, Alkmaar, 41 2x; 6. L. Dost, Haarlem, 4140; 7. C. lüerk, Alkmaar, 41; 8. Q. Jonker, Alkmaar, 40; 9. J. v. d. Exter, Bergen, 40; 10. A. van Son, Bergen, 40. Cricket. DE EERSTE TOETSWEDSTRLJD ENGELAND—AUSTRALIË. De stand na den tweeden dag. Verscheidene testrecords zijn er Zaterdag gebroken. Engeland scoorde 658 runs voor 8 wickets, waarna de innings gesloten wer den verklaard. Hiervan was Paynter met 216 not out, Compton noteerde 102. Austra lië batte vervolgens en aan het einde van den dag had met 138 runs bij elkaar voor 3 wickets. Bradman was topscorer met 51 runs. De 658 runs van Engeland beteekenen een record in toetswedstrijden tegen Aus tralië. De score van Paynter is de hoogste individueele ooit voor Engeland tegen Aus tralië in Engeland gemaakt. De vier scores van meer dan 100 runs in één innings be teekenen eveneens een record voor test- matches. Hutton en Compton speelden voor de eerste maal in toetsewedstrijden mee en boekten onmiddellijk een century. Korfbal. N. H. K. B—H. K. B. 2—1. Onder groote belangstelling had Zondag te Schermerhorn de wedstrijd om de „Ho- nig's Maizena Beker" plaats tusschen de vertegenwoordigende twaalftallen van den Noordhollandschen en Haarlemschen korf- balbond. Om twee uur liet scheidsrechter Harema ker zijn fluitje weerklinken en begon een vlotte spannende partij, waarbij de beide twaalftallen elkander niet veel toegaven, zoodat dan ook de eerste speelhelft met een blanco-stand eindigde. Na de hervatting kwamen de Noordhollanders flink opzetten en wisten weldra den bal door de korf te werpen. Echter de rood-witten gaven het spel niet gewonnen en scoorden een minuut later den gelijkmaker. Na eenigen tijd spelen waren de Noord hollanders het weer, die een voorsprong verkregen. Haarlem zette nu alles op alles en het doel der tegenpartij ontsnapte dik wijls aan groot gevaar. De gelijkmaker bleef echter uit, zoodat, toen de scheids rechter, die den wedstrijd uitstekend leidde, het einde floot, de overwinning van het Noordhollandsche twaalftal een feit gewor den was. Na afloop van den wedstrijd overhandig de de voorzitter van den N. H. K. B. den beker met een kort woord aan den aanvoer der van het triomfeerende twaalftal. Hij zei onder meer, dat het een verheugend feit was, dat het twaalftal van den N. H. K. B. den beker nu gewonnen had, nadat Haarlem er dre jaren beslag op legde. Ooit dankte hij de vereeniging „S. K. V." voor haar gastvrijheid en voor de propaganda die zij voor dezen wedstrijd gemaakt haA Hierna spraken nog da voorzitter van deo Haarlemschen korfbalbond en de voorzJtte^ van de vereeniging „S. K. V.", die beiden den aanvoerder met zijn trophee gelule- wenschten en dank brachten aan de citibp die deze wedstrijd mogelijk gemaakt had den. Schieten. OM DEN VAN INSINGER-BEKBR. Zaterdag j.L is de laatste der voorwed" strijden gehouden voor het aanwijzen van een vijftal schutters, die het verband Alk maar van den Bijzonder Vrij willigen Land storm zullen vertegenwoordigen in den na- tionalen schietwedstrijd om den grootee zilveren van Insinger-beker op Zaterdag 2 Juli a.s. te Utrecht. De uitslag was als volgt: C. M. Besteman, Alkmaar, 269 ptng J, Wijker, Egmond, 268 ptn.; G. Vasbinder, Alkmaar, 266 ptn.; C. Stavenuiter, Hoorn, 263 ptn.; H. A. de Goede, Egmond, 259 ptn.| J. Peerdeman, Hoorn, 256 ptn.; C. v. Dam, Alkmaar, 253 ptn.; J. Blokker, Hoorn, 252 ptn.; H. v. d. Bosch, Hoorn, 242 ptn.; C. Hui- bert, Egmond, 238 ptn.; J. Schoonhoven, Alkmaar, 236 ptn.; Theo v. Gijzen, Alkmaar, 235 ptn.; den Ouden, Hoorn, 229 ptn.; P. de Reus, Oudorp, 224 ptn. De heeren Besteman, Wijker, Vasbinder, Stavenuiter en de Goede zullen dus hup beste moeten doen om deze prachtige trophée voor Alkmaar te veroveren. Wandelen. WANDELSPORT. In den nacht van Zaterdag op Zondag namen vier leden der Kaaskoppen deel aan de 65 K.M. wandeltocht, uitgeschreven door de Zaansche Wandelsportvereeniging „De laatste loodjes". Alle vier volbrachten den tocht naar be- hooren om vervolgens weer op de fiets naa» de kaasstad te peddelen. De nacht was zeer koud. Paarden. KORTEBAANDRAVERIJ TE SCHOORL. Een groot succes. Begunstigd door zeer mooi weer werd Zondag te Schoorl de eerste kortebaan- draverij van dit seizoen gehouden. De talrijke aanwezigen hebben kunnen genieten van mooie en spannende ritten. Te ruim half twee werd een aanvang gemaakt met de aanmoedigingsdraverij, welke in twee series werd verreden, over 700 M. In de eerste serie werden Buziau K. W. en Barones respectievelijk 1 en 2 en in de tweede serie Bretteur en Bellanville. In de beslissingsrace werd Bellanville in de tijd van 1 min. en 14 sec. eerste en Bretteur en Buziau onderscheidenlijk tweede en derde. Deze beslissingsrit was zeer spannend, in deze rit werd Barones, die een zeer goede tweede was gediskwalifiseerd. Hierna vond de draverij A plaats om den grooten Kermisprijs van 250. De eerste serie werd zeer beslist gewonnen door Belanville in een tijd van 1 min. 78/» sec. Berijder was J. Vergaaij. Hij maakte den koristen tijd. De volgende vier series werden onder scheidenlijk gewonnen door Roulette (J. van Leeuwen Jr.), Zonnebloem (de Vlieger), Xiphias (van Twisk) en Maya Toddington (J. van Leeuwen Jr.) In den buitengewoon spannenden beslis singsrit werd Xiphias eerste in den tijd van 1 min. 12Vu sec., terwijl Maya Todding ton en Zonnebloem de tweede en derde plaats toegewezen kregen. Na een korte pauze werd een aanvang gemaakt met de draverij B. In deze draverij mocht de winnaar van de draverij A niet uitkomen. Er werd gereden in vijf series, eveneens over een afstand van 720 M. In de eerste serie hinderde J. Vergaaij met Fatima op zoodanige wijze J. van Leeuwen Jr„ dat deze laatste van zijn sulky werd geworpen en het paard zonder berijder eenige malpn de baan reed, zonder ongelukken te ver oorzaken. Vergaaij werd met 10 beboet, terwijl deze serie aan het einde van de wedstrijd werd overgereden. Ook bij het overrijden deze serie aan het einde van den wedstrijd schreeuwen van zijn paard dermate, dat hjj wederom werd beboet met een bedrag van 50. Echter moest de jury hem in dezen strijd de eerste plaats toekennen. In de tweede serie werd eerste Zonne bloem met de Vlieger, in de derde serie Belanville met Vergaaij, in de vierde serie Bretteur met de Vlieger en in de vijfde serie Uilenspiegel met J. van Leeuwen Jr. In den eindstrijd werd de eerste prijs gewonnen door Belanville met J. Vergaaij in 1 min. 78/0 sec. en de tweede prijs door Zonnebloem met J. de Vlieger. Deze eindstrijd was zeer spannend en het talrijke publiek beloonde de winnaar dan ook met een welverdiend applaus. Na de wedstrijden vond in het café „De Rustende Jager" van den heer N. Schuijt de prijsuitreiking plaats door den voorzitter van de Schoorlsche Harddraverij vereeniging den heer C. M. Winder. De heet Winder dankte hierbij voor de vele en goede inschrijvingen, doch merkte op, dat willen in Schoorl de draverijen 585 1199 595 1197 603 1194 609 1193 601 1134 564 1109

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9