Spoel JUiAticaties £andr «H Juinbouw £udtüwuut U-iidscAcifteK m m* Jiech School Jhovwciaal Tlieuws !0p^P§| SBÉHBS^Ï jgg jivit UK rjiUHi JU IT Cr Voor de Huisvrouw. ■mmjfli 1 TWEEDE BLAD. Motoren STANLEY WOODS WINT DE JUNIOR T T. Eén doodelijk ongeluk. De Engelsche Tourist Trophy-motorwed- strijden zijn gistermiddag op het bekende circuit op Man begonnen met het verrijden van de Junior T.T., een race voor motoren van 350c.c.-klasse over een afstand van 425 K.M. Stanley Woods De ook in ons land bekende renner Stan ley Wods werd winnaar in den tijd van 3 uur 8 min. 30 sec. en reeds dus met een ge middelde uursnelheid van 135.312 K.M. Woods bereed een Velocette, welk merk sedert 1931 de zege in de 350 c.c.-klasse steeds aan Norton had moeten overlaten. Wel won Woods ook in 1932 en 1933, doch teen bereed hij een Norton-machine. Ook de tweede plaats werd thans door een Ve- locette-rijdef bezet, n.1. Ted Mellors, die met bijna vier minuten achterstand op Stanley Woods aankwam in den tijd van 3 uur 12 m. 20 sec. en dus een gemiddelde snelheid van 132.6 K.M. behaald had. De eerste Nortonrij- der eindigde ditmaal op de derde plaats. Het was de Engelschman Frith, die na fei len strijd met Mellors zeven seconden later binnenkwam, waardoor zijn gemiddelde snelheid slechts weinig van die van Mellors verschilde, n.1. slechts 0.2 K.M. Helaas eischte ook deze motorwedstrijd een slachtoffer. De Nortonrijder Moore, die voor het eerst van zijn leven aan de Junior T.T. deelnam, kwam in de derde ronde in volle snelheid te vallen en was onmiddellijk dood. Cricket DE TOETSWEDSTRIJD ENGELAND— AUSTRALIË. Australië uit voor 411 runs. Aan het einde van den derden dag van den eersten toetswedstrijd tusschen Enge land en Australië was Australië all out voor 411 runs, waaronder een schitterende 232 van Mc. Cabe. De eerste innings van Engeland hadden 658 voor 8 wickets opgeleverd. Australië kreg de follow-on en noteer de aan het slot van den dag 102 runs voor 1 wicket. Fingleton had 40 gemaakt, Brown 31 n.o. en Bradman 3 not out. Zwemmen ZWEMWEDSTRIJDEN VAN D. A. W. Zondag a.s. in Pesie's bad. Zondagmiddag 19 Juni a.s. opent D.A.W. het zomerseizoen met de jaarlijksche wed strijden voor clubs uit Noordholland boven het IJ. Sportief zijn deze wedstrijden van bijzon der belang omdat zij vooraf gaan aan de kampioenschappen van den zwemkring Noordholland, die op Zondag 26 Juni door de zwemvereeniging „Het Zwet" georgani seerd zullen worden, zoodat de leden der verschillende vereenigingen eerst in Alk maar elkaar's krachten kunnen verkennen. Begrijpelijk is het dan ook, dat de in deze streek op den voorgrond tredende vereeni gingen van deze gelegenheid gebruik ge maakt hebben om hun beste krachten in te schrijven. Uiteraard zal het de toeschouwers het meeste interesseeren of de D.A.W.-leden zelf bij deze wedstrijden een belangrijke rol zul len kunnen spelen. Wat dit betreft mogen wij ook dit seizoen weer goede verrichtingen van onze stadgenooten verwachten. Nog kort geleden gaven de scholieren on der de D.A.W.-leden bij de schoolwedstrij- den blijk goed „overwinterd" te zijn, het geen op zichzelf niet zoo verwonderlijk is na de wekelijksche winter-trainingen en na de opmerkelijke successen bij verschillende wedstrijden in den afgeloopifi winter. Zooals gebruikelijk bestaat ook nu weer in zwemkringen groote belangstelling voor deze eerste wedstrijden in het nieuwe sei- zien, daar het uit baannummers en estafet tes bestaande programma belangrijke aan wijzingen zal kunnen geven omtrent de krachtsverhouding tusschen de verschillende clubs. Het slot van de wedstrijden wordt ge vormd door den polo-wedstrijd tusschen D.A.W. I en het eerste zevental van het al oude Neptunus uit Zaandam. NED. ARB. SPORTBOND, AFDEELING ALKMAAR. Zwemgroep „De Watervrienden". Onder groote belangstelling van familie en vrienden, werd door bovengenoemde afdeeling gisteravond „afzwemmen" ge houden, tot het verkrijgen van het Bonds- zwemdiploma. Voor deelname hieraan had den zich 26 personen opgegeven, waarvan er 25 slaagden. Na de proeven werd door den voorzitter dank gebracht aan den heer P. Mooijman uit Haarlem, die de proeven namens de Bondecommissie had afgenomen. Tevens bracht spreker een woord van dank aan de instructrices, die wekelijksch haar tijd beschikbaar hadden gesteld om deze candidaten te doen slagen en felici teerde de geslaagden met het behaalde suc ces. De namen der geslaagde zijn: meisjes B. Polk, B. v. Wamel, R. Schats, A. Mantel, L. Israels, J. Schaddenhorst. Jongens: D. Houtkooper, R. Leefmans, P. Pusch, F. Veenendaal, P. de Rover, H. Smit, C. Zwart, W. de Vries. Dames: mevr. Bosch, mevr. Hulskamp, mevr. Glorie, mej. T. Schats, mej. D. M. v. Baal, mej. G. Randeraad, mej. R. Butter, mej. J. v. d. Wissel. Heeren: T. v. 't Veen, W. Fer-nee en C. Schats. Athletiek. DE OLYMPISCHE DAG. Interessante athletiek-wedstrijden. De athletiek wedstrijden ter gelegenheid van den Olympisohen Dag op 26 Juni a.s. beloven bijzonder interessant te worden. De 100 meter invitatie zal geloopen worden in twee series van zeven deelnemers met een finale van zes. Amsterdam zal daarbij de primeur hebben van de eerste ontmoeting tusschen Osendarp en Strandberg, terwijl geen onzer andere goede sprinters zal ont breken. O.a. komen nog uit de gebroeders Baumgarten, Berger en Boersma. In het brandpunt der belangstelling staat natuur lijk de revanche tusschen Osendarp en den Zweed Strandberg. Laatgenoemde kon zich bij de Olympische Spelen te Berlijn niet geheel geven, als ge volg van een spierdefect. Later had een ontmoeting tusschen beiden te Stockholm plaats, op een oogenblik, dat Osendarp niet meer in conditie, Strandberg daarentegen, getraind door Kreigsman, weer in topvorm was. Het werd daardoor een sprekende over winning voor den Zweed, die zich later op den middag echter terugtrok voor de 200 meter. Op den Olympischen Dag zullen deze beide groote rivalen elkaar echter onder meer normale omstandigheden ontmoeten: hoe het resultaat zal zijn, is bezwaarlijk te voorspellen, doch de strijd zal fel en span nend zijn. De 800 en de 1500 meter heeft men een bijzondere attractie verleend, doordat deze afstanden metvoorgift zullen worden geloopen. Op de 800 meter gaat Bouman, op de 1500 meter gaan Petit en de Ruyter van meet. De scatcmen worden daardoor tot een extra inspanning gedwongen en mede, omdat de 100 meter een revanche zal vor men van de onregelmatig verloopen ont moeting, die het vorig jaar op de sintelbaan plaats vond, is een recordverbetering op dit nummer niet onwaarschijnlijk. De zes sterkste vereenigingen nemen deel aan de 4 x 100 meter estafette. De Trek vogels met Osendarp en de gebroeders Baumgarten zijn hier natuurlijk favoriet, doch teneinde hen meer strijd te bieden, zal een der andere ploegen met Strandberg versterkt worden. Ook de 100 meter voor dames is in twee series in een finale verdeeld. Waarin al onze snelste sprinters uitkomen. Men ziet hier ir. spanning uit naar het loopen van onze kam poenen, mej. Fanny Koen. Haar beste tijd, ook dit jaar reeds geloopen, bedraagt 12 sec., doch wanneer baan en weer medewer ken, acht men op den Olympischen Dag een snelleren tijd en een egaliseering van het record van mej. Schuurman, dat nog steeds op 11.9 staat, niet onwaarschijnlijk. De 80 meter horden is belangrijk voor den strijd tusschen de twee clubgenooten, de dames Doorgeest en ter Brake. Op 12 Juni won mej. ter Braake te Rotterdam in de eindspurt, ook hier dus een interessante revanche. Ook voor de dames wordt de middag be sloten met een 4 x 100 meter estafette. W ielrennen. A.S.V. VICTRIX. Zondag 12 Juni hield de A.S.V. Victrix een rit voor de A-klasse over 105 K.M. De uitslag was: 1. D Veld; 2. J. Ottenbros; 3. W. Visser; 4. Jan de Bood; 5. H. de Rooij; 6. Jan Zand voort. Tijd 2 uur 49 sec. De B-klasse reden 72,5 K.M. met als uit slag: 1. Jb. Stroet; 2. Jan Nierop; 3. H. Blok; 4. R. Hiemstra; 5. A. Veld; 6. Jan Alles; 7. A. Elings. Tijd 2 uur 17 sec. De junioren moesten 20 K.M. fietsen. De uitslag was hier: 1. Joop Hennink; 2. N. Groot; 3. Jan Hennink; 4. C. Stroomberg. Tyd 45 min. R.V. ALCMARIA. Zondag is er door A en B over 7 ronden en door de C klassers over 5 rondjes gereden. Alles startte gelijk, doch direct was de C klasse (welke geheel uit nieuwe renners be stond) los gereden. Heel hard ging het in de A en B klasse. In de 5de ronde wisten Boon en Kuilboer zich los te werken, en door goede samenwerking ging deze voor sprong niet meer verloren. In de sprint moest Kuilboer het verliezen van Boon. De uitslag was: 1. Boon, tijd 1.28.26; 2. Kuilboer. B-klasse: 1. Bos; 2. Schipper; 3. Glas; 4. Lanting; 5. Vos. C-klasse: 1. Eenhoorn; 2. Denijs; 3. G. Schouten. De Junioren reden over 3 ronden. Direct na den start werd er een flink tempo inge zet, dat velen niet konden volhouden, zoo dat in de 2e ronde het heele veld uit elkaar lag. Kemps werd wederom winnaar (tijd 50 min. 20 sec.); 2. Wayering; 3. Koenen; 4. Schot; 5. Meijer; 6. Peereboom; 7. Ooievaar; 8. de Boer. Kolven. KOOG AAN DE ZAAN WINT WISSELBEKER. Zondag heeft de tweede en slotwedstrijd plaats gehad in dit seizoen om de wissel beker, tusschen de clubs Koog a. d. Zaan en Over de Helft van N. Niedorp, in de kolfbaan van de Waakzaamheid te Koog aan de Zaan. Elke club kwam met 14 spelers uit die ieder 3 partijen hadden te slaan. De eerste wed strijd die te N. Niedorp is gespeeld, had de Koog 125 punten voorsprong behaald. Ook nu bleek de Koog weer belangrijk sterker dan N. Niedorp. De Koog sloeg 1933 pnt. en Over de Helft 1721 pnt. Zoodat de Koog de voodsprong wist te vergrooten met 212 pnt., en de wed strijd heeft gewonnnen met een meerderheid van 337 pnt., waarmede de wisselbeker dus weer naar de Koog is verhuisd. H. L. O.-diploma kan by solliciteeren den doorslag geven. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van' den heer C. P. van den Aakster, alhier, om vergunning tot het oprichten van een onder- grondsche benzinebewaarplaats in het per-' ceel Zeglis nr. 5. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 28 Juni a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 14 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1624 is opgenomen hun besluit van 30 Mei 1938 tot wijziging van het in Gemeenteblad nr. 1486 opgenomen besluit B, ter uitvoering van de verordening Gemeenteblad nr. 1480, bij welk wijzigingsbesluit de Schoolstraat en het gedeelte van de Nieuwesloot tusschen de St. Laurensstraat en de Dubbele Buurt is ge sloten verklaard voor het berijden met alle motorrijtuigen en rij- en voertuigen in beide richtingen. Dit besluit is heden afgekondigd en gedu rende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in af druk, tegen betaling der kosten, verkrijg baar. Alkmaar, 14 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van M. van Eeten, alhier, om een verlof A verlof voor den verkoop van zwakalcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Kooltuin nr. 16. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 14 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van Joh. Otter te Heiloo om een verlof A verlof voor den verkoop van zwakalcoholischen drank in het klein zoowel voor het gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Spanjaardstraat nr. 10. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 14 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Motie van het bestuur aangenomen. De algemeene vergadering der vereeni- ging voor bloembollencultuur heeft de motie van het bestuur aangenomen en daarmede haar vertrouwen in de leiding tot uiting gebracht. Aan de debatten, die aan de stemming voorafgingen, namen verscheidene leden en vertegenwoordigers van afdeelingen deel. O.m. dr. Dijt, die heftig tegen het aanne men van de motie (ondanks het feit, dat de vergadering zich tegen de saneeringsmaat- regelen heeft uitgesproken, toch medewer ken aan de regeeringsmaatregelen) ageerde. De motie werd vervolgens in stemming gebracht en met een zeer groote meerder heid, 158 tegen 47, aangenomen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Valk te Jodhpur; Buizerd te Medan. Thuisreis: Torenvalk te Jodhpur; Peli kaan te Athene. Hedenmorgen is de Wielewaal met ge zagvoerder Hulsebos van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 108 K.g. vracht, 331 K.g. briefpost en 10 K.g. pakketpost. Twee passagiers maken de reis van Am sterdam af mee, een naar Karachi en één naar Medan, terwijl verder een passagier heeft geboekt van Rangoon naar Bangkok. In Het Kind, veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders geeft J. Terwey een gevoelig gedichtje. Mevr. J. van Dam—v. d. Houer schrijft brieven uit een mondain stadje. Een belangwekkend artikel is dat van dr. Jac. van Dael over de intelligentie der kinderen en hun schoolresultaten. Be roepskeuze wordt behandeld door Anne Vermeel, „Wat moet Uw kind worden, ouders? vraagt Alfred van Sprang. Willy BoschJesse behandelt paedagogische pro blemen en wordt door de redactie beant woord. Er is een bijdrage met aardige foto's over de Nieuwe Schoolvereeniging in de Jan Luykenstraat te Amsterdam. Voortge zet wordt de polemiek over het vraagstuk: „Geen bijbel op de openbare school". Inge sloten is het maandelijks jeugdblad De Merel". V\ -?I—JJLM? ^8» Pc minister van kolomen, ae neer wene,Vn ue zaken, de heer de Graelf, hebben een bezoek gebracht aan Terschelling ten einde zich op de hoogte te stellen van de werkzaamheden der karimata ter- ste van rechts: oud-minister de Graelf. tweede van rechts minister W eller. Links directie en uitvoerders van de Billiton Mih Kapelaan Herzberg te Heiloo is in ge lijk ambt benoemd aan parochie van den H. Bonifacius te Dordrecht; tot zijn opvolger te Heiloo is benoemd kapelaan J. H. A. Everts. Mejuffrouw W. Kehl, van Heiloo, leerlinge van de Kweekschool te Nijmegen, is geslaagd voor het examen voor onder wijzeres. Tot predikant bij de herv. gemeente te Oudeschild (Texel) is beroepen ds. Tinholt te Sint Maarten c.a. BERGEN. Ingekomen personen. A. R. van Duijvenbode, geen, kinderjuf frouw, Eeuwigelaan 24 v. Amsterdam. J. Hemmen, geen, dienstbode, Pr. Hendrikstr. v. Emmen. B. M. Viëtor (echtg. v. A. Mors), geen, zonder, Doorntjes 40 v. Alk maar. H. L. de Leth (echtg. v. L. Schuil), geen, zonder, Berkenlaan 10a v. Amsterdam H. M. Marquering, R.K., huishoudster, Pr. Hendrikstr. 14 v. Winschoten. C. Man tel, N.H., pluimveehouder, Verl. Geestweg 45 v. Heiloo. E. W. Groeneveld (wed. v. P. Hartwich), RK.. zonder, Renbaanlaan 1 v. Amsterdam. A. Jonker, N.H., dienst bode, Zeeweg 22 v. Oudkarspel. F. Schef- fer, N.H., chauffeur, Duinweg 5 v. Amster dam. A. Deen (echtg. v. P. J. Feld), R.K., zonder, Bergerweg 6 v. H.H.Waard. B. J. Groen, R.K., dienstbode, Komlaan 15 v. Schoorl. C. M. Borst, R.K., religieuse. Loudelsweg 20 v. 's-Gravenhage. A. A. C. Steevers, R.K., zonder, Loudelsweg 20 van Castricum. J. A. C. M. Andriessen, R.K., zonder, Loudelsweg 20 van Hilversum. T. F. A. Schoorl, R.K., zonder, Loudelsweg 20 v. Nieuwveen. H. C.. van Odyck, geen, fabr dir., Eikenlaan 10 van Amsterdam. S. Delmonte, P.I., kunstschilder, Lijtweg 13s van Amsterdam. K. G. Möller, geen, ha venmeester, Vijverlaan 7 van Djambi (N.-I.) C. C. Borst, R.K., religieuse, Loudelsweg 20 v. Venhuizen. N. Walg, N.I., zonder, Breelaan 79 van Amsterdam. P. Veeken. R.K., veehouders, Doorntjes 50 van Zijpe. A. Weij, N.H., dienstbode, Dorpsstr. 1 van Callantsoog. H. H. Slenters, R.K., zonder. Natteweg 21 van Alkmaar. D. Vergouwe N.H., buffetbediende, Breelaan 7 van Rotter dam. A. L. Wiersma, N.H., slager, Kerk straat 4 van Br. op Langend. M K. Weda. R.K, zonder, Loudelsweg 20 van Castricum. W. van Duin, R.K., kruideniers, Leo Gestelw. 7 van Egmondtinnen. V. H. Köllmann, R.K., zonder, Loudelsweg 20 van Enkhuizen. J. M. Vqorthuijzen, N.H., landbouwer, Meerweg 21 van Zd.- en Nd.- Schermer. W. M. van Kol, R.K., rijwiel monteur, Kogendijk 29 van Amsterdam. A. H. Haakman, R.K., bloemist, Broekbeek- laan 4 van Alkmaar. S. de Kadt, geen, in- dustriëel, Duinweg 5 van Heiloo. J. Lang kamp, N.H., zonder, Eikenlaan 17 van Edarn. C. Dekker, N.H.,. dienstbode, Notweg 14 van Br. op Langendijk. M. de Haan, N.H.. bakker, Jb. Kalffweg 8 van Anna-Paulowna. A. G. Buisman, R.K., zonder, Loudelsweg 20 van Enkhuizen. A. Wejj, R.K., dienst bode, KL Dorpsstr. 4 van Koedijk. A. J. van Zanen, D.G., bouwk.opz. teekenaar, Wilh.laan 3 van Haarlem. G. A. M. Hol- teiman, R.K., vertegenw., Kruisweg 44 v. Alkmaar. J. H. Dilling, N.H., verpleeg ster, Elzenlaan 2 van Oostvoorne.R. Beu kers, R.K., schilder, Middenpad 5 van Den Helder. J. Doolaard, N.H., kinderjuf frouw, Duinweg 5 van Heiloo. J. P. Kos ter, N.H., kantoorbediende, Stationsstr. 9 van Oudkarspel. C. van Amerongen, N.H., dienstbode, Oude Prinsweg 27 van Linscho- ten. P. J. M. Schekkerman, geen, zonder, Lijtweg 25 van Koedijk. T. Eewoud, N.H.. zonder, Lijtweg 25 van Koedijk. B. L. dé Zeeuw, N.H., geleidster, Elzenlaan 2 van Beverwijk. H. Stegeman, N.H., opzichter Ned. Heide Mij., Bergerweg 1 van St. Pancras. E. Blokdijk, R.K., pensionhoud ster, Prinsesselaan 28 van Amsterdam. F. C. Manvis, N.H., dienstbode, Eeuwige laan 14 v. Amsterdam. A. Wijmenga, N.H., groentenhandelaar, K. de Grootelaan 35 vari Heerlen. A. Kranenburg, N.H., bakkers knecht, Jb. Kalfweg 8 van Alkmaar. i— W. M. Meulenbroek, R.K., zonder, Bergerweg 58 van Kampen. W. van Zalinge (wed. v. P. Dubbeld), N.H., zonder, Ruïnelaan 27 van Alkmaar. W. Wieling, N.H., veehou- derskn., Kanaaldijk 31 van Beemster. B. Bakker, geen, zonder, Voertweg 18 van Schoorl. M. J. Koomen, geen, zonder, Bev- gei weg 175 van Zeist. C. Braak, geen, ge leidster, Verspyckweg 7 van Alkmaar. C. Huidekooper, geen, kunstschilder, Ber kenlaan 18 van Antwerpen (België). C. A van Goethem, geen, zangeres, Eikenlaan 10 van Brussel (België). J. B. H. Jansen, JN.H., zonder, Loudelsweg 8 van Duisburg (Duitschland). EEN PAAR SLAATJES, DIE ZEKER IN DEN SMAAK VALLEN. Frisch en fleurig zóó wenschen we ons in den warmen tijd van het jaar onze maal tijden. En dan is er wel geen gerecht, dat in dat opzicht door iedereen zóó gewaardeerd wordt, als de sla de sla in den meest uit- gebreiden zin wél te verstaan: niet enkel de kropsla, maar even goed de velerlei andere rauw gebruikte groentesoorten, die deze tijd van het jaar ons brengt. De komkommer en de tomaat b.v. in aller lei combinaties, die niet alleen de tong maar ook het oog streelen en waarmee de huis vrouw zoowel in het middagmaal als bij de lunch haar huisgenooten kan boeien. Verder nog de bloemkool, de doperwtjes en over niet te langen tijd ook de slaboon- tjes, die in onderscheiding van de daareven genoemde soorten gewoonlijk in gekookten vorm als sla-materiaal dienst doen wat niet wegneemt, dat ze ook dan door het frisch smakende sausje en door hun onver warmd op tafel komen hun zomersche at tractie behouden. Hoofdzaak bij al die slaatjes is feitelijk de saus: het effect van het gerecht hangt geheel af van de juiste keuze en de goede menging der sla-saus-ingrediënten. Bij voorkeur zullen we iets meer olie dan azijn in de saus gebruiken; maar daarmee hebben we ons doel nog niet geheel bereikt: het geurige van onze sla hangt grootendeels af van de keus der verdere bijvoegsels.. In de eerste plaats moet het druppelfleschje met Maggi's Aroma bij de hand zyn, vervol gens kan naar willekeur nog het een of an dere „toekruid" aan de sla worden toege voegd: gesnipperde prei, fijngesneden dra gon of bieslook, enz. Dat ten slotte een hard gekookt ei in de slasaus goede diensten kan bewijzen, is voldoende bekend. Als bewijs, dat op sla-gebied meer moge lijkheden bestaan dan de huisvrouw gewoon lijk vermoedt, gelden de hier volgende re cepten. Driekleurensla (4 personen). 1 bloemkooltje, 4 tomaten, 1 a 2 kropjes sla, 4 eetlepels slaolie, 3 eet lepels azijn (of citroensap), 1 afge streken theelepel zout, 1 a 2 thee lepeltjes Maggi's Aroma. Maak de bloemkool schoon, wasch ze, zet ze 1 uur in koud water met een paar lepels zout en rasp ze dan op een grove rasp. Snijd de gewasschen tomaten in plakjes. Maak de sla op de gewone wijze schoon, zet ze ook een uurtje in water met zout en sla ze daarna flink droog uit. Klop voor het sausje de olie, den azijn, het zout en de Maggi's Aroma door elkaar tot een gelijk mengsel, maak elk van de groente soorten aan met een gedeelte van de saus en schik de verschillende kleuren dan in vakjes op den schotel. Strooi desverkiezende wat peterselie over de bloemkool en garneer de kropsla met een in schijfjes of partjes gesneden hardge kookt ei. Sla van spinazie en worteltjes (4 p.) 250 gr. pond) jonge spinazie, 12 worteltjes (niet te klein), 3 eetlepels slaolie; 4 eetlepels karnemelk (liever nog hangop), 1 klein theelepeltje zout, 1 a 2 theelepeltjes Maggi's Aroma, eetlepel gehakte peter selie. Wasch de spinazie zorgvuldig, sla ze goed droog uit; schrap de worteltjes en rasp ze op een grove rasp) of snijd ze in zeer fijne schijfjes of staafjes. Klop van de slaolie met de karnemelk (of de hangop), het zout, de Maggi's Aroma en de peterselie een gelijk sausje en maak daar mee in de slabak de met elkaar gemengde groenten aan. Gevulde tomaten (4 personen). 4 middelmatig groote tomaten, 1 flinke komkommer, 2 eetlepels sla olie, 2 eetlepels azijn, 1 theelepel mosterd, 1 theelepel Maggi's Aroma, snuifje peper en zout. Wasch de tomaten, snijd ze doormidden en hol de helften gedeeltelijk uit (bewaar het uitgenomen vruchtvleesch voor een soep of een saus); bestuif het inwendige van de to- matenhelften met wat peper en zout. Schil de komkommer en rasp ze op een grove rasp of vorm er met een sambaltrek ker lange draden van; maakt ze aan met de door elkaar geklopte olie en azijn, waardoor de mosterd, de Maggi's Aroma, wat peper en wat zout zijn gemengd. Vul de tomatenbakjes met de komkommer sla en schik ze op een schotel; garneer dien verder met frissche blaadjes kropsla.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8