Vraag en aanbod SAMBO DE OLIFANT AKERSLOOT Examen doen? Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? De Wereldkampioenschappen in Frankrijk. Italië en Hongarije in de finale. DERDE BLAD. Dus U heeft het vak echt in de praktijk geleerd? Absoluut. Een harde leerschool, merken wij op. Maar een uitstekende! lacht het kleine vrouwtje. En toen? vragen wy als een kind, dat naar het vervolg van een verhaaltje ver langt. Toen kwam ik bij Willem van der Veer. Daar heb ik gespeeld in „De Opgaande Zon" en in „Het Zevende Gebod". Speelde U toen samen met mevrouw Esther de Boer van Rijk? Ja, die was er toen ook. En toen? Toen ben ik bij Nap de la Mar gekomen. Dat was immers degene, die de Kruik heeft gespeeld in Merijntje Gyzen? Juist en als die man goed gedisponeerd was, dan was het een geweldige regisseur. Wat je daar niet alles van kon leeren! Die man verstond de kunst iemand iets bij te brengen, iemand iets te laten doen, het te voelen en te zien met zijn oogen, met zijn visie. By hem kreeg ik toen mijn eerste groote rol. Het stuk heette „Hotel de Blauwe Vogel" en ik moest een vrouw van lichte zeden voorstellen. Ik vond het reuze moeilijk, want ik wist van die dingen geen sikkepit. Bleef U daar lang? Neen, het zyn meestal jaarcontracten of zomercontracten voor drie maanden. Na drie maanden kreeg ik 'n vast cor.tract bij de operette van Bijleveld in den Haag. 'Was dat prettig werk? Nee afschuwelijk! klinkt het hartgron dig. Vreeselijk! Het gesproken woord in de operette is altijd als het ware een aanloop voor een aria. Kijk moet U zienhet levendige persoontje springt op. Alles aan haar acteert om haar bedoeling te verduidelij ken. Kom, galmt zij, laat ons gaan laat ons gaanDe handen maken een expres sief gebaar, de oogen rollen. Och, zegt zij, als je met hart en ziel van je vak houdt, als je weet hoe eenvoud, soberheid en waarachtigheid eerste vereischten zijn, dan krijg je zoo het land aan die operettema nier van een gesproken tjkst te zeggen. Maar als je het tusschen al die operette collega's in je eentje anders doet, op je eigen manier, op de manier, die je zelf als de eenige juiste aanvoelt, dan geeft dat een hoop haken en oogen, dan lijkt het zoo aanstellerig om het alleen beter te willen weten en de anderen vertolken dat dan als een soort demonstratie van blaam aan hun adres. Toen ik bij Bijleveld werkte, vertelt mevrouw Bouwmeester, heeft hij mij uitgeleend. Wat zegt U? Uitgeleend, ja dat is heel gewoon, eerst aan Nap de la Mar en toen aan de jonge Chrispijn, die met mijn man en Tilly Lus samen een gezelschap had. Ik oogstte toen gioot succes in „Het ondeugende Vrouwtje". Wij schrijven: Nap de I. Mar, Byleveid, weer Nap de la Mar, Chrispijn En toen mevrouw? Toen kwam ik bij het Rika Hopper The ater, maar na een jaar ging het gezelschap uiteen en toen kwam ik bij van Kerck- hoven en de Bree. Daar speelde ik een jaar lang Fngelsche en Amerikaansclie blij spelen in het Centraal Theater. En toen? Toen werd ik door Musch en van der Horst gevraagd als eerste jonge vrouw bij hun gezelschap. Daar heb ik vier jaar ge werkt. Daar heb ik weer in „De opgaan le Zon" gespeeld, maar nu had ik de groote hoofdrol. En toen.,ja wacht eens toen van der Horst ophield, toen werd het Nieuwe Schouwtooneel opgericht door Ko van Dijk en mijn man. De deur gaat open en een lang jong meisje met heldere kijkers in een frisch blozend gezichtje komt binnen. Mijn dochter Thies, zegt mevrouw Bouwmeester trotsch, ze is veertien en ze zit in de tweede klasse van het Lyceum. Hoe vindt U dat grappige truitje, dat ze daar aan heeft? Wij bewonderen het truitje, dat zeer origineel een bont harlekijn patroon ver toont. Heeft moeder meegebracht uit Italië, vertelt Thies. Er hoort ook een zwempak bij. Dit is eigenlijk het jasje van het zwempak. En ze heeft mijn rok aan! klaagt grappig verontwaardigd het kleine moedertje. Zoo'n dochterU weet niet wat een last dat is! Mijn kleeren zijn gewoon niet veilig voor haar. Liefdevol gaan de blikken van de Moeder over het jeugdige figuurtje. Er komt thee en heerlijke chocolaadjws en in die intiem huiselijke sfeer bloeit iets open van innigheid en geluk. Deze wer kende vrouw heeft het geheim gevonden. Zij is werkende vrouw en moeder. Niet tegenstaande een veeleischenden en in beslagnemenden werkkring, niettegen staande een noodzakelijk ongeregeld huis houden is zij er in geslaagd het kostelijkst bezit ongerept te bewaren: het spontane, levende contact met het opgroeiende kind, dat met alle lieve eigengereidheid der jeugd toch zoo vol openlijke bewondering is voor de knappe Moeder. Weet U al, dat ik van het tooneel wegga? zegt mevrouw Bouwmeester opeens. En wat gaat U dan doen? vragen wij. Ik heb een vast contract gekregen bij de V.A.R.A. Wat zult U er doen? Een bepaald genre? Neen, van allerlei werk, voordrachten en meespelen in hoorspelen, van alles. Vindt U het prettig? Ik vind het heerlijk. Zal het U niet afvallen dat acteeren voor de microfoon zonder de stimulans van het contact met de zaal? Tjapeinzend kijkt de jonge actrice voor zich uit. Het is niet hetzelfdemaar, besluit zij opgewekt, ik heb de vrijheid om geduren de mijn contract ook tooneel te spelen. Bon sang ne peut mentir. U zult na tuurlijk terug verlangen naar de planken, voorspellen wij. Wie weet En vertelt U nu eens, vragen wij en het is niet alleen journalistieke weetgierigheid, maar echte vrouwelijke nieuwsgierigheid die ons dit doet vragen hoe gaat dat nu eigenlijk met die tooneelkleeren? Krijgt U die of moet U daar zelf voor zorgen? Daar moeten wij zelf voor zorgen, alleen bij ouderwetsche costuumstukken niet. En dan vertelt mevrouw Bouwmeester op de haar eigen levendige wijze hoe eens een jong acteur, die 'n Engelsche lord moest voorstellen, een rok, hooge hoed en alles wat verder by de avondkleeding van een goed gekleed man behoort, od afbeta ling had aangeschaft. Twee rokoverhem- den bezat hy. Het eene deed dienst op de planken, terwyl het andere gewasschen werd. En toen, o schrik, hield plots de uit betaling der gages op en toen weigerde de waschvrouw die gezien hare vele too- neelklanten uitstekend op de hoogte was de aflevering van het schoone hemd. Hoe de jonge man in kwestie zich uit deze calamiteit gered heeft, kregen wij niet te hooren, maar zooiets doet je toch even peinzend stilstaan bij de moed en de durf van jonge menschen die een zoo onzeker beroep met zoo groote ijver en toewijding vervullen. Enne vragen wij, als U nu eens een heel mooi zomercomplet heeft of een mooie gekleede japon en U moet uit, trekt U dat dan aan? Vroeger kon men de echte too neelkleeren immers niet in het dagelijk$ch leven dragen, maar nu men zulke „echte" dingen op de planken draagt, lijkt het zoo zonde om die renteloos in de kast te laten hangen, als men ze goed gebruiken kan. Ja en toch moet dat. Verbeeld U eens, dat ik een ongelukje had met een japon en ik zou er des avonds in moeten optreden! Maar als het stuk dan van het reper toire is Dan is meestal de japon uit de mode! En dan komen wij weer met een andere vraag: leert U gemakkelijk van buiten? Ja, klinkt het volmondig Ik behoef nooit echt te blokken. Een rol, en vooral een rol, die mij veel zegt, is feitelijk zoo lang ik er mee bezig ben nooit uit mijn gedachten. Die rol leeft in mij, ik sta er mee op en ik slaap er mee in. Toen ik eens een Zeedijk type moest uitbeelden, vond ik mijzelf op een goeden dag opeens op de Zeedijk. En ik was heelemaal niet van plan om daar heen te gaan. Mijn onderbewustzijn moet mij er heen hebben gebracht. Tot slot nog een gewetensvraag me vrouw: wat is er waar van de bewering, dat er achter de schermen zooveel haat en ny'd, zooveel jaloezie en kwaaddwilligheid leeft. Is dat overdreven of is het heusch waar? Het is helaas waar, antwoordt onze zegsvrouw. De jalouzie en de naijver om een iets betere pers, om een rol van meer beteekenis, om een kans op grootere popu lariteit is heusch niet denkbeeldig. Het is niet te gelooven, waartoe beroepsnayver vrouwen kan brengen. Maar, haast zij zich er bij te voegen, er zijn ook hartelijke lieve collega's. Dat zijn dan zeker diegenen, die geen concurrentie te duchten hebben! merken wij venijnig op. Dogi Rugani lacht. In alle beroepen is naijver, maar bij het tooneel leidt het er zoo vanzelf toe. Het is niet alleen óf je intellect, of je uiterlijk, óf je maatschap pelijke gesteldheid, die er aan te pas komen, maar het gaat altijd om den ge- heelen mensch en dan een verontschul digend handgebaar voltooit de zirt. Onze blikken zwerven door de gezellige kamer Is het niet wel eens moeilijk om in zoo'n artiestenhuishouden goede hulp te krijgen? Wij hebben een engel van een dienst bode, klinkt het enthousiast, al vjjf jaar dezelfde. Zij kan nu nooit meer by anderen dienen. Waarom niet? Och, ze is net zoo gek als ik geworden, zij snapt je met een half woord. Zij heeft zich volkomen aangepast. Zij zou niet anders meer willen! Opeens valt me iets in. Heeft U zoo vragen wij, buiten het too neel en buiten Uw gezin nog veel andere belangen of is daar geen tijd voor? O ja, klinkt het opgewekt ik ben fel pacifiste. Ik ben lid van het Amsterdam- sche Bestuur van den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. Ik ben lid van E.D.D. en verdei ligt de be langstelling van mijn man en my op theologisch en sociaal gebied. En dan nemen wij afscheid van Dogi Rugani en wij nemen den indruk mede van een gelukkige jonge werkende vrouw, een vrouw met rijke gaven van hoofd en hart, een vrouw, die iets te geven heeft, een vrouw met een warm levend tempera ment en een sprankelende geest, die met ernst en toewijding haar lang niet gemak kelijke dubbele taak vervult. AMY GROSKAMP TEN HAVE. emeentecadeH De raad vergaderde Donderdag v.m. 10 uur. By de opening der vergadering herdacht de voorzitter het overleden raadslid, den beer Berkhout. Deze heeft zich gekenmerkt als een raadslid, dat de onderlinge vrede wenschte en een ware plichtsbetrachting aan den dag legde. Besproken werd de gemeenschappelijke regeling voor toelating van leerlingen op de openbare lagere school te Driehuizen. De bydrage is thans 15 per leerling per jaar. B. en W. achtten dit te hoog en stelden voor 10 per jaar en per leerling te verleenen. De gemeenteraad van Zuid- en Noord-Scher mer moet hierover nog vergaderen, zoodat de uitslag moet worden afgewacht. Het voorstel van B. en W. werd met algemecne stemmen aangenomen. Ingekomen was een circulaire van de commissie voor voor- en nazorg voor gees tesziekten in N.-Holland. De uitvoerige cir- U zuil geen last hebben van „zenuwen", indien U 'n "AKKERTJE" neemll culaire werd door den voorzitter voorge lezen. Er zouden in N.-Holland komen 4 districten, n.L Alkmaar, Haarlem, Zaandam en Hilversum. De gemeente Akersloot zal worden ingedeeld bij het district Alkmaar. De kosten bedragen 2 <4 ct. per inwoner per jaar, dus ongeveer 50. Gezien het groote nut dat hierin is gelegen voor de gemeente en Burgerl. Armbestuur werd met alge- rneene stemmen besloten hiertoe toe te tre den. De voorzitter deelde mede, dat wan neer het Vryw. Brandweerkorps haar jaar vergadering of tusschentydsche vergaderin gen houdt of zooals eerdaags haar tienjarig bestaan er geen geld in kas is om de leder, een verversching aan te bieden. Daarom stelden B. en W. voor om hiervoor 25 be schikbaar te stellen. Is de toestand van de kas van dien aard, dat er geen behoefte aan bestaat, dan wordt de bijdrage niet ver leend. Alzoo besloten. Voorstel B. en W. tot verkoop van het G.E.B. aan de provincie. Den vorigen keer is deze aangelegenheid aangehouden, omdat de raad er niet mee accoord kon gaan. dat na 1 Jan. 1943 art. 5 van het overnemings contract (verhooging met 5 ct. per K.W.U.) zou worden toegepast. Na voortgezette onderhandelingen door B. en W. is bericht ingekomen, dat de tarie ven voor de afnemers van Akersloot gelijk blijven bij G.E.B. en P.E.N. onder voorbe houd, dat wanneer de provincie er toe komt de tarieven binnen 10 jaar te verlagen, de gebruikers hiervan niet zouden profiteeren. Zouden echter in dit tijdvak tengevolge van bijzondere economische omstandigheden de tarieven zooals die algemeen geldend zijn voor de provincie een verhooging moeten ondergaan, zoo zullen de tarieven in dezelf de mate in deze gemeente verhoogd worden. De vastrechttarieven blijven alsdan onge wijzigd. B. en W. meenden op deze voor waarden te moeten ingaan alsmede met de gemaakte wijzigingen. Met algemeene stem men werd besloten het bedrijf aan de pro vincie te verkoopen. De heer Groot, wethou der, wilde niet tegen stemmen, dankte den voorzitter voor de vele bemoeiingen in deze zaak. Het speet hem, dat de 3 groote boer derijen aan den Zuid- en Oostdijk van de Schermer benevens de andere kleinere wo ningen niet aangesloten kunnen worden, te meer daar de heer M. J. Groot bij de oprich ting van het net in de Schenner, toen hij aan de Zuidervaart woonde, een flinke bij drage heeft moeten verleenen. De voorzitter: er is al eens een berekening gemaakt, van uit den Kogerpolder en vanuit Graft, maar de aanlegkosten zyn f 6000, dus dat is nooit rendeerend. Wij zullen nog eens nagaan, wat wij hieraan kunnen doen. Rondvraag. De heer Schut vroeg, hoe het staat met den weg AkerslootUitgeest. De voorzitter: officieel is mij hier van nog niets bekend. Iedere gemeente behandelt deze zaak op zich zelf in overleg met het Hoogheemraad schap N.H. Noorderkwartier. De volgende vergadering is er misschien meer van mede te deelen. De heer Schouten: Als nu de werkver schaffing wordt stopgezet, hoe gaat het dan verder met de menschen. De voorzitter: 20 menschen kunnen er in zorg blijven. De heer Groot besprak den toestand aan het Schouw. Det melkwagen van Sengers, die er dagelijks over gaat, is veel te zwaar. Het pont gaat er onherroepelijk aan. Hier moe ten maatregelen genomen worden. De voor zitter: wij zullen deze zaak nagaan. Spott Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regels, uitsluitend a contant. Op Zondag 19 Juni zal in het Colom- besstadion te Parijs de finale worden ge speeld van de wereldkampioenschappen tusschen Italië en Hongarije, ;en Euro- peesche eindstrijd dus, daar Brazilië er in Marseille niet in is geslaagd van de titelhouders te wihnen, terwyl Zweden te Parijs roemloos in den anderen hal ven eindstrijd tegen de Hongaren ten onder ging. De ontmoeting tusschen Hongarije en Zweden zal niet lang in onze herinnering blijven voortleven, daarvoor was het karak ter van den strijd te eenzijdig. Trouwens, de cijfers, 51, duiden voldoende op het groote overwicht der Hongaren. Den objectieven toeschouwer zou het geenszins hebben ver wonderd, indien de Hongaarsche ploeg het tot dubbele cijfers zou hebben gebracht: zij hebben er anders wel kansen genoeg voor gehad. Indien men dan voorts nog bedenkt, dat Zweden nog geluk heeft gehad, daar enkele malen voor den doelverdediger on houdbare schoten tegen lat en paal terecht kwamen, zal het wel duidelijk zijn, dat de Hongaren een klasse beter speelden dan hun tegenstanders, die wel wat al te gemakke lijk in de halve finale zijn terecht gekomen. Dit laatste is nog steeds een gevolg van die ongelukkige vroege loting, waartegen 't F.I. F.A.-bestuurslid de heer Lotsy, zich destijds zoo krachtig verzet heeft en waarvan men nu de wrange vruchten plukt. Hongarije heeft een gemakkelijke zege behaald op Nederlandsch-Indië die cijfers 60 ste ken toch zoo gek niet af bij de 51 van Zwe den kreeg vervolgens een vermoeide Zwitsersche ploeg tegenover zich in den kwarteindstrijd en behoefden zich in de de mifinale in het geheel niet in te spannen of reserve-krachten aan te spreken om een groote zege op Zweden te behalen. Zweden demonstreerde dezen avond in het Pare des Princes, waar een 20.000 toeschouwers waren tezamen gekomen, een wel wat al te primi tief spelletje voetbal, dat zoowel in opzet als in uitvoering zoo doorzichtig was, dat de Hongaren weinig moeite hadden, hun tegen standers in bedwang te houden. Over den wedstrijd tusschen Hongarije en Zweden kunnen wij verder kort zyn. Het begin was verrassend. Na anderhalve minuut hadden de Zweden de leiding. Hongarije, geprikkeld door dezen tegen stand, ging toen onmiddellijk sterk in den aanval. Het duurde nog 20 minuten, voor en aleer de Hongaren er in slaagden, den ge lijkmaker te scoren. Bij een algemeenen aan val, in hoog tempo uitgevoerd, kopte Szen- geller vlak voor doel tusschen enkele Zwe den door laag in. Van dat moment af kwamen de Zweden er eigenlijk niet meer aan te pas. Nadat de Hongaarsche voorhoede nog en kele eenvoudige kansen gemist had, gaf Tit- kos een tiental minuten voor de rust zijn land de leiding en even daarna maakte Szen- geller, die zich als de beste schutter ontpop te, er 31 van. Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft bleek al spoedig, dat de Zweden het tempo niet meer konden bijhou den. Steeds grooter werd de Hongaarsche meerderheid. Sarosi kopte uit een voorzet van Sas den bal in het net. Vervolgens kon Szengeller er 41 van maken. Het werd nu een beetje showvoetbal van de Hongaren, dat natuur lijk niet productief meer was. Zoo kwam hel einde van dezen halven eindstrijd met een verdiende 51-overwinning voor de Honga ren. Italië wint van Brazilië. Het is een spannende halve eindstrijd ge worden tusschen Italië en Brazilië, een ont moeting, waarbij 30.000 toeschouwers tegen woordig waren en welke op volkomen ver diende wijze met 21 door Italië is gewon nen. Brazilië was sterk gehandicapt door het feit, dat de midvoor Leonidas, wegens een dijbeenblessure niet kon meespelen. Brazilië heeft overigens zeer veel te dan ken aan zyn doelverdediger. Schitterend heeft Wal ter zich geweerd, vooral in de eerste helft, toen hij er een aantal, op het oog onhoudbare schoten, van Piola, met veel bravoure er uit hield. Over den wedstrijd het volgende: In de eerste helft werd er niet gescoord. Verschei dene kansen hadden beide teams gekregen om hun land de leiding te geven en vooral voor de rust stond het spelpeil op groote hoogte. De tweede helft was nog geen kwartier oud, toen Ferrari uit een voorzet van Meaz- za keurig inschoot. Het spel kreeg na dit doelpunt plotseling een veel ruwer karak ter en de scheidsrechter was genoodzaakt een strafschop toe te kennen aan Italië we gens unfair spel van den Braziliaanschen back Domingo. Meazza schoot het leder on houdbaar in. Met nog een half uur te spelen, leidde Italië met 20. Het laatste gedeelte van den stryd had echter een zeer onsportief verloop. Vooral Domingo ging zich nogal eens te buiten en toen Lopex er in slaagde een tegenpunt te scoren en de spanning volop was terugge keerd, had de heer Wütthrich de grootste moeite den wedstrijd tot een behoorlijk ein de te brengen. Domingo en Piola zaten el kaar voortdurend in de haren en zelfs #het publiek bemoeide zich er mede. Gescoord werd er niet meer, zoodat Italië ten slotte een verdiende 21-overwinning behaalde. DE INDISCHE SPELERS IN ALKMAAR. Gisteren heeft de Indische ploeg, die een trip door Nederland aangeboden kreeg door den K. N. V. B., Alkmaar bezocht. Wel was het de bedoeling, om vandaag op de kaasmarkt te komen, maar de spelers vertrokken hedenmorgen naar Parijs, waar zy de finale der wereldkampioenschappen zullen bijwonen. In Alkmaar heeft het gezelschap o.a. het kaaspakhuis der firma Henneman bezocht en onder leiding van de V. V. V. een gedeelte van oud-Alkmaar bezichtigd. Het noenmaal werd daarna in het restaurant Het Centrum gebruikt. De Indische voetballers waren Woensdag al op reis gegaan. Eerst werd Twente bezocht en vervolgens naar Friesland gereden. In Leeuwarden werd de nacht doorgebracht. Donderdagmorgen hebben de spelers eerst nog genoten van de watersport in Grouw, vervolgens den Afsluitdijk bewonderd en tenslotte arriveerde het gezelschap in Alkmaar. In den loop van den middag vertrok men weer en via Volendam, Amsterdam en Haarlem werd den Haag weer bereikt. Voor de menschen van de tropen moet het wel een onvergetelijke trip zijn geweest. ALKMAAR I—Q. S. C. I 3—4. Een eervolle nederlaag tegen de nieuwe 3e klasser was het resultaat van den wed strijd van gisteravond. Alkmaar verscheen met een invaller voor v. d. Wissel en overigens in de opstelling van de vorige week. Q. S. C. was volledig. Alkmaar begon in een heel wat langzamer tempo dan wij van haar gewend zijn, waar van Q. S. C. dankbaar gebruik maakte om het spel direct in handen te nemen. De Alkmaarsche achterhoede moest er dan ook al direct aan te pas komen; en het bleek al spoedig, dat het achter niet geheel en al klopte. Uit een voorzet van links schoot de Q. S. C.-midvoor dan ook al spoedig on houdbaar in. Dit maakte Alkmaar echter meteen los en direct was zij in den aanval en de Q. S C.-achterhoede kreeg het een tydje zwaar te verantwoorden. Er werd door de Alkmaar-voorhoede flink geschoten, en Dekker zag weldra kans den gelijkmaker te scoren. Dit was Alkmaar blijkbaar echter nog niet genoeg, want zij bleef in den aan val en opnieuw zag Dekker kans te scoren (2—1 De Alkmaar-voorsprong was echter maar van korten duur. Direct na den aftrap een Q. S. C.-aanval, even een verkeerd be grijpen in de Alkmaar-achterhoede en het was 22. Ook na de rust is het spel vrijwel gelijk opgegaan. Wel zag Q. S. C.kans nog twee doelpunten te scoren tegen Alkmaar slechts één door Schoonhoven, doch de Q. S. C.- achterhoede heeft hier heel wat voor moeten verwerken. Het tempo in het Alkmaar-elftal werd dezen wedstrijd te veel gedrukt, doordat men te lang met den bal liep, inplaats van deze ineens te spelen. De leiding was bij scheidsrechter Geer vliet ook thans in goede handen. Van de deze week gepubliceerden serie wedstrijden vindt de wedstrijd Alkmaar 2— Al km. Boys 3 Zondag a.s. geen doorgang. BEKERFINALE JONG-HOLLAND—P. S. Voor de tweede maal trekt J.-H. naar Krommenie om P. S. partij te geven. De vorige week eindigde de ontmoeting onbe slist 11. Wat zal het nu morgenmiddag worden? J.-H. zal volledig in het veld ver schijnen, terwijl vorige week met 2 inval lers gespeeld werd. De opstelling is: H. de Waard W. H. Jansen F. G. ter Horst J. Stam B. Tenkink J. de Jonge P. Kuiper O. Hartog J. Tesselaar J. Kuiper C. v. Westrienen 3. Toen Lange Jan langs het hek liep te zoeken naar een plekje om er over te klimmen, kwam Sambo aan en dacht: „Wacht, jou heb ik in de gaten" en meteen blies hen. Wat gebeurde er toen? Lange Jan schrok, maar merkte meteen dat Sambo hem iets in de oren had ge spoten, waardoor hy de dierentaal kon verstaan. 4. Ineens dacht Lange Jan: „Wat hoor ik nu?" Tot zijn schrikt merkte hij, dat zijn oren gegroeid waren. En dan wat was dathij hoorde Sambo zeggen: „Jan laat je vriend morgen maar hier komen, dan zal ik hem met mijn slurf over het hek tillen".

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10