LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS 4 ff ff ff ff CASTRICUM ZIJPE OUDESLUIS NIEUWE NIEDORP BERGEN UITGEEST HEILOO Voor kleine tuinen. DERDE BLAD. {ONGECORRIGEERD). I AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Drie licht gewonden. Vanochtend is het verkeer bij Abcoude ruim een uur gestremd geweest, doordat een vrachtauto na een aanrijding over den kop sloeg, waardoor drie mannen lichte verwon dingen opliepen. Uit de richting Utrecht naderde een vrachtauto met aanhangwagen. Achter de zen wagen reden vijf wielrenners uit den Haag. De eerste wielrenner, C. van der Star, wilde de vrachtauto passeeren. Uit de richting Amsterdam naderde echter even eens een vrachtauto. Van der Star gooide zijn stuur om, tenenide een botsing te voor komen. Hij kwam hierop in een zandbak te recht. De Amsterdamsche vrachtauto sloeg over den kop, waardoor de bestuurder en een naast hem zittende persoon licht gewond werden. Van der Star liep eveneens lichte verwondingen op. DE OVERSTROOMING VAN DE GELE RIVIER. Het water van de Gele rivier stroomt door een bres van ruim vierhonderd meter breed tusschen Kaifeng en Tsjengtsjau. De over strooming heeft thans een punt van zeventig kilometer bezuiden Kaifeng bereikt, meer dan een half millioen menschen zijn dakloos en talloozen zijn verdronken. Duizenden boerderijen staan onder water. De stroom is thans ongeveer 1500 meter breed en men vreest, dat hij door de meren ten noorden van Nanking en het groote kanaal de Jang- tse zal bereiken. De Japansche legerleiding heeft beves tigd, dat de doorbraak op 11 Juni door Chi- neesche troepen is gemaakt en Japansche technische troepen, die het gat wilden dich ten, werden door het vuur van de Chineezen gedwongen terug te trekken. Een tiental Ja pansche genie-officieren werden gedood. De vlakte van Honan, de voornaamste graanproducent van China, staat vrijwel blank. De nieuwe regeering te Peking heeft een proclamatie gepubliceerd, waarin het vernie len van de dijken wordt betreurd en waarin wordt gewezen op de noodzakelijkheid het conflict te beëindigen. OOSTENRIJKERS ONTEVREDEN EN GEPRIKKELD. Pruisen overheerscht te veel. In de „News Chronicle" schrijft Vernon Bartlett over de toenemende tegenzin tegen Pruisen in Oostenrijk, welke de reden zou zijn van de reis van Hitier naar Weenen. Op het oogenblik is het nationaal van Vrijdag 17 Juni 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3-3)4 Neder! 1938 1017, 3 Ned-Indië 1937 i OOi/s 1005/, 5)4 DuitschL '30 m. verkl. 283U 27 7 BANK-INS "LLINGEN. 142 142 Handel Mij. Cert. v. 250 1447/s 1457, Koloniale Bank 129 129'/, Ned Ind. Handelsbank 125 1257a INDUSTR. OND. B1NNENL. 34'/s Alg. Kunstzijde Unie 34>/a-7, Calvé Delft Cert. 893/j 897, Neder! Ford 298 298'/a Philips Gloei! Gem. Bezit 2011/, 2637,-4 Unilever 151V. 15U/4-I INDUSTR. OND. BU1TENL. 263/8 27'/a Anaconda t f 17Vis 187x6-i 32716 337x6 -i Cities Service t 5/s 7, Generaal Motors 9 9 21'/4 22'/i6 Kennecott Copper 21716 24-7x6 Republic Steel f 97i6 97, Standard Brands 57x6 Steel comm. 31 Vs 3115/16-2 U. S. Leatber 37x6 37x6 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 4403/, 4431'/, Java Cultuur 157 160 Ned. Ind. Suiker Unie 172 173 Vereen. Vorstenlanden t 627. 63'/4 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. i 9 713/, 74 Redjang Lebong PETROLEUM. 9 1677, 1667, Dordtsche Petr. i i 310 3107, Kon. Petr 325 323f-4i 76V, 75 Phillips Oil i 237, 237s Shell Union 8'%e 97x6 "1 Tide Water 1 97x6 974 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1917x6 19U/,-2 125 128 Hessa Rubber 97 101 121 119 897, 89'/, 23/, 27, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 100 100 JavaChinaJapan lijn 82 81 Kon Ned Stoomboot. 107 106 Va Scheepvaart Unie 1187, 118 TABAKKEN. Deli Batavia 213 211 Oude Deli 282 279 Senembah 245 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 19'/, 183/, 87i6 83/, Southern Railw. Cert. 1 57, 5 Vi, Union Pacific 48'/, 477, Canadian Pac. 3% 3U/l6 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers )4, heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.80'/i, 1.801/, Londen 8.961/, 8.96 Berlijn 72.80 72.82 Parijs 5.02 X 5.023/, Brussel (Belga) 30.67 30.62 Zürich 41.37 41.37 Kopenhagen 40.02)£ 40.02)4 Stocaholm 46.22)4 46.22)4 Oslo 45.05 45.02)4 gevoel in Oostenrijk sterker dan onder Dolfuss en Schuschnigg. De voornaamste oorzaken van de ontstemming zijn volgens Bartlett, dat de voornaamste posten zijn toevertrouwd aan Duitschers of aan Oos tenrijkers, die naar Duitschland waren uit geweken en de rede, welke Göring te Linz heeft gehouden en waarin hij heeft ge zegd, dat Duitschers naar Oostenrijk zou den komen om de Oostenrijkers te leeren werken .Dit heeft vooral de Oostenrijksche arbeiders gegriefd. Verder is slechts een klein aantal Oostenrijksche officieren op genomen in het leger. De kosten van het levensonderhoud zijn gestegen, terwijl de wijziging van de munt van schilling in mark een loonsverlaging beteekent. Barlette besluit zijn artikel met de ver klaring, dat het belachelijk zou zijn te beweren, dat deze teleurstellingen zouden kunnen leiden tot een opstand tegen de nationaal-socialisten, doch de leiders van het nationaal-socialisme maken zich onge rust over het feit, dat Oostenrijk het cen trum van een liberale oppositie zou kunnen worden. DE OOSTENRIJKSCHE SCHULDEN. Britsche pers verontwaardigd over Funck's rede. De Britsche pers is verontwaardigd over de rede, welke minister Funck gisteren te Bremen heeft gehouden en waarin hij offi cieel heeft verklaard, dat Duitschland de schulden van Oostenrijk niet zou betalen. De bladen verwerpen de argumenten van Funck, doch zij winden zich niet buiten mate op en erkennen, dat Funck de deur tot onderhandelen open heeft gelaten. Men hoopt derhalve Duitschland tot rede te brengen zonder dwangmaatregelen toe te passen. De Britsche pers is vooral verbaasd, dat Funck de Oostenrijksche schulden ge lijk stelt met de oorlogs- en herstelschulden. Men verzekert, dat de Oostenrijksche schul den niets te maken hebben met oorlogs schulden en herstelbetalingen, bovendien heeft Oostenrijk in 1922 een moratorium voor de herstelbetalingen gekregen. De Daily Telegraph And Morning Post zet uiteen, dat de Oostenrijksche leeningen dienden tot economisch herstel van het land en een actief vormen, waarop Duitsch land thans de hand heeft gelegd. Niemand in Engeland, zoo schrijft het blad verder, is erop gesteld zijn toevlucht te nemen tot dwangmaatregelen als 'n verplichte clearing doch de vooruitzichten op een voor beide partijen bevredigende regeling zouden be ter zijn geweest, indien Duitschland zelf zou hebben erkend dat het tot betalen ver plicht was. De Daily Express stelt voor alle wette lijke maatregelen te nemen tot bescherming van het bezit van Britsche onderdanen en de Financial News schrijft, dat niemand buiten Duitschland de officieele lezing van de nationaal-socialisten zal aannemen, dat de leeningen „politiek" waren en geen en kel actief vormde. Indien men dit zou aan vaarden, dan zou nooit een regeering een leening in het buitenland kunnen sluiten en niemand zou ooit zoo dom zijn aan een re geering te leenen Duitschland zal slechts betalen wanneer hgedwongen wordt en de regeering van het Vereenigd Koninkrijk moet thans maat regelen nemen om te dwingen. De Daily Herald, Financial Times en News Chronicle zijn meer optimist en ver wachten, dat Duitschland niet definitief zal weigeren. De News Chronicle voegt hier evenwel aan toe, dat men in Londensche kringen niet gelooft in een vriendschappe lijke regeling. EEN AARDBEVING GEREGISTREERD. Het seismologisch instituut van Florence heeft vannacht om 3 uur 28 min. 11 sec. (M. E. T.) een zeer sterke aardbeving ge registreerd, waarvan de haard vermoed wordt op een afstand van 11.300 K.M. in oostelijke richting. KAIFENG DOOR DE OVERSTROOMING BEDREIGD. Kaifeng, dat thans in handen van de Ja pansche troepen is, wordt ernstig door de overstrooming bedreigd. Het water is geen zes kilometer meer van de stad verwijderd. De strijd is hier gestaakt, de Japanneezen trekken hun troepen terug uit het bedreigde gebied. Men vreest, dat de overstrooming nog zal toenemen, aangezien de Gele rivier haar hoogsten waterstand nog niet heeft be reikt. BIGGENMERKEN. Van 30 Mei tot 4 Juni 1938 zijn aange bracht 46406 biggenmerken, tegenover 44189 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 4 Juni j.1. gebruikt 652.482 merken, tegenover 691.591 merken van de toekenning 1937 op het over eenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene dat van 1 Januari tot genoemde datum in totaal zijn gemerkt 915.211 biggen, welke aantal voor het zelfde tijdvak van 1937 bedroeg 841.730. £ucfutaaact ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Valk te Bandoen; Wielewaal te Jodhpur; Nandoe te Athene. Thuisreis: Torenvalk te Amsterdam; Emoe te Jodhpur; Oehoe te M^dan. DE VLUCHT NAAR AUSTRALIË. Gisteren is het speciale toestel, dat een proefvlucht maakt naar Australië van Ba tavia vertrokken. De K.N.I.L.M. deelt mede, dat het toestel P.K.-A.F.O. volgens het reisplan van Bali te Port Darwin is aangekomen en vandaar de vlucht heeft voortgezet. Hedenmiddag werd gemeld, dat de P.K.- A.F.O. volgens het reisplan om zeven uur plaatselijken tijd te Cloncurry is aange komen. Pcoutiiciaal Tlieuws 60 JAAR SCHIPPER VAN DE TREKSCHUIT EDAM—VOLENDAM. Een zeldzaam jubileum wordt op 20 Juni а.s. te Edam herdacht. Dien dag is het zestig jaar geleden dat de thans 75-jarige C. Slot met zijn vader den trekschuitdienst EdamVolendam opende. En den dag, voordat hij zijn twintigjarig jubileum als schipper van de trekschuit zou herdenken, trad hij in het huwelijk, zoodat schipper Slot en zijn vrouw Maandam a.s. tevens hun veertigjarig huwelijksfeest vieren, temid den van hun in de Zaanstreek wonende kinderen en kleinkinderen. Het Festival. Zondag 19 Juni zal het Federatief Festi val plaats vinden op het gemeenteterrein te Castricum tegenover hotel Broksma. De voorbereidingen hebben een alleszins vlot verloop gehad, zoodat het Uitvoerend comité alle reden heeft te mogen verwach ten, dat ook de uitvoering van de noodige voorzieningen naar wensch zal verloopen. De spontane medewerking, welke is toege zegd, heeft de verwachtingen van het comité verre overtroffen. Het terrein zal op een passende wijze met vlaggen worden ver sierd, terwijl op de muziektent de „rood geel" kleuren van de federatie zullen wap peren. Het belooft voor een ieder en in het bij zonder voor de muziekliefhebbers een groot- schen dag te worden. Dit zal geen dag van spanning en nerveuze stemming, van blijden en teleurgestelden worden, zooals dit op concoursen het geval is. Het wordt een dag, waarop ieder met genoegen en in een rustige sfeer zal kunnen genieten van het kunnen der dilettanten-muziekkoren. Als het weer moge medewerken, verwacht het comité een groot aantal bezoekers, waarvoor een 1500- tal zitplaatsen zal worden aangebracht. De toegangsprijzen bedragen voor het middag concert 0,25, voor het avondconcert 0,20. Te 1 uur zullen dirigenten en besturen van de deelnemende vereenigingen, alsmede eenige genoodigden, officiéél op het ge meentehuis worden ontvangen door den bur gemeester van Castricum. Te 1.30 uur zal, onder leiding van den heer P. N. Joosen, dirigent van D.I.U., door alle deelnemende vereenigingen den feestmarsch van v. d. Glas worden gespeeld. 2 uur: aanvang mid dagconcert, waarvoor achtereenvolgens zul len optreden: 1. Onderlinge Oefening, Uit geest; 2. De Dageraad, Zaanstreek; 3. Fan farecorps „Uiterweg", Aalsmeer; 4. Zaan- dijks Harmonie, Zaandijk. Hierna zal mr. F. J. van Lanschot, burge meester van 's-Hertogenbosch, als voorzitter der Nederlandsche Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, een redf uitspre ken, welke met een geluidsinstallatie zal worden versterkt, om een ieder in de ge legenheid te stellen dezen zoo populairen burgemeester te kunnen beluisteren. Men zorge hiervoor vroegtijdig op het terrein aanwezig te zijn, ten einde stoornis te voor komen. Verder vervolg middagconcert door: 5. Door Inspanning Uitspanning, Castricum; Westers Harmoniecorps, Amsterdam; 7. Kunst na Arbeid, Watergraafsmeer; 8. Stede lijk Orkest, Purmerend. Van 6 tot 7.30 uur pauze. 8 uur: aanvang van het avondconcert door: 1. Westers Harmonie, Amsterdam; 2. Stedelijk Orkest, Purmerend. Beide vereenigingen spelen in de Vaan- delafdeeling der Federatie en waarborgen een hoogstaande muzikale uitvoering. Voor uitvoerige gegevens wordt verwezen naar den feestgids, welke a 10 cent verkrijg baar is bij het comité en tijdens het Festival op het terrein. Wat aan werkloozenzorg werd uitgegeven. Over het jaar 1937 is door deze ge meente wegens werkloozenzorg uitgegeven 45950.44, verdeeld als volgt: steunuitkee- ringen 18518.14; gemeentelijke werkver schaffing 2329.19; centrale en andere werkverschaffingen 24935.11 en steun aan z.g. kleine boeren 168. Autotocht ouden van dagen. Per autobus en luxe auto hebben de ouden van dagen uit Oudesluis en naaste omgeving Woensdag een geslaagden tocht gemaakt langs de mooie duinstreek via Egmond aan Zee waar de koffie werd gebruikt en Bloemendaal naar Haarlem en terug. Ook werd een bezoek gebracht aan de groote zeesluis te IJmuiden. In Haarlem gebruikte het opgewekte gezel schap een warmen maaltijd by Heek. Bij terugkeer des avonds in Oudesluis bracht de plaatselijke harmonie „Concordia" vroo- lijke muziek. Voor de ouden van dagen was het een bijzonder mooie dag. Autotocht ouden van dagen. Dinsdag had de jaarlijksche autotocht plaats van de ouden van dagen, georgani seerd door de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering. Men had evenals voorgaande jaren inteekenlysten by de burgerij aangeboden en weder zoodanige bijdragen ontvangen, dat het uitstapje der oudjes wederom kon plaats vinden. Een 106-tal ouden van dagen trokken met 21 auto's naar Groet, Schoor! Bergen en terug over Egmond. Heiloo en Alkmaar. Alhoewel het weer niet heel aanlokkelijk was, is de tocht toch uitstekend geslaagd en bij aankomst werd men vergast op vroolijke marschen van het fanfarecorps Excelsior. Na aankomst verzamelden allen zich nog maals in de zaal van den heer Kossen, die tjokvol was, heeft de voorzitter, de heer Borst, allen dank gebracht, die aan het wel slagen van dezen tocht hadden meegewerkt. Mej. Anne Molenkamp bracht namens de ouden van dagen op treffende wijze dank voor dezen uitstekend geslaagden tocht, wat de heer Druif nogmaals onderstreepte. Het fanfarecorps Excelsior liet zich niet onbetuigd en speelde ter afwisseling vroo lijke populaire marschen, die lustig werden meegezongen en in een echt genoeglijke stemming togen te half 10 de oudjes huis waarts. Dokter de Boer en zuster Kok maakten den tocht mee. Hun hulp was ditmaal ge lukkig niet noodig. Wat niet wegneemt, dat het een nuttige voorzorgsmaatregel is, welke in voorgaande jaren niet overbodig bleek te zy'n. Van steun uitgesloten. De werklooze J. T., alhier, is wegens het voorhanden hebben van een 46 pakjes ongebanderolleerd sigarettenpapier te Den Helder bekeurd en deswege van plaatsing in werkverschaffing en van steun uitgesloten. Ventverbod Bergen aan Zee. B. en W. hebben met ingang van heden tot 15 September 1938 een ventverbod ingesteld op het gedeelte strand van de grens van de gemeente Schoorl af tot 3 K.M. zuidwaarts en voorts op de straten en wegen in Bergen aan Zee. Dit verbod geldt van des voormiddags 9 uur tot 's namid dags 10 uur. Aangehouden. Door de politie is gisteren aangehou den de 21-jarige Amsterdammer H. P. M. als verdacht van diefstal van ruim 100 boekwerken. De verdachte heeft een vol ledige bekentenis afgelegd en is ter be schikking van de justitie gesteld. Inbraak in een rijwielherstelplaats. In den loop van niet al te langen tijd is er thans tot driemaal toe ingebroken in de rijwielherstelplaats van den heer Holtman aan den Busch onder deze gemeente. Mocht het tot dusver niet gelukken om den dader op te sporen, thans is de politie, in samenwerking met de politie te Kromme nie, er in geslaagd de daders te vatten. Zij zijn thans reeds in verzekerde bewaring gesteld en zullen wel gelegenheid krijgen om over het een en ander eens rustig na te denken. Afscheid van kapelaan Herzberg. Donderdagavond hebben velen afscheid genomen van kapelaan Herzberg, die in Dordrecht is benoemd en de parochie gaat verlaten. Het is geen gebruik (of anders in bescheiden mate) om op zóó grootsche wyze afscheid te nemen. Daardoor is wel bewe zen, dat de kapelaan, die om zijn eenvoud en beminnelijkheid aller harten heeft ver overd, bij iedereen gezien en bemind is. Zelden zal een jonge priester, die 4 )4 jaar geleden als neomist zijn intrede deed, zulk een huldiging en cadeaux hebben gekregen. Door een haag van K.J.C.-ers trad de kape laan de groote zaal binnen en spontaan werd gezongen. Daarna nam kapelaan van der Knaap het woord en in een geestige speech sprak hy over het „kleine bekende briefje van Haar lem" en de groote gevolgen: het afscheid. In een hartelijk gesproken woord dankte spr. voor alles wat de scheidende kapelaan had gedaan. Hierna voerden afgevaardigden van ver schillende vereenigingen met wie hij in aan raking kwam als geestelijk adviseur, censor of directeur, het woord. Schriftelijk was een hartelijk gesteld schrijven ingekomen van rector Boon, districts-bestuurder van de K. J.C. en van het hoofdbestuur der Rijwiel club. Een tooneelstukje werd opgevoerd (wat bedoeld was voor zijn verjaardag, doch nu plaats had). Een spreekkoor van K.J.C.- ers vertolkte de gevoelens voor den schei denden directeur. Nadat ook de pastoor een bijzonder harte lijk woord had gespreken werd een belang rijk geschenk onder coüvert aangeboden. Kapelaan Herzberg dankte. Zeer bewogen nam hij afscheid van zoovelen personen en zaken die hem lief zijn. Gewoonte is, dat er overdreven wordt en dat is ook nu het geval, want al wat spr. heeft gedaan dankt hy aan God. Hierna nam hij van allen persoonlijk afscheid. Vragen aan B. en W. Door de soc.-dem. raadsfractie zy'n aan B. en W. vragen gesteld welke personen verantwoordelijk zijn voor het tewerk stel len van den arbeider A., die herstellende was van een zware maagoperatie en Woens dag tijdens zijn arbeid in elkander is gezakt en bewusteloos naar zijn woning is vervoerd. A. ontving steun van het burgerlijk armbe stuur en moest voor dezen steun lichte werk zaamheden verrichten. S ZOMERS IN DEN ROTSTUIN. Als de groote toeven Alyssum, Aubrietia en Ibeiis eenmaal zijn uitgebloeid, bieden de meeste rotstuintjes geen fleurigen aan blik meer. Weliswaar schonken zij ons in het vroege voorjaar de eerste bloemen doch nu het overige deel van den tuin zich volop met bloemen tooit, laten rotstuin en muurtje ons wel een beetje in den steek. In het najaar hebben we reeds besproken hoe we vanaf September tot diep in den herfst nog plezier van den rotstuin konden beleven door wat late bloeiers aan te planten, waar jammer genoeg zoo weinig aan gedacht wordt bij den aanleg. En zoo is het ook met de zomermaanden, waar even goed een oplossing voor te vinden moet zijn. En dan denken we hier b.v. aan de ver schillende kruipende Anjers, als Dianthus deltoides, 20 c.M. hoog, karmijnrood, en Dianthus glacialis neglectus, 10 c.M. hoog rose, die vanaf Juni geruimen tijd door- bloeien. Van Mei tot Augustus genieten we van de fraaie toeven Fijnstraal of Erigeron waarvan ook lage variëteiten bestaan, dé Lrigeron leiomerus, 10 c.M. hoog, violet blauw en Erigeron mucronatus Moerheimi, 10 c.M. hoog, lilarose, beide met Margriet achtige bloemen. Een aardig plantje dat bovendien 's win ters groen blijft, is de Dryas octopetala, de achtbladige boschnimf, die van Mei tot Juli overdekt is met witte bloempjes. Het plantje, dat 10-15 c.M. hoog wordt, houdt van een zonnig plekje in voedzamen grond. Onder de Campanula's zijn ook eenige zomerbloeiers te vinden, de Campanula pusilla, violetblauw en haar variëteit alba, wit, beide 11 c.M. hoog en bloeiend van Juni tot Augustus. Ook de Asters doen mee, de Aster alpinus albus giganteus, wit, en Charming, blauw, beide 20 c.M. hoog. En dan alle Achillea's of Duizendblad niet te vergeten, de zwavelgele variëteit Lewisi, 15 c.M. hoog, van Tïei tot Augustus en de witte umbellata, met grijs viltig blad, eveneens 15 c.M. hoog. Voor een schralen, kalkachtigen grond kunnen we Brunella Webbiana rosea warm aanbevelen met haar donkerrose bloemen van Juli tot September, 15-20 c.M. hoog. En dan tot slot de fleurigste aller zomer bloeiers, 't Zonneroosje of Helianthemum, dat zich vooral leent voor boven op een muurtje. De meeste variëteiten bloeien van Juni tot Augustus en de kleuren va- rieeren van geel, oranje, koperkleur tof scharlakenrood, donkerkarmijn en wit. Thans is de tijd gekomen om eens op een kweekerij te gaan kijken waar deze plantjes bloeien, we kunnen dan veel beter onze keus bepalen dan in het najaar als de plantjes uitgebloeid zijn en we al leen op een catalogus aangewezen zijn. A. C. MULLER—IDZERDA. J tBucqedü&c Stand ALKMAAR, GEBOREN: Wilhelmina Cornelia, d. van Maximiliaan Verver en Wilhelmina Hendrika Koenen. Geertruida Maria, d. van Franciscus Johan- nes Smit en Anna Metselaar. ONDERTROUWD: Jan Willem Kommer en Jacoba Johanna Pesser. Willem van Haneghem en Johan na Marijtje Doeschot. Cornelis Bood en Dina Strang. OVERLEDEN: Pieter Godvliet, gehuwd met Aafje Blok dijk, 77 jaar. Anna de Graaf, gehuwd met Wijnand Rolie, 60 jaar. HEILOO (Mei). Geboren: Andreas Louis z. van N. Bak ker en E. Müller. Elizabeth d. van N. Hulst en R. Niemeyer. Margaretha Aga- tha Maria d. van J. M. Putter en C. Mulder. Elizabeth Margaretha Maria d. van H. N. Ursem en J. M. Scholten. Petronella d, van A Leusink en G. van Dyk. Albertus Simon Gerardus z. van M. J. Klaver en J. H. van de Kamer. Dirk Hendrik z. van C. Hoogvorst en A. A. van Essen. Fran ciscus IJsbrand Gerardus z. v. P. J. Kops en C. Schut. Cornelis Maria z. van H. Ver meulen en C. M. Belderok. Wilhelmina Margaretha d. van B. Snelten en V. M. Du- dink. Walter Maria z. van M. Zonneveld en A G. van Westen. Alphonsus Wille- brordus Jozeph Théophile z. van P. J. T. Marres en C. M. A van der Ven. Wilhel mina Johanna Maria d. van T. C. B. van Buitenen en J. M. J. Dielwart. Ondertrouwd: Johannus Laar en Wie- gertje Vledder te Alkmaar. Jan Jellema te Alkmaar en Catharina Louisa Schellings. Nicolaas Cornelis Dingerdis te Alkmaar en Margaretha Clementia Ranzijn. Pieter Cornelis Melker te den Helder en Anna Ka bel. Jacob Bakker te Avenhorn en Ma- rijtje Bakker. Pieter Burgering en Afra Mors. Getrouwd: Simon Duinmeyer en Mar garetha Houtenbos. Simon Bruin en Maria Hoogland. Johannus Laan en Wiegertje Vledder. Overleden: Maria Raadsma, 79 j., echt- gen. van T. Wiersma. Adriana Coen- raads, 63 j., echtgen. van C. Huig. Antje Koopmans, 53 j., echtgen. van C. Sietsma (overl. te Alkmaar). Pieter Vos, 77 j, (oyerL te Limmen). Jozephus van der Waaij, 60 j., (overl. te Alkmaar). Antoi- nette Himpers, 69 j., wed. van J. F. Driessen. Adriaantje Kraakman, 77 j., wed. van J. BijL Wijbrandus Mossel, 60 j. Petrus Bakker, 66 j. HEERHUGOWAARD (Mei). Geboren: Paulus, z. van J. den Hartigh en N. Smit. Simon Jacobus, z. van Th. Zuurbier en M. Schilder. Anna Agatha, d. van J. Stoop en H. Beerse. Grietje, d. van D. Appel en B. Visser. Theodorus, z. van Th. Tesselaar en A. Cornelisse. Lid- wina Helena, d. van J. Boots en H. Com mandeur. Stephanus, z. van J. Beers en E. A. Smit. Elisabeth Hermina, d. van M. de Krijger en H. E. Weerkamp. Maria, d. van J. G. Kraakman en N. Jong. Johannes Cornelis, z. van G. J. v. d. Heijden en A Oud- Cornelis, z. van K. Modder en G. v. Twisk. Agatha Maria Elisabeth, d. van C. P. J. Scholten en G. Groot. Ondetrouwd: Adrianus Molenaar te Oudkarspel en Alida Schuijt. Jacob Jo- seph de Wit en Catharina Maria Kager. Pieter Dekker te Andijk en A. Biersteker. Petrus Kok te Alkmaar en Aafje Anthonia Groot. Lukas Hulzentop te Midwoud en Aagje AppeL Lourentius Hof te Bergen en Catharina Hoogzaad. Klaas Pranger te Noordscharwoude en Antje de Boer. Johannes Beers en Adriana Johanna van Langen. Simon Joseph Sneekes te Am sterdam en Brigitta Cornelia Agatha Scholten. Getrouwd: M. Dekker en J. Beers. J. J. Groenland en C. A. Beers. P. H. J. Rietmeyer en C. A. Groot. J. Van Eg mond en J. Deelis. F. M. Keizer en H. C. Scholten. N. M. Bolten en C. U. Groot. A. Molenaar en A. Schuijt. J. j. de wit en C. M. Kager. P. Dekker en A. Bier steker. L. Hulzentop en A. Appel. Overleden: Dirk Tesselaar, echtg. v. G. van Leijen, 83 jaar. Johannes Cornelis van der Heijden, z. van G. J. v. d. Heijden en A. Oud, 1 dag.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12