8 8 ^Binnenland CRAVEN PLAIN m Seuilteton nder de aanwezigen Schriftelijk beantwoorde vragen, Vergaderrecht kwestie. De ontvluchte Spanjaarden. Voorraden in tijd van oorlog. Brand in Nederlandsch s.s. „Tjisalak". Vuur bleef tot één ruim beperkt Op de vragen van den heer Effendi (c.p.h.) betreffende opheffing van de beper king van het vergaderrecht voor enkele par tijen in Nederlandsch-Indië, n.L welke over wegingen de Indische regeering er toe heb ben geleid om, met betrekking tot de op heffing van de beperking van het vergader recht, ten aanzien van de Partai Sarikat Islam en de Persatoean Moslimin Indonesia een geheel andere gedragslijn te volgen dan voor de Partai Indonesia, heeft de minister o.m geantwoord: Het in de eerste vraag bedoeld verschil ln gedragslijn is te verklaren uit de omstan digheid, dat de in 1933 door de Indische regeering getroffen maatregelen tot beper king van de uitoefening van het recht van vergadering ten opzichte van de Partai Sa- rekat Islam Indonesia en de Persatoean Moeslimin Indonesia slechts betrekking hadden op een drietal gewesten van Suma- tra en nimmer algemeen hebben gegolden, terwijl die ten opzichte van de Partai In donesia geheel Nederlandsch-Indië betrof fen. Op grond van de ervaring nopens de actie van de Partai Indonesia in de laatste jaren achtte de Indische regeering verdere hand having van den ten aanzien van die ver- eeniging getroffen maatregel niet noodzake lijk, weshalve de algemeene beperking werd ingetrokken. Zoodra bleek met betrekking tot een der drie residenties, waarop de bo venbedoelde maatregel ten aanzien van de eerstgenoemde twee vereenigingen betrek king heeft, dat de beperking van de verga dervrijheid kon worden opgeheven, is de maatregel voor dat gewest ingetrokken. Voor de twee andere gewesten werd zulks nog niet geraden geoordeeld. Zooals uit het antwoord op de eerste vraag blijkt, heeft een algemeene beperking van de uitoefening van het recht van ver gadering voor de P.S.I.L. en de Permi nimmer bestaan en kon dus ook niet onge daan worden gemaakt. Op de vragen van den heer Van der Goes van Naters (s.d.) betreffende het wederom ontvluchten van een viertal Spanjaarden hebben de ministers van buitenlandsche zaken en justitie als volgt geantwoord: Vier Spanjaarden, die in 1937'op Ameland geïnterneerd waren geweest, hebben op 18 Mei jL 's-Gravenhage, alwaar ze verblijf hielden verlaten en zijn naar het buitenland vertrokken. Na de ontvluchting van het aantal Span jaarden in December 1937 hebben verschil lende hier te lande geïnterneerde Spanjaar den gedurende geruimen tijd eerst te Gori- chem en later te Bennekom onder voortdu rend toezicht gestaan. Bedoelde maatrege len van toezicht zijn eerst ingetrokken na de terugzending naar Nederland^ van een aantal der ontvluchte Spanjaarden. Aanstonds na de ontvluchting van 18 Mei j.1. is voor alle geïnterneerden wederom een dagelljksche meldingsplicht voorgeschreven en werden voorbereidingen getroffen, de daarvoor in aanmerking komende Spanjaar den naar Ameland over te brengen. Deze overbrenging heeft inmiddels plaats gehad. Het antwoord van de ministers van eco nomische zaken en van defensie op de vra gen van den heer Bierema betreffende het vormen' bij den importhandel van voorra den voor de voeding van mensch en dier ten behoeve van de defensie luidt o.a. als volgt: Het is juist, dat de regeering een regeling voorbereidt, waarbij belangrijke grondstof fen voor de voeding van mensch en dier bij den importhandel in permanenten opslag worden aangehouden, zoodat in tijden van mobilisatie of oorlog de overheid bij staking der aanvoeren op deze voorraden zal kun nen rekenen. Het ligt in de bedoeling de noodzakelijke kosten af te wentelen op hen, in wier be lang de voorraden worden aangelegd, d.w.z. voor zoover het broodtarwe betreft op den broodverbruiker en wat veevoeder aangaat Ja, over de heele wereld zijn Gouden Virginia tabakken, zóó Craven 'A "(met kurken mondstuk) zuiver, zóó zacht, dat deze U en Craven Plain (zonder mondstuk) schenken het zuiverste rook- bekend als de voortreffelijkste en k _A genotl zachtste Vlrginia-sigaretten! |K Sigaretten met 'n wereldreputatie! W Ss. v 5*^ 10 stuks 17'A cent 20 stuks 35 cent op den veehouder. Welk systeem van uit voering ten slotte gekozen zal worden, is nog niet beslist. Het ligt in het voornemen van de regee ring aan de Staten-Generaal machtiging te vragen door een binnenkort in te dienen wetsontwerp, de haar verleende bevoegd heden ingevolge de landbouw-crisiswet tij delijk ook te mogen toepassen voor het tref fen van die maatregelen, welke een doel treffende voorbereiding van de voedsel voorziening in oorlogstijd eischt. De huidige internationale toestand welke het uitbreken van een conflict niet uitsluit, gedoogt niet, aldus den minister, dat een regeering, welke zich haar verantwoorde lijkheid ten aanzien van 's lands weerbaar heid ten volle bewust is, de door den ernst der tijden geboden maatregelen uitstelt tot dat het geheele complex van wettelijke maatregelen betreffende de economische verdedigingsvoorbereiding de Staten-Gene raal heeft gepasseerd. De regeering kan niet toegeven, dat het verhalen van de kosten op de afnemers een eenzijdigen druk legt op de minst draag- krachtigen der bevolking. In den afgeloopen nacht is brand uit gebroken aan boord van het in de ha ven te Hongkong liggende Nederland- sche stoomschip „Tjisalak" van de Java-China-Japanljjn. Het vuur ontstond tijdens het laden in ruim drie en kon dank zij het krachtige in grijpen van de bemanning hiertoe beperkt blijven. Ongeveer 500 ton goederen liepen brand- en waterschade op. Het schip was op de thuisreis naar Java. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Het schip zou hedenmiddag of anders morgenochtend de reis voortzetten. De „Tjisalak" heeft een inhoud van 5787 bruto- en 3614 nettoton. NEDERLANDSCHE BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. Tweejaarlijksch congres. In de sociëteit van de Diergaarde te Rot- terdag wordt gedurende drie dagen het tweejaarlljksche congres van den Neder- landschen bond van personeel in Overheids dienst gehouden. De voorzitter van den bond, de heer L. J. Bakker, hield een openingsrede. Het leden tal is in stijgende lijn. Op 1 Juni j.L stonden bij den bond 12.928 lden ingeschreven. Toch zijn er nog duizenden ongeorganiseerden, die niet weten by welke vereeniging zy zich moeten aansluiten. Dit bewijst wel zoo zeide hy dat er veel propaganda gevoerd moet worden. Hierna ging spr. over tot het begroeten van de binnen- en buitenlandsche gasten, w.o. afgevaardigden van Fransche en Scan dinavische zusterverenigingen, van het N.V.V. en de A.C.O.P. enz. De middagzitting van het congres ving aan met enkele toespraken van diverse af gevaardigden, die de verstellen van hun» respectievelijke afdeelingen nader toelich ten. Enkele sprekers deden zelfs mondeling eenige voorstellen. Over de fusie van den N.B.P.O. met den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond zeide de secretaris o.m., dat deze kwestie de volle belangstelling van het hoofdbestuur heeft. Maar bepaalde omstandigheden, die de beide bonden niet beheerschen, vertragen de vast stelling van den dag, waarop deze zoo lang gehoopte fusie kan ingaan. Alles daartoe is reeds geheel voorbereid. Forceeren van het tot stand komen van de fusie kan fataal zijn. Spr. verzocht het congres alles rustig op zyn beloop te laten. Over de pensioenregeling meende spr. te moeten opmerken, dat vroegtijdige pension- neering voorloopig nog niet aan de orde moet worden gesteld. Urgenter is momenteel de kwestie van het pensioengeld. Tenslotte waarschuwde spr. nog voor het fascisme, dat probeert in alle lagen der maatschappij door te dringen. Het verslag van den secretaris en het be leid van het hoofdbestuur werden vervol gens met algemeene stemmen goedgekeurd. Woensdag 22 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.j 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 9.30 Keukenpraatje. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.20 Voor Arb. in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 12.45—1.45 Orgelspel en gr.pl. 2.— Kniples. 2.30 De Ramblers. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6. Orgel en zang. (6.30 RVU.: Van New York naar New Orleans, cau serie). 7.— Gr.pl. 7.06 Vocaal con cert. (7.30 VPRO: Franciscus van Assisl, causerie). 8.05 Herh. SOS- en ANP-ber., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest en soliste. 10.30 ANP- ber. 10.35 Fantasia. 11.— Schaak nieuws. 11.05 De Ramblers. 11.30 12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. 9.30 Ge- lukwenschen. 9.45 Gr.pl. 10.30 Mor gendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Ensem ble van der Horst. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Verv. concert. In de pauze gr.pl. 2.45 Rep. 4.15 Gr.pl. 4.45 Felicitaties. 5.Voor de kin deren. 5.45 Gr.p'. (6.30 Onderwijs fonds voor de scheepvaart: Taalle3 en causerie over het Binnenaanva- ringsregl.) 7.Ber. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.458.Rep., eventueel gr.pl. 8.05 ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Orgelconcert. 9. Wat de By 5el zelf zegt, causerie. 9.30 NCRV-orkest en solist. 9.55 ANP-ber. 10.Voor amateur-foto grafen. 10.15 NCRV-orkest en so liste. 10.45 Gymnastiekles. 11. Verv. concert. 11.30 Gr.pl. Ca. 11.50 12.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 t Norris-Stanley-sextet. 12.10Gr.pl. 12.15 Uit Stockholm: Sven Sköld's orkest. 12.50 Gr.pl. 1.352.20 BBC- Northern Ireland-orkest. 3.10 Gr.pl. 3.20 Geiger en zijn orkest. 3.50 Gr. pl. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.20 Sportrep. 5.30 Al Collins en zijn orkest en solisten. 6.20 Ber. 6.40 Causerie over de Deensche Nat. Landbouwtentoonstelling. 7.In leiding volgende uitz. 7.05 le acte van de opera Don Juan. 8.55 BBC- Variété-orkest en soliste. 9.20 Ber. 9.40 Jay Wilbur en zijn Band e.a. 10.20 BBC-Harmonie-orkest en so list 11.05 Deel. 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.45—12.20 Jazzmu ziek (gr.pl.) 3.05 Uit Amerika: Sportrep. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.109.05 en 10.35 Gr.pl. 12.35 Orkest van de Garde Républicaine. (1.50 Zang). 3.05 Pianovoordr. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Cellovoordr. 5.20 Het Bailly- orkest. 8.50 Zang. 9.20 Variété- progr. 10.5011.05 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Rhei- nische' Landesorkest. 8.50 Gouw orkest Silezië. 12.20 Omroeporkest en solisten. 1.35 Landesorkest Gouw Baden en Theo Höllinger's dans- orkest. 2.30 Populair concert. 4.20 Omroeporkest en soliste. 6.50 Zang. 7.30 Gr.pL 8.20 Omroeporkest en -koor en solisten. 8.50 Kurorkest Bad Pyrmont. 10.35 Gr.pl. 10.50 Omroepkleinorkest en solisten. 12.20 Concert. 1.20 Concert en sport rep. uit Amerika. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Gr.pl. 7.20 Zang. 8.20 Das Spielzeug ihrer Majestat, operette. 10.30—11.20 Gr. pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Luc Darcy's orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 en 8.— Omroepdans- orkest. 6.35 en 7.05 Het Hof-Trio van België. 7.35 Gr.pL 8.20 Nat. orkest en solist. (9.059.20 Rep.) 10.Nat. orkest. 10.3011.20 Om- roepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Carl Woitschach's orkest. 8.20 Weensch Mandoline-orkest, Om- roep-Amusementsorkest en solis ten. (9.20—9.35 Duitschlandecho 10.20 Ber. 10.40 Sportrep. 10.50 Pianovoordr. 11.05 Ber. 11.20 Om roepkleinorkest en solisten. 12.20 Gr.pl. 1.20 Zie Keulen. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Luxem burg 10.20—10.35, Parijs R. 10.35— 12.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, Keulen Parijs R. 15.2015.35, 15.35—16.20, Keulen Parijs R. 17.20—18.20, 18.2019.20, Keulen D.sender 20.0520.20, 20.20—21.05, Keulen Brussel VL 22.20— 22.35, Keulen 22.35—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.50, Droitwich 12.50—13.25, Lond. Reg. 13.2514.50, Droitwich 14.50—18.40, Keulen 18.40—19 Droitwich 19.—23.05, London Reg. 23.05—23.20, Droitwich 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen. I 14.20—15.20, Lond. Reg. 16.20—17.20, Lond. Reg. 19.20—20.05, Brussel Fr. 21.05—22.20, INVAL IN EEN SPEELHUIS. De roulette draaide. De Haagsche politie heeft onder leiding van den hoofdinspecteur Halstein en den inspecteur Florschutz gisteravond te kwart voor elf een inval gedaan in het perceel Dintelstraat 15, waar roulette werd ge speeld. Veertien personen, o.w. een vrouw, zijn aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Roulette, fiches, enz. zijn in beslag genomen en de hoofd bewoner, B., de ondernemer van het speel huis, S. en een vreemdeling zijn in bewa ring gebleven. De overige personen zijn in den loop van den nacht heengezonden. HET CONFLICT IN HET HARINGVISSCHERIJBEDRIJF. Tegenvoorstellen van de vakbo.. i. De hoofdbesturen van den Centralen en den R.K. Bond van Transportarbeiders heb ben, na gehouden stakersvergaderingen, een brief verzonden aan de reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisschery te Scheveningen, waarin zy o.m. zeggen, dat zy hun pogingen om mede te werken tot de beëindiging van het conflict voortzetten. In een tegenvoorstel wordt gezegd, dat de staking in het haringvisscherijbedryf zal worden beëindigd, onder de volgende voor waarden: Voor Scheveningen zal de regeling voor den vrijen tijd als volgt worden omschreven: de bemanning heeft direct na binnenkomst recht op 36 uren onafgebroken vrij. Tusschen 's avonds zes uur en 's morgens zes uur kun nen zy echter niet worden verplicht werk te verrichten, dat verband houdt met het laden of lossen van het schip. De gage voor de bemanning van stoomschepen zal worden gebracht op grondslag van f 1.65 per ma- trozendeel. De afrekening zal plaats vinden bij be ëindiging der zoutvisscherij op basis van 1 14 per week per matrozendeel, of indien het vastgestelde percentage dat boven de berekening van 14 per weel: per matrozen- deel uitgaat op grond van de overeen gekomen procenten. Er wordt niet-uitgevaren bij nacht en ontij. Met de toegezegde of door den rijkabe- middelaar voorgestelde regeling voor de rusttijd tijJens de verschvisscherij, de aan voer van versche haring, het jaagloon en boetloon, de sterkte der bemanning, het ont takelen (afsnijden), het klim- en koksgeld, de reisgelden, de voed ingelijst, het Zaterdag avondschot en het ziekengeld wordt accoord gegaan. Ten slotte onderschrijven de vakbonden het voorste] van den rijksbemiddelaar be treffende het niet toepassen van rancune". O Uit hst Engtlsch v.n ARTHUR SOMF.RS ROCHE DoorMr. P.v. D. 4) Maar aan boord van de Majestic bra ken slapelooze nachten voor mij aan. Al lerlei beelden gingen door mijn geest. Ik zag een jongen man op een effectenkantoor werken. Ik zag, hoe hij de omstandigheid, dat het nietig kapitaaltje, dat zijn ouders hem hadden nagelaten, door school- en universiteitsuitgaven was opgeteerd, onder oogen zag. Ik zag, hoe hy zich afvroeg hoe ter wereld hy behoorlijk kon leven, zijn clublidmaatschappen kon betalen, af en toe naar de comedie zou kunnen gaan, zijn garderobe zou kunnen bijhouden om kort te gaan zou kunnen leven zooals ik mij zelf gerechtigd vond om te leven op een salaris van acht en twintig dollars per week. Ik zag myzelf beginnen met kaartspelen, niet als tijdverdrijf of ontspanning, maar als vak. Ik zag m-zelf. bedrevener dan de gemiddelde speler, winnen, soms honderden dollars per week. Het werd iets heel na tuurlijks voor mij vast te rekenen op een inkomen uit het kaartspel, om daaruit mijn kosten van onderhoud te bestrijden. Maar de grootste bedrevenheid ter we reld richt weinig uit tegen een stormloop van pech. Zoo werd ik in mijn tweeden winter op het effectenkantoor, met een salarisverhooging tot veertig dollars, ge waar, dat ik honderdvijftig dollars per week uitgaf en met bridgen verloor in plaats van te winnen. Toen de déveine twee maanden aanhield, werd ik wanhopig. Terloops gezegd, het kwam nooit in mij op valsch te spelen. Evenmin kwam het in mij op om met spelen op te houden. Mijn kans moest keeren; honderden gokkers hebben zichzelf getroost met deze verzeke ring. Maar de kans keerde niet. En op een avond gaf ik een cheque af van eenige honderden dollars, terwijl ik wist, dat mijn saldo op de bank nog niet de helft van de op de chèque vermelde waarde bedroeg. Maar één ding had ik geleerd: in New- York bekent men geen armoede, evenmin leent men daar, behalve in den alleruiter- sten nood. Den volgenden morgen was ik laat op het kantoor present. Voor den eersten keer in mijn leven was ik naar de lommerd ge gaan. Valsche schaamte, vrees voor her kenning, kleinzielige trots hielden mij er van terug een leening te probeeren in een van de inrichtingen, die betrekkelijk dicht in de buurt van mijn flat in de 55ste straat waren gelegen. In plaats daarvan nam ik de viaduct-spoor naar Brooklyn Bridge, en, in de buurt van Chatham Spuare, beleende ik een speld, gaf een aangenomen naam op, ontving een bewijs van mijn eigendoms recht op de speld, en gaf op de bank drie honderd dollars in bewaring tot dekking van de chèque, die ik den vorigen avond had afgegeven. Een week lang, teruggeschrikt door mijn hacheüjl^n financieelen toestand, hield ik op met spelen. Maar ik betaalde honderd- vijftig dollars huur voor mijn kleine ver dieping; ik gaf den man, die voor mij zorgde, mijn ontbijt bereidde en mijn klee- ren onderhield, maandelijks honderdtwin tig dollars. Dat was niet vol te houden, Daarom speelde ik opnieuw, en beleende andere juweelen, ringen, kleinoodiën, die mijn ouders hadden toebehoord, over hemdsknoopjes. Ik speelde voor hoogere tarieven, ging extra gokjes aan met de spelers, die waren uitgevallen. Een mid dag gaf ik een chèque af van negenhon derd dollar, zonder de flauwste notie hoe die moest worden gedekt. Niets beleen- baars had ik over. Den winnaar te vragen op zijn geld te wachten, zou beteekend hebben, dat ik er den volgenden dag uit lag, en zou worden verzocht voor de club te bedanken. Bovendien betaalden de an deren onmiddellijk, wanneer zij verloren. De man, die speelde en niet in staat was te betalen, behoorde in de club niet thuis. Toch beter, zult u zeggen, te bekennen, dat ik boven mijn middelen had gegokt dan een waardelooze chèque af te geven. Beter genoeg fierheid te hebben te be kennen dan valsche trots. Inderdaad, gelegen in mijn krib op de Majestic, vol verlangen naar een meisje, dat ik nooit kon krijgen, wist ik dit nu wel. Maar destijds, met soms nog een verwach ting van een geweldig succes, was ik tot nadenken niet in staat. Alleen ïaar tot een gevoel van wanhoop. Ik at dien avond alleen in een vroolijk restaurant; ik at, dronk, en was bly, om dat ik morgen van dit prettige leventje af scheid moest nemen. Mijn chèque zou op de bank van den winnaar worden gedepo neerd. Ze zou aan myn bank ter inning worden opgestuurd. Myn bank zou ze te rugzenden met een*strookje papier, voor zien van een chèque-teeken tegenover de gedrukte woorden „Onvoldoende dekking". De winnaar zou mij opbellen. Binnen acht en veertig uur zou het in de club algemeen bekend zijn, dat ik een waardelooze chèque had afgegeven. Binnen veertien dagen zou iedereen in New-York iedereen, die ik kende daarvan weten. Dit zou dan myn laatste avond op aarde zijn, bij wijze van spreken. Ik ging naar de comedie, en daar na naar de „Haven" om te dansen. Dit zou de laatste keer zyn, dat ik in de gelegen- eid zou zijn, aardige welopgevoede meisjes ten dans te vragen Het gebeurde in den 'tijd, dat er gesou- peeid werd. Ik zat met een meisje, was verbaasd, dat myn zeekreeft mij ondanks alles zoo goed smaakte. Ik hoorde iets op den grond vallen. aarna raakte iets mijn schoen eventjes aan. bukte, werd het kleine voorwerp 5!njM.g,u w,t het WM' begreep onmid- dellyk, dat het uit het oor van een witha rige matrone was gevallen, die mij voorbij ging, en liet het niet zien aan mijn vrien dinnetje. Haar attentie was afgeleid door eenige hilariteit van een paartje aan een tafeltje naast ons; zij had niet opgelet, wat ik had gedaan. Ik liet de parel in mijn vestjeszak glijden. Een half uur later was ik op myn flat, bezig het juweel te onderzoeken. Het moest duizenden hebben gekost, misschien wel twintigduizend. Maar voor my was het méér waard dan contant geld. Het betee- kende voortzetting van het leven, dat ik leidde. Het beteekende inlossing van mijn chèque. Het beteekende de gelegenheid om met het kaartspel door te gaan, totdat de fortuin mij toelachte. Ik zou het alleen maar leenen. Ik zou het beleenen voor een bedrag juist vol doende om de chèque te dekken, andere schulden te voldoen, en mij een klein ka pitaaltje te verschaffen, waarmede ik zou kunnen gokken, en binnen een week, wan neer het geluk zich naar mij zou hebben toegekeerd Den volgenden morgen richtte ik mijn schreden naar den lommerd, waarmede Ik op zulk een goeden voet was komen te staan. De man groette mij met warmte. „Kom, mijnheer Turner, waarmee kan ik u vanmorgen van dienst zijn?" Ik liet hem de rose parel zien. „Een van mijn moeder", zei ik achteloos. „Ik kan hem niet dragen, en daarom „Natuurlijk, mijnheer Turner", stemde hij toe. Ik dacht, dat hij den naam, dien ik ln mijn onderhandelingen met hem had ge bruikt, met opzettelijken nadruk uitsprak, maar zette die gedachte van mij af. Ik was zenuwachtig. „En hoeveel wilt u hierop opnemen, mijn heer Turner?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6