-.-9 -.-9 -.-9 -.22^ -.22/ -.22/ -.45 -.45 -.45 -.69 -.69 -.69 Niet alleen de prijs „DE RIJWIELHAL" SAMBO DE OLIFANT cLactX phijs en kwcJUteit De Alkm. Gymit. Vereen. KRACHT EN VRIENDSCHAP T. T. VERLOTING Spoct I Rijwiel. J. HENSTRA, Laat 158-160, Tel. 3663. Alkmaar. Kf&TiWil Prijzen der plaatsen: f4.—3.—, 2.75,2.—, 1.50,1. Hoofdprijzen: AUTO (waarvoor liefhebber f 1000.— betaalt) en 4 MOTOREN. EXTRA TREIN VAN AMSTERDAM. Voorverkoopers: ALKMAAR: Sigaren Mag. Hartland, Nieuwesloot 97, tel. 3927HAARLEMG. A. de Ridder, Smede- straat 35, tel. 15730. Schmeling per brancard terug. Verliezer verdiende 160.000 dollar. nieuwe gymnastiekvereeniging. TWEEDE BLAD. Op voorstel van B. en W. werd voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van de koningin een bedrag van 0.25 per kind beschikbaar gesteld voor een tractatie en 50 voor de versiering en illuminatie. Voorts stelden B. en W. voor, over te gaan tot aanschaffing van een nieuw re gistratuurstelsel van de Ver. v. Ned. Ge meenten. De kosten hiervan zullen het eerste jaar 150 zijn, met inbegrip van de brand vrije opbergkast. De volgende jaren zal het plm. f 35 kosten. De raad ging met dit voor stel accoord. Van de schippersvereeniging Beurtbe vrachting was een verzoek ingekomen, waar van wy den inhoud reeds vermeldden in het raadsverslag van Noordscharwoude, opgeno men in het nummer der A. C. van Donder dag 23 Juni. Dit adres werd op voorstel van E. en W. voor kennisgeving aangenomen, aangezien B. en W. of de raad hieraan niets kunnen doen. De gemeentebegrooting 1936 was terugont vangen met een nota van opmerkingen. Aan de wenschen van Ged. Staten zal worden voldaan. De gemeentebegrooting 1937 werd gewij zigd, terwijl tevens de af- en overschrijvin gen van dien dienst werden vastgesteld. B. en W. verkregen de machtiging om nageko men posten alsnog te verantwoorden. Er werd een verordening vastgesteld op de heffing van keurloonen, gelijk aan die van de andere bij de gemeente Alkmaar aan gesloten gemeenten. Ook werd een verorde ning op de keuring van vee en vleesch vast gesteld. Op voorstel van B. en W. werd een be drag van 154 uit de gemeentekas beschik baar gesteld voor extra-steun aan werkloo- zen (B-steun). Dit bedrag kan nog worden verhoogd met den eventueel nog uit te kee- ren steun voor de B- en C-boeren. Bij de hierna gevoerde besprekingen bleek, dat de tuinders, die in de B- en C- groep der steunregeling voor kleine tuinders vallen, niet voor B-steun in aanmerking zul len komen tot aan 1939. Het verzoek van het P.E.N. om een stukje grond bij de transformator te Noordschar woude in erfpacht te mogen hebben tegen een jaarlijksche canon van 4, werd inge willigd. De steun aan kleine tuinders. De voorzitter deelde mede, dat de com missie voor den steun aan kleine tuinders is samengesteld en dat de voorbereidende werkzaamheden zijn verricht. De raad kon zich er mee vereenigen, dat deze regeling werd uitgevoerd. In antwoord op een vraag van den heer Weel antwoordde de voorzitter, dat er thans 44 personen zijn ingedeeld, t.w. 9 in groep A, 25 in groep B en 10 in groep C. Er be staat nog wel een mogelijkheid zich voor dezen steun aan te melden. Dan moet men zich tot de commissie wenden. De heer Weel vroeg of de tuinders, die onder de kleine tuindersregeling vallen, nog in de baggerregeling mogen. Hierop ant woordde de voorzitter ontkennend. De heer D. de Geus vroeg of iemand, die nu in de kleine tuindersregeling is opgeno men, straks weer in de baggerregeling kan worden opgenomen. De voorzitter zeide, dat dit niet mogelijk was. Men moest óf tuinderssteun ontvangen öf in de baggerregeling. De opzet is toch, dat de tuinders op hun bedrijf blijven. Den heer H. J. Erkamp werd op zijn ver zoek wegens zijn vertrek uit de gemeente eervol ontslag verleend als lid van de com missie tot wering van schoolverzuim. In zijn plaats werd met algemeene stem men de heer C. Schrieken gekozen. De Langendijker Bestuurdersbond ver zocht, een beroep op den minister van socia le zaken te kunnen doen, het basis-uurloon in de werkverschaffing te verhoogen van 25 tot 27 cent. De voorzitter zeide, dat hiervoor wel aanleiding was, hoewel de loonen van de arbeiders uit Zuidscharwoude niet zoo laag zijn geweest als in het adres genoemd. Men verdiende plm. 12 per week. Verscheidene heeren voerden nog het woord over deze zaak, waarbij naar voren kwam, dat het collectief contract een hooger loon aangaf dan voorheen. Dit contractloon zou volgens den heer P. de Geus wel bekend zijn op het departement van economische zaken, aangezien verscheidene ongeorgani seerde tuinders door dit departement zijn aangeschreven, dat zij zich aan het collectief contract hebben te houden. Het verzoek zal worden gedaan. Uitstel stopzetting werkverschaffing gevraagd. Aangezien de werkverschaffing en steun verlening met ingang van 27 Juni stop ge zet moeten worden, hebben B. en W. ver- Zocht, dit nog een week te mogen uitstellen, daar de oogst van de aardappelen is verlaat tengevolge van de nachtvorsten. De heer D. de Geus verwacht, dat na een maand de arbeiders weer grootendeels werk- Zonnebrand-Olie blank en bruin, in plaiie flacon mei schroefdop Direcfoir-ElasHek prima kwal., per siukje van 4 meier opgem. op kaarl Zonnebrillen schildpad m. div. kleuren glazen Theedoeken gezoomd - frisse ruiten, zware kw., 66 x 66 c.M. Baby-truitjes 1. mouwtjes, zeer mooie kw. macco garen, alle maien Huishoudscharen prima kwaliteit staal Dameskousen geplaifeerd of Bembergzijde, in alle modeiinfen, prima pasvorm Zijden Zelfbinders in de nieuwsie dessins, ook lichte zomeriinien Ongebleekte Breikatoen die bekende prima kwal., p. 3 knotten van ÏOO gram Eau de Cologne grole flacon mei nikkelen schroef dop, inh. 250 gr. Heren Polohemden m. 'n klein werkje in grijs en beige Veldflessen m. ketting en haak grijze villbekl., inhoud liter bericht, dat de gymnastieklessen onder leiding van den heer A. R. RAN zullen worden voortgezet en wel te beginnen op Zaterdag 25 Juni 1938, in 't Gem. Gymn. lokaal a/d. Snaarmanslaan. Kleuterafd. en Meisjes en Jongens van 59 jaar van 16 )417 y, uur. Meisjes van 1015 jaar van 17)4—18)4 uur. Jongens van 1015 jaar van 18)4—19)4 uur. Dames en Veteranen dames voorloopig van 19142014 uur. Heeren en Veteranen heeren voorloopig van 20 'A21)4 uur. Gelegenheid tot aangifte nieuwe leden aan de zaal of na huis- bCZOek' HET BESTUUR. OROOTE PRIJS VAN NEDERLAND DER K-hJ ^Vj Voorverkoop kaarten en spoorbiljetten voor extra trein bij onderstaande adressen. (Goedgek. bij Min. Besl. 29 Maart 1938, no. 1141.) LOTEN a 50 ct. bij de voorverkoopers. 11 LOTEN voor f5.— bij storting op giro 124249. Reizigers per extra trein worden gratis per bus vervoerd van Station Assen naar De Haar of Station Hooghalen naar Laaghalen. maar ook de kwaliteit moet de door slag geven bij het koopen van een KOnze klasse-rijwielen: KATWIJK ORIGINEEL I 45.- ROYAL PRINCE f 26.75, f 29.75, f 34,75 Ook voor Autopeds, Auto's en Driewielers naar loos zullen zijn, doordat het droog is en de aardappelen weinig geven. Bij de rondvraag informeerde de heer Bakker of de mogelijkheid bestond aan te dringen op bespoediging van de uitvoering van het kroos-opruimen. De voorzitter zeide, dat dit niet aan de gemeente was, doch werd uitgevoerd door het Geestmerambacht. Men wil in Augustus of September beginnen, daar men het z.g. dikke kroos wil verwijderen. Dit tijdstip werd door verscheidene heeren te laat gevon den. Men heeft nu al weer veel last met het kroos. Op de vraag van den heer Bakker hoe het stond met de instelling van een vuilnisop haaldienst antwoordde de voorzitter, dat het dag. bestuur een afwachtende houding aan neemt en eerst eens wil zien, hoe het te Broek op Langendijk zal verloopen. Daarna sluiting. Boksen Dadelijk na het gevecht om het wereld kampioenschap in het zwaargewicht, dat gisternacht zoo censationeel ten gunste van Joe Louis verliep, heeft Schmeling zich naar een bekend arts begeven. Na een onderzoek van twee uren in een polikliniek, waarbij vele Röntgenfoto's werden genom2n, bleek het, dat twee beentjes, die in het rechterge deelte van zijn rug onder de nier den wervel kolom met de lendespieren verbinden, gebro ken zijn. De professor van de chirurgische afdeeling, prof. Brennan, zeide, dat de be handeling van deze breuk zeer lastig is en 'n uiterste rust eischt. Schmeling zal dan ook drie weken in strekverband moeten liggen. De Duitsche kampioen zal op 2 Juli a.s. op een brancard naar de boot gebracht worden en zoo vervoerd worden, waarna hij in Duitschland verder zal worden behandeld. Joe Louis was zeer trotsch en verheugd over zijn overwinning. Hij verklaarde aan de journalisten, dat hij zich nu pas werke lijk wereldkampioen voelde. Van een slag in de nierstreek wil hij niets weten. „Met een harden, linkschen hoek op zijn lichaam heb ik Schmeling tegen den grond geslagen". Hij wil niet voor de derde maal tegen Schmeling uitkomen. „Waarom nog een partij? Ik ben nu quitte met hem". In de negerwijken van de groote steden is druk feest gevierd. In Cleveland noest de politie zelfs traangas gebruiken, terwijl te Chicago talrijke vensterruiten werden inge slagen. De totale recette bedroeg, de rechten voor film en radio inbegrepen, 1 millioen 15.096 dollar, waarvan 940.096 dollar voor plaatsbe wijzen. Van de nettowinst van 803.113 dollar kreeg Louis 321.245, Schmeling 160.622 dol lar, zoodat Louis in iedere seconde van het gevecht 2606 dollar verdiende. Er bleken, na telling, 72.000 toeschouwers geweest te zijn, waarvan 66.277 betalende. Ze i 1 e n. VEREENIGINGSWEDSTRIJDEN. Zondag a.s. worden op de Voorzaan vereenigingswedstrijden gehouden tusschen de Zaanlandsche zeilvereeniging te Zaan dam, zeilvereeniging De Onderling te Zaan dam, de zeilvereeniging Twisk te Oostzaan, de Alkm. Roei- en Zeilvereen. en de Zeil en Watersportvereen. Uitgeest. K. Lange Jan ging op de kant zitten en aan zijn benen trok Flip zich uit het water op. Sambo stond er met woedende blikken bij te kijken. Maar toen de jon gens hem smeekten om niet langer kwaad te blijven, zei hij: „Vooruit loop maar een eindje mee". 16. Een eindje verder stond een teerton, en daar ging Sambo op zitten. „Je kunt het goed maken", zei hy tegen Flip, „zorg dan vlug, dat ik hier wat eten krijg, want ik ben mijn maal in de dierentuin misgelopen en terug ga ik niet meer". Deze wedstrijden zullen om 10 uur 's morgens beginnen. Uit Alkmaar en Uit geest vertrekken Zaterdagmiddag tal van booten naar de Zaan, getrokken door een sleepboot, zoodat de zeilliefhebbers twee mooie dagen te wachten staan. Zwemmen. TWEE OVERWINNINGEN VOOR D.A.W. Zwet I—D.A.W. III 0—1. Na het uitzwemmen bemachtigt de ge vaarlijke Zwet-middenvoor van Hinte den bal, de daarop volgende aanval wordt ech ter door de D.A.W.-achterhoede resoluut afgeslagen. Hoogland plaatst naar Velthuys die hard inschiet, de lat keert echter het schot, de terugspringende bal wordt door Meiman ingekogeld, weer helpt de lat den reeds geslagen keeper, maar Vrijhoef neemt onmiddellijk de kans waar en doelpunt van dichtbij, 01. Zwet valt dan sterk aan, zoodat de D.A.W.-achterhoede de handen vol heeft; ze blijft echter •leester van de situatie, mede doordat keeper Romar in pracht vorm is en enkele verraderlijke schoten keurig stopt. Rust 01. Ook na de hervatting eenig overwicht van het Zwet, met sporadische D.A.W.-uitvallen, waarbij Meiman achterwaarts tegen de paal schiet. In de Zwet-voorhoede is van Hinte de man waarom alles draait, waardoor de buiten spelers veel te weinig in het spel betrokken worden, en waar de D.A.W.-achterhoede zich goed ingespeeld toonde, kon door goed overnemen veel gevaar worden bezworen, terwijl Romar in laatste instantie reddend optreedt. In den stand komt geen verande ring meer en als het eindsignaal klinkt heeft D.A.W. verdiend gewonnen. Scheidsrechter Kok leidde alleszins bevredigend. V.Z.V. II—D.A.W. II 0—3. D.A.W. II heeft zich aan het hoofd van de ïanglijst geplaatst door in den strijd tegen de sterkste rivaal een resolute overwinning te behalen. De Alkmaarsche reserves liepen direct hard van stapel met het doel de tegenstan ders te overrompelen. Mays haalde den bal bij het uitzwemmen, waardoor mid-achter Imhülsen II weer de kans schoon zag om als vierde mee naar voren te gaan. Snel ging de bal van man tot man en in minder dan geen tijd liet Mays den bal onbereikbaar voor den keeper in het doel verdwynen Wel was V.Z.V. het eerst bij den bal bij het opnieuw uitzwemmen, maar verder kwamen de Velsenaren er ook nu niet aan te pas, want de D.A.W. mid-achter onder schepte den naar voren gespeelde bal en zette Caarls aan het werk. Met een lange rush maakte deze zich geheel vry om ten slotte van dichtbij hoog in te schieten, 0—2. Tijd om zich eerst eens rustig in te spe- ®?den de Velser-reserves dus niet ge had. Wel gmg de stryd hierna meer geluk op, maar D.A.W. II bleef het best spelen. positie ^ezen en vrijzwemmen ^ÜLZeÜr g0ed verzor8d, terwyl de bal steeds daar geplaatst werd waar er het nuttigste werk mee kon worden verricht. Het optreden van der Wilk gaf, zooals ge woonlijk, zyn team-genooten het noodige vertrouwen. Ook de keeper in het andere doel liet zich voorloopig niet meer passee- ren, waarbij hij een zeer hard schot van Dik van der Wilk kranig stopte. Na de rust moest Visman, de Velser mid denvoor, het water verlaten wegens opstel len binnen de 2 M-lyn. Toch moest de D. A. W.-keeper eerst nog een prachtige save verrichten, alvorens D.A.W. een razend snellen aanval kon opzetten. Koel lokte twee verdedigers naar zich toe en gaf op het juiste moment over aan Imhülsen I, die geen fout maakte, 03. Van weerskanten wordt nog eenmaal hard tegen de lat ge schoten en toen floot scheidsrechter Bronk- horst .'Heemstede) einde. Zooals dit D.A.W.-zevental tot nu toe speelt, is het ongetwijfeld de sterkste ploeg in deze afdeeling. De spelers beschikken stuk voor stuk over een behoorlijke snel heid en er wordt met overleg gespeeld, waardoor herhaaldelijk verwarring in de gelederen der tegenpartij ontstaat. De stand is thans in deze afdeeling (res. 3e klasse): D.A.W. II 3 2 10 11—3 5 Nereus III 2 110 4—2 3 V.Z.V. II 3 111 6—7 3 H.V.G.B. III 2 0 11 5—7 1 de Ham II 2 0 0 2 2—9 0 Wandelen 60 K.M. NACHTMARSCH ROND HAARLEM. Evenals vorig jaar organiseert de H.W.S.V. „De Vierdaagsche" op 25 en 26 Juni a.s. een nachtmarsch over 60 K.M., waarvoor reeds ruim 175 deelnemers, w.o. 12 dames, inschre ven. Uit verschillende plaatsen van het land, met als verste Groningen, Zevenaar en den Helder, zyn inschrijvingen binnengekomen. Met volledige groepen komen uit „De Dwaalster", uit den Haag, Nederlandsche Handelmaatschappij W.S.V., „Beatrix", W. S.V. „De Driehoek", allen uit Amsterdam, Tiansportcolonne Roode Kruis, Haarlem, de K.W.C. uit Beverwijk en de Kaaskoppen uit Alkmaar. De start geschiedt om half twaalf des Za terdagavonds van gebouw „Olympia af. De route gaat over Spaarndam, Buitenhui zen, Velsen, Driehuis, Bloemendaal, langs den Zeeweg naar Zandvoort, Aerdenhout, Vogelenzang, Bennebroek, Heemstede naar Haarlem. De inschrijving kan geschieden bij den heer L. Braakman, Leidschevaart 26, Haar lem en tot een half uur voor den start in ge bouw „Olympia". Turnen Hier ter stede is opgericht de gymnastiek vereeniging „Kracht en Vriendschap", welke voorloopig haar oefeningen zal houden in het gymnastieklokaal aan de Snaarmanslaan en wel des Zaterdags van 16)421% u,,r* Directeur der nieuwe vereeniging is de heer A- R. Ran uit Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8