Agenda WeeeBedcfit Uzoekteen goede kleermakerij? 21ïïi W//m\üfc Bel op 2870. Verwachting Buitanlandsch weerovarzicht Liefdadigheid naar vermogen. r EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. EEN ALKMAARSCHE JONGEN IN i HEILOO MET EEN MES GESTOKEN. Een zenuwpatiënt in Heiloo werd gisteravond door een groep Alkmaarsche jongens gesard. Hij maakte zich daar over zoo driftig, dat er een vechtpartij ontstond waarbij de 18-jarige H. uit Alk- I maar twee steken met een aardappel- schilmesje heeft gekregen en daarna ernstig verwond naar het St. Elisabeth- gesticht is overgebracht. In Heiloo woont de ongeveer 40-jarige M., die geruimen tijd in de afdeeling geesteszie ken van de Sint Willibrordusstichting ver pleegd is geweest. Deze man, vader van zes kinderen, gedraagt zich thans normaal en is dan ook genezen verklaard, maar het is be grijpelijk, dat hij door zijn physieken toe stand een onbeheerscht man is. Reeds de vorige week, toen hij zich in het bosch bevond, werd hij lastig gevallen door een groep jongens van ongeveer 16- tot 19- jarigen leeftijd, die de opmerking maakten, dat hij veel op „Eusie" leek. De man maak te zich daarover buitengewoon driftig en waarschuwde de jongens hem met rust te laten, daar het anders slecht met hui zou afloopen. De jongens lachten den man uit en gister avond besloot een groep Alkmaarsche jon gens opnieuw naar het bosch te gaan, dit maal in tegenwoordigheid van den 18-jari- gen P. Hoogland, die nogal overmoedig en sterk is en desnoods wel zijn hulp zou ver- leenen als de jongens in gevaar zouden ko men. Zij passeerden M. in het Sparrebosch waar hij zich met een anderen man bevond en waren een oogenblik later in een hef tige woordenwisseling. M., die begreep, dat hij opzettelijk gesard werd, sprong op en greep de jongens aan waarna er een heftige vechtpartij volgde. De jongens maakten dat zij wegkwamen en de jonge Hoogland volg de hen, maar zette zich een eindje verder aan den kant van den weg neer. De jongens voegden zich hier weer bij hem en toen bleek, dat H. uit verschillende wonden bloedde. De jongens scheurden zijn ondergoed in ree- pen en verbonden hem zoo goed ze konden, maar verspreidden zich daarop dadelijk om in het dorp de politie en den geneeskundi gen dienst te waarschuwen. Het duurde door den afstand nog geruimen tijd eer genees kundige hulp aanwezig kon zijn. De dokto ren Van Driel en Hoekstra legden het eerste verband en ook dr. van Hoolwerf kwam nog ter plaatse. Op medisch advies werd de jongen met de ziekenauto van den heer Pouwels naar het Sint Elisabethziekenhuis overgebracht, waar men den toestand gisteravond vrij ern stig inzag. Naar wij van de familie vernamen zou de jongen een steek in de zij hebben gekregen en een steek in den rug, welke de long zou geraakt hebben. Daar de steken waren toe gebracht met een vuil mes een aardap pelschilmesje, waarmee M. altijd konijnen- voer sneed was bovendien te vreezen, dat de wond geïnfecteerd zou zijn. De politie heeft den dader 's avonds laat in zijn huis kunnen arresteeren en hem het eerste verhoor afgenomen, waarna de man weer huiswaarts kon gaan. Hedenmorgen moest hij zich weer ten raadhuize melden in afwachting welke maatregelen de justitie te zijnen opzichte zou nemen. Naar wij hedenmorgen vernamen heeft de jonge H. een vrij rustigen nacht doorge bracht, maar kunnen er over het verloop van de hem toegebrachte verwondingen nog niet met eenige zekerheid voorspellingen worden gedaan. TERAARDEBESTELLING Ds. W. D. M. BAAR. Zeer veel belangstelling was er Zaterdagmiddag op de Algemeene be graafplaats te Dordrecht, waar het stoffe lijk overschot van wijlen ds. W. D. M. Baar, die Donderdag j.1. te Lunteren plotseling overleden is, aan den schoot der aarde is toevertrouwd. Niet alleen uit Dordrecht waren velen gekomen om van hun medeleven te getui gen, ook uit Alkmaar was de belangstel ling groot. Eenigen tijd vóór het tijdstip van de ter aardebestelling was de kist met de stoffe lijke resten van den overledene in een der gebouwtjes op den doodenakker, het welk voor dit doel in een chapelle ardente was herschapen, opgebaard. Heel veel bloemstukken dekten de kist. Behalve van familieleden en vrienden zagen wij er van de Ned. hex-v. gemeente te Alkmaar, de Evangelische Maatschappij aldaar, het Alkmaarsche Vrijzinnige Knapenkoor, de Vryzixinig-Hervormde Zondagsschool en van het Hoofdbestuur der Evangelische Maatschappij. Onder hen, die zich achter de baar schaarden, toen deze naar de groeve werd gedragen, bevonden zich o.a. kerkvoogden, notabelen, ouderlingen en diakenen uit Alkmaar, alsmede vertegenwoordigers van de Vrijz.-Herv. Zondagsschool. Te ongeveer 1 uur nam ds. J. H. K 1 e i n W a s s i n k, Alkmaar, het woord, om als eerste afscheid te nemen van zijn overleden collega, sprekende namens zijn kerk en de vereenigingen, die daarmede relaties on derhouden. Het plotseling verscheiden van ds. Barr, aldus spreker, heeft verslagen heid en ontsteltenis veroorzaakt in de krin gen zijner volgelingen en vrienden. Ds Klein Wassink schetste de beteekenis, die de gestorvene als vrijzinnig predikant voor zijn gemeente had en de groote plaats, die hij van het begin af heeft ingenomen. Hij verwierf zich de achting van zeer velen wegens zijn beminnelijke karaktereigen schappen en zijn joviale omgangsvormen. Moge hij, aldus eindigde spreker, verzoe ning bij God vinden. Daarvoor zullen wij bidden. Ds. H. W. B 1 o e m h o f f uit Heiloo, praestor van den Ring Alkmaar van de Ned. herv. kerk, zeide dat de Ring dén laatsten tijd zwaar getroffen wordt. Weer staan wij aan het graf van een collega, die op betrekkelijk jongen leeftijd is heenge gaan. Zeer veel had hij nog kunnen pres- teeren, indien hem het leven geschonken ware gebleven. Collega Baar laat een ledige plaats achter bij allen, die hem ge kend hebben. Wij zullen hem nimmer ver geten. De volgende redenaar was ds. H. H. D o r g e 1 o uit Naarden, die het woord voerde namens de Prov. Vereeniging van Vrijz. Hervormden en het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Ook in die kringen tel de de overledene zeer vele vrienden. Dankbaar gedenken dezen zijn arbeid. Namens het hoofdbestuur van de Evan gelische Maatschappij en de afdeelingen Alkmaar en 's-Gravenhage nam ds. D. A. van Krevelen, emeritus-predikant te Hilversum, afscheid van wijlen ds. Baar dien hij schetste als een bekwaam en gees tig spreker, die in zijn kringen buitenge woon gewaardeerd werd. Ook zijn ver diensten als secretaris van de E. M. prees spreker, den gestorvene een „Rust in vrede" toewenschend. Vervolgens sprak ds. W. J. R o o b o 1 uit Winterswijk, die jarenlang als studiemak ker en vriend met ds. Baar heeft omge gaan. Spr. noemde hem een mensch met een hart van goud en iemand, die zeer hartelijk was in zijn omgang met anderen. Spreker zal hem daar altijd dankbaar voor blijven. Tot slot heeft ds. J. S e p m e ij e r uit Lobith, een neef van den overledene, het woord gevoerd, niet alleen om namens de familie hartelijk dank te zeggen voor de laatste eer aan zijn oom bewezen, doch ook om te getuigen van zijn persoonlijke er kentelijkheid voor wat ds. Baar voor hem gedaan heeft om hem tot de bediening des Woords te brengen. Als zoodanig acht hij zijn oom een middel in Gods hand. Allen, die in een of andere functie van hun be langstelling in deze teraardebestelling had den blijk gegeven, zegde spreker daarna namens de familie afzonderlijk hartelijk dank. Om kwart over twee was de plechtigheid ten einde. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEEN HANDELSKENNIS. Geslaagd o.m. E. J. Duin, Obdam; C. de Grand, Alkmaar; Th. Koning, Obdam; Simon Kops, Heiloo; P. Kranendonk, Heemskerk; Jantje Kreb, Bergen; G. C. Kuipers, Obdam;* Bern. Kuyper, Heiloo; P. J. Leek, Obdam; M. C. Nooy, Pur- merend; Jan Oostwouder, 't Zand; A. E. Pallada, Spanbroek; M. M. Pallada, Span broek; G. W. Poiesz, Schagen; C. M. Ran- zijn, 't Zand; P. Th. Rijper, Beemstei; Th. Rijper, Beemster; J. E. Schilder Lzn., 't Zand; J. J. Schouten, Blokker; A. C. Smit, Dirkshorn; Dirk Stam, Zuidschar- woude; H. Stevers, Beemster; J. G. Ste- vers, Beemster; E. P. Tromp, Obdam; M. H. Tromp, Obdam; P. T. Viaar, Spanbroek; Tj. A. de Vries, Purmerland; Jan. Warde- naer, Schagen; J. B. Warmer, Alkmaar; C. van Wijngaarden, Alkmaar; Dirk Wil- berts, Schagerbrug; S. P. de Wit, Boven- karspel; Jacoba Wijpkema. Alkmaar; G. Zomerdijk, 't Zand; W. F. Zonneveld, Heemskerk; J. P. Zuiker, Nibbixwoud; P. J. Stikkelman, Schagen. In totaal werden gegexamineerd 426 candidaten, van wie 369 het diploma be haalden en 57 (d. i. 13,4 procent) werdeD afgewezen. DIE SCHÖPFUNG. Na een maandenlange voorbereiding en een minitueuze instudeering onder leiding van Corn. Jonker volgde op 15 Juni de eer ste opvoering van Jos. Haydns oratorium „Die Schöpfung", het beroemde onverganke lijke werk van den Duitschen componist. Een groote schare muziek- en zanglief hebbers hoorde in de Groote Kerk het machtige werk. En hoe! Het was een avond van werkelijk kunstgenot, het was een avond, die voor allen onvergetelijk werd. Geen wonder dus, dat het Vrijz. Herv. Zangkoor, dat deze uitvoering verzorgde, trachtte nogmaals dit werk op te voeren. De poging gelukte en zoo zal dan Woensdag a.s. 29 Juni „Die Schöpfung" nogmaals uitge voerd worden. De sopraan, mevr. Wickevoort, zal wegens verhindering vervangen worden door mevr. Hans Weisz. Overigens werken dezelfde solisten en het orkest aan de 2e uitvoering mee. Opnieuw zal een groote schare een prach- tigen avond kunnen bijwonen, opnieuw zal de Groote Kerk gevuld worden met hon derden, die onder ademlooze spanning zullen luisteren naar Haydns onsterfelijk werk. Misschien ten overvloede, volgen hier nog enkele persstemmen van de eerste uit voering: Alkm. Crt.: „De talrijke bezoekers zijn getuige geweest van een zeer mooie vertol king van Haydn's nog steeds prachtig ora torium". Sch. Crt.: „Het omvangrijke koor kweet uitstekend van zijn taak. Machtig, ontroe rend, een diepen indruk nalatend klonken vooral de koren en tenslotte schreef Jac. Bonset, componist: „kan met groote vol doening terugzien op deze uitvoering. Ik vond alles, wat het koor deed, best; niet al leen punctueel, maar mooi van klank en zooals het bij Haydn past bescheiden! Tot 29 Juni, eiken avond om 8 uur samenkomst in de tent op het Doelenveld, vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond; verschillende sprekers, solozang mevrouw LabbertéKits. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks (behal ve Zondags) van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. Bioscopen. ictoria-theater, half 8, hoofdnummer We reldstad (sens.); hoofdrollen Luise Rainer en Spencer Tracy. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Een bijzon dere vrouw (rom.); hoofdrol Pola NegrL Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Land der liefde (amus.); hoofdrollen GustiHuber, Oscar Sima en Albert Matterstock. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. EEN JUBILEUM. De heer W. Mosk, Baansingel 8 alhier, herdenkt morgen den dag dat hij voor 25 jaar als plaatwerker aan de Alkm. IJzer en Metaalgieterij is verbonden. PRIJZEN BEHAALD. Onze plaatsgenoot de heer Johan Brands behaalde met zijn beide, verleden jaar opgerichte, koren op den Zangwedstrijd van Haarlems Zanggenot een eersten prijs. VERPLICHTE SLUITING VAN KAPPERS- EN BARBIERSBEDRIJVEN. In bijlage 110 deelen B. en W. mede, dat het resultaat voor een 9 Juni gehouden stem ming onder de kappers- en barbierspatroons over een sluiting van hun zaken op Dinsdag, uitgebracht werden: voor sluiting op Dinsdagnamiddag 45 stem men op Dinsdagmorgen 13 stemmen, op Dinsdag voor- en namiddag 1 stem, tegen sluiting op Dinsdag 5 stemmen, van onwaar de 2 stemmen, totaal 66 stemmen. In verband hiermede wordt voorgesteld te bepalen, dat het verboden is kappers- of barbierswinkels op Dinsdag na 1 uur des na middags geopend te hebben. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. De aandacht van de ingezetenen wordt er op gevestigd dat de gemeentelijke bureau op Woensdag 29 Juni a.s., den ver jaardag van Z. K. H. prins Bernhard, voor zoover de dienst het toelaat, na 1 uur des namiddags gesloten zullen zijn. DE PROEFPOJ.DER VAN GEESTMERAMBACHT ONDERGELOOPEN De westelijke proefpolder van Geestmer- ambacht onder de gemeente Koedijk is ge deeltelijk onder water geloopen. Een arbei der die Zondag zijn gereedschap kwam halen merkte het gebeurde. Er was een \am, die er al een dag of 10 in lag en stevig was, door gebroken, waardoor een oppervlakte van plm. 1/4 H.A. land is ondergeloopen. De werklieden werden met het geval in kennis gesteld en spoedig werden maatregelen ge troffen om een nieuwen dam te leggen, waarna men het ondergeloopen gedeelte leeg pompte, hetgeen ongeveer den geheelen nacht van Zondag op Maandag duurde. Hedenmorgen was men daarmede zoo ver gevorderd, dat alle arbeiders weer aan het werk konden gaan. Er wordt aan kwaadwil ligheid gedacht, aangezien twee schoppen bij de doorgebroken dam stonden, welke toen verder thans behoorden. Een onderzoek wordt ingesteld. ONZE FOTOPAGINA. In de fotopagina van heden is onder een foto een onderschrift weggevallen. Men ge lieve hier te lezen: „Monument voor gevallen Austra lische Vrijwilligers, dat door den Engelschen koning zal worden ont huld". ALKMAARSCHE MIDDENSTANDSAVONDSCHOOL. Bij de gedurende de vorige week te Alk maar afgenomen examen voor het Midden standsdiploma „Algemeene Handelskennis" voor de Vestigingswet werden van de Alkmaarsche Middenstandsavondschool, uitgaande van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industriee- len Middenstand en de Christelijke Mid- denstandsvereeniging in totaal 46 cursisten geëxamineerd, waarvan er niet minder dan 45 het diploma verwierven. Van de 32 cursisten voor het diploma voor personen van 25 jaar en ouder slaagden er n.L 31, terwijl het resultaat van de 14 candidaten voor het volledig examen nog mooier was. Deze zijn nl. allen geslaagd. De beide mid- denstandsvereenigingen h bben met het organiseeren van deze cursussen dus wel succes gehad. BURGERWACHT-CONTROLE. Op den open Helderschen weg, bij de gai-ages van de Noordhollandsche Auto- busdienstonderneming, was het Zaterdag middag een drukte van belang. De Alk maarsche afdeeling van de Burgerwacht had aldaar een controlepost ingericht voor den 24-uurs rit, welke door de Amster- damsche Burgerwacht was georganiseerd. 't Was een slecht uitgekozen punt, deze controlepost. Want terwijl tal van deelne mers 290 meter verder stonden en wach ten zij hadden in een hoog tempo gere den en mochten de controle niet vóór een vastgestelden tijd passeeren moesten zij op den hoogen dijk hun heil zoeken achter de auto's, om tenminste nog eenige be schutting te hebben tegen den kouden wind. Maar het kopje koffie, waarnaar allen hunkerden, kon niet verstrekt worden. Er werd door de deelnemers dan ook flink gemopperd. Geen wonder, waar allen reeds 23 uur achter het stuur gezeten had den en een zeer zwaren rit over den af sluitdijk achter den rug hadden. Echter, de Alkmaarsche Burgerwacht had slechts bevelen op te volgen. Het punt der controle was aangewezen en hoewel ook Alkmaar veel liever een ander punt had gehad men dacht a .n een punt juist aan het andere einde der stad, zoodat de deelnemers zich in café's inwendig hadden kunnen verwarmen moest men zich bij de beslissing der organiseerende afdeeling neerleggen. De rit is zwaar geweest, hoewel het weer zeker niet tegenwerkte. Maar gedurende den nacht had men op eenige plaatsen met mist te kampen gehad, terwijl een sterke wind het traject op den afsluitdijk bui tengewoon zwaar maakte. De controle hier verliep zeer vlot. De meeste deelnemers waren op tijd en maak ten een goede kans op een strafpuntloozen rit. Door de stad werd de route geleid door leden der Burgerwacht, zoodat geen der deelnemers behoefde te zoeken naar den weg. Burgemeester en mevr. v. Kinschot ga ven een tijddlang van hun belangstelling voor dezen rit blijk. COLLECTE VOOR HET FONDS VOOR OUD-MILITAIREN. De districts-commissie van bovenge noemd fonds te Alkmaar, bestaande uit de heeren J. G. Haremaker, voorzitter; S. W. B. Arntz, secretaris en G. B. C. Vasbinder, penningmeester, verzoekt ons opname van het volgende: Op Dinsdag en Woensdag 28 en 29 Juni a.s. zal in de gemeente Alkmaar en op Donderdag 30 Juni a s. in de gemeente Bergei. wederom de jaarlijksche collecte plaatshebben ten behoeve van het fonds voor oud-militairen. Uit dit fonds worden verdienstelijke oud-militairen, die van een klein pensioen moeten rondkomen, financieel gesteund door het verschaffen van een toelage eens per drie maanden. Waar die oudjes dikwijls onder zeer moeilijke omstandigheden leven, wekken wij op hunne zorgen eenigszins te ver lichten. Moge een ieder naar zijn vermogen medewerken om de voortzetting van het nuttige werk van het bestuur van het fonds mogelijk te maken en om de collecte te doen slagen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk. teekenaar, 1 glas in lood zetter, 1 glanzenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steenbikker, 2 straten makers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 granietwerker, 5 betonwer kers, 13 voegers, 26 opperlieden, 7 stuca- doors, 9 schilders, 106 grondwerkers, 23 metselaars, 46 timmerlieden. Metaalindustrie: 2 afbramers, 7 bank werkers, 3 blikslagers, 1 constructiewer ker, 8 electriciens, 3 fitters, 2 instrument makers, 4 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 12 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 2 machinetee- kenaars, 6 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 11 monteurs, 3 orgelma kers, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 3 plaat werkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellak ker, 1 scheepsbouwer, 2 scheepswerktuig- kundigen, 11 smeden, 10 stokers, 1 tand- techniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 6 ijzerwerkers, 2 zandbereiders, 1 jjzer- boorder, 5 zandvormers. Groep verkeerswezen: 59 chauffeurs, 12 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist bin nenvaart, 2 exp. knechten, 16 pakhuis knechten, 25 magazijnbïdienden, 1 embal- leur, 4 kellners, 4 loopknechten, 1 hotel knecht, 1 buffetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 7 slagers, 9 chocoladebe werkers, 1 koffiestroopbander, 2 bierbot- telaars, 1 ouweibakker, 2 zuivelbereiders, 18 bakkers. Groep houtbewerking: 16 meubelma kers, 3 stoffeerders, 4 mach. houtbewer kers, 1 kistenmaker, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 21 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkeryen: 3 let terzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 23 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 5 boekbinders, 4 was- schers. 4 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huiden- zouter, 1 onderwijzer, 2 controleurs, 1 batikker, 1 administrateur, 2 boekhouders, 2 incasseerders, 1 verzekeringsagent, 4 zakkenstoppers, 1 reclameteekenaar, 1 landmeter, 15 kantoorbedienden, 38 transport- en 236 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 5, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 17. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 1 naaister, 4 werksters. Alkmaar, 25 Juni 1938. De directeur voornoemd, v. d HEUVEL. CENTRALE WERKPLA/TS voor jeugdige werkloozen van 1425 jaar. Over de week van 19 Juni tot en met 25 Juni werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 1 timmerman, 1 grondwerker, 1 kantoorbe- 2 Mg Krachtige, tijdelijk stormachtige, later af nemende zuidwestelijke tot westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; later opkla rend; waarschijnlijk regen; iets warmer des nachts; overdag iets koeler. Groote regenkans. Een nieuwe depressie ontwikkelt over de Britsche eilanden groote activiteit. Vooral over Schotland daalt de luchtdruk snel. Over het noordwestelijke gedeelte der Britsche eilanden melden tal van stations zwaren regen. Over west-Ierland wordt reeds kou de lucht aangevoerd, welke ook weer tot onze omgeving zal doordringen. Het verder uitdiepen der depressie zal stormachtig weer over de Noordzee medebrengen. Over de Golf van Biscaye, Frankrijk en Duitschland blyft de luchtdruk nog relatief hoog. Over zuid-Frankrijk, Zwitserland en Oostenrijk is het rustig, mooi weer. Een depressie over Scandinavië en Finland vult verder op. Voor ons land mag ontstuimig weer worden verwacht. De kansen op regen zyn groot. Terwijl de nacht wat zachter zal zijn, mag voor overdag nog eenige afkoeling worden verwacht. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 27 Juni te 10.05 uur aan de pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Wordt verwacht storm uit het zuidwesten." LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.56 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Juni Dat. Hoog watei. Laag water. v.m. n.m. v.m. n.m. 28 4.04 4.36 0.34 1.00 29 4.52 5.25 1.25 1.48 30 5.42 6.13 2.13 2.37 diende, 1 schilder, 1 los-arbeider. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 10 timmerlieden, 6 met selaars, 5 schilders, 5 kantoorbedienden, 5 bankwerkers, 3 teekenaars, 6 in andere vakken. Dezer dagen werd de jaarvergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen" gehouden. In deze vergadering werd als bestuurslid, in- plaats van wijlen den heer J. Ringers geko zen de heer Th. A. Ringers alhier. De aftre dende rapporteurs, de heeren A. J. B. Lohman en T. Jos. H. Vermeulen, werden als zoodanig herkozen. In de daaropvolgende gewone vergadering werden 23 aanvragen behandeld, waarvan er 6 afgewezen moesten worden. Voor de 17 andere gevallen werd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een bedrag van 591. Waar bleek, dat er in de eerste helft van 1938 al plm. f 1100 steun verleend was, ter wijl de jaarlijksche inkomsten slechts plm. 700 bedragen, werd besloten, eenerzijds met veel leedwezen om voorloopig de steun- verleening zooveel mogelijk te beperken, an derzijds om een krachtige actie tot verhoo ging van de inkomsten te gaan ontwikkelen, zoowel door het werven van nieuwe leden als door het organiseeren van een bloempjes dag. Aan het door den secretaris, den heer mr. A. Schenkeveld, uitgebrachte jaarverslag over 1937 ontleenen wij het volgende: Het ledenaantal liep belangrijk terug, daar het van 129 tot 120 daalde. Ook dat dergenen, die minder dan f 2.50 bijdragen, verminderde, n.L van 8 tot 7. Is deze teruggang op zichzelf niet veront rustend, omdat we 't al jaren meegemaakt hebben, dat ons ledental verminderde, het begint nu toch wel heel erg te worden: 9 in één jaar en reeds 39 sinds 1 Januari 1930, den begindatum van mijn eerste jaarverslag- We hebben dus in 8 jaar tijds bijna 1/4 van onze leden verloren! In het vereenigingsjaar zelf bleef het be stuur, waarin mr. van der Feen de Lille her kozen werd, ongewijzigd bestaan uit de hee ren P. A. de Lange, voorzitter; mr. A Schen keveld, secretaris; mr. F. A. Josephus Jitta. penningmeester; W. J. D. Appeb ^r. G. C. B. van der Feen de Lille en J. Ringers. Den heer J. Ringers hebben wy thans door den dood uit onzen kring verloren. De over ledene was jarenlang in ons midden een ge ziene figuur, die ook op deze wijze parti culier beoefende hij eveneens gaarne de lief dadigheid toonde, dat hij den armen een mild hart toedroeg. Langen tyd heeft hij onze vereeniging met zijn rijke gaven van hoofd en hart gediend: in de vergadering van 22 Maart 1916 werd hij tot lid van de commissie van onderzoek gekozen en in die van 12 September 1927 tot lid van het bestuur. Hoe trouw hij jij dit al les was, weten wij allen en hoezeer h(j het betreurde den laatsten tijd zoo weinig onze vergaderingen te kunnen bijwonen, is ons eveneens bekend. Zullen wij den overledene als persoon missen, ook als lid dier echt-Alkmaarsche

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2