EftbAft SPORT EN WEDSTRIJDEN. m/ujute Oseridarp wint van den Zweed Strandberg. Twee nationale records geëvenaard. VOETBAL-DEMONSTRATIE D.A.W. op de kring-kampioen schappen te Wormerveer. Gerrit Wulp kampioen borstcrawl. DERDE BLAD. Voet bal was tot nog toe de hoofd schotel van den Olympischen Dag; ze is het Zondag niet geweest. Want van een werkelijken wedstrijd tusschen Neder land en Ned.-Indië is geen sprake kun nen zijn, omdat de nationale elf daarvoor veel te sterk was. Het werd meer een demonstratie, die eigenlijk te lang duurde. Nederland had zijn oude achterhoede en middenlinie en deze twee rotsen stonden pal; of liever, deze twee linies hadden niet dé minste moeite, om den aanval der Indiërs te stuiten. En Nederland had een voorhoede, die bijna geheel nieuw was en die niet de minste moeite had, om doelpunten te maken. Er kwamen er negen van Nederlandsche zijde; er hadden ook twee keer negen kun nen worden gemaakt. Indië maakte er twee, wat niet noodig geweest was. Uit deze enkele regelen begrijpt men reeds, dat er van een werkelijken strijd geen sprake was. Slechts kon men zich afvragen, hoe het mogelijk geweest is, dat Hongarije met slechts 60 van dit team won. Toen heeft Indië echter veel feller gespeeld, toen heeft het zijn huid zoo duur mogelijk ver kocht. En gisteren speelde Indië te lauw, zonder geestdrift, zonder voldoende geest drift althans. En waar de technische kwali teiten te kort schoten en het enthousiasme niets vergoedde, daar is het duidelijk, dat het Nederlandsch elftal niet de minste moeite heeft gehad met de Oranje-tegenstanders. Toch moet men dit nummer van het pro gramma niet al te tragisch opvatten. Het ging hier niet om de knikkers, het ging hier veel meer om een voetbalontmoeting msschen twee onderdeelen van Nederland. En zoo hebben elf jongens uit het Moederland een partij voetbal gespeeld tegen elf jongens uit Ned.-Indië, die voor het eerst in Holland waren en die voor het eerst kennis maakte met ons voetbal. Dat deze ontmoeting zoo'n bizonder ka rakter had, bleek ook wel uit de „entree"; gezamenlijk kwamen de spelers het veld op, naast elkaar steeds een Indiër en een Ne derlander; gezamenlijk brachten zij een groet aan de menigte op de tribunes en ge zamenlijk werden zij in de pauze voorgesteld aan prins Bernhard. En gezamenlijk hebben zij het gemeen schappelijke volkslied, het oude Wilhelmus, aangehoord, zooals ze gezamenlijk werden toegeuicht en aangemoedigd in den strijd, die tenslotte geen strijd was. Men vrage geen oordeel over de spelers. Dat is niet -mogelijk in de gegeven omstan digheden. Het turnen. De middag begon mooi: klokslag half twee marcheerden van twee kan ten 1600 turnsters het groene tapijt op onder de tonen der Tweka-muziek. Ze marcheerden kwiek en vroolijk, kwamen op hun plaatsen en na de „opening" stonden ze keurig recht over het groote veld verspreid. De vrije oefening werd vrijwel vlekkeloos afgewerkt door de massa en het talrijke pu bliek heeft genoten van deze demonstratie der K.N.G.V.-ers. 't Was een nieuw nummer op het program ma van den Olympischen Dag, maar het was een goed nummer. Moge in het vervolg meerdere van deze massale turnnummers in het programma worden opgenomen. En nu we toch over het mooiste deel van den dag hebben, mogen wij direct hierna wel de athletiek noemen. Met spanning werd het duel Osendarp Strandberg tegemoet gezien. Deze twee sprinters zijn wellicht de snelste Europea nen op de 100 en 200 M. en de vraag was dus: wie van hen is de snelste. Welnu, de Nederlander heeft zeer overtui gend zijn meerderheid bewezen: na een vlot te start nam hij direct den kop en zonder de minste moeite liet hij den Zweed één a twee meter achter zich. EnOsendarp gaf zich prerkelijk nog niet geheel! Zijn tijd, 10.5 sec., is zeer fraai. Bovendien toonden de gebr. Baumgarten in v. Beveren, dat zij tot de klasse-sprinters behooren: ze werden met gering verschil door de twee anderen geklopt. Bij de dames zegevierde op de 100 meter natuurlijk Fanny Koen, die echter geen partij had en dus een matigen tijd maakte. Het Ned. record werd dan ook niet benaderd. Op de 80 M. horden ontspon zich een heftig duel tusschen de dames Doorgeest en ter Braake. Zij gaven elkaar geen duimbreed toe en passeerden gelijktijdig de finish. Onze Noordhollandsche, mej. van Baaien Blanken, werd een goede derde- De 800 en 1000 M. waren zeer belangwek kend, omdat op den eersten afstand Bouman en op den tweeden de Ruyter een recordpo ging deed. Daarvoor hadden ze aan de con currenten een voorgift gegeven. Bouman liep goed, maar zijn eindspurt was Juist even onvoldoende. Weliswaar evenaar de hij zijn record, maar verder bracht hy het niet. Hetzelfde was het geval met de Ruyter, die in soepelen pas zyn ronden liep, doch eveneens adem te kort schoot, om het recor te verbeteren. Ook hij evenaardde het be staande record. De 4 x 100 M. heeren was onbetwist voor Trekvogels en die der dames werd gewonnen door A.D.A. Het wielrennen. Weliswaar won Laotti het sprintnum mer, maar feitelijk is het nummer wiel rennen min of meer een mislukking ge worden. Wat te wijten is aan lekke bandjes en een duwpartytje. En jammer genoeg, werd Jan Derksen daar de dupe van. Bepaalde verrassingen deden zich in de series niet voor en het eenige, wat verheu gend was, was wel, dat de snelle Engelsche sprinter Horn zoowel in Ooms als in Derk sen zijn meerdere moest erkennen. Pronk kon zich in zijn serie niet handha ven. Hij reed tactisch verkeerd, liet zich by de laatste bocht insluiten en kon toen niet meer vechten voor een plaats. O.i. had hij zich in deze serie kunnen plaatsen, als hij hooger gelegen had. In de eerste halve beslissing liet v. d. Vij ver zich volkomen verrassen door Ooms, die plotseling wegspurtte, toen de wereldkam pioen nog in ongunstige positie lag. De tweede halve beslissing verliep zeer ab normaal. Eerst werd afgestopt voor een lek bandje; de tweede keer won Loatti van Derksen, maar Smits won een protest; den derden keer won Derksen, maar hij had het afbellen voor een lek bandje niet gehoord en tenslotte, toen het de vierde maal goed ging, bleek Derksen uitgereden. Hij eindigde als vierde, zijn „lotgenoot" als derde en Loatti was de winnaar voor Kropman. Dat Kropman van v. d. Vijver verloor, was normaal, zoodat alleen de vraag overbleef: wat zou Ooms doen tegen Lcfetti? Ooms heeft gedaan, wat hij kon. Hij nam den kop, spurtte vroegtijdig weg, en Loatti had moeite genoeg, om hem daarna te pak ken te krijgen. Naast elkaar ging het toen op de finish af en met een laatsten ruk won de Italiaan met een banddikte. Al met al was dit nummer door het vele overrijden minder spannend dan gewoolijk. De hippische sport. De Olympische dag werd traditioneel be sloten met het springconcours, waaraan rui ters en paarden deelnamen, die reeds meer malen Nederland hebben vertegenwoordigd op internationale wedstrijden. Op net veld waren veertien hindernissen opgesteld met een maximale hoogte van 1.40 meter. De lengte van het parcours bedroeg 560 meter. Bij een foutloos parcours besliste de tijd. Het opmerkelijke was, dat verscheidene ruiters het overigens niet al te zware par cours zonder fouten aflegden. Ritmeester Sir- tema van Grovestins met „Ben" wierp geen hindernis om, de tijd bedroeg 1 min. 23 sec. Luitenant Greter maakte een veel beteren tijd, n.1.1 min. 16.1 sec. Steeds sneller gingen de volgende deelnemers over het parcours, Ritmeester Heuff noteerde 1 min. 10.3 sec. Ritmeester van der Voort van Zyp 1 min. 5.3 sec. en luitenant de Bruine met Ernica 1 min 4.1 sec. Deze tijd bleek de snelste te zyn. Helaas werd de dag besloten met een inci dent, waarvan de gevolgen gelukkig mee vielen. De heer E. Kahn ging met „Espoir" als laatste over de hindernissen. Bij de twee de hindernis zette het paard verkeerd af, met het gevolg, dat de ruiter een tuimeling maakte en ook „Espoir" ten val kwam. De heer Kahn moest per brancard worden weggedragen, terwijl het paard kreupel uit het stadion werd geleid. Naar wij later ver namen is de toestand van den heer Kahn zeer bevredigend. Vermoedelijk heeft hij een zeer lichte hersenschudding bij den val op- geloopen. De uitslagen. De uitslagen luiden: 100 meter hardloopen: eerste serie: 1. Osen darp, Trekvogels, 10.6 sec.; 2. K. Baumgar ten, Trekvogels, 10.9 sec.; 3. A. van Geen huizen, Haarlem, 11 sec. Osendarp 2e serie: 1. Strandberg, Zweden, 10.8 sec.; 2. van Beveren, A.V. '23, 10.9 sec.; 3. H. Baumgarten, Trekvogels, 11 sec. Finale: 1. Osendarp, 10.5 sec.; 2. Strand berg, 10.6 sec.; 3. van Beveren, 10.7 sec.; 4. H. Baumgarten, 5. K. Baumgarten, 6. van Geenhuizen. 100 meter hardloopen dames: le serie: 1 F. Koen, Sagitta, 12.5 sec.; 2. A. Bolwidt, Gita, 12.9 sec.; 3. A. Doorgeest, A.D.A., 13 sec. 2e serie: 1. A. de Vries, A.D.A., 12.6 sec.; 2. K. ter Braake, A.D.A., 12.6 sec.; 3. J Oostra, Assen, 12.9 sec. Finale: 1. F. Koen, 12.2 sec.; 2. K. ter Braa ke, 12.5 sec.; 3. A. de Vries, 12.6 sec. 800 meter hardloopen met voorgift: 1. M. Herfst (Haarlem)) 30 meter, 1 min. 54.4 sec.; 2. S. Bouman (A.A.C.), scratch, 1 m. 54.4 s.; 3. S. Woltjer (Groningen), 30 M., 1 min. 56 sec.; 4. A. ten Cate (Holland, Leiden), 35 meter. 1500 meter hardloopen met voorgift: 1. H. Kalkman (Trekvogels), 40 meter, 3 min. 57 sec.; 2. F. A. de Ruyter (Quick), scratch, 4 min. 0.4 sec.; 3. P. van Rijn (Trekvogels), 55 meter, 4 min. 0.6 sec.; 4. H. Ploeger (A.V. 1923). 4 x 100 meter estafette dames: 1. A.D.A. 50.5 sec.; 2. Gem. ploeg 52.2 sec.; 3. Haarlem- sche comb. 52.2 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. Trekvo gels, den Haag, 42.8 sec.; 2. A.V. 1923 (met Strandberg) 43 sec.; 3. A.A.C. 43.1 sec. 80 meter hordenloop dames, finale: 1. en 2. A. Doorgeest en K. ter Braake (beiden A. D.A.), beiden 12.2 sec.; 3. N. van Baaien Blanken (Sagitta) 13.1 sec. Wielrennen sprint (wielrennen) 1000 meter, series van 4 deelnemers, de twee eerstaankomende wer den in de halve beslissing geplaatst), le se rie: 1. Smits (Tegelen) laatste 200 meter, 12.6 sec.; 2. Collard (België). Niet geplaatst Buchly (Den Haag) en Pronk (Heiloo). 2e serie: 1. Ooms (Haarlem) 12 sec.; 2. Derksen (Zwolle). Niet geplaatst Horn (En geland) en Bootsman (den Haag). 3e serie: 1. Van der Vijver (Roosendaal) 12 sec.; 2. Kropman (Nijmegen). Niet ge plaatst de Heus (Utrecht) en Schenk (Am sterdam). 4e serie: 1. Loatti (Italië) 13.2 sec.; 3. B. Leene (den Haag). Niet geplaatst Peper kamp (den Bosch) en van Breda (Amster dam). le halve beslissing a quartre: 1. Ooms, 2. van der Vijver, 3. Leene, 4. Collard. 2e halve beslissing a quartre: 1. Loatti. 12.2 sec.; 2. Kropman; 3. Smits; 4. Derksen. Om de 3e en 4e plaats a deux: 1. van der Vijver; 2. Kropman, enkele lengten. Finale: 1. Loatti, 12.8 sec.; 2. Ooms band dikte. Het resultaat van het springconcours luidt: 1. Luit. de Bruine met „Ernica", 0 fouten, 1 min. 4.1 sec.; 2. Ritmeester van der Voort van Zyp met „Hannes", 0 fouten, 1 min. 5.3 sec.; 3. Ritmeester Heuff met „Kestrelle", 1 min. 10.3 sec.; 4. Luitenant Greter met „Trixie", 1 min. 16.1 sec.; 5. D. H. Pasman met „Sint George", 1 min. 16.4 sec.; 6. Rit meester baron Sirtema van Grovestins, 0 fouten, 1 min. 23 sec. Zwemmen. Voor de door de zwemvereeniging „Het Zwet" georganiseerde kampioen schapswedstrijden bestond een ruime Alkmaarsche belangstelling en over de behaalde resultaten kan men alleszins tevreden zijn, want zoowel de indivi- dueele banen als de estafette-nummers zyn voor D. A. W. succesvol geweest. Van de twintig prijzen won D. A. W. er alleen al precies de helft en veroverde daarbij zes eerste plaatsen. Spanning was er al direct bij het eerste nummer, de 100 M. schoolslag dames. Het Nereus-lid van Loenen begon met den vlin derslag, een slag, die zeer snel is, mits goed uitgevoerd. Dit was hier echter niet het geval, waardoor Corry de Vos Burchart de leiding kon overnemen. Op de laatste baan kwam mej. Bakker (Het Zwet) echter dus danig opzetten, dat zij juist nog als eerste kon aantikken in den zeer goeden tijd van 1 min. 32.1 sec., 0.3 sec. voor het D. A. W.- lid. Een dubbele D. A. W.-overwinning werd de 25 M. borstcrawl adsp. meisjes met Willy en Corry de Vos Burchart. Janny Spreeuw van Nereus continueerde haar kampioenschap 50 M. borstcrawl dames in den keurigen tijd van 34 sec., de tweede en derde plaats waren voor D. A. W. door Rie van Maarleveld en Annie Klünnen, waarbij eerstgenoemde aangenaam verraste met haar 35 sec. In de snelste serie van de 50 M. borst, crawl adsp. jongens lagen 3 D. A. W.-ers, waarvan Piet en Gerrit Wulp eerste en tweede werden in de seniores-tyden van resp. 28.6 en 30.2 sec. Breedt Bruijn (Nereus) schoof zich tusschen hen en Fokke Dijkstra, die met 32.8 sec. een verrassend goede prestatie verrichtte. De 200 M. schoolslag heeren werd een verdiende overwinning voor Gerkens (Nereus) in den tijd van 3 min. 2.8 sec. Wel was de D. A. W.-er Mays met zwem men zeker niet de mindere, maar het keer punt nemen is nog steeds zijn zwakke punt, Niettemin is ook zyn tyd van 3 min. 3.5 sec. zeer fraai. Wanneer hij er in slaagt om zijn keerpunten te verbeteren, zal hij by de Nederlandsche kampioenschappen zeer zeker tot de snelsten kunnen behooren. (Deze worden op 16 en 17 Juli te Haarlem ge houden). Jammer was het, dat Rie van Maarleveld haar vorm van dezen winter met rugslag niet heeft kunnen behouden, toen zij de 50 M. rugslag in 40.5 sec. aflegde. Thans maakte zij 44.8 sec., terwijl ook de kampioene 1937, Willy de Vos Burchart, het tegen Janny Spreeuw moest afleggen. Na de periode met Kostelijk bezat D. A. W. voor de 100 M. borstcrawl heeren helaas geen krachten van beteekenis. Gelukkig is hieraan thans verandering gekomen, zoodat de D. A. W.-ers weer dè gevreesde tegen standers zyn geworden. Wim de Vries en Mays zwommen een snelle race, maar de gebroeders Wulp deden het nog beter en kwamen als eenigen onder 1 min. 10 sec. De 14-jarige Gerrit Wulp werd kampioen in 1 min. 8.8 sec. Van de vier estafetten wer den er drie door D. A. W. gewonnen. De adsp. meisjes moesten voor hun over winning eerst nog overzwemmen tegen Nereus op de 4 x 25 M. borstcrawl estafette, maar zegevierden tenslotte toch in 1 min. 9.1, met A. Klünnen, E. de Jager, C. en W. de Vos Burchart. Het zwemmen van de nog zeer jeugdige Elly de Jager houdt een be lofte voor de toekomst in. Het zelfde nummer voor adsp. jongens werd een onbedreigde overwinning voor de D.A.W.-jongens, die nog steeds een klasse apart vormen. Dick Imhülsen gaf de D.A.W.- ploeg al direct enkele meters voorsprong, die door Fokke Dijkstra, Gerrit en Piet Wulp nog vergroot werd, zoodat het ver' schil met de eerst volgende estafette, Nereus I, tenslotte een halve baan bedroeg. De tyd was 55.8 sec.» Nereus n en Neptunus speel den in het geheel geen roL De omzetting van de 4 x 50 M. borstcrawl- estafette in een 3 X 50 M. wisselslag estafette heeft de Nereus-dames inderdaad succes gebracht. Wel ging de strijd met D.A.W. gelijk op tot de laatste zwemster, mede doordat mej. van Loenen weer de monstreerde hoe de vlinderslag niet ge zwommen moet worden, maar Janny Spreeuw besliste de race definitief ten gun ste van Nereus. De D.A.W.-heeren bleven echter ook met de wisselslag-estafette meester van het ter rein. De beslissing was hier feitelijk reeds gevallen na de rugslagbaan van Piet Wulp, die D.A.W. een voorsprong van ongeveer 5 meter verschafte. Mays en Gerrit Wulp zorgden er wel voor dat deze voorsprong niet meer verloren ging. Jammer was het dat Soecker verhinderd was, die anders de tweede ploeg van D.A.W. met zijn rugslag had kunnen versterken. Dan was een tweede plaats voor D.A.W. n zeer zeker mogelijk geweest, want Dick Imhülsen met vlinderslag en Wim de Vries met borstcrawl waren er uitstekend in. Thans moest D.A.W. II zich met de derde plaats achter Nereus I vergenoegen. De volledige uitslagen zijn: 100 M. schoolslag dames: 1. T. Bakker (Het Zwet) 1 min. 32.1 sec.; 2. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 1 min. 32,4 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. C. Gorter (de Ham) 1 min. 31 sec. 25 M. borstcrawl meisjes t/m 16 jaar: 1. W. de Vos Burchart (D.A.W.) 15.2 sec.; 2. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 16.9 sec.; 3. A. Melk (Nereus) 17,2 sec. 50 M. borstcrawl dames: 1. J. Spreeuw (Nereus) 34 sec.; 2. M. van Maarleveld (D. A. W.) 35 sec. 50 M. borstcrawl jongens t/m 16 jaar: 1. P. Wulp (D.A.W.) 28.6 sec.; 2. G. Wulp (D.A.W.) 30.2 sec.; 3. C. Breedt Bruijn (Ne reus) 32 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. G. Gerkens (Nereus) 3 min. 2.8 sec.; 2. F. Mays (D. A. W.) 3 min. 3.5 sec. 50 M. rugslag dames: 1. J. Spreeuw (Ne reus) 42.6 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. G. Wulp (D.A.W.) 1 min. 8.8 sec.; 2. P. Wulp (D- A. W.) 1 min 9.5 sec.; 3. A. C. van Hinte (Het Zwet) 1 min. 10.6 sec. 4 X 25 M. borstcrawl estafette meisjes t/m 16 jaar: 1. D.A.W., 1 min. 9.1 sec.; 2. Nereus, 1 min. 11 sec. 4 x 25 M. borstcrawl-estafette jongens t/m 16 jaar: 1. D.A.W., 55.8 sec.; 2. Nereus, 1 min. 5.5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: L Nereus, 2 min. 1 sec.; 2. D.A.W. 2 min. 5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. D.A.W. 1 min. 45.6 sec.; 2. Nereus, 1 min. 51 sec. Motorbootsport. VIER NIEUWE WERELDRECORDS VAN CURTIUS. De heer P. Curtius uit Tilburg, bij gestaan door den heer H. van Straten uit Den Bosch, zijn er Zondagmiddag op de Dieze in geslaagd in de outboard- klasse A 250 cc. voor motorbooten vier nieuwe wereldrecords te vestigen. Om 3.40 uur startte de heer Curtius. Het was prachtig weer, het water was niet ge heel rustig, de publieke belangstelling vrij groot. Reeds spoedig bleek het, dat Curtius, indien hy zou doorgaan, de aanvallen op het uur, twee uurs, vier uurs en zes uurs record met succes zou beëindigen. Nu was dat voor de records over 1, 4, en 6 uren niet zoo moeilijk, want er bestonden op deze tijden nog geen wereldrecords. Maar het tweeuurs-wereldrecord was in handen van den Belg A. Buysse met een gemiddelde uur- snelheid van 30,42 K.M. en ook dit record verbeterde Curtius aanzienlijk. Na de eerste drie records gevestigd te hebben gaf Curtius na 4)( uur het stuur over aan Van Straten, die met ongeveer even groote snelheid als Curtius de race vervolgde om het 6 uurs record te vestigen. De volgende records bracht de heer Cur tius op zyn naam: uurrecord: 35,63 K.M. Twee-uursrecord: gemiddelde uursnelheid 35,52 K.M. (oud record A. Buysse, België, gem. uursnelheid 30,42 K.M.) Vier uursrecord: gemiddelde uursnelheid 34,73 K.M. Zes uursrecord: 34,68 M. In totaal werden er 208.08 K.M. afgelegd De baan was 10,545 M. lang. Na afloop werd Curtius gehuldigd. Wereldrecords aan Lieven. Nadat de heer P. Curtius uit Tilburg op de Dieze de wereld-duur-records over 1, 2, 4 en 6 uur voor motorbooten in de Outboard- klasse 250 c.c. op zijn naam had gebracht, ging de Bossche motorbootkampioen A. Lie ven op jacht naar de wereld-duurrecords over 4 en 6 uur in de Outboardklasse 1000 c.c. Zijn glijboot „Sylla 2" was daartoe uitge rust met een vier cylinder twee-takt Elto- motor van ruim 800 c.c. Reeds gistermorgen om zeven uur vertrok Lieven voor zyn langdurige reis. Hij kwam op dezelfde baan uit op de Dieze ter lengte van 10 K.M. 545 M. Aanvankelijk waren de weersomstandigheden gunstig en in de eer ste ronden ontwikkelde hij dan ook 'n uur snelheid van ten naaste bij 60 K.M. Er kwam echter wind opzetten, welke steeds sterker werd, en welke hem tijdens de heenreis van het traject juist „op kop" trof. Tengevolge daarvan zakte het gemiddelde geleidelijk af en dat, hoewel de boot door benzinever bruik toch voortdurend aan gewicht verloor maar desondanks kon Lieven een snelheid ontwikkelen, welke hem ruimschoots zyn doel deed bereiken. In 4 uur haalde hij een gemiddelde uur snelheid van 56.37 K.M. Precies drie maanden geleden had hij zelf op deze zelfde baan het wereldrecord met 52.52 K.M. op zyn naam gebracht, maar kort daarna had de Franschman Garon weer een betere prestatie verricht, n.1. 55.128 K.M. Thans heeft Lieven zijn Franschen rivaal 4us weer overtroffen, en staat het wereldre- Eea knaap «M CSavaUa •els „SKKDAlf* berrtljtf Rn toen U| ne ka4 Stig te op pad Rn tmckt HxHettanM «9 cord na homologatie door de U.LY.A. op zijn naam met 56.37 K.M. per uur. Inmiddels zette Lieven zijn tocht voort, want hij wilde ook zijn wereldrecord over 6 uur scherper stellen. Hierin slaagde hij eveneens, want over 8 uur haalde hij thans een gemiddelde m»r- snelheid van 55.59 K.M., terwijl zijn vorig wereldrecord op 48.59 K.M. stond. Na afloop werd Lieven door den heer NJj» man namens het K.N.M.C.-bestuur dat met den heer C. F. Antheunissen als voorzit ter en met den heer J. Broer als wedstrijd» commissaris tegenwoordig was gecompli* menteerd en met bloemen gehuldigd. Ook van verschillende andere zijden viel den wereldrecordhouder hulde ten deel, wel in de eerste plaats namens de Bossche water- sportvereeniging „Neptunus", waarvan hij lid is. VoetbaL VOORLOOPIGE COMPETITIE- INDEELING. De tweedeklassers in Noordholland heb ben gisteren in Amsterdam vergaderd, om te trachten, tot een nieuwe competitie- indeeling te komen. Zoowel de Amsterdamsche als de Haar- lemsche tweedeklassers wenöchten in één afdeeling te worden ondergebracht. Na eenige besprekingen werd besloten, om de clubs Loven het IJ met die uit Haarlem in één klasse in te deelen er. de Amrterdam- sche clubs met die uit het Gooi en Utrecht in een andere klasse. Waar boven het IJ acht clubs zijn en Haarlem er drie telt, moest een der „boven- IJ'sche" clubs naar de Amsterdamsche af deeling verhuizen. De vergadering kon niet beslissen, of dat O. S. V. of Z. F. C. zou zyn, hoewel geografisch O. S. V. aan gewezen is. T. z. t. zal het afdeelingsbestuur hierover nader beslissen. Onze tweede klasse A zal er dus straks zoo uitzien: H. R. C., W.-Frisia, Alcmaria, Alkm, Boys, Kennemers, E.D.O., H.F.C., R.C.H., W.F.C., Z.F.C. (of O.S.V.) J. P. VAN BEL t Zondagmorgen vroeg is te Eindhoven plotseling overleden de heer J. P. van Bel, sedert jaren bekend voetbalofficial in het Zuiden. De overledene, die 55 jaar oud is gewor den, had Zaterdag op normale wijze de be stuursvergadering van afdeeling V van den K. N. V. B. meegemaakt. Hij was daarvoor uit zijn woonplaats Vlissingen naar Eind hoven gekomen. Sedert dertig jaren heeft de heer van Bel in het bondswerk van de K.N.V.B. gezeten. In het vroegere N.O.A.D. te Breda (later met een andere vereeniging gecombineerd tot N.A.C.) was hij een ijverig bestuurslid. Jarenlang was hij een der steunpilaren van den Brabantschen Voetbanbond. Meer dan dertien jaren heeft de overledene het secretariaat van het zuidelijk district van den bond op verdienstelijke wijze waarge nomen. SERIEWEDSTRIJDEN „ALKMAAR". De resultaten van de laatste Zondagen wa ren: le ronde: Oudorp ISchoorl I 34 Alkmaar IIIAlkm. Boys V 30 2e ronde: Schoorl IAlcm. ViCtrix IV 21 Alkmaar IIIAlkm. Boys IV 13 Dinsdag a.s. wordt thans gespeeld aanvang 7.15 uur, voor de 2e ronde Alkmaar IIAlk maarsche Boys III. Er resteert dan nog de wedstrijd Vrone O.K.B. I, waarvan de winnaar uitkomt tegen Schoorl I, terwijl de winnaar van Alkmaar H Alkm. Boys III uitkomt tegen Alkm. Boys IV. Door verschillende teleurstellingen heeft Alkmaar I haar reeks van nederlaagwed- strijden nog niet verder kunnen voortzetten en hiervoor kan ook a.s. Zondag niet worden gespeeld. Dien avond speelt Alkmaar echter tegen een elftal samengesteld uit Zuid-Amerikaan- sche Negers, welk elftal speelt onder den naam van „Surinaam". In dit elftal komt geen enkele blanke uit. Paarden DRAVERIJEN TE AKERSLOOT. De kortebaandraveryen te Akersloot had den het volgende resultaat: Ingeschreven waren 14 paarden, uitgeko men 14. 1. Quite, eig. P. van Leeuwen te Egmond- Binnen, ber. J. v. Leeuwen Jr. 2. Rolette, eig. J. Vos te Benningbroek, ber. J. v. Leeuwen Sr. 3. Pinkerton, eig. mevr. Jacobs te Amster dam, ber. K. Bakker. 4. Queen Netel, eig. R. de Jong te Halfweg, ber. J. van Leeuwen Jr, ■s.-—

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9