komen te ALKMAAR, Oude Ziekenhuisterrein. Groote Gala-Voorstelling, Aqwda |i Stad en Omgeving- Vraagt eens onze stalen-colleclle. De 4 Gebroeders Groote Kirider- eri Familie-Voorstelling. Prijzen vanaf fl. 0.30. GEBROEDERS BOUGLIONE Exploitanten der vier grootste Circussen van Europa: Le Cirque d'Hlver te Parij», Le Clrque Royal te Brussel, het Circusgebouw te Scheveningen en het grootste reizende Circus der Wereld, Vrijdag 1 Juli, Zaterdag 2 Juli en Zondag 3 Juli eiken avond om 8.13 ATTENTIE! W ALLEEN ZITPLAATSEN! "M ATTENTIE! 8000 zitplaatsen 500 dieren uit alle deelen der wereld 70 paarden 2- groote Menagerieën Een exclusieve groep Olilanten DE GROOTSTE CIRCUS-ONDERNEMERS VAN HET CONTINENT ZIJN SPAANDER Co. £3* BOUCLIONE en ZATERDAG 2 JULI des middags om 2.30 uur Bewoners der omliggende gemeenten, maakt gebruik van de speciale autobus diensten, of gebruikt alle andere reismogelijkheden om de grootste circus combinatie te gaan zien met zijn Een feeërieke show van honderden menschen en dieren, reizend met 200 eigen transportauto's zal U er van overtuigen, dat de Alkmaar, Dinsdag. HET SCHOOLFEEST. Zie ginds komt de stoomboot van Alkmaar weer aan. Alkmaarsche jongens en meisjes mogen nog zoo vaak met vader en moeder op de Alkmaar Packet gevaren hebben, zij gaan elk jaar maar ééns „met de boot mee" en dat is op den dag van het schoolfeest. Al het andere telt niet mee. Het schoolfeest voor de hoogste klassen, het feest, dat dit jaar voor de 54ste maal ge vierd wordt, is het groote moment voor de kinderen van alle lagere scholen. Dagen te voren wordt de tocht naar Schoorldam besproken, er worden confetti en serpentines aangekocht om op de boot te kunnen strooien en vanaf de boot met fees telijke papierslingers zoolang mogelijk een verbinding met den wal te kunnen onder houden. Voorop ging van morgen weer de muziek van „Excelsior", die, zooals gewoonlijk, weer haar medewerking verleende en vroolijke marschen en fanfares liet hooren. En daarachter marcheerden de feestelin gen met glundere gezichtjes, die al van verre naar de groote boot keken en met vlaggen, die wapperden in den wind en waarvan het rood wit en blauw vroolijk kleurde in het doorgebroken zonlicht. Dat alles trok over de loopplank aan boord en in een oogenblik waren de dekken gevuld met een springende en juichende kinderschare, de jongens gescheiden van de meisjes, en overal werd het een oogenblik dringen om de beste plaatsen langs de ree- ling te bemachtigen om de langs den kant staande familieleden zoolang mogelijk te kunnen toezwaaien. Op het bovendek zaten ditmaal de leer lingen der opleidingsscholen, niet iedere school kan natuurlijk haar kinderen op het bovendek hebben en niet iedere school kan de kinderen aan den stadskant zetten, want elke boot althans deze boot heeft drie verdiepingen waarbij de kinderen over den stuurboords- en den bakboordskant gelijk verdeeld moeten worden om het evenwicht te bewaren. Laten zij, die thans een minder gunstige plaats hadden, zich troosten met de ge dachte, dat het een volgend jaar weer an- de rs zal zijn. Precies twaalf uur liet de fluit van de boot een schorren kreet hooren en kwam er beweging in het drijvend gevaarte. Langzaam en stadig zwaaide de boot van den wallekant en toen zette de trotsche driedekker den kop naar het Noorden en was de feestelijke tocht naar Schoorldam begonnen. Overal langs den kant stonden wuivende vaders en moeders, broertjes en zusjes, va ders en moeders die weten, wat dit feest voor de kinderen beteekent omdat de mees ten van hen het schoolfeest als kind zelf hebben meegemaakt. Zoo stevent de boot met Alkmaars blijde hope, met honderden juichende, zingende en wuivende kinderen langs de Bierkade door de geopende Vlotbrug, door het kanaal naar de spoorbrug, waar men ook intijds al op den doortocht heeft gerekend. Het duurt maar zoo'n kort oogenblik dat voorbij trekken van de boot maar het geeft allen, die langs den kant staan, een moment van ontroering bij de gedachte, dat er tus- schen alle zorg en ellende in zoo vele gezin nen en onder de depressie van allerlei inter nationale spanningen, toch altijd nog mo menten zijn, waarop de jeugd, onbezorgd en gelukkig, geniet van de vreugde in het jonge leven. Een tocht met de schoolboot, gevolgd door een speeldag in de mooie Schoorlsche dui nen, het is een feestdag in het kinderleven, een dag van vreugde en genieting die men, ouder geworden, in dankbare herinnering zal herdenken. DE TOESTAND VAN DEN JONGEN HOOGLAND. De toestand van den jongen Hoogland, die niet 18 maar 16 jaar blijkt te zijn, is naar omstandigheden vrij gunstig. Tot dusver heeft zich gelukkig geen infec tie voorgedaan en heeft de patiënt een rustigen nacht doorgebracht, zoodat de voor uitzichten op algeheel herstel gunstig zijn. Wij kregen hedenmorgen een tweetal van de bij deze zaak betrokken jongens op ons bureau, die een voorstelling van zaken ga ven, waarbij zoogenaamd alles op een mis verstand zou berusten. Een der jongens-zou door zijn vrienden „Eusie" genoemd wor den en de dader zou ten onrechte gemeend hebben, dat de jongens hem in het ootje wilden nemen. Wij hebben in verband hiermede nog in lichtingen ingewonnen bij de gemeente politie van Heiloo, welke ons de verzekering geeft, dat deze voorstelling van zaken on juist is en de dader wel degelijk door de jongens is lastig gevallen. dat opzettelijk de burgerbevolking zou zijn gebombardeerd. Alleen militaire objecten werden onder vuur genomen, doch bij het bombardeeren van havens is het niet moge lijk geen slachtoffers te maken. Het eenige middel om dit te voorkomen zou zijn de burgerbevolking te evacueeren uit de om geving van militaire objecten. „Maar, zoo zeide Franco, de regeering van Barcelona neemt geen enkelen maatregel in dezen zin en wil ze ook niet nemen, aangezien zij voor haar propaganda wreedheden noodig heeft Verder neemt het blad een ingezonden stuk op van den leider der liberale oppo sitie in het Lagerhuis, sir Archibald Sin clair, waarin deze vraagt dat „Mussolini voor de keus zal worden gesteld tu6schen den politiek van vriendschap tusschen En geland en Italië en de politiek van het bombardeeren van de Britsche schepen". M. J. BRUSSE VIJF EN ZESTIG JAAR. In een uitvoerig en zeer waardeerend artikel bericht de Nieuwe Rotterdamsche Courant van Zondagmorgen, in de rubriek „Letteren en Kunst", dat de bekende mede werker M. J. Brusse 65 jaar is geworden. Wij betreuren het, dat wij dit heugelijke feit niet eerder hebben geweten, omdat wij dien dag zoo gaarne onzen knappen collega, een der besten van de vaderlandsche journa listen, de hand hadden gedrukt. Brusse ken nende, begrijpen wij, dat hij zich aan de openbare belangstelling, hoe zeer ook ge meend, heeft willen onttrekken. Bijzonder werden wij echter getroffen door den vol genden zin in de N.R.Crt.: „Voor ons ligt over dezen dag deze scha duwzijde, dat deze eminente collega, deze nestor van onzen staf, den reglementairen leeftijd heeft bereikt, waarop hij afscheid zal nemen van een werkkring, dien hij 45 jaar tot sieraad heeft gestrekt". Wanneer dit beteekent, dat voortaan de lezers van de N.R.Crt. de knappe beschrij vingen, die Brusse vanuit Schoorl, waar hij een paar jaar woont, verzorgt, zullen moe ten missen, dan kunnen wij niet anders dan dit hoogelijk betreuren. Journalisten, die van hun courantenwerk litteratuur maken, telt Nederland er weinig. Wij begrijpen, dat voor Brusse de tijd gekomen is, waarop een einde is gekomen aan het drukke beschrijvende reportage-werk, maar dit behoeft nog niet te beteekenen, dat ook een einde is gekomen aan de publiceering van zijn markante bij dragen. Daarvoor is Brusse nog te vitaal en daarvoor heeft hij, wij zijn daarvan over tuigd, ons mooie vak nog te lief. Brusse is de groote menschenkenner en meester in de schildering van details, waaruit het leven is opgebouwd. Brusse's heengaan uit het cou rantenvak zou voor de Nederlandsche jour nalistiek een te groot verlies zijn. Gelukkig is veel van zijn knap werk in boekvorm be waard gebleven. „Boefje" de meesterlijke reportage van een door Pro Juventute be schermd Rotterdamsch straatjoch bereikte voor wat betreft het aantal voorstellingen zelfs een recordcijfer. Wie heeft er in Neder land Annie van Ees in dit stuk geen triom fen zien vieren? Wie heeft er niet genoten van zijn uitne mende rubriek „Onder de menschen"? Voor ons is zijn figuur van „Jonker Johny" even meesterlijk geteekend als die van „Mikau- ber" door Dickens. Met de N.R.Crt. hopen wij, dat Brusse nog vele jaren in het landelijke Schoorl van een goede gezondheid zal mogen genieten. Wij hopen eveneens, dat hij den schat van Neder landsche letterkunde nog met veel blijven- den arbeid zal verrijken, doch dit niet, zooals de N.R.Crt., omdat zijn journalistieke loop baan ten einde is. Integendeel hopen wy\ dat Brusse ons ook nog veel goed journalistiek werk zal schen ken. Niet de N.R.Crt. trouwens, maar Brusse zelf bepaalt of zyn journalistieke loopbaan ten einde is. Hoogstens kan de N.R.Crt. bepa len, dat Brusse's 45-jarige journalistieke arbeid aan de N.R.Crt. op grond van het bereiken van den reglementairen leeftijd, be ëindigd is. Als lezer van Brusse's bijdragen zouden wij echter gaarne zien, dat dit nog niet het geval is. 25 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. Donderdag a.s. hoopt de heer J. Plant, alhier de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar als schilder in dienst trad der Spoorwegen. P. T. T. DIENST VERJAARDAG Z. K. H. PRINS BERNHARD. De directeur van het P. T. T.-kantoor maakt bekend, dat volgens de algemeene landelijke regeling op 29 Juni a.s., den ver jaardag van Z. K. H. prins Bernhard, zijn kantoor, voor zooveel den postdienst be treft, voor het publiek des middags om 12 uur gesloten zal worden. Gedurende de openstelling worden alle onderdeelen van den postdienst behandeld als op andere werkdagen. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat de giro- stortings-formulieren voor zoover geen spoedbehandeling is gevraagd eerst den volgenden dag, tegelijk met die van 30 Juni, aan het Centraal Girokantoor worden opgezonden en dus op 1 Juli aldaar in be handeling komen. De stortingsformulieren met spoedbehandeling worden op de ge wone wijze doorgezonden. Ten Centraal Girokantoor worden Girostortingen met spoedbehandeling op 29 Juni alleen ge boekt, voor zoover deze aldaar vóór 11 uur aanwezig zijn. De tweede briefpost- en pakketpostbe stelling wordt opgeheven. De derde brief postbestelling wordt normaal uitgevoerd. In de buitenwijken zal slechts éénmaal worden besteld en wel des ochtends. Postquitanties zullen worden geind, doch niet na 12 uur. De telegraaf- en telefoonstations Kenne- merstraatweg, Omval en Voormeer zullen om 12 uur gesloten worden. DE STICHTING VOORHOUT. Met groote voldoening vernam vóór en kele maanden Alkmaars bevolking, dat de Noord-Hollandsche Levensverzekering My. N.V. van 1891 de.prachtige behuizing „Voor hout" van wijlen mr. W. C. Bosman had aangekocht, omdat daardoor de zekerheid werd verkregen, dat de schepping van den architect Hanrath behouden zou blijven. Velen was het bekend, dat reeds volmachten waren verstrekt om dit monumentale huis te sloopen en den grond met den bijbehoo- renden tuin voor villabouw te bestemmen. De heer Hofstee heeft Alkmaar voor deze vermindering van het aanzien der stad be hoed. Herhaaldelijk hebben wij geïnfor meerd naar de bestemming van dit prach tige gebouw, doch steeds volstond men met de mededeeling, dat het niet geschonden zou worden. Uit de thans aan den raad door B. en W. Tot 29 Juni, eiken avond om 8 uur samenkomst in de tent op het Doelenveld, vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond; verschillende sprekers, solozang mevrouw LabbertéKits. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelyks (behal ve Zondags) van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer We reldstad (sens.); hoofdrollen Luise Rainer en Spencer Tracy. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Een bijzon dere vrouw (rom.); hoofdrol Pola Negri. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Land der liefde (amus.); hoofdrollen GustiHuber, Oscar Sima en Albert Matterstock. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 29 Juni. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai- ningswedstryden. 8 uur, Groote kerk, uitvoering oratorium Die Schöpfung. Donderdag 30 Juni. 8 uur, de Unie, vergadering om te komen tot oprichting van een onthouders-zangkoor. Kleerenmakers. Tel. 2870. verstrekte bijlage blijkt, dat het huis een bestemming zal krijgen als rusthuis voor goed gesitueerden. Nu deze bijlage is ver schenen, had de directie van de N.-Holl. Levensverzekering My. N.V. van 1891 geen bezwaar meer om ons inzage van de plannen te geven, waaruit ons is gebleken, dat het groote huis onaangetast blijft. Alleen wordt daarin een eetzaaltje, een rookkamer en een directie-kamer aangebracht. Aan de Noord zijde komt een verbinding met een ontwor pen hoofdgebouw, dat een lengte krijgt van 68 meter en op de grens van de West zijde van den tuin, met een oppervlakte van 600 M2. en een inhoud van 10.000 M3. wordt opgetrokken. Volgens plannen van het Bouwbureau Ringers wordt hier een tehuis gesticht voor een 60-tal goede gesitueerde ouden van dagen. Concurrentie aan huize Westerlicht of Huize Augustinus kan hiervan niet ver wacht worden; daarvoor wordt de bouw te kostbaar, zoodat daarin slechts aan kapi taalkrachtigen huisvesting zal worden ver leend. Het nieuwe gebouw wordt in een stijl op getrokken, die harmonieert met het bestaan de huis. Voor het nieuwe bouwwerk zal de zelfde kostbare steen worden gebruikt. De voorzijde komt met een 35 M. diepen voor tuin aan den Straatweg te liggen; de be staande hooge haag wordt verlaagd, zoodat de bewoners vanaf de te maken terrassen het verkeer kunnen gadeslaan en en de voorbijgangers een mooi, zonnig paleis te zien krijgen. Iedere bewoner in dit paleis krijgt een zitkamer, een slaapkamer en een eigen badkamer met toebehooren. Er komen ook enkele kamers zonder badkamer, maai ook deze worden voorzien van een eigen W.C. en de bewoners ervan krijgen de be schikking over een gemeenschappelijke bad kamer, waarbij verpleegsters bij het baden hulp kun. en verleenen. Iedere kamer krijgt voorts een eigen telefoon, een aansluiting op het gemeentelijk radionet, een gelegenheid voor het aansluiten van een eigen radio en een alarmeerinrichting met lichtsignalen by brand. By den bouw wordt zelfs gerekend op het maken van een kluis met couponkamer. Et komt ook een chapelle ardente, doch deze wordt geheel geïsoleerd van het huis. De leiding zal in handen gelegd worden van een verpleegster-directrice en met de verzorging zal worden belast vrouwelijk leeken-personeel. Nu wij van deze plannen kennis hebben genomen, begrijpen wij volkomen, waarom B. en W. voorstellen, om ten behoeve van een te maken recreatie-zaal voor dit gebouw 80 M2. grond van den Hout te verkoopen. Ten eerste komt er daardoor voor de Alk maarsche bouwvakarbeiders een mooi stuk werk. Het plan bestaat, om reeds in Augus tus, na de vacantie van de Alkmaarsche bouwvakarbeiders, met de werkzaamheden te beginnen. Ten tweede krijgt dit gedeelte van den Kennemerstraatweg een imponee render en vroolijker aanzien. En ten derde zal de stichting van dit tehuis tengevolge hebben de vestiging van goed gesitueerden, die Alkmaar als belastingbetalers niet on welkom kunnen zijn. Uit de bijlage blijkt, dat de commissies voor publieke werken en de plantsoenen van oordeel zijn, dat de gevraagde mede werking voor den verkoop van 80 M2. grond van den Hout niet verleend moet worden, omdat daardoor drie boomen als offer moe ten vallen. Wij hebben ter plaatse de zaak in oogen- schouw genomen en kunnen niet anders dan verklaren, dat o.i. het aanzien van den Hout door inwilliging van het verzoek niet ge schaad zal worden. De vloer van de recreatie-zaal komt n.1. 3 meter boven den beganen grond te liggen, zoodat gevoegelijk het lage hout van het plantsoen kan blijven staan. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat de raad, die ten behoeve van den bouw van het nieuwe gymnasium een halve H.A. van den Berger hout ten of fer brengt, zich zal verzetten den verkoop van de gevraagde 80 M2. Nu echter in de commissies van Publieke Werken en van Plantsoenen een dergelijk geluid naar voren is gekomen, al kwam dit dan gelukkig slechts van een tweetal personen, wil len wy toch de hoop uitspreken, dat de Alkmaarsche raad Donderdag blijk zal geven, beter te verstaan, wat in deze kwes tie het Alkmaarsch belang vordert. Elke boom is een sieraad voor den Hout, maar men beseffe toch ook, dat elke boom ge plant is en dat men ook thans nog boomen kan planten. Dit bewijzen de zoo prachtige beuken, die voor een twintigtal jaren in- plaats van de zware iepen in de Harddra verslaan werden gezet en thans deze laan tot één van de mooiste in N.-Holland maken. OPERA ITALIANA. Het concert van Vrijdag 1 Juli a.s. in het „Gulden Vlies" te Alkmaar zal door den bariton Marcello Venturini worden geopend met de proloog van Paljas; na de pauze zal deze zanger het „Credo" uit Verdi's Otello ten gehoore brengen. De nieuwe sopraan Lola Pedretti zingt aria's uit Madame But terfly en Tosca. De lirische tenor Arnaldo Luzi brengt een aria uit Andrea Chenier en de bekende aria uit de opera Marta van von Flotow: ,,M' appari" (Ach, so fromm). Voorts vermeldt het programma aria's uit: Samson en Dalila, door de mezzosopraan Maria Teresa Grosso, Roberto il Diavolo door den bas Eraldo Coda, Don Pasquale door de lichte sopraan Diana Micelli, Simon Boccanegra: Eraldo Coda, II Barbiere di Sivi- glia, waaruit Diana Micelli de welbekende aria „Una vice poco fa" ten gehoore zal brengen; en om de opsomming van de mede werkenden vocalisten compleet te maken: aria's uit 1' Arlesiana en Don Pasquale, beide te zingen door den lichten tenor Antonio Spigolon. Verder zal het eerste deel van het programma afgesloten worden door het duet uit Andrea Chenier door Lola Pedretti en Arnaldo Luzi, terwijl het beroemde sextet uit Lucia di Lammermoor het besluit van den avond zal zyn. De muzikale leiding zal berusten bij maestro Gino Bianchi Rosa. DE ZUINIGHEIDSWEDSTRUD. De stand van den zuinigheidswedstrijd welke momenteel by den muziektuin ge houden wordt voor de Renault-auto's uit de garage van de heeren Van der Kommer en zonen, is thans als volgt: 1 de heer W. Cnossen met 15.2 K.M. op 1 L. benizine. 2 de heer Winder met 15 K.M. op 1 L. benzine. 3 de heer Franca met 14.8 K.M. op 1 L. benzine. WIELERBAAN ALKMAAR. Revanche-wedstrijden. Morgenavond zullen de trainingswed strijden op de Alkmaarsche wielerbaan weer een bizonder karakter dragen. De vorige week hebben de koppels Frank Groot, Klink—Evers en Boerkoel Schipper een heroïken strijd gevoerd om de eerste plaats en eerstgenoemd koppel won met miniem verschil. De anderen vroegen om revanche en krijgen die! Zoodat morgenavond de strijd opnieuw zal ontbranden. Wellicht echter zal deze nog heviger zyn, nu ook twee andere zeer sterke koppels zullen komen: de gebr. Drost en de Best de Brey. Reeds dit gevecht in den koppelwed strijd zal een groot publiek trekken, dat bovendien getuige zal kunnen zijn van een gevarieerd voorprogramma. AUTO-TENTOONSTELLING. De garage v. d. Kommer en Zonen die onlangs de vertegenwoordiging verkreeg van de Renault-automobielen, pakt de zaken flink aan. Tot en met Vrijdag organiseert ze in den Muziektuin een tentoonstelling van de ver schillende door de fabriek vervaardigde 4- en 6-cylinder modellen, zoowel in de open als gesloten typen. Nu de tijden van dien aard zyn, dat de auto-gebruiker genoodzaakt is, by dc hooge benzineprijzen, tengevolge van de zware be- las tingen ten zeerste op 't benzineverbruik te letten, wordt meer dan te voren aandacht aan den Europeeschen wagen geschonken. Het nieuwe groote type Renault, de Nova- quatre 1938, voorzien van een 85 P.K. motor, is zoo zuinig geconstrueerd, dat deze gemak kelijk bestuurbare wagen toch slechts 1 liter benzine op 11 K.M. gebruikt. Iets heel bizonders is echter de Juvaquatre, die 14 K.M. op een liter benzine loopt, zeer comfortabel is en toch in de laagste klasse voor de wegenbelasting valt. De Renaultfabrieken durven het aan om deze snelheid niet alleen op papier aan te geven, maar door iederen automobilist te la ten controleeren. Tot en met Vrijdag mogen erkende autorijders een voorgeschreven route onder controle rijden en op deze route een halve liter benzine verbruiken. Wie met deze hoeveelheid den grootsten afstand af legt, krijgt den uitgeloofden prijs van 1 100. Men kan begrijpen, dat zich voor dezen wedstrijd, waarvan de route ook voor een deel door de stad loopt, tal van liefhebbers melden. Reeds gister waren er die met een halve liter benzine een afstand van 7.5 K.M. aflegden. Dat dit type dus 14 K.M. op 1 liter benzine loopt, wordt ook in de praktijk vast gesteld. De geëxposeerde modellen voldoen alle aan de nieuwe wetsbepalingen. Men vindt er zelfs modellen bij die drie personen op de voorste zitplaatsen toelaten. De wagens zyn een lust voor het oog en door het wefelaten van de treeplanken is in wendig een maximum aan winst verkregen, terwijl het denkbare comfort is aangebracht. Deze auto's zyn zelfs voorzien van de er by- behoorende koffers en de sportmodellen zyn ideaal voor vacantiereizen. Men wandele eens naar den Muziektuin om zich van een en ander te overtuigen. GESLAAGD. Geslaagd voor het examen Duitsthe handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in Talen en Han delscorrespondentie te Amsterdam, de heer G. H. Oostinga te Alkmaar. Bij 't door de H. M. V. gehouden examen te Haalem slaagden voor costumière de da mes D. Berkhout, R. de Waal, C. Fallmann, L. Reuzenaar en L. Overman allen te Alk maar. ONDEUGDELIJK SCHIETTUIG. De heer R. te Westermient op Texel, zag in zijn moestuin de vogels in groote menigte in zijn aardbeien neerstrijken. Teneinde ze schrik aan te jagen, loste hü een schot. Vermoedelijk was er iets in den loop van zijn geweer gekomen, want plot seling sprong het geweer uit elkaar, met het noodlottig gevolg dat den heer R. twee vingers van zyn linkerhand werden afge slagen, terwijl een derde vinger ernstig beschadigd werd. De ongelukkige is direct naar Den Helder vervoerd, om daar In het hospitaal te worden behandeld. MUZIKALE RONDGANG. Ter gelegenheid van 's Prinsen verjaardag wordt door „Soli Deo Gloria" een muzikale rongang georganiseerd, Woensdagavond van half 9 tot half 10, langs de navolgende route: Doelenstraat, Koningsweg, Paternoster straat, Handelskade, Texelsche hek, Gees tersingel, Spoorstr., Snaarmanslaan, Gees- terweg, Bergerweg, Geest, Heul, Koorstraat, Langestraat, Kraanbuurt, Verdronkenoord, Kapelsteeg, Grootnieuwland, Oudegracht, N. Z., Zilverstraat, Emmabrug, Nieuwlan- dersingel, Heilooërbrug, Ritsevoort, Koor straat, Laat, Huigbrouwerstr., Kraanbuurt, Steenenbrug. LIJK AANGESPOELD. Op het strand te Petten, nabij K.M.-paal 20 is vanmorgen te omstreeks half tien het aangespoelde lijk van een nog jeugdig per soon gevonden. Hoewel het lichaam nog niet zoo lang in het water heeft gelegen, dat ont binding was ingetreden, was het bovenlijf zeer beschadigd. De kleeding op deze plaats was, vermoedelijk door den golfslag en botsen tegen de zeewering vernield. De kleeding bestond, voor zoover nog kon wor den nagegaan, uit een donkerblauwe stof fen broek en lage zwarte schoenen. Voorts is op het lijk een ring gevonden met zwar ten vierkanten steen waarin de letters J. C. Het lijk is naar het lijkenhuis op de be graafplaats gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2