,(jö$a cle&tdehaSap CRAVEN A CRAVEN PLAIN? ®3e9eee»e JlildiopC 8 itutettlattd Verkeersongelukken Ernstige aanrijding te Rotterdam. Eén jongen gedood, één zwaar gewond. Noenmaal Nederlandschen Journalistenkring r. J. E. F. de Kok over: „Nederland en de petroleum-industrie". „Bezoekers" en „vluchtelingen". De eerste toegelaten, de tweede ongewenscht... Glimlachje Ook in Venetië, waar op 't schilderachtige Canale Grande kleurige gondeli voorbij glijden, kunt U de onovertroffen Craven A" (met kurken mondstuk) en Craven Plain (tonder mondstuk) koopen. Vurig, bijna hartstochtelijk zal de Italiaansche verkoop ster U de voortreffelijke eigenschappen van deze super-zachte. 100% pure Vlr ginia-sigaretten vertellen I Vol geur, vol aroma maar zóó zacht, dat ze de keel nooit prikkelen I „Diamine Signor. una sigaretteeccellentel" iO stuks 17'A cent 20 stuks 35 cent Woensdag 29 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 9.30 Keukenpraatje. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 12.30—1.45 Fantasia en orgel spel. 2.Knipcursus. 2.30 Gr.pl. 3.Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.40 Honderd jaar Fransche kunst, causerie. 7.Gr.pL 7.06 Vocaal con cert. (7.30 VPRO: Causerie over Dante). 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 Orgel spel. 8.45 Radiotooneel. 9.15 Esme- ralda-septet en solist. 9.45 Gr.pl. 10.— ANP-ber. 10.05 Sylvia-Amu- sementsorkest en solist. 10.45 Gr.pL 11.— De Ramblers. 11.30—12.— Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.30 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Zang met piano begeleiding en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Stichtsch Salon orkest en gr.pl. 2.Gr.pl. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3. Gr.pl. 3.30 Trio Pro Musica en gr.pl. 4.30 Gr.pl. 4.45 Gelukwenschen. 5. Kinderuurtje. 5.45 Carillonbesp. (6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie over 't Binnenaanvaringsregl.) 7. Ber. 7.15 Land- en tuinbouwhalf- uur. 7.458.Rep. 8.05 ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Stafmuziek van de Kon. Marine. 9.30 Gr.pl. 10. ANP-ber. 10.05 Accordeonkwartet en gr.pl. 10.45 Gymnastiekles. 11. Gr.pl. Ca. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Cellovoordr. 12.10 Het Norbert Wethmar Pianokwintet. 12.50 Uit Berlijn: W. Stanke's orkest, het Schuricke-trio en soliste. 1.35 Junk, causerie. 1.502.20 't Kleinorkest. 3.10 Gr.pl. 3.20 BBC-Empire-orkest en solist. 4.05 Causerie over hob- bies. 4.20 Vesper. 5.05 Gr.pl. 5.20 Sportrep. 5.30 Roy Fox en zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpr. 7.Inleiding volgende uitz. 7.10 le acte van de opera „Figaros Hoch- zeit". 7.55 From the four corners, causerie. 8.0t 2c acte „Figaros Hoch- zeit". 8.55 Orgelspel. 9.20 Ber. 9.40 Radiotooneel. 10.10 3e acte „Figaros Hochzeit". 10.55 Deel. 11.10 4e acte „Figaros Hochzeit". 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 8.50— 9.05 en 10.35 Gr.pl. 11.35 Koorcon cert. 11.50 Zang. 12.35 Het Caus- sade-orkest. (1.50 Zang). 2.35 Viool en piano. 4.20 Zang. 5.20 Giardino- orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Ka mermuziek. 10.5511.05 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Rhei- nische Landesorkest. 8.50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Populaire mu ziek. 3.20 Kinderconcert. 4.20 O. Dobrindt's orkest. 6.50 Viool en piano. 7.30 Omroeporkest en solis ten. 9.20 Rijksuitz.: Duitsche Jeugd koorliederen. 9.50 Bellmann-progr, 10.35 Gr.pl. 10.50 Omroeporkest en soliste. 12.20—3.20 Gr.pl. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroepdans- orkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gr.pL 6.50 Gitaarconcert. 7.20 Cellovoordracht 8.20 Omroepdansorkest. 8.50 Radio tooneel. 9.50 Vervolg dansmuziek. 10.30 Folkloristisch progr. 10.50 11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 1.— L. Langlois' orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Het Zepparoni-kwartet. 6.35 Omroepsalonorkest. 7.35 Gr.pL 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Walter Fenske's orkest en so listen. 8.20 Ber. 8.35 Blaasconcert. 9.20 Zie Keulen. 9.50 Gr.pL 10.20 Ber. 10.40 Politiek maandoverzicht. 11.Ber. 11.20 Omroep-Amuse mentsorkest en soliste. 12.202.20 Nachtconcert (gr.opn.) (1.151.26 Tijdsein). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Luxem burg 10.20—10.35, Parijs R. 10.35 12.05. Radio PTT Nord 12.05—12.20, Keulen 12.20—13.20, Brussel: VL 13.20—13.30, Fr. 13.30—13.50, VL 13.50—14.20, Keulen 14.20—15.20, Droitwich 15.2017.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, Lond. Reg. 18.20 19.20, Brussel VL 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.5020.35, Brussel: Fr. 20.35—22.20, VI. 22.20—22.30, Fr. 22.30—23.20, Keulen 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 1C.3512.50, Droitwich 12.5013.35, Lond. Reg. 13.35—17.20, Droitwich 17.20—24.—. Lijn 5: Diversen. ©O O© OO O© ©€>©©©©@©@©©©©©©©©©©€#<t> TWEEDE BLAD. Gistermiddag is op den Stadionweg te Rotterdam ter hoogte van den uitgang van de fabriek van P. Smit een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een ongeveer negenjarig jongetje vrijwel op slag is gedood en zyn ongeveer even oud ka meraadje zeer ernstig is gewond. Omstreeks genoemd tijdstip reed op den Stadionweg in de richting IJselmonde een sleeperswagen, bespannen met een paard, welke bestuurd werd door den 36-jarigen J. v. d. P. uit Bolnes. Achter dezen sleepers wagen liep een groep jongens, die op en van den wagen sprongen. Uit tegenovergestelde richting naderde een zware vrachtauto, be laden met kalksteen en bestuurd door den 28-jarigen J. H., wonende te Zwijndrecht. Juist op het moment, dat beide voertuigen elkaar passeerden, liepen twee jongens van het clubje weg en staken onverwacht den rijweg over. De eerste jongen, de negen jarige P. de Ridder, wonende in de Beuker laarstraat, werd door den bumper opgeno men en bleef daarop zwaar gewond liggen. Ook toen de wagen een eind verder tot stil stand was gekomen, lag de knaap er nog op. Hij had een zware schedelbasisfractuur op- geloopen, alsmede tal van verwondingen aan armen, beenen en romp. Zijn even achter hem aanloopend vriendje, G. Baars, even eens uit de Boukelaarstraat, kwam evenwel veel ongelukkiger terecht. Hij liep tegen den zijkant van den auto, juist achter de cabine van den bestuurder. Daar is hij ko men te vallen en vervolgens zijn de zware dubbele achterwielen hem over het lichaam gegaan. Deze jongen, die eveneens een schedelbasisfractuur had opgeloopen, moet vrijwel op slag zijn gedood. Zoowel het stoffelijk overschot van B. als de zwaar ge wonde de R. zijn per auto van den genees kundigen dienst overgebracht naar het zie kenhuis aan den Coolsingel, waar de zwaar gewonde jongen in zorgwekkenden toestand is opgenomen. Het ongeluk is aan eigen on voorzichtigheid te wijten. AUTOBUS BOTST TEGEN AANHANG WAGEN. Chauffeur en onderwijzeres gewond. Gisteravond keerden twee autobussen van de garage L. G. van der Ploeg uit Veendam, waarmede schoolkinderen uit Veendam een daguitstapje naar Schiermonnikoog hadden gemaakt, huiswaarts. Te omstreeks half elf is de voorste bus ter hoogte van Wester broek, onder de gemeente Hoogezand, tegen een langs den weg geparkeerde truck met aanhangwagen gebotst. Door den schok wer den de inzittende kinderen, alle tusschen 10 en 15 jaar oud, door elkaar geworpen. Zij konden, hoewel hevig geschrokken, de bus aan den achterkant verlaten. De bestuurder van de bus, de chauffeur D. Suk en een onderwijzeres, die naast hem zat, waren er evenwel erger aan toe. Zij bekwamen kneu zingen en moesten, nadat zij door dokter Blonk uit Hoogezand verbonden waren, naar huis worden vervoerd. Het voorste deel der bus is totaal ont wricht, de motorkap zat onwrikbaar vast ender den aanhangwagen van de truck. De bestuurder van de tweede bus kon tijdig stoppen. Verondersteld wordt, dat de achterlichten van de truck niet brandden. Vanmorgen was de toestand van de beide gewonden vrij gunstig. VERHOOGING CREDIET VOOR WERKVERRUIMING. Aan het voorloopig verslag over het ont werp van wet tot verhooging van het zevende hoofdstuk b der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938 (verhooging crediet voor werkverruiming) ontleen en wij het volgende: Een aantal leden betoogde, dat zjj de verhooging van het crediet voor het werk fonds met een bedrag van zestig millioen gulden voor krachtige bestrijding der werk loosheid geheel ontoereikend te achten. De werkloosheid in haren huidigen vorm, schept niet alleen eenen ondragelijken toe stand voor de betrokkenen zelf, maar houdt ook groote gevaren in voor de geestelijke gesteldheid en de weerkracht van een groot deel van ons volk. Verschillende andere leden meenden, dat de regeering met de beschikbaarstelling van een bedrag van zestig millioen gulden een juiste keuze had gedaan, vooral in verband met den toestand van de schatkist. VEREENIGING BELLAMY. Landdag te Amersfoort. Te Amersfoort heeft de Int. Vereeniging Bellamy een landdag gehouden, waar 9.000 bezoekers bijeen waren. De voorzitter mr. dr. P. IJssel de Schep per, uit Den Haag, opende de bijeenkomst met een rede over „Eenheid". De tegen woordige crisis is blijvend, zei hij en de ont wikkeling der techniek heeft een doen ontstaan. De heer J. Derksen Staats te Gro ningen sprak over het onderwerp: Naar een nieuwen vorm van samenleving. Het hui dige winstsysteem noemde hij onzedelijk en onzakelijk en dat systeem moet volgens hem afgeschaft worden. De heer J. G. Zwertbroek uit Bussum gewaagde van het geestelijke en economische reveil, waarbij de zorg voor het materieele moet voorgaan. De heer Zondervan uit Deventer noemde ons economisch gebouw erg bouwvallig, een grondige herziening is noodig. De heer van Gostveen uit Den Haag sprak over de mogelijkheid voor katholieken om de Bellamy-idee te volgen. „Eerst moeten de menschen vrede met elkaar hebben en daar om is de klassenstrijd uit den booze", aldus deze spreker. Over het christendom en de Bellamy- gedachte sprak de heer Horsmeier uit Bloe- mendaal. Tenslotte heeft de voorzitter over de gedachten van Edward Bellamy ge sproken. De Nederlandschen Journalistenkring heeft gisteren in hotel Wittebrug in Den Haag een noenmaal gehouden, waaraan de directeur-generaal van de Koninklijke pe- troleum-maatschappy, ir. J. E. F. de Kok, een rede heeft gehouden over: „Nederland en de petroleumindustrie". Tot de aanzittende gasten behoorden: de minister van koloniën, de heer Ch. J. I. M. Weiter, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, voorzitter van het Koninklijk insti tuut van ingenieurs, de voornaamste me dewerkers van ir. de Kok, onder wie de president-commissaris der Koninklijke jhr. ir. H. Loudon, jhr. mr. G. W. van Vierssen Trip, vice-pres. arr.-rechtbank te Rotter dam, de eereleden van den Kring D. Hans en C. K. Elout, J. W. Henny, (Ned. Dag bladpers), H. Asselin (buitenl. persver- eeniging), mr. H. F. A. Geise (Nederl. r. k. journ.-vereenigingH. Nygh, directeur van de N. R. C., de voorzitters van eenige plaat selijke journalistenvereenigingen, A. J. Lievegoed, chef van den reg. persdienst en de onderchef de heer D. J. Lambooy, mr. Joh. J. Belinfante en dr. N. A. C. Slotema- ker de Bruine, resp. namens de persbu- reaux A. N. P. en Aneta en een groot aan tal journalisten, leden van den kring en vertegenwoordigers van dagbladen. Welkomstwoord van den voorzitter. De voorzitter van den Ned. Journalisten kring, de heer Henri Dekking, heette de aanwezigen welkom. Hij meende, de zoo welbezette en zoo gedistingeerd bezette tafel rondziende, wel te mogen vertrouwen dat ook ditmaal het noenmaal een belang rijk welslagen zou zijn. Hij herinnerde aan de diverse autoriteiten, die reeds voor den Kring hebben gesproken. Met ir. de Kok doet een der grootste lei ders in ons nationaal bedrijfsleven zijn in treden in onzen sprekerskring. Spreker schetste de schitterende carriere van den heer de Kok. Rede van ir. de Kok. Aan het einde van het noenmaal gaf de heer Henri Dekking het woord aan ir. J. E. F. de Kok, voor het uitspreken van zijn rede over: „Nederland en de petroleum industrie". Wist U eigenlijk wel, zoo vroeg de heer de Kok, dat de petroleum-industrie nog zeer jong is? Eerst in 1859 boorde kolonel Drake de eerste bron in Pennsylvanië aan, al werd er ook ten tyde van Nebukadnezar reeds met asfalt bemetseld en geplaveid Nederland is al heel spoedig een rol gaan spelen in de petroleumindustrie door de op richting in 1890 van de Koninklijke Neder- landsche maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië. Alleen brand-petroleum (Kerosine) had in den beginne als product beteekenis. Vandaag worden uit de petroleum tal van variëteiten gemaakt, waarvan spr. een op somming gaf, die echter niet volledig kon zijn. Het moderne leven is zonder petroleum onbestaanbaar. Terugkomend tot de Koninklijke herin nerde spr. aan Deterding's invloed, die van de Koninklijke een wereldconcern maakte door verkrijging van een gordel van petro- leum-terreinen over de geheele wereld. Samenwerking met of overneming van an dere maatschappijen was steeds het doel en zoo ontstond er een maatschappij met een kapitaal van meer dan 500 millioen gulden, waarvan men veilig kan aannemen, dat meer dan driekwart zich in Nederlandsche handen bevindt, hetgeen, gelet op de hui dige beurskoersen, beteekent, dat het Ne derlandsche publiek een belang van ruim een en een kwart milliard gulden by de petroleum-industrie heeft. Toen in het begin van deze eeuw de auto mobielindustrie ontstond, werd benzine een belangrijk product en Deterding zag in, dat, met het oog op het vervoer, een eigen tankvloot noodzakelijk was. het eerste tankschip werd op een Nederlandsche werf gebouwd en in 1902 liep de J. B. August Kessler van stapel, die ruim 34 jaar heeft dienst gedaan. In 1910 heeft Nederland baanbrekend werk verricht door het bou wen van motortankschepen. De „Vulcanus" was het eerste motortankschip ter wereld en het werd in Nederland gebouwd. In steeds sneller tempo moesten schepen wor den aangeschaft en spr. wees erop, dat de Koninklijke in crisisjaren door opdrachten aan den Nederlandschen scheepsbouw de werkloosheid heeft helpen bestrijden. Van de bestelling van het eerste tankschip af werd voor 125 millioen aan Nederlandsche werven besteld. Aangezien dat ruim 150 schepen waren, beteekende dit, dat gedu rende de laatste 36 jaar per kwartaal één schip van stapel is geloopen. De steeds toenemende productie bereikte in 1937 een record: 32 millioen ton ruwe olie werd in dat jaar geproduceerd. Bijna 40 procent wordt verwerkt in raffinade rijen die zich op groot-Nederlandsch grond gebied bevinden (de Oost, de West en Pernis). Van Nederlandsche nationaliteit zijn 50.000 employés bij dit bedrijf werk zaam. In het procédé van raffinage is groote verandering gekomen. Niet alleen de kwaliteit van bestaande producten moet - worden verbeterd, maar nieuwe producten moeten worden ontdekt. Dit geschiedt o.a. in het laboratorium van de Koninklijke te Amsterdam, waar mole culen worden gemaakt en gebroken. Vrij wel alle producten die de I. G. Farben in Duitschland maakt, zouden wij kunnen fa- briceeren, aldus spr. Men heeft wel eens beweerd, dat het land verarmt door het onttrekken van dien bodemschat. Alsof het land rijker zou worden indien men dien bodem onberoerd lietl Over het automobielverkeer sprekende, zeide de heer de Kok, dat er veertig mil lioen automobielen over de wereld ryden, waarvan 28 millioen in de Vereenigde Sta ten. De behoefte aan petroleumprodueten, zoo vervolgde spr., lijkt schier onbegrensd. Men heeft de greote productie wel eens toe geschreven aan oorlogsdoeleinden. De pe troleum-industrie zou den oorlog propagee- ren. ia zelfs wel eens uitlokken. Spr. kwam daartegen op, zeggende dat deze industrie alleen in vredestijd tot vollen bloei kan ko men, wanneer orde en welvaart in de we reld heerschen. De heer de Kok noemde eenige cijfers. In 1937 betaalde de Koninklijke aan sa larissen en loonen aan haar Nederlandsche werknemers (inheemsche inbegrepen) 38 millioen gulden. Zij keerde 86 millioen gul den dividend uit, van welk bedrag zeker 65 millioen aan Nederlandsche beleggers ten goede kwam. Aan onze industrie en scheepsbouw gaf zij opdrachten ten bedra ge van 27 millioen gulden, aan Neder landsch-Indië kwam vijf millioen ten goede voor bestelde goederen, en aan de Neder landsche reederyen voor passages en vrachten drie millioen gulden. En dan zwijgt de heer de Kok nog van de astrono mische bedragen, die de fiscus opeischt. Maatschappijen als de onze, vervolgde spr., hebben ook een open oog voor niet- materieele belangen. Een bedrag van veer tig millioen is aan huisvesting van het per soneel in Oost en West geinvesteerd, de Koninklijke steunt de missie en de zending, financiert bijzondere leerstoelen en ver leent hulp in legio gevallen. Dankwoord. De heer Dekking dankte den heer de Kok hartelijk voor zijn voordracht. In de aan grenzende salons, waar koffie geserveerd werd, bleven de aanwezigen nog eenigen tijd napraten. De minister van justitie heeft vet volgende schrijven gericht tot de procureurs-generaal, tot de fungeerende directeuren van politie en tot den inspecteur der koninklijke mare- chaussée, bureau grensbewaking en rijks vreemdelingendienst: De verscherpte controle op vreemdelingen zal er toe leiden, dat hier te lande gevestig de personen die familieleden of vrienden van vreemde nationaliteit voor eenigen tijd op bezoek wenschen te ontvangen, zich veel al van te voren bij de politie van de plaats hunner inwoning zullen vergewissen of der gelijk tijdelijk familie- of vriendenbezoek kan worden toegestaan. In die gevallen ware door de politie nauw keurig te onderzoeken, of het inderdaad een reëel familie- of vriendenbezoek van slechts tijdelyken aard en niet zooals in de prac- tijk herhaaldelijk voorkomt een poging om zich in ons land te vestigen of eenige ander doel geldt. Terzake zy, onder verwyzing naar mijn aanschrijving van 7 Mei j.1. mede gedeeld, dat vreemdelingen, van wie kan worden aangenomen, dat zy, onder den druk der omstandigheden, het land, waar zij gevestigd zijn, verlaten en alzoo als „vluchtelingen" worden aange merkt, ook niet voor bezoek hier te lande mogen worden toegelaten, tenzij zy kunnen aantoonen, dat zij in een an der land dan hetwelk zü verlaten heb ben, met goedvinden van de betreffen de autoriteiten, duurzaam verblijf £e~ vonden hebben. Ik teeken hierbij nog aan, dat de in som mige paspoorten van vreemdelingen voorko mende verklaring betreffende hun geoor- loofden terugkeer naar het land van her komst, op zichzelf geenerlei waarborg biedt, dat houder daarvan niet als vluchteling in den zin mijner eerstgenoemde aanschrijving zcu zyn aan te merken. Wanneer de realiteit van het tijdelijk be zoek komt vast te staan, dan is het, ter voor koming van moeilijkheden bij de toelating aan de grens gewenscht, dat zulks door of vanwege het hoofd van plaatselijke politie worde vastgelegd, b.v. door een onderschrift op den brief waarbij tot bedoeld bezoek wordt uitgenoodigd. In het algemeen toch zal, vooral wanneer de vreemdelingen slechts over weinig geld middelen beschikken, doorlating aan de grens voor familie- of vriendenbezoek zon der een dergelijke verklaring van politie niet kunnen plaats hebben. Bedoelde gedragslijn heeft bovendien het voordeel, dat de politie ter plaatse op de hoogte is en zooveel doenlijk behoort te con troleeren of inderdaad vertrek plaats heeft na afloop van den voor het bezoek gestel den termijn. SLECHTE BEHANDELING VAN DUITSCHE EMIGRANTEN. Adres aan den minister. De Nederlandsche afdeeling van den inter nationalen vrouwenbond voor vrede en vrij heid heeft het volgende adres gezonden aan den minister van justitie: Excellentie. Uit betrouwbare bron werd te onzer ken nis gebracht: 1. Dat zich, sinds meer dan drie weken, in het huis van bewaring te Rotterdam eeni ge Duitsche emigranten bevinden, opgeslo ten in volslagen afzondering, elk in een cel; 2. dat voor hen zelfs niet de mogelijkheid bestaat om, althans eenmaal per dag, „ge" lucht" te worden; 3. dat zy noch geschenken, noch zelfs fruit van buitenaf mochten ontvangen; 4. dat in hun cel den geheelen nacht door, het licht bleef branden zoodat zij feitelijk geen oogenblik volkomen tot rust kwamen. 5. dat, tengevolge van dezen zenuwsloo- penden toestand, een der jonge mannen, jaar oud, zich door ophanging van het leven beroofde. 6. dat zijn advocaat hiervan vijf dagen on wetend werd gehouden niettegenstaande een poging om hem te bezoeken. Van deze jonge mannen weten wij niets af. Hun politieke gezindheid, hun verleden zijn ons volslagen onbekend. Op grond van zuivere menschelykheid achten wij het echter onzen plicht de aan dacht van uwe excellentie op dezen grooten misstand te vestigen, nu dit ontstellende feit tot onze kennis is gebracht. Wij spreken den ernstigen wensch uit, dat tegen dergelijke inbreuken op recht, beschaving en huma niteit met kracht zal worden opgetreden. Het adres is geteekend door de presidente der Nederlandsche afdeeling mevr. C. Ra- mondt-Hirschmann, en door de vice-presi- dente jkvr. J. Repelaer van DrieL „U gelooft misschien niet, me vrouw, dat ik altyd zoo was zooals nu „Neen, want de vorige keer, toen U hier was, was het Uw rechter been, dat niet in orde was!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6