HEEMAF f9©.- Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. STOFZUIGER HEUSEVELDT N.V., Naar Thijsse's Hof en Ruïne van Brederode. De H.L.O.-wandeltocht. DERDE BLAD. Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct i Stad en Omgeving Onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, den heer C. Wijdenes Spaans, werd heden in het Gemeenlandshuis een algemeene ver gadering gehouden van hoogheemraden en hoofdingelanden van het Hoogheemraad schap Noord-Hollands Noorderkwartier. De agenda van deze vergadering bevatte niet minder dan 24 voorstellen, die alle echter betrekking hebben op de positie van dit waterschap als wegschap en slechts ha merstukken genoemd kunnen worden. De voorzitter herdacht in waardeerende bewoordingen den heer J. Ringers, sedert 1934 hoofdingeland-plaatsvervanger, hetgeen staande door de vergadering werd aange hoord. Van den heer Tersteeg was bericht van verhindering ingekomen. Het drukwerk wordt niet aanbesteed. Den laatsten tijd was er nog al critiek geuit op het feit, dat sinds de oprichting van het Hoogheemraadschap het Waterschaps blad gedrukt werd bij de N.V. Trapman te Schagen, van welke N.V. de dijkgraaf presi dent-commissaris is. Het dagelijksch bestuur had op grond van de geuite critiek den se cretaris opgedragen oen rapport uit te bren gen. In dat rapport zeide de secretaris, dat in 1925 deze kwestie reeds een ernstig punt van overweging had uitgemaakt. Aanbesteding van het drukwerk werd ook toen ontraden als zijnde niet in het belang van het Hoog heemraadschap. Het Waterschapsblad wordt bij de N.V. Trapman gedrukt, het overige drukwerk bij andere drukkers. In 1927 adviseerde de com missie belast met het nazien van de rekening de bestaande toestand te bestendigen. In 1936 ontving de N.V. Trapman voor het geleverde drukwerk 1696.16, de andere drukkers te- samen 2798. Het is gebleken, dat ook van de zijde van de drukkers bezwaar wordt gemaakt tegen aanbesteding van het drukwerk. De georga niseerde drukkers te Alkmaar maakten be zwaar tegen het openbaar aanbesteden van het drukwerk door de gemeente, waarna de laatste jaren het gemeente-drukwerk aan de organisatie van drukkers in Alkmaar werd gegeven, die het werk onder haar leden dis tribueerde. Een commissie van calculatie be rekende het gewone tarief en de drukkers verleende aan de commissie een vergoeding van 10 pCt. Wanneer het Hoogheemraadschap een soortgelijke regeling zou treffen, dan zou het drukwerk verdeeld moeten worden over een veel grooter aantal drukkers. Van deze methode is geen voordeel te behalen voor het Hoogheemradschap. De prijzen door de N.V. Trapman voor het Waterschapsblad be rekend, zijn concurreerend en door bij een drukker te blijven, bespaart men het secre tarie-personeel arbeid, omdat de noodige correctie daardoor tot een minimum wordt teruggebracht. De conclusie van den secre taris was, dat verandering niet wenschelijk was. Op grond van dit rapport besloot het be stuur geen verandering in de bestaande toe stand te brengen. Na de mededeelingen en de ingekomen stukken kwam aan de orde een voorstel tot het aangaan eener overeenkomst met Th. J. Cornelisse te Beverwijk, waarbij deze voor een bedrag van 5500 afstand doet van alle rechten op de St. Aagtend ijk. Conform besloten. De volgende voorstellen beoogden de eigendomsverwerving van het gedeelte West- Friesche binnendijk van de Zeswielen tot den Omval, toebehoorende aan de gemeente Oudorp, tegen den prijs van 1; de verwerving van den eigendom van ge deelten van den West-Frieschen binnendijk in de gemeenten Winkel, Warmenhuizen, Avenhorn, Ursem en Schagen, toebehooren de aan Geestmerambacht, tegen den prijs van 620.62; tot verwerving van den eigendom voor een gedeelte West-Friesche binnendijk, toe behoorende aan de gemeente St. Maarten, tegen den prijs 19.605. Als voren. Overeenkomsten. Voorgesteld werd, met de Ned. herv. ge meente te Warmenhuizen, een overeenkomst aan te gaan, waarbij deze afstand doet van alle rechten op een gedeelte van den West- Frieschen binnendijk, voor een bedrag van 5104; tot het aangaan van overeenkomsten met verschillende personen en corporaties ter zake van de verbetering van de afwatering van den weg op den Noorderdijk van Drech- terland te Andijk en Wervershoof om daar in een rioleering naar de dijksloot aan te brengen. Het Hoogheemraadschap neemt hiervoor de kosten op zich, terwijl de eige naren de duurzaamheid van den nieuwen toestand van afwatering waarborgen, door het verleenen van een erfdienstbaarheid ten laste van die perceelen; tot het aangaan van een overeenkomst met den polder Wieringerwaard en een groep belanghebbende personen, terzake van het verharden van enkele opritten en bermge deelten van den West-Frieschen binnendijk. Voorgesteld werd ook, om ten laste van het Hoogheemraadschap te brengen het on derhoud van de brug in den Boomerweg en van de Slijksteegbrug in de gemeen te Nieu- we-Niedorp. De gemeente zal daarvoor tot 1956 per jaar 70, in 1957 55 en volgende jaren 10 per jaar betalen, benevens tot 1958 50 per jaar en volgende jaren f 20 per jaar. Z.h.st. werd tot het aangaan van de voor gestelde overeenkomsten besloten. Aankoop gronden. In verband met eert wegverbetering te Abbekerk wordt voorgesteld, 270 M2. grond van de Vier Noorder Koggen aan te koopen voor i 1; ten behoeve van de verbetering van een bocht in de Kerkelaan in de gemeente St. Pancras werd voorgesteld, van den heer D, Groen te St. Pancras 4 M2. voor 25 en van den heer J. Dirkmaat Az. te Broek op Lan- gendijk 75 M2. voor 75; ten behoeve van de verbetering van den weg op den Katwouder Zeedijk werd even eens aankoop van grond voorgesteld. Conform besloten. Verkoop gronden. Voorgesteld werd, aan den heer H. Bras te te Terdiek een strook grond van 188 M2. te verkoopen; aan het Hoogheemraadschap van de Uit- waterende sluizen in Kennemerland en West- Friesland stelde het bestuur voor te verkoo pen den ondergrond van de spui- en inlaat- sluis in den nieuwen dam bij Monnikendam, groot 750 M2. voor 125; ook werd voorgesteld, aan de gemeente Alkmaar een strook grond te verkoopen, ge legen langs den Noordkant van den Hoever- weg, bij de aansluiting van den Bergerweg. Deze strook is 735 M2. groot. De verkoops prijs bedraagt 1. Alkmaar moet den grond- duiker ten Noorden van de Hoogebrug on der de Kromme sloot, in eigendom, beheer en onderhoud overnemen; Voorgesteld werd verder, te Broekerha ven aan de gemeenten Bovenkarspel, Groo tebroek, Hoogkarspel en Andijk te verkoopen een aan de Broeker haven grenzend terrein, groot 550 c.A., voor 750. Z.h.st. conform besloten. Uitgifte in erfpacht. Voorgesteld werd, aan de heeren J. W. Lagcher en G. J. Winkelman te Amsterdam een gedeelte van de binnenberm van den Westlandschen zeedijk, ter grootte van 480 M2., in erfpacht voor den tijd van 25 jaar, te geven voor een jaarlijksche erfpachtsom van 48, ten behoeve van een watersportinrich ting aan het Kinselmeer; voorgesteld werd ook, het besluit tot uit gifte in erfpacht aan de gemeente Andijk van den z.g.n. polder Koopman, zoo te wij zigen, dat de erfpacht aanvangt op een na der te bepalen tijdstip en wordt aangegaan voor den tijd van 50, inplaats van 40 jaar; nog werd voorgesteld, aan de heeren H. Schilder en J. Tol te Volendam een gedeelte buitentalud van den Zuidpolder-zeedijk in erfpacht te geven. Ook deze voorstellen werden conform vastgesteld. Wijziging ambtenarenreglement. In verband met de wijziging, aangebracht in de dienstplichtwet, wordt voorgesteld, het ambtenarenreglement te wijzigen. Conform besloten. Het ambtenarenbesiuit. Voorgesteld werd, te besluiten tot wijzi ging van het ambtenarenbesiuit. Een losse ambtenaar die permanent noodig is geble ken, zal voor vast worden aangesteld in de functie van commies. De voorzitter zeide nog in antwoord op een bemerking van den heer Ham, dat waar mogelijk ook arbeiders in vasten dienst zullen worden aangesteld. Dit is met den nieuwen vorm van wegenbouw moeilijk. De heer Ham drong er op aan om zoolang dit niet mogelijk is, de geringe uitkeering aan oude arbeiders iets hooger te stellen. De voorzitter merkte op, dat dit niet aan de orde was, waarop het voorstel werd aangenomen. Begrooting dienst 1937. Voorgesteld werd te besluiten tot vaststel ling van een ontwerp-besluit, tot aanvulling wijziging van de begrooting voor 1937; L Van den buitengewonen dienst met 189060. II. Voor zooveel aangaat, wegen en daarbij behoorende kunstwerken, overgenomen van andere lichamen, van den gewonen dienst met 84200, van den buitengewonen dienst met 385000 en van het aanhangsel met 5840. Tot het doen van de noodige af- en over schrijvingen werd eveneens een voorstel ingediend. Conform besloten. Vaststelling rekening over 1937. Voorgesteld werd de rekening 1937, die voor den gewonen dienst sluit met een batig slot van 161229,96 en voor den buitenge wonen dienst met een batig slot van 297990,36, vast te stellen, met dien ver stande, dat van het batig slot op den ge wonen dienst 37000 nog verwerkt wordt in 1938, omdat dit bedrag beste |nd was voor werken in 1937, die door vertraging niet zijn uitgevoerd. Het batig slot van den buitengewonen dienst wordt voor een bedrag van 228124.14 gevormd uit den verkoop van steenen en puin in de jaren 1934 tot en met 1937, af komstig van de dijkglooiïngen. De rekening van den gewonen dienst werd vastgesteld in ontvangsten op 1081765.56, in uitgaven op 920535.60; van den buitengewonen dienst in ontvangsten op 721373.01 en in uitgaven op 423382.65. De rekening van de wegen en de daarbij behoorende kunstwerken, overgenomen van andere lichamen, werd voor den gewonen dienst in ontvangste en uitgaven vastgesteld op 206658.73 en van den buitengewonen dienst in ontvangsten en uitgaven op 642159.24. De heer J i m mink rapporteerde na mens de commissie tot vaststelling. De com missie had alles in uitstekende orde bevon den. Conform besloten. Hierna werd nog besloten aan een tweetal personen te Volendam een paar stukjes grond in erfpacht te geven, waarna sluiting volgde. met den beroem den S.K.A. motor één model één prijs Verkrijgbaar bjj Langestr. 24,76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoon 4170. De heer A. H. Bij leveld, voorzitter der Natuurhistorische Vereeniging, verzoekt ons opname van het volgende: Hebt U Thijsse's hof te Bloemendaal wei eens bezocht? Neen? Dan had U als lid eens mee moeten gaan met de glansrijk geslaagde excursie, die de afdeeling Alkmaar een paar dagen geleden heeft gehouden. Maar om alles te beschrijven, wat daar in die planten- en vogeltuin te zien en te leeren valt, daartoe zou minstens een heele pagina van de Alkmaarsche Courant noodig zijn, vooral, indien U, als wij, bovendien 't voorrecht hebt van de voorlichting te ge nieten van ons hoofdbestuurslid, den heer C. Sipkes (hyper-botanicus en kweeker tevens!) en van den tuinbaas Janssen. We doen dus maar een paar grepen. Ge ontmoet er natuurlijk ook heel gewone planten: dag- en avondkoekoeksbloem, voor jaarszonnebloem, klaprozen, 't vervelende onkruid zevenblad, witte ganzebloem, herfst- leeuwentand, zandkool, groote malva, akker kromhals, enz. Maar ook kan het oog zich verlustigen aan prachtige hooge toortsen, als de paarse toorts, de meer bekende ko ningskaars met gele en de nog grootere stalkaars met schitterend forsche eveneens in wel heel groote gele bloemen, de wollige toorts (witte bloemen), de zwarte (met gele bloemen met paarse meeldraden) en ette lijke slanke hybriden (o.a. met de zeld zame windbloem toorts). En elders de typi sche mooie kuifhyacint met fel paarse looze bloemen (z.g. lokbloemen) op den top; de kleine ruit, Salomonszegel, de kleine pim pelnel, de vreemd gevormde pijpbloem. Ook de vermaarde Teunisbloemen (werkobject en roem van prof. Hugo de Vries) waren vertegenwoordigd, vnl. door de Roodnervige (één der mutanten van de Groote Teunis bloem). Thijsse's hof. De hof zelf is in verschillende afdee- lingen, elk met eigen karakter, ingedeeld. Zoo is er een lage heuvel, een niet al te vruchtbaar duintje voorstellend; een ander deel is meer een beboscht terreintje; en te midden van alles een mooie, flinke bochtige vijver met zeer breeden zoom. De hoogere of lagere waterstaftd geeft aanleiding tot aller lei opmerkingen (en ook moeilijkheden) omtrent de flora. In die vijver bloeiden al witte en gele waterlelie, dreven de kleinere niervormige bladen van de iets later geel bloeiende watergentiaan, was er de water ranonkel. En voorts een overvloed van moerasplanten: waterdrieblad, pijptorkruid, lidsteng, witte waterkers. En in den breeden oeverzoom een geweldige vegetatie van eenige grassen met daartusschen heel wat Orchideeën, voornamelijk de hooge, donker paarse breedbladige orchis (Junivorm), O. incarnata, moeras wespenorchis, ja zelfs de prachtige donkerrose Orchis praetermissa. Maar ook andere kruiden vielen in 't oog; al dadelijk de sierlijke blauwpaarse veld- salie met in haar bloem de forsche, sierlijk gebogen bovenlip en twee als hefboomen neerdraaiende meeldraden, als er bijen- bezoek is. Verschillende mooie lathyrus soorten (o.a. de prachtige paarsrose moeras lathyrus), de lichtgele poelruit en moeras spirea, vogelwikke, waterscheerling, smeer- wortel, valeriaan, moerasvergeetmeniet. Ook de mooie paarse beemdooievaarsbek ontbrak niet. Waar wat meer „bosch" was, stond de kar dinaalsmuts zijn vruchten te doen rijpen, prijkte 't peperboompje met roode bessen. Elders vertoonde zich de eenige vertegen woordiger van de Asclepiaceeën, de eng- bloem, en verraste ons een groepje van die zeldzame „poolplant", die in Nederland al leen bij Appelsga groeit, de Linnaea borealis. Natuurlijk waren ook vele soorten uitge bloeid of nog niet in bloei, als zenegroen, zeepkruid, herfsthooi, doornappel, bilzen- kruid, lelietje van dalen, gele doovenetel. En dan die Orchideeën! Enkele zijn al vermeld, maar ook op een stuk hooger lig gend grasland stonden heel wat exemplaren van de Junivorm van de breedbladige Or chis nog frisch te bloeien en op een ander stuk de zéér lichtpaarse (bijna wit, met rose honingmerk) Orchis maculata (die niet zoo bijster veel vocht verlangt). Op kleinere bedden prijkte de heerlijk donkerroze- roode Anacamptis pyramidalis; even verder de kleine witbloemige Herminium monor- chis, en onder een paar dennen van een klein pinetum op de naalden een enkele witte dennenorchis. Ja, op dit terrein was er nog een schit terende verrassing. Ten eerste in de ge daante van een paar prachtexemplaren van de Bijenorchis met hun paarse zijbloem bladen en topblad en een onderlip, die ge heel een bü-achtig insect nabootst. Deze bloem wordt weinig door insecten bezocht (plant zich dus voort door zelfbestuiving), maar de plant wordt ook sterk door de scha pen en ander vee gemeden, misschien om dat deze dieren bang zijn om gestoken te te worden. Deze schoone planten en deze verklaring waren van den heer Sipkes, die ze kersvers uit Noord-Frankrijk (tusschen Calais en Boulogne) had meegebracht (voor den hof), evenals nog een paar surprises, nl. een groote z.g. Bokkenorchis met groote witte bloemen met lange lichtbruine slippen, rie kend (niet lekker!) naar een bok, waar schijnlijk om de geiten af te schrikken in dezen tijd van den bloei (en inderdaad eten zij de bokkenorchis niet). En dan die Aangebrande Orchis met roodbruine bloemen in een gedrongen aar, veel gelijkend op wat aangebrand vleesch, was ook weer wat bijzonders, evenals die prachtige gele Gentisnae, Chlora serotida (bitterling) met mooi groote gele bloemen, gerangschikt als bij ons Duizendgulden- kruid (beiden bitter van smaak) en bij ons bijna alleen op Voorne voorkomend. Geen wonder dat men verrukt was over 't vele mooie en merkwaardige, dat men ge zien had, toen men tegen 't middaguur den hof verliet (die van 12 tot half 2 gesloten is), dankbaar jegens den tuinbaas en vooral jegens den heer Sipkes, die, toen men zich in den bekenden koepel wat verfrischt had, even bereidvol de wandeling meemaakte naar 't Kopje" en 't Wilhelminaduin met zijn wijde vergezichten over bewoonde cn onbewoonde wereld, om daarna de tocht langs 't meertje van Caprera en langs de Bergweg achter Meerenberg om te vervolgen. Zoo naderde men de Middeleeuwsche ruïne van Brederode, die helaas niet toe- gangkelijk was langs 't oude intieme, echt landelijke bruggetje en paadje, maar met een groote omweg langs allerlei stoffig, lawaaiërig en mondain gedoe, dat absoluut vloekt men den geest, die uit de merkwaar dige resten van dat oude geweldige kasteel tot ons komt. Maar de ruïne is nog steeds even indrukwekkend, de muren nog even dik (tweemaal de lengte van Uw wandel stok), de wenteltrappen nog even ongemak kelijk, de oude torens en transen niet min der schilderachtig dan vroeger. En alsof dit alles niet mooi genoeg was, moest men ook nog even tijd afzonderen voor 't interessante Tinholthuis met zijn heel aardige collecties vogels en schelpen. Was 't wonder, dat men opgetogen naar 't station Santpoort trok, na een allerharte lijkst afscheid van onzen toegewijden gids en leider, den heer Sipkes? En zelfs aan 't station bracht de natuur nog haar groet in den vorm van een prachtige collectie Wolfs- melkplanten. Spott Cricket. TOETSWEDSTRIJD ENGELAND— AUSTRALIË EEN DRAW. De tweede toetswedstrijd tusschen Enge land en Australië is in een draw geëindigd. Engeland's eerste innings bedroegen 494 runs, de tweede innings leverden 242 runs voor 8 wickets op. Australië scoorde 422 in de eerste en 204 runs voor 6 wickets in de tweede innings. In deze tweede innings was Bradtnan met 102 not out. Bradman heeft het ïecord van Hobbs van 3636 runs in de toetswedstrijden EngelandAustralië ver beterd. Een gezellige avond staat de deelnemers te wachten! Zoo besloot een week ge leden de opwekking tot deelname aan dezen wandeltocht. En, zal er één van de bijna 60 deelnemers van gisteravond zyn, die het daar niet mee eens is? De thuis blijvers, zij die té bedenkelijk naar de lucht gekeken hadden en het niet aandurfden, hebben ongelijk gehad en zij, die het er wel op gewaagd hebben, hebben genoten, genoten van een prachtigen avond, van een frissche wandeling onder bijna ideale weersomstandigheden! Het was ruim kwart over zeven, toen de stoet zich keurig twee aan twee op stelde en, met den leider voorop, van het Sportpark vertrok. Door den Hout en via Westerweg en Nic. Beetskade ging het naar het Kanaal, om vervolgens naar Koedijk te wandelen. Juist hier langs, omdat we immers de boot van het school feest konden tegenkomen. Mede door den straffen wind, waardoor je als 't ware vanzelf liep, ging het misschien iets te vlug, zoodat wij te vroeg in Koedijk waren (of was de boot te laat?) en naar Bergen afsloegen, toen de feestelijke drie dekker nog niet in zicht was. Daar op den Kogendijk merkten we af en toe, dat het met wind tegen anders loopt, dan met windje mee, maar niet tegenstaande dat waren wij om 9 uur midden in Bergen, waar rust geblazen werd. Moe? Wel nee! Een half uur werd ieder vrij gelaten. Hier en daar plakten een paar H. L. O.-ers op een café-terras, ande ren trokken naar de Hertenkamp, terwijl een stel onvermoeibare enthousiasten De Rustende Jager binnenstapte om al dan sende op „adem" te komen, zóó, dat zij, toen het tijd van vertrek was, slechts noode afscheid namen. Toen ging het weer verder, langs den Groene weg, om een kijkje te nemen bij de werkzaamheden aan het vliegveld en den bouw der hangars. Al mochten wy tenslotte een branderig gevoel aan de voeten bemerken en moeheid in de beenen, waar wy onvermoeibaar in waren, dat was in het zingen. Jammer dat het repertoir van goede Hollandsche algemeen bekende marschliederen zoo gauw uitge put was, maar was het erg, dat wy wel eens in herhaling vervielen? Zoo trokken we Alkmaar binnen, zin gend, „met vollen zuiveren toon", zoodat nu eens boven, dan weer beneden een nieuwsgierig hoofd tusschen de gordijnen te voorschijn kwam. Wees gerust, rustende Alkmaarders, het was de H. L. O., die frisch en opgewekt het eindpunt naderde! JUckt School Ds. B. E. J. Bik te Enkhuizen heeft het beroep naar de herst. evang. luth. kerk te Amsterdam aangenomen. Tot hoofd der openbare school te Oudorp is benoemd de heer Sj. van Stralen, thans hoofd der school te Grootschermer. EINDEXAMEN R. K. LYCEUM (AFD. H.B.S.) Bij d*i op 27 en 28 Juni j.1. gehouden eindexamens der H.B.S. B, afd. van het r.k. lyceum te Alkmaar, slaagden: Gerard Broers, Miep van Gijzen, Arie Kempen, Klaas van Loon, Jan de Reus en Addy Tuin, allen te Alkmaar en Gerard Timmer mans tc Schagen. Afgewezen werden twee candidaten. £xmd* ett5MinlkuM KENNEMERLAND. De afgeloopen week toonde de markt een overzicht van wat de zomer biedt: Alles was ruim vertegenwoordigd. De markt was een ietsje vlugger dan de vorige week, hoe wel de prijzen allerminst hoog waren. Bloemkool moest by een ruimen aanvoeren niet altijd onberispelijke kwaliteit, een veer laten, de prijzen waren voor gewone kwaliteit 46.50 per 100 stuks. Spinazie werd niet in groote kwantums aangevoerd en 't leeuwenaandeel van den aanvoer was middelmatige kwaliteit. De prijzen waren niet hoog, aJL 0.350.55 per kist. Pos telein werd ruimer aangevoerd en de prij zen waren aan den lagen kant, n.1. 0.10— 0.25 per kist. Sla werd in beduidende kwantums aangevoerd. Er was nog wel vraag naar eerste soort, doch sla met een rand had weinig belangstelling. De prijzen voor sla waren laag en wel van 0.40-1.40 per 100 stuks. Bosgroente werd ruimer aan gevoerd en de prijzen waren niet hoog. Bospeen maakte een prijs van 4.50 8.50 per 100 bos. Radijs, hoewel in klei ne kwantums aangevoerd, kon het niet hooger brengen dan 28 per 100 bos. Rabarber had meer belangstelling met prijzen van 35 per 100 bos. Selderie en peterselie had iets meer belangstelling, met prijzen van 1.302.70 per 100 bos. De „laatste" asperges hadden nogal belang stelling, le soort wit gold 2733 en le soort blauw 14—22 per 100 bos. Peul vruchten beginnen los te komen met bijge volg lager prijzen. Doppers maakten 'n prijs van 1014, peulen 11.5017 en ca- pucijners 18—21 per 100 K g. De prij zen van snyboonen en dikke boonen loopen geleidelijk terug. Snijboonen golden 26 33 en dikke boonen 3642 per 100 K.g. Tomtaten houden nog steeds prijs en wel van 1325 per 100 K.g. Komkom mers werden ruimer aangevoerd en de prijzen 2—4.50 per 109 waren aan den lagen kant. De overige aanvoer van groente geeft geen reden om afzonderlijk te vermelden. De aardbeienmarkt Het is allerminst aardbeien-weer. Droog en een straffe wind, een wind die beden kelijk veel aan storm doet denken, is aller minst geschikt voor een rijke teelt Wat er tot heden is aangevoerd draagt de sporen van 't gure weer en de droogte en daaren boven blijft de aanvoer zóó laag dat het onder geen woorden is te brengen. Het staat nu dan ook reeds vast dat het een mislukte oogst zal zijn. Opmerkelijk is vooral in Beverwijk hoeveel er per slof en per doosje wordt aangeboden en niet per K.g. De prijzen zijn niet bepaald laag, doch evenmin hoog en zy'n als gemiddel de over de laatste 3 dagen van 0.16 0.27 per K.g. De aardbeien die per doosje worden aangevoerd, brachten op van 0.03 tot 0.08 per doosje. Naast de aardbeien zijn de eerste frambozen aange voerd met prijzen van 0.280.31 per K.g. De eerste perziken een onbeduidend kwantum deden 0.040.08 per stuk. Mackiéeckhtm DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 Juni 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 287.000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Juni 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 257 Vette kalveren, le kw. 5864 cent enkele hooger, 2e kw. 5056 ct en 3e kw. 4248 cent per K.G. levendgew.; 63 Nuctere kalveren 8—f 13; 59 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 6062 cent, zware varkens 5860 cent en vette varkens 5658 ct. per K.G. slachtgew. "BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juni 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 235 stuks Bloemkool 2.703.40; 410 bos Rabarber 2.90; 600 K.G. Peen f 6.50— 6.70; 390000 K.G. Aardappelen: Sch. mui zen 8.209.30, Drielingen 3.406. WARMENHUIZEN, 28 Juni 1938. Aange voerd 53100 K.G. Aardappelen, waarvan de prijzen als volgt: Schotsche muizen f 8 8.90, grove f 8.208.40, drielingen 5.20 6.60 en kriel 2—2.60. PURMEREND, 28 Juni 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 1.652.35 en Kleine Schotsche muizen 1.302.05 per kist, 25 K.G.; Dubb. slaboonen z. dr. 5.25, Tuinboonen. 5664 cent, Peulen f 0.90 2.10, Doperwten 0.591.35, Gew. Blauwschokkers f 1f 1 en Blauwe Blauw schokkers 1.501.65 per kist, 15 KG.; Aardbeien 1626 cent per KG.; Bloemkool f 26 per 100 stuks; Postelein 11—18 ct per kist, 6 KG.; Sla f 0.50—1.10 per 100 krop. DE EXPORT VAN EIEREN. In de week van 21 t/m 27 Juni 1938 ziiD voor uitvoer goedgekeurd: Naar Duitschland: 8.152.400 kip- en 354.460 eendeieren; naar Engeland: 11.546-840 stuks kipeieren; naar andere landen 327.770 stuks kipeieren; in entrerot gepk>atst 1.113.0000 stuks kipeieren. To aal 21.140-010 kip- ei 403.780 eendeieren. Totaal 21.543.790 stuks eieren. COURANTENRECLAME BRENGT BAAT. Bekende Amerikaansche adverteerders in couranten schijnen daar wel bij te varen. Anders zouden zy ongetwijfeld niet keer op keer hun vertrouwen aan dit recla memedium schenken en zelfs steeds hun budgetten hiervoor verhoogen. Good Year verdrievoudigde vorig jaar zyn budget voor courantenreclame, Pep- sodent plaatste 99 pCt. meer regels in couranten in 1937 dan het voorafgaande jaar; Coca Cola 56 pCt. meer; Packard Motor Car. Cy. 75 pCt. meer; Westmg- house Electric 76 pCt. meer; Colgate- Palmolive 58 pCt. meer.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10