Agenda llkec&ecUfit Spanning tusschen Berlijn en Hankau. De kwestie van de Duitsche militaire adviseurs. Een rechtsch succes in Spanje. Nieuws in 't kort. Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Uit Hankau wordt gemeld, dat na het uitstel van het vertTek der Duitsche militaire adviseurs het gerucht in om loop is, dat de Chineesche regeering hun geen vergunning zou geven voor het einde der vijandelijkheden te vertrek ken. Berlijn zou Hankau hebben gedreigd met een verbreking der diplomatieke betrekkingen, indien de Chineesche regeering het vertrek der adviseurs zou verhinderen. Men kent nog niet de reden, welke op het laatste oogenblik de Duitsche adviseurs heeft doen blijven, doch vol gens Havas moet dit feit de spanning tusschen Berlijn en Hankau nog hebben doen toenemen. De Chineesche gezant te Berlijn treedt af. De Chineesche ambassadeur te Berlijn, dr. Tieng Ong Sjen is uit Zwitserland, waar hij zijn vacantie heeft doorgebracht, te Eer lijn teruggekeerd. Over een maand zal hij definitief uit Berlijn vertrekken. De Duitsche autoriteiten zijn reeds in ken nis gesteld van zijn aftreden. Zijn opvolger, de Chineesche onder-mi- nister van buitenlandsche zaken Tsjenkai wo*-dt niet direct te Berlijn verwacht. Deze belangrijke wijziging in de Chinee sche diplomatieke vertegenwoordiging te Berlijn valt samen met het vertrek van den Duitschen ambassadeur in China, dr. Traut- mann naar Berlijn. In Chineesche kringen geeft men meer en meer toe, dat het Derde- Rijk, dat langen tijd heeft geprobeerd zijn handels- en politieke belangen in China in overeenstemming te brengen met zijn anti- Bolsjewistische politiek, welke Duitschland met Japan verbindt, thans met zijn sympa thie sterk overhelt naar Japan. Ten aanzien van de Duitsche militaire missie in China verklaren Chineesche krin gen te Berlijn, dat deze Duitsche adviseurs door de Chineesche centrale regeering wa ren aangeworven op de basis van invidi- dueele overeenkomsten, zoodat een collec tieve terugroeping moet worden uitgelegd als een onvriendelijke daad tegenover Chi na. De zoon van Tsjiang Kai Sjek, die in Duitschland zijn militaire studies voltooid, is niet teruggeroepen. Nader wordt uit Hankau gemeld, dat de Duitsche militaire adviseurs op last van de Chineesche regeering tot dusverre te Han kau zijn gebleven, doch dat zij van maar schalk Tsjiang Kai Sjek de belofte hebben gekregen op 5 Juli naar Duitschland te mo gen vertrekken. Het krachtige offensief, dat de gezamen lijke strijdkrachten van de generaals Aran- da en Garcia Valino Mandagmiddag plotse ling in den sector van Onda Bechi hebben ontketend, is bij het aanbreken van den dag met groote hevigheid voortgezet. De recht- schen zijn thans reeds genaderd tot Artana met voorbijgaan van een der verdedigings stelsels, waarop de regeeringstroepen reken den voor de verdediging van den toegang tot de zeekust ten Westen van den weg van Ta- ragona naar Valencia. Het aantal gevange nen en de hoeveelheid oorlogsmateriaal, die op de regeeringstroepen is veroverd, zijn zeer belangrijk. In den sector van Z.O. van Teruel is de strijd gisterochtend hervat. Barcelona gebombardeerd. Omstreeks het middaguur hebben vijf Junker-toestellen boven het Zuidelijk deel van Barcelona gevlogen. Zij hebben tien bommen uitgeworpen, die eenige schade heb ben veroorzaakt. Bombardement van de omstreken van Alicante. Acht Savoia-vliegtuigen hebben gistermid dag boven Alicante gevlogen en 100 bommen uitgeworpen boven het kamp van Rabase, dat in de buurt van de stad is gelegen. De zelfde toestellen hebben ook de dorpen San Vicente del Raspeig en Villa Franqueza, die op 7 en 5 K.M. ten Noorden van Alicante gelegen zijn, gebombardeerd. Zij hebben aanzienlijke schade aangericht. Jachtvliegtui gen der regeering hebben de aanvallers ver dreven. Het is niet bekend of er slachtoffers zijn. Nieuwe bombardementen. Gisteravond hebben drie watervliegtuigen bommen gestrooid op Masamagrell, Puebla de Farnals, Alcira, Alcudia, Decarlet en Cul- lera. Na deze dorpen gebombardeerd te heb ben, trachtten de vliegtuigen de haven van Valencia te bereiken, doch zij werden door het luchtafweergeschut op de vlucht gedre ven. De spionnagezaak in Amerika. - Lamar Hardy, de federale advocaat-generaal, die belast is met de behandeling van de groote spionnagezak, heeft medegedeeld, dat hij met de „Normandie" naar Europa zal ver trekken, „teneinde een onderzoek in te stel len naar verscheidene vertakkingen dezer affaire". Hij verklaarde, aldus Reuter, dat hij Enge land en Frankrijk zou bezoeken, doch wei gerde te zeggen of hij ook naar Duitschland zou gaan. Incidenten in Litauen. - Bij de aan komst van het Duitsche s.s. „Danzig" heb ben zich te Klaipeda soortgelijke incidenten voorgedaan als de vorige week. Er speelden zich hevige vechtpartijen af, zoodat de hulp van militairen moest worden ingeroepen. Men heeft tot dusver een doode en elf ge wonden geteld. Bij de haven hadden zich ongeveer 7.000 Duitschers verzameld, die met het zingen van nationaal-socialistische liederen en het Alkmaar, Woensdag ZOMERSTORMEN. 't Is zomer, dames en heeren! De kalender vertelt het ons en de etalages der modewin kels ook. En de natuur Neen, laten we de natuur er buiten hou den. Als we daar rekening mee zouden hou den, zou de kachel nog branden, zou de winterjas nog dienst doen, zou het badhotel nog gesloten zijn. t Is zomer en dus hebben we zomerweer. Dat zien we aan de tuinen, waar de struiken verwilderd opgroeien, waar de bloemen ver fomfaaid het perk „sieren". Dat zien we aan de lucht, waar het plekje blauw ontbreekt, maar waar de wolken zich dreigend samen pakken. Dat zien we aan het strand, waar de levendigheid der badgasten en de be koring der flatteuse badpakjes en -mantels hebben plaats gemaakt voor de eenzame wandelaars in regenjassen of demi's-met- opgezetten-kraag! t Is zomer en dus hebben we zomerstor men. Ze zijn anders dan de herfststormen, omdat ze misschien een tikje minder heftig zijn, maar ondanks dat grootere gevolgen kunnen hebben. Omdat de wind thans met volle kracht tegen de zwaar-bebladerde tak ken der boomen botst en in den herfst door de kale takken jaagt. Groot is de kracht van den zomerstorm en zwaar wordt de weerstand der boomstam men beproefd. De strijd is vannacht hevig geweest en twee keer heeft de storm het gewonnen. In het Noordhollandsch Kanaal drijven groote, zware takken. Ze zijn afkomstig van twee trotsche boomen, die vannacht gesneu veld zijn.- De eerste boom stond aan deze zijde der Friesche brug en knapte bij den voet af. De stam was bijna geheel vergaan, zoodat deze nederlaag tegen den storm geen wonder was. De tweede stond in het plantsoen van het Victorie-park. Eenige meters boven den grond scheurde de stam en met donderend geraas viel het gevaarte op een schip, dat aan den wal gemeerd lag. De bewoners wer den met een schrik en een schok wakker, maar gelukkig bleek het dek van het schip bestand tegen den aanval, zoodat alleen materieele schade werd aangericht. Vanmorgen waren werklieden van Plant soenen druk bezig, de boomen op te ruimen. De zomerstorm had zijn plicht gedaan. Wij kennen weer zijn kracht, willen deze gaarne erkennen. Maar laat hij thans plaats maken voor zomerwarmte! EEN JUBILEUM. Den lsten Juli a.s. hoopt de heer J. Kwast, boekhouder ten kantore van den gemeente- Ontvanger alhier, den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden in gemeenten dienst trad. DE STICHTING VOORHOUT. In verband met de gister door ons ge publiceerde plannen tot verbouw van het huis Voorhout tot een rusthuis voor goed gesitueerden is o.a. gemeld dat het gebouw wanneer het niet verkocht was gewor den zou gesloopt zijn en dat daartoe reeds volmachten verstrekt zouden zijn. Men verzoekt ons te willen berichten, dat de familie deze volmachten tot slooping van het gebouw niet verstrekt heeft. Een bejaard Alkmaarder deelt ons nog mede, dat de beuken in de Harddravers laan van 1906 dateeren en dus reeds meer dan 30 jaar oud zijn. DE RENAULT-ZUINIGHEIDSWEDSTRIJD. De stand op van de Renault-zuinigheids- wedstrijd was gisteravond 10 uur de vol gende: Aan den kop de heeren Plevier en Les- terhuis beiden met 15.4 K. M. op 1 liter benzine. 2 de heer Duinmeyer met 15.3 K. M. op 1 liter benzine. Hierna volgen 5 stuks met 15.2 K M. op 1 liter benzine n.L: mej. Schermerhorn en uitroepen van „Heil Hitier" het schip be groetten. Uit protest hiertegen wierp de bemanning van het Litausch schipe „Perkunas", dat in de nabijheid lag gemeerd, vuurpijlen onder de menigte. Twee Arabieren ter dood veroordeeld. - De krijgsraad te Haïfa heeft twee Arabie ren wegens het zonder vergunning dragen van wapenen ter dood veroordeeld. De terdoodveroordeling van Selomoh Ben Joseph. - Alle joodsche organisaties doen nog tot het allerlaatste oogenblik po gingen om gratie te verkrijgen voor Selomoh Ben Joseph, die ter dood veroordeeld is en de eerste jood zou zijn, die onder het Brit- sche bestuur in Palestina zou worden opge hangen. Opperrabbijn Hertzog heeft gebeden voor geschreven, welke gezegd zullen worden in alle synagoges in geheel Palestina. Vele vrome joden hebben gister gevast. Ieder uur worden betoogingen gehouden. De joodsche nationale raad, welke gisterochtend verga derd heeft, heeft besloten een verzoekschrift tot de autoriteiten te richten. Alle joodsche burgers, die begiftigd zijn met de versierselen in de Orde van het Brit- sche Rijk, hebben een memorandum gezon den aan den hoogen commissaris, waarin er bij dezen op wordt aangedrongen zijn in vloed aan te wenden ten gunste van clementie. Internationale trein ontspoord. - Naar uit Monterrey (Nuevo Leon) gemeld wordt, is de internationale trein tusschen Mexico en de Vereenigde Staten gisteren ontspoord tusschen El Penasco en San Luis Potosi. Be halve de pullmanwagen sprongen alle wa gons uit de rails. Er zijn geen dooden ge vallen. de heeren: Mulders, Lizé, v. Staten en Cnossen, vervolgens de heer Winder met 15 K. M. op 1 liter. Er zijn een groot aantal prijzen in totaal ter waarde van 100. THEE-ETALAGEWEDSTRIJD. In de van 24 tot en met 30 Juni te dezer stede georganiseerden thee-etalagewedstrijd heeft de jury de volgende prijzen toege kend: Ie Prijs groep A (particuliere winkeliers) H. Haijtema, Langestraat 107. He Prijs groep A: P. Kreb, Lindelaan 65. Prijs groep B (grootbedrijven) C. Keg's Groothandel, Langestraat 67. Er waren 46 deelnemers. De jury bestond uit de heeren D. G. G. Margadant, dir. Gemeentewerken; D. J. Scheffel, secr. Kamer van Koophandel en C. R. P. Schaffer, commercieel leider van het Thee-Propagandabureau te Amsterdam. GESLAAGD. Voor het te Utrecht gehouden examen voor sociale verzekering slaagde heden de heer A. Rentenaar, werkzaam aan den Raad van Arbeid alhier. PENNINGMEESTER DEED VALSCHE AANGIFTE. Wegens verduistering en het doen van valsche aangifte werd, naar het Volksblaci meldt, in Grootebroek aangehouden de heer M., die als penningmeester van een vak- bondsafdeeling in financieële moeilijkheden verkeerde. In zijn woning werd tweemaal onder verdachte omstandigheden een begin van brand geconstateerd, hetgeen zijn ar restatie bewerkstelligde. HET TE PETTEN AANGESPOELDE LIJK GEÏDENTIFICEERD. Zooals gemeld, is gisterochtend op het strand te Petten een lijk van een jongen man gevonden. Het blijkt te betreffen het stoffelijk hulsel van den Engelschman J. Casey uit Londen, die begin Juni met een gezelschap cricketspeler;- tijdens een weekend een bezoek aan Eindhoven heeft gebracht. Op de terugreis van Antwerpen naar Harwich is hij over boord gevallen en verdronken. De heer Casey was employé van de Unilever Maatschappi. te Londen. RAADSVERGADERING. de agenda voor de morgen te Aan de agenda voor houden raadsvergadering is toegevoegd: 33. Voorstel tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat, hoek Gerard Doustraat (bijlage nr. 114). VERKOOP GROND AAN DE REMBRANDTSTRAAT, HOEK GERARD DOUSTRAAT. In bijlage nr. 114 schrijven B. en W.: De heer P. Dekker, alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rembrandtstraat, hoek Gerard Doustraat, groot ongeveer 224 M2„ voor den prijs van 1517,50 in totaal, ten einde daarop een woning te bouwen. Tegen verkoop van dit perceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeen stemming is met de prijzen door de commis sie van bijstand voor het grondbedrijf voor het ter plaatse gelegen lerrein in over weging gegeven. B. en W. bieden in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. UITBREIDING BERGRUIMTE ENZ. BOERDERIJ SCHAGERWAARD. In bijlage no. 13 schrijven B. en W.: De bedrijfsinrichting van de boerderij der gemeente in den Schagerwaard laat zeer veel te wenschen over. Niet alleen is er te weinig ruimte voor hooi- en strooberging, maar ook de stalruimte voor vee is niet in overeenstemming met het aantal, dat door den pachter wordt of kan worden gehou den. In een en ander zou verbetering kunnen worden gebracht door den bouw van een schuur, overeenkomstig het bij de stukken gevoegde ontwerp. De kosten daarvan be dragen, met inbegrip van het maken van een mestplaat boven den gierkelder, het geen eveneens noodig is gebleken, en het maken van een closetinrichting in het tot bewoning bestemde gedeelte van de boer derij, rond 5200. De commissie van bijstand voor het grondbedrijf kan er zich mede vereenigen, dat bovenbedoelde werken worden uitge voerd. De pachter heeft zich bereid ver klaard in de kosten daarvan jaarlijks 200 bij te dragen. Wij stellen voor daartoe te besluiten. HERZIENING SCHOOLGELDREGELINGEN MURMELLIUS-GYMNASIUM EN HANDELSSCHOOL. In bijlage no. 101 geven B. en W. eeH zeer uitvoerige uiteenzetting over de door hen voorgestelde herziening van schoolgeld regelingen van het Murmellius-gymnasium en de Handelsschool. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 21 TOT 28 JUNI 1938. Nieuwe zaken: Wieringerwaard: J. v. d. Poll, Noord-Zij- perweg A 22, kappersbedrijf. Nieuwe Niedorp: H. Band („de Zonne bloem"), Winkelerweg C 6, bloemisterij. Wijzigingen: Alkmaar: D. de Groot, Ritsevoort 9a, slagerij; overgegaan aan: S. de Groot. Coöp. Manufacturenhandelsver. „Mercu- rius G. A., Langestraat 3—5; verplaatst naar Veendam. Tot 29 Juni, eiken avond om 8 uur samenkomst in de tent op het Doelenveld, vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond, verschillende sprekers, solozang mevrouw LabbertéKits. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks (behal ve Zondags) van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. 210 uur, in den Muziektuin, Renault- tentoonstelling tot en met Vrijdag 1 Juli. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer We reldstad (sens.); hoofdrollen Luise Rainer en Spencer Tracy. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Een bijzon dere vrouw (rom.); hoofdrol Pola Negri. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Land der liefde (amus.); hoofdrollen GustiHuber, Oscar Sima en Albert Matterstock. Toegang eiken leeftijd. Donderdag 30 Juni. 8 uur, de Unie, vergadering om te komen tot oprichting van een onthouders-zangkoor. Vrijdag 1 Juli. 8.15 uur, circus oude ziekenhuisterrein. N.V. „Kennemer Sportclub", Varnebroek 15, bestuurswijziging. Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., Rotterdam; statuten gewijzigd. J. W. Teerink, Ridderstraat 19, afd. win kel in bloemen enz.; overgegaan aan: H. J. W. Teerink. Anna Paulowna: Zaaizaadver. Anna Pau- lowna (Z. A. P.), Zwinweg 13; bestuurs wijziging. Castricum: N.V. Grondexploitatie Mij. „Op Hoop van Zegen Castricum", Dorps straat 88; in liq. getreden. Den Helder: Jb. Dito, Koningstraat 26, schoenmakerij; overgegaan aan: C. C. Dito. Schagen:: Erve B. G. G. König, Hoogzyde C 8 en Laagzijde B 37, manufacturen enz.; vennootschap ontbonden. Zaak wordt door twee vennooten ieder voor eigen rekening voortgezet. INGEKOMEN PERSONEN. S. M. C. Heeger, R.K., echtgenoote van A. B. A. Koster, Langestraat 22, van Harlingen. G. Tol, R.K., dienstbode, Emmastraat 36, van Hoogkarspel. J. Groot, R.K., slagers knecht, Langestraat 32, van Haarlem. H. Pannekeet, R.K., kapper, Spoorstraat 66, van Schoorl. K. Koeten, zonder beroep, Wol- lebrandtstraat 23, van 's-Gravenhage. H. M. Vroling, R.K., dienstbode, Juliana van Stolberglaan 18, van Coevorden. A. Smets, R.K., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Eindhoven. H. Witte, R.K., scheeps bouwer, Bleekerskade 107, van Zuidschar- woude. J. A. de Haas, N.H., leerl. ver pleegster, Paul Krugerstraat 7, van Blari- cum. S. H. Hueting, geen, echtgen. van C. Kok, zonder beroep. Schoutenstraat 20a, van Koedijk. A. Greefhorst, N.H., tuinders knecht, Heilooërdijk 10, van Gouda. F. J. Musen, R.K., echtgen. van W. G. Haack, zon der beroep, Kweerenpad 6, van Heiloo. A. Bruijn, geen, echtgenoote van C. H. Gee- vers, zonder beroep, Kanaaldijk 19a, van Zaandam. J. Groenewoud, geen, rijtuig poetser N. S., en echtgenoote, R.K., en kin deren, geen, C. W. Bruinvisstraat 17, van Rotterdam. L. Derks, geen, ondermachi nist N. S., St. Anthoniusstraat 16, van 's-Hertogenbosch. A. W. Hijmering, N.H.. schoenmaker, Snaarmanslaan 51, van Rot terdam. G. Tol, R.K., dienstbode, Nieuwe- sloot 87, van Velsen. G. Twisker, N.H., echtgen. van L. Boom, zonder beroep, Schermerweg 11, van Broek op Langendijk. R. A. Mosch, R.K., schilder, en echtge noote, Vondelstraat 4, van Warmenhuizen. D. Dijkstra, N.H., landarbeider, Kooltuin 13, van Koedyk. G. Bekker. R.K., groenten- handelaar, en echtgenoote en kinderen, Lin- denlaan 11. van Mechelen. G. van den Burg, N.H., leerl. verpleegster, Wilhelmina laan 11, van Uitgeest. J. Woudsma, HAZEA, dienstbode, Kennemerpark 12, van Leeuwarden. G. Schoen, N.H., coupeuse, Oudegracht 93, van Zeist. EEN HONDERDJARIGE TE BOBELDIJK. Zondag a.s. zal het honderd jaar geleden zijn, dat mw. Christina NieuwpoortHeijer het levenslicht aanschouwde. En waar zij een zeer populaire figuur is in het kleine dorpje Bobeldijk zal dit zeldzame gebeuren niet onopgemerkt voorbij gaan en zal haar op spontane wijze worden kenbaar ge maakt, hoe het vele goede, wat zij in haar lange leven verrichte, warm gewaardeerd wordt. Zorgen en leed zijn haar, naar de N.-H Crt. meldt, in de honderd jaren niet onge merkt voorbij gegaan, maar zij heeft den zeldzamen zegen mogen smaken van een zonnigen levensavond, zonder de tallooze kwalen van den ouderdom. In haar vriendelijke huisje met het prach tige uitzicht, liefderijk verzorgd en ver wend door haar dochter, weet zij het leven nog te waardeeren en te genieten van de blijheid van haar honderdstenzomer. Christina Heijer werd den 3en Juli 1838 geboren te Grosthuizen en bracht daar haar jeugd door. In 1863, na twee jaar in de Baarsdorper meer in betrekking geweest te zijn, huwde zij met Arie Nieuwpoort, een landarbeider uit Bobeldijk; 53 jaren waren zij getrouwd, vijf kinderen uit het huwelijk zijn nog in leven. De oudste dochter is zelf jaren grootmoeder, vier geslachten Nieuwpoort zijn er dus nu in leven. 77 jaar is mw. Nieuwpoort ingezetene van Bobeldijk en daar spoedig een kruideniers winkel en fouragehandel werd geopend, geraakte de familie Nieuwpoort weldra be kend met alle ingezetenen en waardeerde ®P°edi8 de hulpvaardigheid en vrien delijkheid van mw. Nieuwpoort. Wel is voor enkele jaren haar gezicht wat zwakker geworden en het gehoor iets minder na een ernstige bronchitis, maar ze Krachtige tot matige noordwestelijke tot westelijke wind; jedeeltelijk bewolkt; wei nig of geen regen; koeler des nachts; over dag weinig verandering in temperatnur. Nog niet veel verbetering. De depressiekern, welke gisteren storm- achtigen wind over de omgeving van de Noordzee veroorzaakte, trok noordoost- waarts, doch werd door een nieuwe diepe kern gevolgd, welke hedenmorgen reeds weer over de zuidpunt van Noorwegen lag, zoodat opnieuw stormachtige wind over het zuidelijke deel van de Noordzee waait Deze depressie wordt over de Britsche eilanden gevolgd doo- krachtige luchtdruk stijgingen en het laat zich aanzien, alsof deze kern de laatste van een serie is. Op de Britsche eilanden is de wind naar het noord westen omgeloopen en de lucht begint daar op te klaren. Op het westelijke deel van het vasteland van west-Europa is de wind nog zuidwest, met betrokken lucht en regen. In zuidoost-Frankrijk en in midden- en oost- Europa hield het vrij warme zomerweer nog aan. Verwachting voor morgen: De wind, aanvankelijk nog krachtig, zal later tot matig afnemen en uit het noordwesten tot westen waaien. De be wolking zal vrij sterk varieeren, doch regen van beteekenis wordt niet ver wacht. De nacht zal koeler zijn, doch overdag zal de temperatuur niet veel van die van heden verschillen. STORMW AARSCHUWIN GSDIENST. Geseind van de Bilt vanochtend tien uur aan alle posten: „Storm uit het noordwesten". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en alle andere voertuigen van 21.56 uur tot 4.11 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Juni Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 30 5.42 6.13 2.13 2.37 heeft nog interesse voor alle gebeurtenis sen uit de omgeving en laat zich graag het nieuws uit de krant voorlezen. Ze is nog rap ter been en wandelt graag in den tuin, ge nietend van het zonnetje en de bloemen. Vroolijk en opgeruimd en helder van be grip, weet ze zich de dingen van vroeger jaren uitstekend te herinneren. Nu hoopt heel Bobeldijk op a.s. Zondag. Als het maar mooi weer mag zijn en de vlaggen vroolijk kunnen wapperen in de zon, zoodat de honderdste verjaardag van de oudste inwoonster in alle opzichten een zonnedag mag zijn voor haar en haar ge liefde omgeving. BONNEN VOOR BOUWVAKARBEIDERS. De bouwvakarbeiders moeten er op letten dat de oude bonnen, welke met Juni afloo- pen, moeten worden ingewisseld tegen kwitantie om met de vacantie het geld te kunnen ontvangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen 3738 na Juni geen waarde meer hebben. Men moet dus nieuwe bonnen vragen voor het nieuwe tijdperk. Het is in het belang dat een ieder zijn bon op tijd ontvangt om teleurstel ling te voorkomen. ORGELCONCERTEN. 't Programma voor den 2en orgelavond, Donderdag 30 Juni van 8.159.15 in de geref. kerk aan de Oudegracht, uit te voe ren door den heer Feike Asma, luidt als volgt: la. Ouverture over de melodieën: „Dankt, dankt nu allen God" en „Wilt heden nu treden." b. Bede „O Heer die daer des hemels tente spreyt". Jan Zwart. 2. Fuga (qique) G dur, Joh. Seb. Bach. 3a. Largo e spiccato, Ant. Vivaldi. b. Allegro moderato, Ant. Vivaldi 4. Vle Orgelconcert (Bes dur) G. F. HandeL 5a. Spring-Song (Lentelied) A. Hollin*- b. Allegro cantabile (5e symphony) C. M. Widor. c. Taccata, R. Renzi. 6. Finale. Feike Asma. De toegang tot deze concerten is vrij- TELEFON AANSLUITINGEN. De aandacht van de telefoonabonné s wordt er op gevestigd, dat door de auto- matiseeren van de telefoonnetten te Bioek in Waterland, Ilpendam en Oostzaan, de aangeslotenen aldaar eveneens automatisch bereikbaar zijn geworden voor de abon- né's, behoorende tot het telefoondistrict Haarlem. De ïieuwe telefoonnummers staan ver meld in de Januariuitgaaf 1938 va" naamlijst voor den Interlocalen telefoo dienst. De kennummers van de genoem e telefoonnetten zijn: T1 ,om Broek in Waterland K. 903; Ilpendam K. 902, Oostzaan K 984.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2