ytuMicaties LAATSTE BERICHTEN. Jhovwciaal Tiieuws S&ucqediike Stand Jifdscfiatten. AHSTERDAMSCHE BEURS PURMEREND NOORDSCHARWOUDE UITGEEST WOUWAAPJE. EERSTE BLAD. ZILVEREN JUBILEUM. Gister herdacht de heer W. Mosk, wonen de Baansingel 8, alhier, zijn 25-jarige werk zaamheid als plaatwerker aan de Alkm. IJzer- en Metaalgieterij. Deze dag is voor hem niet ongemerkt voorbijgegaan, zooals trouwens te verwachten was. In den voor middag werd hy op het kantoor der fabriek ontvangen door den directeur ir. G. J. de Vos Nederveen Cappel, den bedrijfsleider den heer Harmsen en diens eersten assis tent den heer Bos, alsmede den baas en den boekhouder. De directeur heeft in een zeer waardeerende toespraak den ijver en plichts betrachting van den jubilaris in het licht ge steld en hem namens de directie als aanden ken een zilveren horloge met inscriptie plus ketting aangeboden. Het personeel toonde zijn medeleven door het aanbieden van een theemeubel. De jubilaris betuigde zijn erkentelijkheid voor de geschenken. Behalve deze cadeaux had de heer Mosk thuis hij had verder vrijaf nog vele mondelinge en schriftelijke felicitaties in ontvangst te nemen. BOERDERIJBRAND TE HEERHUGOWAARD. Slechts een paar muren bleven staan. Hedenmiddag te ruim 12 uur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij van den heer D. Wijnker aan den Midden weg te Heerhugowaard. De boerderij, die bewoond werd door den heer G. Wijnker, stond in een ommezien in lichte laaie en hoewel de motorbrand spuit van Heerhugowaard spoedig ge alarmeerd was en kort daarna op het terreir. van den brand verscheen, kon zij weinig uitrichten tegen de vlammen, die bovendien zeer werden aangewak kerd door den feilen wind. Na ruim een uur was de geheele boerderij vrijwel leeggebrand. Nader vernemen wij, dat een jongen uit het gezin van den heer Wijnker vlak voor dat men de brand ontdekte, den z.g. vuurpot, die in het achterhuis stond, had opgestookt. Of toen misschien smeulende kolen uit den pot zijn gevallen, en deze voedsel hebben gevonden in het houtwerk, is niet bekend, want zeer plotseling stond alles in lichte laaie. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en 16 kinderen, moes zich snel redden en kon niets van den inboedel redden. In de boer derij verbrandde nog 4 morgen nieuw gewonnen hooi. De muren zijn in den loop van den mid dag omver getrokken. De boerderij was ver zekerd. De burgemeester, de heer Sutman Meijer, was nog eerder dan de brandspuit ter plaatse. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 15 Juni 1938, nr. 218, hebben goedgekeurd het besluit van Hoofdingelanden van het waterschap de Schermeer, dd. 25 April 1938, nr. 8 bis, tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk, waarbij voor noemd waterschap wordt ontheven van de bij de overeenkomst met het Rijk dd. 16/29 Februari 1836 aangegane verplichting om op den Schermeerringdijk van den Omval tot nabij West-Graftdijk een jaagpad te onderhouden, in verband waarmede het Rijk wordt ontheven van de bij" Jaatstge- melde overeenkomst aangegane verplich ting tot uitkeering ten behoeve van het waterschap van een jaarlijksche bijdrage van 300, Dit besluit is, met de daarbij behoorende stukken, tot en met 29 Juli 1938 voor be langhebbenden ter inzage gelegd op de secretarie dezer gemeente. Alkmaar, 29 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede dat gedurende het tijdvak van Woensdag 29 Juni tot en met Dinsdag 5 Juli 1938 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margaririebonnen oranje kleur. Vetbonnen blauwe kleur. Gehaktbonnen wit met roode streep. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. .ONGECORRIGEERD). DE BOMAANSLAG OP DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM. Baranowsky tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld, we gens het reizen op een valschen pas. Vanochtend werd voor den Rotter- damschen politierechter, mr. Brongers, de zaak behandeld tegen Jaroslaw Ba ranowsky, bekend uit het drama van de ontploffing van den bom op den Coolsin- gel op 23 Mei j.L, waarbij de leider van de Oekrainers, Eugen Konovalec, om het leven kwam. Men zal zich herinneren, dat de koerier van Konovalec in een hotel aan de Kruis kade werd gearresteerd. Hij gaf op, La- dislav Bora te heeten. Bij nadere controle bleek, dat de pas, waarop hij het land was binnengekomen, niet in overeenstemming was met zijn persoonlijkheid. Volgens de dagvaarding werd hem ten laste gelegd, dat hij op 23 Mei 1938 te Rot terdam opzettelijk gebruik heeft gemaakt van een valschen of vervalschten reispas, als ware de pas onvervalscht, door aldaar be doelden Tsjecho-Slowaakschen pas, gesteld ten name van Ladislav Bora, employe bij de Nationale Bank, wonende te Praag, opzette lijk te zijner legitimatie te hebben getoond. Het verhoor vond plaats via een tolk. De verdachte gaf toe, dat hij met den hem ge- toonden pas, ten name van Ladislav Bora, op het vliegveld was gekomen en dezen pas had getoond, met de bedoeling, het te doen voor komen, alsof hij de man was, die op den pas was vermeld. Hij verklarde, den pas te heb ben geleend. De politierechter merkte op, dat het por tret op den pas een treffende gelijkenis ver toont met den houder en vroeg den verdach te of het niet zijn portret was. Hij antwoord de ontkennend. Hij had den pas zoo, kant en klaar, ontvangen. Op de vraag van den politierechter ant woordde verdachte verder, dat hij aangeslo ten was bij de nationalistische organisatie der Oekrainers, welke ten doel had, de on afhankelijkheid voor hun vaderland te be werkstelligen. Hij was ook voorzitter van een studentenvereeniging, die zich op het standpunt stelt van een onafhankelijke Oekraine. Hij had in het buitenland ver schillende tochten gemaakt en was ook in het bezit geweest var. een Nansenpas, dien hij in Italië had gekregen. In de stukken werd opgemerkt, dat de persoon van Bora bestaat en dat deze zijn pas had vermist. Maar verdachte ontkende, den pas van Bora te hebben ontvangen. Toen hij te Rotterdam per vliegtuig van Praag aankwam, was hij van Weenen gekomen. Ter waarschuwing voor andere vreemde lingen eischte mr. Wilbrenninck vier maan den gevangenisstraf, met vernietiging van den valschen pas en teruggave van den Nansenpas. Mr. J. W. W. van der Hoeven, de raads man van den verdachte, betwistte, dat deze een strafbaar feit had gepleegd. Immers: de pas is niet vervalscht. Het is een pas, die een ander toebehoort en het gebruik daarvan is volgens pleiter niet strafbaar. De politierechter veroordeelde den verdachte tot twee maanden ge vangenisstraf. AANRIJDING OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Ernstig ongeluk te Medemblik. Vanmorgen om kwart over elf is op den onbewaakten overweg te Medemblik een ledige vrachtauto van de firma Roemer uit Wognum door de locomotief van een goede rentrein gegrepen en vrijwel geheel ver nield. Waarschijnlijk heeft de chauffeur door den stormwind het gegeven fluitsignaal niet gehoord en zag hü de locomotief te laat, zoodat hij niet tijdig meer kon remmen, Met kracht duwde de locomotief de auto op zij. De bestuurder, dien men uit den verniel den wagen te voorschijn haalde, had be halve een zware hoofdwonde oogenschijn- lijk geen letsel bekomen. Zijn naam is nog niet bekend. BRAND TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Vonk op.'t rieten dak. Vermoedelijk doordat een vonk uit een fornuis, dat in het zomerhuis werd gestookt, op het rieten dak van de woning terecht is gekomen, is hedenochtend brand uitgebro ken in de boerderij van den veehouder J. W. den Hertog, in de Ridderbuurt te Alphen aan den Rijn. Hoewel de brandweer spoe dig met twee motorspuiten ter plaatse was, mocht het niet gelukken de boerderij te be houden. Binnen een half uur tijds waren de boerderij alsmede een aangebouwde stal, een groote schuur en een hooiberg tot den grond toe afgebrand. Vrijwel niets kon worden behouden. De schade wordt door verzekering gedekt. GERUSTSTELLENDE KARLMATA- BERICHTEN. De molen heeft in 't geheel geen last. In den afgeloopen nacht heeft de Karimata een zwaren Zuid-Westerstorm, met wind kracht 10, moeten doorstaan, d.w.z. de he vigste storm, welken hij tot nu toe te verdu ren heeft gehad. De berichten van boord van den tinbag germolen luiden niettemin ook thans volko men geruststellend; het gevaarte ligt veilig en kalm voor ankers. Wel is natuurlijk de verbinding tusschen den molen en den vasten wal ten gevolge van de woelige zee niet mo gelijk. Mocht de wind afnemen, dan zal van daag getracht worden, de Karimata te berei ken, doch zelfs wanneer dit de eerste dagen niet mogelijk zou zijn, levert zulks geen groote bezwaren op, aangezien voor de be manning geschikte verblijven aan boord aan wezig zijn, alsmede een overvloed van le vensmiddelen. DEENSCH SCHIP AANGEHOUDEN. Dinsdag is te Casablanca de bemanning van het Deensche schip „Jan" aangekomen. Het schip is door een gewapenden treiler van Franco aangehouden en naar Ceuta gebracht. De kapitein van de „Jan" Jacobsen, heeft medegedeeld, dat de bemanning van 26 Mei tot 24 Juni noch met de reederij, noch met hun familie in contact mocht tre den. Op 24 Juni hebben de aanhangers van Franco geëischt, dat het schip zou worden verlaten en werd de lading steenkool, welke te Cardiff was geladen voor Oran, in be slag genomen. Het consulaat zal zorg dragen, dat de mannen naar hun vaderland terug kunnen keeren. RUM SMOKKELEN PER DUIKBOOT. De Fransche bladen melden, dat de rum- smokkelaars in de Oostzee thans van een duikboot gebruik maken om sterken drank in Finland binnen te smokkelen. Men heeft de duikboot waargenomen op ongeveer 10 kilometer van Sabbakar aan de Finsche kust. Verwacht wordt overigens dat de smokkelarij van spiritualiën zal toene men als gevolg van de verhooging van den prijs van sterken drank. In een deel van West-Finland is het al betrekkelijk gemakke lijk gesmokkelden alcohol te krijgen. LUCHTALARMTOESTEL VOOR HUISELIJK GEBRUIK. Een Italiaansch priester, Annunziato Poli- dori, heeft den prijs gewonnen, welke be schikbaar was gesteld voor het beste lucht alarmtoestel voor huiselijk gebruik. De vinding van den priester is een zeer eenvoudig toestel, dat in ieder huis geplaatst kan worden en moet worden aangesloten op de electrische leiding. Bij gevaar voor een luchtaanval moet de electrische centrale den stroom voor vier tot vijf seconden onder breken, en in die periode komt een bel in het toestel in werking. De priester heeft vier jaar aan zijn uitvin ding gewerkt. Hij heeft ook gedacht aan een alarmstelsel, verbonden aan telefoon of radio, doch een dergelijk stelsel verworpen op grond van de overweging, dat het aantal telefoonaansluitingen en radiotoestellen nog betrekkelijk gering is. Op de prijsvraag waren 170 inzendingen binnengekomen. EEN RIJDEND HOSPITAAL. Franco beschikt thans over een rijdend hospitaal, dat, naar men zegt, het modernste ter wereld moet zijn. Het hospitaal, dat bin nenkort naar het front zal vertrekken, is uitgerust hoofdzakelijk met Spaansche en ge deeltelijk met DuitsChe instrumenten. Het bezit een volledig X-stralentoestel, een apotheek, een operatiekamer en veertig bed den. Het rijdende materiaal bestaat uit een aantal bussen en aanhangwagens waarin plaats is voor de kantoren, de keukens, de eigen electriciteitsvoorziening, voorraadka mers en bedden. Mer. hoopt later nog een kapel aan het geheel te kunnen toevoegen, doch het geld, dat door inschrijving is ver kregen, is op het oogenblik verbruikt. Middenstandsexamen. Aan het middenstandsexamen te Purme- rend hebben 12 leerlingen van de Handels school meegedaan en daarvan zijn er 11 geslaagd. Concert plaatselijke vereenigingen. In den muziektuin achter de O.L. school werd Zaterdagavond een concert gehouden van vier plaatselijke muziek- en zangveree- nigingen, n.1. de harmonie „Excelsior", de zangver. „Crescendo", de R.K. zangver. „St. Caecilia" en de christelijke zangver. „Soli Deo Gloria". Voor dit mooie concert bestond slechts weinig belangstelling, wat moet worden toe geschreven aan het koude weer. Het concert zelf stond op hoog peil, daar de vereenigin gen zich weder van hun beste zijde hebben laten hooren. Vluchtheuvel. Op de kruising van den nieuwen Pro vincialen wegDorpsstraat zal een vlucht heuvel gebouwd worden. Het verboden gymnastiekfeest. In een in hotel „de Ooievaar" gehouden protestvergadering van de gymnastiekver- eeniging „Uitgeest" tegen het verbod van de openluchtdemonstratie wegens onzede lijke uniformen, zijn scherpe woorden geuit over de handelwijze van den burgemeester. Allereerst werd, naar het Hbld. meldt, door eenige aanwezige ouders opgemerkt, dat het voor hen wel zeer beleedigend is, dat de burgemeester de uniformen, waarin hun kinderen naar de gymnastiek gaan, onzede lijk noemt, want met die uitlating worden ook de ouders veroordeeld. Het geheele ge val draait hierom, dat volgens de voor waarde door den gemeenteraad bij het bouwen van de R. K. school gesteld, het be stuur dier school aan G.V.U. tegen betaling van een redelijke huur de beschikking moet geven over de gymnastiekzaal en het daar bij behoorende terrein. Wanneer nu echter G.V.U. in den door haar gehuurden tyd over de zaal beschikt, komt het meermalen voor, dat de pastoor binnenkomt en hen uit de zaal en van het terrein wegjaagt. Verder werd door de vergadering opge merkt, dat de burgemeester mededeelde persoonlijk niet tegen de demonstratie te zijn, maar dat enkele ingezetenen er aan stoot aan zouden nemen. Men had gedacht, dat de burgemeester er een eigen meening cp na hield. Besloten werd het bestuur op te dragen een of andere manier te vinden, teneinde de demonstratie op een lateren datum toch nog te laten doorgaan in een ietwat gewijzigde kleeding, bijv. door verlenging van mouwen met mouwen van crêpe-papier. Er zijn van die vogels, wier doen en laten in een meer of minder mysterieus waas zijn gehuld. Tot die geheimzinnige vogels be- hooren onder meer de nachtzwaluw en griel, de roerdomp en het wouwaapje. Terwijl de beide eerstgenoemde bewoners zijn van bosch- en duingebieden, moet men zich naar de rietwildemissen begeven om kennis te maken met de beide laatstgenoemde. Kort samengevat zou men kunnen zeggen: het wouwaapje (de vogel wordt ook wel aangeduid met den naam woudaapje) is een roerdomp in hét klein. De uiterlijke ver wantschap der twee vogels is ook den Duit- schers en Engelschen opgevallen, die onder scheidenlijk spreken van little bittern en Zwergrohrdommel. Ons wouwaapje nu, wiens wetenschappe lijk naam Ixobrychus minutus minutus luidt, heeft van al onze reigerachtigen ver reweg de kleinste afmetingen. De vogel heeft een groen glimmenden zwarten rug, terwijl de onderdeden een mengeling van bruin en geel te aanschouwen geven. Op vleugel kan men bovendien een witte vlek waarnemen, welke laatste kleur men ook op den buik en bij de onderstaartdekveeren kan vaststellen. Ter verdere completeering van het signalement kunnen wij nog mede- deelen, dat de snavel geel en de pooten geel achtig groen zijn. Uit deze kleuraanduidin gen blijkt reeds, dat het wouwaapje een contrastrijker kleed draagt dan de roerdomp, die overwegend bruingeel is. Het wijfje van het wouwaapje daarentegen is heelemaal veel okergeler en trekt zoodoende minder gauw de aandacht. Het is altijd een geweldige buitenkans, wanneer men zoo'n wouwaapje te zien krijgt. In de moerassige gebieden van de verrassend rijke laagveenwereld der beide Hollanden alsmede van Friesland en Utrecht zijn de waarnemingsvoorwaarden het gun stigst, daar genoemde streken de domeinen zijn, waar de vogel in behoorlijken getale pleegt te broeden. Daar hij een zeer schuwe klant is, die zijn soms bijna ondoordringbare gebieden niet spoedig zonder noodzaak verlaat en over een groote vaardigheid beschikt om zich, lettelijk en figuurlijk, uiterst vlug uit de voeten te maken in het struweel en het woud van rietstengels geeft hij blijken een snel en gewiekst klimmer te zijn weet hij zich meestentijds aan de onbescheiden blik ken der menschen te onttrekken. Wanneer dezen er niettemin op listige wyze in weten te slagen om hem te beslui pen, pleegt de vogel, wanneer hij zich be spied weet evenals de roerdomp die zoogenaamde paalhouding aan te nemen: hij rekt zich dan geheel uit en blijft mét om hoog geheven kop tijden lang strak en onbe wegelijk als een standbeeld staan, waardoor hij betrekkelijk moeilijk is te ontdekken, aangezien zijn vorm en kleur in menig op zicht harmonieert met zijn omgeving. Pas wanneer er niets anders op zit, zoekt hy vliegend zijn heil in de vlucht. Dat hij pas op het laatste oogenblik op de vleugels gaat, houdt geenszins verband met een slecht ontwikkeld vliegvermogen. Integen deel: energiek en met snelle wiekslagen weet hij zich voort te reppen. Ondertusschen is het geenszins onredelijk aan te nemen, ge zien het feit, dat de vogel zich niet gauw laat opjagen en een buitengewoon verborgen bestaan leidt temidden van de wilde moeras- en veen vegetatie, dat hy aanmerkelijk tal rijker is dan tot dusver wel werd aanger nomen. Het is ook in deze rietwildernissen, die hem zoo'n schitterende schuilgelegenheid bieden, dan hij zijn nest bouwt, waarvan het materiaal meermalen bestaat uit de forsche bladeren van lischdodde en egelskoppen, Boomstomp- en struiknesten zijn van den vogels eveneens bekend. Van Mei af kan men, tot in Augustus toe, de groenachtig witte eieren vinden, wier aantal meest vier tot zes bedraagt; er liggen nochtans in een nest ook wel nu en dan tot tien toe. De jon gen verbreken de eischaal, wanneer het mannetje en wijffje, die elkaar afwisselen, het legsel om en de-bij twee en een halve week hebben bebroed. Die jonge wouwaapjes zijn in hun riet wereld al dadelijk even kranige sluip-en- kruip-acrobaten als hun ouders: zyn klaute ren en klimmen als apen. Ook wat het geluid betreft, hetwelk wordt geproduceerd door het wouwaapje waar van een paar locale benamingen lytse reid- domp en kleine butoor luiden doet onze vogel eenigszins denken aan den roerdomp, maar het wouw-wouw, dat hij laat hooren, is lang niet zoo forsch en gerekt als dat van zijn kloeker verwant: het is veel minder geprononceerd. Het is het laatst van Grasmaand, dat de Nederlandsche wouwaapjes in hun broedge bieden plegen terug te keeren, waar zy aan den kost komen door het vangen van water insecten, visschen amphibiën en reptielen. De voorbarigste inviduen beginnen ons in Augustus te verlaten, doch de herfsttrek duurt tot October, van enkele exemplaren misschien zelfs nog iets later. Dat wy in een bevoorrecht land leven, moge blijken uit het feit, dat, terwijl er ten onzent ruimschoots gelegenheid is kennis te maken met mysterieuze vogels als roerdomp en wouwaapje, bij raadpleging van Britsche ornithologische litteratuur der laatste decen nia het steeds opnieuw de aandacht trekt, dat Engelsche publicisten met een zekere spijtigheid vaststelden, zoowel ten opzichte van wouwaapje als roerdomp: it is now extinct as a breeding species. De Engelschen moeten zich derhalve tevreden stellen met de waarneming van de dieren tijdens den herfst- en voorjaarstrek. Maar misschien vestigen zy zich te eeniger tyd opnieuw op het Groote Eiland. RINKE TOLMAN. COLLECTIEF ADVERTEERENDE ARCHITECTEN. Een groep van 100 architecten in Okla- homa heeft onlangs tot een forsche ad vertentie-campagne in couranten beslo ten. Hoewel men ook in Amerika reclame door architecten, doktoren en advocaten indivdiueel als niet ethisch beschouwt, is men de overtuiging toegedaan, dat te gen collectief adverteeren geen bezwaar behoeft te bestaan. Men gevoelt dat het noodig is het publiek van de diensten te vertellen, die een erkend architect kan bieden. Wij kunnen in dit verband nog vermel den, dat de British Medical Society on langs eveneens collectief in couranten is gaan adverteeren. Terecht zien vele categorieën, die eens afkeerig waren van reclame, in, dat het publiek het beste kan worden voorge licht door systematische en waardige advertentie-campagnes. ALKMAAR. GEBOREN: Maartje Catharina, d. van Dirk Pieter Dekker en Aafje Ridder. Hermanus Ruth, z. van Hermanus Ruth Humer en Wilhelmine Maria Peter. GETROUWD: Jan Willem Kommer en Jacoba Johanna Pesser. Willem van Haneghem en Jo hanna Marijtje Doeschot. OVERLEDEN: Margaretha Praat 75 jaar. Jan Smit, wedr. van Trijntje Groen, 87 jaar. „Op den Uitkijk Drs. Kok behandelt in't hoofdartikel't le ven van Mary Baker Eddy, en zal den volgen den maal aan de grondbeginselen van Christian Science schrijven. „De zon als veranderlijke ster", met fraaie illustraties, schrijver M. Pannevis Jr.; een stuk over de guillotine; „De 40 dagen van den Djebel Moussa" door H. Ch. J. van der Mandere (zeer actueel en goed op de hoogte: over de Armenische Christenen); Kiezen trekken voorheen en thans; Doop en Doopgetuigen; Edelsteenen; Politieke oriëntatie door ds. J. D. Boerkool; over Vergiften; en boeiend feuilleton wij hebben nog lang niet alles van dit nummer van het boeiende Tijd schrift, dat maandelijks verschijnt, genoemd. De fraaie platen (en zoovele!) maken het bij uitstek voor het „gezin" geschikt. van Woensdag 29 Juni 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—NederL 1938 3 Ned.-!ndië 1937 5M DuitschL '30 m. verkl. BANK-INS LLINGEN. Amsterd. Bank1471/, Handel Mij. Cert. v. 250 152 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service a Generaal Motorsa Kennecott Copper a a 101»/, ioovM 27 140 132 41'/* 91'/. 299'/, 264 155%. 34V« §22 41% 267a 27»/M 137, 67a 397a 37. Republic Steel Standard Brands a a Steel comm. a t U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. EV.A Java Cultuur Ned. lod. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.a Redjang Lebong «ai PETROLEUM. Dordtsche Petr. a e a Kon. Petr. Perlak a a a a Phillips Oil Shell Union a a i a Tide Water a a a RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber a a Hessa Rubber a Oostkust a a Serbadjadi a Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie a i TABAKKEN. Deli Batavia t Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert., Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers H, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 4687, 15874 169% 64% 75 1657, 327»/ 3417, 777, 28t/s 10% 10% 2147, 1487, 1287, 155 102 3% 1027, 83% 112 1157, 217% 289 258 23% 10% 6% 58 47, 2.45-3.00 101% 100%, 27 147 1517, 137% 1307, 407,-7, 91'/, 297 258i.9* 153»/, 34 21%-} 4H-»/is 26% 26%-f 12-13VW 397,-% 37. 4647,-6 157% 170 63-7, 75 165% 329 341i/,.a 777, 287, tof-ii 107, 2094-10 143-4 125 149% 997, 31/i 102 817, 111% 115 217 286-90 2557, 22% 107, 67s 58 4»/m New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers 1.80»/,. 8.95'/, 72.78 5.03»/, 30.64 41.42 39.97 46.20 45.00 heden 1.80»/,, 8.951/, 72.77 Jij 5.03 V, 30.65 41.41 39.97 46.17 45.00

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3