ROOK TRIUMPH Groote Gala-Voorstelling. DEI CENT SIGARET Victoria-Water IN SMAAK! DIE TRIOMFEERT 1 De 4 Gebroeders Prijzen vanaf fl. 0.50. Exploitanten der vier grootste Circussen van Europa: komen te ALKMAAR, Oude Ziekenhuisterrein. Groote Kinder- en Familie-Voorstelling. I EERSTE BLAD. Z Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. Ef was heden 127.000 K.G. kaas op de markt, iets minder dan de vorige week, maar toch nog een respectabele hoeveelheid. De prijzen waren 21.50 voor fabriekskaas en 21 voor boerenkaas en de fabriek van Wer- vershoof alsmede „De ,Goede Verwachting" van Schoorl en de heer Frans van Heiloo hadden weer voor geoliede kaas gezorgd, kaas die als glimmende oranjekogels een feestelijken indruk maakte en de belangstel ling van duizenden vreemdelingen heeft ge trokken. Er werd weer druk gebruik gemaakt van het „proeflokaal", er waren liefhebbers van een torenbeklimming en van een excursie per autobus met gids van de V.V.V., er wer den door de venters met ansichten, hoedjes en kaasdragertjes goede zaken gemaakt en het was zoo druk en gezellig op de markt als het dit jaar nog niet geweest is. En intusschen naderde het moment suprè me, het groote oogenblik van den dag, dat om elf uur in den morgen de ruitertjes als tooversoldaatjes uit den toren zouden dra ven en de blazer zijn klaroen aan zijn hou ten lippen zou zetten om in eenige schitte rende fanfares den lof van Alkmaars kaas markt te verkondigen. Een blamage. Daar stonden de duizenden gasten en ze hadden de allerbeste plaatsen uitgezocht om niets van het vermaarde schouwspel te zul len missen. Zij groepten samen op den hoek van den Voordam en zij verdrongen elkaar vanaf het Fnidsen tot vóór het gebouwtje van de V.V.V., voor zoover er vandaar af nog iets van het schouwspel was te onder scheiden. Daar stonden Engelschen, Franschen en Duitschers, die een reis naar Alkmaar ge maakt hadden om de verrassingen van onze Waagtoren te bewonderen, daar stonden de deelnemers aan het wegencongres, die da genlang naar asphalt en steenslag hadden gekeken en nu ook wel eens iets uit hooger sfeeren wilden bewonderen. Daar stonden de kinderen van diverse scholen, die naar Alkmaar waren gekomen om naar de ruitertjes te kijken, wonderlijke ruitertjes waarvan ze na opgetogen verha len een sprookjesachtige voorstelling hadden gekregen. Wat geven kinderen om kaas en om kaasdragers als er iets veel mooiers en interessanters te zien is. Als daar zoo aan stonds groene luikjes zullen openklappen, als er ridders in volle wapenrusting voorbij zullen draven en een houten muzikant in een fleurig beschilderd pakje een gratis con cert zal komen geven. Er was een belangstelling als nimmer te voren. Dit is het moment waarop Alkmaar zijn gasten iets bijzonders biedt, een extra attractie die nergens ter wereld te aanschou wen zal wezen. Men wees elkaar met omhoog gestoken vingers waar dat alles te zien zou zijn en zij, die het schouwspel kenden, deden enthou siaste verhalen en namen hun kinderen op den schouder opdat die in het gedrang niets van het schouwspel zouden missen. En toenom elf uur precies. Toen speelde de klok, maar het slagwerk verzaakte zijn plicht. Er klapte een groen deurtje open en er verscheen een paarden hoofd en een stukje been van den berijder. Het was of de ruiter schrok van de groote belangstelling, of hij plotseling door plan kenvrees werd bevangen en niet op het too- neel durfde komen. Het was als een met ophef aangekondigde voorstelling, die op het laatste oogenblik riet doorgaat omdat het doek van het tooneel niet open wil en er was niet eens iets in kas om de teleurgestelde bezoekers hun reisgeld terug te kunnen geven. Daar stonden honderden kinderen in volle verwachting en er kwam niets. Het werd drie, vier minuten over elf en de carillonnist strooide reeds zijn vroolijke klanken over het marktplein, maar de ruitertjes staakten en de klaroenblazer had zich solidair ver klaard en staakte mede. En het scheen nog maar altijd niet tot die duizenden door te dringen, dat het groote moment voorbij was gegaan zonder dat er iets gebeurd was. Zij bleven maar kijken en in gespannen verwachting naar boven sta- ren terwijl de groote wijzer van de klok reeds van de twaalf naar de één was ver schoven. Een telefoontje van uit het V.V.V.-bureau naar het kantoor van Gemeentewerken had er was blijkbaar niemand die hier eenige er was blkbaar niemand die hier eenige uitkomst zou kunnen brengen. Toen klommen er ten einde raad, een re- cheurcheur met een bestuurslid van V.V.V. in den toren en zij zouden trachten om de onwillige ruiterpaardjes aan het schrikken te maken zoodat zij in versneld tempo over het tooneel konden draven. Het eenige was zij helaas konden berei ken was dat de klok om zes minuten over elf eenige vertraagde slagen liet hooren en tal van vreemdelingen, die tot de conclusie kwamen, dat de zaak met een speciale tijd rekening toch nog in orde zou komen draaf den weer terug en staarden weer in volle verwachting naar het speelwerk, maar het half uit de coulissen gekomen ruitertje scheen nog altijd moeilijkheden met zijn strijdros te hebben en die vertikte het om één been te verzetten. Aan wie de schuld? Bij elk mechanisme kan er wel eens iets haperen, maar dat onze ruitertjes, die dagen en nachten onafgebroken voor vrijwel geen publiek optreden, dienst weigeren op een zomerschen Vrijdagmorgen om elf uur, als duizenden van heinde en ver zijn gekomen om de voorstelling bij te wonen, dan is dat een blamage voor Alkmaar en zeker geen aanbeveling om onze stad op een Vrijdag morgen te bezoeken. Daar trekken de toeristen weer huis waarts, daar keerden de kinderen van hun schoolreisje weer naar eigen gemeente en zij zullen aan allen die naar het bezoek aan de kaasmarkt informeeren vertellen, dat het een teleurstelling is geworden. Wij zien in gedachten die tallooze teleurgestelde gezich ten en wij kunnen niet anders doen dan onze groote spijt uitspreken, dat ons op een Vrij dagmorgen iets dergelijks moest overko men. Is het gemeentewerken die er voor moet zorgen, dat het mechanisme van ons toren speelgoed niet weigeren kan of is het de stadsuurwerkmaker die in gebreke is ge bleven? Het beantwoorden van de vraag heeft al leen beteekenis voor de toekomst. Het moet in orde zijn, er mag niets meer aan mankee- ren en desnoods moet er 's morgens vroeg een half uur worden proefgedraaid om zeker te zijn, dat de voorstelling om elf uur zon der onderbreking kan doorgaan. BOUGLIONE Le Cirque d'Hiver te Parijs, Le Cirque Royal te Brussel, het Circusgebouw te Scheveningen en het grootste reizende Circus der Wereld, Vrijdag 1 Juli, Zaterdag 2 Juli 6n Zondag 3 Juli 6lk@n avond om 8.15 uur. en ZATERDAG 2 JULI des middags om 2.30 uur ATTENTIE! SW ALLEEN ZITPLAATSEN! ATTENTIE! EEN NIEUWE SENSATIE! HET GROOTSTE CIRCUS VAN EUROPA ARRIVEERT IN ONZE STAD. Voordat U Circus Bouglione, de Fransche Bamum gezien hebt, weet U niet wat het beteekent: het grootste circus van Europa. Het circus dat U de mooiste voorstellingen biedt, dat U nog nooit vertoonde attractie's geeft, alles tot in de puntjes verzorgd. DE 4 GEBROEDERS BOUGLIONE, de Koningen van het Circus zijn alom beroemd en bekend, zij alleen zijn in staat, dank zij de modernste middelen, om dag in, dag uit met een karavaan van 200 transportwagens door Nederland te reizen. Een prestatie, zoo enorm, dat Barnum ze zou benijden. Altijd er op uit om het publiek te behagen, zijn de Gebroeders Bouglione, vak- menschen als ze zijn van Vader op Zoon, erin geslaagd de hand te leggen op de meest sensationeele attractie's, nog nimmer vertoond of gezien in Nederland. Hun menagerie, geheel vernieuwd wilde beesten zijn alleen mooi in de kracht van hun leven en verrijkt met de mooiste exemplaren uit de Aziatische en Afrikaansche wildernissen. Speciale jachten werden voor Circus Bouglione georganiseerd, bezich tigt den buit in hun menagerieën. De paarden, de trots van ieder circus, allen edel en vurig, zijn wat men noemt Raspaarden. Ras, dat tot uiting komt in de verfijnde dressuur en de soepele bewegingen. Wat nu gebeurde is een blamage voor Alkmaar en een negatieve reclame voor een bezoek aan onze kaasmarkt omdat dui zenden huiswaarts keeren met de gedachte dat wij bedriegelijke voorspellingen hebben gedaan en zij hier min of meer bekocht zijn geworden. EEN JUBILEUM. Heden herdacht de heer J. Kwast, boek houder ten kantore van den ontvanger dezer gemeente, den dag waarop hij 25 jaar op dat kantoor werkzaam was. Het was te verwachten dat deze dag 'niet onopgemerkt zou voorbij gaan. Met zijn familie werd hij hedenmorgen per auto van huis afgehaald en ontvangen in de feestelijk versierde kamer van den ontvanger. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door den heer G. van Slingerland, wethouder van financiën, namens het ge meentebestuur, die in een uitvoerige rede den jubilaris geluk wenschte en hem namens het gemeentebestuur dank bracht voor de wijze waarop hij gedurende de 25 jaren zijn werkzaamheden heeft verricht en hem nog vele jaren toewenschte om zijn tegenwoordige taak met denzelfden ijver en accuratesse te vervullen, daarbij de zijn werk steeds verrichtte. Spreker me- fraaien haardstoel aan. Namens het gemeentebestuur bood de heer van Slingerland hem de zilveren ge denkpenning der gemeente aan. Vervolgens werd de jubilaris toegespro ken door den heer R. J. Schierbeek, ont vanger der gemeente, die in het bijzonder dank bracht voor de accuratesse en de plichtsbetrachting waarmede de jubilaris zijn werk steeds verrichte. Spreker me moreerde hierbij, dat hij tevens sprak uit naam van zijn beide voorgangers, n.1. den heer G. G. Vonk en den heer L. van der Vegt, die langeren tijd dan hij zelf als ontvanger met den jubilaris samenwerkten in diens arbeid waardeerden. Ook prees spreker de samenwerking met de andere ambtenaren en mede uit naam van de beide vorige ontvangers bood hij namens de ambtenaren van het bureau een fraaie haardstoel aan. Aan mevrouw Kwast werd een fraaie bloemenmand aangeboden. Als laatste spreker trad op de heer N. v. d. Poll, die, als oudste ambtenaar ten kantore, zijn gelukwenschen over bracht en de goede verstandhouding roem de waarin steeds werd gewerkt. Spreker wees op de prettige samenwer king tusschen het personeel onderling en wenschte den jubilaris toe nog vele jaren zijn ambt met eere te mogen vervullen. De heer Kwast dankte met enkele woor den, mede namens zijn familie, voor de waardeering en de hulde hem gebracht, en hoopte dat het hem gegeven mocht worden zijn functie tot tevredenheid van zijn supe rieuren nog geruimen tijd te vervullen. Nadat de jubilaris door de ambtenaren van de afdeeling financiën was gefelici teerd, was het officieele gedeelte van dezen dag voor hem voorbij, terwijl het hem, in den verderen loop van dezen dag zeker niet aan nog meer belangstelling zal ont breken. De gezondate Tafeldrank. ONGELUK OP EEN CONSERVEN- FABRIEK. Op de conservenfabriek van de fa. Peter Verburg te Noordscharwoude is Donderdag middag een ernstig ongeluk gebeurd. De be jaarde arbeider J. E. uit Noordscharwoude, die bezig was met het opstapelen en daartoe boven op een vat stond, is hier van af gevallen. De man is met een zware hersenschudding opgenomen en per vaartuig naar zijn woning vervoerd, nadat dr. de Wit uit Oudkarspel de eerste hulp had verleend. Ook geestelijke bijstand was spoedig ter plaatse. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. ERNSTIG ONGEVAL. Auto geslipt en tegen boom geslagen. Woensdagmiddag reed in Den Hout onder de gemeente Venhuizen een luxe auto, bestuurd door een tc Alkmaar wo nende zaadhandelaar, in de richting Enk huizen. Bij het uitwijken voor een paar wielrijders is de auto, naar de N. H. Crt. meldt, op het door den regen gladde asfalt geslipt. De auto reed mei groote snelheid en is met volle vaart tegen een boom terecht gekomen. De wagen werd opzij en boven geheel in elkaar gedrukt. De be stuurder liep een gapende hoofdwonde op, doch schijnt er overigens nog betrekkelijk goed te zijn afgekomen. Hij is ter plaatse verbonden. De auto, afkomstig van een Alkmaarsche verhuurinrichting, is later door een kraan wagen weggesleept. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en ma- chineschrijven, gehouden op 30 Juni, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: Stenografie, 130 lettergrepen per minuut: mej. J. I. C. Willems te Alkmaar, mej. M. Bijl te Alkmaar, mej. E. C. Bijl te Alkmaar, mej. S Piet te Alkmaar, mej. G. M. Beeld- man te Bergen, mej. M. A. Timmer te Alk maar, mej. M. C. Koper te Castricum, mej. M. Korver te Castricum, de heer C. Blom te Alkmaar, de heer C. Kasen te Alkmaar, de heer J. Vis te Alkmaar, de heer J. A. Kupe- rus te Castricum, de heer Sj. P. Pasma te Alkmaar, de heer G, van Maarleveld te Alk maar en de heer J. C. Molenaar te Bergen. Machineschryven mej. G. Hoveling te Alkmaar met een sneldheid van 342 letter- aansl. per minuut. Mej. S. Piet te Alkmaar met 256 letteraansl. Mej. G. Witteman te Alkmaar met 254 letteraansl. Mej. J. M. II- brink te Heiloo met 270 letteraansl. Mej. E. M. Jorritsma te Alkmaar met 242 let teraansl. Mej. M. Korver te Castricum met 211 letteraansl. Mej. W. van Kesteren te Alkmaar met 263 letteraansl. Mej. A. Kalb te Alkmaar met 276 letteraansl. Mej. C. Pels te Alkmaar met 256 letteraansl. Mej. M. Dekker te Egmond aan Zee met 246 letter aansl. Mej. T. Visser te Koedijk met 232 letteraansl. Mej. M. Wamelink te Alkmaar met 194 letteraansl. Mej. N. ter Horst te Alk maar met 232 letteraansl. De heer H. Vis te Oudkarspel met 264 letteraansl. De heer L. Robert te Alkmaar met 179 letteraansl. De heer J. Visser te Noordscharwoude met 254 letteraansl. per minuut. Voor het heden te Amsterdam gehouden candidaats-examen geneeskunde slaagde onze stadgenoot de heer A. G. Degenaar. EEN NIEUWE ZAAK. In de nieuwe stadswijk links van den Ber- gerweg, waar de bebouwing steeds voort gaat nog gister besloot de raad tot ver koop van eenige perceelen grond voor den bouw van meerdere woningen doet zich geleidelijk de behoefte aan winkelzaken voelen. Daaraan is thans door de opening van een zaak in koloniale waren en al wat daar bij behoort, zooals fijne vleeschwaren, suikerwerken, bonbons, enz. tegemoet geko men. Het is de heer G. Stol, die deze zaak aan de Rembrandtstraat no. 11 vestigde. De inrichting ervan en de flinke sorteering welke men er in alle artikelen aantreft geven zekerheid van een vakkundige be diening, zoodat men mag aannemen, dat de heer Stol in deze zaak zal slagen. HET KATHOLIEKE SCHOOLFEEST. Woensdag zijn de meisjes van de katho lieke scholen met de boot naar Schoorl ge weest en Donderdag de jongens van de jon gensscholen naar Camperduin. Er is volop van duin en strand genoten en de trotsche driedekker heeft telkenmale een enthousiaste kinderschare weer huis-toe gevoerd. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Men schrijft ons: Zaterdag 2 Juli zullen onze collectanten weder aan uw deur komen, want het is helaas nog hard, zeer hard noodig. Noodig dat wij iets ten bate van de jonge werkloo- zen doen, noodig dat gij uw steun daarvoor geeft. Orthodoxen en vrijzinnigen hebben een drachtig samengewerkt en zij hebben veel bereik'tot nu toe werd elk jaar meer dan 100.000 bijeengebracht en besteed voor kampen voor jonge werkloozen, cursussen voor werklooze meisjes, korte kampen voor oudere werkloozen, ontspanning voor hun ne vrouwen. De regeering steunt ons werk krachtig; wij weten dat gij niet zult achterblijven. Toont te begrijpen dat langdurige werk loosheid steeds meer een ellende wordt in alle opzichten; draagt daarom krachtig bij opdat onze helpende hand ook een krach tige hand wordt. Wy vertrouwen op u. DE RENAULT ZUINIGHEIDSWEDSTRIJD. De stand van den Renault-zuinigheidswed- strijd was Donderdagavond 10 uur als volgt: 1 de heer Brandse met 16 K.M. op 1 L. benzine; 2 de heeren Blomberg en Worm beiden met 15.6 K.M.; 3 de heeren van der Elburg, Kossen, Vaske en Keesen met 15.5 K.M.; 4 de heeren Out, Duits, Plevier, Lesterhuis, de Jong, Schuiling en van Leeu wen met 15.4 K.M'.; 5 de heeren Duinmeyer en Hooyberg met 15.3 K.M. De overige 38 deelnemers zitten tusschen 14 en 15.3 K.M. op 1 liter. OPRICHTING GEHEELONTHOUDERS- ZANGVEREENIGING. De poging van het bestuur van het Alkmaarsch Drankweer-Comité, om te geraken tot oprichting van een Geh.-onth.- zangkoor op neutralen grondslag, heeft succes gehad. In de gisteravond door dit comité ge houden vergadering in gebouw „de Unie" is het koor opgericht, dat de naam zal dragen „D. O. V." (Door Onth. Vereenigd). Tot dirigent werd benoemd de heer P. A. Blaauw. Het bestuur werd als volgt samengesteld: N. de Waard, voorzitter; J. Poestkoke, le secretaris; mevr. C. Stubenitskyde Moor, penningmeesteres; A. van Vliet, 2e voorzitter; A. van Randeraat, 2e secr.; mej. Joh. de Waard, 2e penningmeesteresse en H. Hoed, muziek-commissaris. De repetities beginnen den eersten Vrij dag in September. DIRECTIE-MOTORSLEEPBOOT VOOR DE BILLITON MAATSCHAPPIJ TE WATER GELATEN. Door de N.V. Scheepswerf en Machine fabriek ,,'t Hondsbosch", directeur H. J. Bosman, te Alkmaar werd met gunstig ge volg te water gelaten de stalen directie- motorsleepboot bouwnummer 695. Deze boot is gebouwd in opdracht van de N.V. Singkep Tin Exploitatie Maatschappij „Sitem" directie N.V. Billiton Maatschappij te 's-Gravenhage, welke maatschappij mo menteel met haar nieuwe tin-baggermolen „Karimata" baggert naar het Lutine-goud. Het nieuwe vaartuig No. 695 is een ge moderniseerd type van de door de werf aan deze maatschappij in het jaar 1920 gelever de motorboot „Trap" en is eveneens be stemd voor den dienst in Singapore Oost- Indië. De boot wordt door de werf voorts uitge rust met een 60 P.K. twee-cylinder Krom hout-Diesel motor. DE BESTUURSCRISIS IN DE ALGEMEENE MIDDENTANDS- VEREENIGING. Alle afgetredenen nemen weer zitting. Op de gisteravond gehouden vergade ring van-de Alkmaarsche vereeniging voor den handeldryvenden en industrieelen middenstand welke stond onder presidium van den heer F. L. van der Leeuw, direc teur van den Kon .Ned. Middenstandsbond, en waarvoor de heer mr. H. Schuurman het secretariaat waarnam, is eindelijk een oplossing gekomen van de moeilijkheden, waarmee de vereeniging gedurende ander halve maand te kampen heeft gehad. Zooals bekend, is indertijd het geheetó bestuur, bestaande uit de heeren P. Ter- maat, H. Lind, J. W. F. Heuseveldt„ A. Burger, J. de Jager, H. Melgers eri M. Rentenaar, afgetreden. Nadat verschillend de malen getracht was om uit de vergade. ring een nieuw bestuur samen te stellen ei ook de vergadering van gisteravond aar. vankelijk in dit opzicht weinig succes be loofde, werd ten slotte met op één na alge meene stemmen een motie aangenome; waarbij de vergadering als haar meeniq te kennen gaf, dat het wenschelijk was, dt het geheele afgetreden bestuur zijn functÈ zou blijven waarnemen. Het vorige bestuur heeft de consequente van deze motie aanvaard, echter in dm voege, dat verschillende heeren zich net langer hebben willen binden dan tot de eerste jaarvergadering in 1939. De bestuurscrisis is hiermee tot opks- sing gebracht. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen afd. B van het gymnasium alhier zijn gisteren de voljen- de candidaten geslaagd J. Dekker te Ber gen, D. Franken te Bergen, G. Heringi te Stompetoren, J. Kokkes te Alkmaai, D. Korteweg te Alkmaar en M. Vos te Alk maar. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het Fonds Gewajer he nde Dienst (Fonds voor oud-militairen) heeft opgebracht in Alkmaar 73.89 H en iilBer- gen 18.9314. MOTOR CONTRA VRACHTAUTO. Een motorrijder reed gisternamdldag omstreeks 7 uur op de Kanaalkade, konen- de uit de richting van den Geestersingl en gaande naar de Frieschebrug. Bij de Bde- ring van den hoek KanaalkadeNiawe- sloot lette hij niet voldoende op, met het gevolg, dat hij tegen het linker-achtrwiel van een vanaf de Nieuwesloot koaende vrachtauto reed. Deze aanrijding had zoodanige gófolgen, dat de motorrijwielbestuurder flinkëboofd- wonden en een bezeerde linkerknie ïpliep. Zijn motorrijwiel werd ernstig bescladigd. Nadat de motorrijder is geholpen dror den heer Stoutjesdijk, is hij op advies van den directeur van den Geneeskundigen Dienst, welke ter plaatse verscheen, per ziekenauto naar het St. Elisabeth ziekenhuis overge bracht. Later op den avond is hy n»ar zyn woning gebracht. De vrachtauto lief geen schade op. Tegen den motorrijder ir door de politie proces-verbaal opgemaakt, ter wijl zijn motorrijwiel inbeslag is ge tomen. SIGNALEMENT. Op 21 Juni 1938 werd aan het politiebu reau Linnaeusstraat 121 te Amsterdam (O.) geleid Hendrik Knebel, die ontvlucht was uit een krankzinnigengesticht te Woensel. In zijn bezit werd een rijwiel gétroffen., dat vermoedelijk van misdrijf afkomstig is. Signalement: zwart gelakt, gemerkt Serva- Geldrop, celluloid stuur, bel en voorband- rem, spatscherm, jasbeschermer, lamp en dynamo, achterlicht, geraamte van esn ket- tingkast, voorband gemerkt Dragon pn ach terband gemerkt De Concurrent Band- Hun, die inlichtingen omtrent dB rijwiel kunnen verstrekken, wordt verzoch' zich ta wenden tot het politiebureau Llnnf eusstraat 121 te Amsterdam (O.), afd. recherche. RECTIFICATIE. Niet mevr. van WickevoortCrommelin, maar mevr. Hans Weiss heeft j.1.' Woens dagavond, bij de tweede uitviertag van tb solo- dt niet Ingeno- ar waar x was ngeres. het oratorium „Die Schöpfung" sopraan-party gezongen. Dat opgemerkt is ik had een pl men waar het zeer goed klonlt, men voor de uitvoerenden onzich pleit voor de prestaties van de NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Juni 1938. In den loop der maand Juni werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 172.895,49 en terugbetaald 209.276,88. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.204.380,98. Het aantal in den loop van Jyuu nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 123: Ingetrok ken werden 70 boekjes. Het aailtal in om loop zijnde boekjes bedraagt thflm 13176. Van dit aantal behooren 874» aan per sonen of instellingen te Alkmaaf gevestigd; 2537 aan personen elders woonachtig en 1893 aan schoolspaarders. Onder de in Juni uitgereikte nieuwe boekjes zyn begrepen 5 boekjes j voor jong geborenen (op deze boekjes Spaarbank een eersten inleg van\ De lediging in den loop det 5 VUUI JUIIg- plaatst de a\t 1~). nW»and Juni van 333 spaarbusjes leverde een b 4514,27 aan kleine besparingen i >P. edrag -lr (Zie vervolg Stadsnieuws pag3e bladJ

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3