J. OTSEN in FLeuRiGe en heerlijk LUCHUGe vncnnjiescHoenen^ in FLeuRiGe en heerlijk Nieuwe zending VOGELS. Zeldzaam punstióe Bij OTSEN koopt U iets goeds! BANKETBAKKERIJ NAROLD, Jümst Mt 'UkieHschap QemeeHiecadm TWEEDE BLAD, Lichte KOEKJES en GEBAK winnen aller hart en smaak. TEL. 3477. Dameskousen, 89-79-69 ct. Extra zware geplatteerde Fil d'écosse Herensokken zeer grote sortering, Dames Skisokjes PAYGLOP 10 „Bij OTSEN koopt U iets goeds!" NIEUWNIEUW MACHINALE BREIERIJ. W. KLAASSE BOS. Julianastraat 31. Pracht collectie. A. B. PRUIMBOOM Mient 29. Tel. 3524. Lichte Koekjes en niet duur. 35 - 40 en 45 cent. RIDDERSTRAAT 4 - Tel. 2205 tegenover V. D. LANGESTRAAT 47, ALKMAAR ST. PANCRAS HARENKARSPEL en zeer apart, prachtig voor blad. Wit- in vele prachtige tinten en combi naties, ook wit. Nubuck. Vacant ie aanhteotn Vanaf Barrevoetsan- dalen in zeer solide, geheel lederen uitv. In bruin en wit. fijne kwaliteit, modekleuren, 39 ct. Ragfijne imit. natuurzijden kousen 59 ct. Prima matzijden kousen kous 1.10, 89 ct. vanaf 24 ct. Extra mooie kwaliteit, een partijtje 49 ct. met ajourbewerking 29 ct. Samoa's in alle nieuwe model len en kleuren. Zeer mooi. maat 18 ""^^rachtigbeige boerenlinnen met „LondonTan"voor- blad en garneering. Ookinwitm.blauw. S—-"—Nieuwste model. Zeer luchtige en prettige dracht. In blauw en wit. TEL. 2056, ALKMAAR Laat ons Uw kleeding, als Slip- overs, Jumpers, Camisoles en ook Kinderpakjes machinaal breien. Ziet onze modellen in de etalage en vraagt prijsopgaaf. Luchtig en veerkrach tig, origineel leer ge vlochten voorbladen zwart en bruin. Bijzonder prettige Zomer- dracht. Wit boeren linnen met bruin leder, Zeer luchtig en spor tief. Heerlijke dracht. In bruin en wit. Grieksche Sandaal, met neus, geheel leder. In bruin, per half pond. Zeer groote keu.ze kinderschoenen. In wit en beige, zeer fraai bewerkt, v.a. Leuk modelletje in prima uitvoering. In wit en beige, Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland. maat 18 WERKEN VAN P. BOENDERMAKER. In het museum de Lakenhal te Leiden is Woensdagmiddag 'n tentoonstelling geopend van schilderijen uit de verzameling van den heer P. Boendermaker Czn. uit Bergen (N.H.) De eventueele baten, die deze ten toonstelling oplevert, zullen ten goede ko men aan de kas van het comité tot aanbie ding van een geschenk voor het nieuwe raadhuis te Leiden. De voorzitter van dit comité, mr. P. E. Briët, sprak de openingsrede uit, waarna de tentoonstelling werd bezichtigd. Onder de aanwezigen waren o.m. de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuy- zen en de president-curator der Leidsche Universiteit 'prof. dr. J. A. J. Barge. De raad vergaderde Donderdagavond. Medegedeeld werd, dat de steunregeling in deze gemeente is verlengd tot 31 Dec. De wijziging van de alg. politieverorde ning t. a. v. de vrijwillige brandweer is goedgekeurd en in werking getreden. Verschillende besluiten zijn door Ged. Staten goedgekeurd, o.m. die tot het aan gaan van een kasgeldleening voor de finan ciering van den bouw van de onderwijzers woning. De polder Geestmerambacht, Oosterdijk en Molengeerzen berichtte, dat het in werkverschaffing verwijderen van kroos door den minister is toegestaan. De kosten komen voor rekening van den polder,. De gemeente kan, wanneer er werkloozen be schikbaar zijn, t. z t. werkloozen voor deze werkzaamheden leveren. Het zand-aanvoeren voor de nieuwe be graafplaats heeft men niet klaar kunnen krijgen met de werkloozen uit deze ge meente. Het was nog om een paar weken te doen. Nadat de werkloozen hier alle werk gevonden hadden is de begraafplaats centrale werkverschaffing geworden, zoo dat uit andere gemeenten konden worden tewerkgesteld. Deze werden eveneens spoe dig in het vrije bedrijf geplaatst, zoodat het werk nog niet af kwam. Het ligt in het voornemen de werkzaamheden over pl.m. drie weken weer te beginnen. Als 't gereed is, zal de begraafplaats tot het volgende jaar zoo blijven liggen om dan te worden klaargemaakt. De voorzitter deelde mede, dat de gele genheid bestaat, om akkers te doen diep- spitten in werkverschaffing. De opgaven, welke tot 1 Augustus kunnen worden ge daan komen echter nog niet vlug binnen. Er is er nog maar één geweest. De heer Kloosterboer vroeg of men ge bonden was, wanneer een opgave is ge daan. De voorzitter antwoordde ontkennend. Men weet niet eens welke kosten er aan verbonden zijn voor de tuinders. De heer C. Duijf lichtte toe, dat de tuin ders vrij zijn, de bewerking te bepalen. Het mag eén of twee steken diep, of geheel ver dolven worden. Voorts kan men zich opge ven voor het in werkverschaffing doen ver nieuwen van de grond in kassen. In verband met een van den minister van binnenlandsche zaken ontvangen circulaire stelden B. en W. voor, 0.25 per leerling beschikbaar te stellen voor de feestviering bij de herdenking van het 40-jarig ambts jubileum van de Koningin. Toegestaan. Voorzitter deelde mede, dat het Oranjecomité de volgende week verga deren zal. Voor steunverleening aan de kleine tuin ders zijn ingedeeld in groep A 3, in groep B 18 en in groep C 9 pesonen. Die van groep C, plus één van de in groep B inge deelde tuinders, die ouder dan 66 jaar is, komen geheel voor rekening van het depar tement van economische zaken. De kosten van de B groep worden elk voor de helft gedragen door departement en gemeente. In het ten laste der gemeente komende be drag wordt het gewone percentage vergoed, dat in de kosten van werkloozenzorg wordt verleend. De tuinders uit de A-groep kun nen in de werkverschaffing worden ge plaatst. De tweede suppl. begrooting 1937, (af- en overschrijvingen) werd vastgesteld. De heer J. van Kampen verzocht, de hem verstrekte bijdrage van 100 per jaar af te wikkelen door hem een betaling in eens te doen van 300. B. en W. stelden voor, op dit aanbod in te gaan. De heer Jb. Duif informeerde, waarvoor dit is.. De voorzitter lichtte toe, dat een en ander voortvloeit uit de omstandigheid, dat de heer Van Kampen voorheen gemeente ambtenaar was en later is overgegaan in Rijksdienst. Bij den bouw van zijn nieuwe woning heeft hij rekening gehouden met enkele wenschen, waarvoor hem een bij drage van 100 per jaar werd toegezegd. Deze bijdrage wordt vanaf 1919 verleend. De heer Van Kampen wilde genoegen nemen met 300, de bijdrage van dit jaar inbegrepen. De heer Kloosterboer meende, dat men dit aanbod kan toejuichen. Het voorstel werd aangenomen. De Langendijker Bestuurdersbond ver zocht, mede te willen werken aan de ver hooging van het basis-uurloon in de werk verschaffing. De voorzitter stelde voor, een verzoek aan den minister te richten, om het uurloon met 2 cent te verhoogen. Hij was niet optimistisch gestemd over het re sultaat van dit verzoek. In antwoord op een vraag van den heer Van Kampen zeide de voorzitter dat het basis-uurloon hier gelijk is aan dat van de Langendijker gemeenten. Het loon in het vrije bedrijf is hier wel iets hooger. Wethouder Lek verwachtte wel goede re sultaten van dit adres, gezien de medewer king van alle gemeentebesturen. Voor de verzekering van de manschappen van de vrijwllige brandweer heeft men een voordeelige aanbieding gekregen van de Ned. Lloyd. De uitkeeringen zijn gesteld op 2500 bij overlijden, 5000 bij levenslange invaliditeit en 15 per week, bij tijdelijke ongeschiktheid tot werken. De premie be draagt 6.12 per keer uittrukken van de brandweer, met een minimum van 12.50 per jaar. De kosten van ziekenhuisverpleging en van den dokter zijn niet in de verzekering inbegrepen, deelde de voorzitter mede n. a. v. een vraag van den heer Van Kam pen. De heer Kloosterboer verwachtte, dat het nogal wat zou kosten, aangezien in den eer sten tijd veel geoefend moet worden. Na eenige besprekingen deelde de voorzitter mede dat de premie als volgt wordt bere kend: het kost 17)4 cent per man en per keer uitrukken, met een minimum van 12.50 per jaar. Men zal vragen, deze be paling in de polis op te nemen, opdat, wan- neer met minder dan 35 man wordt uitge rukt, premie-reductie zal worden verleend. 'De voorzitter deelde mede, dat spoedig met de manschappen zal worden vergaderd, in verband met de luchtbescherming. Er zijn al eenige ingrediënten voor de brand weer gekocht. Het Witte Kruis verzocht een bijdrage in de kosten van verpleging van twee t b. c.- patiënten. Eén voor verpleging thuis en één in een inrichting, de laatste gedurende drie maanden. Dat werd toegestaan. In de hierna gehouden comité-cvergade- ring werden de plannen tot verbouwing van het raadhuis met deskundige toelich ting van den gem.-opzichter en den archi tect ir. Keesman uit Alkmaar, besproken. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag te 3 uur onder voorzitterschap van burgemeester H. Nolet. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat Ged. Staten berichtten, de gemeen terekening over 1936 te hebben gesloten. Van de afd. Hoorn van den Algem. Ned. Ventersbond was een schrijven ontvangen, waarin verzocht wordt, voortaan alleen aan georganiseerde venters een ventvergunning te verstrekken. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting 1937, betreffende af- en overschrijvin gen van dien dienst. De zaadkoolverordening. Tegen de op 30 Maart vastgestelde zaad koolverordening zijn bij Ged. Staten be zwaren gerezen. Zij verzochten de woorden „het doen plaatsen" te vervangen door „aanwezig te hebben". B. en W. stelden voor, een nieuwe ver ordening vast te stellen, met inachtneming van de bemerkingen van Ged. Staten. De heer Francis verzocht nadere inlich tingen, welke door den voorzitter werden verstrekt. De heer Blokdijk had gehoord, dat de menschen er over klaagden, nu geen stullen- zaad meer te mogen telen. De voorzitter antwoordde, dat dit wel mag, ook na de inwerkingtreding van deze verordening. Weth. Dekker was van meening, dat het stullenzaad schadelijk was voor de kool, doch het blijkt, dat ook een akker zetkool schadelijk is voor de kool er naast. Is het stullenzaad echter niet nadeelig voor de zetkool? De heer Duijves merkte op, dat het stul lenzaad niet gelijktijdig bloeit met de zet kool, zoodat daarvoor niet veel vrees behoeft te bestaan. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. B. en W. stelden voor over te gaan tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Alkmaar omtrent toelating van leerlingen tot de openbare lagere scholen. In de tot op heden nog van kracht zijnde regeling is het wenscheljjk gebleken eenige wijzigingen aan te brengen. Het gaat in hoofdzaak om het juister aan duiden van de woonplaats van de ouders of verzorgers van schoolgaande kinderen. Aldus vastgesteld. De heer Beemsterboer vroeg hoe het staat met de winkelsluiting. Spr. vond het in het belang van de winkeliers^ deze bepaling streng door te voeren. De voorzitter: Zijn er klachten over? De heer Beemsterboer: Er wordt heele- maal de hand niet aangehouden. De voorzitter zegde toe, dat er bijzondere aandacht aan zal worden gewijd. Het is opmerkelijk, aldus de voorzitter, dat de genen, in wier belang dergelijke verorde ningen worden gemaakt, ze juist ontduiken. (Het zal ook niet gemakkelijk gaan, dat de winkelsluitingswet wordt overtreden door een tuinbouwer. Verslaggever). De heer Molenaar vroeg of het gemeente bestuur aan den minister kan verzoeken, om het basis-uurloon van de werkverschaffing te verhoogen met 2 cent, evenals aan den Langcndijk door de gemeentebesturen is gevraagd. Spr. wilde dit vragen, omdat in dezelfde werkverschaffing (proef polder) menschen uit Alkmaar werken, wier basis uurloon vijf cent hooger is. De voorzitter: Is het wel zoo, dat de men schen niet aan het loon kunnen toekomen? De heer Molenaar: Dat is wel zoo ge weest. Wanneer het basis-uurloon wordt verhoogd, kan ook de laagste misschien tot 0.25 per uur komen. Bij de hierna gevoerde besprekingen merkte de heer Blokdijk op, dat het loon volgens het collectief contract in het vrije bedrijf met 1 per week is verhoogd, het geen de voorzitter een beter argument vond, om verhooging te vragen. Er zal een verzoek aan den minister worden gedaan, Daarna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8