Aqmda Weedecicht Aspkbin Nederlandsche Vereeniging voor volks- en schoolboden. Buitenlandsch weeroverzicht. Alkmaar, Maandag. KIND VERDRONKEN TE BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagmiddag is het ruim 1-jarig dochtertje van ds. D., alhier, te water geraakt en verdronken. De familie, die in den tuin onder de veranda zat, miste op een gegeven moment de kleine meid, die in den tuin speelde. Nadat eenigen tijd gezocht was en men was begonnen te dreg gen werd het lijkje gevonden in de sloot ten noorden der pastorie. Men heeft nog ruim een half uur kunstmatige ademhaling toegepast, doch tevergeefs. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag half vijf is de negenja rige L. uit Castricum, Tben hij spelender wijs achter een stilstaande auto vandaan kwam en de straat wilde oversteken, tegenover de ouderlijke woning door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Het knaapje kreeg de wielen van de auto over het hoofd. De chauffeur, die aan het doodelijk onge val niet de minste schuld heeft, was zeer onder den indruk van het gebeurde. De dok ter, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood van het kind vaststellen, waarop het slachtoffer naar de ouderlijke woning is gebracht, waar begrijpelijkerwijze groote droefheid heerschte. MOTORJACHT IN BRAND. Men schrijft ons uit Akersloot: Zondagmiddag ongeveer 3 uur brak brand uit in het motorjacht de Zwaluw, van den heer K. te Alkmaar, in de onmiddellijke na bijheid van het Schouw in het N.H. kanaal. De opvarenden wisten zich te redden door dat de kant bereikt kon worden; zij kwamen met den schrik vrij. Als oorzaak wordt aan genomen verkeerde circulatie van het koel water. Verzekering dekt de schade. Het jacht is geheel uitgebrand en gesleept naar het z.g. Doode gat, waar het voor de scheepvaart ongevaarlijk ligt. ZUIVELFABRIEK DOOR BRAND VERWOEST. Zaterdagnacht is de coöperatieve zuivel fabriek „De goede verwachting" te Schoorl grootendeels verwoest door een brand, die door nog onbekende oorzaak was uitge broken. De hoofdverwerker van den zuivel, die in de fabriek woont, ontdekte den brand, welke ontstaan was in de afdeeling boterbereiding, aan de achterzijde van de fabriek. De brandweer kan door gebrek aan water weinig tegen het vuur uitrichten, met het gevolg, dat de fabriek vrijwel geheel uit brandde. Verzekering dekt de brand- en water schade, doch de fabriek is niet verzekerd tegen bedrijfsschade. Vier arbeiders komen ten gevolge van den brand tijdelijk zonder werk. De melk wordt thans bereid in de zuivel fabriek „Neerlandia" te Stompetoren. „De Goede Verwachting" is de fabriek, welke geoliede kaas op de Alkmaarsche markt aanvoert. In onze fotopagina is een afbeelding van den brand opgenomen. Onze correspondent zendt ons hierover de volgende bijzonderheden: Door onbekende oorzaak is Zaterdag avond omstreeks 10 uur brand uitgebroken in de zuivelfabriek „De Goede Verwachting" te Catrijp. In zeer korten tijd was de geheele fabriek Moordpartij aan boord van een Zuid- slavisch schip. - Zaterdag heeft een der opvarenden van het Zuid-Slavische stoom schip „Rad" dat gemeerd ligt in het ka naaldok te Antwerpen, aan boord een bloedbad aangericht. In een vlaag van woede doodde hij met zijn mes den kapi tein, den kok en een matroos. Bovendien werden twee opvarenden door den dolle man ernstig gewond, alvorens hij kon worden overmeesterd. Trein bereikt snelheid van meer dan 200 k.m. per uur. - Een locomotief van de London and Northeastern Railways heeft Zaterdagmiddag het Engelsche snelheids record verbeterd door een uursnelheid te bereiken van 201 k.m., hetgeen 18 k.m. sneller is dan het vorige record. Aanslag op kustbatterij? - De schild wacht van fort Kobbe, een strategische stelling nabij het Panamakanaal, heeft schoten gelost op twee mannen, die hij op verdachte wijze bezig zag nabij een zestien- duims kustbatterij. Een der beide personen werd getroffen, toen zij de vlucht namen in de nabijgelegen wildernis. Troepen en politie zoeken het land af. Men gelooft, dat de mannen een poging deden om de kanon nen onbruikbaar te maken. Eenheid in het Zwitsersche strafrecht. - In een volksstemming heeft het Zwitser sche volk zich met 360.000 tegen 310.000 stemmen uitgesproken voor de wet, welke beoogt eenheid te brengen in het strafrecht in het geheele land. Tot dusver waren in de verschillende kantons uiteenloopende wetten van kracht. Een snelle postduif. - Bij een vlucht van Apeldoorn naar Berlijn heeft een post duif een snelheid van ongeveer 100 km per uur bereikt. Het dier heeft hiermede alle bestaande records verbeterd. De terreur in Palestina duurt voort. - Vanochtend is tusschen Jaffa en Tel Aviv een bom geworpen naar een autobus, waar bij drie Arabieren werden gedood en twee gewond. In verband met deze en andere aanslagen is een verbod uitgevaardigd zich in dit gebied op te houden. een vlammenzee. De brandweer die onder leiding van de Groeter brandmeesters Wie- dijk en Damiaans vrijwel onmiddellijk ter plaats was, bestreed het vuur krachtig, doch kon niet verhinderen, dat de fabriek geheel uitbrandde. Het vuur vond namelijk zeer gretig voed sel in den „grooten" opslag van papierver pakking. Daar het nagenoeg windstil was, bleek er geen gevaar voor het overslaan van de brand naar de naastliggende perceelen te bestaan. De brandweer heeft nog tot onge veer des nachts drie uur zich met de na- blussching bezig gehouden. Door het goede werk van de brandweer kon de aan de fabriek grenzende woning van den kaasmaker gespaard blijven. Het was echter jammer dat te goeder trouw hulp vaardigen de inboedel dier woning zonder noodzaak naar buiten wierpen, daar op deze wijze aan den inboedel belangrijke schade is toegebracht. Het spreekt vanzelve dat op dezen rus- tigen zomeravond de brand een groote pu blieke belangstelling trok, te meer waar de ingezetenen oorspronkelijk van meening waren, dat een felle duinbrand was uitge broken en velen zich met schoppen gewa pend, naar den vermeenden duinbrand be gevend, in Catrijp tot de ontdekking kwamen dat de kaasfabriek afbrandde. Ter plaatse was uiteraard ook aanwezig de burgemeester S. G. L. F. baron van Fri- dagh, die met groote belangstelling de blus- schingswerkzaamheden gadesloeg, waarvan de beide brandmeesters met hun mannen zich dan ook op uitstekende wijze kweten. De zeer belangrijke schade wordt naar wij vernemen, door verzekerng gedekt. Waar het zeer geruimen tijd zal duren, al eer de fabriek weer in bedrijf kan worden gesteld, zal de melk thans worden opgezon den naar de melkfabriek Neerlandia te Stompetoren, waar ook het personeel ge durende den opbouw van de fabriek werk zaam zal zijn. In den Muziektuin hield Zaterdag de Nederlandsche Vereeniging voor Volks- en Schoolbaden, onder voorzitterschap van mr. van Oppen uit Maastricht, een confe rentie, die door een 30-tal afgevaardigden was bezocht. Namens de commissie van ontvangst sprak de heer D. G. G. Margadant. een welkomstwoord, waarin hij zijn vreugde uitte over het feit, dat deze vergadering in Alkmaar werd gehouden en in het lipht stelde wat op het gebied van baden In Alkmaar en omgeving tot stand werd gebracht. Spr. verklaarde het op hoogen prijs te stellen, wat de vereeniging doet om de volksgezondheid en de reinheid te dienen, het betreurende dat in Alkmaar het vraag stuk van de schoolbaden nog niet is opge lost. Na een openingswoord door den voor zitter werden de verslagen van den secre taris en den penningmeesteresse conform vastgesteld. De bestuursleden mevr. A. M. Ruysch Douwes en de heer W. van Boven werden herkozen. Hierna volgde mededeèlingen over ver schillende gemeenten, waarbij de strijd te Heerlen meer uitvoerig ter sprake kwam. Verschillende sprekers constateerden, dat de zwembaden het baden in badhuizen bevorderen. De heer Bierenbroodspot oordeelde, dat nog altijd in toepassing moet worden gebracht: „Wasschen is goed, baden is beter en zwemmen is het beste." Het laatste vooral uit een oogpunt van volks veiligheid. Spr. gaf in overweging, een commissie te benoemen om deze materie te bestudeeren, om de gemeentebesturen van voorlichting te kunnen dienen. De voorzitter zegde overweging hiervan toe, waarna de vergadering zich naar het Stadhuis begaf voor de officiëele ontvangst. Tegen 12 uur verschenen de deelnemers aan het congres ten stadhuize voor de officieele ontvangst door B. en W. Behalve den burgemeester en den gemeente secretaris mr. Koelma, was er van den gemeenteraad slechts aanwezig wethouder Bonsema. Van de commissie voor ontvangst zagen we de hecren mr. J. i->. Bosman, Margadant en G. Chr. Dun. Voorts waren nog aanwezig de burgemeester van Heer- hugowaard, de heer G. Sutman Meijer, en diens collega van de gemeente Winkel, de heer Zwart. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, heette allen welkom namens de gemeente, speciaal den waarnemenden voorzitter van het congres, zijn oud-collega van Maastricht, mr. van Oppen, en den secretaris, met wien vriendschapsbanden hem verbonden. De zorg uwer vereeniging op het gebied der volkshygiëne, zei spr., heeft in onze gemeente veler belangstelling en zeer zeker die van het gemeentebe stuur. Spr. wees erop hoe reeds in den tijd der Grieken en Romeinen de autoriteiten hun belangstelling voor baden en zwem men betoonden, wat wel blijkt bij de op gravingen welke in de laatste tientallen van jaren werden gedaan. En wordt ons van de Batavieren niet geleerd, dat zij, be halve jagen en visschen, ook zwommen? Wel is in de latere eeuwen het zwemmen en baden wat op den achtergrond geraakt, maar in de middeleeuwen nam de belang stelling ervoor weer toe en vooral sinds het eind der vorige eeuw hebben deze zaken de aandacht. Algemeen is men ervan over tuigd, dat méér moet worden gedaan op het gebied van volksbaden. Alkmaar bleef daarbij niet ten achter, zooals trouwens de naam (volgens een oude uitlegging Al-meer, in verband met het Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks (behal ve Zondags) van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. Bioscopen. Victoria-theater wegens verbouwing geen voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Raceboot-kampioenen (spannend); hoofdrol len Rosalind Keith en Allan Brook; Blonde Venus (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich, Herbert Marshall en Cary Grant. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Kareltje op dwaalwegen (amus); hoofdrol Heinz Rüh- mann. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Uitstel van executie (tragedie); hoofdrollen Sylvia Sidney en Henry Fonda. Toegang boven 18 jaar. TABLETTEN reeds gedurende meer dan 40 jaar het onveranderd betrouw bare en bovenal uitstekende mid del tegen elke verkoudheid zijn. »Let op Ortnjtbond liyerkruii' vele water rondom de oude veste) wel reeds zou doen vermoeden. Met medewer king van het gemeentebestuur werd een volksbad ingericht, dat echter sinds dien weer is verdwenen omdat het totaal onvol doende was voor de behoeften van onze dagen. Het badhuis van het Witte Kruis werd opgericht, eveneens uit de behoefte aan baden, als zijnde zeer hygiënisch. Intusschen kwam, ook de idee van zwem men meer en meer naar voren en zoo kregen we hier achtereenvolgens het ge meentelijk bad met zwembasin in het Victoriebad, de overdekte zweminrichting en in de nabijheid van Alkmaar de na tuurbaden Karperton en Pesie. Spr. meende hieruit wel te mogen concludeeren, dat baden en zwemmen in deze omgeving zeer populair zijn en hij was overtuigd dat het congres aan welks gedenkboek bij het 25-jarig bestaan der vereeniging spr. met voldoening dacht omdat het vertelt van het vele wat de vereeniging op haar ter rein deed met interesse een en ander zou zien. Ten slotte hoopte hij, dat ook dit ertoe zou medewerken dat de congressisten, teruggekeerd in hun woonplaatsen, met genoegen zullen terugzien op de vergade ring te Alkmaar. Antwoord van mr. van Oppen. De waarnemende voorzitter van de ver eeniging, mr. van Oppen, dankte voor de ontvangst en de daarbij gesproken vriendelijke woorden. Alkmaar, zoo zei hij, is vooral voor onze zuidelijke landge- nooten minder bekend, maar het is een mooie stad met een rijke histirische her innering. Is er niet het graf van Floris V en leeren we niet dat van Alkmaar de victorie begon in den langen worstelstrijd om vrijheid? Er zijn hier meerdere over blijfselen uit vroeger tijd en ook in de omgeving treft men ze aan en den eerbied dien men er hier voor toont zou spr. ook graag overal elders zien voor dergelijke historische overblijfselen. Voor wat in het verleden ten aanzien van baden en zwemmen gebeurde interes seert spr.'s vereeniging zich uit den aard der zaak veel minder dan voor wat er thans wordt gedaan en hij geloofde, dat, als overal zooveel activiteit betoond werd als in Alkmaar, de vereeniging overbodig zou mogen worden genoemd. Inderdaad, Alkmaar mag aan vele gemeenten ten voorbeeld worden gesteld, al wilde spr. hier direct aan toevoegen, dat sinds de op richting der vereeniging veel is gedaan in het belang van de zwemsport en het baden, waartoe zij heeft mogen medewerken. Aan het slot van zijn dankwoord wekte spr. de congressisten op om bij terugkomst in hun omgeving een bezoek aan Alkmaar te propageeren, want, zei hij, Alkmaar verdient dit, het is mooi. (Applaus.) In de middagvergadering hield dr. J. E. Feisser, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Rotterdam, een inleiding over den invloed van sociale om standigheden op de gezondheid, waarin hij deed uitkomen, dat goede sociale en hygiënische omstandigheden aan de be vordering van de volksgezondheid zeer ten goede komen. Mevr. E. Enklaarvan Guericke van Heemskerck hield hierna een inleiding over het onderwerp: „Zijn badhuizen een object voor permanente werkverschaf fing?" Uitvoerig beantwoordde spr. deze vraag bevestigend. Van open zweminrichtingen kan men hoogstens vier maanden in het jaar profijt trekken. De overdekte zwem inrichtingen zijn voor vele plaatsen te kost baar en lichaamsreiniging blijft een nood zaak. Een badhuis naast of inplaats van een open zwembad biedt die gelegenheid ook in de wintermaanden. Een badhuisje dient een breedere laag van de bevolking en in de instandhouding ervan ligt een permanente werkverschaffing op velerlei gebied. Het laatste toonde spr. uitvoerig aan. Met nadruk bepleitte zij dan ook werk verruiming door de oprichting van bad huizen. Op deze inleiding volgde een geanimeer de bespreking. De deelnemers aan de con ferentie bezichtigden daarna het ex- Victoriebad, het badhuis van het Witte Kruis en de overdekte bad- en zwemin richting. In het natuurbad De Karperton de thee gebruikt, terwijl de coherentie met een gemeenschappelijken maaltijd m hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee werd besloten. HET CIRCUS BOUGLIONE. Het circus Bouglione heeft over Alkmaar niet te klagen. „i.v- De Alkmaarders ei; zeer vele sti eekbe woners hebben getoond een groot en goed circus op prijs te kunnen stellen. Waren de voorstellingen op Vrijdagavond en Zaterdagmiddag uitstekend bezet. Zater dagavond was de groote tent tot de laatste plaats uitverkocht. Gisteravond was ie bezoek iets minder maar dat is een nor maal verschijnsel op alle laatste cncus- avonden. Men kiest, zoo mogelijk, nimmer den laatsten avond uit uit vrees dan een bekort programma te zullen krijgen, maar het circus Bouglione is in alle opzichten een onderneming welke ten volle aan haai verplichtingen voldoet. Dat de jeugd volop heeft genoten be hoeft geen betoog. Trouwens ook de jongens, die uit finan- cieele overwegingen van hun ouders niet naar het circus mochten, hebben zich m stomme verrukking kunnen vergapen aan den optocht die tei reclame van de voor stellingen door onze stad is getrokken. Het komt niet alle dagen voor, dat statige Arabieren met kameelen achter zich aan door onze straten wandelen, dat olifanten hun lange slurven links en rechts naar de voorbijgangers uitsteken en dan sende boschnegers bij verschrikte oude dametjes maar één verzuchting uitlokken: „hoe bestaat het" Ja, zoo is het ten slotte. Hoe bestaat dit heele bonte wereldje van rijdende huisjes en zeildoekententen. Dit is de oude roman tiek, het wonderbaarlijke en exotische, dat altijd weer de menigte trekt omdat alle menschen in hun hart groote kinderen zijn gebleven in wie onverwoestbaar het ver langen naar het avontuur blijft. Het doet ons genoegen, dat het circus goede zaken gemaakt heeft want het ver dient dat ten volle. Het geeft meer dan het belooft en dat kan van alle circussen lang niet gezegd worden. Het eenige dat ons niet bevredigde waren de clowns. Die hebben wij vel eens beter en origineelen gezien, maar overigens was alles wat geboden werd uitstekend. Er was een pracht collectie roofdieren, magnifique paarden ei. er werd aan acro batiek het allerbeste geboden wat men zich maar kan wenschen. Er is ook een zeer druk bezoek aan de stallen geweest waar vooral de jeugd zich voor een dubbeltje of een stuivertje aan de bijzondere scheppingen uit de dierenwereld op de hoogte kan stellen. Er was een rat ter groote van een geit gelukkig, dat men ze zoo niet alle dagen achter het behang vindt er waren dieren waarvoor eigenlijk geen anderen naam te bedenken was dan „stinkdier," er was een aardige collectieaapjes, een zeeleeuw, een nijl paard in den verkleinden vorm van een „kamernijlpaardje" en een kooi met „vliegende honden," de zoogenaamde bloedzuigers van de amazone, vleermuizen ter grootte van volwassen kraaien. En ook nog een pracht collectie olifan ten, een breede rij dieren van afloopende grootte, die onophoudelijk in beweging bleven, van den eenen poot op den anderen zwaaiden en hun logge lichamen rusteloos heen en weer bewogen. Van het circus Bouglione is niets meer te zien want midden in den nacht is het tentenkamp opgebroken en het heele bonte wereldje is naar Hoorn getrokken waar men nu volop van dit exotische schouwspel kan genieten. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor de afdeeling A van het gymnasium alhier zijn de volgende candidaten geslaagd: C. Barkman te Alkmaar, L. Beijneveld te Bergen, B. Wiebolz en J. v. d. Winden allen te Alkmaar en de dames: Tj. Broersma te Bergen, N. van Kleef te Egmond aan Zee, A. Klein jan, M. Wiggers, beiden te Alk maar en J. Woelders te Heiloo. Alle A-candidaten zijn geslaagd. Met een B-candidaat wordt het examen voortgezet. DE 24 UURSRIT DOOR NEDERLAND. Volgens officieele mededeeling zijn de twee leden van de Vrijwillige Burgerwacht Alkmaar als deelnemers aan den 24 uursrit door Nederland, uitgeschreven door de Vrijw. Burgerwacht te Amsterd.|n, erin ge slaagd het geheele parcours zonder straf- punten af te leggen. Het was de eerste maal dat door de Vrijw. Burgerwacht hier ter stede aan dezen rit is deelgenomen en deze prestatie mag een mooi succes worden genoemd. HANDELSAVONDSCHOOL. jj verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publicatie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot de Handelsavondschool alhier. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen scheepwerk- tuigkundige voor de Ruyterschool te Vlis- singen slaagden onze stadgenooten P de Frenne en P. Jes. DE ALKMAARSCHE FRÖBELSCHOOL. Voor de Alkmaarsche Fröbelscholen be staat gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen op eiken schooldag vóór en na schooltijd, bij de Bosch-Kleuterschool aan den Houtweg en de Elise van Calcar- nle?i6f?^001 a; d; Dr- Schaepmankade. De leeftijd van toelating is 3 jaar, maar kinderen van 3 jaar en ouder hebben den dr«™ng' Ret schoolgeld wordt naar draagkracht geheven en de nieuwe cursus wordt op 16 Augustus geopend. Verwachting Meest matige zuidwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk eenige regen; weinig veran dering in temperatuur. Niet veel verandering. De depressie die Zaterdag ten westen van TTsland lag, diepte uit en bevindt zich thans ten noordwesten van Schotland en brengt koel weer met regen in Engeland en onze omgeving. De hooge druk bevindt zich in Jet zuiden en zuidoosten van he waarne mingsgebied. Alleen in het uiterste zuiden ligt een ondiepe MiddeUandsche Zee-de pressie. Neerslag viel in noord-Scandinavie, Schotland, Frankrijk, Zwitserland en onze omgeving. Haparanda had 21 m.m., Aber- deen 19 m.m. De temperatuur is in bijna het geheele waarnemingsgebied onder nor- De wind zal meest matig uit het zuid westen tot westen waaien. Het zal zwaarbewolkt tot betrokken zijn, ter wijl waarschijnlijk nog eenige regen zal vallen. De temperatuur zal ongeveer dezelfde zijn als vandaag. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 4 Juli te 10.15 uur aan de posten van Delfzijl tot IJmuiden: „Weest op Uw hoede". EICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.55 uur tot 4.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 5 10.03 10.33 6.18 6.43 6 11.06 11.38 7.13 7.48 7 0.19 8.21 9.03 8 0.51 1.32 9.32 10.11 DISTRICTSARBEIDSBEURS. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 2 glas in loodzetters, 1 bouwk. teekenaar, 1 walsmachinist, 1 steenbikker, 2 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 6 beton werkers, 13 voegers, 27 opperlieden, 5 stu- cadoors, 10 schilders, 106 grondwerkers, 23 metseiaars, 44 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers. 8 bankwerkers, blikslagers, 1 constructie werker, 11 electriciens, 2 fitters, 2 instru mentmakers, 4 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 10 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 2 machlneteeke- naars, 5 metaaldraaiers, 1 metaalvjj Ier, 1 metaalslijper, 8 monteurs, 2 orgelmakers, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheeps bouwer, 2 scheepswerktuigkundigen, 10 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander, 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 6 ijzerwerkers, 2 zandbereiders, 1 ijzerboor- der, 4 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 7 slagers, 9 chocolade bewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bier- bottelaars, 1 ouwelbakker, 2 zuivelbereiders, 18 bakkers. Groep verkeerswezen: 52 chauffeurs, 13 schippers, 1 machinist en 1 kapitein binnen vaart, 1 exped. knecht, 7 koetsiers, 16 pak huisknechts, 26 magazijnbedienden, 1 em- balleur, 4 kellners, 4 loopknechten, 1 hotel knecht, 1 buffetbediende. Groep houtbewerking: 14 meubelmakers, 4 stoffeerders, 5 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 let terzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 12 turnlieden, 21 landarbeiders, 2 bloemisten Overige beroepen: 4 boekbinders, 4 was- schers, 4 schoenmakers, 1 port.-huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzou- ter, 1 onderwijzer, 1 controleur, 1 batikker, administrateur, 3 boekhouders, 2 incas- seerders, 1 verzekeringsagent, 4 zakkenstop- pers, 1 landmeter, 15 kantoorbedienden, 39 transport- en 235 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 5, overige beroepen 3. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar m diverse beroepen: 15. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien- en 1 verkoopster, 1 naaister, 5 werksters. Alkmaar, 2 Juli 1938. De directeur, v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. J. M. v. Haneghem—Doeschot, N.H zb van - M E 97 naar Ani.,riXP'Clle'' van Nieuwesloot naar Amsterdam. A Ursem r k ™rsb.mlcnder T G' atvander Molen. BE, naar Heilnn r Van Snaarmanslaan 44, z.b en kinri 7 7an Roon-v- mik, N.H., naar T a' dan uinstraat 9, naar Wasse- rin v7 i k8m' R K schilder, en ge- zm, vanNieuwpoor^aan 23, naar Hilver- Geestersintfli BlsC1'> dienstbode, van E A nZ l6' naar Egmond aan Zee. - dekker, R.K., dienstbode, van v. Ever-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2