.30ucyecliike Stand LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS BERGEN BEEMSTER SCHOORL ANNA PAULOWNA URSEM NOORDSCHARWÓUDE BEVERWIJK EGMOND A. D. HOEF WOGNUM OBDAM TEXEL HOORN HEERHUGOWAARD OUDKARSPEL EERSTE BLAD. INTERNATIONAAL LANDARBEIDERS CONGRES TE AMSTERDAM. Voor het eerst sinds 18 jaar weer in Nederland gehouden. Gistermorgen is te Amsterdam, zooals wij reeds meldden, aangevangen het achtste con gres der Internationale Landarbeiders Fede' ratie, waarbij is aangesloten de Nederland- sche bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, welks voorzitter, de heer P. Hiemstra, secretaris der Interna tionale Federatie is. De voorzitter, de heer J. Duncan (Schot' land) heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom den vertegenwoordiger van het Internationaal Verbond van Vak- vereenigingen, den heer E. Kupers, voorzit ter van het N.V.V., den heer Aghterberg, vertegenwoordiger van de Internationale van Bouwvakarbeiders en Houtbewerkers, en den heer von Boluw, vertegenwoordiger van het Internationaal Arbeidsbureau te Geneve. De heer P. Hiemstra herdacht den over leden Oostenrijkschen soc.-dem. leider Otto Bauer, wat door het congres staande werd aangehoord. De heer E. Kupers heette het congres welkom namens het bestuur van het I.V.V. Hij wees op de groote werkloosheid overal in de wereld en op de richtlijnen, die door het I.V.V. waren aangegeven, zooal niet om crisis te voorkomen, dan toch wel om de hevigste gevolgen ervan tegen te gaan. Ten slotte besprak hij den internationalen politieken toestand. De heer Aghterberg begroette het congres namens de internationale van bouwarbei ders en houtbewerkers. De heer van Bulow, chef van de land bouwsectie van het Internationaal Arbeids bureau te Genève, sprak enkele begroe tingswoorden. Tenslotte sprak de heer von Bulow zijn leedwezen uit over het aftreden van den heer Hiemstra als secretaris der internatio nale landarbeiders federatie, aangezien in Geneve zoo vele jaren op de aangenaam ste wijze met den heer Hiemstra heeft samengewerkt. Hierna ging het congres, dat werd bijge woond door afgevaardigden uit België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, -Neder land, Noorwegen, Palestina, Schotland, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwitserland, over tot behandeling van de congres-agenda. INTERNATIONALE DIEF AANGEHOUDEN. Deel van den buit nog in zijn bezit. Een week geleden kwam de kapitein van een in de Rotterdamsche haven liggend Fransch schip tot de ontdekking, dat er 's nachts uit de lade van zijn bureau 8700 Fransche francs waren gestolen, 50 Belga's, elf ponden sterling en dertig gul den. Bij de rivierpolitie was bekend, dat een internationale havendief den laatsten tijd weer verblijf hield in Rotterdam. On middellijk dacht men aan dezen man. Een onderzoek wees uit, dat de vreemde ling in de nacht van Maandag op Dinsdag in een logement in de binnenstad een schuld had betaald. De bezoeker was met een taxi uit Schiedam gekomen en had zich naar Amsterdam laten brengen. De chauf feur van deze auto vertelde, dat hij zijn passagier eerst naar de Merwehaven had moeten brengen, waar deze tusschen een partij boomstammen geld te voorschijn had gehaald. Rotterdamsche rechercheurs slaagden er in den verdachten zeeman in Amsterdam aan te houden. Hij had nog veel Fransch geld, hoofdzakelijk bestaande uit vijftig franc-biljetten. Opvallend is, dat de kapi tein nieuwe bankbiljetten van vijftig franc vermiste. De aangehoudene ontkende ten stelligste, aan boord van het Fransche schip geweest te zijn en daar den diefstal ge pleegd te hebben. Hij hing verschillende verhalen op, die telkens onjuist blekén. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. TENGEVOLGE VAN AANRIJDING OVERLEDEN. Gisteravond is in het r.-k. ziekenhuis te Winschoten de bejaarde vrouw van A. uit Heiligerlee, die op 18 Juni j.1. door een personenauto bestuurd door den 25-jarigen reiziger N. M. uit Winschoten met haar man was aangereden, overleden. De toe stand van den man is goed te noemen. iONGICORRIGim»}. LAATSTE GROENLAND-VAARDER OVERLEDEN. De oudste der mannelijke inwoners van Vlieland, Klaas Tot, is in den ouderdom van bijna 92 jaar overleden. Met hem is de laatste Groenland-vaarder in ons land heengegaan. Reeds op 17-jarigen leeftijd voer hij op het zeilschip „Dirkje Adema" van Har- lingen, naar het Hooge Noorden. In korten tijd ving men in de omgeving van Groen land 900 zeehonden, maar het schip be kwam averij tegen de rotsen en keerde daarom, na een reis van vier maanden, in de haven van Harlingen terug. Tot heeft nadien tientallen zeereizen ge daan en graag mocht hij van zijn emotie volle belevenissen vertellen. Menigmaal heeft hij schipbreuk geleden, maar vele malen ook was hij behulpzaam bij reddingspogingen op onze kusten. Van wege het Dorus Rijkers-fonds werden zijn verdiensten erkend en beloond. VERDERE BEPERKING VAN DE VRIJHEID DER KERKEN. De Duitsche minister van eeredienst, Kerrl, heeft 'n verordening uitgevaardigd, waarbij de vrijheid der kerken verder wordt beperkt. De activiteit van parochiee- le groepen in de kerkelijke administratie wordt onwettig verklaard. AUTO-ONGEVAL TE WARNS. Hedenmorgen is de 70-jarige veehouder J U. Bouwsma te Warns, toen hij op den weg liep, door een auto aangegrepen en tegen den grond geslingerd. Het slachtoffer was op slag dood. De auto werd bestuurd door den heer Smits uit Stahorn. DE TERREUR DUURT VOORT. Vanochtend zijn in Palestina een aantal joodsche arbeiders, die werkten op de velden bij het dorp Einveied aan den nieuwen weg tusschen Jaffa en Haifa, aangevallen, twee van hen werden gedood en twee ernstig gewond. OVERSTROOMINGEN IN JAPAN. Tengevolge van de overstroomingen rönc Kobe wordt een honderdtal personen ver mist. Dt spoorlijn tusschen Osaka en Sji moneseki is vernield. Men verwacht in West Japan nog meer regen en storm. BARCELONA GEBOMBARDEERD. Vanochtend negen uur is de noordelijke voorstad van Barcelona, Badalona, door dertien Franco-vliegtuigen gebombar deerd. Het aantal slachtoffers moet zeer aanzienlyk zijn. De burgemeester heeft de hulp van het Roode Kruis te Barcelona ingeroepen. DE TOUR DE FRANCE. De Nederlandsche deelnemers te Parijs. De leden van het hoofdbestuur van de Nederlandsche Wielren Unie, B. Swaab de Beer en J. J. Stol, zullen vanochtend aan wezig zijn bij het vertrek van de Neder landsche ploeg voor de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk. Gister hebben beide officials en de ren' ners Middelkamp, Schulte, van Nek, Helle' mon, Anton van Schendel en Dominicus, bloemen gelegd op het graf van den onbe kenden soldaat te Parijs. In een korte rede brachten onze landgenooten t hulde aan Frankrijk. De bekende Belgische soigneur Oscar Da- mers zal tijdens de ronde de verzorging van de Nederlandsche renners op zich nemen. VOEDSELSCHAARSCHTE TE WEENEN. De „Völkische Beobachter" maakt zich heden ongerust over de schaarschte van zekere levensmiddelen, welke te Weenen merkbaar wordt. Het blad schrijft dit toe aan lieden, die uit vrees voor voedselge brek gedurende den winter groote hoeveel heden opslaan. Het blad noemt dit hoog verraad. Vervolgens verklaart de „Völkische Beobachter" dat de namen van deze ham steraars bekend zijn en spoort aan huis zoeking by hen te verrichten, waardoor het mogelijk zou zijn deze levensmiddelen te verstrekken aan personen, die er jaren lang gebrek aan hebben gehad. fumuciaal Tlieums Aanrijding. Op den Bergerweg, ter hoogte van „de bedriegertjes", heeft Maandagmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een perso nenauto, bestuurd door mej. B. te Alkmaar en 'n motorbakfiets van den heer N. R., al hier. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en de aangerichte schade wordt door de autobestuurster, aan wier onvoorzichtigheid het ongeval is te wijten, vergoed. Motorongeval. Zondagnacht is een jongeman, afkomstig uit Warmenhuizen, op den hoek Breelaan Russenweg, met zijn motor tegen het hek van pension Rustoord gebotst. Het ongeval is echter nog vrij goed afge- loopen, daar, hoewel van de motor nog slechts een vormlooze massa over was, de be rijder er met lichte verwondingen is afgeko men en te voet zijn woning heeft kunnen be reiken. N Lepelaars. Aan den Rijperweg worden in de laatste dagen eenige lepelaars waargenomen, wat in deze streken wel een bijzonderheid moet worden genoemd. De raad dezer gemeente is tegen Woens dagavond 8 uur tot een openbare vergade ring bijeengeroepen. Ten derden male zal in deze vergadering in behandeling worden genomen het voor stel van B. en W. tot het verleenen van een crediet ten bedrage van f 1500 voor het ma ken van een uitbreidingsplan. De bezwaren van den raad zijn, naar ons bij de discussies in de raadsvergaderingen van 28 Februari en 23 Mei j.1. is gebleken, niet zoozeer gericht tegen het verleenen van hetg evraagde crediet, als wel tegen het feit. dat het maken van het plan moet worden opgedragen aan architecten buiten de ge meente. Naar men weet, achtten Ged. Staten dit noodzakelijk. De meerderheid van den raad was echter van meening, dat de in deze ge meente wonende bouwkundigen ook wel in staat waren een uitbreidingsplan te vervaar digen. Het zal ons zeer benieuwen of men in deze derde vergadering tot een oplossing weet te komen. Een zeer belangrijk voorstel wordt door B. en W. gedaan, waarby den raad toestem ming wordt gevraagd voor het uitwerken van plannen voor den bouw van een nieu we openbare lagere school te Schoorl. Blijkens een van de inspectie van het lager onderwijs ingekomen rapport moeten aan de bestaande openbare lagere school aan den Duinvoetweg zoodanige herstel lingen plaats vinden, dat practisch voor de daartoe uit te trekken gelden een nieuwe school kan worden gesticht. Daarbij komt dan nog het wel zeer groote voordeel, dat de nieuwe school kan worden gesticht op een rustige plaats, waardoor het onderwijs uiteraard meer tot zijn recht komt en een meer hygiënische inrichting van de school mogelijk wordt. De bestaande school is zoodanig door hooge boomen omringd, dat licht en lucht nauwelijks in de verschillende lokalen bin nen kunnen treden. De aan de stichting van een nieuwe school verbonden kosten zullen naar een voorloopige raming pl.m. 18.000 bedragen, Het voornemen bestaat bij het uitwerken van de plannen rekening te houden met de stichting van de school op de voormalige gemeentekweekerij aan den Molenweg, een wel bij uitstek geschikte plaats. De burgemeester gaat heen Bij Kon. Besluit van 2 Juli is aan den heer G. J. Lovink op zijn verzoek met ingang van 31 Augustus a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente, met dankbe tuiging voor de goede diensten door hem als burgemeester bewezen. Bijtijds gered. Toen Zaterdagmiddag de onderwijzeres van de openbare school over den Grooten Dijk fietste, ontdekte ze aan de overzijde in de Ringvaart de weduwe D., die zich aan een sleep aldaar vastgeklemd had, doch zich zelf niet kon redden. Door alarm te maken, wist zij de aandacht te trekken van om wonenden, die spoedig daarop de vrouw uit het water haalden, Een mooi succes, De R.K Gemengde Zangvereeniging alhier, directeur Toon Vranken uit Amster dam, behaalde Zondag te Hoorn op het aldaar gehouden concours in de 3e afdeeling den eersten prijs met 224 punten. Voorwaar een mooi succes. Begrafenis J. Elswijk Maandagmorgen werd het slachtoffer van het noodlottig ongeval op de Conser- venfabriek de heer J. Elswijk onder groote belangstelling begraven. Van de firma waren de heeren H. en P. Verburg aanwe zig, terwijl voorts het geheele personeel bij deze droeve plechtigheid tegenwoordig was. De aanvoer van aardbeien. De aanvoeren aan de Vereenigde Vei lingen waren: Morgen veiling: Moulin Rouge 4262 cent per slof; Amazone z. d. 2021 cent per K.G, Aanvoer 2900 K.G.; avondveiling: Moulin Rouge m. d. 45—70 cent per slof; Amazone z. d. 19#22# cent per K.G.; Amazone per slof 6075 cent; Deutsch Evern z. d. 2021 cent per K.G. Aanvoer 87676 K.G. totaal 90576 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 55674 K.G. tegen een gemiddelden prijs van 23.01 per 100 K.G. De kinderen van de 4 laagste klassen van de openb. lagere school maakten Zater dag hun jaarlijksch schoolreisje. Om half tien vertrokken de kleintjes, onder geleide van schoolpersoneel per autobus van den Hoef over het Woud naar Bergen. Daar kon den de kinderen zich naar hartelust ver maken in den speeltuin van den heer Bruin en op het Speelduin. Natuurlijk ontbraken de noodige tractaties niet. Des middags vertrok men naar den Hout en de apenkooi te Alkmaar. Om 2 uur kregen de kleintjes wel de mooiste attractie van dien dag te ge nieten, n.1. het bezoek aan de middagvoor stelling van het circus Bouglione. Na afloop daarvan werd nog een tocht over Heiloo, Limmen en Castricum naar Egmondbinnen gemaakt. Des avonds tegen zes uur keerde men in Egmond aan den Hoef terug. Herdenking J. P. Groot. Te Purmerend heeft een eenvoudige plechtigheid plaats gehad ter herdenking van den bekenden toonkunstenaar J. P. Groot, die voor honderd jaar te Wognum het levenslicht aanschouwde. In tegenwoordigheid van mevr. de wed. F. Groot werd een tweetal kransen gelegd op het graf van den kunstenaar op de alge- meene begraafplaats te Purmerend. Een prachtige krans was geschonken door de concertzangeres Annie Kappel te 's-Graven- hage, die wegens een ongeval zelf niet bij de plechtigheid aanwezig kon zijn. De andere krans was een hulde van oud-leden en be stuur van het voormalig Stedelijk Muziek corps. Mevr. F. Groot bracht namens de familie dank voor de hulde aan de nagedachtenis van den kunstenaar gewijd. Een geluksvogel. De gemeentebode van Diepen had Zon dagavond voor de derde maal in een tijdsbestek van slechts een jaar, het geluk voor zichzelf den hoofdprijs eener verloting uit de bus te trekken. Ter verduidelijking diene dat deze prijzen van verloting waren gehouden door vereenigingen van het dorp. Men zal spoedig den bode bij dien voort gang een extra zintuig toedenken. Aardappelen en tulpen. In strijd met de ongunstige voorteeke nen van het weerbarstige voorjaar schijnt het in den tuinbouw dit seizoen nog niet zoo slecht te gaan. De aardappelen geven over het algemeen weliswaar een schralen oogst vooral veel drielingen doch de prijzen houden tot nog toe behoorlijk peil, waarom men in de betrokken kringen niet ontevreden gestemd is. Daarenboven laat de aardappelziekte niet van zich spreken, al merkten we een enkelen maal stengel ziekte op, die evenwel niet het kwaadaar digst is. Allerwegen is men dan ook met man en macht aan het rooien om van de tegenwoordige goede gelegenheid gebruik te maken. De tulpenoogst blijkt uitstekend te zijn. De uitwerking van sproeien is duidelijk merkbaar, hoewel velden met koper be handeld verbrand schijnen te zijn, wat mo gelijk aan weersgesteldheden of andere om standigheden te wijten is. Of het met de prijzen gaan zal als vorig jaar is een groot vraagteeken. Tot op heden gaan de prijzen van vele soorten vry snel naar beneden. Er is wel al reeds verkocht, doch thans wach ten de meeste kweekers af en schijnen geen risico te willen loopen. Vorig jaar hebben velen te vroeg verkocht en te goed koop, echter wie dit jaar vroeg verkocht heeft, hoeft er bij den huidigen stand van zaken meestal geen berouw over te hebbea Zondagavond is een omstreeks 14-jarig meisje op de kermis uit een zweefmolen ge vallen. Het meisje werd een naastbijgelegen hotel binnengedragen waar direct een ge neesheer aanwezig was. Daar bleek het meisje vrij ernstig aan het gezicht te zijn gewond, terwijl een harer armen gekneusd was. Zondagmorgen is in de gerestaureerde Noorderkerk een bijzondere dienst gehou den ter gelegenheid van de weder-inge- bruikneming dezer kerk. Ds. Boers ging in dezen dienst voor. De eigenlijke overdracht van de kerk ge schiedde door den president van het college van commissarissen, den heer S. H. Boot, die bij deze gelegenheid een korte rede uit sprak en aan het einde hiervan als sym bolisch teeken een grotoen Bijbel aan ds. Boers overhandigde, die hierop als voor zitter van den kerkeraad namens dit col lege het gebouw dankbaar aanvaardde. Voorts werd de gewone dienst gehouden, waarbij ds. Boers als tekst voor zijn predi katie had gekozen den eerste algem. zend brief van Petrus 2: 5a: „Laat U zeiven als levende steenen opbouwen tot een geeste lijk huis". De dienst werd door het zangkoor opge luisterd met een drietal kerkelijke liederen. De belangstelling voor deze godsdienst oefening was zeer groot; en ook de kerke raden van Wijdenes, Schellinkhout en Blokker waren aanwezig. Gistermiddag te ongeveer vijf uur liep een zoontje van den heer J. W., winkelier alhier, ter hoogte van het raadhuis, spe lenderwijs tegen een luxe-auto aan, waar door het kind tegen den grond sloeg en een bloedende hoofdwonde kreeg. De ijlings toegeschoten moeder snelde met het kind naar den dichtsbijzijnden ge neesheer, die het kind behandelde. Het on geval liep nog betrekkelijk goed af. In de afgeloopen week heeft de gemeen tepolitie proces-verbaal opgemaakt tegen Joh. B., C. SI. en M. P. R. te Oudkarspel en G. B. te Noordscharwoude wegens het fiet sen met meer dan 2 personen naast elkan der; tegen R. Sch. te Oudkarspel wegens het rijden zonder licht. Er wordt voor de zoo- veelste maal de aandacht op gevestigd, dat niet meer wordt gewaarschuwd, maar dat wegens rijden met meer dan 2 personen naast elkaar, onmiddellijk proces-verbaal wordt opgemaakt. Men neme dit ter harte. Voorts is proces-verbaal opgemaakt tegen F. de B. en C. K., beiden te Oudkarspel we gens overtreding van de Zondagswet. Deze personen waren Zondag met een maaima- chine, bespannen met f|ae paarden, aan het grasmaaien zonder daartoe van de plaatse lijke overheid een schriftelijke vergunning te hebben. ALKMAAR. GEBOREN: Willemina Hendrica, d. van Steven Telle- gen en Roelofje Swaan. Simon Gerardus, z. van Simon Gerardus Bruggeling en Mar- tha Elisabeth Peereboom. Theodorus Jo- hannes, z. van Willem Theodorus Schoen makers en Hendrika Kaandorp. Helena Maria Gezina, d. van David Kranenburg en Clasina van Baden. GETROUWD: Bernardus Johannes Dunnewijk en Elisa beth Petronella Rieu. JiactuAecidUm N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Juli 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 47.40; Aardbeien per 100 slof 4070; Aalbessen f 1720, Doperwten 5.508.50, Peulen 7.50 12.50, Snijboonen 1219, Dubbele sper- cieboonen 1620, Tuinboonen 2f 3.50 en Tomaten 56.50 per 100 pond; Andij vie 0.50f 2.40, Bloemkool le s. 5 9 2e s. 24, Kropsla 0.501.40, Komkommers 23.50 en Perziken 2 9 per 100 stuks; Peterselie 11.80, Ra barber 46.50, Radijs 1, Selderie 2 4.40, Uien 36 en Wortelen f 5.50 10.50 per 100 bos; Postelein per bakje 18 40 cent; Spinazie per bak (16 pond) 1691 cent; Zwarte bessen 61 per 100 slof. PURMEREND, 5 Juli 1938. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 72000 K.G. Hoogste prijs 21.50. Handel goed. Kaas. 9 stapels Kleine boeren 21.50; 1 stapel Volvette 23.50; 1312 K.G. Boter 1.201.30 per K.G.; 480 Runderen, w.o.: 200 Vette koeien 63—72 cent per K.G., 148 Geldekoeien f 110f 200, 80 Melkkoeien 210300, 42 Stieren 52—56 ct. per K.G., handel matig; 15 Paarden 80—160 han del stug; 46 Vette kalveren 30—50 cent per K.G. handel matig; 349 Nuchtere kalveren: slacht 5—12 en fok f 11—f 18, 166 Vette varkens (slacht) 5254 cent per K.G., 42 Magere varkens 28f 42, 381 Biggen 15 24, 513 Schapen 15—f 29, handel vlug; 37 Bokken 3—14, 380 Lammeren f 7— f 12, handel matig; Kipeieren ƒ3.253.75, Eendeieren f 2.60 per 100 stuks; Oude kip pen en hanen 35—45 cent per K.G.; Konij nen 0.50—1.60; Eenden 20—50 cent; Dui ven (per paar) 40 cent; NoordholL blauwe 62#70 cent; Jonge hanen 37#40 cent (uitz. 42#45 cent). Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. 8000 Eendeieren 2.752.85 en 75000 st. Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt; 65—66 K.G. 3.70—3.80, 63—64 3.65— 3.75, 60—62 3.55—3.70, 58—59 3.45— t 3.60, 56—57 3.45—f 3.55, 53—55 3.35— 8.45. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 Juli 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Groote muizen 88# cent; Kleine muizen 5—6 cent; NoordholL blauwe eigenh. 1212# cent; Malta 16 cent. Alles per K.G. Totaal aanvoer 166.000 K.G. BROEK 'OP LANGENDIJK, 5 Juli 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6100 K.G. Roode kool f 7.209.30; 44 stuks Bloemkool 8.50; 18600 KG. Tomaten: A 9.20—10.90, B 9.80—10.10, C 9.10 en CC 5.10; 9800 bos Peen 3.70—5.30; 317000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 6.408.80, Drielingen ƒ3.606.20, gro ve kriel 1.302.40, Eigenheimers f 7.80 8.20; Druiven (Frankenthalers) f 55. NOORDSCHARWOUDE, 5 Juli 1938. (Noordermarktbond). 760 stuks Bloemkool 4.50—6.70; 135700 K.G. Aardappelenf Bonken 8.108.70; Schotsche muis 6.90 8.50, Drieling muis 4.406, Kriel 1.602.80; Blauwe Eigenheimers f 10.90 11.40; 2500 K.G. Vroege witte kool 6.50 en 30 K.G. Tuinboonen 3.70. WARMENHUIZEN, 4 Juli 1938. Aange voerd 17500 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.40f 7.50, grove f 6.70f 7.20 en drielingen 4.104.80. TEXEL, 4 Juli 1938. (Veemarkt). Aan voer en pryzen waren heden als volgt: 3 Graskalveren 25f 45; 7 Nuchtere kalve ren 714; 16 Schapen 1822; 563 Lammer enf 810.50; 2 Geiten 48; 4 Biggen 18—20. TEXEL, 4 Juli 1938. (Eierenveiling). 58 62 KG. (per 100) f 3.30—3.50, 62—64 f 3.45 3.60, 66—70 ƒ3.65—3.90, 50—56 2.90— 3.30. van Dinsdag 5 Juli 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—3# NederL 1938 101% 3 Ned.-lndië 1937 100% 5# Duitschl '30 m. verkl. 29% BANK-INf 'LL1NGEN. Amsterd. Bank150 Handel Mij. Cert. v. 250 1561/4 Koloniale Bank142l/a Ned Ind. Handelsbank 133 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 46'/, Calvé Delft Cert 93 Nederl. Ford302 Philips Glocil. Gem. Bezit 264'/, Unilever 156*/s INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 377ia Anaconda §25lVie Bethleh. Steel 45% Cities Service13/ie Generaal Motors29 Kennecott Copper 30% Republic Steel 14% Standard Brands 61/, Steel comm44% U. S. Leather47, CULTUUR MAATSCH. H. V. A4635/» Java Cultuur 162»/, Ned. lud. Suiker Unie 173 Vereen. Vorstenlanden 66'/» MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. 75 Redjang Lebong 165 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 3401/» Kon. Petr. 353'/4 Perlak 771/» Phillips Oil 30s/6 Shell Union 12"/]» Tide Water \VU RUBBERS. Amsterd. Rubber 232'/, Deli Bat. Rubber 169 Hessa Rubber 150 Oostkust 175 115'/» 3% 1071/, 89'/, 122'A 123'/, 233 298 263 26V, 13% 8V4 62'/» Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacifio Southern Railw. Cert., Union Pacifio Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM laatste 2.45-3.00 lOU/s 1005/, 30-'/. 150 156 148 134 467.-7i 933/, 306'/, 270-1 1563/4 37 261/8-'/, 45-% %-7s 29% 31»/,, i 14-151/s 44-5'/, 4"/m 465 165 173'/, 66'/4 75 165 345 3587,-9 78 31'/. 12%-3i U-»/l6 234J-5J 169 152 180 1231/, 3%-4 109V, 90-'/, 1227,-3 123-»/* 237-8' 298 262-3 26»/, 13% 87, 62'/, 57,8 -»/, x) ex-coupon OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.80'% 1.807, Londen 8.95»/, 8.96'/, Berlijn 72.80 72.80 Parijs 5.03»/, 5.04 Brussel (Belga) 30.66# 30.67 Zürich 41.46 41.45 Kopenhagen 39.95 40.02# Stockholm 40.20 46.22# Oslo 45.02# 45.05

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3