laatste berichten. -part" Lr""1—1 sr?— De brand te Tiel. h. l. o.-wandeltocht. prins bernhard naar duitschland. minister van dijk bezoekt de^n7»atïïb»r.nChinr8e<ta de onbewaakte overweg. Vliegongeval bij Schellingwoude. Een doode en een zwaargewonde. goede vangst. recidivist veroordeeld. benoeming lid provinciale staten tsjechisch parlement zou op 20 juli bijeenkomen. «"f' het chaco-conflict thans weldra opgelost? de fransche pers over het japansche protest. mr-A- BEVERWIJK BLOKKER hTTt en werd aan het gelaat gewond, C1 e naast hem zittende juffrouw be- u!?'" gee" letsel. Eerst te plm. half negen hrnrM0" auto °P den beganen weg Re" Met 7' ,waai7la een kraanwagen van de ft- Met het zaakje heeft weggesleept. DERDE BLAD. Het landenklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 63 uur 58 min. 18 sec.; 2. Lu xemburgZwitserland 64 uur 1 min. 55 sec., 3. Duitschland 64 uur 2 min. 31 sec.; 4. Bel gië 64 uur 5 min. 5 sec.; 5. Frankrijk B 64 uur 6 min. 31 sec.; 6. Italië 64 uur 12 min. 22 sec.; 7. Frankrijk C 64 uur 13 min. 21 sec.; 8. SpanjeNederland 64 uur 18 min. 56 sec. Motoren. DE EERSTE INSCHRIJVINGEN VOOR DE T. T.-RACES. Uit Assen worden thans de eerste inschrij vingen voor den op 30 Juli a.s. te_yernjden „Groote prijs van Nederland der K.N.M.V. gemeld. Omdat het reglement dit jaar wat later dan gewoonlijk gereed is gekomen, in ver band met de groote wijzigingen in de dag- indeeling, kon eerst kort geleden contact gezocht worden met de fabrieken. Dit blijkt echter geen nadeel op te leve ren voor de deelneming aan de races, want uit antwoorden, die rijders en fabrieken hebben gegeven, is gebleken, dat er van die zijde weer groote belangstelling voor de Nederlandsche wedstrijden bestaat. Het spreekt vanzelf, dat de meeste onder handelingen nog niet tot een definitief re sultaat hebben geleid, zooals b.v. met de Norton-fabrieken, met B. M. W., F. N., D. K. W., enz. Ook met Italië is contact verkregen en wel met de Gilera-fabrieken en er bestaat een goede kans, dat deze fabriek toch ein delijk dit jaar in Assen zal uitkomen. Intusschen zijn er reeds een tiental defi nitieve inschrijvingen van bekende rijders, t.w. de sympathieke Finnen Lampienen en Somerkorpi, die resp. zullen uitkomen op een 500 en 350 c.c. Norton. Men zal zich herinneren dat Lampienen vorig jaar in Assen een uitstekende wedstrijd heeft ge reden. Hij eindigde de race toen als derde, achter Karl Gall en Daniels, met een ge middelde van 131.5 K.M. per uur. De Engelschman Noel Pope en de Duit- scher Hermann Gablenz starten beiden in de 500 c.c. klasse, eveneens op Norton. Behalve Somerkorpi zal ook de Engelsch man Beevers in de 350 c.c. klasse op een Nortin uitkomen, terwijl de bekende rijder Binder, die vorig jaar als zevende in zijn klasse eindigde met een gemiddelde van 122.8 K.M. weer in de 350 c.c. klasse op Velocette zal starten,, evenals de Duitscher Bruno Ahlswede. Tenslotte schreven voor de 250 c.c. klasse reeds in de Duitschers Wal ter Sontag en Hans Ock, beiden op D. K. W., terwijl de Belg Dickwell op de Italiaansche machine Benelli zal uitkomen. Sontag wist zich in 1937 in Assen zevende te plaatsen in zijn klasse met een goed gemiddelde van 107.7 K.M. Paardensport. DRAVERIJ TE APPINGEDAM. Gisteren is te Appingedam een kortebaan- draverij over een afstand van 300 meter gehouden. De uitslag luidt: 1 Ginaporta (320 m.) eigenaar Makken. 2 Ijlbode (315 m.) eigenaar Kramer. 3 Windekind (320 m.) eigenaar Kramer. 4 Our Dream (325 m.) eigenaar Wyk. T e n n is DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Mej. Rollin Couquerque uitgeschakeld. De laatste vier bij de dames, de laatste acht bij de heeren, vele partijen in de dub belspelen: Het programma van Noordwijk werd ook gisteren op vlotte wijze afge werkt. Evenals Woensdag stonden de dames-en kelspelen weer in het middelpunt van de belangstelling. Onder de laatste acht was slechts één Nederlandsche deelneemster, mej. Rollin Couquerque. In de kwartfinale verloor zij echter van de Australische mej. Coyne. Voor de halve eindstrijden wisten zich te klasseeren mevr. MillerHeine, mej. Coyne, mevr. Hopman en mej. Wyne, dus drie Australische speelsters en een Zuid-Afri- kaansche deelneemster. Heerenenkelspel. Bij de heeren is men tot de laatste acht gekomen. Zelfs heeft Kukuljevic reeds den hal ven eindstrijd bereikt door Leyenaar in drie sets te slaan. Een half uur duurde deze partij Hughan kon weinig inspiratie vinden in het vaste, maar tamme spel van den Zweed Martensson. Het waren meerendeels ba selineduels, welke door Hughan gewoonlijk gewonnen werden, dank zij zijn grootere snelheid en kracht. Geelhand schakelde den Franschman Feret in vijf sets uit, een verdienstelijke prestatie van den Belg. Ook 'Teschmacher en van Swol hebben zich onder de laatste acht geplaatst. Schaken. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Landau verliest van Fontein. De uitslagen van de in de zesde ronde gespeelde partijen van het tornooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland luiden: Eu wePrins yy Muilwijk—Cortlever afgebroken Van den BoschMulder io Van Mindenode Groot jyy Scheltingavan Doesburgh 1 LandauFontein o1 Afgebroken party: vijfde ronde De Grootvan den Bosch 'yy De stand na de zesde ronde luidt: I en 2 Euwe en van den Bosch ieder 5 punten. 3 Van Scheltinga 4 punten. 4 en 5 Landau en Cortlever, ieder 3 pun ten, plus 1 afgebroken partij. 6 Prins 2 punt, plus 1 afgebroken partij. 7 en 8 Fontein en de Groot, ieder 2 H p. 9 Mulder 2 punten, plus 1 afgebr. partij. 10 Van Doesburgh 2 punten. II Van Mindeno 1 punt. 12 Muilwijk y, p., plus 1 afgebr. partij. De kerk totaal verwoest De brand, die zich aanvankelijk zeer ern stig liet aanzien en dreigde over te slaan naar verschaidene belangrijke gebouwen en naar een aantal woningen, is, dank zij de goede organisatie der brandweer, be perkt kunnen worden tot de groote roomsch-katholieke kerk, die dan ook to taal is verwiest. Afbranden van verflagen de oorzaak. Te ruim acht uur vanmorgen, terwijl in de kerk een dienst aan den gang was, waren onder den koepel van den toren schilders bezig met het afbranden van oude verflagen. Het oude hout, dat hier zit, kwam hierdoor bloot en geraakte in brand. Tot grooten schrik van de schilders zagen zij geen kans het vuur te blusschen. IJlings kwamen zij naar beneden om assistentie te halen. De brand was intusschen echter reeds ook van de straat af ontdekt. Toen de schilders beneden kwamen, was de geheele koepel reeds aangetast. En toen nog geen tien minuten later de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen reeds fel uit den top van den kerktoren. Haastig probeerde men in de kerk ver scheidene voorwerpen in veiligheid te brengen, hierbij geassisteerd door toeval lige voorbijgangers. Goede organisatie van brandweer en politie. Terwijl men hiermede bezig was sloeg het vuur van den toren naar het dak van de kerk over. Dit dak bestond uit stucwerk van gevlochten riet met een houten kap. Het vuur nestelde zich daartusschen zon der dat de brandweer in staat was het te bestrijden. Ondanks het kiachtige werken van de brandweer, kon men de verwoes ting van het kerkgebouw niet verhinderen. Tegen negen uur stortte met donderend geraas de top van den kerktoren naar om laag. Dank zij de goede veiligheidsmaat regelen werd hierbij niemand gewond. Groot gevaar bleef echter bestaan doordat Handbal. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN HANDBAL. NederlandZweden 48. In verschillende plaatsen in Duitschland zijn gister voor de eerste maal de wereld kampioenschappen handbal begonnen. Ook Nederland neemt met een elftal deel, maar reeds de eerste ontmoeting, welke gisteren te Maagdenburg tegen Zweden werd gespeeld, eindigde in een nederlaag. De Zweden hebben in de wintermaanden bij handbalwedstrijden in overdekte ruim ten, getoond tot de sterkste landen te be- hooren en ondanks het feit, dat hun spel in de open lucht niet bijzonder meeviel, bleek het toch voor onze landgenooten te sterk. Niettemin maakte de Nederlandsche ploeg een goeden indruk. Reeds bij de rust hadden de Zweden voor een 42 voorsprong gezorgd, en ook in de tweede helft bleef de verhouding hetzelfde. Eveneens te Maagdenburg werd de wed strijd RoemeniëLuxemburg gespeeld. De Roemenen speelden uitstekend en wonnen met 126. Te Leipzig won Duitschland van Tsjechoslowakye met 196. Te Dessau speelden Hongarije en Denemarken een spannenden wedstrijd, welken de Hongaren met 106 wonnen. Zwitserland won te Weissenfels zonder veel moeite van Polen met 92. Morgen speelt Nederland tegen Luxem burg, weer te Maagdenburg. 't Was Dinsdag niets gedaan op het sport park. Regen en wind en nat, lang gras. Toch waren er nog een twintigtal ent housiasten aan het oefenen. En toen er een nieuw wandelplan naar voren gebracht werd, bleken de meesten er voor te zijn. En dus gaan wij, gedreven door de prettige herinnering aan de vorige wandeling, a.s. Zaterdag, dus morgen, opnieuw aan de wandel. Ditmaal zal het een „maanwande- ling" zijn. Immers het maantje is bijna vol en dan biedt het landschap ook 's avonds en 's nachts een wonderlijk mooie aanblik, ook al is men niet in een bijzonder idylli sche stemming! Het practische van dit wandelplan is bovendien, dat de examen-onderdeelen: fiesten en zwemmen tevens geoefend kun nen worden. Want wat zijn wij van plan? Wij gaan op de fiets naar Bergen en star ten daarvoor uiterlijk 7.30 uur van den Bergerweg bij de Ambachtschool. Er wordt gefietst tot Duinvermaak, dat is net 7 K.M., waar de fietsen voordeelig gestald kunnen worden. Vandaar begint de eigenlijke wan deling: eerst naar het centrum van het dorp, om de optocht van Be Quick gade te slaan (indien zij althans op tijd vertrekken), ver volgens langs Hof- en Eeuwigelaan naar Bergen aan Zee. Dan langs het strand in de richting Camperduin, om ongeveer bij paal 29 voor de eerste rust halt te houden, dan kan tevens een verfrisschend bad genomen worden. Als de maan schijnt en de zee nog wil lichten ook, dan zullen wij hier ten volle kunnen genieten. Daarna gaat het langs Ijsbeer en Oriënteertafel door de duinen naar Schoorl. Wie nog nooit bij maanlicht op de Ijsbeer is geweest, moet deze gelegenheid zeker niet voorbij laten gaan! Wie er wél eens is geweest, is van zelfsprekend van de partij; zegt dat niet- genoeg? Langs Postweg en Heerenweg wordt dan weer naar Bergen terug gewandeld. Deze wandeling is nog geen 20 K.M. lang en men mag aannemen, dat wij tegen half één weer bij de fietsen zijn, om dus ongeveer om één uur in Alkmaar terug te zyn. Vermeld zij tenslotte nog, dat ook deze H L. O.-wandeltocht onder leiding staat en dat het parool ook ditmaal luidt: samen uit, samen thuis, hetgeen wil zeggen, dat we steeds by elkaar blijven! En nu, tot morgenavond en veel plezier! (ONGECORRIGEERD). het zware kruis, dat op den toren had ge staan aan de daklijst bleef hangen. Het gevaar voor uitbreiding van den brand was groot, brandend riet en vonken vlogen voortdurend over het St. Walburgs binnenpad, waaraan de kerk is gelegen, naar den overkant, waar in de eerste plaats het gemeentelijk gymnasium en een aantal woningen werden bedreigd. De politie gelastte de bewoners deze huizen te ontruimen en emmers water gereed te houden om elk begin van brand te onderdrukken. De ongeveer 65 leerlin gen van het gemeentelijk gymnasium, die hun lessen onde. broken zagen, hielpen mede bij het verhinderen van uitbreiding van den brand, terwijl zij in de eerste plaats den inventaris van de school in veiligheid brachten. Zoowel van het gym nasium als van de woonhuizen vlogen her haaldelijk daklijst, jalouzieën en kozijnen in brand. De waakzaamheid der burgers was echter zoo groot, dat het vuur geen kans kreeg zich te ontwikkelen, zoodat de brand uiteindelijk tot de kerk beperkt kon blijven. Hoewel men, toen het geheele kerkge bouw in lichter laaie stond, nauwelijks durfde hopen de ernaast staande pastorie te kunnen behouden, is men er in geslaagd te voorkomen, dr.t deze ook maar eenigs- zins door het vuur werd aangetast. Slechts belangrijke waterschade heeft het pasto riegebouw gekregen. Met behulp van het publiek had men de daar aanwezige kunst schatten en de boekerij der paters in vei ligheid weten te brengen. Tegen half elf was de geheele daklijst van de kerk door het vuur aangetast en viel het, nog aan één zijde op de daklijst hangende kruis, naar omlaag. Even .ater stortte met donderend geraas het geheele dak der kerk naar beneden, doch ook nu had de leiding van het blusschingswerk zoodanige maatregelen genomen, dat zich hierbij geen enkel persoonlijk ongeval voordeed. Ziekenhuis in gevaar, Voordien had men evenwel aan de an dere zijde van de kerk nog angstige oogen- blikken doorgemaakt. Hier bevindt zich een r.k. jongens- en meisjesschool, het klooster der zusters Dominicanessen en het r. k. St. Andreasgasthuis, dat slechts door een binnenplaats van enkele tientallen meters van den achterkant van het kerk gebouw gescheiden is. De wind was echter den anderen kant uit, zoodat men zich er toe beperkte veiligheidsmaatregelen voor den achterkant van net ziekenhuis te nemen. Alle patiënten uit de aan deze zijde gelegen zalen werden overgebracht naar de zalen aan den voorkant, waarbij reke ning werd gehouden met de noodzaak om ook deze zalen te ontruimen, hoewel het gevaar voor dit gedeelte van het zieken huis niet zeer groot was. Bij deze maat regelen ondervonden de zusters krachtigen steun van de verpleegsters uit het op eenigen afstand gelegen protestantsche ziekenhuis, die meehielpen aan het ver bedden der verpleegden. Geleidelijk was nu het gevaar voor de omliggende en belendende perceelen gewe ken en kon men zich beperken tot de na- blussching van de kerk, waarvan niet veel meer dan de muren en enkele alleen staan de zuilen overeind waren gebleven. De paramenten en de kunstvoorwerpen voor den dienst zijn alle in veiligheid gebracht en slechts twee prachtige gesneden preek stoelen en de fraai bewerkte koperen com muniebank, alsmede de kruiswegstaties, werden een prooi der vlammen. De St. Dominicuskerk bevatte dertien honderd plaatsen en werd in 1871 inge wijd. Prins Bernhard is heJen pel verblijf culieren aard. IJMUIDEN. De minister van ^^apitein van vergezeld van zyn a ju ^ieieng| den in den generalen staf, p- m t en het specteur der genie, kolonel Va. y#n hoofd der 2de afdeeling bezoek den generalen staf, Dyxhoom, een aan de kustartillene te IJmuiden. LIJK OP SPOORRAILS GEV0NDE*'hy Vannacht heeft een voorbM»8^»e" J. looze lichaam van een jo g gesteld onderzoek, wees uit, dat men ^^"verwondingen toonen aan dat de jon^ geman door een der tremen, die Jusscne twaalf en twee uur den overweg zyn gepas- seerd, is overreden. Weer een doode Op den onbewaakten overweg aan der Meeleweg, gemeente Njeuw-Leusen, is morgen een leege hooiwagen doordend.e seltrein Meppel-Zwolle gegrepen. De wagen werd achter het paard weggesiagen De voer man, de 65-jarige landbouwer H. Prins,werd een twintigtal meters weggeslingerd en slag gedood. u.as.a De trein werd zwaar beschadigd. Hedenmiddag heeft nabij Schelling woude een vliegongeval plaats gehad. Juist aan het einde van het buiten-IJ is een Nederiandsch marinevliegtuig door tot nu toe niet bekende oorzaak van geringe hoogte neergestort of by een mislukte daling op het water over den kop geslagen. Het toestel ligt aan het einde van de Am- sterdamsche rioleeringsbuis in het IJsel- meer. Onmiddellijk is van het vliegkamp Schellingwoude een vliegtuig opgestegen en ter assistentie vertrokken. Ook een sloep van de marine is naar de plaats, waar het toestel is neergekomen, gegaan. Ook be vindt zich een boot van den dienst op Mar ken in de nabijheid, terwijl visschers van het IJselmeer eveneens te hulp snellen. Twee slachtoffers. Nader wordt ons omtrent het ongeval met een marine-vliegtuig bij Schelling woude gemeld, dat bij dit ongeval twee slachtoffers zijn. De sloep van de marine heeft een van hen naar het vliegkamp vervoerd, het ter hulp gesnelde watervliegtuig heeft den tweeden inzittende van het marine-vliegtuig, dat ver ongelukt is, by de hangar van het vliegkamp afgegeven. Een marinedokter en een arts uit Schel lingwoude hebben in de hangar de slachtof fers behandeld. Het is nog niet bekend hoe de toestand der slachtoffers is. Eén doode en één ernstig gewonde. Het ongeval, dat vanmiddag bij Schel lingwoude heeft plaats gehad, heeft twee slachtoffers geëischt. Eén der beide inzit tenden is by het ongeval om het leven gekomen, de tweede is ernstig gewond en is naar het Burgerziekenhuis te Amster dam overgebracht. Het ongeval heeft plaats gehad met een lesvliegtuig, ge nummerd L. 10. De politie te Velp heeft dezer dagen den 34-jarigen koopman J. P., die in een woon wagen rondtrekt, aangehouden en den man op transport naar den Haag gesteld, omdat de Haagsche politie hem gesignaleerd had P. legde zich toe op het stelen in keukens Zoo heeft hy f 170 in een keuken van een villa in Marlot gestolen en ook in andere huizen in de residentie geld ontvreemd. De zer dagen zag een agent in Velp, die met ziekteverlof was, den man op verdachte wijze door tuinen rondloopen. Hy waar schuwde een collega en P. kon geariesteerd worden. De arrestatie ging niet zoo gemak kelijk. De zieke agent kreeg van P., die zich in het struikgewas had verscholen, een klap in het gezicht. De Haagsche politie heeft P. ter beschik king van de justitie gesteld. NEDERLANDSCHE WERKLOOSHEIDS- RAAD. In de gisteren te 's-Gravenhage gehouden vergadering van den Nederlandschen Werk- loosheidsraad werd mededeeling gedaan, dat het secretariaat van die instelling voort' aan zal worden vervuld door de heeren ir E. F. E. Bongaerts, secretaris van de rijks commissie van advies voor de werkloos' heidsverzekering, secretaris van de rykS' commissie voor de werkverruiming, en A. N. van Mill, adjunct-directeur bij den ge meentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam. Onder den naam commissie van bijstand werd een dagelij ksch bestuur voor den werkloosheidsraad ingesteld, bestaande uit den voorzitter, den heer H. de Bordes, burgemeester van Bussum en 4 leden. Tot leden werden aangewezen voor een tijdvak van twee jaren de heeren Anth. Folmer, secretaris van de Vereeniging van Neder landsche Arbeidsbeurzen, J. A. A. Hart- land, directeur-secretaris van de stichting landverhuizing Nederland, H. Lindeman be' stuurder van het Nederiandsch Verbond van Vakvereenigingen en mr. F. W. R. Witte- waall, lid van het bestuur van de Nationale Vereeniging tegen de werkloosheid, burge meester van Deventer. Als secretaris van het dagelyksch bestuur zal het secretariaat van den Werkloosheids- raad fungeeren. Het gerechtshof te Amsterdam heeft van morgen arrest gewezen in twee strafzaken tegen een 30-jarigen recidivist, die door de rechtbank te Haarlem wegens twee inbraken in villa's te Bloemendaal en Heemstede was veroordeeld tot gevangenisstraffen voor den tijd van 4 en 2 jaar. Het hof verminderde deze straffen onder scheidenlijk tot 2 en ly jaar. Het hield daarbij rekening met het feit dat de verdachte, nadat de vonnissen van de Haarlemsche rechtbank werden uitge sproken, door de rechtbank te Amsterdam eveneens wegens diefstallen met braak veroordeeld tot driemaal vyf maanden Ke- vangenisstraf. Voorts moet hij nog een vonnis van de rechtbank te Zutphen waarbi hij is veroordeeld tot 15 maanden gevanee nisstraf, ondergaan. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis van de rechtbank gevraagd Het hof bevestigde het vonnis van Haarlemsche rechtbank tegen een anderen inbreker, die thans in België zit opgesloten en die bij de inbraak te Bloemendaal behuln zaam is geweest. y Dit vonnis luidde twee jaar met aftrel- van een gedeelte voorarrest. Ook in deze zaak had de procureur-gene raai bevestiging gevraagd. De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van leden van Provinciale Staten heeft heden tot lid de Staten van Noordholland benoemd lrlnntt/J n Nationaliteitenstatuut dan gereed» risteren heeft de Tsjechische commis^ J GlS it eke ministers vergaderd. D0 by, der pol ie de voorbereiding van de a eenkomst R neemt aan> d k°Havas meldt omtrent de bijeenkomst, dat He resultaten werden bestudeerd van de ïongste besprekingen tusschen Hodza en de vertegenwoordigers der minderheden en de •fie De raad besloot zich met W X, een datum vast te stellen voor dt EkonTvln het Parlement. Men -een van oordeel, dat het ontwerp-taaj. «7 en het ontwerp van het nationaliteiten. ,t indien de onderhandelingen 'even "gunstig verloop hebben als tot dus. ver tegen 21 Juli gereed zullen zyn, op welken dag de Kamer volgens Havas zon. der twijfel zal worden byeengeroepan. De Amerikaansche afgevaardigd» ter vredesconferentie inzake het Chaco-con. füct, Braden, is op het departement van buitenlandsche zaken ontvangen. Hier- uit blijkt dat waarschijnlijk binnenkort een oplossing zal worden gevonden. De eindbeslissing hangt af van het volk van Paraguay, dat zich binnen twintig dagen in een volksstemming zal uitspreken over d{ formule, welke door de bemiddelingscont. missie is aanvaard. Washington en alle politieke leiders va® Paraguay steunen de formule en men hoopt, dat door de volksstemming een definitieve oplossing gevonden zal worden. De vredesconferentie inzake het Chaco- füct heeft een officieel communiqué gepu. bliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat het definitieve document tot regeling van het conflict aan de vertegenwoordigers van bei- de landen is overhandigd. Men hoopt, dat het de volgende week zal worden ondertee- kend. De Fransche pers bespreekt hedenmorgen het Japansche protest inzake de bezetting van de Para celsus-eilanden door Frankrijk. De Fransche pers bespreekt hedenmorg» het Japansche protest inzake de bezetting van de Paracelsus-eilanden door Frankrijk. „Le Jour" is van meening. dat indien al sprake zou kunnen zijn van een twistpunt over de souvereiniteit over deze eilanden, dit twistpunt gaat tusschen Annam en China, want nooit zijn de eilanden Japansch ge weest en bovendien zijn zy niet militair versterkt. Het blad vraagt zich af, of bet protest niet zijn oorsprong vindt in redenen van binnen- landsche politiek van Japan. ,,L' Epoque" schrijft, dat nu Japan in Noord- en Midden-China niet kan oprukkm zooals het wil, het pogingen doet in het Zuiden binnen te dringen en de Britache be zittingen Hongkong en Singapore en ook Fransch Indo-China te bedreigen. Duitsch land houdt Japan hierbij niet tegen ea steunt het protest tegen de „bezetting" van de Paracelsus-eilanden, waarin Duitschland een nieuw bewijs ziet van het Fransche im perialisme. Gelukkig is de meening van Engeland anders. Madame Tabouis schrijft in dc „Oeuvre", dat de Japanneezcn zelf de Para cel cu»- eilanden zouden willen bezetten, teneinde een steunpunt te hebben ten Zuiden van het eiland Halnan, dat zij eens denken te bezet- ton om meer druk te kunnen uitoefenen op Hanoi en in de Golf van Tonkin. de van ver- ucnoema ver klaard mevrouw mr. E. A. J. Schel W, ffehoren f!nnrnHi fo xx« geboren Conradi, te Haarlem, zulks voorziening in de vacature, ontstaan ter door als De aanvoer van aardbeien. Prijsen dalen. Aan de gisteren gehouden aardbeien- veinlingen waren de noteeringen: Vereenigde veilingen. Morgenveiling: Moulin Rouge 49—55 per slof; Amazone z.d. 18 ct. per K.G. Aanvoer 3000 K.G. Avondveiling: Moulin Rouge m.d. 40-70 per slof; Amazone z.d. 54—73 per «let P® K.G.; Deutsch Evem z.d. 15— lö/S per K.G. Aanvoer 9800 K.G. Totalt aanvoer 101.000 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer r oo,K G' tegen ccn gemiddelden v»n 1823 per 100 K.G. Een botsing- Woensdagmiddag reed aan de Zuider- dracht een auto, afkomstig van 'n Hoornsche Waarin behalve de chauffeur een jongedame was gezeten door tot op heden onopgehelderde oorzaak via den berm i" een langs den weg loopende sloot. De auto vry ernstig beschadigd, o.m. wa« de mper in den radiateur gedrongen. De chauffeur sloeg met zijn hoofd door de Woewflft eeiwoedlgt 'nV-vorm<gv„ hord beteekent, do» o 'n Voorrang*weg nadert, waarop het ..verkeer voorrang heeft, onverschillig het voor e van VOf) rechts komt. L« °P de V-borden: voor uw eigen vedlgheWI

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10