Agenda 12+1 fyüimdaaC TUeirns NOORDSCHARWOUDE WuuletUM ObucqtdUke Stand OPEL vanaf f 119 5. NASSAU GARAGE - ALKMAAR - OFFICIAL DEALER. - DUS !JAKKERTJES' AKERSLOOT HARENKARSPEL CASTRICUM OUDORP HOORN EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. Er was hedenmorgen 115000 K.G. kaas op de markt, een aanvoer die beneden de ver pachting is gebleven. Waarschijnlijk zijn er deze week belang rijke partijen direct aan de fabriek ver kocht. Er waren 28 stapels kleine fabrieks baas, die 21.50 opbracht, 4 stapels kleine boerenkaas van 21 en 9 stapels boeren- commissiekaas van 26 met een goeden handel. Het vreemdelingenbezoek leek iets min der groot dan de vorige week, maar was toch voldoende om het legertje gelegen- heidsventers in volle actie te brengen. Er waren zeer vele liefhebbers voor een torenbeklimming, maar bij den kaashompjes- verkoop van het zuivelbureau was het dit maal opmerkelijk stil althans om goed elf uur, toen wij er even een kijkje hebben genomen. Wat het laten proeven van de kaas be treft, is er eenige concurrentie tusschen de zuivelafdeeling en de V. V. V. In het bureautje van vreemdelingenverkeer worden beschuitjes met kaas tegen zeer aanneem- lijke prijzen verkocht en vele kinderen, die een schoolreisje maakten, hebben daarvan kunnen genieten. Voor de autobustochten met gids van de V. V. V. blijft de belangstelling gering. Geoliede kaas was er weer van de fabriek te Wervershoof en van den heer Frans van Heiloo. De fabriek „De Goede Verwachting" van Schoorl, die ook de prijzenswaardige ge woonte had, geoliede kaas aan te voeren, is de vorige week helaas afgebrand en het ziet er niet naar uit, dat zij, die de melk voor deze fabriek hebben overgenomen, het goede Voorbeeld van aanvoer van geoliede kaasjes zullen volgen. De ruitertjes hebben zich ditmaal van hun beste zijde doen kennen. Zij galoppeer den klokslag elf op onverbeterlijke wijze voor de belangstellende menigte en ook de klaroenblazer deed zijn best, al gaat zijn muziek dan ook in het marktrumoer totaal verloren. GESLAAGD. De heer J. Buurs alhier, slaagde te 's-Gra- yenhage voor het machinistendiploma B. De heer J. Deetman alhier is Woensdag te Amsterdam geslaagd voor 't candidaats- examen in de Economische Wetenschap pen. Aan de Universiteit te Amsterdam slaag de voor het candidaats-examen Engelsch mej. N. F. Deker alhier. Onze stadgenoot de heer S. Kaarsemaker slaagde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam voor het candidaats-examen facul teit Wis- en Natuurkunde, hoofdvak schei kunde. WEL GEWOND MAAR GEEN OUD-STADGENOOT. Wij hebben gister een bericht van de N. R. Crt. overgenomen, omdat hierin van een ongeval melding werd gemaakt, waarbij een oud-stadgenoot was betrokken. Het was de heer Wendelaar, res. wacht meester der school voor res. officieren der cavalerie, die op den Utrechtschen weg nabij het kamp der genie-troepen een ongeluk met zijn auto had gehad, waarbij hij een her senschudding en een dubbele beenbreuk had opgeloopen. Daarbij is gemeld, dat de gewonde de zoon van oud-burgemeester Wendelaar zou ge weest zijn. Wij vernamen gisteravond reeds, dat deze mededeeling waarschijnlijk op een vergis sing berustte en kregen daarvan heden morgen zekerheid door een telefonisch ge sprek met den oud-burgemeester, die ons mededeelde, dat het ongeluk niet zijn zoon, maar zijn neef had getroffen. Het slacht offer had een been gebroken, maar zijn toe stand gaf geen reden meer tot eenige on gerustheid. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het comité, met de voorbereiding en uitvoering belast, wil langs dezen weg zijn oprechte erkentelijkheid uitspreken voor de belangelooze spontane medewerking, daarbij van alle zijden ondervonden. Allen, die hun auto beschikbaar stelden en zij, die door hun giften of bijdragen in natura aan het welslagen van dezen tocht hebben medegewerkt, kunnen overtuigd zijn daarmede aan bijna 400 personen een heerlijken onvergetelijken dag te hebben bezorgd. Namens het Comité Autotocht voor Ouden van Dagen, G. FIGEE (secr. Armenraad). EXPOSITIE WERKEN MARTIN UITENBOSCH. De Wico-Studio, Koningstraat, alhier, blijft onder leiding van den heer Wiedijk een cen trum van Alkmaarsche jonge kunstenaars, die behoefte gevoelen, zoo af en toe eens in het openbaar te toonen wat zij op het ge bied van de beeldende kunst naar voren kunnen brengen. Zij doen daar goed aan, want door wederzijdsche belangstelling blijft de liefde voor de kunst leven. Men leert van elkanders werk en kan, omdat men nog jong is, in de ondervonden misère de kracht vin den te blijven doorwerken, in het bewustzijn, dat de tijdgenooten te materialistisch zijn om belangstelling voor de zuivere kunstuitin gen te kunnen toonen. Deze jongeren leven nog in de gelukkige periode waarin zij zich met groote moeite de benoodigde ingrediënten voor hun werk kunnen verschaffen en dus nog geen reden hebben om op elkanders succes jaloersch te zijn. Zij zijn nog blij met een stukje in de courant als dit in hun oogen goed is en vin den daarin een bron van heftige discussies wanneer dit naar hun oordeel minder juist is. Dan zouden zij het liefst hun werk alleen aan elkander willen toonen in een afdoende verachting voor alle profanen. Wij mogen dit wel, omdat dit alles getuigt van leven, dat wij niet kunnen missen. Ditmaal vraagt in Wico-Studio van 9 tot 17 Juli Martin Uitenbosch de aandacht voor zijn nieuw werk, een viertal portretten w.o. een geslaagd zelfportret in grijs, geel, blauw en rood en een allerliefst kinderportret waarin de openhartigheid van de kinderziel tot uiting komt, een tweetal teekeningen en een aantal olieverf-landschappen. No. 6, een boerderij met erf, brengt de in timiteit van het landleven geslaagd tot uit drukking. No. 10, een grooter doek „landschap na onweersbui", is vooral om de gebroken lucht en de overspiegeling van dat licht in het wa ter een geslaagd coloristisch doek. Een fijn doekje is ook no. 3, waarin het menschenwerk en de natuur een harmonisch geheel vormen. De beide teekeningen toonen verwantschap met het werk van den grooten colorist Col- not, doch missen diens wonderlijke tegen stelling tusschen zwart en wit. In het landschap no. 7 is de lucht te leeg en ook het landschap niet zoo artistiek als in no. 10. Uitenbosch toont overigens dien vooruit gang, die met reden doet veronderstellen, dat hij zijn weg zal vinden. EEN GRATIS REIS NAAR HILVERSUM. Wie Vaca-reisbonnen spaart en er 70 •bij elkaar heeft kan zich opgeven om op Woensdag 24 Augustus een plezierreis naar Hilversum mee te maken. Daar wordt men in de gelegenheid ge steld de radiostudio's en het raadhuis te bezichtigen of men kan op eigen gelegen heid een uitstapje in het mooie Gooi maken. Voor 70 K.M. Vaca-bonnen kan men deze reis heen en terug maken en wie liever ergens anders heen gaat is daarin volkomen vrij. Alleen zal men dan op 70 bonnen natuurlijk niet zoo ver kunnen reizen als dat op den tocht naar Hilversum het geval is. De Middenstar dsbank in de Huigbrou- werstraat, waar men ook bonnen kan in wisselen, geeft alle verlangde informaties. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden. EEN MOOIE EXCURSIE. Door de welwillende aanbieding van de N.V. Petroleum Maatschappij „La Corona" een onderafdeeling van de Koninklijke Shell werden de leerlingen van den ma chinistencursus, verbonden aan de Am bachtsschool, gisteren in de gelegenheid gesteld een proeftocht met het nieuw gebouwde motortankschip „Cymbula" mee te maken. Deze zeer bijzondere onderscheiding, waar van Alkmaar de primeur verkreeg, werd zooals vanzelf spreekt, op hoogen prijs gesteld en een 40-tal leerlingen, onder lei ding van den directeur den heer A. Fled- derus en een tweetal leeraren van de school hebben een onvergetelijken dag ge had. De „Cymbula" is een tankschip van 12000 ton,gebouwd door de N.V. Ned. Scheepsbouw Maatschappij en voorzien van een 8 cylinder Werkspoor Dieselmotor van 3800 P.K. Des morgens te ongeveer 10 uur werd in de schutsluis te IJmuiden geëmbarkeerd en werden de leerlingen ontvangen door den heer Schuller tot Peursum, vertegenwoordi ger van de Maatschappij, die zich speciaal met de zorg voor het jeugdige gezelschap had belast. Nadat het schip zich in volle zee bevond, werd onder leiding van een 2-tal officieren een rondgang over en door het schip ge maakt, waarbij de geheele navigatie en technische uitrusting van het schip aan de leerlingen werd verklaard. Vervolgens werd aan de jongelui een VAC ANTIE-BEELDEN Koffers en de biezen pakken (Reis-inzicht voor reis-gemakken), Ma's met kregelige woorden Wegens Pa's te véle boorden, Pa's in pakkende pak-woede Door te véél aan.... dameshoeden! Lang niet ieder is een boffer: Sleutel onder in den koffer! Alles dus weer uit gaan halen, Zenuwsloopend! (Tenzij: stale!) Zee-verblijfin strandstoel toeven, Zee-, parfum- en lunch-lucht proeven, Kleuters in de kijkers hou'en, Assistent: kasteelen bouwen, De familie A. ontmoeten, Dito B. tot Z. begroeten, Witte-pantalonnen-stemming, Pen-omklemmende-beklemming: Rage zonder kans op premie Ansichtkaarten-epidémie S.V.P. Geen mensch vergeten Voor vacantie-vrij-geweten Thuisreiskoffers, biezen pakken, Inclusief de reis-gemakken, Rekening hotel betalen, Kellners, die je achterhalen.... Na de ondervonden „lusten" Thuis een kans omuit te rusten! Alles nog eens overdenken, Aandacht aan.... den „kostptijs" [schenken, Oog voor vreugde en kwitantie Wat het zwaarst weegtda's v a c a n t i e (Nadruk verboden) PHILIA. Tentoonstelling. Van 9 tot 17 Juli van 2 tot 6 uur, in Wico- studio (Koningstraat 5), schilderijen van Martin Uitenbosch. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Men beeft voor mijn commando (hum.); hoofdrol Adèle Sandrock. Toegang voor el- ken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3 matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Con cert in Tirol (zangfilm); hoofdrollen Fritz Kampers en Hedi Finkenzeller. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3 en Vrijdagmid dag, half 2, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ten westen van Shanghai (rom.-sens.); hoofdrol Boris Karloff; tweede hoofdnummer Wat heb je nou gedaan? (hum.); hoofdrollen Joe Brown en Ginger Rogers. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3 en Vrijdagmid dag, half 2, matinee. Zaterdag 9 Juli. 8.15 uur openluchttheater te Bergen, gym- nastiekuitvoering door Be Quick; optreden vendelzwaaiers uit Beek en Donk. Zondag 10 Juli. Muziekconcours te Heiloo, aanvang 11.30 met een marscwedstrijd. hydrol. remmen, onafh. voorveering, stalen carrosserie, sekurit glas. maaltijd aangeboden, waarna in af deelingen een bezoek aan de machinekamer werd ge bracht. Dat de jongens hier bijna niet meer vandaan te krijgen waren, spreekt vanzelf. Onder deskundige leiding werd alles bezich tigd en de machtige machine met de diverse hulpwerktuigen gaf dan ook zooveel stof tot vragen en verklaren, dat de jongens niet uitgepraat raakten en ten slotte met verhitte gezichten en vol bewondering voor dit mooie stuk techniek weer aan dek ver schenen. Het is dan ook wel zeer bijzonder een der gelijke machine in volle werking op zijn gemak te kunnen bezichtigen en deze les in de scheepswerktuigkunde zal zeker niet na laten op de vorming van onze jeugdige ma chinisten zy'n stempel te drukken. Ten hoogste voldaan en meer dan dank baar voor deze uitzonderlijke excursie arri veerde men te ongeveer 7 uur in Rotterdam, waar de terugreis naar Alkmaar in de beste stemming werd aanvaard. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Wij raden U de regenachtige vacantie- dagen door te brengen met het lezen van goede boeken. Laat U zich dus inschrijven als lid van de O. L. B. Min. contributie 2e halfj. slechts Lvoor adsp. leden (16 18 j.) 0.50. Nieuwe aanwinsten; 2e suppl.: lijst 19. Letterkunde. 809 S12.5 Salamanderboek, Het(biogr. en bibliogr.) 1938. (g.) 811 R64.1s Roland Holstvan der Schalk, Henriëtte. Sonnetten en verzen. 811 L13 Lafontaine, J. de. Fabels. Oorspronkelijk Ned. romans. B50.8 Beterschap; zeven auteurs op zie kenbezoek. C40.1p Cramer, Rie. Paradiso. D65.5wa Doolaard, A. den. Wampie. H83.3 Hou je roer recht. J42er Jong, A. M. de. De erfgenaam. L36 Leeuwen Boomkamp, J. H. van. Dagboek van MarcusJan. M47.5 Menschen van de straat. P81sa Praag, S. E. van. Een sprookje op aarde. R14v Raedtde Canter, Eva. Vrouwen gevangenis. S39mg Schmitz, Marie. Een mensch vindt het geluk. V75 Volk bij den weg; o. red. van R. Houwink. In het Ned. vert. romans. B291d Baum, Vicki. Liefde en dood op Bali. D72.2v Douglas, L. C. Vergeef ons. E41.8 Evans, A. R. De groote trek. (J.) F37.30 Földes, Jolan. Over de brug. G95.2 Guéhenno, J. Nu ik 40 ben. K24.3 Katz, R. Eenzaam leven. K58.3 Knittel, J. El Hakim. L260 Latzko, A. Onder weg. M21.5b Mann, Th. Bekentenissen van den oplichter Felix Krull, S61.3 Sillanpaa, F. E. De weg van een man. N.B. (g.) is geschenk. (J) is voor jongeren. Diamanten huwelijksfeest. Gister heeft het echtpaar H. Bouwens en M. BouwensKroon te Noord- schar woude, onder zeer, groote belangstelling het 60-jarig huwelijksfeest gevierd. Bovendien werd dien dag het 60-jarig jubileum van de bakkerszaak herdacht. Zeer vele schriftelijke gelukwenschen wa ren ontvangen, terwijl talloozen persoonlijk hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Vele bloemstukken en fruitmanden zijn in den loop van den dag aangeboden, door leveranciers, kennissen, collega's en parti culieren. Een kXr "AKKERTJES" van 12 stuiven bevat tegenwoordig 13 "AKKERTJES". Voordeelen» U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bi] plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rheumatische pijnen, Kou, Griep en Koorts. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Per koker met glazen buis van 15 Het echtpaar, dat nog heel kwiek is, de oude baas helpt zijn zoon nog veel in de bakkerij, heeft bijna den geheelen dag re ceptie gehouden en was zeer verblijd door het medeleven van zoovelen. 's Avonds heeft de harmonie „Excelsior het diamanten bruidspaar een serenade ge bracht, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Het was voor de familie Bouwens een mooie dag, waaraan zij ongetwijfeld nog lang aangename herinneringen zal hebben. Uitbreiding van de jachthaven. Door het gemeentebestuur kan met goedkeuring van den minister van sociale zaken met de uitbreiding van de jacht haven worden voortgegaan, hetgeen na afloop van het seizoen zal plaats hebben. De uitbreiding is van dien aard dat nog 40 schepen ligplaats kunnen krijgen. Onderwijzeres benoemd. Wegens huwelijk van mej. Bakker van Uitgeest, is tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aaan de o. 1. school (dorp) benoemd mej. J. Vennik te Heiloo. Belastingen. Tot commies der rijksbelastingen alhier is benoemd de heer J. Wassenaar, als zoo danig reeds werkzaam te Goirle (N.-B.) Ouden van dagen. Zoo hebben dan de oudjes hun uitgaans dag weer genoten. 112 oudjes hebben den autotocht meegemaakt naar het Groenen- daal in Heemstede, waar ze een verjon gingskuur hebben doorgemaakt. Om acht uur arriveerden ze weer te Castricum, waar het patronaatsfanfarecorps hen opwachten om ze met muziek voorop naar hotel Borst te brengen, waar alles voor de ontvangst in gereedheid was gebracht om den avond gezellig door te brengen. In de zaal, heeft Opa Silt, meer bekend als de humorist der ouden van dagen, den boel weer vermaakt met zijn liedjes waarvan het refreintje ge zellig werd meegezongen. Toen betrad den heer G. Res het podium, om namens het comité een woord van dank te brengen aan de milde gevers en aan allen, die dezen tocht hebben mogelijk gemaakt. Een woord van bijzonderen dank kon hij niet ont houden aan de dames, mevr. v. d. Sluis, die als arts de reis had meegemaakt, doch ge lukkig is van haar diensten geen gebruik gemaakt en aan de organisatrice van het comité, mevr. Ie Qlercq. De heer Keizer bracht namens de ouden een woord van dank. Toen hierna de heer en mevr. Mooi een duet zongen, brak het applaus los. Intus- schen waren de versnaperingen en de siga ren rondgegaan en terwijl het fanfarecorps muziek liet klinken, brak het einde van den avond aan, waarna mevr. Ie Qlercq, met in stemming der oudjes, aankondigde, dat er het volgend jaar, inplaats van een auto tocht, een boottocht zou worden gehouden. Namens het comité wordt verzocht, langs dezen weg een woord van dank te brengen voor de vele en groote medewerking, welke zij by haar arbeid heeft ondervonden. Ingekomen personen. M. Hoogeland (echtg. S. Bruin), R.K., zonder, Kievitstraat E 8, van Heiloo. j! van Dijk, geen, conducteur N. S., en gezin, Kievitstraat E 37, van Roosendaal en Nispen! G. Govers, N.H., zonder beroep, Friesche- weg E 16, van Sijbekarspel. H. de Jonge (wed. H. Willemsen), N.H., zonder beroep Kievitstraat E 28, van Alkmaar. w! Bleeker, R.K., koopman, en gezin, Heeren- weg B 54, van Koedijk. A. Hansma, G K boerenknecht, Noordervaart D 21 van Beemster. Th. J. Stadegaard, R.K., zonder beroep, en echtgenoote, Heerenweg A 34 van Haarlem. C. Hoogeboom, R.K., maga zijnbediende, Heerenweg B 5b, van Alkmaar - K. Prinsen, N.H., slager, Burg. G. Bol straat E 4, van Wieringen. W J Hes R.K., tuinder, Heerenweg A 58, van Li'mmen! --C. C. M de Waard (echtg. C. Hoogeboom) R.K., zonder beroep, Heerenweg B 5b van Bergen. A. B. C. van Velsen, N.H..' con ducteur N. S., Burg. G. Bosstraat E 23 van Enkhuizen. - R. Cnossen, N.H., landarbei der, Zuidervaart D 25, van Zuid- en Noord schermer. J Ridderbos, geen, machinist (op zandzuiger), Schermerdijk, van Barsin- gerhorn. I. Doets, geen, werkster, Burg G. Bosstraat E 33, van Broek op Langen-' dyk. L. Koning, R.K., kuiper, Burg. G Bosstraat E 33, van Broek op Langendijk. ?'iV?.n,n eren' N,H" dienstbode, Kanaal- RK k ui?" ^chermerhom- - A. J. Govers H.K., boekhouder, Munnikenweg E 25g van Alkmaar. A. Lukasch (echtg A T Govers), R.K zonder beroep, Munnikenweg E 25g, van Bergen (N.H.) G. J. Nieuw- Verwachting A„n de kust aanvankelijk stormachtige overigens krachtige tot matige zuidelijke tot westeHjke of noordwestelijke wind; betrok. ke„ tot zwaar bewolkt; later «net opk.a- ringen; nog regen- of onweersbuien; koeler. Buitonlandsch wearoveriicht Het wordt nog geen zomerweer. De depressie welke gistermorgen voor de kust van Bretagne was gelegen beymdt zïh thans met haar kern over zuid-Wales. Zü brengt stormachtige wind uit zuid tot west rond het Kanaal. Tengevolge van den aanvoer van zuidelijke luchtmassas inte ren de temperatuur in west-Europa flink gestegen, hedennacht drongen echter koele luchthoeveelheden over Frankrijk, ons land en west-Duitschland door. Op de grens tus schen warme en koude lucht kwam het tot onweersbuien. Voorts bracht de depressie over Ierland en Schotland zware regens. In het zuidwesten van het waarnemingsgebied stugt de barometer. Het Azoren hooge druk- gebied breidt zich over zuidwest-Europa uit Over de Randstaten ligt de kern van een hooge drukgebied, dat over centraal- en zuidoost-Europa rustig mooi weer brengt De kern van de Scandinavische depressie bevindt zich thans over Lapland. Het weer ten onzent blijft onder in- vloed van de depressie winderig en buiïg, bovendien is er eenige afkoeling te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.53 uur tot 4.17 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). JulL Hoog water. Laag water. Dat v.m. ji.m. vun. mm. 9 1.59 2.32 10.34 11.10 10 2.49 3.15 11.27 11.59 11 3.28 3.55 0.13 12 4.06 4.32 0.39 0.54 13 4.42 5.08 1.18 U2 poort (echtg. J. Beekhuis), R.K., zonder be roep, Burg. G. Bosstraat E 31, van Alkmaar. N. Sneek, R.K., boerenknecht Noorder vaart D 23, van Alkmaar. C. Tip, N.H, timmerman, Munnikenweg E 6, van Alk maar. A. van Santen, geen, arbeider N. S, Kievitstraat E 38, van Haarlem. Vertrokken personen. P. G. Wehnes, R.K., metselaar, en gezin, van Kievitstraat E 38, naar Alkmaar. C. F. R. Schirmer, R.K., handelsagent en echtgenoote, van Friescheweg E 31, naar Laren. A. B. van Deelen, R.K., plaat werker, en gezin, van Ooievaarstraat E 9, naar Haarlem. H. C. van der Heijden, R.K., arbeider, en echtgenoote, van Huigen- dijk C 33 naar Oterleek. S. de Vries, geen, koopman in manufacturen, en gezin, van Kievitstraat E 10, naar Hoorn. J. Pool, N.H., monteur, en gezin, van Kievitstraat E 2 naar Alkmaar. M. Wielders. N.H, plaatwerker, van Ooievaarstraat E 9, naar Tiel. F. Winkler, R.K., electriciën, van Kievitstraat E 10 naar Duitschland. G. Bax, N.H., grondwerker, en gezin, van Heerenweg A 17c naar centraal bevolkings register. Eindexamen H. B. S. Voor de afd. B. van het eindexamen van de H. B. S. slaagden de volgende candidaten B. J de Boer te Abbekerk; P. Burger te Oostwoud; J. W. Leemhorst te Hoorn; O. Los te Spanbroek; S. Midelbeek te Warder; Antje Roselaar te Hoorn; Bregtje Slagter te Operdoes; J. Smit te Midwoud; N. Som te Hoorn; C. J. Velzeboer te Hoorn; Geertrui- da E. Weeder te Sijbekarspel. ALKMAAR. GEBOREN: Hendrika, d. van Pieter Snijder en Jenne- tje Byker. ONDERTROUWD: Klaas Schagen en Cornelia de Vet. Jan Burges en Maria Sepkje Tuithof. Gerrit Gerardus Schutz en Aaltje Pover. OVERLEDEN: Gijsbert Johannes Bik, gescheiden van pirkje Booij, 49 jaar. Dieuwertje Oudt 55 jaar. BERGEN (30 Juni t/m. 6 Juli). Geboren; Petrus Jacobus Maria, z. v- Petrus Franciscus Seignette en Cornelia Meereboer. Ondertrouwd; Jacobus Oosterling en Agatha Vleck. Pieter Kasten en Ca- thanna de Groot. or.Mlerl.Cden: Johannes Lotz, 57 jaar, echtgenoot van Johanna Duijker. Aldert Zwart en Anna EGMOND AAN ZEE (Juni). Gehuwd: Zwaan. en°B?egii Kok.° W M"inUS dG .W'V»: Henriette Maria, vica Vosse.' Wefiseling en Maria Ludo-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2